Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klaudii (Leviathan, 19. 06. 2010 18:48)
Čarodějnický kongres na hradě Kost – Libošovice
kraj: Královéhradecký kraj
okres: Jičín
obec: Libošovice
místo: Hrad Kost,
web: www.kinskycastles.com
email: morvay@kinsky-dal-borgo.cz
telefon: +420 420 493 571 144, 493
7.Čarodějnický kongres, který se koná na hradě Kost již sedmým rokem.
Je především určen pro milovníky tajemna, léčitelství a esoteriky. Přítomni budou přední léčitelé, astrologové, numerologové, věštci a odborníci z oblasti esoteriky. Možnost zakoupení léč. obrazů, kamenů, mandal, produktů zdravé výživy a zajímavých věciček pro radost. Kongres bude doplněn drobným prodejem, otevřenými dílnami a speciálním programem pro zábavu celé rodiny.
Návštěvníci budou mít po zakoupení vstupného volný přístup do všech zpřístupněných prostor hradu, kde jim budou k dispozici průvodci hradu, kteří jim na požádání podají informace o historii hradu.
konání akce
31.07.2010 - 01.08.2010

Tohle je info které znám a které se v podstatě každý rok opakuje,kdo tam letos bude vystupovat v tom zábavném programu tak to nevím,ale obyčejně to bývá nějaký herec a zpěvák,jinak je to takové představení spíše pro celou rodinu.Jo a docela dobře se tam pod hradem i parkuje.Kromě toho je tam dobrá hospůdka a pokud bude hezky tak jsou tam i zahrádky z občerstvením.Jinak jsem si tam koupil křišťálovou kouli,měli ji tam naprosto nejlevnější co jsem kde viděl.Pokud budeš chtít něco sehnat na čarování,tak tam to z největší pravděpodobností seženeš.Je tam jedna paní která prodává svíce a dělá je i na zakázku,sehnal jsem u ní krásné velké černé svíce,tady u nás nikde nebyli.Já už se tam zase moc těším,je to vždycky pro mne naprostý relax a hezký výlet :-)

Leviathan (Klaudie, 19. 06. 2010 18:24)

Boj o vodu... no tak to abychom už začli cvičit armádu, protože Češi jsou národ mírumilovný a přitom vody tady máme ne až moc, ale dost. Tak hlavně aby tomu tak bylo pořád a aby nás nějací bojovníci nevystěhovali někam do sucha... ale já myslím, že jakékoliv nerostné bohatství bylo vždycky důvodem k válkám a nepokojům... od pradávna to bylo zlato, v novověku se přidala ropa i koření bylo předmětem zájmu...a samožřejmě i dostatek potravy, přeci jenom kmeny v nehostinných podmínkách se snažili ukořistit potravu i do zásoby :-). Potřebovala bych nějaké info o tom Čarodějnickém kongresu, našla jsem jejich webovky, ale ne info, které bych potřebovala, prosím poradíš?

Pro Klaudii (Leviathan, 19. 06. 2010 13:00)

To jak říká tvá babička - voda a oheň jsou dobrý sluha,ale zlý pán a že před oběma se těžko utíká - tak to by se dalo s přivřením jednoho oka přirovnat k ženě,nemyslíš? :-D
Běsnění živlů je hrozná věc,tak raději dál od nich.
Jenže na druhou stranu,bez vody by to opravdu nešlo,podle některých odborníků bude další světová válka bojem o vodu,takže si stejně moc nevybereme.Takže opět si jen můžeme přát a doufat,že se nám to nějak vyhne :-)

Leviathan (Klaudie, 19. 06. 2010 00:39)

Voda umí napáchat pěkné škody... ale viděla jsem hořet louhy a pole a musím říct, že ten hukot a praskot je zlověstný, jako hukot velké vody. Babička říkala, že voda a oheň jsou dobrý sluha, ale zlý pán a žepřed oběma se těžko utíká.

Pro Klaudii (Leviathan, 17. 06. 2010 15:50)

Přesně jak díš,také bych na takových místech žít nechtěl.Byl jsem se podívat na mostě v době těsně před tím než se Vltava vylila a zatopila nábřeží,byl to hodně ošklivý pohled na tu masu vody,pamatuji si jak jsme měli co dělat,aby jsme se dostali domů.Takže ač to možná zní divně,v tomto případě je lépe býti na suchu :-)

Leviathan (Klaudie, 16. 06. 2010 01:05)

Mít v obýváku po kolena vody, tak taky všemožně čaruju... po pravdě, nezažila jsem, nevím co by se mnou taková situace udělala... ale viděla jsem následky na několika místech, včetně zbořených domů, chybějících silnic atd. Nechtěla bych žít v zátopové oblasti, ani v jiné oblasti, kde je zvýšené riziko nějakého takového ohrožení... Ke svému životu potřebuji mít pocit bezpečí, ne mít strach z každého mraku na obloze, sluníčko, dostupnost výhod civilizace.... ale vše je relativní hi hi hi ale Sibyla prohlásila, že mezi Úpou a Orlicí nebude ublíženo slepici.

Klaudii (Leviathan, 16. 06. 2010 00:52)

Tady v Praze.Jinak s tou vodou to máš třeba i tak,že pokud máš doma v obejváku vody po kolena,tak ti garantuji,že tě sice nezajímá jestli je čistá nebo špinavá ale jiné myšlenky stran té vody máš určitě plnou hlavu :-D
Milá Klaudie,čas pokročil,konečně se mi dokončil program co jsem měl dnes ještě udělat a tak padám hned vedle PC do peřin.Přeji ti krásné sny a dobrou noc.

Leviathan (Klaudie, 16. 06. 2010 00:37)

A kde je u tebe? V porovnáním s minulým týdnem tady byla fakt zima... ráno 12, přes den do 25...
Iluze, fantazie, sny... jsou fajn, dělají skutečnost krásnější. Ráda si hraju. Ale realitu vidím úplně normálně :-). Kdyby pršelo z nebe pivo, tak by lidé reptali stejně, protože by každý chtěl jiný druh... když prší voda, tak je buď čistá, nebo špinavá a nikdo se tím nezabývá.

Pro Klaudii (Leviathan, 16. 06. 2010 00:19)

Jistě lidé se mění jen metodika zůstává stejná.Jsme hold jen lidé a pocházíme z opic prý :-)
Proč by to mělo být s tebou těžké,vždyť to je dnes zcela normální uvažování,jen nezapomeň,že fantasie a iluze jsou tak úžasné,škoda o ně se definitivně připravit :-D
Víš existuje jedno přísloví "Kdyby pršelo z nebe pivo,tak by si lidé vymysleli vodu",a to podle mne docela vystihuje situaci,když by si nevymysleli tohle,tak by vymysleli určitě něco jiného a možná,že ještě horšího ;-)
Taky byla u vás dnes taková zima?

Leviathan (Klaudie, 15. 06. 2010 23:53)

Hezký večer :-) , děkuji za obsáhlé vysvětlení... jsem ráda, že nejsem sama kdo to tak cítí. Bible je kodexem chování, příkladů, trestů pro dřívější generace, kdy vymahatelnost práva byla v úrovni snů. Prostě lidi věřili ve spravedlnost, které se nemohli domoci stejně tak, jako se nemohli domoci spravedlivého určení viníka a jeho potrestání. také bylo potřeba lid ovládat a udržovat ho v poslušnosti, vždyť co všechno se dělo ve jménu církve :-).... Církev sama sebe pasovala do mluvčí Boha a zároveň ho označila za jediného, spravedlivého... vládce. A byla to církev kdo vládl spolu s cisařem, králem... Využívání a zneužívání emocí, pocitu dobra a zla... hi hi hi i policajti bývali u výslechu dva... dobrý a zlý .-)))) Emoce se využívají i teď...co byla kampaň s prasečí, ptačí chřipkou... strach lidí z nákazy, z toho co bude a tak poptávka po léčivech stoupala a dnes za to dokonce nikdo není zodpovědný, jak Boží...
Užívám život :-))) jak nejlépe umím. Na další šanci nevěřím. Celkově věřím tomu, na co si mohu sáhnout, je to se mnou těžký :-).

Klaudii (Leviathan, 15. 06. 2010 23:18)

Zdravím a pozdravuji,
V každém případě je vždy dobré se ptát,jen je otázkou,jestli ti dobře a správně odpovím :-)
Takže asi prvotní z tomto případě je,jestli jsi věřící a nebo ne.Já nevěřím na nějakého nejvyššího,prvotního Boha nebo stvořitele,ani na Universum a další a další,tudíž ani na žádného Ďábla.Podle mne to jsou jen termíny pod které se dá schovat kde co,a jak je to v tom kterém momentě vhodné.Pak tu máme otázky víry a církve,je to takový dokonale uzavřený kruh.I když si věřící,tak nemusíš věřit tomu co hlásá církev,jenže stejně tím,že církev si uzmula právo mluvit za Boha tak se stejně tomu nedá vyhnout,a tím se kruh uzavře a otázky a odpovědi se dají do nekonečna otáčet.Teď nějak zkusím velmi krátce odpovědět církev versus sémantika,historie a mytologie.Takže vycházejme z toho,že se tu objevilo nové náboženství které masivně sílí,tak nastupují velmi chytří lidé a dávají dohromady novou církev,která má na rozdíl od všech ostatních vír (mimo Islámu) jednoho universálního boha a po čase,né hned mu přisoudí jednoho universální protivníka Satana.Takže velice dobře rozehrají hru na takzvané dobro a zlo,a tím si sama víceméně upevní již stávající moc.Začne se sepisovat kodex - Bible a dostáváme se i k zákonům a různým vysvětlením,postupně jak čas běží,v tom kodexu přestávají býti vhodné různé pasáže a tak se na konsilech (2. až 5.)postupně vyřazují (cirka více jak 70 evangélií).Tady je třeba možná tvá otázka jestli Bůh není žena,to bude asi míněno to,že bylo vyškrtnuto evangélium Máří Magdalény,kde se "upozorňuji jen naznačuje v jedné pasáži",říká - Máří Magdalena je hodna nést památku Ježíše Krista - .No a tím by přestal být vedoucí silou církve Petr (tudíž muž),a na to by církev v té době v žádném případě nikdy nepřistoupila a tak Máří nařkla a udělala s ní běhnu.Samozřejmě jak čas pokračoval,tak si církev (katolická) vytvořila tak silnou pozici,že to trvá až do dodnes.Je toho strašně ale opravdu strašně moc dalšího co prostě tady nejde popisovat - Malleus maleficarum;Turínské plátno,Papeži,rúzné zázraky a mnoho dalších událostí co formovali jak církev tak samozřejmě potažmo i víru.Jsou to právě ty již zmíněné historické události které byli buď vhodně a nebo méně vhodně začleněny do jednoho seskupení a vytvořeny jak eticky tak brutální silou do dokonalého kultůrně-politicko-ekonomického celku,který se opírá o lidské emoce,věřit něčemu lepšímu,něčemu co je nad námi a pak jedné ze základních lidských emocí a to strachu jak ze smrti tak z obavy co bude po té smrti.
Takže,toto co jsem napsal,tedy kromě těch faktů,které nota bene,když se zase bude chtít z druhé strany,dají použít zase jinak,je to jen můj názor,v žádném případě netvrdím - toto je ta pravá pravda,ani omylem.Jediné co si ti dovolím říci je to,že si užívej tento život jak jen to jenom jde,šance že dostanem další je zase jen podle mne velmi mizivá :-)

leviathan (Klaudie, 15. 06. 2010 10:47)

Četla jsem si to tady a až ke konci jsou od tebe příspěvky ohledně Boha, Satana, biblického Otce...nějak tomu všemu nerozumím, prostě mě to vyznívá, že Bůh=Satan a tak nevím, jestli to je dobře, nebo špatně??? Ono těch teorií je víc, dle některých není Bůh muž, ale žena. Teorii, že Bůh je Satan jsem už také slyšela. Ale fakt nevím, proto pokud se mě dostane vysvětlení budu ráda. Můj názor na věc, je rozporuplný, moje vědomí odmítá uvěřit v existenci něčeho takového i když vím, že jsou věci nevysvětlitelné, které na to "něco" přímo i nepřímo ukazují. Motám se v tom a nevím, nerozumím. Je tedy možné, že církev celá staletí vykládá něco jinak a přitom pravdu zná, ale potom coje smyslem takového učení a proč by se neměla znát pravda? Je toho moc co bych chtěla vědět. A te´d pochybuji o tom, jeslti jsem se měla ptát ... :-D

Čaroději (Leviathan, 12. 06. 2010 13:41)

Chtěl bych jen podotknout,že ty čipy budou jen završením té nesvobody,vždyť už dnes jsme v podstatě pod neustálou kontrolou,satelity na oběžné dráze které stéle moniturují jaký-koliv "podezřelý" pohyb,kamery skoro na každé křižovatce a trošku významné budově a hlavně nesmíme zapomínat na mobilní telefony které máme skoro všichni a podle kterých se může kdokoliv nejen sledovat ale i velice dobře odposlouchávat.Takže pokud přijde ta doba s implantáty,tak to bude už jen třešnička na dortu,který se několik desítek let pekl.
Takže stále zůstává otázka,co pak,bude na to lidstvo připraveno nebo to bude jen další forma útlaku?

dodám (čaroděj, 11. 06. 2010 23:24)


Svět se připravuje na válku,podle Nostradáma jde nebezpečí z východu,implantáty jsou podložená věc,stádo které má implantáty se bude lépe vybíjet.
Sedm miliard implantátů je potřeba na nás lidi,abychom si uvědomili konec našeho snažení,okamžit zavedení tohoto potupného označení je konec svobody lidstva,to by si lidé tedy homo sapiens sapiens měli uvědomit,budeš snadno kontrolovatelný a nebudeš moci jít někam abys nebyl sledován.
Nikdo z nás prostých neví co čip obsahuje a co vysílá,nikdo se to také nedoví,pokud není vyvolený.
Fantazie že ,ne,krutá pravda.

dovolte (čaroděj, 11. 06. 2010 23:17)


Trochu jsem se začetl do povídání a jsem mile překvapen,jsou tam věci které čtu poprvé a nevím co povědět.
Cesta světla takovou rychlostí???jednou jeden vědec řekl,fotonová raketa je toho schopna,ale ten kdo jí vyrobí přivade lidstvo na okraj zániku.
Kdysi dávno v 18století kdy vlak se řítil 20km,jeden profesor z Oxfordské university prohlásil,vlak který se vřítí rychlostí 30km do tunelu bude trhat lidská těla tlakovou vlnou na kusy,jezdíme 600km a žijeme.
Létáme do kosmu ano,rychlost raket je různá nevím,ale každá nová raketa postavená na oběžné dráze planety je schopna doletět tam kam dovolí vyspělost techniky,to je že pokud nějaká civilizace je tak vysoko a zná tak doletí,proč né,mi až budeme tak vysoko také doletíme.
Člověk je tvor zvídavej,všichni čteme občas noviny a posloucháme to samé dokola ale občas se tam najde zmínka o čemsi jiném,proč by na naší planetě nemohl souběžně s námi žít jiný humanoidní druh,noře známe do malé hloubky,pevninu o tom nemluví,proč né v moři kde je vše co oni potřebují,klid a hloubka.
Mi vystupujeme na hory a oni také,mi se potápíme a oni se zase dostávají nad vodu,co je za rozdíl.
70%je vodanic o ní nevíme ale vůbec nic,to co čteme je dnes pravda a zítra je to pravděpodobnost,oba poli,kdo to tam dole zná?
Ti co to říkají také se mohou mýlit,co když ony bytosti nám jenom dovolují jak se v moři chovat,není málo případů kdy lidé potkají jinou bytost.
Je mnoho filmů o bytostech z vody,je mnoho povídek o bytostech z moře,kde se vzali sirény,víli,mořské panny,proč existoval Poseidon,a jiní vládci vody,hastrmani,kdo dokáže že není pravda v tom co povídám,.
Věda vám zdůvodní i to že není možná existence těchto bytostí,tak proč je národy okolo moří a jiných vod popisují a kreslí naprosto stejně.
Děkuji vám.

