Jdi na obsah Jdi na menu
 


2Klaudie, 21. 09. 2010 22:13)

 

 
jéééé galantní poezie... to byla určitě romantika... tam určitě nemohlo být nic "ošklivého"
A jak jsi o tu knihu vlastně přišel???

Saty (Bandy, 21. 09. 2010 12:39)

Omyl. Já u kuchařky neskončil. Ráno přece nekončí tím, že vylezeš z postele. Oběd nekončí předkrmem a večer nekončí zhasnutím světla. Já se neučím recepty. Já obdivuji svěžest, vtip a brilantní styl autora.
Teď právě brouzdám v marné snaze najít červenou knížečku, kterou mi někde někdo zaratil. Jmenuje se Galantní poezie. Veršovánky většinou bezejmenných autorů ze sedmnáctého století. Já to musím mít. Chci se o to podělit s Vámi.

pro Bandy (Saty, 20. 09. 2010 23:17)

Tak mě napadá, že podle toho co člověk momentálně čte, tak podle toho jde určit na jakým stupni vývoje je. Ty jsi od Křížové cesty a revoluce v Rusku skončil u kuchařky, hmmmm...mnoooo, nic si z toho nedělej, já mám v šuplíku rozečtený "Paměti lékařovy" od Dumase a ani mě nenapadne někoho léčit.:-DD

Saty (Bandy, 19. 09. 2010 14:09)

Prdlajs Švandrlík. Achile Gregor to je.

Saty (Bandy, 19. 09. 2010 14:06)

Je zvláštní, že ani jako kluk jsem nečetl rád válečné knihy z válek 20.století.Měl jsem je jako součást povinně školní četby a tak jsem je protrpěl. Ještě špióni z té doby.Ty jsem snesl. Nebo Vojna a mír. Snad proto, že je to víc o láskách než válčení. Podobně Odváto větrem (Sever proti Jihu) Nebo Křížová cesta (Občanská válka v Rusku před revolucí). To je počteníčko. Teď si brávám do postele Muže v zástěře. Je to kuchařka od Švandrlíka. Velmi zajímavé.

Bandy (Saty, 19. 09. 2010 09:59)

No mám mezery, přiznám to a mám co dohánět, ale odsouvám to, až budu v důchodu. Jedno je jistý, když nebyl net, asi se četlo víc. Po tátovi mi zůstala docela slušná knihova a on to měl všechno přečtený. Já sice sem, tam nakouknu, ale zase to tam vrátím, protože to jsou skoro všechno knihy pro mužský. Je tam pětidílná encyklopedie dějin vojenství a pak měl rád dobu husitskou, tak všechno možný co se týkalo té doby a taky Táborskou republiku a Kaplickýho a pak ještě je tam spousta knih o první a druhý světový válce. Tohle nemusím, ale těch knih se nechci zbavit, patřily tátovi a tak u mně zůstanou.

 

pro Bandy (Saty, 10. 09. 2010 22:29)

 

Tak to seš teda sečtělej člověk. Já nejvíc četla když jsem chodila do školy, pak už bylo času čím dál míň a míň. Další četba už byla jaksi specializovaná na okruh mých zájmů, takže krásná literatura šla bokem. Přiznávám, že mám velký mezery, ale knihy od Dumase, Verna, Mňačka, Scotta a jaho Ivanhoe se mi líbily, takže je to jasná zpráva, že jsem byla na dobrodružný příběhy. Na ty jsem furt
a přidalo se k tomu sci-fi.

Ratce a Klaudii (Saty, 10. 09. 2010 21:04)

Tak já jsem zatím ještě nedošla k tomu, že bych litovala, že jsem to spálila. Možná třeba jednou, ale dost o tom pochybuju. Jasně že tam byla naivita a neznalost úměrná věku, ale kdyby se někdo dozvěděl, co mi ve 14ti lítalo hlavou a ještě k tomu v jaký formě...ehm. Teď mi to sice taky lítá hlavou, ale už je tam jakási znalost. Jinak památek na dětský průsery mám docela dost.:-D Co se týká ilustrací, dostala jsem kdysi pohádkovou knížku, kde byly indické pohádky. Byla to celkem bichle občas proložená celostránkovou ilustrací. Obrázky se skládaly z neidentifikovatelných fleků temných barev, a vždy tam byl jakýsi náznak čehosi, co vzdáleně připomínalo postavu. Z této knížky jsem si přečetla pouze dvě první poádky a pak už jsem po ní nesáhla. Kde skončila už nevím, nemám ji a nevím, co bylo příčinou nelibosti tuhle knihu znovu otevřít a číst dál. Možná nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že to byly asi ty ilustrace, které na mě působily odpudivě. Docela bych řekla že jo.

jeste jedno Jmeno (ratka, 09. 09. 2010 15:28)

a to je Albin Brunovsky. MOzna ze v Čechach neni tak známý jako na Slovensku. Krehke ilustrace. Nežné.

k ilustracim (ratka, 09. 09. 2010 08:10)

Jako dekco jsem cetla hodne pohadek. Memu srdci byly blizsi malby od Martina Benky. Ilustroval treba Prostonarodne slovenske povesti I i II. Pokud chcete dostat do ruky knihu s ilustracemi blizkými mému srdci tak jsou to tyto dve knihy. Ceněné ve své době. a možná i teď, ale to už nevím.
To tak pro zajímavost, jaké konkrétní ilustrace se trěba líbí mě. TAky jemné kresby od Švabinského (taky má pár ilustrací) (mám doma taky nějaké)

Leviathan (Bandy, 09. 09. 2010 01:22)

Ještě poznámku. Srovnávací měřítko mezi Zrzavým a Hložníkem je jen subjektivní pohled. Jaksi nejde srovnat kubismus s impresionismem. Stejné je to s expresionismem a avantgardou. Hložník je expresionistická špička, stejně jako je Zrzavý na vrcholu pyramidy avantgardistů.Tím chci říct, že oba jsou skvělí, jen každý jinak.
Podobné je to s Carmen. Bizetova opera je příběh romské dívky. Muzikál Carmen je ve stylu Broadway a není přepisem Bizeta. Je jim jen inspirovaný. Něco jako Pygmalion a My fair lady.
Nemíním s Tebou nesouhlasit. Jen se pokouším nabídnout jiný pohled.

Leviathan (Bandy, 09. 09. 2010 01:02)

Nevím proč se na to ptáš. Mluvils o Hložníkovi ? Jestli ne, tak Tebe se můj komentář jasně netýká. Tebe považuji za přítele a vážím si Tvých názorů.

muzikály (2klaudie, 09. 09. 2010 00:01)

Mě se líbil Jesus Christ Superstar a Drákula, to ostatní už mě nebralo , a ty poslední už mě nic neříkají.
Jdu taky, zítra musím brzy vstávat :-)), tak jdu také užívat odpočivný vynález. Dobrou a hezký den :-)

Klaudii (Leviathan, 08. 09. 2010 23:56)

Nikdo neví vše.
Operu mám poměrně rád,balet to je úlitba,jelikož zase chodějí tam kam chci já,takže se to prostřídá.
Muzikály mám rád,ale naposledy jsem byl na Carmen s Bílou a to byl tedy děs,Carmen jako komediantka v cirkuse,to fakt tedy nemusím.Klasické muzikály s klasickým dějem,to ano,ale tohle vážně ne :-).
Opět se blíží půlnoc,něco ještě musím dodělat a pak se odeberu do nejlepšího lidského vynálezu.Přeji dobrou noc a zase zítra.

Hložník (2klaudie, 08. 09. 2010 23:40)

tak jsem se mrkla na netu a hi hi hi ten Neználek to fakt není, teda spíš jsem Neználek já :-)))), takže teď jsem úplně v obraze... no vida, člověk se vzdělává i tady :-D

Stravování v restaraci a tak, ano, tady v místě a blízkém okolímám také dokonalý přehled, místa kam jezdím často také a ta ostatní kouknu a vidím :-)), ale přeci jenom doma je doma, už protože můžu jíst klidně všechno lžicí a nebo si to můžu vzít k televizi, prostě jsou dny, kdy si člověk rád odpočine od všeho.
balet taky nechápu a ve spojení s operou jsem vedle, jak ta jedle.... hi hi hi taky si čtu co že tam vlastně mám vidě... ale zase tak často na tohle nechodím. Mnohem raději jsem chodila na operety a nyní na muzikál

Klaudii (Leviathan, 08. 09. 2010 23:29)

Tedy Uprka to rozhodně není,ale musel jsem se podívat kdo vlastně ilustroval Neználka,a je to Jaromír Zápala,Uprka je mnohem lepší.
Také se snažím přežít kde co,ale dechovce se vskutku vyhýbám,tisíckrát radši jdu na operu,a desetkrát raději balet,i když je pravda,že když už na něj musím s někým jít,tak si vždy dopředu přečtu o čem to vlastně je,nějak nejsem schopen pochopit,co mi tím pohybem vlastně říkají :-)

Klaudii (Leviathan, 08. 09. 2010 23:22)

Já ani nemohu říci,že by mne vaření nebavilo,vzhledem k tomu,že jsem se to nikdy neučil a doufám,že to ani nikdy potřebovat sám nebudu :-).
Ale do podniků chodím jíst moc rád,a je to skoro každý den,mám jich pár již vybraných,kde vaří opravdu dobře,tudíž mi nějak domácí strava zase až tak moc nechybí :-).

Hložník (2Klaudie, 08. 09. 2010 23:19)

To je ten co ilustroval Neználka? Nebo si to pletu?

Tak folklór by mě nevadil, přežila bych i dechovku, když by to bylo nutné, ale že bych to nějak vyhledávala, to se říct nedá. Pokud nebude vyhnutí, tak bez hnutí brvy, jak se říká přečkám do konce. A nejen dechovku, jsou i další skvosty co mě neoslovují.

Leviathan (2Klaudie, 08. 09. 2010 23:14)

Na houby do lesa chodím také moc ráda a pak na talíři je mám také ráda :-). Taky mám nasyslíno na zimu. Vaření mě nevadí, po všech těch restauracích a jídelnách jím doma fakt ráda.

Ratce (Leviathan, 08. 09. 2010 23:02)

Aha,tak to jsem nějak nepochopil :-).
Neznám slabikář s jeho ilustracemi,a nebo už jsem na něj prostě zapoměl,ale obrázky Hložníka pro děti,to musí být vskutku zajímavé.Pokusím se někde sehnat,nebo aspoň půjčit,jsem na to docela zvědavý.
Mne bylo divné,že by si vážně Bandy myslel,že o Hložníkovi vůbec nic nevíme,naprosto netvrdím,že znám do podrobna jeho život a dílo,ale zase nejsem snad takový ignorant,abych neznal jeho jméno a aspoň nějaké dílo :-).
Je to u mne trochu podobné jako s folklorem,nikdy mi nepřirostl k srdci (asi proto,že jako žák páté třídy jsem doslova musel tančit na besídce Českou besedu,a to ještě ke všemu v kroji,pamatuji si,jak jsem se do toho nemohl ani dostat,a má partnerka,která se shodou okolností příjmením jmenovala jako já,ještě dostala tak blbý nápad,že by jsme mohli v těch krojích uspořádat moravskou svatbu,tady v Praze,již nikdy více,ještě dnes se občas budím hrůzou,když se mi o tom zdá :-) ale to neznamená,že bych neznal třeba takového skvělého malíře Jožu Uprku,jeho obrazy jsou tak nádherné,barvami doslova hýřící,a tam mě ty kroje vůbec nevadí,asi proto,že jim všem na těch malbách tak sluší :-),

Pro Klaudii (Leviathan, 08. 09. 2010 22:41)

Jsem doslova naprán houbama,houby miluji,tedy hlavně na talíři,sbírám je rád,on je to taky jeden z mála důvodů jak se dostanu do lesa,ale připravit už je musí někdo jiný :-).
A to ještě zbylo na plné tři sušičky,na Vánoce bude Kuba až se budu olizovat za ušima :-D.

Saty (ratka, 08. 09. 2010 22:00)

Skoda ze sji ten sesit spalila. jednou by ti byl moc vzacny. ani by se za nej nestydela :o)) teda ja verim ze to urcite takhle nejak jednou ma asi kazdy. ze se smiri s vlastni nedokonalosti (vcetne sesitu, basnicek a maluvek ktere kdy udelal)

Leviathane (ratka, 08. 09. 2010 21:00)

Ten komentar Bandyho o Hloznikovi byl samozrejme urcen me, Bandymu se zda ze jen nevedomy prosty prvnacek nevi ze hloznik je velky ilustrator a ze se mu teda kresbicky v jeho slabikari libit musi. prece kazdemu decku se expresionismus libi. to je jako stvorene pro sedmilete deti.

Saty (2Klaudie, 08. 09. 2010 20:59)

jejky, ty jsi zničila umělecké dílo...vždyť to byl popis historických okamžiků - tvého mládí, puberty, platonické zamilovanosti, prvních lásek... takový záznam o první puse, to je prostě historická chvíle.
To sis měla schovat mezi své tajné poklady... a jednou až tvoje děti, vnoučata budou podobně tvořit jim ukázat, že to je prostě snad v určitém věku nutné a normální tohle všechno takhle prožívat.

 

Bandymu (Leviathan, 08. 09. 2010 17:53)

 

Skutečně ted nevím proč píšeš u toho Hložníka,že nevědomost hříchu nečiní,to jako,že my nic o něm nevíme?To snad ani nemůžeš myslet vážně,že ne? :-)
Jinak jak už jsem tady psal,nemá cenu tady jmenovat všechny ilustrátory,je pravda že jsem tím myslel jen ty z Česka,ale to samozřejmě platí o mnoho více i o těch zahraničních.Mnoho ilustrátorů a malířů se nejen že dají chválit,ale sposty se můžou rovnou oslavovat a to doslova.Když už bych si měl vybrat z našich jen jednoho a to rozhodně není žádná soutěž,tak bych vybral jedno jméno,číslo 1. Jan Zrzavý.Jeho Dělníci moře a hlavně Kytice jsou prostě zase jen pro mne přímo unikátní.Přes veškerou úctu k Hložníkovi,ale na Zrzavého opět tedy jen u mne nemá,ale to je vskutku jem můj subjektivní názor :-)


Á propó,teď už mi začíná být jasné,proč Saturnin vyhrál tu soutěž o nejlepší knihu,co šla před časem na ČT.Musím říci,že jsem ji také četl,ale od Jirotky mne tedy na rozdíl od Saturnina dostal více Muž se psem,u toho jsem se tedy bavil podstatně více.

Pro Saty (Leviathan, 08. 09. 2010 17:17)

To je škoda,moc rád bych si přečetl ten tvůj zaláskovaný příběh,a určitě i ty ilustrace zase tak tragické nebyly.
Vem si kolik spisovatelů se inspirovalo právě tím,co napsali ve svých nácti letech a teprve po X letech to třeba i hodně přepracovali,ale nakonec to bylo dobré (nejenom).Za druhé,třeba tě to bude řekněme za dvacet let mrzet až si na to vzpomeneš,je to přece kousek tvého života a až budeš mít řekněme vnoučata,tak bys jim to třeba ráda ukázala.Jako autor seš možná ten největší kritik,ale vem si,že by se to mohlo dalším lidem líbit,je to škoda,docela rád si přečtu Červenou knihovnu,aspoň si vždycky můžu říci,že tak blbě ve věci lásky se nemám jen já :-D.
Je pravda,že by asi každý člověk určitě rád něco ze své minulosti hodil do kamen,ale na druhou stranu - Co tě nezabije,to tě posilní.A teď nevím kdo přesně řekl,to je jedno (hlavně když to není kolečko od trakaře:-) - Ve svém životě ničeho nelituji co jsem udělal,lituji jen toho co jsem neudělal.
Takže jediné co můžu udělat,je tě poprosit,prosím už nic takovéto nepal :-).

Klaudii (Leviathan, 08. 09. 2010 16:59)

Tak sběr hub se vydařil,je toho skoro 20Kg a to za necelé čtyři hodiny.Našel jsem krásného Kováře,doma jsem ho změřil a má (tedy měl :-) 56 cm.
Byly starší ale už rostou i malý,tudíž tak o víkendu budou zase lesy plné hub.
Tedy tak ty nechceš žádné jistoty? Tak to si tedy vážně asi velká vyjímka :-).

Vincent Hložník (Bandy, 08. 09. 2010 14:26)

Prepáčte, pán Hložník. Odpusťte tam hore na nebi svojim krajanom, ktorí nevedia, že sa smelo smiete postaviť k osobnostiam expresionizmu akými sú Kokoschka a Munch. Alebo Špála a Kremlička. Medzi tých, ktorí tvorili svetovú ilustrátorskú špičku. O sochách ani nehovorím.Vy iste viete, že nevedomosť hriechu nečiní.

