Jdi na obsah Jdi na menu
 


pro Saty (ČARODĚJ, 30. 12. 2010 16:16)


Děkuji za to co píšeš,jsem rád že tobě se to líbí,cesta je dlouhá chodba s mnoha dveřmi,která jdou zatím otevírat,víš.

Tak tobě samé přeji všechnu lásku kterou okolo sebe šíříš a veškeré porozumnění lidí kteří tě mají rádi.

Nyní všem miloučkým lidičkám okolo tohoto povídání,vám dámi,dívky a ženy Čaroděj přeje aby vždy jste nalezli pomocnou paži o kterou je možno se opřít a která je ochotná pomoci.
Vám pánové,nebo kluci se srdcem na dlani,vám přeji aby nikdy jste nepoznali že jste porobeni někým,jste tady všichni moc fajn a moje bytost se raduje že vás zná.

Moje vnitřní bytost vám všem vzkazuje že LÁSKA JE TO NEJKRÁSNĚJŠÍ CO EXISTUJE,je jedno jaká Láska to je,nejkrásnější je od milované bytosti.


Hezký příští rok 2011,věřím že budu tady mezi vámi opět si povídat,.
Čaroděj

pro Čaroděje

(Saty, 25. 12. 2010 21:12)

Než jsem si přečetla co jsi napsal, tak jsem si chystala dlouhou odpověď. Teď mi nějak došla slova a zmůžu se jen na tohle, - DĚKUJI čaroději za to co jsi napsal, je v tom hodně pravdy a citu. My tě máme taky moc rádi a moc rádi bysme tě tu viděli častěji. Přeji ti hezké sváteční dny.

pro Kings

(Saty, 25. 12. 2010 21:07)

Děkujem za krásné přáníčko. S tou flaškou to není tak jednoduchý, soused je násoska a určitě by tu lahvinku Ježíškovi švihnul.:-DD Pohodové svátky přejem tobě a tvým blízkým.

čas vánoční nadešel

(čaroděj, 25. 12. 2010 17:49)


Prominte prosím že jsem tak dlouho zde mezi vámi nebyl ale okolnosti tomu nebyli svoiny.
Ale píšu toto kvůli jiné věci,je zde mezi námi velmi mnoho báječných lidiček kteří chápou jiné lidičky,kteří znají co to je nebýt.
Stalo se mě osobně toto,dne 24 jsem jako obyčejně každý rok stavěl Betlém,nic neobyčejného ani neobvyklého,králové jdou z východu a ostatní tak jak mají,ale dále,v okamžiku postavení poslední figurky na místo o kterém si já myslím že je to pravé mi někdo řekl,něco je špatně,okolo mne nikdo ten okamžik nebyl.
Hledal jsem ono tajemno až potom mě napadnulo osel stojí a dýchá spolu s bravem na Jezulátko dal jsem ho tam kam asi patří a slyším dobře,co se to dělo okolo mně???
Potom se dívám na svoje dílo a jsem docela spokojenej,ctěl jsem posunout ještě jednu figurku o kousek jinam a jak dám ruku nad figurky pocítím velice silné teplo,velice silné,nic nikde nehořelo ani žádný přístroj nešel ale bylo to opravdu úžasné já cítil silnou energii jak vystupuje z Betléma,věřte že mám dosti zkušeností s energiemi a jejich pocitem ale tato byla jiná krásná a uklidnující.
Jinak vím že ten kdo čte tento můj výtvor si položí otázku ,,,,proč,,,nebo si zatuká na čelo,,,je to jeho právo a je to jeho lidství,pokud uvěří tomu co píšu také on pocítí na konci tohoto povídání jemnou vlnu tepla která ho pohladí po těle.
Jsem jeden z nemnoha který se dává jinou cestou nežli jiní,neumím být ohebný ani povolný,jsem na to už starý a jiný.
Nyní vám moc přeji Kráné dny,nádherné klidné noci,milované osoby okolo sebe,klidné prožití dnů budoucích a nových který k nám přicházejí z té dálky od našich budoucích potomků a tito potomci si tím vlastně zajištují svůj klidný život.
Až otevřete knihu knih,ze které budete číst tak si prosím vzpomente na ty kteří už tu knihu či jinou knihu nikdy neotevřou a věnujte jim onu malou chvilku jako vzpomínku na ty kteří se ve vaší mysli ukotvili na věky věků.
Je stav kdy jsme ochotni udělat spoustu věcí a proto prosím budme takový pořád aby naše vnitřní dítě nazůstalo nikdy samo,protože samota je ta nejkrutější věc která existuje,pokud jste proti tomu co jsem napsal tak mi to prosím velmi srozumitelně napište,,,děkuji za pochopeni.
Mám vás tady na tomto netu moc rád,každého jednoho či jednu,nechci nikoho urazit ani ponížit ale chtěl jsem to napsat.
Mnoho krásy pro vás a vaše rodiny,mnoho lásky vám a vaším bližním,mnoho pochopení vám a všem okolo nás,mějte rádi ty kteří vám nejsou sympatičtí,protože nevíte co se od nich můžete naučit.
Děkuji vám za váš čas a vaše čtení mého povídání.
Toto je vzkaz od Čaroděje

Ahojky

(Kings, 24. 12. 2010 15:52)

Letí Ježíšek s nadílkou, vrtí při tom prdýlkou. Žízeň prý má jako trám, letí, letí přímo k Vám. Pokud čekáš nadílku, nech za oknem lahvinku. Krásne Vánoce

:-) ty skutečně nezklameš Bandy

(fikus, 23. 12. 2010 21:20)

tak hezký vánoce

Fikus ,ratka

(Bandy, 23. 12. 2010 9:49)

Předpona di(= dva nebo dvoj) u slova diskuse hovoří stejně jako u slova dialog, že dva jsou minimálním požadavkem. Při menším počtu zúčastněných se jedná a monolog.Účelem diskuze je vždy snaha najít společné řešení tím, že si vyjasníme stanoviska. Jestli se tato snaha nekoná, jde o polemiku.
Jan Kraus: Účelem polemiky je narušit klid v srdci protějšku. Ne ho urazit.

moc,

(koukej na cestu, 23. 12. 2010 1:05)

pěkná písnička

Ratce

(fikus, 17. 12. 2010 17:45)

vidíš, jak Ti sluší optimismus,...:-)
Přeji hezké prožití vánoc Ratko

fiku

(ratka, 17. 12. 2010 17:36)

tak nejak.