Azraeli (ratka, 11. 06. 2010 12:59)

 

souhlasim :o) spirit a fyzika moc nekamaradi

A jé jej (Azrael, 11. 06. 2010 07:33)

skariš... tím že se budem bavit o fyzice podnítíme spirit k ustupu a čeká násd osud hodný atlantidy a lemurie

Bandy (ratka, 04. 06. 2010 13:52)

nesouhlasim s tim newtonovym zakladem. Thle fyzika plati jen v urcitem rozsahu a za urcitych podminek. Chyby teto fyziky dokazal vychytat Einstein ale jen castecne. kvantova fyzika je postavena na uplne jinych zakladech, na statistice. teorie relativity a kvantova mechanika jsou zatim nesjednotitelne. Ale Bandy zij klidne se svoji Newtonovou mechanikou. ve svete kolem tebe, ktery vidis a nahmatas funguje.

Saty (Bandy, 04. 06. 2010 12:04)

To není zeď učebnic. To je pevný základ Newtonovské fyziky , který je nevyvratitelný. Na něm pevná zeď vystavěna Maxwelem, Einsteinem atd. No a pak prostor pro rozlet ducha. Není to prostor, kam zalétá můj duch.Bavím se jinde. Já jen zpochybňuji fantazie, které nemají onen pevný základ.Nelze stavět na vodě. Pouštět se do kvantové fyziky bez znalosti principu akce a reakce. Jako nejde řešit diferenciální rovnice , když neumím lineární. A dál a výš se dostaneš jen když se máš odkud odrazit.

Pro Saty (Leviathan, 31. 05. 2010 20:45)

Tak to tě tedy zklamu,odhaduji že implantáty dostaneme během tak dvaceti let.Je to úžasná vyhlídka na naši budoucnost :-).¨Možná tím zmizí fyzické peníze a budou jen virtuální.Budeme dokonale neustále monitorováni,o tom se Orwelovi s Velkým bratrem ani nesnilo.Otázkou zůstává,jestli budeme na to dost vyspělí a nebudeme to nikdy zneužívat,ale i tak je to dost úděsná představa,nemyslíš?

pro Leviathana (Saty, 31. 05. 2010 00:03)

Já to chápu, ale přece jen laboratoře kde je nutný sterilní prostředí byly utopený
ve špíně. Nebyl by žádný rozdíl, kdyby byly rovnou na ulici. Jestli byly prostředky na pokusy, musel existovat hadr, voda, smeták a desinfekce, aby aspoň prostředí laboratoří, nebo bydlení vlivnejch lidí trochu vypadalo, ale zas by to nevypadalo tak chmurně. Asi to beru spíš jako ženská, než jako divák. Jinak ale říkám, že myšlenka toho filmu mě chytla a nedivím se, že je ten film tak ceněnej. O tom nakažení počítačovým virem jsem četla. Ten člověk si implantoval čip s virem. Taky jsem četla, že v budoucnu se počítá s tím, že každý člověk dostane čip a to už bych tu nechtěla být.

Pro Saty (Leviathan, 30. 05. 2010 15:55)

Blade Runer (1982)
Děj se odehrává v LA roku 2019 po kataklysmatu,právě proto tak temné a špinavé prostředí.V tom byl právě jeden z největších úspěchů toho díla potažmo režiséra Scotta.Dívám se na to hodně subjektivně,já tento film mám moc rád,
je v něm obsaženo skoro vše,od sci-fi přes krimi,melodrama až po klasickou tragédii.A je to téma,které může být aktuální i pro spousty dalších generací.Nota bene,tento film byl zařazen mezi 1001 nejlepších filmů všech dob.
Co se týká všech těch experimentů a pokusů na lidech.Tak si vem,že tento týden byl objeven první případ v historii -
Člověk nakažený počítačovým virem „Britský profesor Mark Gasson z University of Reading je prvním člověkem na světě, který se nakazil počítačovým virem. Před časem si nechal pod kůži na zápěstí implantovat speciální počítačový čip. Po čase se ukázalo, že je zavirovaný.“ Viz noviky.cz
Tato správa by byla řekněme před nějakými 20 až 30 léty naprosté sci-fi a dnes je to realita.
Co je sci-fi a co realita,dnes a co za 20 let? :-)

pro Bandy (Saty, 28. 05. 2010 21:20)

Já bych se jen opakovala, tady naprosto souhlasím s tím, co ti řekla Radka. Sedíš za hradbou učebnic z minulýho století a nevidíš přes okraj. Chybí ti fantazie a představivost a to jsou dvě věci, který dostávají lidi dál.

pro Leviathana (Saty, 28. 05. 2010 21:17)

Ten film jsem viděla a na rozdíl od tebe na mě působil nedokonale. Ne myšlenkou, ta byla skvělá, ale celkovým pojetím a kulisama. V době tak vědecky rozvinuté, na mě špína, vybavení bytů a laboratoří působilo, jako kdybysme se vrátili o sto let zpátky do nějakého obrovského gheeta. Budoucnost by podle mne měla vypadat trochu jinak. Tohle mi tam nesedělo a rušilo mě to ale jinak myšlenka i herci super. Souhlasím s tebou v tom, že nemáme ani zdání jaké pokusy se třeba v těchto chvílích někde provádějí. Jak už se někde někdo zmíní o tom, že by možná stálo za to pokusit se experimentovat, můžeme si být jistí, že už jsou pokusy ve fázi dokončení a to ať legálně, tak nelegálně. Docela z toho mrazí.

Bandymu (Leviathan, 27. 05. 2010 20:48)

Zdravím,
pokud není ve tvých komentářích záměrná "iritace",tak se tedy omlouvám,ale já ji tam poslední dobou prostě cítil.Co se týká toho mimozemského tématu.Tady opravdu nebudu používat astrofyziku a nebo další odborné technické vědy,jednoduše proto,že tomu nerozumím.Vycházím z historie a trochu i s filosofie.Píšeš,že nám brání v setkání s jiným druhem přírodní zákony,jistě nám (zatím) brání,nevím jak jim,ale nám brání zatím jen tím,že my zatím víme,že to tedy "asi" nejde,jenže tady v tuto chvíli nejde o to co my víme,ale o to co nevíme.A právě ta historie nám ukazuje,jak lidé překonávali všechny možné překážky a zároveň i dogmata.Také bylo velké množství věcí a postojů které nejenže prý nešli ale zároveň nemohli a ani nesměli jít,přesto se vývojem přes všechny možné tabu lidstvo přeneslo,prostě pokročilo dál.
Tak i my za nějakou dobu pokročíme dál,jistě je to otázka nejen času ale i mnoha dalších aspektů.
Tak jak přišel da Vinci s létacími a válečnými stroji,Verne s Roburem Dobyvatelem,Čapek s R.U.R.,Asimov se třemi zákony robotiky tak někdo další určitě přijde s dalšími fantasiemi které se splní,a já doufám a věřím,že to bude právě to setkání druhů :-).Na závěr napíši krásnou repliku kterou stvořil Carl Edward Sagan ve svém sci-fi románu (byla doslova použita i ve filmovém zpracování) Kontakt "Nemůžeme být ve vesmíru sami,protože kdyby tomu tak bylo,tak by to bylo neuvěřitelné plýtvání místem".A já jen doplním,bylo by velice smutné zjištění,že jsme úplně sami.

Bandy (ratka, 27. 05. 2010 09:25)

tvoje znalosti fyziky a matematiky z tvych skolnich let te natolik omezuji, ze tvoje schopnost imaginace a tvurci fantazie je paralyzovana. jasen ze spousta teorii ktere zde rozvijime jsou fantazie. Nikdo netvrdil neco jineho. Diky fantazii a tvurci predstavivoste se i rozviji i kosmologie a Tak i Hawking muze odvazne rozvijet nejake teorie o kterych nikdo netvrdi ze jsou pravdive. Jsou to hypotezy. stejne tak jako ta tvoje o rychlosti svetla a nekonecne hmotnosti. aby se kvantova fyzika a teorie relativity (kde hraje Lorencova transformace prostoru hlavni roli) mohlipropojit je treba vyloucit singularity. A to neumim teorie relativity ani Lorencova transformace.
jenomze o tomhle nebyla rec. o omezenich a slabinach teorie relativity.

Saty (Leviathan, 27. 05. 2010 08:02)

Jsem rád,že se ti alespoň nějaký ten film líbil.Téma geneticky upravený jedinec není v podstatě nic nového,už Hitler se o něco takového pokoušel.Nevím ale myslím si,že věda a pokrok se prostě zastavit nedá,vem si třeba klonování,to také je sice zatím zakázáno provádět na člověku,jenže scela určitě se někde tajně tyto pokusy již provádějí a až to bude skutečně fungovat,tak se s tím vyjde na veřejnost,udělá se tomu ta správná propagace a lidé to sami skousnou,stejně jako na konec skousnou i toto.Můžeme se tisíckrát dohadovat o etických principech ale stejně to tak dopadne.Vůbec nechci tvrdit,že to bude za nějakých 10 nebo 20 let,ale jakmile s tím jeden jediný stát přijde a schválí to,tak jsem přesvědčen,že za nějaký určitý čas to bude všude a ještě,my přece ani netušíme,jak daleko je tento výzkum,to nikdo přesně neřekne a my můžeme klidně spekulovat,jestli tohle není třeba ta první správa s mnoha té správné propagace
Euthanasie je už někde uzákoněná,klonuje se jak nelegálně tak legálně a samozřejmě je ještě spousty témat a oborů o kterých vůbec nic nevíme (zatím).Takže ač s tím můžeme souhlasit a nebo ne,stejně se pokrok nezastaví a můžeme to jen přijmout,nic víc s tím stejně neuděláme.Třeba katolická církev,ač se hodně snaží zabránit antikoncepci a potratům,stejně už dnes nemá šanci,pokud to ta žena bude prostě chtít tak toho dosáhne a ani ta církev s poměrně velkým vlivem jí v tom nezabrání a stejně to takto může dopadnout i s tímto případem.Jakmile to bude oficiální,tak hned budou někteří rodiče toto chtít podstoupit a pomalu a jistě se to rozeběhne a opět to už nikdo nezastaví.Já v žádném případě to nechci propagovat ale nechci to ani hned zatracovat,jen že, žel stejně bude úplně jedno co si myslím,to rozhoudnou a nebo už rozhodli úplně nikde a někdo jiný
Máš naprostou pravdu v tom "i ty nejdivočejší teorie,nebo fantasie se stávají za nějaký čas realitou",jen tak pro zajímavost,vzpomeňme J.Verna,tomu se také smáli jaký to je snílek a kolik jeho fantasií je dnes již úplně normální součást našeho běžného života.
Nevím jestli jsi viděla již mnou zmiňovaný film Blade Runner ale jestli ne,tak se na něj prosím podívej.Je to naprostá sci-fi špička,a jištak napiš jak se ti líbil.

Leviathan (Bandy, 27. 05. 2010 01:40)

Asi budu muset změnit kulturu komunikace. Každý s kým hovořím , má pocit, že ho chci zesměšnit. Ale já to nechci. Mám jen úmysl zpochybnit informaci, která se mi nezdá v pořádku. A to při vší úctě vůči protějšku.
Myslím si, že úvahy o mimozemšťanech mohou být dobrým koníčkem pro publikem. Dobrým kšeftem pro ty, kteří se vyznají a naprosto okrajovou záležitostí pro teoretické fyziky. Mé znalosti fyziky a matematiky snižují pro mne pravděpodobnost setkání dvou civilizací z různých planet na tak malou, že nemá smysl ji brát do svých úvah.Úvahy pana Hawkinga jdou dál. Zabývá se tím, co by se dělo, kdyby proběhlo to, co já považuji za tak málo pravděpodobné.
Můžeš si být jist, že se Ti nikdy neposmívám. Na to si Tě moc vážím.

Saty (Bandy, 27. 05. 2010 01:25)

Chybka hrubá se mi vloudila. Ne nekonečný rozměr. Správně je nekonečná hmotnost. Transformace pana Lorentze uvažují naopak kontrakce délek a dilataci času. Ale E je vždy mc na druhou. Je to složitější o to, ve které soustavě je pozorovatel.
A jestli si myslíš, že na jinou planetu si stačí vzít jen jiná trika. Síra patří mezi hodně rozšířené prvky ve vesmíru. A co déšť z kyseliny sírové. To jen prostě fantazíruji jako Strugačtí.
Z Hawkinga jsem vyčetl, že pravděpodobnost, že ve vesmíru se vyskytuje podobná planeta jako naše a že umožní vznik života je. A porovnej to s pravděpodobností, že aspoň dvě z těch civilizací se střetnou za podmínek příznivých. A pak ty nepříznivé podmínky.
To už se mi zdá lepší uvěřit, že tvůrcem vesmíru je Bůh.

Satanko (Bandy, 27. 05. 2010 00:57)

Hmotný bod pohybující se rychlostí světla nabývá nekonečný rozměr. To je mnou mnohokrát opakovaná podmínka, proč se nic hmotného ve vesmíru nemůže pohybovat rychlostí blízké rychlosti světla. A je naprosto fuk, ze které, do které galaxie se přechází. Prostě jak mi nemůžem v pochopitelném časovém úseku k nim, nemohou ani oni k nám. Víš, tisíc kilometrů za hodinu a třistatisíc za vteřinu. Nějaký rozdíl bych tam našel. A pan Hawking mi to nepopřel. Já mu ani jediným slovem neoponoval. To jen takový jeden fyzikální zákon, který nejde změnit.Ani Archimedův nepřestane platit.

pro Leviathana (Saty, 26. 05. 2010 11:28)

Tak jsem se koukla na všechny 4 filmy a stejně jako ty mám poslední dva za nejzajímavější. Teď perlička, Gattaca mě zaujala asi nejvíc a nevěděla jsem proč.
Možná proto, že jsem se na ni koukala jako na poslední a nebo tušení, že něco takovýho by v budoucnu opravdu mohlo nastat. Dneska jsem se koukla na Novinky a dávám sem odkaz - http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/200497-sex-za-deset-let-bude-jen-zabavou.html
Nevím, jestli autora ovlivnil ten film, nebo se o té věci skutečně uvažuje. Kdybych neviděla film, řekla bych si, že na tom mít geneticky zdravé dítě není nic špatnýho, ale absurdita příběhu ve filmu by se dřív, nebo později stala skutečností, protože i ty nejdivočejší teorie, nebo fantazie se stávají za nějaký čas realitou.

pro Bandy (Saty, 24. 05. 2010 09:33)

Ach jo Bandy, ty ironickej cyniku z Hané, my pokaždé zapomenem, že když jsi to nečetl, tak není možný, aby se něco podobnýho stalo. Leviathan ti sem dal část, celej článek si můžeš přečíst v rubrice UFO. Jasně že pak můžeš ještě pochybovat o pravdivosti a solidnosti informací na Novinkách a nebo celkově na netu. Divila bych se, kdybys to neudělal. Ono by šlo i napsat samotnému Hawkingovi, jaký kecá blbosti. On je přece jen teoretik a ty máš všechny svoje tvrzení potvrzený v praxi. Člověk se nemůže pohybovat rychlostí světla? jak je to dlouho, kdy se tvrdilo, že člověk nemůže přežít rychlost 100km/hod? Samozřejmě že návštěvníci můžou vypadat jinak, než jsme zvyklí, ale moc velký rozdíl bych tam nehledala. Další blbost je, že by návštěvníci nebyli schopni pohybu. Když budou schopni dostat se vesmírným prostorem až k nám, určitě nevyskáčou z lodi a nebudou chtít na Zemi poskakovat v tričkách. Zřejmě budou mít speciální ochranné obleky, který by je chránily a vyvažovaly pro ně nezvyklé, nebo nebezpečné podmínky stejně tak, jako používají naši kosmonauti skafandry. Vezmi si jen astronomické číslo počtu galaxií, z nichž je obrovský počet galaxií daleko starších, než je naše. Vypočítej počet exoplanet, (něco jako vesmírná sestra Země)na kterých se předpoládá život.
Ten život měl šanci se tam vyvíjet třeba 2x tak dlouho, než se do dneška vyvíjel život na Zemi, takže pravděpodobnost, že budou s vědomostma na tom líp než lidé, je nepochybná. Já ti ale nechci brát iluzi o tom, že jedinými obyvateli celého vesmíru jsme my, jen bych ti doporučila občas kouknout na web NASA a sem tam něco si přečíst, ona se ta tvoje ironie obrací vlastně proti tobě.