Saty (Bandy , 08. 09. 2010 14:08)

Kultivován byl můj vkus. Začal tím Jack London. Potom Melville s Bílou velrybou. Jožo Nižňánsky s Čachtickou pani a Móricem Beňovským. Dostojevskij a Idiot zároveň s Dumasem. Cestou Jules Verne a bratři Strugačtí. K tomu Sladký čas Kalimagdory a Dům o tisíci patrech.Spousta básníků, ale o těch píšu jinde. Tolstoj, Zola. No a Mňačko, či Mináč. Jirásek a Čapek. Užasný Jirotkův Saturnin.Stovky detektivek.Včetně Velké Agáthy, Rexe Stouta a mého oblíbence Raymonda Chandlera. Někdy v šestnácti Rémarque a Hemingway. Ten výčet je jen tak zpaměti. Televize nebyla, tak se četlo. Omlouvám se všem, které jsem vynechal. Nebylo to úmyslně.

Klaudie, Leviathan, Bandy (Saty, 08. 09. 2010 12:06)

Když mi bylo čtrnáct, chytaly mě občas záchvaty psaní a tak jsem si koupila velkej sešit a začala psát román ve stylu červený knihovny. Tam jsem psala svoje duchaplný storry o velké lásce, která překoná všechny klády, který jí házely závistivý kamarádky pod nohy. Neodmyslitelně k tomu patřily vyvedené ilustrace.
Sešit pak ležel uschován do doby, kdy jsme se stěhovali. Začala jsem ho s nadšením znovu pročítat a čím dál, tím víc jsem děkovala svý prozřetelnosti, že román nikdy nespatřil svétlo boží a že ho tudíž nikdo nečetl a hlavně...neviděl ty ilustrace, ač v době tvoření jsem si myslela, že není nic krásnějšího. Bylo to něco strašnýho. Skončil v kamnech a když jsem viděla jak hoří, bylo mi, jako bych právě vykonala záslužnej čin. Tak mě napadlo, že když se člověk ohlídne co kdy, kde vykonal, tak by plno věcí nejradši šoupnul do kamen...kdyby to šlo, ale ono to nejde.

pro Bandy (Saty, 08. 09. 2010 12:06)

Bandy, ty nikdy nezklameš.:-DDD jen bych chtěla vědět, která z těch tebou jmenovaných knih prošla tvou kultivací vkusu a zalistuješ si v ní rád i s odstupem času?

Leviathan (2Klaudie, 08. 09. 2010 00:30)

Pozitiva a sociální jistoty a první dovolenou na Jadranu a druhou a třeba další... ne děkuji, nechci.
K Lokti na houby, no nevím, ale tady u nás je celkem chladno, teď po několik dní bylo po ránu 4-5°a to je i houbám zima, tady teď momentálně nerostou, ale má se oteplit, tak to zase budou koše hub. Hezké počtení, dobrou noc a zítra bohatý úlovek.

Pro Klaudii (Leviathan, 07. 09. 2010 23:41)

No to je přece jasné,nic jiného tě ani čekat nemůže,přece si nebudeš říkat něco jiného,samé pozitiva a sociální jistoty,to je naše budoucnost,ale jen tedy naše :-D.
Opět se blíží hodina duchů a jelikož zítra velmi brzo vstávám,jedeme totiž k Lokti na houby,tak půjdu do hajan,doufám že dorazím Weigla a Wenzela Karma - Smrt a umírání (je to takové veselé čtení jak probíhá smrt a umírání :-)a upadnu do Orfeova králoství.
Přeji ti dobrou noc a ať tě blechy nekoušou celou noc ;-).

Leviathan (2klaudie, 07. 09. 2010 23:22)

Zákadka.. čítanku si pamatuju, protože jsem ji nedávno někde viděla :-))... učebnice jsme měli ve třídě vždy všichni stejné.
To neučení na ZŠ se mě krutě vymstilo na SŠ, taky jsem se neuměla učit.
Já v životě dělala v podstatě ve svém, ale co mě čeká do budoucna, to se ještě uvidí :-DDDD. Prý mě v budoucnosti čekají jen samé krásné věci a naplnění snů, tak to jsem zvědavá :-)).

Pro Klaudii (Leviathan, 07. 09. 2010 23:02)

 

Tu čítanku mám modrou,ale jestli si to pamatuješ,tak ve třídě měli ostatní ještě dvě barvy,bílou a zelenou,všechny mělí stejný věnec a byly jinak úplně stejné,jen že měli tři různé barvy.
Ten slabikář co jsme měli my,měl dvě barvy tu mou světle krémovou něco jako capuccino :-) a pak byl ještě do modra,co se týká množin,tak už tedy nevím kdy přesně byly po mne,ale jistě to bylo za více než jeden rok.
Je spíše náhoda,že si na to tak pamatuji,ale zrovna před nedávnem jsem měl v ruce pár těchto starých učebnic a povídali jsme si o tom,jinak bych také už moc si nepamatoval :-).
Co se týká toho učení,tak to jsem měl stejně,stačilo si pamatovat výklad a už jsem se nemusel učit,jenže tohle mne pak na vyšším stupni pěkně vytrestalo,já se vlastně učit doma neuměl,a byl to ze začátku trochu problém,než jsem si posléze zvykl :-).
Ovšem vůbec největší legrace je taková,že mám několik vystudovaných oborů,a ani jedním se neživím a ani nikdy se živit nebudu,holt škola je škola :-D.

Pro Klaudii (Leviathan, 07. 09. 2010 23:02)

Tu čítanku mám modrou,ale jestli si to pamatuješ,tak ve třídě měli ostatní ještě dvě barvy,bílou a zelenou,všechny mělí stejný věnec a byly jinak úplně stejné,jen že měli tři různé barvy.
Ten slabikář co jsme měli my,měl dvě barvy tu mou světle krémovou něco jako capuccino :-) a pak byl ještě do modra,co se týká množin,tak už tedy nevím kdy přesně byly po mne,ale jistě to bylo za více než jeden rok.
Je spíše náhoda,že si na to tak pamatuji,ale zrovna před nedávnem jsem měl v ruce pár těchto starých učebnic a povídali jsme si o tom,jinak bych také už moc si nepamatoval :-).
Co se týká toho učení,tak to jsem měl stejně,stačilo si pamatovat výklad a už jsem se nemusel učit,jenže tohle mne pak na vyšším stupni pěkně vytrestalo,já se vlastně učit doma neuměl,a byl to ze začátku trochu problém,než jsem si posléze zvykl :-).
Ovšem vůbec největší legrace je taková,že mám několik vystudovaných oborů,a ani jedním se neživím a ani nikdy se živit nebudu,holt škola je škola :-D.

Leviathan (2klaudie, 07. 09. 2010 21:59)

pro mě byla první třída dost náročná, byl to tak nějak můj první kolektiv, kde jsem totálně nikoho neznala, vyrostla jsem sama na samotě mezi poli. Učení mě také stačilo dávat pozor při hodině na celou základku, takže jsem měla spoustu času. Tu ukázku z Klapzubovy jedenáctky na tu se také pamatuju... a jestli byla čítanka modrá??? asi ano..
Ale jak to, že jsi měl slabikář béžový a pak čítanku bleděmodrou??? ROk po nás už šly "množiny" novější školní koncepce a ti před námi měly alespoň u nás červený slabikář.

Slabikář a moje první třída (Leviathan, 07. 09. 2010 21:42)

Tak moje první dojmy byly spíše až ve třetí třídě s čítankou,měl jsem takovou modrou s věncem obilí,a ta se mi tenkrát moc líbila.Byla také mou první inspirací na četbu knihy,byl tam úryvek z Klabzubovy jedenáctky,po přečtění toho úryvku ve škole,jsem si jí doma našel,a byla to vlastně moje první kniha kterou jsem přečetl.
Jiak tedy pokud si vzpomínám,tak škola (prvních pět tříd)byla tedy aspoň pro mne,hlavně sraz kamarádů,a to učení bylo až teprve na těch ostatních místech někde vzadu,časem se to tedy zlepšilo,ale na těch prvních pět let mám ty nejlepší vzpomínky :-).

moje první třída (2Klaudie, 07. 09. 2010 20:59)

Doprvní třídy mě doprovázely tyhle dvě učebnice http://www.zelec.nazory.cz/slabikar/index.html slabikář
http://www.mecholupy.xf.cz/pocty/ početnice
+ písmenka v deskách, folie a fix, penál, aktovka, bačkory, cvičky jarmilky a bílé tričko a modré holčičí trenýrky, kluci měli povinně rudě červené a bílé tričko... jo to byla doba. Ale ta první třída, tu vidím jako dnes, šlo se do ní kolem obrovské prosklené vitríny, kde byly exponáty zvářat a ptactva.

slabikar na Slovensku (ratka, 07. 09. 2010 20:27)

pokud si dobre vzpominam, tak u nas na Slovensku ilustroval knihy Vincent Hložník. Toi vypadalo dost hrozně. Same ostré úhly a čáry.

Slabikáře (Bandy, 07. 09. 2010 20:08)

Vámi jmenované mě minuly. Ty první proto, že jsem chodil do školy jinde, ty druhé proto, že děcka jsem měl ve škole později. Zálibu ke čtení slabikářů jsem u sebe hledal marně. Já šel přes Knihu džunglí do Tarzana a Vinetoua a přímo do Kamasútry. Kultivace vkusu nastala až posléze

Pro Klaudii (Leviathan, 07. 09. 2010 18:39)

Ten slabikář s červenými deskami vyšel poprvé mám ten pocit buď v roce 1953 nebo 1955 a pak v dalších vydání až do roku zase jen odhad 1964 až 1967.
Zajímavé bylo,že ať to byly stejné výtisky nebo chce-li vydání,tak vždy byly v každém výtisku jeden či dva obrázky jiné,třeba dvě stejné hrajíci si děti byly vyobrazeny ve dvou či třech různých pozicích.Samozřejmě jsem neviděl všechny vydání,ale u třech co jsme si navzájem porovnávali to tak bylo.Tudíž podívej se,ze kterého roku je to tvé vydání.
Staré pověsti mám rád,jinak Jiráska jsem poměrně dost přelouskal,on je to takový popisovatel,když popisuje nějakou místnost,tak jí tedy doslova do detailu procházíš :-),ještě co se mi od něj mimo těch nejznámějších děl líbilo je titul Vojenské povídky,jestli jsi to nečetla,tak to zkus,mě se to moc líbilo.Ještě k těm pověstem,Aleš je krásně ilustroval,ale tady též musím říci,že Trnka který také udělal k nim ilustrace je vynikající,velice těžko říci které jsou lepší.
Nakonec k tomu slabikáři,já už červený neměl,můj slabikář je takový světle krémový,a i když už nebyl tak hezký jako ten červený,tak pro mne osobně zůstává nejhezčí :-).

Leviathan (2Klaudie, 07. 09. 2010 17:42)

Slabikář z 50. let?? Nebylo jich víc??? V 50. letech se aši ještě neznali :-))).
Mikoláš Aleš ilustroval krásně a představ si, že je to asi 14 dní kráčím si takhle hypermarketem a tam jakási akce sleva knihy, tak kouknu a co vidím. Staré pověsti české od A. Jiráska s ilustracemi od M. Alše a to bratru za 60 Kč. Brožovaná vazba s tiskem dobových motivů.
Ten slabikář je z 50. let??? No možná že to byly reedice... ale moji rodiče se v 50. letech 100% ještě neznali.

Ilustrace (Leviathan, 07. 09. 2010 16:37)

Červený slabikář ze začátku 50-tých let byl nejhezčí,který tady kdy vůbec vyšel.Mám ho také a je nádherný,i v porovnání k současným vydání.
Dětské knihy a ilustrace patřili vždy neodmyslně k sobě.Máme a nebo jsme měli vynikající ilustrátory,nema cenu je ani jmenovat,byl by to docela dlouhý seznam,ale přece jednoho zmíním,mám ho velice rád,je to Mikuláš Aleš a speciálně Špalíček národních písní a říkadel.To je vskutku přímo unikátní kniha,jak obrázky tak i textem.
Je dost dalších knih s podobným tématem,ale Aleš je prostě,aspoň pro mne nepřekonatelný.
Takže mezi knihou která nemá a nebo má špatné ilustrace a knihou téhož díla s hezkými ilustracemi je vždy markantní rozdíl.Prostě ty obrázky k tomu patří a jsou důležité,i když děj sledujeme svým vlastním pohledem. ;-)

O komunikaci (Bandy, 07. 09. 2010 14:40)

Ne vždy je chyba v tom, že něco špatně uděláme. Mnohem častěji se stává, že to co bylo uděláno dobře, bylo špatně pojmenováno.

Ilustrace (2Klaudie, 06. 09. 2010 21:44)

Ilustrace umí knihu pozvednout i ji uškodit. Ale je to věc názoru. Přesně jak píše Leviathan. Ale i Ratka má kus pravdy a Satanka... prostě kniha bez ilustrací je jak vyhláška, ale může se z ní stát nejmilejší kniha. Kniha s ilustrací může být krásná, jako vzpomínaný Mikeš a pak je to OK, ale může mít ilustrace strašlivé a pak člověk vnímá i ten děj tak nějak přísněji.
kde jsou ilustrace důležité tak v knížkách pro nejmenší, pomáhají pochopit děj a pokud je ilustrátor mimo, tak taková kniha je takzvaně o ničem. To samé bych řekla u učebnic. Já měla sice starodávný slabikář v červených deskách s obrázky, brácha měl "množiny" a slabikář měl vyvedený v několika málo barvách a obrázky že i on by snad namaloval lepší, neměl ho rád ten slabikář, nelíbil se mu.

ilustrace (ratka, 04. 09. 2010 17:04)

pamatuju si dodnes nektere ilustrace z knizek. zejmena z pohadek.nektere se mi moc libily a nektere vubec ne. pamatuju si nailutrace z detskych skolnich knizek. nektere byly tak neprirozenen az me desily. jakmile to bylo stylizovane (obrovkse oci nebo deformovana tela) tak jsem se jich bala. nechtela jsem se na ne divat :o)) pamatuju si ilustrace z Knihy dzungli, ja byly jemne a jak jsem v nich musela ty postavicky hledat. ty si pamatuju.
taky si pamatuju ilustrace z Pejska a KOcicky od Josefa Capka. moc pekne. kamaradka mi je nakreslila na tricko

Ilustrace a čtení (Leviathan, 04. 09. 2010 14:53)

Aspoň za sebe řeknu,že pokud (v duchu) nevidím obsah knihy,tedy pokud to není vysloveně vysoce odborná,tak mi žádné ilustrace stejně nepomůžou,ale ty ilustrace jsou skoro v každé knize důležité,když pro nic jiného,tak vezmete si knihu kde neznáte jak její obsah tak ani autora,tak první co vám řekněme může pomoci při rozhodování si jí přečíst jsou právě ty ilustrace,za další knihy bez jediného obrázku jsou prostě chudší,a to i když jsou sebekvaltitnější obsahem.Jsou ilustrace jak přímo krásné tak žel i podstatně horší,co se týká ilustrátorů tak bychom se asi scela dobře domluvili,kteří se nám líbí a je jich dost.
Vemte si třeba Mikeše,kdyby tam byli jaké-koliv jiné obrázky a to i od těch nejlepších na světě,tak stejně by to nebylo ono,prostě to patří k Ladovi,a takových to příkladu jsou stovky a tisíce.
Pro mne osobně jsou ilustrace tak obsah naprosto nedílnou součástí knihy,a jedno bez druhého ztrácí na hodnotě (teď nemyslím hodnotu jenom hmotnou,ale duchovní) toho díla.

pro Ratku (Saty, 04. 09. 2010 14:09)

Já si o sobě dovolím tvrdit, že mám taky bujnou fantazii. Kniha ale není můj svět, já jen přijala pozvánku nakouknout do světa druhého člověka, spisovatelova a k tomu mi pomáhají ty obrázky, možná jen zpočátku a orientačně. Myslím si, že autor knihy si buď ilustruje sám, nebo si nechá ilustrace dělat, ale musí být podle jeho představ, jinak je neschválí. Nepostradatelný jsou pro mne Ilustrace v knihách, jejichž děj se odehrává před dávnými časy, zvlášť, když se použijí dobové kresby, nebo rytiny. To krásný "já sama" znám, jen to používám u vlastní tvorby, protože nechci, aby za případnej nezdar nesl odpovědnost někdo jinej.:-DD

cteni (ratka, 03. 09. 2010 14:47)

jelikoz mam velice bujnou fantazi tak si prectene ihned zobrazuji v mysli. jakoby to bylo zive :o)) a hned odzkousim zda jsem vubec schopna si to predstavit. Jsou pripady kdyz nejsem schopna si to predstavit a pak knihu odlozim a vratim se k ni pozdeji. Bez ty predstavy me to nebavi cist. nic mi to nerika. ani obrazky ne. ja sama, ja sama :o)))(to jsem rikala jako decko)

Saty (2Klaudie, 02. 09. 2010 23:14)

Kód jsem opsala OK, ale byl příliš krátný nadpis :-), přišla jsem na to, když jsem pracně znova vymyslela příspěvek, tak jsem k monogramu přidala tečky a už to bylo OK.
Ilustrace v knížkách mám také ráda, ale s mojí fantazií si ledasco představím... ale co si nepředstavím, to obvykle není naobrázku a to mě fááákt vadí:-DDD

Klaudii (Saty, 02. 09. 2010 22:11)

Píšeš, že se ti neuložil komentář. To se stane, když neopíšeš správně kod. Jinak se objeví všechno, co napíšeš, tak příště kod radši ještě jednou zkontroluj. Jinak mám ráda knížky s ilustracema, bez nich je to takový chudší. Líbí se mi starý obrázky a hodně moc se mi líbí ilustrace od Cyrila Boudy. Mám doma knížku o Pražskejch strašidlech od něho ilustrovanou a je to moc pěkný.