Ratko, Raduško,...

(fikus, 17. 12. 2010 17:32)

naopak, diskuze jsou plodné, pokud se jich zůčastní více než jeden člověk,...co myslíš?

fikusi, BAndy

 

(ratka, 17. 12. 2010 17:10)

 

diskuse jsou skutecne nanic pokud clovek sleduje sobecky cil presvedcovat toho druheho o necem cemu veri. bud je otraveny ze kurna zase prohral a ostatni ho poslali do prdele nebo je poblouzneny vitezstvim jak to tem druhym nandal. a vsecko marnost nad marnost.
diskuse je k nicemu.
 

 

Bandymu

(fikus, 17. 12. 2010 14:28)

ty lišáku! Šikovně jsi se z logiky vyvlékl,...
Ale jak říkám,...ne vždy je člověk naladěný a připravený být v plné pohotovosti.
Těším se na další diskuze.
Můj otec tvrdil: diskuze jsou na nic.
A proto se nestýkáme,...:-)

Ratce

(fikus, 17. 12. 2010 14:24)

já ze škol nikdy nevyšel,..
Každý den je pro mne školou.
A net?
Pokud nepoložím otázku, nemohu čekat na odpověd.
Jde mi jen o tu věc.
Podívat se do očí a nejlépe tomu, komu pokládám otázku.
Teprve konfrontace mají smysl.
Nepotřebuji seznamku, vystačím si sám. Položím otázky, vyčkám odpovědí a hned vím na čem jsem.
Můj otec mi tvrdil: ..za pravdu Jana Husa upálili.
Dnes se již sedmým rokem nestýkáme. A dnes bydlí cca 7 km ode mne.
Proč jsem na světě? Abych se nechal oblbovat průměrem a nebo sám sebou?

ratka

(Bandy, 17. 12. 2010 12:51)

realita je tebou vnímána skutečnost. Podám ti ruku a zdá se ti teplá. To je realita. Ruka je teplá. Podám ruku někomu jinému a tomu se teplá zdát nebude.To je realita. Neteplá ruka. Nejde to srovnat. Realita a jeho realita se liší. Přitom pořád jde o stejnou ruku. Vezměmě teploměr a naměříme 36 stupňů. To je objektivní realita.36 bez ohledu na to jak kdo z nás realitu vnímá. Z toho je patrný rozdíl mezi termíny realita a vnímání reality. Jestli se mýlím, nezbyde mi než se vrátit do škol.
 

Fikus

(Bandy, 17. 12. 2010 12:42)

Budeme stát tři a jám posuzovat realitu z tvého pohledu. Z pohledu, kterého z nás jsme tři ? To je jedno. Hlavně že si rozumíme. Že víme, co je realita a co objektivní realita. Radost pohovořit
 

Fíkovi

(Saty, 15. 12. 2010 22:05)

Nevím kdo jsi a je mi úplně fuck kdo jsi a jak vypadáš. Kdybys byl na webu seznamky, tak by to bylo o něčem jiném, ale jsi na kacířském webu plném otázek a tajemna. Správně jsi podotknul, že hlavní co tu je, je web a jestli se ti tu líbí, jsem jen ráda. Ze stínu jsem vyšla vstříc jen pěti lidem a proč? Ne proto, že mě vybídli stylem - vyjdi ze stínu a ukaž že seš frajerka, ale proto, že si zasloužili moji důvěru a vážím si jich.:-)

pro Saty

(fikus, 15. 12. 2010 16:26)

nevím, kdo jsi a je mi úplně fuck, jak vypadáš. Pro mne Saty je důležité, co děláš na tom netu.
Vyjdi ze stínu a dokaž mi, že jsi frajerka.
Umíš udělat zázemí.
Vyjdi Saty a nemusíš se mně bát.
Nejsem strašidlo.
Pochopím tě Saty.

Bandymu

(fikus, 8. 12. 2010 16:20)

budeme stát proti sobě a dívat se na sebe. Ve stejném čase. Jak by jsi posoudil tyto reality ze tvého a mého pohledu, eventuelné z pohledu třetí osoby, která se bude ve stejném čase dívat na nás oba?

poznani objektivni reality

(ratka, 8. 12. 2010 8:58)

abych mohla tuto realitu poznat tak bych se s ni asi musela ztotoznit. zrusit omezeni ktera zakryvaji muj pohled. to zatim nedokazu. mozna to dokaze smrt. treba ve smrti pozname co ta objektivni realita je. mozna. anebo ne :o)

Bandy

(ratka, 8. 12. 2010 8:11)

jasne, reaguji na to co rika ten druhy. kdyz ten druhy rika ze mysli realitou virtualni (nekym stvorenou) tak vstoupim na tuto level a mluvim stejnou reci. je to priklad. umoznuje ukazat rozdil mezi realitou, ktera je a tim co je pozorovano a hodnoceno (nazorem)

realita ve smyslu sveta kolem nas muze byt pouze pozorovana a potazmo hodnocena. pokud reknu prostor a cas (vyplnene energii a hmotou) tak je to neco v cem se pohybuju. objektivni realita. a to nemluvim o sobe :o)) jako JA jsou taky definovany kusy hmoty a energie. a nevim co to je.