Bandy (Leviathan, 24. 05. 2010 00:43)

neděle 25. dubna 2010, 18:24
Mimozemšťany bychom měli nechat na pokoji, varuje lidstvo fyzik Hawking
Mimozemšťané s nejvyšší pravděpodobností existují, alespoň podle známého britského teoretického fyzika Stephena Hawkinga. Ten v novém dokumentárním seriálu stanice Discovery Channel navíc Pozemšťany varuje před jakýmkoli kontaktem s nimi. Série s názvem Planeta Země se na americkém vědeckém kanále vysílá od příštího měsíce.
Podle Hawkinga by měli být lidé zticha a věřit, že si jich mimozemšťané nevšimnou. V opačném případě hrozí, že přiletí, vyčerpají veškeré pozemské zdroje a zase zmizí v hlubokém vesmíru.
„Stačí, když se podíváme sami na sebe, a pochopíme, že se inteligentní život mohl vyvinout takovým způsobem, že bychom se s ním nechtěli setkat,“ říká Hawking, podle něhož je téměř nemožné, aby se ve vesmíru, sestávajícím ze stovek miliard galaxií, nevyskytoval jiný život.
„Umím si představit, že se pohybují v obrovských lodích a že u sebe doma spotřebovali veškeré zdroje. Takto vyvinutí mimozemšťané se pravděpodobně stali poutníky a hledají způsob, jak dobýt a kolonizovat všechny planety ve svém dosahu, aby využili jejich zdroje. Pokud nás mimozemšťané navštíví, výsledek bude podobný, jako když Kolumbus objevil Ameriku - pro tamní původní obyvatele to nedopadlo moc dobře,“ líčí své vize fyzik.
Hawking vychází z předpokladu, že většina mimozemských organismů jsou jen jednoduché formy života jako například mikrobi. Nebezpečí sice hrozí zejména ze strany těch inteligentnějších, podle fyzika však velké množství těch jednoduchých může být rovněž zdrcující.
„Skutečná výzva je představit si, jak vůbec mohou mimozemšťané vypadat,“ říká Hawking.
1.věc ve které se mýlíš,tady je ukázka.
2.věc ve které se opět mýlíš - Tajemství vesmíru,dokument Francie 1996:Zde citují NASA o nebezpečí ukončení vysílání všech signálů do vesmíru právě z jednoho důvodu upoutání nežádoucí mimozemské pozornosti,toto je přesná citace.
Víš,mne nevadí,že semnou nesouhlasíš,také jsem tu nikdy netvrdil,že mám ve všem pravdu.Mne vadí,že když má někdo jiný názor než ty,tak se to snažíš zesměšnit.Já jsem zde uvedl z čeho jsem čerpal.
Jinak když už se mám o této věci bavit takzvaně seriozně,tak jak můžeš vědět,jak takový mimozemšťan vypadá,jaké bude mít schopnosti a hlavně jaké může mít motivy.Ve své podstatě může být klidně pro naše vnímání neviditelný,popřípadě to může být jen jeho vědomí jako tok energie.Takže v tom případě spousty teorií dostávají na frak.Za další,jak můžeme dokázat,že tu mimozemšťané nikdy nebyli a nebo dokonce,že už tady dávno nejsou a nemusím se tímto argumentem ohánět třeba Danikenem.Už A.C.Clark v některých přednáškách na různých universitách se tímto vážně zabýval a těch seriozních jmen by se našlo stoprocentně více.Můžu argumentovat,můžu se i mýlit ale nemusím názor druhého zesměšňovat.

L eviathan. (Bandy, 23. 05. 2010 20:24)

Nikde jsem se nedočetl, že by Hawking uvažoval o setkání civilizací. Asi se mu nechtělo popisovat, jak vzdálené si ty civilizace mohou být. Řekněme si o základních problémech. Tím prvním je vzdálenost. Představa, že se člověk dopraví na vzdálenost byť jen jediného světelného roku je mimo realitu. Člověk se prostě nemůže pohybovat rychlostí blízké rychlost světla. Druhým problémem je složení atmosféry a s tím souvisí i úvaha o tom, jak vystavěna může být genetická spirála jinde než na Zemi. Co když v řetězci bude atom kyslíku nahrazen třeba fluorem.. Jak se vyvíjel život tam jinde. Vnímají ti tvorové své okolí zrakem sluchem hmatem a chutí či vůní ? No a gravitace. Malý rozdíl ve velikosti planety způsobí, že návštěvníci nebudou schopni pohybu. Na dvakrát větším objektu jako je Země bude z mého metráku dvojnásobek. Utáhnou to moje klouby ? Můj krevní oběh ? A co třikrát větší planeta ? A pak motivace. Čím by někoho odjinud zaujal svou velikostí bezvýznamný objekt v naši galaxii. Nějaký radiový signál ? Tak to srovnám s energií sleunečních rádiových vln.A nemusím být extra chytrej, abych pochopil, že to nikdo neslyší. Nikoho to nezajímá. Jó, autoři scifi jsou kluci s velkou fantazií. Jen někdy neřeknou všechno. V pohádce mi taky nikdo nevysvětlil jak se Karkulka dostala z vlčího břicha živá a zdravá, když vlk ji musel před tím sežvýkat.

Pro Saty (Leviathan, 21. 05. 2010 22:12)

Víš Stephen Hawking je jeden z nejinteligentnějších žijících lidí na této planetě a těžko se tedy dá s nějakým jiným názorem s ním konfrontovat,ale přece jenom mi to trošku připomíná film Den Nezávislosti.Těžko a ani nechci tvrdit,že nemá pravdu,leč aspoň jen já si myslím,že tak vyspělá civilizace která by sem dokázala přiletět by snad byla nejenom tak vyspělá ale i tak moudrá,že by nebyla agresivní,ti "zlí" by jsme spíše mohli býti my lidé právě s důvodu té nevyspělosti vůči jiné podstatně starší rase.Jinak samozřejmě jistě je pravda,že by jsme měli být v této věci velice opatrní,nikdo skutečně netuší co by následovalo při takovém-to prvním setkání.Jak tam píše,že by lidstvo mělo spíše mlčet,tak to asi půjde těžko,ba spíše naopak,kdyby se vypnul všechen signál který Země vysílá do nejen éteru ale i vesmíru,tak by to mohl být důvod k návštěvě,vždyť jak dlouho vysíláme všemožná vysílání a signály a najednou by bylo ticho,to už by mohl být důvod to jít zjistit nemyslíš? :-)
Určitě by bylo velice zajímavé,jak by to lidstvo a hlavně představitelé všech států a církví přijalo a jaké skutečné poselství by těm návštěvníkům vyslali.

pro Saty (čaroděj, 21. 05. 2010 14:42)


Jsi dívka snů,jsi dívka se srdcem dítěte a umíš se radovat z maličkostí.
Mám malého vnoučka a on se krásně směje a jenom když má hlad nebo unavenej tak brumlá,ale jinak,všimnula jsi si někdy malého dítěte jak se usmívá a přitom nikde nic není,oni ti prckové vydí něco co jsme kdysi i mi vyděli a čemu jsme se usmívali,ale co to je?
Dítě vydí víli,trpaslíky a jiné bytosti a asi s nima komunikuje,protože si povídá ale pro nás je to záhada.
K tomu co mi vytýkáš,máš pravdu jsou použita trochu silná slova,ale,tam kde mysl člověka je pánem tam je krásně,tam kde je potlačováno veškeré jenom pomyšlení je moc zle.
Vyděl mnoho filmů a seriálů a pletou se mi názvy,ale to nevadí jsem stejně popleta,pan Weis kdysi popsal setkání světů a nepsal tam nic veselého,pokud se podíváme okolo sebe tak vidíme že na různých kontinentech se vyskytnuli nějaké bytosti,každý národ je uviděl jinak ač mohlo jít o stejnou rasu,Indie a létající stroje,legenta o Gilgaméšovi a tam je válka bohů a lidí.
Aztékové synové boha Slunce,Inkové a jejich podoba s Bohem slunce,kněží vždy využijí neznámého a obrátí proti poddaným aby přežili,jakékoli kněžstvo to udělá aby žilo jak žilo.
Víš lidská fantazie je bezhranic,ani vesmír který známe není schopný jí zastavit,podle mnoha předpovědí se k nám blíží něco o čem nachceme povídat,něco co připomíná nám vlastní myšlenku a vlastní povinost.
Meditace je slovo které se užívá v okamžiku kdy veškeré myšlenky jsou zastaveny a obrazy uloženy,tvoje vnitřní dítě se stává tvým vlastním já,tvoje mysl se vydává na svou určenou cestu a s tebou jí pojí jenom paprsek tvé vnitřní síli,to je meditace,myšlenka je stejná ale spí.
Snění lze přirovnat ke stavu vnitřního klidu ale s tím rozdílem že vnímáš vše okolo sebe,jinak máš pravdu meditovat lze i v chůzi či sedění a jinak,ale neppřináší to nic podobného co meditace klidová.
Asi mám jiný názor nežli vy ostatní ale jsem o tom velice silně přesvědčen a také to praktikuji sám.
Snad uspokojili mé odpovědi tebe a druhé,pokud jsem šlápnul jinam tak promin.

pro Čaroděje - 19. 05. 2010 16:38) (Saty, 20. 05. 2010 22:24)

 

Milý čaroději, proč tak silný slova? Nikdo tady nikoho nekamenoval za jeho názor,
nanejvýš někdo vyslovil nesouhlas, ale to je přece normální, jsme každý jiný.
Mít velkou fantazii a schopnost snít, se vyrovná meditačnímu stavu. Ten film
o kterém byla řeč je sice fantazie, sci-fi, ale nese v sobě myšlenku
i varování, jak by mohla dopadnout v praxi vize světa bez válek. Myšlenku,
že plno věcí které byly původně vynalezeny pro dobro člověka, byly zneužity
v jeho neprospěch a nesvobodu.Dám ti sem něco od kamaráda, protože se mi to
moc líbí:
V dětské duši doposud se skrývající v hlubinách "dospělého" človíčka nasazující
při pouti životem masky "Reality". Mnozí se jí bojí, bojí se snít, tvořit
a vytvářet snové světy, brodit se horskými bystřinami, přejít devatero řek,
přeplout devatero moří a hledat spící princeznu. Jenže človíček, to malé dítě
stále vidí svět pohádek, bájí, příběhů živě. Jsem člověk, tvor snící, malý
stvořitel. Vytvářím snové světy, světy jež se tolik liší od toho našeho anebo
se možná navzájem proplétají všechny moje "reality", že stanovit hranice není
možné. Co je skutečné? Svět, který vytvořím, existuje v hlubinách mého vesmíru,
sice malého, ale přesto živého vesmíru. Rád se toulám světem Fantazie, světem
naplno žijícím v mém nitru. Jsem člověk tvor snící, věčné dítě."

Leviathanovi (Saty, 20. 05. 2010 20:53)

Díky za typy, ty minulé už mám doma, teď jen čas, abych se na ně mohla podívat.
Položil jsi celkem zajímavou otázku, "jak by lidstvo reagovalo." Člověku je dána
zvídavost a tak si myslím, že většina lidí by se chtěla dočkat okamžiku, kdy bude
potvrzena cizí civilizace. Někteří by stavěli slavobrány a připravovali chléb
se solí, jiní, a k těm se řadím já, by preferovali opatrnost. Kdyby došlo k
setkání a miozemská civilizace by měla jen dobré úmysly, samozřejmě by to mělo
na všechny lidi dopad a nejen na náboženství. Museli by přehodnotit všechno,
co bylo dosud dané a jediné správné. Mně se ale vkrádá pocit nejistoty věřit
v dobré úmysly návštěvníků, věřit tomu, že budou jako lidé z Enterprise.
Zaujalo mě vyjádření profesora Hawkinga a považuju ho za nejvýš logické.
Všechno co si myslí o mimozemských civilizacích je v rubrice UFO,
tak se tam mrkni a pak řekni, co ty na to ju?

Ratce (Leviathan, 20. 05. 2010 20:22)

Ostrov je dobrý film s velice nebezpečným poselstvím a kdyby se odstranil ten sci-fi prvek,tak je to jasná ukázka myšlení některých lidí.Matrix je aspoň pro mne skvělá podívaná s tématem vzpoury stojů a U.I. (Umělá Inteligence).Věřím,že by jsme se ještě na pár filmech určitě shodli :-)
S tím omezováním.Já bych se zeptal,mám se omezovat v lásce,v něčem co mne baví a nebo v péči o někoho?Odpověděl bych ne pokud to nikomu viditelně neubližuje,jinak samozřejmě všechno se má brát s nějakou rozumnou mírou.Jelikož nevěřím na nějaký posmrtný život,tak by si měl každý užívat tento život jak to je jen možné,vyhlídka na další život je velice nejasná :-)
Stran toho osudu,tedy máme osud jen ve vlastních rukách jen ta startovací čára je žel pro každého jiná,každý máme jiné možnosti a jiná omezení.To samé co se týká nějakého vyššího soudu a posléze trestu,je jen jedna spravedlnost a to ta lidská a naše vlastní svědomí,pokud by to totiž bylo nějak jinak tak by ten život tady byl asi jiný,nevím jestli lepší nebo horší ale určitě jiný.Stran nějakého smyslu života,tak já opravdu nevím jaký má můj život přesně smysl,ale je pravda,že ani nechci to vědět,stejně jako nechci vědět kdy přesně zemřu.Jak už jsem zde psal "Žij,a nechej žít",myslím si,že kdyby se tímto mottem řídili všichni lidé,tak by tu bylo o něco lépe a možná i o něco více veseleji.Každý si žijeme ten svůj život jen za sebe a nikdo jiný nám ho nežije,tak proč si to neužít,jak jen to v rozumné míře jde :-)

For Saty (Leviathan, 20. 05. 2010 19:22)

Mám tady pro tebe jestli budeš chtít pár sci-fi které třeba nejsou až tak známé,ale o to jsou lepší :-) Immortal;Sunshine;Serenity;Impostor;Smrtihlav;Vražda na Měsíci a na konec jedno z nej (aspoň pro mne) Blade Runner.
Když bychom si měli představit co by asi následovalo po té když by přistáli mimozemšťané na této planetě? To by byl teprve šok,ale co potom? Rozpad společnosti nebo ukončení náboženství (co kdyby oni řekli,že žádný Bůh není a zároveň by přinesli konečné odpovědi),a nebo by přinesli sem na Zem válku,i tyto teorie jsou na úvahu.Jsme na něco takového jako lidé a celá lidská společnost vůbec připraveni?Popřípadě kdyby nám dali své technologie,jak by asi byli užity,já bych si dovolil tvrdit,že by byli zase jen na začátku hned zneužity.Pokud co se týká komunikace s nimi,tak tam je předpoklad,že by byli o hodně vyspělejší než my,už jenom proto,že by k nám vůbec dorazili,tudíž asi nějaký universální překladač by měli oni k dispozici,ale co jejich vzhled?Tady na Zemi hodně lidí stačí aby měl někdo jen jinou barvu kůže a je to pro ně špatně,a co tedy v tomto případě,kdyby se od nás naprosto diametrálné alespoň vizuálně lišili,to by byl stoprocentně veliký problém.
Takže,co myslíš,jak by lidstvo na něco takového reagovalo? :-)

Carodeji (ratka, 20. 05. 2010 17:26)

Dekuji za odpoved. myslis ze lide jako ja nebo i ty, nebo i jini vedi co priroda chce? a nejen priroda. veskere stvoreni. je mozna tezke nalezt tu spravnou cestu, pravdivy pohled na svet a soucitny vztah ke vsem bytostem. tedy pro me urcite. delat spravne ciny. pises ze kazdy ma svoji cestu danou. proc ji teda musi jit kdyz je predem dana?