Leviathan (2klaudie, 02. 09. 2010 21:40)

Dobrou noc a zítřek si užij, volno máš jistě zasloužené. Také se chystám do hajan, dnešek byl docela rušný den :-).

Klaudii (Leviathan, 02. 09. 2010 21:35)

Ano,některé ilustrace jsou přímo šílené,když po revoluci vyšel celý Tarzan,tak jsem se na něj moc těšil a když jsem uviděl tu hrůzu,které řikali obrázky,tak mi to tenkrát docela znechutili,přitom Z.Burian k tomuto dílu udělal nádherné ilustrace.No stejně jsem to přelouskal,ale ještě dnes po létech to nedokážu pochopit,proč to takhla zhyzdili :-).
Takže,dnes se z tebou rozloučím,na chvilku půjdu něco přečíst a pak doslova upadnu do komatu a usnu.Zítra mám zase jednou volno a jdeme hrát tenis,tak abych byl aspoň trošku ve formě,Pa a zítra se uvidíme. :-)

Leviathan (2Klaudie, 02. 09. 2010 21:02)

ta kniha pohádek je starého data vytištění, rozhodně je starší než já. Až bude vhodná konstelace hvězd :-DD mrknu se u našich do knihovny.

Omlouvám se za dnešní krásné chyby... ale za prvé strašně spěchám napsat co nejvíc, vytvořila jsem u IB takový sloh a on se neuložil :-(, tak jsem stvořila něco dalšího. Za druhé bych řekla, že klávesnice není v nejskvělejší formě, že tu zlobí psaní velkých písmen. Za třetí, nejsem ve formě já, jsem zralá na návštěvu fyzioterapeuta, protože trpím tady u klávesnice a poloha ležmo bych řekla, že je trest boží :-DDDDDDDDDDD při ranním vstávání.

Leviathan (2Klaudie, 02. 09. 2010 20:57)

Ilustrace v některých knihách jsou krásné, opravdu někdy předčí i obsah knihy...ale některé ilustraci jsou tak strašlivé, že jsou ještě strašlivější, než obsah knihy... Mám také ve zvyku vybírat podle obsahu, ale něco se mě líbí i kvůli obrázkům, fotografiím a tak... je to jako v hudbě uněkteré písně je hezčí text u některé hudba, u některé je to v rovnováze a u některé vypínám zvuk rádia po prvních tónech.
S těmi překlady, to je pravda, že čteš 3 různá díla... každý překladatel je i spisovatel a překládá to tak nějak podle svého... někdy bych docela chtěla mít doslovný překlad. Vem si takovou poezii, ta je ovlivněna hodně překladatelem.

Klaudii (Leviathan, 02. 09. 2010 20:45)

No podle té silné knihy bych tipoval H.CH.Andersen,a ty ilustrace budou buď od Trnky,ale když říkáš perokresby tak bych osobně tipoval Boudu,ten je také výborný a možná k tomuto tipu pohádek i vhodnější,mám s ním třeba ilustrované pohádky Bratří Grimmů,ty původní nepředělané,tudíž docela krvavé horůrky,a sedí k tomu úplně perfektně.
Jistě i já si dosazuji děj podle vlastní fantasie,ale ty ilustrace prostě k tomu patří,a některé knihy si vybírám jen podle ilustrátorů,na čtení zase podle autorů a překladatelů,ony totiž překlady jsou velmi důležité,mám doma schovanou jednu Máyovku Vinnetou,která vyšla hned z kraje 90-tých let,a vzhledem k tomu že May ji napsal v první osobě jednotného čísla,a vždy tak byla i přeložena,jen tato je přeložena do třetí osoby množného čísla,tudíž čteš úplně jiné dílo :-).
A to když máš třeba tři překlady Shakespeara,tak máš dojem že čteš tři úplně jiné knihy :-O.

Leviathan (2Klaudie, 02. 09. 2010 20:32)

Staré Bible, to musí být úžasné zalistovat takovými díly. Musím říct, že kdysi byla na Hradě výstava historických dokumentů a listin, kdy byly vystaveny originály. Byla tam příšerná fronta a muselo se tam být brzy ráno, aby se člověk dostal dopočtu lidí vpuštěných do expozice. Ale stálo to za to, udělalo tona mě obrovský dojem. Vidět Zlatou bulu sicilskou další ...

Leviathan (2Klaudie, 02. 09. 2010 20:26)

Dřívější tisky celkově neoplývaly ilustracemi v tisku, ale máš pravdu mívaly krásnou vazbu, nebo obálku, některé měly i vložený nějaký obrázek.
Co se týká ilustrací v knihách, mám je ráda, proč ne, ale důležitější promne je děj, ráda si představuju sama jak co vypadalo.
Musím říct, že jako dítě jsem měla knihu nějkaých pohádek, a nevím jestli to bylo od B.Němcové, nebo Ch. Anderseena, nebo nějaká sbírka pohádek... pohádku si nevybavuju už přesně, ale obrázek ano... je na něm vysoký vyzáblý muž, který má ruce přesně tak, jakoby svíral někoho neviditelného kdo stojí přímo proti němu za krk, za ním je převrácený svícen a ještě měl takové děsně špičaté boty. Jako dítě jsem se toho obrázku v knížce strašlivě bála, viděla jsem ho v děsivých snech a jak vidíš, pamatuju si ho dobře, tu pohádku už ne, ale knihu ano, byla to poměrně veliká těžká a hodně silní kniha. Byli v ní perokresby.

Pro Klaudii (Leviathan, 02. 09. 2010 20:09)

Ano,to bude ono,je to tištěné ve čtyrech sešitech,které byli původně zvlášť,na starém novinovém papírů bez jediné ilustrace,asi nejhezčí ilustrace k Babičce udělal Kašpar,ale zvláštní bylo,že aspoň obálku k jednomu vydání Babičky dělal Z.Burian,nevím jestli i ilusrace ale obálku jsem viděl,tenkrát za ní chtěl docela raketu tak jsem si ji nekoupil,teď mne to docela mrzí :-).
Staré kalendáře mají svou knižní i peněžní hodnotu,žel už je poměrně málo lidí co je nejen sbírají ale hlavně zaplatí,nicméně jsou docela hezky udělané,tedy některé.
Jinak sice dost těch starých knih vypadá nevzhledně,ale třeba před pár lety jsem měl doma na pár dnů půjčenou Bibli z 1690,byla v latině a měla neuvěřitelně nádhernou vazbu a krásné ilustrace,žel jsem neměl tu odvahu to zkopírovat,kdyby se z tím něco stalo,tak by byl ze mne neboštík :-).No a na druhou stranu,vlastním Biblí z 1766 a ta má sice hezkou ale jednoduchou vazbu z prolisama,je ve staročeštině,má velmi hezké písmo,žel nemá jediný obrázek,prostě každá je úplně jiná.
A co obrázky,v kihách a nebo jako takové máš ráda?

Leviathan (2Klaudie, 02. 09. 2010 19:43)

Hezký večer.
Knihy mám, ale osobně doma mám tisky současné, vlastně z minulého století :-DDDDDD. CO se týká starších knih, myslím, že by se našlo něco z počátku století, ale určitě to nebude nic vyjímečného, ale vím že doma byly staré kalendáře, z let 1906,1908 a tak. Bohužel nevím, kde to skončilo, protože řečeno tak nějak normálně s rodiči se sice vídám, ale nebylo to tak vždycky a vůbec to není až tak jednoduché, ale kde není nějaký ten problém a 13. komnata :-).
Ale protože jsem měla možnost vidět staré knihy celkem zblízka, tak vím, že staré tisky byly brožované, ale i v nákladných vazbách. Starý papír byl opravdu ošklivý. Máš pravdu, taková kniha vypadá hodně sešle, spíš, než hodnotu by si člověk řekl, že je hodně opotřebovaná. Ale ono o těch starožitností je tohle asi typické.
Staré vydání babičky v sešitové podobě jsem viděla, ale nevím kde, ale viděla ono to vypadalo jako novinový sešit, je to ono, nebo jsem viděla něco jiného?

Klaudii (Leviathan, 02. 09. 2010 19:16)

Tak to ti můžu i říci,na druhé stránce je tuškou malinko čitelně napsáno Helmut Wolf.Předpokládám,že to byl původní majitel,ale kdo ví.
Jinak samozřejmě v té době byli knihy poměrně drahé.Tady se to řešilo tak,že se vydávali levné edice které byli často v broži a pak následně v hezkých vazbách,také proto hodně prvních vydání je právě brožované.Příklad,první vydání Babičky od Němcové roku 1855 je ve čtyřech sešitech,mám je doma,byli již svázané a řeknu ti,kdybys to nevěděla,tak bys sis toho ani nevšimla,je to na ošklivém do zelena zabarveném papíru.Jinak ono to bylo dříve s knihama hodně různé,díky manifakturám kde byli schopni vytisknout až třeba 5 000 kusů,jsou třeba knihy psané švabachem ještě dnes hodně rozšířené.Před pár lety jsem se dokonce někde v tisku dočetl,že až průměrně každá 60-tá kniha psaná švabachem je braná jako vzácná,dobrý co?
Pokud máš nějakého Karla Maye ve švabachu,tak máš doma docela hezký peníz,rozhodně neprodávat ;-).
Ještě jeden takový příklad,J.Verne Hrabě Sandorf 1888 vyšlo jako první vydání v příloze Národní listy,jen tak mimochodem,měl jsem ji také a už je za velice hezký peníz pryč a tu vlastnil nějaký Ladislav Peroutka (je tam jeho razítko),samozřejmě než jsem ji poslal do světa tak jsem si ji ofotil.
Joo knihy,to je můj celoživotní koníček a co je tvůj?

Leviathan (2Klaudie, 02. 09. 2010 18:41)

Ty se máš, to je opravdová starožitnost, hezký úlovek, ozdoba knihovny. Docela by mě zajímalo, kdo ji vlastnil, vždyť v době vzniku taková kniha stála jmění a nekupovali se běžně.

Klaudii a Satynce (Leviathan, 02. 09. 2010 15:35)

Zdravím a pozdravuji,
no je vidět,že si prostě na Vás dámy nepřijdu :-).
Chtěl bych se vám pochlubit,co se mi dnes povedlo sehnat.Homers Ilias J.La Roche 1870,je to v řečtině a němčině,a je to přímo úžasné,jak grafika tak i ten text.Když se mi to povedlo vykousnout,tak jsem měl hodně velkou radost a to nepočítám,že to stálo doslova jen pár korunek.A ta vazba,je určitě původní je skvostná,výpadá to že to celá léta ani nikdoneotevřel,je to jak z tiskárny kromě těch pár lehce zažloutlých stránek.Musím říci,že je hned ten svět hezčí,když se něco takové-to povede.Co vy dámy,jaká věc i maličkost Vám udělá radost? ;-)

Satanka (2Klaudie, 02. 09. 2010 11:02)

jo jo, vyčarujem, co potřebujem. Řekla bych, že tohle umění bude čím dál žádanější, vyčarovat z ničeho hodně...
Ale lítat na koštěti na ostro, je při dnešním počasí fakt o nastydnutí, bude chtít nějaký teplejší obleček :-).
A víš, že bych to koště fakt brala, protože tady jsou takové zácpy, že .... člověk vidí rudě, když přijíždí k poslednímu autu, které je od inkriminované zdržující křižovatky několik km daleko.

Leviathanovi (Saty, 02. 09. 2010 09:45)

Kde bys dneska byl? Tak například teď bys třeba realxoval u hudby a ty místo toho píšeš sem, přišel jsi do kontaktu s lidma, s kterejma jsi ani o to nestál, přibyla ti práce se skenováním a ještě k tomu musíš hlídat, abys neprošvihl službu u brány. Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.:-D Kromě toho mám podezření, že ty lichotky jsi řekl z pozice nižšího postavení v pekelný hierarchii, ale to neva, u mně zas až tak na postavení v pekle nezáleží, tvoje kvality jsou nesporný, jsou jinde a díky ti za ně.;-)))

Klaudii (Saty, 02. 09. 2010 09:44)

Co si budem vykládat viď? Co chcem, to si vyčarujem a co nechcem, začarujem. S tím lítáním na koštěti to nemá chybu, jen budem muset pomalu ubírat, už začíná bejt chladno, budem se muset teple oblíkat a nic naplat, na koštětí se nejlíp sedí naostro.:-DDD

Leviathan (2Klaudie, 01. 09. 2010 14:39)

Jasný, že jsem věděla, že pracuješ na něčem normálním :-)), ale kdybys napsal nějakou pikantnost, tak bych asi byla hodně překvapená :-). Obor reklama a propagace, tak to máš super nápady, postřeh a představivost. Pracovat sám na sebe, tak to je větší dřina, než pracovat pro někoho, ale zase máš klid od šéfa. Grafiku tedy máš v malíčku, tak to je to, co se snažím pochopit, protože doba digitálních zázraků si o to přímo říká.
hi hi hi jako vrhcolový manažer pracuji neustále :-DDDDD dělám si legrácky, ale je to v podstatě tak.

Satanka (2klaudie, 01. 09. 2010 14:33)

no jasně, my ženský jsme čarodějky od přírody, moc dobře víme, co mají miláčci nejraději :-)). A když nevíme, zalítneme si na koštěti pro radu :-)).
Penízky jsou kulaté, proto se rádi vykutálejí pryč, ale dá se je rozumně udržet, jen se musí u nákupů trošku přemýšlet.

Pro Saty (Leviathan, 01. 09. 2010 12:22)

No jo,ale ty máš přece ve vínku tohle již vše dávno dáno.Jsi krásná,penízkovatá a samozřejmě chlapi ti klečí u nohou.Tudíž ty žádné takové-to pomocné propriety nepotřebuješ,ale co ostatní,my obecný
(s)prostý lid? My si musíme nějak vypomoci.Vždyť kdybych si nenamíchal to kadidlo a celou tě tajně jím neomámil,tak kde bych dnes byl? :-D.

 

Klaudii (Leviathan, 01. 09. 2010 11:23)

Ani ne,není na tom vůbec nic tajemného.Jedna z mých hlavních aktivit je reklama a propagace,tudíž dělám různé návrhy a dnes v noci jsem dělal návrh na dva letáky a jeden malý dvoustránkový prospekt.Jelikož dělám sám na sebe,tak má výhoda spočívá právě v té flexibilitě,normální agentůra nic přes noc neudělá,a to já už ty letáky nechal v šest ráno natisknout v tiskárně,tudíž můj zákazník celou zakázku bude dnes již mít.Proto já dělám kdykoliv a klidně i v noci,to víš my podnikatelé děláme
stále,neznaje únavy ni odpočinku :-D.

lektvary (Saty, 01. 09. 2010 09:51)

Bezva počteníčko lidičky, ty recepty jsou moc zajímavý. Jako ochutnávku bych je brala, ale asi bych od nich neočekávala nějakej zázrak. Já mám svý recepty, který zaručeně fungujou.
1) recept penízkovej: O penízky se musím nějak zasloužit a když už je mám, tak je pouštět s rozvahou.
2) recept na lásku: Když bych byla na tom tak, že bych si musela pomáhat elixírem a zaříkáváním, aby mě měl někdo rád, radši bych šla od toho. Jsem ženská a tak vím, co dokáže mužskejm poplíst hlavu tak, že ji ztratí. Na to má každá ženská, s elixírem to ale nemá nic společnýho.:-DDD
3) recept na štěstí: Pokud přesně dodržím recept č. 1 a 2, nebudu chudá, budu mít lásku a tím pádem budu šťastná.;-)))))))))

Leviathan (2Klaudie, 01. 09. 2010 07:10)

Téééda ty po noích pracuješ, to vypadát tak tajuplně :-))) když jsme tady na magickém webu :-). Chce se mě napsat klient je klient, ale to vyznívá tak lacině a hloupě :-), ale prostě někdy to tak je, že obchody se uzavírají i večer a pak se pracuje třeba do rána.
Hezky se vyspi.