Hra

(Bandy, 7. 12. 2010 23:08)

Hrajeme si se slovy a čiperně měníme jejich význam , aby vyhovoval tomu co jsme řekli před chvíli.
Realita je cizí výraz pro skutečnost. A tedy se vede pře o tom, zda skutečnost je skutečná.Jestli ne pak to není skutečnost. Jestli je realita nereálná není to realita.
Můžeš si vybrat černé nebo bílé triko. Jestli si vybereš černé stane se to realitou. Ty máš v danou chvíli.černé triko
Objektivní realita existuje bez ohledu na lidské vědomí a je vůči němu prvotní.Leží-li na chodníku kámen je to bez ohledu na tvé vědomí. Je tam.Tím, že kámen zvedneš a přesuneš, nezměníš objektivní realitu. Vyváříš novou. Jinou. Nejsou tedy dvě objektivní reality. Je vždy jen jedna jinak by nebyla objektivní.

fikusi

(ratka, 7. 12. 2010 14:32)

takze tu realitu zna beze zbytku pouze jei tvurce. vi co vystrihl, dodelal, zakryl a co treba prelepil. Ti co se divaji pak sleduji jen vysledek. muzou si pak na nej udelat svu nazor a ten nazor si vymenovat nebo se kvuli nemu porvat. jen tvurc vi co stvoril. Ti co se divaji vidi jen to co je zjevne. a casto jsou to jen fragmenty.

shoda s realitou

(fikus, 7. 12. 2010 13:21)

dle mého jsou objektivní reality, reality, které vidí více subjektů stejně. Př: v TV dávají serial v dannou hodinu a danný díl....ti kdož se na něj dívají ve stejném čase potvrdí vzájemně, že viděli stejný díl. Ovšem, co jsou rozdílné reality je fakt, že názor na stejný díl, může být i velmi rozdílný.
Co hlava, to názor, to jiné prožitky a zkušennosti a odlišný pohled na stejnou věc. Tak že, ve stejnou chvíli, na stejnou věc se lze dívat z pozice jiných realit.

shoda s realitou

(ratka, 6. 12. 2010 20:03)

je jen jedna (podle me). Ale ta realita je jedno obrovske tajemstvi :o)) nikdo ho zatim neodhalil. a proto je tolik ruznych pravd. protoze si lide mysli ze to co vidi je realita (nekteri si to nemysli)

Klaudii

(fikus, 6. 12. 2010 14:40)

někdy si připadám jako don Quijote,.....ale neustopím a větrné mlýny porazím! Přinutím je točit se opačně!:-)

Saty

(Bandy, 6. 12. 2010 11:57)

Nevěřím, že existují dvě rozdílné shody tvrzení s realitou.
Mám soudku a oknem k ni vidím, že nosí černé prádlo. Je úplně jedno, kdo se na něj dívá, bude černé. To je pravdivé tvrzení. Její manžel říká, že ji to sluší. To není pravda. To už je názor. Já si myslím, že bez prádla se mi líbí víc. Takže za pravdivé či nepravdivé můžeme posoudit jen tvrzení. Názor je subjekt. Objektivně nesrovnatelný.

klid zbraním,..:-)

 

(fikus, 2. 12. 2010 1:20)

 

Dnes v Teplicích nádherně nasněžilo a přivodilo mně to atmosferu vyjímečnou,...vánoc, Mikuláše a tak. Přeji hezké prožitky všem!

pro Saty
 
(fikus, 30. 11. 2010 21:56)

vědci se učí. Za pomoci logiky a matematiky.
Pokud jsi myslela myšlenku, která dokáže dostat na kolena zaužívané názory, potom asi jo.
Jinak, logika Saty, nemá komkurenci.
Hezké dny Saty!

(Jan, 29. 11. 2010 01:30)
(Saty, 30. 11. 2010 10:57)

Za to pozvání máš u mě bodík. Myslím že mě v poslední době nic tak nepobavilo.:-D Dík.

Klaudie, Bandy
(Saty, 30. 11. 2010 10:43)

Pravda je relativní. Moje pravda bude asi trochu jiná než tvoje, přesto oba můžem mít pravdu...tu svojí a nakonec se může stát, že opravdu pravdu bude mít ten, co projde jen tak kolem. Zdůrazňuju, že pravda je nezávislá na vědeckejch oborech, filozofii, nebo logice. Tam se jen udává jeden model, jakýsi standard, přesto jako výchozí bod to lze použít. Někdy nelogická pravda může dostat věděckej obor na kolena.

2Klaudie
(Bandy, 30. 11. 2010 2:10)

Pravda je shoda tvrzení se skutečností. Takto to platí ve vědných oborech Např. filozofie nebo logika

Fikusi (2Klaudie, 29. 11. 2010 17:47)

 

Přijde mě, že se snažíš měnit i to, co měnit nejde. A povahy některých lidí opravdu měnit nejdou, prostě jsou takoví jací jsou, buďto to člověk přijme jak to je, nebo je nevyhledává (obejde, ignoruje... ).
Ale je to jen můj názor....

Pravda? (2Klaudie, 29. 11. 2010 17:46)

Pořád si říkám, co je pravda? Pravá pravda? Pravda je subjektivní názor každého člověka na konkrétní situaci. Objektivní pravda není. každý z nás má vnitřní, svoji pravdu a ostatní ji mají buď totožnou (podobnou), nebo odlišnou. A kterých bude víc, tak jejich pravda je pravdivější, ale je opravdu pravdivější?