Radce (čaroděj, 20. 05. 2010 12:27)


Víš Radko je to v nás lidech bohužel,je málo z nás lidí kteří myslí a jednají tak jak příroda chce,většinou jsme chamtivá a nepřející stvoření.
Teprve až dojde k nějaké velké katastrofě tak počínájí lidé uvažovat jinak,ale musí se to týkat mnoha lidí.
To o čem čteme nebo slyšíme je jenom zlomek toho co nám poví,podle různých teorií se nám v tomto tisíciletí má stát mnoho nepříjemností a nedobrot,země jako živá bytost nás lidi snášela už dlouho a nyní nám dává poslední varování a poučení jak se máme chovat.
Pokud sleduješ povídání o naší planetě tak za posledních 40 let se mnohokráte změnil odhad stáří Země,myslím si že ještě není konečným odhadem,jsme na planetě která má velké stáří a velkou neznámou je i to okolo nás,jak říkají vesmír,jeho stáří je tak obrovské že ani počítače ho neřeknou.
Ted tobě,pokud člověk žije svůj život tak aby když pocítí že přichází čas na přípravu odchodu tam do prostoru kde má už své místo,začne rekapitulovat.
Co vlastně po něm zůstane,co dokázal a udělal,každý lidský život má smysl ale nikdo z nás nezná důvod svého příchodu na svět.
Je jasné že pokud se narodí jako toužený a očekávaný má cestičku trochu upravenou.
Mnoho malých dětí se rodí neuváženě,ale pokaždé je to vůle někoho že se má narodit,už jsme tady povídali o osudu,odkroutit nemusí nikdo nic,ani ty,všichni máme důvod pobytu na této zemi,každý z nás má určenou cestu po které půjde a nikam jinam neuhne.
Záleží jenom na nás samotných jak půjdeme či zůstaneme stát,o všem se rozhodlo dávno před námi nebo před všemi,vím až dočtete to co píšu tak si poklepete na čelo,ale pokuste se mi odpovědět v čem nemám pravdu a budeme diskutovat o pravdě.
Děkuji za trpělivost vám všem .

carodeji (ratka, 19. 05. 2010 17:10)

spousta lidi si nemysli ze jsou vyvoleni a chteli by svuj zivot prozit tak aby kdyz prijde jejich hodina umirali spokojeni ze to co zili odzili dobre. udelali co udelat meli. aby jim jejich zivot daval smysl a nebyl zbytecny. musi to byt hrozne umirat s pocitem promrhaneho zivota.
co si carodeji myslis ty? zda se ti ze lidsky zivot ma nejaky smysl (duvod) nebo si to tady tak nejak jen musime odkroutit nez zase umreme.

lidi- tvorové (čaroděj, 19. 05. 2010 16:38)


Dovolte abych i já napsal co si myslím o nás lidech.
Četl jsem co píšete o některých filmech či seriálech,některé názvy jsem ani neznal či ani neslyšel ,asi jsem mimon.
Je mnoho filmů které nám ukazují jak pravděodobně žijí jini tvorové ,jak asi uvažují a myslí,zrovna tak jsme mi tam u nich prezentováni, mi lidé.
Když dovolíte,každý z vás co sem napíšete jste prožili něco co nelze vysvětlit,zdálo se vám třeba v noci že jste někde tam vysoko nebo hluboko dole,co je kde nikdo neví ani mi.
Nevím kdo dokážete prožít plnohodnotně stav meditační,kdy vaše mysl se odpoutá a cestuje,potkává mnoho těchto tvorů nebo bytostí odjinud,asi si zapamatuje a potom si je vybavuje v mysli když bdíme a myslíme.
Možná mě ukamenujete nebo upálíte ale to neva,můj názor je ten,ony bytosti jsou zde mezi námi a připravují nás lidi na to že budeme s nimi konfrontováni,snad pochopí ČLOVĚK že není ten vyvolený aby se mu všichni klaněli a dávali povinou úctu.
Jsme smrtelní a budeme čím dále tím více.
Planeta na které žijeme je živoucí tvor a proto jí žádejme aby nám dovolila na ní pobývat.
Děkuji za trpělivost se mnou.

saty (ratka, 19. 05. 2010 16:34)

mozna mame vsichni to ciste vnimani v sobe odmala, ale v prubehu zivota to prekryjeme prave tim posuzovanim. Tohle jsm zrovna dnes napsala jednomu blogerovi:
7. mozna staci se vratit do detskych let. nikoliv se oprostovat od nanosu, ktere jsou prostou zkusenosti. ale vratit se hodne hodne zpet. (komu to jde) tak do veku 7-8 let. vzpomenout si co jsem videl a citil. Jak. ja jsem z nejakeho duvodu toto obdobi celkem zazdila jelikoz se mi zdalo ze jsem byla kdysi hrozne blba (naivni). A ted tu svoji detskou naivni blbost vytahuju na svetlo. A prozivam ji tak jak nejlip umim. znovu.

10
ratka | 19.05.2010, 15:21:05
co jsem citila kdyz jsem skakala pres svihadlo na chodniku, hadala se s detmi, utikala k rybniku. a kdyz mi pani ucitelka neco vycetla a kdyz rodice neprisli domu. jak jsem videla sousedy, psy, housery. jak jsem se prodirala kapradim a bodlakami. a hlavne jak ciste a zarive jsem videla lidi kolem. videla jsem presne co citi. videla jsem jejich myslenky. A divila se proc neco jineho mysli a neco jineho rikaji. TEhda jsem se toho bala, plakala jsem. schovaval si ruce, nechtela jsem ani pochvaly a ani darecky. Penize jsem hazela na schody. Veskerou fales jsem videla jako na taliri. a kdyz umrel prastary strejda tak jsem videla jak lide najednou vsichni narikali a plakali ackoliv tam nic nebylo k placi. a vsichi se tvarili strasne smutne ackoliv to vubec smutne nebylo. tyhle vsecky vjemy byly tak intenzivni a ja jim vubec nerozumela. a ted si rikam, bylo to proto ze jsem citila spravne. Ale vsichni okolo mi rikali ze je to spatne. proto jsem byla tak zmatena. ted vim ze to co jsem citila bylo spravne. ze jsem mela uplne cistou mysl.

Leviathanovi (Saty, 19. 05. 2010 14:00)

Díky za typy, pokusím se je sehnat, což nebude problém. Sci-fi mě taky dost bere,
protože když se nad myšlenkou těch filmů zamyslíš, tak to až tak sci-fi není,
protože se pomalu k těm neskutečnostem přibližujem. Víš, kolikrát mě napadla
taková myšlenka. Kdyby se lidi někdy dostali k neznámé planetě, tak jak se
cestuje třeba na Voyageru a na té planetě by žily bytosti které by jen zdánlivě
připomínaly člověka. Ty bytosti by byly různobarevné a nedokázaly se spolu pořádně
domluvit, protože nejen barvou byli odlišní, ale i dorozumívacími zvuky. Některé
kmeny byly silné a zabíjely a otročily kmeny slabší. Lidé z Voyageru by spatřili
účinky zbraní, spousty mrtvých, zničená území, smutnej pohled. Takhle nějak
podobně se musíme jevit někomu, kdo se na nás třeba odněkud dívá a přitom si my
lidé o sobě myslíme, že jsme středobodem vesmíru.

Ratce (Saty, 19. 05. 2010 13:58)

 

V žádným případě si o tobě nemyslím, že bys byla taková, jen tvoje úvaha, jaký
by měli lidi být, aby byl svět lepší, mě k tomu přivedla. Vzpoměla jsem si právě
na tenhle film. Tam se taky snažili udělat svět lepší a bez válek a skončilo to
bezohledným zabíjením. Když to tak vezmu, tak lidi by opravdu potřebovali
celosvětovou terapii o tom, co je ke spokojenýmu životu potřeba a co není
a že třeba žít v přepychu není zárukou štěstí a spokojenosti.
Třeba nepochopím lidi, který žijou celej život ve městě, neznají procházky lesem,
západy slunce na skále, zurčení potoka, kvůli pouličnímu osvětlení a neonům ani
neví jak vypadají hvězdy na noční obloze a doma maj umělý kytky. Jednou za rok
proleží dovolenou někde na pláži a to je všechno. Narodili se v betonový džungli
a taky tam umřou. Jak jsi psala o té obloze, to jak je krásně modrá a jak je
krásně zelená tráva. Někdo tohle vnímání má v sobě od mala, někdo to najde
až když je v letech a je šťasnej, že našel to, co mu dlouho unikalo a jinej to
považuje za zbytečnou sentimentalitu. Símtě Radko, nezamejšlej se nad sebou,
to byl jen takovej můj úlet, jsi naprosto v pohodě. Zkrátka si někdy tvoji
filozofii přeberu trochu jinak, ale k jádru pudla se dostanem pokaždý, ne? (teda až na poezii, tam máme každá jinej pohled):-DDDD

ja se musim (ratka, 18. 05. 2010 20:06)

ale take omezovat pokud chci zit klidny a spokojeny zivot. tim ze si vyberu neco tak jine musim zase pustit. Jinak mi to vsecko spadne nahlavu, zasype me to a ja se v tom zacnu topit :o))

Leviathane (ratka, 18. 05. 2010 20:03)

ano, zij a nechej zit (plati ale spise pro lidi jelikoz zvirata i rostliny jim)
tady ty scifi serialny tedamoc netoto. ale libi se mi matrix. minority report byl taky moc dobry. Nebo Ostrov :o)) jak tam pestovali lidi na ty nahradni dily. Ono je ted spousta filmu ktere varuji pred zneuzivanim moci a omezovanim svobod.

Film (Leviathan, 18. 05. 2010 19:43)

Ten film znám,mám ho už dva roky.Je to něco na způsob hraní si na Boha.Musím říci,že takových-to filmů je natočeno poměrně hodně,je vcelku koukatelný ale jsou podstatně lepší,namátkou - UltraViolet;AeonFlux;Gattaca;Minority report.Ty poslední dva jsou podle mne hodně dobré,ty první jsou takové koukatelné akční filmy.Jinak k tématu emoce,je asi nejlepší přirovnání Tuvok z Voyageru.Vulkánci celý život potlačují emoce a přitom v nich samých jsou hluboko ukryty ty nejhorší vize,které se neustále derou ven a proto skoro celý život žijí v nějaké meditaci.Je to jen seriál,ale jako příklad se to dá myslím použít :-)
Odbočím,mám velice rád seriál Hvězdná brána a teď jsem si sehnal první sérii Stargate Universe,pro další její fanoušky,je to dost hrůza co s tímhle vyvedli.Zajímalo by mne,jaký máte na něj názor vy,a nebo jen já to nějak nechápu :-)
Ještě jednu věc k sci-fi,jeden z nejlepších seriálů sci-fi je pro mne Babylon 5,je to tak skvěle udělané,že ve všech jednání mimozemšťanů je naprosto cítit,že takto se chovají lidé,je to alespoň podle mne taková sci-fi sonda do lidských duší.
Zpátky k tématu,myslím,že jsem k němu řekl asi vše,co jsem měl na mysli."Žij,a nechej žít",vše ostatní je jen na nás,jak s tím naložíme.

Saty (ratka, 18. 05. 2010 18:38)

podivej kolik lidi se trapi, bere omamne latky, nebo je agresivnich, autoagresivnich. ublizuje sobe i jinym. sama rikas ze ten zabije nebo ublizi tomu nebo tamtomu. proste se neumi vyrovnat s behem tohoto sveta. kdyz neublizi sobe tak ublizi jinym. spousta lidi je depresivnich a neurotickych. ale porad se tvari ze takhle je to normalni. ze je treba chyba v jinych. ze oni to delaji dobre. moznajsem si to kdysi myselal ja. nevim. ale ted si to uz davno nemyslim. dlouha desetileti vim ze kazdy si svuj zivot ridi sam. uz vim ze zivot je jaky je. a podle toho jak ho vezmeme, jak si to v ty hlave zaridime tak ho prozijeme naplno nebo uzkostne. (nebo s pomoci leku ci alkoholu)
I proto me zajima jak lide zvladaji ty svoje stresy a jak se k nim stavi, co delaji, protoze sama jsem jich mela taky hromady. ted jsem vytizena porad vice nez hodne (jsem zatim samozivitel, muz ted nepracuje protoze je nemocny, decka, stari rodice, ale i spousta zalib a konicku), ale zatim furt v pohode a to fyzicky i psychicky. a pomohla jsem si jen sama. srovnala jsem si proste hlavu. nejsem pak sama sobe ani jinym pritezi. pisu to jen pro vysvetleni. aby sis nemyslela ze jsem za nejakou bezcitnou totalitu. nebo ja jsem nejaka bezcitna zruda. budu muset popremyslet proc tak na tebe pusobim.

k filmu (ratka, 18. 05. 2010 18:15)

nasla jsem si recenze. http://www.kfilmu.net/filmy.php?sekce=recenze&film=equilibrium
me by ani ve snu nenapadla nejaka podobnost mezi mojimi idealy a timto filmem.
ja naopak bych prala vsem naprostou svobodu a vnitrni spokojenost. moje zkusenosti mi jen napovidaji, ze ta cesta vede pouze pres smireni se s negatinimi strankami zivota. smireni se se stratou, se smrti, s tim z neco zanika a mizi. ze to neni proto ze zivot je zly ale proto ze to tak proste je. ze veci mizi protozo jsou pomijive. tomi prinasi ulevu a zbavuje me stresu a strachu. Protoze ten stres matku s detmi provazi. boji se o ne. ale kdyz si uvedomi, ze vse bezi svoji cestou spravne tak dokaze proste povolit. a nechat svojim citum volny prubeh. bez omezeni.
nevim jak by tohle mohlo souviset snejakym totalitnim statem ktery zabiji lidi. dyt ja jsem pacifista.

Saty (ratka, 18. 05. 2010 17:39)

Zvlastni predstava. Ja se vidim jako nekdo, kdo cely zivot touzil poznavat. a to s absolutni vasnivosti. Vse do ceho jsem se pustila jsem delala s maximalnim nasazenim. Nikdy jsem se nechtela vazat a nikddy jsem nechtela nic vlastnit. To ceho jsem si nejvic cenila byla svoboda. A tak jsem balancovala porad na lane mezi povinnosti a dopovednosti k tomu co bylo na me zavisle a vlastnimi sny a touhami. Vsecko bylo mozne a taky vsecko co jsem kdy chtela jsem taky zkusila. abych postupne zjistovala ze at se chytnu cehokoliv i kdyz to cloveka tesi tak po urcite dobe se to zacne opakovat. A ono to od nej odpadne jako napite kliste. A najedno uvsecko co jsem kdy delala dostavalo smysl. ty zkusenosti a prozite mi davaly smysl.
A tak s tebou SAty souhlasim, ze jsem kdysi byla podstatne vasnivejsi a temperamentnejsi (i kdyz porad jeste celkem jsem a musim brzdit). vic jsem smutnila i narikala. a mozna i vic skakala radosti. ted je vsechno klidnejsi. ted moje vasnivost a temperament neporouci me ale ja poroucim svym vasnim. Nejde prece o to nemit emoce :o))) to je hloupost. emoce vytryskavaji z vasnovosti automaticky. ale dokazat se v nich pohybovat s urcitou eleganci :o))) hehehe, proste se z nich nepotento. Protoze je spousta jinych pro me dulezitejsich veci, pro me trvalejsich a smysluplnejsich nez vasne. Moje vasne, emoce, hnuti mysli vznikaji a mizi a ja se na ne divam s usmevem. nedrzim ani ty dobre a ani ty spatne. Pokud teda budu tvrdit ze jsem svobodomyslny tvor (a to tvrdim) tak se tedy ani z tech spatnych nepotento. At si plynou kdyz je to teda bavi. MOje srdce zustava ted mnohem cistejsi nez driv. Prave proto ze vsecky ty negativni emoce bezi skrzeva. nechytaji se. nechytam se jich. nevladnou mi. dokazu je odehnat. zije se mi nejlip jak se mi kdy zilo. Proste to ocenuju jako tu nejlepsi variantu meho zivota mozna proto ze jsem tolik ruznych variant prozila. i diky tem vasnivym emocim samozrejme. ktere byly a ted uz (asi) nejsou. protoze mi nechybi. mamneco jineho. vnitrni radost.

Ratce a Leviathanovi (Saty, 17. 05. 2010 22:28)

Když jsem si přečetla co píšeš, představila jsem si tě. Celej život jsi stavěla
dům, (třeba pomyslnej) a vychovávala děti. Teď jsou děti velký a dům máš
postavenej. Sedla sis na zápraží, nadechuješ se a díváš se kolem sebe. Začínáš
vnímat to, co jsi nevnímala předtím, jak hodně je tráva zelená a jak krásně
je modrý nebe. Splnila jsi všechno, co bylo tvým cílem a teď už nic nemusíš.
Když o tom tak přemýšlíš, odpověz si, jestli bys ten dům postavila a děti
vychovala bez lpění, starosti o ně a emocí? Radko, kdyby byli lidi podle tvých
představ bez emocí, bylo by to možná krásný, ale nebyli by to lidi, ale dobří,
ale chladní andělé. Poslala jsem tobě i Leviathanovi odkaz na film Equilibrium,
stáhněte si ho, pokud jste ho neviděli, stojí za to se kouknot. Autor se také
zabýval myšlenkou zbavit lidi emocí a udělat z nich mírné bytosti bez lpění
na nikom a na ničem a udělat tak svět lepším a bez válek. Zkuste se na to
mrknout jak to dopadlo.