Klaudii (Leviathan, 01. 09. 2010 03:49)

Omlouvám se,že už jsem neodepsal,ale přišla mi práce a doteď jsem jí dělal.Konečně jdu do peří,pokračování věčer.Ahojky :-)

Leviathan (2Klaudie, 31. 08. 2010 22:14)

Pak ve hrob k němu vložte mě,
tam zase najdu štěstí své.
Andělem jsouc, ho budu sledovati
a v nebi znovu milovati.


Krásná báseň, ale smutná...
Milovat v hrobě... lepší je milovat v životě...
Můj soused je starý pán a říká, že kytky se mají dávat živým, ne mrtvým, ty už neocení jejich krásu ani vůni.

Leviathan (2klaudie, 31. 08. 2010 22:12)

Nekonečná láska, taková láska není. Každá láska začne zamilovaností, časem přejde v láskyplné přátelství a to může trvat skutečně až za hrob :-). Ale je mnoho těch co zamilovanost považují za lásku a když ta zamilovanosti přejde, tak si myslí, že je ten druhý má málo rád a odcházejí hledat lásku.
I když někdy to je tak, zamilovanost přejde a ukáže se, že to byl těžký omyl, krásný sen.
ANO, mám doma takového pana dokonalého, ale to myslím tak, že si opravdu rozumíme, jdeme za stejným cílem, stejným směrem, máme stejný pohled na život. A oba jsme dle horoskopu rohatí a hodíme se k sobě :-).
Pokud toužíš po takové lásce, tak ti ji přeji z celého srdce i když si myslím, že takovou lásku určitě doma máš, nevěřím, že ne.

Bandy (2Klaudie, 31. 08. 2010 22:03)

jsi úžasný :-)

Klaudii (Leviathan, 31. 08. 2010 21:47)

Ta je krásná,a jestli se někomu náhodou nelíbí,tak ať si trhne nohou :-).
Láska a vnitřní krása,to jsou moc hezká slůvka.
Jelikož neumím řeč poety,tak napíši sloku z jednoho románku,o tom jakou lásku bych chtěl jednou zažít.

Pak ve hrob k němu vložte mě,
tam zase najdu štěstí své.
Andělem jsouc, ho budu sledovati
a v nebi znovu milovati.

Doufám a věřím,že ty už takovouto lásku máš ;-).

2klaudie (Bandy, 31. 08. 2010 21:38)

Jestli to neudělám já, pak nikdo takový tady není. A já nemám důvod. Já zatleskám.

Leviathan (Bandy, 31. 08. 2010 21:34)

Umíš hodně. Rád se přiučím. Jen tu medovinu neprotlačím hrdlem. Ale zkusím ji s rumem.

pro Leviathana (2Klaudie, 31. 08. 2010 13:40)

Děkuji za sny
za příslib hvězd
za hebká slova.
Bez krásné duše
laskavého srdce
zůstaň neznámý.
hi hi hi, teď mě strhají kritici :-) ale mě to je jedno, mě je hezky :-))
Já jen chtěla říct, že krása pro kalendáře, plakáty je krása těla, tváře, pro život je to sice plus, ale důležitější je krása tam uvnitř.

Pro Klaudii (Leviathan, 31. 08. 2010 11:20)

Vypadá to možná podobně,ale je to skutečně jiný dort a jinak chutná než Medovník.
Můj názor na alkohol je vcelku jasný,nechutná mi a nemám rád opilé lidi,včetně mne a rozhodně nevyhledávám protějšky na různé akce,které by tomu holdovaly,jinak je mi to jedno,co kdo dělá,hlavně aby to neobtěžovalo okolí.
Dostala se mi dnes do ruky aspoň pro mne úžasná báseň,moc se mi líbí,tak ti jí posílám,třeba ti vylepší tohle všední úterý.

Josef Frič
* * *

Děkuju za sny,
můj milý, můj krásný,
líbám tě ze spaní.

Až přijdeš, tak zhasni
a nejsi-li krásný,
zůstaň neznámý.


Musím říci,že kdyby to takhle fungovalo ve všem,tak nemusím mít ani žádné jméno,jelikož bych byl stále jen ten neznámý :-)

Leviathane (ratka, 31. 08. 2010 09:41)

falesna slehacka je dobre slovo :o) taky to tak delam, ale rikam tomu krem :o)))

Leviathan (2Klaudie, 31. 08. 2010 02:17)

Magický dort :-)), co jsem to tak přečetla, tak takto z mnoha placek a podobně vařeného krému vzniká nyní celkem hodně známý Medovník.
Viděla jsem zámecný interiér kde byly naaranžované kytice a právě dorty, zákuzky, káva tak, jak to bylo běžné v době největší slávy, tj. v 19. století.
Slovo abstinent je fakt ošklivé slovo. Neodříkám se alkoholu, ale nepotřebuji ho pro zábavu, nebo pro zaplnění času :-). Klidně si to víno dám, ale nejraději u sebe doma, nebo tam, kde mi nenalejí cosi, co vidělo vinný sud jen z dálky, po takovém mě je neskutečně zle. Ve společnosti, kde netuším, co by mohlo být přineseno si dávám raději něco z destilátů, nejlépe originální recept. Šampus mě také nevadí, ale jak jsem psala, piju málo, znám svoji míru a pokud řeknu dost, tak to dodržím.
Názor na opilost... většině lidí se to určitě někdy stalo, někdo se poučí a někdo se nechá strhnout příležitostí, někdo pije programově. ROzhodně bych nemohla žít s někým, kdo se neumí ovládat, kdo neví, co povídá, co dělá a možná ani kde je. Pokud by byl agresivní tak by to pro mne byl důvod k odchodu. Opilý muž vypadá na můj vkus nedůstojně, prostě ošklivě, opilá žena by se neměla vyskytovat :-).

Pro Klaudii (Leviathan, 30. 08. 2010 23:09)

Je mi jasné,že koníčky máš asi jiné než jen stát u plotny,ale hezky jsi napsala,že vaříš s láskou.Jsme řekněme na magickém webu Satanky,takže když popustíme fantasii otěže a najednou nás budou obklopovat kouzla a čáry,tak přece největší kouzla a magie je láska,aspoň všechny odborné pohádkové knihy to říkají,a jelikož jedna stará moudrost praví "láska prochází žaludkem",tak jsme vlastně správně a Saty nás nebo opět respektivně mě nikam do ilegality nepošle :-).
Tyhle recepty,co jsem tady napsal jsou od Britských autorů.
Co se týče alkoholu,tak sice nejsem abstinent (hodně ošklivé slovo :-),ale jestli vypiji za rok tak jednu láhev červeného vína a jednu maximálně dvě lahve šampusu,tak je to maxium,nepiji alkohol z jednoho,vlastně ze dvou důvodů.Za prvé mi nechutná a za druhé nemám rád opilé lidi,tím více sebe sama,zažil jsem dvakrát v životě,když jsem byl opilý a už to nikdy nezopakuji,dvakrát mi bylo strašně zle a dvakrát to byla přímo šílená ostuda,potřetí to už neudělám :-).

Jinak pro všechny dámy a pány,dám sem ještě jeden recept,ten nemá z magií vůbec nic společného.Je to velmi starý recept jednoho šlechtického rodu u kterého byla má vzdálená příbuzná kuchařkou a díky tomu ho mám.Ujišťuji Vás,že mám rád dobré jídlo,takže když vám říkám,že tohle ste mockrát ve svém životě nejedli,tak mi to zkuste prosím věřit a pokud se tedy mýlím,pak se velmi omlouvám ;-)

Prokládaný dort s falešnou šlehačkou:
230g hladké mouky si připravíme na vál.Do hrnku dáme rozpustit 70g medu,25g tuku,přidáme vejce,70g práškového cukru s trochou vanilkovéhocukru,necelou lžičku sody,mícháme vše v horké lázni ažje z toho husté šodo,pak se nechá prochladnout a zadělá se na vále postupně do mouky (jako se dělají nudle) a vše se propracuje.Těsto rozdělíme na 5-6 dílků.Dobře vál posypeme,každý díl vyválíme v tenkou placičku,vykrojíme podle dortové formy nebo podle talíře,namastíme plech a placku dáme péct,okraje vpracujeme do druhého dílu a postupně až do konce.Placky jsou brzy pečené (3-5min.),rychle je sejmeme,namastíme a pečeme hned další.Jakmile jevyjmeme z trouby,hned si je urovnáme opět podle formy,okrajky ořízneme.Vystydlé pomažeme střídavě zavařeninou a to tak,že mezi dvě placky dáme pikantní zavařeninu a nato falešnou šlehačku,opět dvě placky a tak postupně do konce,zbytek šlehačky použijem na celkovou výzdobu dortu.Necháme prochladnout,nejlépe přes noc.
Falešná šlehačka:Do 1/4l. studeného odstředěného mléka se vmíchají 2 lžíce solamylu,2 lžíce hladké mouky,vše nejprve smícháme,aby nebyly žmolky,potom vaříme opět v horké lázni v hustou kaši,necháme prochladnout a mezitím si umícháme -50g másla,50g tuku,100g pískového cukru a po lžících vtíráme kaši a čím více třeme,tím je šlehačka jemnější.

Já osobně to doporučuji všemy deseti,žel jediné mínus tohoto dortu je poměrně velká pracnost,ale ujišťuji vás,že výsledek stojí za všechny ztrasti
a námahu :-)

Leviathan (2Klaudie, 30. 08. 2010 22:04)

Vařím s láskou, ale koníčky mám jiné, beru to spíš jako nutnost, protože jídlo mám ráda.
Hm koláčky a nákyp, to vypadá jako anglický puding :-), recepty vypadají zajímavě :-D, medovina, mě se to líbí i bez toho alkoholu jako horký nápoj pro chladné dny :-)
Je pravda, že já alkohol moc nepiju a když už, tak si strašně vybírám :-). A co ty a alkohol?
Myslíš, že nás Saty přetrhne, za takováhle témata? To pak budeme muset do ilegality mailu :-)

........... (modrá.krajinka, 30. 08. 2010 21:56)

tady to voní....copak to budou za dobrůtky?

Pro Klaudii (Leviathan, 30. 08. 2010 20:19)

Zdravím v novém týdnu.
Když ráda vaříš a pečeš a smažíš,tak ti ještě napíši pár kouzelných receptů,tentokrát pro změnu zase z Wiccy.

Půlměsíční koláčky:
1 šálek jemně mletých mandlí
1 1/4 šálku mouky
1/2 šálku cukru
2 kapky mandlového extraktu
1/2 šálku změklého másla
1 žloutek z vajíčka

Dobře promíchejte dohromady mandle,mouku,cukr a extrakt.Rukama zpracujte máslo a žloutek,až jsou dokonale spojené.Celou masu zmrazte.Předehřejte troubu.Vykrajujte ze směsi kousky o velikosti ořechu a tvarujte je do půlměsíčku.Ty dejte na vymaštěný plech a asi 20 minut pečte.Podávejte v průbehu sabbatu.

Měsíčkový nákyp k bohyni Beltane:
2 šálky mléka
1 šálek lístků měsíčku
1/4 polévkové lžíce soli
3 polévkové pžíce cukru
1-2 palcový lusk vanilky
3 žloutky,zlehka našlehané
1/8 polévkové lžíce nového koření
1/8 polévkové lžíce muškátového ořechu
1/2 polévkové lžíce růžové vody (s růžovou silicí)
šlehačka

K rozdrcení lístků měsíčku použijte čistý hmoždíř,určený pouze k vaření.Nebo je rozmačkejte lžící.Smíchejte se solí,cukrem a kořením.Mléko spařte s měsíčky a vanilkou.Odstraňte vanilkové lusky a přidejte mírně našlehané žloutky a suché ingredience.Vařte na mírném ohni.Až udělá směs na lžíci povlak,přidejte růžovou vodu a nechte zchladnout.Vršek ozdobte šlehačkou a čerstvími lístky měsíčku.

na závěr něco na uhašení žízně ;-)

Jemná medovina:
1,13 l vody,nejlépe pramenité
1 šálek medu
1 nakrájený citron
1/2 polévkové lžíce muškátového oříšku

Všechny ingredience vařte společně v nekovové nádobě.Zatímco se vaří,odstraňujte dřevěnou lžící kypící "pěnu".Když už nekypí,přidejte:
Špetku soli
Šťávu z poloviny citronu
Přeceďte a nechte zchladnout.Pijte ji místo medoviny s alkoholem při různých svátcích.

Můj tip,pil jsem jí a je výborná.

Takže jsem ti připravil práci,to jsem hodný,že ano?:-)
Budeme musit z těmi recepty zkončit,nebo nás respektivě mě Saty roztrhne jako herynka :-D
Když něco uděláš,tak my napiš,jak ti to chutnalo.

Leviathan (2Klaudie, 30. 08. 2010 11:01)

Ovocný salát, no tak to je něco a to zaříkávadlo :-))), ty jsi úžasný, díky. To bude čarování :-)))a když výška nehraje roli, tak to je úplně nej :-)). Jás i na výšku nestěžuju, mě vyhovuje, pjen ty regály v obchodech jsou dělané na vyšší průměr :-)). Ale vždycky se najde někdo ochotný, takže ani to není problém :-).
Penízková polévka, klidně uvařím, hi hi hi no chtěla bych tě vidět, jak by ti chutnala :-)). Ale budeš první, komu by nechutnalo :-)) hi hi hi teďka poslední dobou si stěžoval zedník, že bych ho vykrmila, ale že teď jde někam, kde jistě zhubne :-)), že mu doma takhle nevyváří.
Ještě k tomu sladkému, mám ráda ovoce, zmrzlinu a čokoládu, ale je fakt, že někdy mám nenačnutou tabulku v přihrádce i týden, než mě zláká :-), jinak sladkosti nemusím.

Pro Klaudii (Leviathan, 30. 08. 2010 01:00)

Tak ty bys chtěla ještě nějaké zaříkávání? No dobře jedno ti sem dám a výška zde nehraje žádnou roli.:-)

Zaříkadlo k ovocnému salátu:

Plody mangovníku,ořechy piniové
nechť získám srdce osoby milované.
Plody jabloně,plody broskvoní
dej,ať se ke mně blízko nakloní.
Plody banánů,plody třešní,
ať láska tato nikdy neodezní.
Zatímco své kouzlo odříkávám,
v laskavém srdci jeho (jejím) setrvávám.
Nyní vzývám Zákon trojnosti:
To je má vůle,dějte se mocnosti!

Ořechy piniové jde nahradit i ananasem.

Ze shora uvedeného ovoce připravte salát,a až ho budete připravovat,soustřeďte se v duchu především na lásku,o kterou byste se rádi podělili.Zaříkadlo pronášejte nahlas a dynamicky,až budete ovoce krájet.Nakrájené ovoce smíchejte v misce,kterou následně uchopíte oběma rukama a u toho si představte sebe sama ve společném soužití s milovanou osobou.Teprve pak salát podávejte.
Jmenuje se "Dvorná Morgana z Havaje".

Tak to já mám tedy na rozdíl od tebe úplně opačný problém,jelikož měřím bezmála dva metry.Takže sice došáhnu i na ten horní regál,jenže já to sladký nesmím a přitom ho docela miluji,takže hloupé dilema :-)
Jsem docela zvědavý,jak mi bude chutnat od tebe ta penízková polévka,jelikož věřím,že mě na ní pozveš :-D.