Fiku (Jan, 29. 11. 2010 01:30)

Doufám že víš o znovuzaložení fóra tušení.Že tam bydlíš a že venku každym dnem víc a víc přituhuje.Víš to,viď?Tak alou domu...

pro Ratku,... (fikus , 28. 11. 2010 23:31)

tak nějak si to to myslím, já jsem čur.. a ty ten protipol. Ovšem, to se dostáváme úplně jinam, než tam, kde naše minulá komunikace byla a mohu dnes říci a tvrdím,...že máš pravdu,..:-) hezký večer Ratko a Jane

Janovi (fikus, 28. 11. 2010 23:28)

má choroba dospěla do stadia pro psychiatra. Ano.
Ale vím,...to,.....počítám s tím,...:-)

Fikoušíku (Jan, 28. 11. 2010 14:45)

Tvá choroba dospěla do stádia kdy vidíš z nebe padat krávy.Zkus se občas i najíst...

fiku (ratka, 28. 11. 2010 13:24)

z pozice nazorove nevykristalizovane snad ani nemuzu zasahovat do nazoru zkusenych lidi. tohle asi nejde. pises ze jsi zkusenym clovekem. takze tvoje komentare jsou vysledkem teto zkusenosti a vykristalizovaneho nazoru. to jsem radeji picou a hlupakem. je spousta jinych zkusenych chytrych s kterymi si urcite porozumis.

Fikus (Saty, 28. 11. 2010 09:36)

Nejseš ty náhodou převtělenej Kaligula?:-DD

snad mi to projde,.. (fikus, 28. 11. 2010 01:44)

Já, já, já, jenom já,.......:-)

Janíčkovi (fikus, 28. 11. 2010 01:41)

to je úžasné!
Zatlačím na pilu a ejhle,....najednou to jde! :-)
No vidíš jane, že máš svůj názor.

Ratce (fikus, 28. 11. 2010 01:37)

bereš sociální sít jako ventil,..vykecat se a potom nic? A proč ne? Jen se nesnaž z pozice svého nicku zasahovat do ujasněných a vykristalizovaných názorů zkušených lidí.
A tím zkušeným člověkem myslím,..............
....třeba mne. Já,...já jsem tím zkušeným člověkem,...:-)

Jessii (Saty, 27. 11. 2010 19:43)

Ideální řešení Jani. Já kocoura poslouchám, kořím se mu, uctívám ho, dolejzám za ním, podstrojuju mu a to jen proto, aby mi ledabyle naznačil, že mě bere na vědomí a dovolí mi ležet ve vlastní posteli. Kočka je zvláštní tvor a když ti projeví svoji náklonnost, je na to člověk pyšnej.
 

Saty (Jessie, 27. 11. 2010 13:09)

Kocour se nesrovnal, srovnali jsme se my :-). Kocoura posloucháme, koříme se mu a uctíváme ho.

Jessii (Saty, 26. 11. 2010 22:16)

To už se v tom moc pitváme. Tomu tvému kocourovi jsi dala podmínku a on se srovnal. Pochybuju, kdyby jsi měla každou chvíli dva měsíce ruku v sádře, nebo kdyby ti skočil po krku a prokous ti tepnu, že bys ho pořád milovala. Sice je to extrém, ale u větších zvířat se to stává, u lidí je to pokus o vraždu. Myslím že tohle udělal jednou, když jsi ho měla krátce,pamatuju si, že jsi o tom psala. Vaši příbuzní respektují psa a on respektuje je, pokud bych já nerespektovala kocoura a vnucovala se mu, tak mě taky sekne. Určitě nejsou vaši známí pokousaní, pes i oni znají svoje hranice a je zabezpečenej tak, aby nemohl ublížit jinejm lidem a jestli ho mají rádi takovýho, jaký je, tak není co řešit.
Ale to jsme už zabrousili úplně jinam. Vrátila bych se k lidem, na ty to vlastně bylo mířený. Když má někdo nestandardní chování, je taktika poukázát na chyby
nejlepším řešením. Takovej tvrdej slovní políček je trestem, který si dotyčný vykoledoval a pokud se s tím srovná a pravdu přijme, je to v pohodě, oboustranný respekt. Žák k učiteli za to, že mu otevřel oči a učitel k žákovi za to, že pochopil a přijal. Pokud se ale žák nesrovná, musí počítat že políčků bude přibývat, až nakonec učiteli na něm přestane záležet a on zůstane sám...asi tak. Vím že ti to pálí a že pochopíš.

Jessie (ratka, 26. 11. 2010 16:01)

podle me nejde o to potrestat toho psa jako spise vedet, ze ze se nema hladit. nebo ze by s nim nemelo male dite zustavat osamote.
jsou psi kteri jsou uplne mirumilovni a nekteri nejsou tak mirumilovni.

*** (Jessie, 26. 11. 2010 15:51)

Soudit zvířata je strašné... Nic nám nedává to právo.

Saty (Jessie, 26. 11. 2010 15:49)

Ale já mám takového kocoura, jednou mi pochroumal pravou ruku, že jsem ji měla dva měsíce v sádře a to bylo v daňovém období :-). Přesto ho miluju a beru takového, jaký je. Příbuzní mají psa z útulku, prožil asi hrozné věci, pohladit se normálně nedá, jen když někdo ví, jak na něj a mají ho moc rádi, nedali by ho ani za nic. Když takový pes někomu ublíží, je to chyba člověka, trestat za to psa je strašné...
 

opatrnost (ratka, 26. 11. 2010 15:48)

a napr vcelar si taky dava pozor kdyz jde ke vcelam. ma je moc rad ale je opatrny. ma zkusenost. a treba deckam rekne, nepriblizujte se prilis. mohly by vas bodnout. ale ono to kolikrat neni nic platne. stejne jdou prilis blizko a dostanou bodanec :o)

Jessii (Saty, 26. 11. 2010 15:26)