Leviathane (ratka, 17. 05. 2010 21:23)

najasnou otazku jasna odpoved. nezijeme! protoze jsem tak zblbli "rezimem" nasi vychovou, zkusenostmi, a tim ze strkame nos do veci ktere se nas vubec netykaji tak nejsme schopni videt travu zelenou a nebe modre. furt si do toho neco domyslime co tam vubec nepatri a co tam neni.
a o tom "navic" mluvim. Kdyz se nam to podari sloupnout tak uvidime ciste zelenou travu a nadherne nebe s oblacky, slunce, mesic. laska bude laska, dite bude dite, uceni anglictiny bude uceni anglictiny. a kdyz pred nami bude jabko tak si do nejs zakousneme a bude dobre, a kdyz hruska tak hruska a bude dobra. a vsecko co nas potka bude dobre protoze zrovna to je pro nas. Kdyz takhle bezelstne a bez predudku veci budemem prijimat a ochutnavat (odrazet) tak budeme zit vpravde. V tom co je. A nebudeme do toho vkladat neco co tam neni.
Zni to velice jednoduse co pisu, ale tahle jednoduchost je zavadejici. Kdyby vsichni lide dokazali takhle jednoduse zit tak by vsichni zili v miru. Ale bohuzel lide nedokazi snist hrusku kdyz maji pred sebou hrusku. Oni chteji jabko. A kdyz jim nechutna tak najdnou chteji hrusku ktera jim nechutna a zacne cirkus. tomu se nelibi tohle a tomu tamto. Akdyse srazi tak se zacnou rvat, misto aby se jeden druhemu omluvil a sli proste dal kazdy svoji cestou. Protoze je normlani ze se lide srazi kdyz chodi ruznymi cestami.
To je pro me zit v pravde. prochazet svetem anemenit ho k obrazu svemu. Protoze jak ho zacnu menit tak nekomu/necemu beru. kazdym krokem, kazdym cinem nekomu necemu beru. zalezi kolik potrebuju brat. nekomu staci malo.

Pro Saty a Ratku (Leviathan, 17. 05. 2010 20:52)

Jsem moc rád Saty,že se ti to líbilo.Co se týká těch cest a Pravd,já bych chtěl k tomuto říci,že jako lidé máme všichni emoce,tudíž nerozhodujeme vždy jen logikou a nebo rozumem,emoce více jak z 50% procent ovlivňují naše chování a to mluvím v případě relativního klidu,jakmile jde o stresové situace tak se procenta neúměrně zvyšují.Takže alespoň já si neumím představit,že budu pohlížet na Svět naprosto objektivně,nezúčastněně a budu zachovávat jen nějakou přímou cestu a nebo Pravdu.Víte dámy,já bych chtěl vědět "bez jakéhokoliv nestranného úmyslu" co znamená ta Pravda z velkým P?Já v ní určitě nežiji už jen proto,že žiji mezi lidmi :-) a sami uznáte,že nikdo neříká úplnou pravdu,všíchni se za něco schovávají a každý má nějaké tajemství.Stran termínů Dobro a Zlo,Pravda a Lež,Láska a Nenávist,kdo pozná a hlavně určí toto je Dobro - Pravda - Láska a toto je to druhé a je jen to druhé,copak není žádná jiná alternativa? Už jsem to zde psal,nic není černobílé,tisíce lidí = tisíc názorů a úhlů pohledu.Velice těžko se dá konkrétně definovat nějaký buď názor a nebo skutek úplně pro všechny lidi.Vše je relativní a toto téma je obvzlášť.Pokud se tedy nebudeme řídit nějakými dogmaty,pak se vše bude jevit jednoduché,dogma anebo diktát určuje jak má vše vypadat a jak má každý myslet,to ale asi nikdo z nás nechce,alespoň si to jen myslím,třeba je zase hodně úplně jiných názorů,takže výsledek je opět nejednotný :-)
Teď vyslovím jen můj holý subjektivní názor - né nějakou mou Pravdu "každý ať si žije podle svého a řídí se jen zákony a svým svědomím".
Vše ostatní je nepodstatné,podstatné je to co si každý myslí a představuje a nechá se jen ovlivnit tím co jemu přijde vhod,né že mu někdo cosi vnutí ať už se jedná naprosto o cokoliv.
Tohle alespoň podle mne je svobodné žití.
Milé dámy,můžeme jen věřit a doufat,že takto budeme žít neustále,otázka zní - jestli takto skutečně žijeme?

SAty (ratka, 17. 05. 2010 20:29)

neposuzuji lidi. jasne ze jsou takovi a makovi a uz z podstaty veci se budu snazit pomoci kazdemu kdyz to bude pro me mozne. ale to porad mluvime o jevove strance zivota. Jak se jevi. A jak se kdo chova a co dela. Zda je to prijemne nebo ne. Zda se to libi nebo ne. To je to vnejsi. Uz jsem dost stara na to abych pochopila ze muzu zit a prozivat jen ten svuj zivot. ze jsem zde za sebe a za nikoho jineho. takze nema pro me zadny smysl se divat jakou kasi jedi jini ale muzu jist tu tu svoji a tem druhym dat treba ochutnat. Ale tu jejich jim nemuzu vytrhavat z ruky.
ale to o cem mluvim, je schopnost videt co latne jim. A tim dokazat spravne reagovat kdykoliv a v jakekoliv situaci. Spravne zasahnout a postavit se na spravnou stranu. A to je Saty hrozne tezke. Clovek dela vetsinou to co mu rikaji jeho pocity a emoce. a ty jsou velice spatny radce. casto tim napomaha tomu jak ty rikas zlu i kdyz si mysli ze je to dobro. Protoze to ma v hlave pomotane a nevidi spravne, ze si treba ublizuje sam sobe. nebo dokonce ublizuje jinym treba i tim ze si ublizuje sam. Kdyz se podivas kolem tak vidis, kolik lidi (hodnych) si zpusobuje sobe a jinym utrpeni. a to ja nechci. Nemluvim prece o nejacich vrazich ale o lidech s kterymi ziji. chtela bych v kazdy moment videt veci spravne, tak abych mohlapomoci jinym i sobe. Proc bych mela nekoho zabijet? Z jakeho duvodu? ale nevylucuju ze to muzu nekdy udelat. ze se vrahmemuzu stat. Pro tohle ted nemam argumenty protoze nenosim boty lidi kteri zabijeji. Kdybych zabijela tak bych pak vedela proc a co me k tomu dohnalo. nevim co citi lide kteri zabiji.
ale vim co citim ja a vim jak je tezke neublizit sobe a jinym. Pouhou existenci. Mela jsem stesti a narodila jsem se dobre. je to urcity zavazek. Prave tim, ze jsem mela tolik stesti.
Lasku naopak dusi lpeni. Lpeni je nepritelem lasky. Lpeni lasku zabiji a lame ji kridla. nelpeni dava svobodu. je strasne dulezite nelpet. zasadne. vlastne je to to nejdulezitejsi. nelpet na vlastim strachu. Nelpet na vlastnich problemech. Dokazat se rozloucit s predsudky. nelept na vlastni vyjimecnosti a pyse. je toho hodne s cim je treba se rozloucit. teda postupne :o))
Clovek ktery nelpi vsecko proziva intenzivneji protoze vi vse vznika a zanika. ze kdyz toprijde (dostane) tak to taky odejde. Ä to co vznikne smi i zaniknout. STejne jako jeho zivot. Ale to je mozne vnitrne prijmout pouze kdyz se nelpi. Pokud lpis tak tomu na cem lpis nedovolis odejit. Svazujes to. muze to byt i vlastni zivot. Staci se podivat jak lide svazuji zvirata, ale i veci. Lidi. Jak se o ne boji. Jak se tresou strachem aby o ne neprisli. Jen proto se intenzivne ucim nelpet, abych vsemu co kolem me dokazala nechat svobodu a tesila se z toho. myslim ze jsemudelala velke pokroky. Ale to pisu jen tak za sebe. pro vysvetleni.

Ratce (Saty, 17. 05. 2010 19:52)

Nevím Radko, napsala jsi to dost zlehčeně. Všichni, i ty přesně víš co je zlo
a co je dobro. Když někoho zabiju pro pár korun, nebo jen proto, abych si
dokázala jak lehké je někoho zabít a bude mi to přinášet potěšení, je to zlo.
Když budeš říkat, že je ti lhostejný, že někde umírají děti hladem a jinde že
se lidi kvůli ropě zabíjí a opravdu budeš v sobě cítit lhostejnost, je to zlo.
Pokud ale budeš cítit zlobu, lítost a rozhořčení z bezmoci pomoci, pak je v tobě
dobro. Nepochybuji o tom, že dokážeš bezpečně rozlišit dobro od zla a spíš máš
na mysli ty drobný podrazy, podfuky a falše, který lidi životem provázej.
Psala jsem o tom, že se v lidech může zlo probudit a pak nikdo neví jak se
zachová. Nejsnáze zlo probudí bolest, nenávist, nebo strach o sebe a své
nejbližší. To zlo se nazývá pomsta. Jednou jsme tu taky řešili otázku zla a dobra.
Bylo mi řečeno, že zlého skutku se může člověk dopustit i nevědomky. Jako
příklad byl uvedenej bezdomovec, kterej dostane od dárce peníze. On si za ně
nekoupí jídlo, ale alkohol a jelikož je nemocnej, zemře. Blbost. Dárce dal
peníze v dobrém úmyslu, prokázal dobro, darovaný ale s darem zle naložil. Aby se lidi osvobodili od lpění, muselo by dojít k tomu, aby v sobě udusili lásku a cit a to jsou právě dvě nejlepší vlastnosti člověka. Nemít je, připadala bych si jako nezůčastněný divák všeho kolem.

pro me je (ratka, 17. 05. 2010 14:33)

poznani pravdy jedninou cestou ke svobode. sundat si z oci, mysli, usi, nosa a ja nevim ceho ty slupky nanosu svych predsudku, zkusenosti, pocitu a nazoru aby mohl vnimat pravdu.
Protoze pak kazdy cin a kazda myslenka bude pravdiva a bude v souladu s behem sveta. clovek prestane skodit jinym a sobe. Osvobodi se. prestane lpet a tim lpenim ublizovat.

SAty a Leviathan (ratka, 17. 05. 2010 14:06)

tohle naznacuji vlastne celou dobu co pisu na tento blog. Kdo jsou ti lide kteri delaji "zlo"? Josu to ti druzi nebo jsme to my vsichni... A je zlo vubec zlo nebo je to proste je soucast zivota ktery zijeme. kdyby nebyl dynamit nevyhazovali by se lide do vzduchu. Veci jsou takove jake jsou protoze jsou. kdyby nebyly tak by nebyly.
A proto je mozna i zbytecne neco oznacovat jako zlo nebo dobro protoze oboje je v rovnozae s dohromady vytvari dokonalost.
Kdyz reknu ze nedelam "zlo" tak je jasne ze pulku samam sebe jsem poprela (to bylo i tema na lasce) jsme oboje. a cim jasneji se dokazeme na svet divat tim mene to budume oznacovat jako dobro a zlo a tim lepe se dokazeme stat soucasti tohoto sveta. Odrazet pravdu. Teda pisu jako MY ale myslim tim samozrejme sebe. Chci se divat na svet pravdivyma ocima. MOmo deleni na my a oni. Protoze vim ze jsem soucasti vseho anemuzu se vydelit jako jina. (ani lepsi a ani horsi)

Leviathanovi (Saty, 16. 05. 2010 22:48)

Mluvíš mi z duše. Ještě nikdo to nenapsal tak uceleně a tak pravdivě. Taky to
tak cítím. Dějiny dokazují, že to cos napsal, je do posledního písmena pravda.
Každý vynález, který byl s dobrým úmyslem dán lidem, byl zneužit. Proč? Protože
pravdivá jsou i tvoje další slova. Zlo je v každém člověku, nevěřícím i věřícím.
Stačí okamžik, impuls, podnět a dobro jde stranou. Kdo za to nese odpovědnost?
Já? Ty? Oni? Ne, to ďábel nás svedl a je vymalováno. Dík za to cos napsal.
Taky měj hezký týden a pokud to půjde, tak navzdory předpovědím i to sluníčko.

Ratce (Leviathan, 16. 05. 2010 20:50)

"Homo homini lupus"
Toto je v podstatě chování lidí po celou jejich historii.Peklo není nějaké imaginární místo,je to tady na Zemi a děláme si ho naprosto sami.Někde jsem četl,že za celou známou historii nebyl na celé zeměkouli ani den mír,vždy je nějaká válka a nebo konflikt,je jedno jak to nazveme.Kdykoliv se objeví nějaký podstatný vynález,tak první na co se použije,je na válku a nebo na ničení,na tvoření přijde až později.Vždyť i nejvyšší vědecké vyznamenání pochází od vynálezce dynamitu,a i ten rozhodně nechtěl ho zneužít a jak to dopadlo :-)
Můžeme tisíckrát říkat a vysvětlovat,jaký jsme umělci,vědci,humanisté a já nevím co ještě,ale dodnes se tady na Zemi zabíjí a vraždí,každý krásný obraz,věta,verš a nebo socha je ve své podstatě vykoupaná v krvi.Ano,tento svět je Peklo a my sami jsme takzvaní Satané a Ďáblové.A kdo jsem já,že to tak ventiluji?Jsem snad lepší než ostatní?Rozhodně né,ale právě proto,že jsem člověk.Dobro a zlo,láska a nenávist,to jsou jen slova,skutky obyčejně říkají něco jiného.Bohem a nebo Ďáblem se jenom zaštiťujeme,omlouváme se a nebo se na ně vymlouváme,ale hlavně se za tyto symboly velice dobře schováváme,vždyť je to tak jednoduché,vymluvit se na někoho jiného a hlavně nehledat něco u sebe :-)
Přeji ti hezký a hlavně slunečný nový týden.

Zlo se chape jako utrpeni (ratka, 14. 05. 2010 19:01)

ale kazdy kdo se zrodi je zranitelny a tim vystaven utrpeni. zijemem vsichni z zivotu jinych. navzajem se pozirame. jeden se stava potravou pro druhea ani to nevnima. tento svet je peklo

Leviathane (ratka, 14. 05. 2010 18:58)

ne zcela. ja se omlouvam, ze nejsem zadny znalec ani Satanismu ale ani Bible, uz vubec ne Kabaly ci zidovstvi. Orentuju se celkem dobre v buddhismu ale to proto ze me zajima a v joze.

To s tim Biblickym Bohem a Satanem jsem pochopla tak, ze Buh je vladcem materialniho sveta a Satan je jeho sluzebnikem. Buh vladne a Satan mu posluhuje. Oba spolecne maji nase zivoty plne v moci a znemoznuji (brani) uniku z kolobehu svoreni.
Dobro a Zlo jsou jen vyplody stvoreneho sveta. Jsou to subjektivni projevy vnimaneho. Zlo je umirani a Dobro rozeni ale to je iluze. Stejne jako jakekoliv hodnoceni. vse klam

Ratce (Leviathan, 14. 05. 2010 00:09)

Prosím tě,omlouvám se,moje chyba.Ta zmínka o Lilith je jen v Dějinách Ďábla,v té druhé o ni nic není.Ještě jednou,omlouvám se.

Ratce (Leviathan, 13. 05. 2010 23:46)

Takže,jestli ti správně rozumím.Nirvána je jediná cesta k Bohu a ten Bůh znamená - duchovno,stvoření a nebo tedy nový začátek,tudíž nějaký věčný koloběh.
Kdežto Satan je materialismus a vše hmatatelné kolem nás které ve svém důsledku nikam nevede.Tudíž aby Bůh nás lidi mohl přesvědčit o své filosofii,přenesl se vlastně do úlohy Ďábla.Prosím tě,já jen jestli tě správně chápu,netvrdím že je to tak :-)
Tady by souhlasil i ten výklad ze Satanova životopisu:
Ale pokud není Satan Božím nepřítelem v Novém zákoně,čím tedy je?Což není v evangeliích nazván "tím Zlým"?Má odpověď zní - ne tak docela.Satan sám se označuje jako ten,kdo byl pověřen dohledem nad králostvím světa.
konec citace.