Leviathan (2Klaudie, 30. 08. 2010 00:06)

Díky za kouzelné recepty. Musím říct, že aniž bych tušila, že připravuji něco kouzelného, tak je znám, teda ne tu penízkovou polívku.
Ale směs bylin používám v kuchyni ráda, dokonce je mám na zahradě, jinak mateřídouška se špatně shání, ale oregáno (dobromysl) je její zahradní forma.
Koření je hezká směs, taková voňavá, bylo by to dobré i do čaje, hezky by voněl :-), ale i do kuchyně...
Směs ovocných šťáv je přesně z mého nejoblíbenějšího ovoce. Tato kombinace je dobrá i jako ovocný salát :-).
V kuchyni čaruju ráda, je to moje království.
No jo ale já to nepodávala ke konzumaci za svitu růžových svící... a nějaké kouzelné zaříkávání k tomu je také? Doufám, že to nebude muset pronášet ten kdo je nejvyšší :-))) já jsem všude nejmenší :-)).
hi hi hi dneska jsem stála u regálu s jogurtama a ty co jsem chtěla byly až úplně v té nejvyšší polici a ještě ne u kraje... no copak tam já dostanu??? A to je skoro všude i u regálu s čokoládou.

Pro Klaudii a Saty (Leviathan, 29. 08. 2010 17:29)

Dámy,jsem moc rád,že se Vám aspoń něco líbí,z toho co jsem dávám,a když Saty zmínila ty mňamky z čarodějný kuchyně,tak Vám sem napíši pár receptů z opravdové čarodějné kuchařky.
Scott Cunningham - Čarodějnictví v kuchyni

Sýrová pomazánka lásky:
25 deka domácího měkkého sýra (typu "cottage")
1/2 hrsti nejméně tří níže uvedených bylin,čerstvých,nasekaných a smíchaných:kopr,mateřídouška,pažitka,bazalka,majoránka,tymián,rozmarýna.

Až budete byliny jemně vmíchávat do měkkého sýra,zapojte u toho vizualizaci.Podávejte za svitu růžových svící,nejlépe s rajčatovým salátem s listy lociky a kousky křehkých nakládaných okurek.

Elixír lásky:
5 lískových ořechů
1 lžička květů levandule
1 hřebíček
1 špetka zázvoru
1 špetka skořice

Vše vložte do moždíře a tloukem zpracujte do podoby jemného prášku,takže výrazně ztratí na objemu.Prášek přisypávejte v malém množství do jídel,abyste pomohli lásce.

Penízková polévka:
Tento recept na přípravu polévky,která má přivolat peníze,čerpá z novoročních rituálů,ale lze ji i připravit kterýkoli jiný den v roce a vězte,že je vážně vynikající.Stříbrný předmět do ní vložený se pochopitelně nejí,ale poté,co předá hlávkovému zelí energii peněz,se z polévky vyloví.Stejný stříbrný předmět můžete pro tzto účely používat i opakovaně.

1 stříbrný tolar či jiný stříbrný předmět
2 šálky vody
1 a 1/2 polévkové lžíce másla
1 velká cibule,nasekaná
1 malá hlávka bílého zelí,nakrouhaného
4 šálky slepičího vývaru
sůl a pepř

Stříbrný tolar či jiný předmět nejprve vyvařte ve vodě,abyste ho sterilizovali,a nechte ho prozatím stranou.V kastrolu rozpusťte na mírném ohni máslo.Přidejte nasekanou cibuli a usmažte ji dozlatova.Poté do kastrolu vložte nakrouhané zelí a vařte je,dokud nebude křehké.Nyní do hrnce přohoďte svůk kus stříbra.V jiném kastrolu mezitím přiveďte k varu slepičí vývar.Vroucím vývarem zalijte zeleninu v prvním hrnci.Stáhněte plamen a asi 10 nebo 15 minut vařte na mírném ohni.Nakonec podle chuti přidejte sůl a pepř.
Vystačí na 6 porcí.

a nakonec
Nápoj nekonečného štěstí:
1/2 šálku jablečné šťávy
1/2 šálku třešňové šťávy
1/2 šálku meruňkové šťávy (nebo nektaru)
4 nebo 5 čerstvých malin

Všechny suroviny několik vteřin mixujte v mixeru.Následně koktejl nalijte do sklenice,k ní přiložte z obou stran dlaně a zapojte fantasii,vzývejte energii dřímající v ovoci.Dejte si půlku šálku pokaždé,dostanete-li na nápoj chuť.Zbytek uchovávejte v chladničce.Prokládejte šálky jablečného džusu.

Takže milé dámy,doufám,že když jsem si dal tolik práce a napsal jsem vám to sem,tak vy pro změnu z toho něco uděláte a pozvete mne na to. :-D

pro Leviathana (Saty, 29. 08. 2010 09:53)

Díky Leviathane, dáváš nám sem úplný mňamky z čarodějný kuchyně. Něco opravdu stojí za to, aby si to člověk okopíroval, už jen jako zajímavost.

pro Bandy (Saty, 29. 08. 2010 09:50)

 

To jsou Hanáci očkovaný proti všemu prevítu, že přežijou mix olej, Rum a Tramín? Normální člověk by po požítí téhle vražedné kombinace měl jiný starosti než aby myslel na lásku.:-DDD

obřad (2Klaudie, 28. 08. 2010 20:04)

tak to je krásný, to si uložím...
Internetový obchod jsem siprohlídla, vypadá to dobře. Rád ajsem chodila do obchůdku n azámku, tam měly takovéhle zajímavé věci a věcičky, ale zase to nebylo pro majitele až tak výnosné a když mu zámecký pán zvedlnájem, tak ukončil živnost. Škoda. Sice to jakoby převzal do sortimentu jiný, ten je levnější, ale není to ono. Prostě není olej jako olej.

Paní kolegyně byla fajn, já jsem si s ní rozuměla, jak pracovně, tak u kafe... jen co jí zase potkám :-) tak určitě kafe bude.

Pro Klaudii (Leviathan, 27. 08. 2010 23:23)

Zdravím,
jestli můžu poradit,tak z firmou Mystigue www.mystique.cz mám dobré zkušenosti,párkrát jsem si u nich něco objednal a vždy to v pořádku došlo a i dobře poradili,a nejsou ani nijak moc drazí prostě ve všeobecném rámci.
No vidíš,stačí se jen dobře okolo sebe rozhlídnout,a vždy se nějaká zpřízněná duše najde,podle toho co jsi o ní napsala by určitě to jedno kafe stálo s ní vypít a pak sama uvidíš,jaký budeš mít z ní pocit.
Ještě k tomu přání,k různým datumům nebo úplňkům se přiřezuje z astrologie různá přirovnání jak a co které znamení zvěrokruhu v ten moment znamená a co ovládá a jiné,takže není špatné se podívat i na tohle.
To přání je obyčejně od půl roku do jednoho roka,ale to neznamená,že si v průběhu toho času nemůžeš přát cokoliv jiného.
Jestli ještě budeš někdy dělat obřad při úplňku,tak zkus tuto modlitbu která je přímo k tomuto určená.
Je to Keltská přírodní magie (wicca):

Nádherná Paní měsíce
Ty,která vítáš úsvit postříbřenými polibky;
Velitelko noci a vší magie,
Která jezdíš na oblacích potemnělé oblohy
A vléváš světlo na studenou Zemi;
O Měsíční Bohyně,
Z půlměsíce,
Děláš stín a stín i boříš;
Odhalíš tajemství minulá i dnešní;
Vládneš nad mořem i ženami;
Vševědoucí Měsíční Matko,
Zdravím Tvůj božský klenot
Když dorůstá ve své síle
Obřadem k Tvé cti.
Modlím se k měsíci
Modlím se k měsíci
Modlím se k měsíci


Když vás bude více,tak ať tohle odříká ta nejvyšší z vás jako kněžka a vy pak na konci zopakujte - Modlím se k měsíci.
Pokud to někdy zkusíte,tak my prosím dej vědět,jak se ti to líbilo,ju? :-)

pro Leviathana (2Klaudie, 27. 08. 2010 22:38)

Olejíčky super, už se vidím, jak sháním ingredience, musím nejprve zjistit, kde tomu rozumí a neprodávají jen nějakou atrapu. Už mě napadlo, že půjdu na kávu s jednou paní, které se v práci smáli že je čarodějnice, všem údajně vykládala budoucnost a varování, mě ne, dodnes jsem nepochopila proč, ale když jsem šla jinam, tak se loučila a říkala, že tam nebudu dlouho a že se ještě potkáme, jak to myslela, nevím. Ale přede mnou nikdy nemluvila o ničem z toho, co o ní vyprávěli ostatní, ale esoterice a grafologii a dalším věcem se fakt věnovala. Občas se potkáme na náměstí, vždycky prohodíme pár slov a ona se vždycky usměje a řekne, že se potkáme na dýl a že už se těší, tak že by to kafe bylo horký a obsluze to trvalo dýl....

Bandy (2Klaudie, 27. 08. 2010 22:20)

Rum a Tramín, to není olej Ulehni ke mně, to je olej zvaný prroadná Léčba. To je strašná kombinace. Ale odkdy se na Hané bere Rum jako léčivo?

Bandymu (Leviathan, 27. 08. 2010 20:22)

Já tedy nevím,jestli tyto olejíčky přinášejí to co prezentují,ale scela jistě bych tisíckrát radši holku po nějakém olejíčku tedy z vnějšku než po rumu a to jakkoliv a jakoukoliv.
Moc horšího na světě k pití než R.U.M. už snad ani neexistuje.
Nota-bene sám nepiji (alkohol :-) a dost dobře to nesnáším u svého protějšku,tím myslím opilost.

leviathan (Bandy, 27. 08. 2010 15:07)

Babízím osvšdčený hanácký recepisy.
Olej k vyvolánílásky" rum.
Olej "Ulehni ke mně": Rum a pak Tramín. Dál si nepamatuji

Klaudii (Leviathan, 27. 08. 2010 05:23)

Tenhle příspěvek měl být ještě před tvým posledním,ale bylo tady plno tak ho sem dávám až teď,právě jsem dodělal a jdu do pěří,mám toho dnes večer a vlastně ráno doslova plné zuby :-) tak pa a odpoledne užsnad budu funkční ;-).


Zdravím,
no tyhle holky rozhodně za víly nebyly,na to jsou dost velké "Čarodějnice" :-), ten keltský rituál to říká,že ženy mají být ve světlých řízách,no a já jsem byl za takového posluhovače předříkačky,jelikož už to byl několikátý obřad který tedy znám,tak aspoň nebyl žádný problém a pěkně to odsejpalo :-).
Neboj u Spiritismu je vážně docela nejen legrace ale je to dobrá příležitost k posezení s přáteli,aspoň tedy já to takto pokaždé bral,a když píšete na spiritistickou tabulku otázky a odpovědi,tak to může přinést i pěkné překvapeni,třeba jenom to,jak to dokáže odpovídat,vážně zkus to,věřím že nebudeš zklamaná a pro své přátelé připravíš velice zajímavý zážitek a právě i něco třeba nového.

Jinak jsem si včera koupil docela zajímavou knihu - Claudia R. Dillaire: Egyptská magie lásky.
Tak ti pro zajímavost posílám pár receptů.

Oleje k vyvolávání lásky:
Používají se při masážích a nebo koupelích.

Amonův olej:
2,5 ml (1/2 čajové lžičky) olivového oleje
2 kapky skořicového oleje
1 kapka egyptského pižmového oleje
1 kapka františkánského oleje
1 kapka esenciálního šafránového oleje

Olej Zažehnutí vášně
2,5 ml jojobového oleje
2 kapky skořicového oleje
2 kapky esenciálního mandlového oleje
2 kapky vanilkového oleje

Olej Ulehni se mnou
2,5 ml mandlového čaje
1 kapka gardéniového oleje
3 kapky mimozového oleje

Oleje přinášející štěstí:
Směsi a použití k různým esencím a nebo jako samostatné olejíčky

Mandle:
Dá se použít jako základ nebo jako esenciální olej.
Další vhodné příměsi:Jantar,konvalinka,levandule,majoránka a vanilka.

následují:
Jantar,jabloňový květ,meruňka,třešeň,kokos,med,
oliva,šafrám,vanilka.
Ze všech těchto příměsí se dá vytvořit olejíček a můžou se různě kombinovat.

Tak tady máš pár tipů na vylepšení vztahů,co se týká peněz,tak to tady žel není.No co,taky nemůžeme mít všechno,že? :-D

Přeji ti příjemné zkoušení těchto receptů a hlavně jejich plný úspěch ;-).

leviathan (2Klaudie, 27. 08. 2010 00:10)

Tento návrh "Takže další úplněk je 23.9. a to jsou myslím ještě váhy,takže to by měla být vhodná doba na rituál k vztahům a zároveň k dořešení určitých problémů třeba v práci a nebo doma" vypadá také dobře. Ale já mám pro zatím vše vyřešené :-)). Uvidím, co bude časem. Jakou dobu platnosti má takové kouzlo? Abych věděla do kdy mi může pomáhat, a kdy má už po datu spotřeby?
Zmiňoval jsi jako možnost přání u nedávného rituálu zdraví... ano zdraví si lidé přejou často navzájem... ale i to je forma štěstí. Když budu mít štěstí, žádná nemoc se mě nechytne... Štěstí je určitě dokonalejší pro toho, kdo má pevné zdraví, ale štěstí ochraňuje i to zdraví, protože zdraví lidé málokdy řeknou, že jsou šťastní, ale šťastný člověk řekně, že je šťastný, ale hlavně že je zdravý.

pro Leviathana (2Klaudie, 26. 08. 2010 22:36)

Díky, zpříjemnil jsi mi večer svým skvělým tipem.
Ten tvůj kostým mě dostal, fantazii mám bujnou, ale ty víly a čaroděje to mě nějak nejde ta představa :-). Ale muselo to být také super.
Spiritismus je také dobrý nápad, ale to raději sama nepokouším, kdo ví, kdo by na mě vybafl.

Klaudii (Leviathan, 25. 08. 2010 23:49)

No vidíš,jaký jsem ti dal dobrý tip na hezký večer ;-).Jsem rád,že se ti to líbilo a že jsi se dobře pobavila.Takže další úplněk je 23.9. a to jsou myslím ještě váhy,takže to by měla být vhodná doba na rituál k vztahům a zároveň k dořešení určitých problémů třeba v práci a nebo doma.To se vždycky může hodit :-).Vzlášť když na to máš další společnice,může se z toho stát taková hezká malá tradice.Jištak jestli vás tohle bavilo tak zkuste ještě spiritismus,párkrát jsem se toho zúčastnil a vždy to byla docela dobrá zábava,trošku strachu a napětí a posléze hromada legrace,vážně zkuste to.

btw, (555, 25. 08. 2010 22:42)

pěkná hudba:)

Leviathanovi (Klaudie, 25. 08. 2010 20:55)

Hezký večer :-), včera byloč arování moc vydařené :-)). Odpoledne jsem řekla sousedce, co budu provádět a jí to nadchlo, tak jsme se dohodly, že budeme čarovat na zahradě :-). Oheň jsme měly také zapálený, aby jsme neumrzly :-)), ale měly jsme i svíce a k tomu nám svítila i zahradní solární světla :-). Pohyb na zahradách přílákal ještě další sousedku, tak jsme byly tři čarodějnice a náležitě jsme si to užily. CO se nám splní teda nevím, ale my se tak snažily, že to prostě musí vyjít :-)). Ale i kdyby ne, užily jsme si prima večer, bylo to super.

Klaudii (Leviathan, 25. 08. 2010 10:28)

Zdravím,
včera jsem nebyl večer doma,jelikož jsme se sešli na úplňkovém čarování,bylo nás šest a jenom já jsem zastupoval to "silnější" pohlaví :-D.
Bylo to super,zapálili jsme oheň a udělali jsme velký Keltský rituál.Vážně to byl nádherný relax a docela i prima zážitek.Holky měli takové lehké bílé šaty a pro mne sehnaly takový dlouhý čarodějnický plášť odněkud z půjčovny divadelních kostýmů,už se těším na fotky :-).Nakonec jsme naše napsaná přání naskládali do keramické misky a slavnostně spálili,já měl jen jedno přání ale jedna holka měla hustě popsaný dvoustránkový arch,tak jsme se ještě smáli,že ti strážci co jsme oslovili budou tedy mít co dělat,aby nám všechno splnili :-D.
Byla dost klika,akorát jak jsme skončili tak začalo pršet,zbytek večera jsme strávili ještě u jedné kamarádky,prostě velice vydařený večer.
No a co ty,jak sis užila úplněk?