Ne Jani, nemilovala bys svoje zvíře, ať by bylo jakékoliv jak tvrdíš. Co kdyby ti třeba těžce zranilo tvoje dítě, nebo třeba i tebe ve chvíli kdy mu neseš krmení. Už si s ním nemůžeš bezstarostně hrát ani ty, ani členové tvojí rodiny, už mu přestaneš věřit a máš dvě možnosti, nechat ho žít, ale už nesmí volně pobíhat a tak skončí v oploceným kotci, nebo stříkačka na veterině. Zase je tu řešení stejné jako u lidí, vězení, nebo trest smrti tam, kde ho maj v zákoně. To už je ale jen u těch vážnějších případů, většinou se lidi i zvířata dopouští menších chyb, které se dají odstranit, napravit, ale jen když je oboustranná ochota a snaha. U lidí rozhoduje o trestu, nebo nápravě soudce, u zvířete jsi soudcem ty.

Janě (Jan, 26. 11. 2010 14:10)

... jen bych si na něj prostě dávala pozor. Děkuji...

Jessie (ratka, 26. 11. 2010 14:08)

ale o tom odstranovani a ze o tom pristupujes jako k veci, prece rikas TY. nikdo jiny to tady ani nenaznacil :o/

(Saty, 26. 11. 2010 09:42) (Jessie, 26. 11. 2010 13:54)

Přesně, to podepisuju :-).
A ještě dodávám k těm zvířatům, že se mi příčí přistupovat k živé bytosti, ťřeba psu, jako k věci, která buď vyhovuje a obstojí, nebo ne a je odstraněna. Dobrej pes, špatnej pes, to jsou hrozné škatulky... Milovala bych svoje zvíře, ať by bylo jakékoliv, jen bych si na něj prostě dávala pozor.


 

(Jan, 26. 11. 2010 13:07)

 

..je lepší než donekonečna opindávat co kdo vyjádřil,co vytvořil.Zvlášť když jsem tu o něco málo víc než čtrnáct dní,za který jsem kromě nesčetných ukázek vlastní dezorientace stihl maximálně vyabstraktnit obývací pokoj obrázky čůrá.... a jejich vizuálně atraktivnějších sestřenic pí..Při své nadprůměrné inteligenci,která nejenže není svazována nepříčetností,ale ani není,nebyl jsem schopen v archívu,natož ve slovech oněch dvou neděl,nalézt u druhého jedinou známku invence,nápadu či originality a to né z důvodu hlupství které v záchvatu objektivity obestřelo můj nemozek,ale proto že si se mnou po těchto mých autentických projevech lásky a psychického zdraví nechce ani jeden z účastníků aféry "Vylhaná pravda" posílat přáníčka k Valentýnu.Radši budu zanášet koryta dalším a dalším hnojem keců o anonymitě a jejím zhoubnym dopadu na klimatické podmínky galaxie Pod stolem nablito,než podle svých vlastních zákonů přijmout odpovědnost za svůj humus a pracovat na nápravě.
(Měl si tam i ňáký že pohlednicoklipy,ty si přičti k dobru)

fikusi (ratka, 26. 11. 2010 12:29)

to ja chapu a ja ti z me pozice odpovidam, ze u me toho nedosahnes ani natlakem. nehledam a ani nemam zajem o nejake jasne specifikovane nazory kohokoliv. pokud ma potrebu je vyjadrovat nebo se kvuli nim hadat a byt agresivni budiz. je to jeho pravo. ja uhnu. nezajima me vyhraneny nazor jelikoz ji svoji vyhranenosti popira sam sebe. je uzavreny sam v sobe. mrtvy.
hledam sama sebe. a tak pisu o tom co zrovna citim. jak to nebo ono na me pusobi. co prozivam. neni to vubec jednoduche tohle vyjadrit. a vetsinou to ani neni to prave. coz samozrejme dostanu hned zpatky. to co vyjadrim jiz zabijim.
bezne je clovek s velkou rodinou obklopeny urcitym prostredim a tohle prostredi je svym zpusobem hodne uzavrene a konzervativni. vychazi to i z veci samotne, protoze jsou to vsechno lide kterym absolutne duveruja a ktere ma moc rad. a tohle prostredi neni pouze jistotou nybrz i necim omezujicim. a casem se muze stat ze mu jeho omezeni prestane vadit. bod ustrnuti.
nejde prece fiku o tebe. kazdy bojuje o svuj zivot.
zachranujeme se vzajemne. jsem prilis vazny clovek na to abych si jen tak hrala.

pes? (Saty, 26. 11. 2010 09:42)

I když moc zkušeností se psy nemám, myslím si, že mezi člověkem a psem není celý vesmír. Jako příměr může být. Nejen pes, ale každý živý tvor cítí radost i strach, respekt i nezájem a co ho nejvíc spojuje s člověkem je, nevypočitatelnost. Stejně tak jako nikdo z nás neví jak se zachová, když bude postaven řešit náhlou situaci, nebo delší psychickej nátlak, neví to ani zvíře. Ve chvíli řesení není jednání stimulováno rozvahou, ale obranným instinktem, což je ve většině případů útok. Jak velkej je ten útok záleží jestli je kliďas, nebo nervák a hlavně, jak moc bylo zraněno jeho JÁ, nebo jak moc jsme se přiblížili a narušili jeho ochranný prostor. Každej tvor ho má.

pro Ratku a ... (fikus, 26. 11. 2010 00:13)

samozřejmě, že chápu anonymitu. Jen mi jde o to, aby z pozice svých anonymních nicků lidé vyjadřovaly určité a zcela jasně specifikované názory. Konfrontaci požaduji pouze tam, kde cítím, že se někdo za svůj nick schovává.
Jsem chybující a dodnes si myslím, že mé pravdy nejsou ty tzv: správné. Jinak by komunikace na netu neměla smysl. Anonymita dává prostor k vyjádření toho, co človíček nemá jinak prostor v reálném životě vyjádřit naplno. Jen si myslím, že internet dává možnosti a sociální sítě jsou vymoženostmi, které by bylo škoda nevyužít.
Ale taky všechno může být jinak.
Stále se učím.
Každým dnem a každým setkáním s lidmi.
Mám Vás všechny - kteří jste ochotni se vyjádřit a nejen pozorovat co ti ostatní udělají,...rád.
Mám Vás rád.