Jinak jasně z některých textů vyplívá,že Bůh rozdělil následovně úlohy,Bůh bude dohlížet nad duchovním světem a Satan bude mít k dispozici svět jako takový i s životy lidí.Takto mohla vzniknout určitá filosofie,která přetrvala věky a nebyla postavená na strachu a obavě z nějakého neuvěřitelné zlého nepřítele,který chce zničit a nebo podmanit lidi.Ve své podstatě obě veličiny byli jak dobré tak i zlé,jinak řečeno trestající.
Jen tak pro zajímavost,v obou dvou knihách je dost materiálu na téma Adam a Eva,kdežto o Lilith je vždy zmínka jen nepatrná,jelikož skutečné staré původní texty jsou prý velice nesrozumitelné a protimluvné,tudíž se z nich tak moc nedá vyčíst.Asi proto (jen můj dohad),že nějaká žena se prostě postavila proti,a ať to bylo v které-koliv době a společnosti,tak to bylo špatně a musela za to nést trest.Skutečně skvělá vizitka lidské historie ze které se neustále učíme. :-(

Leviathane (ratka, 13. 05. 2010 20:45)

pokusim se natinit pojeti memu srdci blizke, ovsem nikoliv podchycen nejakymi dukazy. (alespon ja si spise dedukuju zavery sama z toho co vidim, citim, ale i ctu nebo diskutuju)
Z toho co zatim vim (pouze vnitrni pocit) je biblicky buh vladcem a nejvyssim panem stvoreneho tj.projeveneho sveta. je to svet magie, alchymie a vsech tech hejblatek o kterych se pise na satance. a proto jak naznacujes spravne je to svet materilani a vladne mu buh alias Satan.

Pak existuje jeste "svet nestvoreny" ktery v sobe obsahuje potencial stvoreni a kam se navracime pokud se nam podari dosahnout nirvany. Buddha (a domnivam se ze i jezis) jsou proroci tohoto boha. nesou svetlo a uceni o tomhle Otci, ale obleci si museli satecky Satanovy tj. Bozi aby semohi ukazat na tomto svete. Nesli uceni jak se dostat k Otci, k nirvane a osvobodit se od sparu materialniho sveta.

Cokoliv vede k matce Zemi, nebi, cemukoliv stvorenemu nevede k nirvane a je to slepa ulicka. Vede to k Satanovi, biblickemu Bohu.

Ratce (Leviathan, 13. 05. 2010 14:22)

NIRVÁNA: Buddhistický princip životního cíle,který je obvykle poněkud zjednodušeně definován jako stav bez potřeb,kdy duše člověka je jako "hladina klidného moře",tj.odráží pouze biologické rytmy života,ale není vzdouvána žádným chtěním.Ve skutečnosti je nirvána jakýsi metaontický stav,konečné stadium reintegrace,nikoli stav mysli - je to "bytí v bohu".Nirvána není pouhý klid mysli,docílený zřeknutím se vášní,je to stav,k němuž směřuje veškeré bytí vracející se ke své původní jednotě,je to stav dokonalé rovnováhy vnitřní a vnější,tj.dokonalé jednoty (unio mystica).Jedinec může svou cestu k této jednotě uspíšit,ale nikoli tím,že popře své fyzické bytí,nýbrž tím,že popře svou závislost na iluzích tohoto světa.Nirvána není tedy nutně spojena s askezí,nýbrž s poznáním,že tento svět je klam,a chtění,která vzbuzuje,směřují nutně k utrpení.
Milan Nakonečný - Lexikon magie

Zdravím,
chvíli jsem nebyl tady,tak se omlouvám,že jsem hned neodpověděl.
To o té nirváně,já měl původně o ní jiný dojem,nějak ani už nevím proč jsem si ji představoval jako vrchol dokonalého štěstí,úplné vyvrcholení všeho,co jsme chtěli.Takže promiň,já to původně myslel dobře :-),ale tedy takto definovaná mi nepřijde tak moc k nějakému žití nebo bytí jako takovému.Jinak jsem konečně dočetl dva docela zásadní historické dokumenty - R.Muchembled:Dějiny ďábla a H.A.Kelly:Satan životopis.Je až doslova neuvěřitelné,jak církev zmanipulovala původní spisy a dokumenty.Dám sem malinkou ukázku z jedné knihy.

Satan životopis
1)Satan představuje ve funkci nebeského žalobce proti lidstvu.
2)Z poslední strany Nového zákona (Zjevení Janovo, 22,16),Ježíš nazývá sám sebe jasnou Jitžní hvězdou neboli latinsky Luciferem("Světlonoš";tak se označovala planeta Venuše,když se objevovala na východě).Lucifer nebyl spojován se Satanem dříve než v pobiblických dobách.Do té doby se nepředpokládalo,že byl svržen z nebes před stvořením Adama a Evy,popřípadě že Satan má nějakou spojitost s Adamem a Evou.
konec citace.

Jsou tu v obou knihách vypsané svitky o Satanovi a Ďáblovi,která jsou právě ještě před biblí a tudíž nenesou žádná stigmata od církve jako takové.
Je to vážně hodně zajímavé čtení.

Leviathane (ratka, 09. 05. 2010 21:11)

 

Nirvanu nelze opakovat :o)) je to navrat k prvopocatku. Znamena to ze jsi dospel k "nestvorenemu" a nepodlehas kolobehu zivota a smrti. (teda tvoje telo ano)

puvodne tohle hlasal i jezis, nez to pretocily a zjeho Otce udelali vladce materilani sveto. Vlastne satana.

Ratce (Leviathan, 09. 05. 2010 10:24)

Něco jsem z východních myšlenek četl,ale to mne příliš neoslovilo,nicméně řekněme,že láska ke všemu je pojítko,které toto myšlení může spojovat,tedy ty východní myšlenky.Stran toho Ježíše,tak tam si dovoluji pochybovat :-)
Ale stejně ti moc přeji,aby si k té své nirváně dospěla a prožila ji né jen jednou,ale aby ve tvém dálším bytí byla tvou nedílnou součástí.
Přeji hezký nový týden.

Leviathane (ratka, 07. 05. 2010 11:39)

spise cestou k vnitrnimu osvobozeni (nirvane)
to co rika buddhismus, brahmaismus, ale castecne i taoismus, dokonce asi i Jezis ve svych puvodnich kazanich (nez to prekroutila cirkev)

Ratce (Leviathan, 06. 05. 2010 23:09)

Můžu se zeptat,kterou filosofií se ubíra tvá cesta nebo spíše pouť.

Leviathane (ratka, 06. 05. 2010 08:09)

diky moc, ale tohle neni cesta pro me. jen tak jsem se divala cim vsim se lide zabyvali. jdu jinudy.

Kabala (Leviathan, 05. 05. 2010 23:24)

Zdravím,
když už se o ní bavíme,tak bych Vám rád doporučil pár výborných knih zabývající se touto tématikou.
Éliphas Lévi: Tajemství kabaly
Éliphas Lévi: Klíčky Šalamounovy
Éliphas Lévi: Dogma a rituál
Milan Nakonečný: Smaragdová deska Herma Trismegista
Z´ev ben Shimon Halevi: Vesmír v kabale
David Allen Hulse: Magické klíče - Mysteria východu a západu
Goetie čili Menší klíčky Šalamounovy

je to jen malý průřez literatůry k tomuto tématu,ale když tyto knihy důkladně nastudujete,tak kabalu zvládnete.

SAty (ratka, 04. 05. 2010 17:44)

napr. http://www.kabala-cesky.com/kb_uvod.html
a k cisilkum http://www.novoucestou.cz/?p=1137 u tyto autorky si lze i hezky pocist o smaragdove desce

Ratce (Saty, 03. 05. 2010 21:44)

Dík Radko, docela mě to zaujalo, možná je to i tím tvým zápalem se v tom povrtat a porozumět. Můžeš mi dát odkaz, kde jsi byla hledat? Až budu mít víc času, kouknu tam.

omluva (ratka, 03. 05. 2010 17:20)

sefiru

takhle nejak to ma (ratka, 03. 05. 2010 13:55)

i Brahmanismus. Nic se musi nejdrive projevit (to nikdo nevi jak) Musi se stat necim. A teprve tohle neco muze zacit tvorit. A stvopri prvorozeneho (formu, Sivu) a druhorozeneho (energii, silu, iluzi, Sakti, SAtan)

Porad se kombinuje energie s formou. Pricemz energie ma tendenci se reprodukovat kdykoliv je to mozne a to do formy dane slovem (myslenkou Prvorozeneho). Ty formy degenereuji tak jak jednotlive sfery klesaji a krystalizuji ve hmotu.

Musim se priznat, ze tahle myslenka se opakuje v mnoha nabozenstvich. Ale v Kabale je krasne graficky znazornena.
V tantre tancuje Siva s SAkti vecny tanec stvoreni a zanikani a je to taky hezke :o)) myslim ze je to furt totez.

Saty (ratka, 03. 05. 2010 13:26)

aha, jeste jsem nenapsala s cim to souvisi, ale tomusim nastudovat.
Kabala ma strom zivota a ten se sklada z emanaci serafu. Z niceho vznikalo neco postupne, prave pres ty stupne (cisla), ktere se posleze dale kombinovali. Takze mozna bys mohla udelat zvlastni prihradku Kabala a strom zivota. Tam je i ten Prvorozeny a Druhorozeny jak o nem pise Carodej. Ja nevim jestli kabalu zna, ale pise se o tom. Prvorozeny ma 1 a druhorozeny 2, teprve oni muzou splodit 3.

SAty (ratka, 03. 05. 2010 13:14)

Ty mrizky sedi, stejne jako vykladani karet, astrologie, cinsky horokop, enagram. Tohle bych nezpochybnovala, jelikoz tohle bezi smerem ktery me zas tak moc nelaka. Kdysi jsem si pomohla kyvadlem, kdyz jsem neco nevedela :o)) Takze udelat nekomu charakteristiku jde lehce i bez jakychkoliv pomucek (ale s pomuckou je to lepsi)

ZAjima me jak vubec na ty mrizky prisly, odkud je maji a proc jsou takove jake jsou. TAkze jsem opet u stromu zivota z kabaly. Ono to spolu souvisi.
Alchymie a magie. Pricemz kabala samozrejme nemela s alchymii i magii,a jinymi okultnimi praktikami moc docineni. Ale ono se to hodilo.

Jestli premyslim nad tim jak tento svet funguje tak nemuzu jit mimo kabalu. Ty ciselka, astrologie, vykladani karet a vesteni z kristalove koule jsou uz pak jen ruzne odvozeniny. Kterym lide veri nebo neveri. Az budu priste mluvit s kamaradkami z taichi tak se nebudu hadat ze numerologie je ptakovina :o)) proste nereknu nic.

pro Leviathana (Saty, 03. 05. 2010 10:39)

Díky, moc zajímavě píšeš. Taky se o mřížky zajímám a několikrát jsem je známým udělala jako ty. Byl to docela fičák, protože naprosto věrně charakteristika na ty lidi seděla.

Ratce (Saty, 03. 05. 2010 10:36)

Můžeš prozradit co jsi našla? Mně by to docela zajímalo, dík.

diky (ratka, 01. 05. 2010 20:57)

uz jsem nasla co jsem hledala. je to z kabaly.

leviathane (ratka, 01. 05. 2010 19:59)

diky moc, me ale vyklad zas tak moc nezajima. V podstate je mi jedno co vyleze. me mnohem vic zajma jak k tomu vyklady prisli. jake jsou souvislosti mezi cislem 3 a a fyzickym a psychickym ja. co zpusobuje ty odlisnosti? Proc JE jednicka jina nez trojka?

Ratce (Leviathan, 28. 04. 2010 23:18)

Numerologie je velice stará technika práce s datumem narození a posléze s číselným vyjádřením jména a často se používá jako doplněk k astrologickému rozboru.První zmínky o numerologii jsou zaznamenány ve starém Sumeru a Babylonu a přes Egypt došla až do Evropy.Já jsem se jeden čas o ni docela dost zajímal,něco jsem o ni přečetl a dokonce jsem byl i na jednom dvoudenním školení a dodnes si sám nejsem jistý,jestli to mám brát alespoň trochu vážně.Dělal jsem mřížku (rozbor) docela dost lidem a tak na dvě třetiny to podle nich odpovídalo,na jednu třetinu to prý vůbec nepasovalo.Tak si sama udělej obrázek,kdyby jsi mi poslala datum svého narození a já bych ti poslal následně rozbor,tak by jsi sama viděla,jestli na tom něco je,ale to dopředu takhle opravdu nedoporučuji,dávat datum svého narození takhle k disposici je vždy veliké riziko,také jsem se divil,že mi klidně uplně cizí lidé ho dávají.
Napíši ti sem velice hrubý význam čísel v mřížce:
1.Fyzické já
2.Psychické já
3.Duchovní já (emoce a agrese)
4.Činnost fyzická,profese,zájmy a rozum
5.Společnost a vztah k ní,dobrodružství a také určité štěstí
6.Domov,poznání kosmické energie
7.Karmické zatížení,boj a překonávání překážek
8.Slast,pocity radosti,dominance - druhá strana touha po moci
9.Okultní já,poznání ve smyslu sebe sama

Pak je tu takzvané životní číslo a plné a prázdné roviny.
To je základní výklad numerologie.
Je na tobě,jak se k tomu postavíš,ale je to docela zábava,když to někde někomu ve společnosti tu mřížku sestavuješ.

Leviathan (ratka, 28. 04. 2010 20:06)

me by zase zajimalo, zda muze byt neco pravdive nanumerologii. jestli ano, tak z ceho to odovozuji (ti co s timpracuji)

Ratce (Leviathan, 22. 04. 2010 22:44)

 

Ani jsem přímo nechtěl uvádět magii jako klasickou vědu,jen jsem se pokusil ji principiálně k ní nějak přirovnat a zkusit ji pojmout z jiného úhlu.Jinak pro zajímavost,alchymie by se dala nazvat jako základ různých vědních oborů (V.Karpenko napsal o alchymii - Nauka mezi snem a skutečností - vyšlo v roce 2007 a vřele tu knihu doporučuji,jinak se jmenuje Alchymie a vyšla v edici GALILEO sv.8).V podstatě je alchymie neustálé opakování jednoho toho samého pokusu v různých časech a pozorování.Jinak se mi moc líbí ten tvůj termín - magie je roztáčení karmického kola - ,ano i takto by se na ni mohlo nahlížet.Tak magii jsme relativně probrali :-) a jaký názor máš na tu již zmiňovanou Alchymii? Okultních věd je dost,tak máme zase o čem debatovat. ;-)

Leviathane (ratka, 22. 04. 2010 08:09)

veda to neni :o)) neni mozne vyslovit hypotezu a dokazovat ji opakovanim pokusu.

ale ano. jak rikas. magie je (asi) roztaceni karmickeho kola. mozna. asi.

Ratce (Leviathan, 21. 04. 2010 23:15)

Takže budeme brát magii jako příčinu a následek.To ano pokud je vše konstantní,jenže pokud některá jiná část bude proměnná,tak se celý komplet zpolarizuje a vytvoří naprosto nevypočitatelný výsledek,tudíž jedno a to samé "kouzlo" se nedá použít a celý princip - magie - tím musí padnout.Magie spadá do Okultních věd a to znamená,že přece nějaké základní principy musí stále fungovat a pokud proměnných bude tolik,že výsledek bude ovlivněn tak,že bude nevypočitatelný,tak takový systém prostě fungovat nemůže.Když bych měl shrnout magii jako exaktní vědu,tak musím vycházet z nějakých jakýkoliv konstantních základů a pak teprve můžu přiřazovat proměnné.Stále ale zůstává otázka,zda je magie konstantou a nebo proměnnou,nebo pokud není obojí?

magie (ratka, 21. 04. 2010 10:07)

je vlastne vse co menime a usmernujeme z duvodu naseho chteni.
Pokud nekdo magii "prodava" nebo zasahuje do zivota jinych tak samozrejme za nej prebira odpovednost. Zasahuje do jeho zivota svojim chtenim.
Chteni je magie. A mira chteni (vule) je i mirou jak dalece dokazeme svuj osud ridit.
ZAsahujeme predevsim do zivota lidi zavislych (treba nasich deti) ale nemeli bychom zasahovat vic nez je nutne. Co nejdriv jim vlozit nitky zivota do rukou (ukazat jim jak funguji) a dat jim svobodu. At se ridi sami jak umi.

jinak (ratka, 21. 04. 2010 09:44)

je ale to co pisu jen uvaha. ja nevim jak to vse funguje. muze to byt vse uplne jinak.