Leviathan (2Klaudie, 24. 08. 2010 20:25)

Pěkný večer :-), snad už pracovní nápor opadl a máš čas na chvíli se toulat po netu :-).
Co mám kde nasmlouvané a co jsem zaplatila, to dostanu, nenechám si nic líbit, protože vím, že mě by také nic neprošlo. Bohužel doba je taková, že dnes se většina snaží doslova odrbat ty druhé. Je to hloupé pro rodiče a prarodiče, ti jsou snadná kořist, už jsem je naučila, že na všechno říkají, že se musí poradit (dlouho si mysleli, že tím to přijdou o atraktivitu nabídky, ale pochopili hned, když zjistili, že ona nabídka byl vlastně podvod využívající jejich spěchu a "naivity").
Jestli ženksá patří, nebo nepatří za volant mě je jedno, já auto potřebuju a co si myslí ten kdo jezdí jen na kole mě je jedno. O víkendech a tak řídím když je potřeba, ale řízení je pro mne běžná činnost, ne vyjímečná. Vozit se nechávám ráda, využiju to vždy, když je nabídka :-).

hi hi hi mobil se mě plašil na včerejšek v noci, byla tady hodně velká bouřka a byla nad námi, blýskalo se hřmělo, strašně lilo a ty hromy :-))) a mobil mě několikrát přivítal v Polsku :-)) Co vím, tak hasiči někde odstraňovali pár stromů kde jde silnice lesem a jinak nic mimořádného se tady v nejbližším okolí nestalo.

Těším se na noční čarování :-)).

Pro Klaudii (Leviathan, 24. 08. 2010 13:59)

Zdravím v novém dni,žel velmi pracovním (:-0
Děláš správně,nenech si nic líbit,vyžaduj vše za co jsi zaplatila,ber to takhle - tobě taky nikdo nic zadarmo nedá.Je dobře,že to řešíš z právníkem,mám také k dispozici právnickou firmu,dnes se to bez nich dost dobře ani nedá dělat,jak se říká "To je život".Vždycky existuje nějaká dohoda,ale pokud někdo nijak nereaguje,tak si běž prostě za svým a moc se na nikoho neohlížej,žel dnes jsou peníze až na prvém místě ;-).Žijeme ve světě dravců a tak se musíme přizpůsobit,tedy pokud chceme nějak rozumně přežít,zní to možná ošklivě,ale je to tak.
Tedy docela mne pobavili ti tví radílci co tvrdí,že ženská nepatří za volant,už jsem to někam sem napsal,že nejraději se nechávám vozit a mám na to dva šoféry,ale vůbec nejlepší je když jedu někam třeba na výlet a tak podobně se nechávám vozit svojí přítelkyní,za prvé jí to na rozdíl ode mne baví a za druhé,scela určitě umí řídit lépe než já,takže takovým to hloupým předsudkem na rozdíl od jiných hloupých předsudků které možná mám nijak netrpím :-).
Smlouvu o dílo běžně používám,je jen otázkou jak je zformulovaná,je pravda,že se s ní dají dělat docela hezká kouzla,ono s čím ne.Já to řeším tak,že dělám projekt takzvaně na klíč,kde je jasně určeno co,kde,jak a do kdy musí být zakázka hotová a přesně vymezená pravidla o placení a škodách a následných penalizací.Vypadá to možné složitěji,ale není to žádná lidová tvořivost,obyčejně jsou to tak tři,maximálně čtyři stránky textu plus stránka na podpisy a stránka s hlavičkami firem.
Bartolomějská 14,známá to adresa,buď jenom ráda,že to znáš jen z doslechu :-)
Právě mi zazvonil mobil,a já jdu zase vytvářet nějaké hodnoty,tak se zatím měj. :-)

Bartolomějská (2Klaudie, 24. 08. 2010 08:05)

proč já když se řekne Bartolomějská, tak v první chvíli vidím jistou budovu v uličce kousek od Národního a teprve pak si uvědomím, že nebylo za slovem Bartolomějská řečeno ulice, ale noc.... A to musím říct, že jsem s tou budovou neměla nikdy nic do činění, jen prostě vím, že tam je.

Klaudii (Leviathan, 23. 08. 2010 22:40)

Prosím tě,nejdůležitější je,aby jsi se u toho rituálu a nebo u toho kouzla cítila dobře,tudíž si klidně vyber svíčku jaká je tobě příjemná.Možná že jsi někdy slyšela termín Černá kniha,to byly knihy takzvaných čarodějek a mágů kteří si do nich psali své vlastní rituály a kouzla,byly to vlastně takové deníky a zapisovali tam své zkušenosti,takže klidně si ten rituál udělej takový,aby se líbil tobě a aby si se dobře cítila,to co ti říkám já jsou také jen vlastně poznatky různě načtené a naučené,ale též to dělám tak,abych se cítil dobře,pro mne je to vlastně taková forma relaxu a tak by to mělo být i u tebe :-).

Jinak k tomu obchodu,je to vážně složité a dost se mi třeba líbí lidé,když vyprávějí jak jim to jde samo,to se vždy docela bavím.
Co se týká smlouvy,tak ta je hodně moc důležitá,bez dobré smlouvy se dnes už vlastně moc dělat ani nedá a nebo je to slušný hazard a reklamace to je kapitola sama pro sebe,tedy aspoň v téhle zemi,venku to vážně funguje lépe a to nejsem nějaký zastánce toho jak je to venku skvělý a tady to za nic nestojí.Je to prostě práce s lidmi a ta je vždy velmi náročná :-)

Pro Klaudii (Leviathan, 23. 08. 2010 21:46)

Pro takové-to smíšené přání je asi nejlepší vzít klasickou voskovou světlou svíci,kvůli té jako-by
čisté energii.
Obchod,zprostředkování,reklama to je moje náplň práce a tak vím velice dobře,jak je poměrně těžké v tomto nějak vyniknout a to ani nechci mluvit o nějaké krizi.Je to ve své podstatě umění jako každé jiné i když to tak na první pohled nevypadá.Jedna velká zakázka může vypadat na první pohled lépe než x menších,jenže v tom případě je adekvátní i to riziko,velká zakázka může přinést velký zisk ale i velkou ztrátu ( a to i konečnou:-)na rozdíl od těch menších a dokud nejsou peníze na stole tak je to vždy jen ve formě určité spekulace.Je to vždy případ od případu a jak je postavená smlouva,a to stejně ještě stoprocentně nezaručuje zisk,jak říkám je to umění a jako každé umění je velice vhodné k tomu míti talent,vzdělání jistě ale v tomto oboru asi nejvíce rozhodujou zkušenosti,tedy lépe to vypadá než kdybych rovnou řekl peníze a známý :-)

Leviathan (2Klaudie, 23. 08. 2010 20:19)

První mě napadlo to co jsem psala první, že chci být šťastná jako dosud.
to obsahuje všechno... zdraví, zázemí, peníze... :-D. AKorát teď nevím, jakou svíci???
Práci co je koníčkem bych chtěla taky, ale to je luxus a splní se málkomu, upřímně závidím :-)).
Zakázky opravdu shání každý, šetří se všude, často bohužel na nepravém místě.
Zrovna dnes jsem promlouvala do duše jednomu podnikateli, ale vedl si ke své škodě svoji, že ho lidi znají a stejně nechodí... já se o něm dozvěděla náhodou a v poslední chvíli, koupila bych jinde. Ale jak říkám, vedl si svoji... nejsem z branže reklamy ani inzerce... ale vím co zmůžou.
tak hlavně, že se daří víc alespoň v nějakém oboru, ostatní se mohou dotovat, ale určitě napomáhají tomu co nese nejvíc :-). Získávání dobrých zakázek je složitá věc, bohužel většina lidí vidí jen ten zisk, to ostatní už ne (určitě je lepší jedna velká, než x malých, to je člověk musí vydat daleko víc energie.

Klaudii (Leviathan, 23. 08. 2010 20:04)

Jak bych prosím tě mohl na tebe zapomenout?
To by byla tedy pěkná ostuda ;-)
Jak píšeš "Práce co nikdy nekončí" tak to znám taky,jenom co je práce okolo baráku a to mám nový,a co se týká práce jako obživy,tak to je to samé,jen aby byla stále aspoň jako je teď,pomalu se to horší a nejen tady ale i venku začíná být poměrně dost výrazná sháňka a poptávka po zakázkách.
Práce jako relax,mám několik zaměření,ale pro sebe jsem si vytvořil také takovou práci,kterou sice dotuji ale je to můj celoživotní koníček a jak se říká "Nejen prací je člověk živ" tak jsem se podle toho zařídil,sice nevím jak dlouho to vydrží,ale ten svůj malý sen jsem si splnil :-)
Stran toho přání,jeden z nejlepších receptů je přát si právě to co tě jako první napadlo,a jestli je to na vztah tak si zapal červenou svíčku a jestli jsou to peníze tak žlutou a na zdraví je dobrá modrá a nebo zelená svíce.
Takže tím ti také přeji,aby Bartolomějský úplněk byl k tobě nakloněn a hlavně aby byl velkorysí ;-)

Leviathan (2Klaudie, 23. 08. 2010 19:13)

Zdravím i tebe a je úžasné, že jsi na mne nezapomněl.
Práce je práce a pokud je to práce spojená s koníčkem, tak je to naprosto mimořádné, tam je předem odpuštěno cokoliv:-)).
Počasí bylo super, strávila jsem dny také super, romantika, adrenalin, cestování, co víc si můžu přát :-). Jinak práce a práce co nikdy nekončí :-)). Ty o mne spoustu věcí nevíš, tak si asi moji větu vyložíž dle svého. ALe to nevadí. Práci jako práci bych se věnovala s láskou a největší péčí, protože by to promen byl relax. :-DDDDDDD
Bartolomějská noc děkuji za připomenutí, už jsem siněco připravila, jen to přání trošku upravím.

Pro Klaudii (Leviathan, 23. 08. 2010 14:20)

Zdravím a předem se omlouvám,že jsem tady chvíli nebyl.Byl jsem pracovně venku a bylo to dost na-honem.Ráno jsem dostal nabídku a na večer jsem byl už na místě,tak se nezlob,že jsem ti pak neodpověděl.
Tak jak si ztrávila to hezké počasí,doufám,že nějak příjemně a né jako já prací? ;-)
Jenom připomínám,zítra je ta Bartolomějská noc,abys na ní náhodou nezapoměla a tím pádem i na ten rituálek,máš už něco připravené že ano? :-)

Ratce (Leviathan, 23. 08. 2010 14:13)

Jo noha si musela už dávno zvyknout,má za sebou 14-ti denní pracovní zatížení,tak si nemůže naříkat :-)
A hlava,tam je vše při starém,zatím si nestěžuji :-D

Leviathane (ratka, 11. 08. 2010 15:29)

tak co noha? natazene vazy boli dlouho. tak ti preji brzke uzdraveni. hlavne ze hlava zustava zdrava:o))

diskuse (ratka, 11. 08. 2010 15:27)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse

v odkazu je diskuse a jeji vyznam pomerne presne popsana. v te souvislosti me napadli nekonecni diskuteri v nasem parlamentu :o)))

Saty (Bandy, 11. 08. 2010 10:42)

Není bez důvodu, že se pro rozhovor dvou subjektů, tedy pro shodnou činnost používá více výrazů. To asi proto, aby se dalo rozlišit, buď průběh rozhovoru nebo jeho konečný efekt. Polemika nehledá společné řešení. Dialog může být veden s úmyslem najít společnou cestu nebo jen tak.Diskuze má vždy směřovat ke kompromisu. Je jedno, co si o tom myslíme. Pokusil jsem se přeložit přesný význam slov.

Klaudii (Leviathan, 10. 08. 2010 00:19)

 

Tak divadlo to určitě bylo,jenže mne ta noha bolí ještě trochu i teď,ale jinak to byla docela klika,ani to moc neoteklo a za chvilku jsem se na ni postavil,prostě jen blbé našlápnutí,ale je to cítit,holt prostě život :-).
No vidíš,co se dá všechno zažít při obyčejném pondělí,schválné co přinese úterý,doufám jen,že to bude podstatně méně bolet :-D.
Dobrou noc a zítra si to povíme,ju? ;-)

Leviathan (Klaudie, 10. 08. 2010 00:03)

A jejky, nešikovné šlápnutí... a zabral obklad, nebo to fakt chtělo doktora? Někdy se stane, no, že člověk zahraje skvělý divadlo těm druhým :-)).
Můj dnešek?? Ale jo, jen jsem řádně zmokla cestou pro svačinu a trošku víc jsem v koloně asi ohřála autíčku motor, takové hezké bublání jsem už dlouho neslyšela. No a pak jsem musela vysvětlovat na jednom vyhr. parkovišti, že tam nechci parkovat, ale odstavit na nezbytně nutnou dobu vozidlo, abych nebyla překážka, protože dál nedojedu a jinde v dohledu nic jiného není. Pan hlídač to nemohl pochopit, jeho jakýsi šéf ano a ještě mě nabízel vodu pro auto. Dnešek byl ale jinak pěkný den :-)

Klaudii (Leviathan, 09. 08. 2010 21:54)

Je pondělí a já byl dnes hrát opět tenis,a co se mi nepřihodí,míček mi letí nad hlavou tak ho chci servisem odehrát,šlápnu dozadu a už ležím.Hezky jsem si podvrkl nohu,a ostatní se opět trhali smíchy,tedy jen chvilku,než jsem řekl,že se na tu nohu nemůžu postavit,to mne pro změnu zase chtěli hned odvést do nemocnice,snad aby mne rovnou utratili,nebo co :-D.No prostě den jak malovaný,co ty,doufám,že jsi ho měla daleko příjemější? ;-)

Leviathan (Klaudie, 08. 08. 2010 23:57)

Dobrou noc a úspěšný den :-). Jdu taky spát a ještě kouknu na oblohu :-). Také nikomu neopravuju na netu pravopis, ale já myslela, ty přesmyčky a chybějící písmenka a tak, ono to vypadá dost všelijak, až by si jeden řekl, to musí být hrozný tohle, když někde v práci takhle píše.

Klaudii (Leviathan, 08. 08. 2010 23:53)

Prosím tě,nemáš se zač omlouvat,já také dělám chyby a překlepy,takže tohle vůbec neřeš,já si rád přečtu co si myslíš a né to,jak bych ti kontroloval pravopis :-).
Jinak již pomalu bije hodina duchů a jelikož zítra musím žel dost brzo vstávat tak se jdu odebrat do říše Morfea.Přeji ti krásnou dobrou noc a hezký nový týden.

Leviathan (Klaudie, 08. 08. 2010 23:50)

Ten nejrůznější monitoring mě tak trochu děsí... víš, mám pocit, že nemám žádné soukromí... nejen kamery ale jsou i přístroje, které vidí pod oblečení, které na dálku zjistí tepovou frekvenci, kdo je "nervozní" a tudíž může něco "chysta" a tak... a to mě děsí, protože nevíš kdo tě kde a s "čím" pozoruje. Vadí mě i detektivní agentury, které pro zaměstnavatele mohou ověřovat a sledova budoucí s současné zaměstnance a tak. A co budeme říkat za 10 let??? hi hi hi a zase musím do práce, ten důchod je tááák daleko :-))))- Aůe vážněji, myslím, že sledovací a jiná technika bude mnohem dál a že ti "povolaní" o nás budou vědět i jestli dýcháme normálně, nebo zhluboka... raději na to nemyslím... Jen nevím jestli nás budou tak dokonale kontrolovat nějaké vlnové kmitočty, nebo fakt nějaké čipy kdesi pod kůží....

Leviathan (Klaudie, 08. 08. 2010 23:45)

Omlouvám se za překlepy, ale ručičky si někdy dělají co chtějí :-), holt to už prý lepší nebude... ale člověk si prý zvykne i na šibenici :-)))))) V oficiálním projevu si dávám pozor, ale tady spěchám a přiznávám, že si to po sobě nečtu než to "odešlu".

Klaudii (Leviathan, 08. 08. 2010 23:38)

To co píšeš,je samozřejmě pravda a ještě dodám,že na oběžné dráze je spousty družic,které tě dokážou skoro kdekoliv nejenže najít,nafotit,natočit ale i odposlouchávat.Jenže toto je přítomnost,ale co tedy bude řekněme za těch deset let a třeba i více?
Ale i když tyto všechny technologie postoupí,což je naprosto logické,tak lidský faktor zůstává stejný,ten se tak snadno nevývíjí,takže tyto informace se můžou lehce dostat na večejnost a to je ta lepší eventualita,zneužití informací může být daleko horší.