Jessi.. (mimiane, 25. 11. 2010 22:02)


Hele Jani, já myslela, že je řeč o dospělé lidské bytosti, ne o děcku nebo psech, to přirovnání, mi tedy moc nesedí. Jinak se psy mám zkušenosti, řekla bych, dost dobrý. Dokážu je brzy odhadnout,
což u lidí mi trvá podstatně dýl. Psi se totiž oproti lidem, neumí přetvařovat...;-)

Jessie (ratka, 25. 11. 2010 20:00)

neprehanej.
teta ma cvicenou boxerku a ta kousla male dite. nadzvedlo ji ucho a zarvalo do nej zboku, kdyz neco drzela v tlame. Lekla se pustila tu vec a ohnala se. pritom to dite nechtene kousla. ale jen trochu, nestiskla a hned pustila. vedela ze udelala chybu. takhle nejak. ja nerikam ze nikdy.
nekdy poznas az v konkretni co v dotycnem vezi. jak se vybarvi. jak reaguje ve stresu. a celkove co je zac.

:-)) (Jessie, 25. 11. 2010 19:48)

Jo, zdravej pes nekouše, ani když ho budeme mlátit hráběma, asi má v pořádku karmu...
Tak mě omluvte, jdu se opít.

Jessie (ratka, 25. 11. 2010 19:07)

to o tech figurkach rozpracoval nekdo jiny a reagovala jsem.
i rozdrazdeny zdravy pes nekouse a hlavne se zase rychle zklidni. nervozni pes je v napeti a pak staci malickost aby chytl amok. tu nervozitu a vnitrni pretlak lze vycitit.

Jano (Jan, 25. 11. 2010 17:33)

O psi tu nejde,viď.Tak se vzpamatuj.

Jane (Jessie, 25. 11. 2010 17:21)

Jaká chyba? Že jsem psa předem cvičně nerozdráždila, nezbila, nepřetáhla hráběmi? A nenechala si jenom toho, co mě potom nepokouše? Jseš normální?

Janě (Jan, 25. 11. 2010 16:23)

Některý psi jdou po ruce.Některý po noze a jiný rovnou po krku.Další jen vrčej.A pak jsou tu ti kteří odlezou,nebo si nevšímaj.Jsou tu nepatrné rozdíly,které pomáhaj odhalit Míru agresivity jedince.Stav.Co má v sobě a s čím se doposud nedokázal vypořádat.Můžeš být mílius svatá Alžběta do chvíle,než šlápneš na hrábě a ty ho přetáhnou po řiti.Pak budeš ten náhrdelník nosit až do konce života.Nedlouhýho.A budeš si řikat.Byla to moje chyba.Byla to moje chyba.A tvá chyba to samozřejmě bude.

Jane (Jessie, 25. 11. 2010 14:36)

Většina psů při špatném zacházení kousne. Tos nevěděl?
Není nic jednoznačně určené předem jaksi od Boha a jednou pro vždy. Jací jsme se do značné míry utváří tím, s čím se setkáme.
 

Janě (Jan, 25. 11. 2010 14:28)

Chybí tam za.Cos to vypotila za nesmysl?Jaký vybíjení.?Jaká jistota?Dělám to právě proto abych nemusel utrácet zdravý kusy.Abych věděl že s nima můžu bejt,aniž by mne dříve či později v ňákym že afektu ohlodali...

Janě (Jan, 25. 11. 2010 14:22)

Cos to vypotila nesmysl?

Jane (Jessie, 25. 11. 2010 13:43)

Jo, tak radši vybij všechny psy, pro jistotu...


 

ratko (Jessie, 25. 11. 2010 13:41)

 

Hezky napsáno, líbí se mi to o tom, že je to tvé rozhodnutí, jasně, člověk nemůže nikoho k něčemu nutit.
Už míň se mi zamlouvá to s figurkami, jakoby naše virtuální komunikace byla nějak méněcenná. To si nemyslím, necítím se být někým jiným když s lidmi mluvím z očí do očí, nebo když ťukám do klávesnice. Jsem to pořád já :-).

Jessii (Jan, 25. 11. 2010 12:06)

Nebo ho nezkusit a strašně se divit až mi jednou vyjede po dítěti.A dokonce života si vyčítat,že jsem do toho tenkrát nedal víc...

obecne (ratka, 25. 11. 2010 08:19)

asi ma kazdy svuj realny zivot a to z oci do oci. proto bylo pro me velke prekvapeni kdyz jsem kdysi zjistila, ze i na netu se formuji vztahy a veci se berou osobne. jakoby byly doopravdy. clovek se zde musi pohybovat urcitou dobu aby se naucil jak to funguje. netove vztahy nejsou skutecne. nemohou byt z podstaty veci. az se ti lide poznaji osobne teprve pak se preklopi do realu.
setkala jsem se s nekolika lidma i kdyz ne z teto komunity. BYly to zeny a mela jsem k nim aboslutni duveru, spaly u me doma. delali jsem spolu vylety i ruzna dobrodruzstvi. setkavame se doted a porad to sedi. TAkze netovy vztah muze presahnout virtualni. Proste se jen preklopi.
ja rozumim fikovi o co mu jde. najit lidi a ne figurky. Musela bych chtit se zmenit z figurky na cloveka aby se mu to treba v mem pripade povedlo. Jsem clovekem v realu a zde figurkou. to je moje rozhodnuti a fikus tohle prece nemuze nijak ovlivnit. fikusi, je od tebe hodne naivni tohle chtit zmenit nasilim.
fiku, jsem rada pokud ti moje figurka zvedla sebevedomi. rado se stalo.
ale uz se na moji figuruku vykasli a ja si te taky nebudu vsimat. nemam s tebou problem. figurky zas tak moc problemu nemivaji :o))

mimi... (Jessie, 24. 11. 2010 23:01)

Dneska večer jsem mimořádně tupá a asi potřebuju všechno polopatě...