Co si pamatuju tak mi magie fungovala. pricemz neni treba delat nejaky ritual :o)) staci jen videt v hlave ten stav ktery chces aby byl. takze staci predstava, schopnost imaginace. videt a citit to co chci aby bylo. a ono to tak fakt je. Mysl je nejmocnejsi carodejka. ale to se bavime porad jen o svetle. jak s manipulovat. kudy ho vest. a kolik.
ale nemuzume nikdy manipulovat Lasku. protoze Laska neni Svetlo. Laska je Nechteni, Nemanipulace, Nepredstavy, Nemysl. Laska je ze se zastavim a divam skrzeva svetlo zpet. Ze svetlo necham svitit a nestaram se kudy tece. tecu s nim jako reka. nemenim, nemanipuluji, nechci. otevru se Vsemu a pochopim ze jsem Laskou. Ze jsem doma. A ze nemusim nic. Zastavim kolo vecneho otaceni.

Jednou mozna :o)) to je osviceni, plynuti se Svetlem a zaroven byt Laskou. MOzna. nevim. TEd jen tak premitam nahlas. co by mohlo a jak by mohlo. sama nevim.

Leviathane (ratka, 21. 04. 2010 09:06)

to deleni jde jinudy. Hodne mi napovida mikrosvet. Kde nejsou veci zkreslene nasim vnhimanim ale jsou videt ve 2 podivnych stavech. jako projevene (podlehajici kauzalite, pricine a nasledku) to jse stav kdy je neco pozorovano a vybran 1 pozorovany stav. (stav svetla, energie)

a pak stav neprojeveny (jako potencial, moznost) kdy existuje obrovske mnozstvi stavu ktere jsou mopzne ale jeste neprojevene jelikoz se ne nikdo nepodival. (stav lasky, vakuum)

zni to slozite, ale i v makrosvete dokazu vnimat oba tyto stavy.
Jeden stav projeveny (to co ziju, pricinu-nasledek) - je to Svetlo a projevena priroda kolem
A jeden stav neprojeveny (to co je mozne, co muze v jakemkkoliv okamihu existenec existovat, potencial). Tento stav umoznuje abychom se i my stali tvurci. kazdou milisekundu si v hlavach tvorime novy svet (nase moznosti jsou omezene predchazejicimi vzorci a zkusenostimi) ale muzeme obcas z nasich omezeni vyskocit. Kdz pochopime co je to za tim projevenym. To neprojevene z ktereho se vse znovu a znovu radi. To co nam umoznjue abychom se vytvareli porad nove svety, aby vubec jsemmohli pozorovat je prave Laska. To neprojevene. Ktere se projevuje ve Svetle.

Magie pracuje jen se svetlem. s energii. v stupuje do kauzality (pricina a nasledek) a muze tuto kauzalitu menit. ale vzdycky nekde meusi brat kdyz chce jinde dat. Presouva jen svetlo z jednoho mista na jine. Muz ho jendomu jedinci davat vic. ale zaroven oslepuje. ZAbednuje. Odrezava jedince od Lasky a zabednuje ho do energie (svetla) A jedinec nevidi podstatu. Zapomina kdo je a odkud.

Ratce (Leviathan, 20. 04. 2010 23:06)

Jestli jsem to správně pochopil (ale to není vůbec jisté :-) tak předpokládáš,že magie je vlastně takový katalizátor mezi světlem - energií a přírodou - láskou.V podstatě pomáhá těmto dalším fenoménům ke svým dálším rozvinutí a zároveň může být tím pomyslným základním etalonem ve smyslu bytí jako takového.Otázkou je,co když porušíš tok jedné z veličin,kam se přesměruje a co z toho vzejde? Nový život?Nebo náhlé ukončení a začne se od začátku?

ja nejsem odbornik (ratka, 20. 04. 2010 10:33)

vnimam svet kolem sebe a divam se.

a jestli reknu ze existuje svetlo ktere je tvorive (energie, odstrediva sila, tao, chi) tak existuje magie ktera s timto svetlem umi zachazet.

a pak existuje laska (dostrediva sila, buh, prazdnota, potencial moznosti, neprojevena podstata, vakuum) kam se svetlo vraci

to co je zde je i jinde. a co nei jinde tak neni ani zde. Z malych veci muzemem odezirat jak funguji (ssi) velke veci. I pomoci symboliky.

Pak muzu rict ze vse co je spjato s energii je projevena priroda ( i to co neni videt) a tudiz svetlo.
A taky muzu rict ze vse co je spjato s tim co neni ale muze byt je Laska

Leviathane (ratka, 20. 04. 2010 08:22)

mam stejny nazor

Magie (Leviathan, 19. 04. 2010 22:46)

Černá a bílá magie,tyto termíny jsou aspoň podle mne velice zavádějící.Není žádná černá a bílá magie,je jen magie jako taková.Je jen na tom konkrétním kdo ji používá a jak ji používá,protože pak musíme zákonitě dojít k tomu,co je dobro a co zlo,což ve své podstatě není scela možné definovat.Pro někoho dobro a přesto to samé je pro někoho zlo,není jen černá a nebo bílá.Třeba zmiňovaná kniha Abramelinova magie,tady jsou jasně uvedené příklady magie,jak té které můžeme využít jak v dobrém ale scela jistě i ve zlém.Dále pak následují v podobném duchu - Goetia (Sborník a vyvolávací kniha démonů);Clavicula Solomonis (Klíčky Šalamounovy) a Necronomicon.Jsou to díla která se zabývají formou vyšší magie a ve všech můžeme najít takzvané dobro a zlo v jednom a tom samém "kouzlu a nebo zaříkávání".Dám příklad - milovaná osoba je nemocná a já ji chci pomocí magie vyléčit ale ona sama nechce a já přesto ten rituál provedu a pomůžu jí,je to "bílá a nebo černá" magie.Pomoc druhému,tudíž by to mělo patřit do bílé magie,jenže ta osoba to nechtěla,tudíž jsem provedl něco proti její vůli a už jsme v takzvané černé magii.To samé s přenášením energií,kde prý u černé to nejde tak jako u bílé,ale to zase třeba popírá Josef Veselý ve svých dílech o magii.Takže magie je jen jedna a můžu jen souhlasit s tím: MAGIE NEUBLIŽUJE, UBLIŽUJÍ LIDÉ. A jen dodám,magie nejen že léčí a zároveň ubližuje,magie v rukou mistrů může skoro cokoliv.Nebo máte jiný názor? :-)

Azraeli (ratka, 19. 04. 2010 22:01)

ja se nepru. Libila se myslenka Carodeje. hrala jsem si s ni chvili.

myslenka ze Satan je svetlo a Buh je laska.

Debata (Azrael, 19. 04. 2010 20:03)

:-D ... moc teď nevím o čem se tu přete.... osvícení musí dojít každý sám, a musí pochopit své chyby, satan není temnota, pouze jedna z možných cest, po které teda já osobne nejdu...

jeste carodeji (ratka, 17. 04. 2010 17:12)

tve sdeleni jsem pochopila a jsem zmatena jeste vic kdyz jsem si precetla odkazy k p. Melzerove, kde se piese o reiki (energii svetla)
TAkze se pak leci Satanem? Cela tato energie kterou jsme obdareni (a ja ji mam vic nez pozehnane) je vlastne satan? TA ochrana ktera nade mnou drzi straz je jsou satanovi pomocnici? jak se mam pak dostat domu k Lasce?
Odpoved mi neda nikdo z esoteriku. ZAtim me nikdo nepochopil. Pro ne je dulezite aby se clovek citili fyzicky ci psychicky dobre, nikoliv aby nalezl cestu domu (osviceni)

carodeji (ratka, 17. 04. 2010 15:23)

ja tve sdeleni pochopila (snad) Tak jak jsem to pochopila je to v uplnem souladu s tim jak to vnimam i ja.
pak se mi nabizi otazka. Ve jmenu koho lze pak uzivat energie ktera nam byla arovana. Ve jmenu svetla (prirody alias lucifera) nebo ve jmenu lasky Krista prvorozeneho?
a je v tom rozdil?
ja ten rozdil citim a jsem zmatena.
Dekuji.

tobě Bandy (čaroděj, 16. 04. 2010 21:11)


Děkuji za tvoji připomínku,víš ono je to trochu složitější ale ty jsi inteligent.
Víš já jsem mimo realitu lidskou a proto -v tomto učení je napsáno kosmický Lucifer je druhorozený syn Boha,ten Bůh je po celém kosmu.
Vím že je několik verzí ale já se držím tohoto,otec nás všech je ten o kterém se pořád mluví,kosmický Kristus je prvorozený s tím nic nikdo neudělá.
Děkuji za pochopení.

čaroději (Bandy, 16. 04. 2010 20:36)

Promiň, příteli. Nepochopil jsem ani jednu větu. Nějak mi unikl smysl Tvého sdělení.

pro SATY (čaroděj, 13. 04. 2010 11:44)


Dovolíš malou citaci,podle které jsem to napsal.
Kosmický Kristus je univerzálním nositelem Lásky tak,jako je kosmický Lucifer univerzálním principem Světla.
Aby jsme všemu porozuměli ,musíme ponechat stranou představy víry o Luciferovi jako pojmuzla,jako dábla nebo satana.
Nůch Lucifer,je druhorozený syn,je,jak říká latinský kmen tohoto slova,nositelem Světla.
Jak by mohl Duch,ve kterém nikdy nevládne jiná myšlenková energie nežli láska,stvořit takzvané zlo.
Mám to ze skript Meditace jsou od paní Melzerové,rok 1999.
Prominte za citace ale je to moje povinost toto říci.
Jinak máš Saty také pravdu,nemohu jí vyvrátit ale toto je moje pravda.

Pro Bandy (Azrael, 28. 03. 2010 09:56)

Díky :)

Azrael (Bandy, 27. 03. 2010 11:52)

Díky Tobě vím, že jeden Azrael je docela fajn kluk.

vám (čaroděj, 24. 03. 2010 22:48)


Musím vám poděkovat za vaší moudrost a tpělivost se kterou jste mi toto vše napsali,musím si vše znovu projít abych věděl jak dál.
Ted nemohu se s nikým přít protože mám útlum a to dost velkej a nepříjemnej.
Děkuji vám.

... už je to dlouho (Azrael, 17. 03. 2010 19:19)

Už je to dlouho co jsem sem nepsal... Dlouho ... ano.. možná to odemě bylo nelogické vzít si zrovna tento nick... ale to je už jedno... teď mě podním už znáte, a nemá smysl ho měnit, Pravda rodina je jen jedna, a ani tu si nevybereme, ale od mích přátel jsem se toho dozvěděl hodně. Všem vám děkuji.

Saty (Bandy, 17. 03. 2010 12:59)

 

Musím přiznat, že je to jako magické oko. (Myslím tím panáka zelené do piva). Vypadá to zajímavě, ale když to zamícháš, je to maglajs. A když zamíchám bibli se satanskou biblí tak z toho mám magické oko. A pocit, že něco je tady nestravitelné.Jestli je Lucifer anděl, pak není člověk. Jestli je syn Boha tak jsou všichni andělé mí bratři, protože i já jsem dítko boží. Pěkná famílie. Lidi i nelidi na jedné hromadě. Asi budu nucen emigrovat.Jen ještě nevím kam.

pro Čaroděje (Saty, 15. 03. 2010 09:01)

Milý čaroději, patříš k webu už dlouho a řekl jsi zde mnoho moudrých věcí
Jako muž víš, co dokáže polichotit mnoha ženám. Mnoha třeba ano.
Kdybych tě neznala a nevěděla, že se občas nalézáš, nebo ztrácíš ve svých
snech a vidění, tak by mě to zarazilo. Znám tě a proto se jen usmívám,
jakou sis vytvořil odvážnou představu. Teď k tomu, o čem se zmínil Bandy,
k Luciferovi. Našla jsem tohle: "Bůh vzal tedy velkou část své moci, vytvaroval ji k obrazu dokonalé bytosti
a vložil do ní co nejvíce ze sebe, aby pak dílo završil onou svobodou
tvoření a rozhodování. A tak se zrodil první z andělů, Lucifer, první
syn Boží, neb jest původem z Božsky bytostného. Poté stvořil další anděle.
Našla jsem i další odlišné varianty, ale jedno mají společné. Všechny, anděle
i prvního člověka stvořil Bůh, je tedy otcem všech a je nesporné, že Lucifer
byl jako první a Ježíš jako druhý. Stejně tak jako je Eva prohlašovaná za první
ženu a přitom první ženou Adama byla Lilith.

Čaroději (Bandy, 14. 03. 2010 18:03)

Povedu k Tobě dnes řeč vyčítavou. Nepřipadá mi vhodné, když jemný muž (Gentleman anglicky) hovoří na veřejnosti o tom, jaká je žena v milování. Mohlo by to být náznakem že máš jistou zkušenost. Ale i kdybys ji měl, neměl bys o tom prostě mluvit. Já to hodnotím jako hrubou netaktnost.
Zmínka o Luciferu jako druhorozeném synu Boha se mi jeví jako naprostý nesmysl. Ježíš se narodil v roce jedna. A Lucifer ? S kým ho Bůh měl ? Je na těchto stránkách mnoho mystiky, mnoho víry i nevíry, mnoho kouzel a pověstí. Fajn. Ale zamlžovat fakta dál ?
Vážím si Tvého pozitivního pohledu na svět. Respektuji, že ne každý den se vydaří. Jako by sis ho vybral dnes. Tvůj přítel. Bandy

saty (čaroděj, 14. 03. 2010 17:39)

Ty víš že si stojím za tím co povídám,ale pravdu díš,né každý nick sedí.
Ale tvoje Satanka,je to krásná přezdívka a já vím že je za ní dobré a milé srdce,co je však v tom srdíčku?
Je tam to co máš ráda,jsi dáblice v milování a lásce,jsi nesrovnatelná a nelze nikoho dát jako protikld,máš nespoutanou fantasii,miluješ a řídíš se svojí láskou jako silnou ohnivou stěnou,dokážeš dát milování a lásce náboj který je jako pekelný ohen.
Dokážeš v člověku probudit něco co pálí jako ohen a žár současně,Lucifer druhorozený syn Boha je tvoje energie,ohen je tvoje teplo,neanášíš chlad srdce a lidí,Satanka proto že Luciferka je podivné.
Jsi miláček nás všech tady na netu,jenom pro svojí sílu a vyváženost která se snoubí s moudrostí,je to dar od ohnivé moci,máš ohnivé znamení a sama dobře víš že ve tvých snech se ohen dosti často objeví,ale je to ohen klidný a moudrý,čistí tě myšlení a rovná myšlenky.
Čaroděj má tvou bytost pořád před sebou a má jí rád,okolo tvé hlavy plané jemná záře krásného ohně,tak jí nech at plane,naše malá ale miláSaty.

pro čaroděje (Saty, 06. 03. 2010 11:25)

Ahojky čaroději, zkus se na nicky lidí podívat trochu jinak. Neber je jako odraz jejich vlastního já. Znáš mě a určitě víš že sataniska nejsem ani náhodou a nick je volený jen proto, že nic nemusí být tak, jak se nám při prvním pohledu jeví. Nick který se nám nabízí svoji líbivostí můžeme přirovnat ke krásnýmu jablku na pohled a jsme pak zklamaní, když zjistíme, že je uvnitř celé červivé.
Neposuzuj nicky, ale slova člověka, který za tím nickem je. Krásné březnové dny ti přeji čaroději.

azrael (čaroděj, 02. 03. 2010 22:37)


Už samotné tvoje jméno zde u nás budí podivnou příchut,neber si to zle ale mi všichni si volíme jména na net podle vnitřního přesvědčení.
Víš a já si pojednou uvědomil co jsi nám vlastně zdělil,díváš se na pohádky a plně se do nich vžíváš,také proto dokážeš poslechnout tu rodinu jak píšeš,Azrael,toto jméno má kocour ve Šmoulech a slouží nepravému .
Tak i ty začínáš sloužit nepravému rodu,rodina je jenom jedna a to ta vlastní naše,ostatní jsou přátelé či známí
Pokud jsem se tě dotkl tak promin ale je to můj názor a já si zaním stojím,jedna církev je tohoto schopna a mám obavu že jsi tam spadnul.
Znáš můj názor a jinak si život rovnej podle svého svědomí ale prosím tě neubližuj okolo stojícím.

AZRAEL (Bandy, 02. 03. 2010 17:54)

Toho jsem se bál. Bůh s Tebou.

Pro Bandy (Azrael, 01. 03. 2010 19:55)

Myslím že ne... důvěřují my a já jim, už teď se pokládáme za rodinu... je v tom pouto...

Azrael. (Bandy, 27. 02. 2010 12:25)

Vsadil bych se, že nejsi na správné cestě. Věnuj se raději ženám. Jsou neméně zajímavé a o hodně příjemnější. Nebo matematice. Je neméně zajímavá a o hodně užitečnější.