Leviathan (Klaudie, 08. 08. 2010 23:27)

Ale pdokontrolou jsme už teď... vem si mobil, má ho snad každý... kdykoliv se dá zjistit, kde přístroj opravdu je, nehledě o ukládání hovorů, sms atd. A to se ukládá nejen pro potřeby vnitra td. ale pro potřeby účetní řadu let :-) a to si uvědomuje málokdo. Nebudu mluvit o netu, tam je také monitoring všeho možného :-), pro reklamní účely je ten nejnevinnější, už jen přehled majitele webowek o tom, kdo mu tam koukla, tedy který PC :-)). A budu pokračovat... kamery všeho durhu v ulicích, budovách, veřejných i neveřejných... Někdy si říkám, kdoví jestli nemám nějakou i doma... mimo dům mě může sledovat kdokoliv, co já vím, kdo se kde kouká na obrazovku??? A to nemyslím je policii v ulicích, ale i nejrůznější ochranky v obchodech, šéfy různých firem, majitele domů, kterým kamera zabírá i dění na chodníku... al eco třeba kamera městská, která ukazuje nějakou krásnu města on-line na netu a přitom zabírá i chodník a silnici u ní??? Kolikrát si mohu domluvit, že tam budu v tu a v tu hodinu a můžu známým on-line zamávat. A nebo kdykoliv půjdu tím místem, tak můžu zamávat všem co v tu chvíli budou koukat...

Komunikace (Leviathan, 08. 08. 2010 23:10)

Takže spolu komuńikujeme,tedy pokud po nějaké komunikaci nepojedeme,ale ani to není překážka :-).
Přijímáme a zároveň vydáváme informace,možná by stálo za povšimnutí,kolik za jeden všední den těch informací nejen že dostáváme,ale jak jsou přímo do nás doslova cpány,rozhlas,televize,noviny,net a těch reklam které sice třeba nechceme vnímat,jenže podprahově se nám stejně dostávají do podvědomí a když si k tomu jen tak pro legraci přihodíme nějaké konspirační téma,tak tu máme Velkého bratra kterému se ani nezdálo o takové moci v době jeho stvoření.S možností ovlivnit tok informací narůstá v dnešní době taková moc,která dokáže skoro cokoliv,může ovlivnit názor většiny jak je to v ten moment potřeba a vůbec není důležité,jestli ty informace jsou pravdivé,či ne.Co myslíte,řekněme dám termín rok 2020,to by jsme se ho mohli teoreticky dožít,jak bude vypadat taková komunikace,budeme mít implantáty,budeme mít doma nejen monitor který my budeme sledovat a zároveň také budeme mít doma nějakou kameru která bude sledovat nás?Budeme moci kdykoliv vědět kde jsme a kudy kam a jak máme jít a zároveň kdykoliv bude někdo chtít vědět kde jsme my a co zrovna děláme a říkame,tak bude někomu jen stačit zmáčknout nějaké tlačítko a hned mu vyjede vše o nás?
Tohle vše je o komunikaci,možná se to ani nezdá,ale nezamrazí vás někdy,pod jakou kontrolou jsme již nyní a pod jakou ještě větší se můžeme dostat a nakonec,jak je to nenápadné a jednoduché?

Diskuze, polemika, dialog (Klaudie, 08. 08. 2010 21:55)

Diskuze, polemika, dialog, rozhovor... myslím že vždycky je to sdělení informace, myšlenky, názoru, vysvětlení, popovídání si jeden s druhým(i). Myslím, že vždy jde o obsah sdělení, hodnotu té informace, kterou pro nás má a je celkem jedno, jestli to bylo sděleno jako diskuze, polemika, dialog. Příklad, Máňa se v sobotu bude vdávat.... je informace, která pro kamarádku je závažná, pro rodiče dotyčné zásadní, pro sousedy to je info, že se bude něco dít a drbny budou mít o čem tlachat. Pro ostatní to je totéž, jako sdělení že do obchodu vozí každé ráno rohlíky, nebo že minulý týden svítilo sluníčko.

pro Bandy a Leviathan (Saty, 08. 08. 2010 19:28)

Diskuze, polemika, dialog, všechno jsou to rozhovory člověka s jiným člověkem, nebo s jinými lidmi. Já bych vůbec nebazírovala na tom, co si pod tím pojmem představit. To, jestli z polemiky vznikne hádka, nebo normální výměna různých názorů záleží jen na těch diskutujících. Je mi naprosto jedno, jestli s vámi budu polemizovat, nebo diskutovat, ale vždycky bych si přála, aby to nebyl monolog. Diskuze i polemika potřebuje dialog a čím různější názory, tím je dialog zajímavější. Jediný co nesnáším v jakýmkliv rozhovoru, je agrese.

Leviathan (Bandy, 08. 08. 2010 08:47)

Ještě jedna zvláštnost polemiky je, že čím pádnější jsou Tvoje argumenty, tím víc utvrzují protějšek v jeho omylu.

Cizí slova . . . (Leviathan, 07. 08. 2010 18:09)

Polemika - (z řeč.polemos - boj,spor),útočně vedený názorový spor;prudká výměna názorů.
Diskuze - Výměna názorů,rozhovor,rozprava.
Dialog - (z řeč.dialogos - rozmluva),promluva a replika dvou a nebo více osob.
Zdroj UNIVERSUM Všeobecná encyklopedie

Myslím si,že tady je to jasně vysvětleno,tudíž ten slovník cizích slov se asi mýlí.Jenže kdyby tohle byla buď jediná a nebo ještě lépe,kdyby toto byla poslední chyba v knihách,tak to by bylo skutečné vítězství.Je poměrně velké množství odborných knih
kde jsou nejen chyby ale doslova nesmysly,mám schovanou jednu knihu o Pražském povstání kde autor naprosto v klidu tvrdí,že Pražské povstání začalo v dubnu roku 1944 a to si prosím říká historik.Myslím si,že kvůli tomu se nemá vůbec žádný smysl rozčilovat se.Pak tu máme ještě jednu takovou zvláštnost,ba přímo Fenomén a to když nějaký autor vezme třeba deset již publikovaných knih a vytvoří z nich jedenáctou a pak se chlubí,jak je skvělý.
Prostě a jednoduše,chce si to vybírat co číst a čemu věřit,i když je pravda,že ve slovníku by to mělo být správně,ale jak je vidět,tak není ;-).

Už zase nerozumím (Bandy, 07. 08. 2010 16:01)

Ve slovníku cizích slov je heslo "polemika(diskuze)".A ježí se mi chlupy na celém těle.
Cílem diskuze i dialogu je přece hledat cestu ke kompromisu. A co to má společného s polemikou ? Cílem polemiky není sjednocení. Cílem polemiky je fakticky nebo lidsky zpochybnit názor protějšku.
Cílem polemiky je zneklidnit srdce protivníka. Ne urazit jeho duši.
A oni tam dají takovou ptákovinu. Bůh jim odpusť. Já to neudělám.

Leviathan (Bandy, 07. 08. 2010 15:39)

Věř mi. Štěstí se nepřejí. Nikdy ho není tolik, aby sis řekl dost, už stačí. Nikdy se nepřejíš chleba. Můžeš ho každý den po mnoha let. Nikdy nemáš tolik peněz, abys nechtěl víc. Pravdu máš v tom, že dokud nespadneš do sraček, nepoznáš, jaké je se z nich vyhrabat.
A Klasudii si odhadl zcela správně. Ta se jen tak neroztřese.

Klaudii (Leviathan, 07. 08. 2010 12:12)

Správně,takhle má vypadat to pravé přání,být šťastná a šťastnější,to přece nemá žádnou chybu ;-).
Jen mám obavu,aby se to nepřejedlo,vždyť jak poznáš to pravé štěstí,když už nikdy nepoznáš opak?.Joo je to těžké,vybrat to úplně nejlepší přání,ale zase na druhou stranu já ti věřím,že ty to dokážeš :-).
Přeji ti též i navzdory dešti krásný víkend.

Klaudie (Bandy, 07. 08. 2010 01:15)

Nemrhám slovy. Ty víš. Ty rozumíš. Ano, jsi čarodějka. Umíš dát víc než dostaneš.

Bandy (Klaudie, 07. 08. 2010 00:23)

Přání si plním, ale jak jich z jedné strany ubývá, tak se na druhé straně připisujou další :-). Sousedka mě je ukradená :-). Tvářím se šťastně i když mám pořádné starosti, zdají se pak menší.

Klaudie (Bandy, 07. 08. 2010 00:11)

Ty si přece nepřeješ. Ty si přání plníš. Jsi čarodějka ?
Jestli ano, pak jistě víš, že jestli se tváříš šťastně, nasírá to Tvoji sousedku. Tobě , proto, že Tě to hněte, je kousek štěstí ubráno. A včil mudruj.

Leviathan (Klaudie, 06. 08. 2010 23:07)

hi hi hi přání už mám, budu si přát, že jsem šťastná a budu šťastná pořád??? Snad ano :-)
Hezký víkend Leviathane :-)

Klaudii (Leviathan, 04. 08. 2010 00:09)

Jasně,že je času dost,a to přání nemusíš mít jen jedno,může jich být i více,je pravda,že je docela dobré vědět co si přát,co potom když se splní,třeba takové řekněme obyčejné přání - mít hodně moc peněz a najednou se ti to splní a jak to budeš vysvětlovat na finančáku? :-D.Jestli můžu pomoci,tak zkusit takové-to přání - ať mám často dobrou náladu a ať jsou na mne lidé hodní,a jestli toto už máš,tak ať to stále jen pokračuje,já vím obyčejná věc ale zaručeně zahřeje a potěší ;-).

přání (2Klaudie, 03. 08. 2010 23:04)

mám hodně, jak si z nich mám vybrat to nej??? Uff to je teda těžké to čarování :-))) Každý má nějaké prioritní přání, které by chtěl, aby se splnilo, ale musí myslet i na to, co bude potom, když se splní... takže těch přání je potom víc, než jedno, takže chci vlastně, aby se mě to přání fakt splnilo??? Musím to promyslet, ještě je času dost :-))

2klaudie (Bandy, 02. 08. 2010 18:01)

Leviathanovi bych věřil. Zdá se, že se vyzná.

Pro Klaudii (Leviathan, 02. 08. 2010 01:12)

Bartolomějská noc je termín označující masakr hugenotů ve Francii v srpnu 1572. Násilnosti vypukly 24. srpna toho roku, kdy byl mezi prvními zavražděn předák hugenotů, admirál Gaspard de Coligny. Hromadné vraždění započalo v Paříži pod přímou patronací panujícího krále Francie Karla IX. z rodu Valois a jeho matky, Kateřiny Medicejské. Z Paříže se vlna násilí rozšířila do dalších měst a na venkov a během dalších týdnů si vyžádala tisíce obětí.Zdroj Wikipedie.
Každý rok se v tuto noc pořádají rituály,ale tento rok je to posíleno právě tím úplňkem,takže by byla škoda takovou-to příležitost nevyužít.Podívej se,ten rituál,to nemusí být nic těžkého,stačí si napsat své přání na nějaký papír (POZOR:Když ho budeš psát tak to napiš tak,že už se to přání splnilo.Příklad:Mám přání že chci novou lásku,tudíž napíši - mám už novou lásku,vždy to je tak,že už se to přání splnilo).Ten papír podepiš a mezi 23.00 až 24.00hod ten papír nad svíčkou která již nějakou dobu hoří spal se slovy,přání mé se splní.To je celé,otázka nějakých pěti minut :-).Můžeš ho spálit třeba při pohledu na měsíc když bude dobře vidět a pak je jedno kterou hodinu k tomu zvolíš.Jinak černé svíce nejsou tak mystické,jak se můžou zdát,mají mít tu vlastnost,že odsávají negativní energii,samozřejmě můžeš je i použít když budeš chtít tu negaci přenést na někoho jiného,ale to bych ti zatím nedoporučoval,pokud to trochu neznáš,tak by se to mohlo dost ošklivě vrátit tobě nazpátek.A když zase nic jiného,tak je to docela dobrý relax,při kterém třeba zapomeneš na starosti okolo sebe a to přece stačí,ne? ;-)
Budu se těšit až zvládneš Taroty a pak mi vyložíš,ju? :-)

Leviathan (2Klaudie, 01. 08. 2010 22:30)

Přiznávám, že všechny stánky jsem neprohlížela až tak důkladně, mám proto důvod :-), není tajný, ale nehodí se sem :-)). Různé povídání o Bartolomějské noci jsem už zaznamenala, ale nějak nevím honem co. Černé svíčky mám doma už řadu let, přišla jsem k nim náhodou, dostala jsem je darem od majitelky firmy co svíce vyráběla. Říkala, že je budu třeba potřebovat a mě se tenkrát černé svíce nezdály a tak odpočívají v krabičce mezi věcmi, kde mám dekorace, obrázky co jsem dostala a nenašla pro ně místo, věci co jsem koupila jako dárek někomu a pak si to třeba rozmyslela a tak.

Klaudii (Leviathan, 01. 08. 2010 21:46)

Velká kniha Crowleyho Tarotu,Rider-Waite Tarot v praxi,Tarot do kapsy - Maria Shaw - Toto jsou velice dobré knihy jak pro začátečníky tak i pro zkušenější.Z těch jsem se ze začátku také učil.
Co se týká té koule,tak jak jsem již psal,já v ní nic nevidím ale aspoň ti mohu dát tip Magie křišťálové koule - Věra Kubištová,přeji ti aby se ti dařilo o moc lépe než mě :-).Jinak blíží se Bartolomějská noc a bude úplněk,tak si sežeň černé svíčky,vytvoř si oltář a udělej si rituál,má to být jedna z nejsilnějších magických nocí tohoto roku,tak si něco pro sebe důležitého přej,uvidíš jestli to bude fungovat ;-).
Jestli jsi byla na tom dvoru jak hráli divadlo,tak naproti hladomorně byli ty dvě komnaty,kde byli ty stánky,hned za dveřmi tam měli i ty koule a kousek od nich tam prodávali knihy a měli tam zrovna tu Knihu stínů,když jsem jí tam viděl,tak jsem si hned na tebe vzpoměl jestli sis jí koupila.
Doufám,že se tam příští rok zase sejdeme,už teď se zase na Kost moc těším :-)

leviathan (2klaudie, 01. 08. 2010 20:34)

Výborný tip jsi mi dal, opravdu moc díky. Karty jsem si nenechala vykládat, napsala bych víc, ale to nejde zveřejnit :-) tady. Prohlídku hradu jsem si nenechala ujít i když jsem tam už kdysi byla, ale já mám interiéry hradů a zámků ráda a nikdy nelituji za vstupné, všude je něco co mě uchvacuje. Křišťálovou kouli už mám, teda bude tento týden, nedomyslela jsem koupi na hradě a tak mi ji dovezou do prodejny normální skla a porcelánu :-), když se člověk zeptá, tak někdy i má :-)))) Ale co s ní, aby fungovala k mé spokojenosti... mrknu po té literatuře a kouličku nechám raději odpočívat v původní krabičce, co kdyby mrška chtěla škodit, že? A taroty jsem sikoupila takové úplně obyčejné, myslím že pro výuku a zjištění míry talentu jsou dostačující.

Klaudii (Leviathan, 31. 07. 2010 23:26)

Tak jsme rád,že jsem ti dal dobrý tip.
Nechala jsi si vykládat? A byla jsi v té nádherné hladomorně a nebo pro inspiraci v černé kuchyni?
Neříkej,že jsis nepořídila křišťálovou kouli :-).
Jaké taroty jsi si koupila?

výlet (2Klaudie, 31. 07. 2010 23:22)

Na Kosti bylo super, moje očekávání se splnilo :-). Mám tarotové karty, olejíčky a nějaké drobnosti nečardějnické, jako třeba úžasné voskové svíčky. Trdlo bylo taky super. A cestou jsem si koupila i několik krabiček pravých hořických trubiček, těm neodolám nikdy.

Výlet (Leviathan, 31. 07. 2010 19:16)

Tak výlet na Kost se vydařil,bylo krásné počasí a povedlo se koupit i pár hezkých věcí jako vykládací černý sametový ubrus s pentagramem,škapulíř,černé svíčky,dvě knihy o tarotech,jedny šamanské taroty a ještě pár drobností olejíčky a nějaké propriety na obřady.A jedno výborné trdlo to měli přímo přepychové :-).
Co ty Klaudie,jak se ti kongres líbil?

překvapení (2Klaudie, 30. 07. 2010 23:13)

je jako bonboniera... nikdy nevíš, co ochutnáš...
Na zítřek jsem také zvědavá.... jo a dnes tady unás bylo zataženo a celé odpoledne docela dost pršelo, včera také. Bylo by to moc škoda... ale upřímně, jeslti bude nějaký liják, tak budu zjišťovat jak je tam, protože v dešti se většinou moc akcí nekoná.

