Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fantastické kruhy - záhada?

no ja nevim (albertik-didulka, 07. 11. 2007 19:11)
no ja nevim ale nepripada mi to uplne normalni .......no ale snaha bila a to se ceni a kdybe chom chteli lide tak mi napiste komentar na www.rihana38.blog.cz
 

honzovy (Araklains, 10. 08. 2007 00:54)

cau kdes na to prisel

pro Honzu (Satanka, 01. 08. 2007 10:21)

Ahojky, prima teorie a přitom tak jednoduchá. Škoda že to tak není a tak si budem lámat hlavu dál.:-DD

mikrovlnné záření z družic !!!!! (Honza, 30. 07. 2007 14:10)

A je po záhadě. Že na tuto teorii ještě nikdo nepřišel ??? je to jednoduché: Obrazce se vytváří mikrovlnným zářením pomocí družic. Jedná se o dlouhodobý experiment na lidstvu.

pro Necrotic Freak (Satanka, 20. 07. 2007 11:22)

Zdravím, nevíš o tom víc, nebo nějakou fotku nemáš?

noo (Necrotic Freak, 20. 07. 2007 00:56)

tu na slovensku sa objavili tieto kruhy nedávno pri Heľpe

pro Už dost!!! (Satanka, 05. 07. 2007 22:05)

Já si taky myslím, že to chodí dělat Pepíček Novákojc těma jeho velikejma holinkama a že je to tak přesný? To on přesnej je, na rande přišel dycky přesně.

Už dost!!! (Už dost!!!, 05. 07. 2007 21:37)

Tomu snad ani nemůžete věřit,představte si,že sem letí jiná civilizace stovky světelných let,udělá tady kruhy v obilí a letí na zpátky,kdo jim to zaplatí,výzkum na hovno,už se proboha všichni proberte,serete si útopicky do huby,jak s těmi piramidami,tak s těmi kruhy v obilí,slavní Denikenové. Podpořte dál blbce,ať ještě víc zbohatnou na těch svých Srýlankách!!!!!!!!

pro Sety Kadlec (Satanka, 08. 03. 2007 21:42)

Kruhy v obilí se zřejmě vyskytují velice dlouho, ale jak říkáš, nevěnovala se jim žádná pozornost. Zpočátku proto, že je lidé neměli možnost vidět z výšky, potom proto, že bylo jednodušší říct, že je vytvořil nějaký vtipálek. I dneska ti to nedokáže nikdo seriozně vysvětlit. Zkrátka najednou se objeví v obilí obrazec, nikde v měkké hlíně nenalezneš lidskou stopu a zase je o jednu záhadu navíc.

Potvrzení kruhů v 50 letech (Sety Kadlec, 08. 03. 2007 10:10)

V 50 letech jsem pracovalv terénu naší republiky.Přitom jsem siá všiml kruhů v polích,ale nevěnoval jsem jim pozornost,tehdy se o nich nemluvillo.Teprve zpětně si uvědumuji jejich existenci v době kdy nebyly ještě středem pozornosti.

Opomíjený jev? (Satanka, 07. 12. 2006 13:11)

Zdravím pane Josef. Vím že občas proběhnou zprávy o kruzích v médiích, jen je to bráno pokaždé s velkou rezervou, jako něco nad čím se pozastavíme, zakroutíme hlavou a jdeme dál. Myslím si, že o kruhy se zajímají spíše esoterikové, nebo skupiny lidí podobného založení než seriozní vědecké týmy. Stejně tak jako Vás, zajímá i mně otázka "PROČ" vznikají, kdo, nebo co je vytváří a co asi nejvíc, -ten Vámi zmíněný obsah. Kdyby byli autory všech obrazců lidé, pak mi tam chybí význam takového snažení, nehledě k tomu, že je dost složité takový obrazec vytvořit,ještě složitější je nezanechat žádné stopy a nejsložitější je svůj výtvor utajit přede všemi. Přeji krásné dny. Saty.

Opomíjený jev? (Josef Sojka, 06. 12. 2006 22:21)

Pěkný den přeji.

Tedy, že tohle by byl zrovna opomíjený jev, se mi moc nezdá. Určitě se o "kruhy" zajímá dost lidí - i aktivně - a snad všechny "esoter. časopisy" - i opakovaně - kruhům pozornost věnovaly.
Pro mne nejvíce záhadná otázka jest - "PROČ?" Proč vznikají, jaký to má důvod, smysl. Jakou to má spojitost s námi (pozemskými lidmi)? Nějak si říkám, že se nás to ani nemusí týkat. Zvláště, když si uvědomím, jak mohou vznikat. Nebo spíše - jaké síly způsobují všechny ty, esteticky určitě dobře zvládnuté, rozmanité obrazce. Možných "původců" je vícero - a tak se může lišit i důvod toho, proč se objevují.
Nerad lidem kazím nadšení pro různé tajuplné jevy. Ale přesto chci říci - je docela dobře možné, že často přikládaný vyšší význam obrazců je spíše přáním, než vyjádřením skutečnosti. Nemyslím si, že by nám takto bylo něco důležitého sdělováno. Že by to byly nějaké symbolické, nebo kódované zprávy, varování, poselství. Spíše mi to připadá jako hra. "Výtvarný projev" přírodních bytostí. Nicméně - i tehdy to vlastně pro nás význam má. ... Tedy, pokud chceme jít do hloubky "věcí", zabývat se nejen formou, ale i obsahem - a - hlavně - snahou po skloubení harmonie obsahu i formy. V tom jsou tyto obrazce dobrým příkladem.

... "Věci" mohou být pěkné i užitečné současně...

Josef Sojka.