Pro čaroděj a Saty (Azrael, 26. 02. 2010 07:20)

V Plzni jsem už nalezl lidi, se kterými se můžu na toto téma bavit, ovšem teď toho víc napsat nemůžu.

Azrael (čaroděj, 25. 02. 2010 13:42)


Napsal jsem ti o jakou pomoc se může jednat.
Ted ty sám hodnot sebe co vlastně cítíš,je mnoho druhů energie a mnoho druhů pocitů,moje pocity při předávání jsou krásné a milé.
Ovládám energii Reiki,no ovládám je mi dovoleno jí používat a stal jsem se mistrem.
Naznačil jsi že chceš cestovat mimo tělo,bud od té dobroty a počkej až to opravdu budeš umět,ono uvolnit se a cestovat může znamenat také uvolnit se a už se nechtít vrátit do těla nazpět.
Proto vždy každý počátek s nškým kdo umí tebe nevrátit mezi nás lidi,na zem na planetu.

Azrael (Bandy, 22. 02. 2010 22:15)

No, pravda, není toho mnoho. Takže je nasnadě otázka. Co když to žádná energie není.Můžou to být je Tvoje vlastní pocity. To co pociťuješ je třeba jen reakce Tvého myšlení na novou skutečnost. Stává se to i mně.

ach tak Bandy (ratka, 22. 02. 2010 20:02)

tak to ja nevim taky :o)

díky.... (Azrael, 22. 02. 2010 14:29)

Jak se pozná ta energie... vím, že tam je, ale víc o ti nvm.. cítím ji, vnímám ji, ale nevím to ho o ní víc, než to co jsem napsal...

ratka (Bandy, 22. 02. 2010 01:08)

Prosím, reviduj. To je energie v Tvém těle.Produkt chemických procesů. Přiložíš polínko do kamen a kamna se zahřejí. Taky chemický proces. My hovoříme o schopnosti předávat nějakou energii z člověka na člověka a já stále nevím, jaká to je energie.

Azrael (Bandy, 22. 02. 2010 01:01)

Jasně. To je snadné. Jen si nesmím brát velkou kouli.

azrael (ratka, 20. 02. 2010 18:54)

protoze je to sice nudne ale na druhe strane to dobre chrani proti zblbnuti :o))

To co se da vysvetlit prirozene si pokazde prirozene vysvetlim. NIc ve zlem. Energie je vsecko :o)

Pro Ratku (Azrael, 20. 02. 2010 18:37)

ATP, ADp, citrátový ciklus..... s tim mi hlavu blbnou ve škole, proč zustáváš pořád tak ... ve "fyzice"....

Bandy (ratka, 20. 02. 2010 16:54)

uvnitr tela se ti taky prece porad predava energie. ATP (adenosin trifosfat) se oxidaci premenuje na ADP (adenosin difosfat). Je to zakladni energeticky pohyb v nasem tele a na nem zalezi jak jsou nase organy funcni. Podle me jde o tuhle energii.

Pro Bandy (Azrael, 20. 02. 2010 12:14)

Jak vidno máš smysl pro humor, ale dokážeš taky aby ti sněhová koule v ruce roztála(do časového uceku pod minutu)

Azrael (Bandy, 19. 02. 2010 23:33)

Ještě stále nevím, jakou energii umíš předávat.Já umím tepelnou. Vezmu sklenku koňaku do dlaní a on po chvíli krásně zteplá. Uvolní vůni a já poznávám okouzlení.Umím taky elektrickou. To když třu liščím ohonem ebonitovou tyč. A světelnou. Stačí si oholit hlavu.

Astrál (Azrael, 19. 02. 2010 16:45)

Pořád nevím, jak se do něj dostat.... zkoušel jsem skoro vše... a docílil jsem totálního uvolnění, ale nikdy ne výletu...

pro Azraele (Saty, 18. 02. 2010 11:56)

Čaroděj je jedním ze tří ezoteriků, kteří se na webu pohybují, není to ovšem ten, o kterém jsem mluvila. Každý z nich má jiné vlohy a schopnosti.
Když je někdo citlivý a vnímavý, nemusí to ještě znamenat, že může o sobě říct, že je ezoterikem.
Věkem a zkušenostmi se schopnosti zvyšují a ty jsi velmi mladý. Všechno ti ukáže čas a tvoje vlastní vůle, jen chtění nestačí. Je to dar s kterým se musí zacházet hodně opatrně. Takoví lidé přesto že se snaží být ostatním lidem prospěšní, musí paradoxně čelit podezřívání a někdy i posměchu druhých. I na tohle by sis musel zvyknout.

Pro Bandy (Azrael, 18. 02. 2010 08:36)

Umím ji vyčítit, předávat .... např.: do amuletu který mam... mno už hodně dlouho... vždy když ho nosím, má stejný efekt jako Bezová hůlka zavěšená nad oknem... nikdo si na mě netroufne... ovšem... je to spekulabilní.. ani nvm proč to umím,...

Během psaní této zprávy v čelém bytě vypadli jističe.. :D

Já hledím (Bandy, 18. 02. 2010 00:51)

Azrael nám zcela úpřimně sdělil, že umí předávat energii. Aniž se zeptáte o jakou energii se jedná, jak přišel na to, že to umí, okamžitě jste připraveni o tom hovořit. Ba i radit.
Já, zcela úpřimně, Azraelovi v tomto punktu nevěřím.
Zní mi to šarlatánsky.

Dík... (Azrael, 17. 02. 2010 17:56)

Díky... ti čaroději... ty asi budeš ezoterik o kterém jsem slyšel nemýlím se? ... :) Jedna má známá, ze mě chce mít ezotorika také... prý k tomu mám vlohy... nevím, co je na tom pravdy... ale začínám tomu čím dál tím víc věřit... a pokud ne... co dělat studuji zdrávku.. lidem budu pomáhat i nadále, jen jiným způsobem...

Azraelovi (čaroděj, 17. 02. 2010 11:38)


Nevím jaká energie tebou cloumá ale,pokus se kontaktovat nějakého mistra učitele co ovládá energie,třeba Reiki,Ranbou reiki atd.
Víš příteli energie je dar lidem všem od někoho koho zatím neznáme,máme ji každý z nás na tomto světě.
Uvědom si že každý láma,fakýr,mnich z Tibetu,jí ovládají,ty také jak píšeš a já také jak píšu.
Díky tomuto fenoménu jsem se stal mistrem,je mi dovoleno používat tuto energii k léčení,lidí a zvířátek.
Jak jsem napsal najdi si dobrého mistra a on tě pomůže a otevře energetická centra,moje rada.
To halucinotropní dýchání neskoušej je to záhuba tebe a návik.
Možná myslela holotropní dýchání,je to o něčem úplně jiném ale to si najdeš.
Toto jsou moje rady.

Saty (ratka, 22. 01. 2010 13:22)

 

ja nevim jake jine slovo by tam pasovalo. I ten kalkul je dobry. Penize nemusi hrat vubec zadnou roli, spise vypocitavost ve smyslu. Ja dam neco tobe a ty zase neco me. clovek neco dava jiz ve smyslu vypocitavosti ze za to neco dostane.
To je obchodni mysleni kdyz clovek neco dava a neco za to ocekava.

Ja jsem spatny obchodnik. Kdyz neco davam tak neocekavam za to nicmoc. Dokonce i do prace chodim a ani nevim kolik za to dostanu, nedivam se na penize. nezajimaji me.
A z druhe strany neco dostanu a necitim se povinovana to oplacet. Kdyz nekdo dal tak vemu. ZApominam. jdu dal.

Takovi lide jako ja maji problem ve vztahu. HOdne jsem se trapila ze zacatku, kdy jsem neumela zachazet s tou svoji nestastnou anarchistickou povahou. Kdy jsem touzila po svobode a byla jsem jako v kleci.
Ale rodinu jsem chtela a tak jsem ustupovala, plnila povinnosti, delala to co se melo delat a ocekavalo. Ale uvnitr jsem byla plna nadeje. ZE to jednou zmenim. Ze vystoupim z toho vzorce. ZE jednou... To jednou je ted. A tak se rvu o svuj zivot jak nejlip umim :o))

Ratce (Saty, 22. 01. 2010 10:12)

Já spoustu věcí z toho co jsi řekla beru, jen ten obchod mi tam nesedí. Jedno blbý slovíčko. Obchod jsou finance, kalkul a chladný počty. Vím že to není pravidlem, ale taky vím, že právě kalkul hraje u některých manželství významnou roli a právě proto si myslím, že to není dobrý, tak by to být nemělo a že dřív nebo později takovej vztah krachne, protože od vztahu se očekává víc než jen peníze. Všechno, ale láska se za ně koupit nedá. Ke vztahu dětí a rodičů slovíčko obchod už vůbec neberu. Kde to chodí tak, že se jeden snaží těžit z druhého, tam rodinná vazba vůbec nefunguje tak jak by měla fungovat. Sakra, kdyby se dalo vymyslet nějký jiný slovíčko místo toho "obchod", tak bych to co jsi psala brala, co třeba pravidla soužití...chjo

mimi (ratka, 21. 01. 2010 11:18)

ja se snazim videt veci co nejcisteji. osvobozeny od nanosu romantickych nalepek a umelych vylepseni.
a tak vidim, kolik dobrych funkcnich vztahuje obchodnich. Dokonce se dela i predmanzelska smlouva :o)) aby vse bezelo hladce a kdyz si svoji roli plnil tak jak bylo puvodne dohodnuto.
zena ma treba pecovat o deti, domacnost varit a uklizet. Muz ma treba vydelavat penize. to je takove zakladni rozdeleni obchodniho vztahu.
Beda kdyz se to pak rozhodi. ZEna jde do prace a ocekava ze muz bude pecovat o domacnosti :o)) to je ohen na strese. poruseni smlouvy. (nepsane).
nebo muz prestane nosit peniz a jde se venovat svym konickum. Nebo zena si proste odjede na mesic na meidtacni pobyt :o)) !To vse jsou v obchodnim vztahu poruseni smlouvy a muzou vest k tezkym rozeprim.
Obchodni vztah proste bezi jako namazany stroj. Kazdy dela to co mu je prideleno.
Parntersky vztah je volnejsi. Tam je prostor k individualnimu rozhodnuti .
Ja to mam tak napul. Nejdriv to bylo hodne obbchodni. Furt jsem neco musela, ale byl to i tlak odpovednosti. Furt povinnosti a stres. TEd je to mnohem lepsi, osamostatnila jsem se. Uvolnila. I ty odpovednosti tak nezeru :o)) Citim se svobodnejsi.

ratce (mimiane, 21. 01. 2010 11:07)


Jo Ratko ,mám vztah hodně podobný tvému a právě proto o tom píšu. Souhlasím vcelku s tebou, jen ten obchod , nějak nemůžu přežvejknout. Nazvala bych to jinak ,ale na některá partnerství to i sedí , musím přiznat.

Bandy (mimiane, 21. 01. 2010 11:05)

Máš pravdu Bandy, každý vztah něčím podobným prochází ,buď tím projde bez úhony , nebo se rozpadne . Ale já měla na mysli dlouhodobý ,letitý soužití dvou lidí ,kteří něčím podobným už dřív prošli, mají své zajeté koleje a dávno vyřešený postavení v rodině. Chtěla jsem tím jen naznačit ,
že pokud se mám cítit v letitém partnerství , podle svých představ , volně a nezávisle ,mohu dělat co chci a zároveň neubližovat , potřebuju k tomu naprostou důvěru partnera . A tu bych nechtěla ztratit pro pár, snad možná krásných chvilek.

kdyz je vztah (ratka, 21. 01. 2010 08:44)

postaveny na dobrych zakladech, tak ho neohrozi jen tak lehce vnejsi vlivy. Ani nahodna zamilovanost nektereho z partneru, ani hadky, ani krize, ani nestesti v rodine. Vztah bezi pak bezpodminene, nezavisle na proklamacich lasky. JIste a bzpecne.
ja doufam osobne pro sebe, ze takovy vztah mam. nejsem zadny andel, a behem manzelstvi jsem urcite nebyla jen vzornou manzelkou. Jenze jsem v nas vztah verila. Budovali jsemho spolecne. Spolecne jsemprozivali spoustu chvil. Prozite nas spojilo. i kdyz me myslenky (a mozno a kousek srdce) mozna obcas bloudily nekde jinde a nejradeji bych obca daleko zmizela. VSe mozne se mi honilo hlavou. Ale odpovednost a smysl pro rodinu me drzely porad v kolejich.
Takze to povidani je hlavne o tom, ze ne vzdy je vsecko idealni, muze dochaze ke krizim,milenecka vasniva laska muze pribytek opustit, zamilovanost prejde a zustava zvyk a smysl pro povinnost. A to se vse opet muze pretavit v neco noveho a jineho. V laskavost, duveru, vztah a a ta potreba lasky (nekomu ji davat) muze prskocit z partnera ktereho jiz nemilujeme tak jako driv na cely svet. Muzeme si vasnive cistit zuby, behat po lese, milovat mraky, vasnive plavat a vasnive se smat, vasnive se milovat s muzem, ktery je jen nahodou nas manzel. Neni podminkou aby to byl on.
S manzelem se milujeme porad, ale je to (pro me) spise energeticka zalezitost. Spise meditace nez nejaka posledlost. Nemusim to mit ted hned. Okamzity impulz.
Muzu si to naplanovat a provest. Urcite to neni penetrace jak pise bandy. Penetrace to muze byt, kdyz necham muze aby si delal co chce. I takove sitacie byvaji. Kdyz ho chci obdarovat. ale vetsinou to bezi podle moji taktovky, vim co chci a muz se pridava. Tam neni vasnive milenecke spojeni. To je neco jineho. To je neco uplne jineho. MOzna vecna studnicezivota? Umirani? Sopecny vybuch??

posouvate to (ratka, 21. 01. 2010 08:22)

do roviny o ktere jsem nikdy nepsala. nepsla jsem o lasce k detem, nepsala jsem o milenecke lasce a dokonce jsem ani o lasce jsem nepsala.
Takze pak to o cem pisete se netyka mych komentaru. Ja mluvila o dlouholetem partnerskem vztahu. Nebo fak si mylslite ze muzete mit intenzivni milenecky vztah (s hlubokou zamilovanosti) treba 40-50 let? Pak uz mi to zavani predstiranim.

mimiane (Bandy, 21. 01. 2010 00:40)

Jestli někdy vypadalo, že podmiňuji úspěšné manželství nevěrou, pak jsem se někde nevyjádřil dost přesně. Měl jsem v úmyslu sdělit, že někdy může i prospět.
Stejně jako Tobě mi nesedí spojení lásky a obchodu. Obchod je profesionální vztah dvou subjektů, kdy naprosto nutně musí být směna srovnatelná a rovnovážná.A v lásce nevím jak srovnat hodnoty. Materiální poměřím, ale citová investce je neměřitelná. Pokud jde o vztah k dětem, nikdy bych nemyslel na to, co mi děti vrátí. \nikdy mi v mých šedesáti nemohou vrátit co jsem jim dal ve svých třiceti. Ale já dával dobrovolně a ještě mi to dělalo radost. Kde je tu obchod ?
No a teď složitost vztahu dvou milenců. S plynoucím časem najednou jeen z partnerů zákonitě nabyde pocitu, že ten druhý se mu už nevěnuje tolik jako předtím. A začne stejnou pozornost vyžadovat. Napřed tiše, pomalu, pak víc a razantněji.Začíná to větou:"Ty už mě nemáš rád." V tom momentě vyvážený vztah se dostává do nerovnováhy. Ten, který má pocit, že dostává míň, žadoní. Kupodivu jeho chování jen zvětšuje nerovnováhu. Ten ukřivděný se stává submisivním. Vztah se stal kalamitním. Takový vztah nejde bez důsledků zachránit. Jedinou možností je, že ten dominantní partner má něco, čemu se říká inteligence pro vztah. Pozná, že rovnováha je narušena a on chce vztah udržet. Postaví se tedy vědomě do submisivní role.On zavolá první, on ustoupí, když se o něčem dohaduje on je ten, který si nenechá poslední slovo. A to až do doby, než vypozoruje, že už se váhy nachylují na druhou stranu. Já vím, není to snadné, ale když nechceš, aby se to krásné rozplizlo do hodin výčitek jdeš do toho. Vždyť protějškem je tvoje láska. Ty nepomáháš jen sobě, ale vám.