Jessi (mimiane, 24. 11. 2010 22:57)


Připomělas mi vzpomínku ze školy :) tenkrát spolužačka šoupla učitelce napínák na židli, já tudle učitelku milovala, takže jsem jen vyjukaně zírala, jak nadskočila a rovnou se rozběhla ke mně a jednu mě ubalila...no asi sem na ten napínák vypadala. Co myslíš, neměla bych z toho mít trauma na celej život?
Dneska jsem mrkla na pořad z výzkumáku a představ si, že tam dělali pokusy na potkanech a ono jim to vycházelo na sto procent. Pak to zkusili na lidech a ono nic. Člověk je hold člověk.
Sakra Jano, vždyť seš chytrá holka a tady nemusíš číst ani mezi řádky...
 

pro Saty (fikus, 24. 11. 2010 22:23)

nejde mi o to, aby komunikovali zrovna se mnou,...jde mi o to, že když na mně zkoušejí ty nicky svůj ostrovtip a rádoby skrytý podtext mezi řádky,...at to udělají online.
O to mi jde.
A Ezi to jediná udělal. Nebála se. Byla zvědavá a dopadlo to dobře.
Škoda že nicky jako Jan a Ratka nejsou zvědavější.
Nejsem genius ale přijmu výzvu a když to podělám, tak řeknu,...podělal jsem to. Nemám na to.
Zatím pouze zvyšují nicky Jan a Ratka mé sebevědomí.

Zdar a dobrý večer,.. (fikus, 24. 11. 2010 22:17)

stýkám se s lidmi a na netu se chci také stýkat s opravdovými lidmi a ne nějakými pochybnými nicky, který ani nemají své názory a kopírují.
Lze urazit virtualního nicka?
Mohu ho poslat někam a stejně se jako gumový míček odrazí zpátky.
Jistěže mi ublížili nějací pitomci bažící víc po penězích, než po lidech.
A proto jsem tolik let čekal, abych si mohl schladit žáhu na několika internetových virtuálních figurkách,...:-)
Tak co, už je to lepší? máte jasno?
Má to logiku mé vysvětlení?
Četli jste mne někdy nebo pouze sebe?
Je to k zamyšlení a nejenom pro mne.
Proto jsem to děla, pro zamyšlení, ne obvinění.
Čtu Vás pokud možno důkladně, Saty dobře ví a zná historii mého vstupu na její stránky. Dělám věci důkladně a ne povrchně.
Tak se na mne nezlobte a přijměte to jako fakt, a nebo mne pošlete do pí..

ratka (6Jirka9, 24. 11. 2010 22:00)

aby to bylo uplně přesně řečené - bez pohledu do očí vám řeknu je mi s vámi fajn ale už nikdy mám vás rád

ratka (6Jirka9, 24. 11. 2010 21:58)

tak takhle to určitě funguje u velké většiny lidí ale když jsem začínal s těmahle diskuzema na webu tak jsem měl trochu zmatek v tom rozlišit reál a net, pak jsem si to ujasnil, vy kdož jste na netu pokecám s vámi někdy v dobrém někdy v horším ale nic víc od vás už nečekám raději, pohled do očí chybí a ten nikdy za písmenka na skle nevyměním, teď už ne, pro mě to byla zajímavá zkušenost najít si svůj pohled a já ho našel

Jirko (ratka, 24. 11. 2010 21:50)

Nekteri lide mi proste sedi jako hrnec na pr..el :o) nasaju vzduch a vim ze je vsecko OK. stejna vlna. TAkove jsme nasla tady a Ty jsi jednim z nich.
Pak jsou takovi kolem kterych tancuju jako koza na lede. Moje prirozenost mi rika, ze kazdy chce byt milovan at je to kdokoliv. a take muze byt milovan. ale je treba byt obezretny. nepriblizovat se prilis.

Saty (6Jirka9, 24. 11. 2010 21:40)

teprve časem jsem byl schopen pochopit tvé obavy z poznávání internetových přátel, i když tedy u mě by jsi mohla udělat vyjímku, já vraždím a znásilňuji jen jednou týdně a tento týden jsem již vraždil :-)

Jessie (6Jirka9, 24. 11. 2010 21:38)

a co takhle: dělal se někým jiným, víš že na netu to jde velmi snadno za ta léta se tu už každý nějak odhalil, Jan, Bandy, já a mnozí další i z méně emotivních příspěvků se dá vyčíst kdo je tak trochu jiný než se dělá, třeba se mu teď dost ulevilo když mohl projevit svou přirozenost, jen já zjistil že mi tahle jeho přirozenost smrdí


 

Jane (Jessie, 24. 11. 2010 16:34)

 

Takže rozdráždit psa, aby pokousal a majitel ho nechal utratit?

Jessii (Jan, 24. 11. 2010 14:39)

Těžko z tebe udělám něco jiného než doopravdy jsi...

*** (Jessie, 24. 11. 2010 13:56)

Trápí mě jedna věc. Fikus byl přece fajn. A pak se najednou něco stalo. Někdo mu ublížil a vykolejil ho. Takže je teď takový, jaký je.
Kdo za to může, ptám se sama sebe...