Saty (Leviathan, 30. 07. 2010 22:28)

Na druhé straně vždycky je překvapení,teď je spíše otázka jaké,jestli to milé a příjemné nebo žel naopak,jenže to si vlastně nevybereme,je to asi jako tombola,jen s tím malým rozdílem,že nám nikdo milosrdně nezhasne abychom mohli se rychle vytratit :-D.
Dneska bylo u nás docela hezky a doufám,že zítra bude na ten výlet také,kdyby pršelo tak by to vážně byla smůla.
Neboj myslím,budu ti držet palce,aby ti to dobře dopadlo a aby to bylo rychle a hlavně kvalitně,moc ti to přeji :-)

Leviathanovi (Saty, 30. 07. 2010 11:05)

Co je na druhé straně? Každopádně to bude překvapení. Nevím jak ty, ale já mám překvapení ráda ať je jakékoliv, nese sebou změnu. Díky za báseň, je moc hezká. U nás to na sluníčko nevypadá, ale to nevadí. K tomu co tenhle víkend vypukne je to přiměřené. Mysli na mě.:-)

pro Ratku a Klaudii (Saty, 30. 07. 2010 10:59)

"neni osklivych muzu, jen malo bohatych?" Radko, právě jsi vymyslela novej citát!! Podle mne u mužskýho opravdu na kráse ani tak nezáleží. Já s oblibou říkávám, že u ženský záleží na kastli a u mužskýho na motoru.:-DD Ta kastle u ženskej proto, že: (citát) "muži můžou být hloupí, nebo chytří, nikdy však nejsou slepí." Motor u muže si může každá žena přeložit podle toho, co má u ní prioritu. Líbí se mi tohle: I z malého domu může vyjít velký muž", o kráse a bohatství tam není ani zmínka, takže hodnoty muže budou asi jinde...

Máme pátek (Leviathan, 30. 07. 2010 09:37)

Máme pátek,vypadá to,že počasí by se mohlo vydařit a tak mám tady pro vás malou básničku pro páteční lepší náladu.

Jaroslav Vrchlický
Píseň

Jest večer - kouří se z lesů,
červánek stromy prokmitá,
kytici z vřesu ti nesu,
je celá rosou pokrytá.

Každý ten nejmenší kalich
plá jakby protkán rubíny,
nesu ti v kvítkách těch malých
své lásky velké hlubiny!

Třeba vás ta píseň posadí do hezké a příjemné nálady a dá vám na chvilku uniknout ze šedé reality.:-)

pro Leviathana (2Klaudie, 29. 07. 2010 22:10)

No no sítě a branky ne ne... to přenechám jiným... golf jsem nehrála, ale minigolf ano a ten mě fakt baví a taky bowling. A na kulečník se ráda dívám, ale odhadnout místo odrazu by ještě asi šlo, ale jak donutit tu kulečníkovou kouli, aby udělala co má??? A ještě jsem zapoěla běžky, ale nerada na nich sjíždím kopečky, to mě moc nebaví, jsem takový strašpytlík co nerad vydatně brzdí a přitum nemusí rychlou jízdu, to pak končím v nějaké závěji :-))

Pro Klaudii (Leviathan, 29. 07. 2010 20:22)

No jasně,počítá se všechno tudíž i to kolo a ostatní taky.
Dříve jsem hrál fotbal,nohejbal a i ten tenis,jenže to bylo fakt už dávno,od té doby jsem dost zlenivěl,samozřejmě to má nasvědomí i ta práce,ale stejně když jsem na tom kurtu hodinu blbnul tak jsem toho měl plný kecky,až mě to tedy překvapilo,no jo no,už mi prostě taky není žel 20 let :-(,dnes jediný sport který pěstuji je že jednou týdně se sejdeme jdeme si zahrát kulečník a tam tedy fakt se moc neuhoníš :-).S daněmi je to velice jednoduché,já je tedy platit musím,i když je pravda že jsem ještě neukoušel je neplatit,třeba to jednou zkusím,schválně co to uděla :-D
Jo ještě jeden docela hezký zážitek přes sport jsem měl,je tomu asi 10 let co jsem byl také pozván,abych si zahrál golf.No měla jsi mne vidět,kdejaký komik by blednul ze mne závistí a vůbec nejlepší byl závěr,když už jsem se dostal na poslední jamku,tak jsem mávnul hůl mi vyletěla a trefila mne přesně mezi oči,krve jako z
vola (proč jako?),skončil jsem na pohotovosti s pěti stehy,dnes už nejsou skoro vidět.Ti přihlížející tenkrát padali vážně do kolen :-D.
Jo jak říká jeden můj známý a já mu dávám po těch letech plně za pravdu "Sportem ku trvalé invaliditě".

pro Leviathana (2klaudie, 29. 07. 2010 19:54)

Jo daně, no to tak to je vždycky síla... ale zase jsou tací co platit nemusí a nemusí... Sport jak to říct, já byla nemehlo už ve škole, takže já jsem dobrá tak v hledišti, nebo u televize a jeslti se bere jako sport chození po horách, kolo, sáňky a bruslení na rybníce, tak to jo....

Klaudii (Leviathan, 29. 07. 2010 16:46)

Né,peří sice nemám,ale když mám platit daně,tak si tedy vždy připadám pěkně oškubaný :-)
Jinak včera jsem byl pozván si zahrát tenis a jelikož se to moc nedalo odmítnout a já to minimálně 20 let nehrál,tak tě ujišťuji,že by mi nějaké to peří popřípadě křídla docela dost bodla:-)
Ale zase to tak velká ostuda nebyla,jelikož ti ostatní zase tak o moc lépe než já na tom nebyli.Jenže ty dozvuky ze včerejška cítím ještě teď :-D.Co ty a sport? Jseš ta správná sprotwomen;-)

Pro Klaudii (Leviathan, 28. 07. 2010 22:12)

 

Tedy doufám,že tím kdo to bere smrtelně vážně nemyslíš mne? :-(
To víš,potrefená husa vždycky zakejhá :-D

Ratka (2klaudie, 28. 07. 2010 21:41)

hi hi hi a všude se najde někdo, kdo to bere smrtelně vážně.... slovo krása představuje pro každého něco jiného...

klaudie (ratka, 28. 07. 2010 17:59)

jasne, to tady jen tak vtipkujeme na ucet pohlavi

Ratka (2Klaudie, 28. 07. 2010 16:13)

Jsou ženy kterým připadají muži tím krásnější, čím větší kladnou cifru mají na svém bankovním účtě... No když vidím některé hvězdičky našeho showbyznysu, tak vážně pochybuju o jejich zdravém rozumu... já nevím, já si partnerství představuji tak, že si budeme rozumět nejen v lásce, ale i v tom, že budeme mít shodné náhledy na život, podobný životní styl, ne že si budeme předčítat z bankovního účtu

Pro Klaudii (Leviathan, 28. 07. 2010 15:58)

Všechny ženy jsou krásné :-))). Každá žena je pro svého muže přeci nejkrásnější...
Na to by se dalo odpovědět třeba tím co řekl Marcus Valerius Martialis:Svou ženu bych si nechtěl vzít.
To je ta lepší varianta,pak je ještě jiná a to G.E.Lessing:Na světě existuje nanejvýš jedna zlá žena.Bohužel každý jen tu svou má za onu jedinou.:-D
Fantasie,krása,peníze a další a další... na vše se najde nějaký citát od někoho významného :-)
Ještě k tomu slovu krása,podle mne ji dobře definoval E.A.Poe:Krása je jediným pravým úkolem básnictví.

pekne cteni (ratka, 28. 07. 2010 14:43)

neni osklivych muzu, jen malo bohatych?
teda to me napadlo tak nejak samo v souvislosti s poslednim komentarem od Claudie. nevimproc.

krásné ženy (2klaudie, 28. 07. 2010 12:47)

Všechny ženy jsou krásné :-))). Každá žena je pro svého muže přeci nejkrásnější... proto není ošklivých žen, ale je jen spousta mužů bez fantazie.

krása (2Klaudie, 28. 07. 2010 12:46)

Půjčím si tahle slova : Hledej krásnou věc
a objevíš ji,
Není vzdálená
a nikdy ani nebude.
Sara Teasdale

Krása je všude kolem nás, není potřeba ji hledat. To jen někteří se neumí dívat... I na každodenní obyčejné cestě do práce lze objevit něco pěkného, o čem budeme klidně tvrdit, že včera to tam nebylo... někdy možná se ten záztrak stane, ale povětšinou to tam bylo, jen my jsme se nedívali, nebo nechtěli vidět nic, jen to svoje, tu svoji starost co nám utkvěla už dávno v mysli.

Pro Saty (Leviathan, 28. 07. 2010 12:40)

Jedna stará moudrost praví:Povídá otec synovi "Nikdy si neber ošklivou ženu,budeš na ni celý život úplně sám".A za druhé "Muž je úspěšným příživníkem, trubcem, který vynalezl civilizaci, umění a válku, protože ho jinak k ničemu nebylo zapotřebí a poněvadž měl sílu, kterou musel nějak uplatnit. A.Maurois.
Vždy budou lidé hodní a zlí a hloupí a chytří,tudíž i citáty se budou vždy moci použít k čemukoliv,je spíše otázkou co si kdo z nich vybere.
Pamatuji si jednu scénu ze staršího českého filmu,žel už nevím jak se jmenuje,ve škole přednášel profesor a ten moc rád přirovnával svoje výklady k různým citátům,až jednou se ho jeden student zeptal "proč?". A on odpověděl "vysvětlete mi svými vlastními slovy citát - Ta myšlenka je tak krásná,protože je krásná".A ten student zmlkl.
Tudíž citáty,moudrosti i různé zvyklosti patří do našich životů a rád si vždy když něco nového objevím si je přečtu.
Posílám ti aspoň pro mne moc hezkou věc,kterou jsem před delším časem objevil.

Hledej krásnou věc
a objevíš ji,
Není vzdálená
a nikdy ani nebude.
Sara Teasdale

Podle tohoto ta skulina na nás přímo kouká a určitě se skrz ní protáhneme,je zase jen otázka,co je na druhé straně :-).
Též posílám srdečné pozdravy do pekla k nohám jeho vládkyně ;-)

Leviathanovi (Saty, 28. 07. 2010 10:52)

Muž může zaujmout ženu třemi způsoby. Buď je hezký, nebo chytrý, nebo bohatý...Máš z pekla štěstí, protože máš vše, čím můžeš ženy zaujmout. Hodit očkem říkáš? Tak jen pro tebe ještě trochu moudra od myslitelů - HIERONYMUS, Sophronius Eusebius-St...Žena je branou pekel, cestou k nepravostem, žahadlem škorpiónovým, neprospěšným tvorem, nebo další, (autora neznám) - Hloupý muž se vyhýbá ženám, které nejsou hezké, moudrý pak těm, které se mu příliš líbí. Jako varování pekelnému příteli by to mohlo stačit, co myslíš? Lidskej život je jen hra....a my oba se snažíme najít skulinu v pravidlech, tak snad to aspoň jednomu z nás vyjde.:-DD. Zdravím Prahu, K.H.Máchu a tebe.;-)))

Saty (Leviathan, 27. 07. 2010 21:55)

Za svým si stojím a použiji to co řekl Goethe - Chceš-li hodnou ženu,buď správným mužem -,tudíž klidně budu i mizera,jen když Saty Dračice hodí po mě očkem :-),a jelikož tě trošíčku malinko znám,tak scela určitě o tobě mohu říci,to co již jednou řekla G.Sandová - Největší předností některých mužů je jejich žena - a možná že u tebe a tobě podobných by se dal ten citát upravit a vymazat slovo některých.
Jinak ještě jeden moc hezký citát řekl F.Kafka - Nemiluji tebe,spíše svou existenci:je mi dána tvým prostřednictvím.Možná že by se to dalo použít i jako vědecká definice lásky,co myslíš?
A jen k tomu rozbouřenému moři,ženě,manžela a námořníkovi,tady si dovolím použít mého oblíbence Velkého Bárda - Přítel by měl snášet přítelovy slabosti.Tudíž když z přítele je něco i více,tak by to mělo být přímo k tomu umocněno.:-)

Leviathanovi (Saty, 27. 07. 2010 20:30)

Klidně bouři v přístavu? Heh, jako bys mě neznal...možná ten špagát by byl lepší řešení.:-DDD Jelikož muž dělá za řečí tečku a žena dvojtečku, budu pokračovat: Ženy sice mají oproti mužům řadu předností, ale nebýt mužů, bylo by na světě málo přátelství, málo poezie a vůbec žádná sranda. (Žáček) S tebou je fakt sranda a tak vydávám varování, které je určeno jen opravdu dobrému příteli: "Kdo viděl rozbouřené moře a rozzuřenou ženu, raději polituje manžela než námořníka". :-DD

Pro Saty (Leviathan, 27. 07. 2010 16:52)

S tebou?
S tebou klidně i bouře v přístavu :-)
Voltaire kdysi řekl "Kdyby byli muži více spokojeni sami se sebou,byli by méně nespokojeni se svými ženami"
S tebou každý muž musí být nejen-že se sebou spokojený,ale přímo musí být ze sebe nadšený :-).
V opačném případě mu už jen zbývá rada od Shakespeara "Dobře se pověsit - to vylučuje možnost špatně se oženit"
Že mám pravdu? ;-)

pro Leviathana (Saty, 26. 07. 2010 23:25)

Bylo by smutný, kdybych nad tebou nedržela ochrannou ruku, když seš ze stejnýho hnízda.:-DD
Taky sem dám jeden, jako protihodnotu. Dobré manželství je přístav v bouři, špatné manželství je bouře v přístavu. Nikdo neví co ho čeká a jak to všechno dopadne, takže si vzájemně budem přát jen ten přístav v bouři...:-)

Pro Saty (Leviathan, 26. 07. 2010 14:48)

Je super vědět,že mám v zádech tak nejen mocnou ale hlavně dobrou ochránkyni.;-)
Máš pravdu,to - hníst někoho - je docela ošklivé.Je to jako dovršení diktatury. :-D
Citátů o lásce,milování a manželství je strašně moc a nejhorší na tom je to,že jsou skoro všechna i dnes po těch letech pravdivá.Napíši sem ještě jedno,o kterém jsem přesvědčen,že je naprosto pravdivé: Manželství ničí veškerou lásku a milování.
Trochu drsné,žel pro mnoho a mnoho párů doslova pravdivé :-( ,jen doufám že se ti nikdy a za žádných okolností něco takového nestane.

pro "Strážce" (Saty, 26. 07. 2010 14:10)

Kdyby tě některá chtěla hníst a formovat do své představy, dopustila by se hříchu
za kterej by jí nic jiného, než peklo nečekalo...rozuměj, pěkně bych jí zatopila.:-D O mužích a ženách je plno krásnejch citátů. Tvůj je prvadivej a můj neméně: Co znamená pro ženu manželství? Je to poznání, že vyměnila pozornost mnoha mužů,za nepozornost jednoho jediného.:-DD Sakra, to \"hníst\"je pěkně hnusný slovo...

Uhnětený muž? (Leviathan, 26. 07. 2010 12:52)

Zvláštní,po svatbě mají muž a žena jedno přání:Muž si přeje aby se jeho žena nikdy nezměnila a naopak žena si přeje aby se její muž změnil,obyčejně se to přání nebo přímo touha nesplní ani jednomu.Stejně jako se dá manželství přirovnat k tvrzi,ti co jsou venku chtějí dovnitř a ti co jsou uvnitř chtějí ven.
Tak jako doufám,že ze mne nikdy nebude uhnětený muž tak věřím,že nebudu mít nikdy ani uhnětenou ženu.:-)

uhnětený muž (Saty, 26. 07. 2010 09:58)

Budu se opakovat. Hněte se kynuté těsto a nijak šetrně se s ním nezachází. Hníst muže k obrazu svému se mi zdá docela sadistická metoda, i když hojně praktikovaná. (pokud nemáme na mysli jiné hnětení, ale to bysme byli asi v jiné rubrice.:-D) Takovej uhnětenej a uplácanej mužskej se pozná na první pohled. Bez reptání dojde na nákup, zastane veškeré domácí práce, je zdvořilý ke tchýni, líbí se mu stejné filmy, knihy, hudba, jako manželce a nosí doma triko dokud se na něm nerozpadne. Pro někoho ideální chlap. Připadá mi jako kejvací pejsek, kterýho jsem měla jeden čas v autě. Nikdy neuděll "Ne",vždycky se vším souhlasil. Myslela bych si, že mám vedle sebe bratra, nuda. Přece proč mám měnit někoho, koho jsem si vybrala právě proto, jaký je? Právě to, že jsme každý jiný je zárukou toho, že vztah nezůstane na mrtvým bodě. I trochu nejistoty na obou stranách není na škodu...nutí ty dva, aby se nezanedbávali a pořád na sobě pracovali...myslím duševně.:-D