Je to jako s dětmi, jeden zlomyslný bazilišek nenápadně štípne někoho, o kom ví, že je nevyrovnanější a zranitelnější, než ostatní, ten postižený začne křičet a ohánět se a učitelka ho za to potrestá.

Fkusovi (Saty, 24. 11. 2010 08:51)

Proč urážíš lidi který neznáš a nadáváš jim do hlupáků? Proč kopeš kolem sebe? Jak můžeš vědět kdo s kým mluví mobilem, po ICQ, nebo kdo se zná osobně? Usuzuješ tak proto, že tak nečiní s tebou? Jak můžeš vědět jaký jsou vazby mezi lidmi na webu? Pokud uvažuješ rozumně, tak zájem o komunikaci, nebo osobní setkání musí být oboustranný. To co každý píše, je jeho vizitka a i podle toho lze odhadnout, jaký to je člověk. Jestli nikdo nemá zájem s tebou komunikovat přes mobil, ICQ, Scype, tak to o něčem vypovídá a být tebou, tak se zamyslím, čím to asi je. Souhlasím s Radkou, že je dneska nutné chránit si svoje soukromí a tím chránit soukromí i svých nejbližších. Nemálo lidí dojelo na svoji důvěřivost. Řekni mi, co je lákavého na vidině ujetí mnoha kilometrů, jen kvůli setkání s tebou a vyslechnutí výhrůžek, nebo něčeho podobného, co tu píšeš? Myslím, že je tvůj velký omyl, hledat chybu v nás.

fiku (ratka, 24. 11. 2010 08:17)

zapomen na nejaky on-line rozhovor. bavim se on-line se svojimi detmi a se svym muzem. tolik intimity ti zatim nenalezi. sve soukromi si chranim a chranit budu. je to muj poklad ktery miluji nade vse. kdyz budes chtit tak se do nej samozrejme muzes nabourat. dnes neni jiste vubec nic. zaznamenala jsem tvoje vyhruzky a budu opatrnejsi. ber to tak ze nemam dalsi zajem o komunikaci s tebou.
nevadi mi byt hlupakem. ani v tvych ocich a ani v jinych. a ani obecne. neni to dulezite.

vy toho nakecáte (fikus, 23. 11. 2010 23:09)

než se vyjádříte,....zajímalo by mne, jestli se nicky jan a Ratka dokáží někdy konečně k něčemu vyjádřit a k věci. A žádný oblbovačky. Zajímal by mne osobně on line rozhovor s těmito nicky. Myslím, že na to nikdy mít nebudou. Jsou to hlupáci.

Mimi,Saty (Jan, 21. 11. 2010 22:03)

Takovejhle styl projevu mohl mít jenom jeden exponát.

pro Ezi (Saty, 21. 11. 2010 21:30)

I když zmizíš, já o tobě budu vědět, nezapomínej že mám kouli, ale Bandy mě může pomoct s navigací. Dík za důvěru.:-)

Kaa a Bandy (Saty, 21. 11. 2010 21:28)

Já jsem Bandyho v prvním komentáři nepoznala, při druhém už jsem nabyla podezření a pak jsem se odmlčela a počkala, jak se to vyvrbí dál. Když to vezmu, tak dnešním dnem se to vyvrbilo celkem slušně ne?

mimiane (ezi, 21. 11. 2010 17:33)

musím ti poděkovat za tvůj postoj, podpořila jsi má slova, ani to nevíš, pořád jen bojuji za to, aby tu byl každý za toho, čím je...nejen tu, i na foru, jde o to najít odvahu neskrývat tvář za masku, a jak říkáš ty, bývá průhledná, nevím, jak pak za takovou maskou dotyčnému bývá, ale třeba lépe než si myslím...kdo ví

Bandy (mimiane, 21. 11. 2010 15:54)

ahoj, jsem ráda, žes zůstal Bandym, vždyť stejně snad každý věděl od prvního příspěvku, že jsi to ty. Jen mi to šíleně vadilo. Troufám si říct, že bych po pár příspěvcích, poznala každého , (tedy z těch co sem chodí) pod jinou kůží. Možná to proto napružilo i Jana, kdoví.Prostě mám radost, že je tu zas jenom "starý" Bandy. Nemyslím starý, ale náš, víš? :-)

Saty (ezi, 21. 11. 2010 10:34)

jednou se stane, a možná zmizím, pak se zeptej Bandyho, tobě může vyprávět...

Fik (6Jirka9, 21. 11. 2010 10:33)

žvaním o tom , že příspěvek v 16:29 vydáváš za svůj průzkum sociopatologie na netu což jsem po tvém chování zde tak trochu čekal i když mi přijde docela drzost po těch výblitkách tady ještě ze sebe dělat oběť, myslím, že jsi skvělá ukázka právě toho o čem píšeš

pro Bandy (Saty, 21. 11. 2010 10:03)

Jsem se honem podívala, jestli není náhodou nějaká vyjímečná konstalace hvězd, ale všechno je tak jak má být. Pak mi pošeptala sova, že tuhle změnu má na svědomí čarodějka Ezi. Patří jí za to dík.:-)

Přiznání (Bandy, 21. 11. 2010 09:30)

Potřeba sdělit několik věcí, které by s nálepkou Bandy byly zasunuty do jiného šuplíku než byly cíleny mě dovedla k tomu, že jsem v několika příspěvcích vystoupil jako Kaa. I přesto, že jsem to považoval za nutné, omlouvám se za to. Tímto momentem Kaa mizí ve svých skalách. Bandy zůstává.

6jirk9 (bandy, 21. 11. 2010 09:25)

Připoměla mi Satanka, že kdysi jsem ti zle ublížil.Vím, že omluva je už zbytečná, jizva zůstane.
Dovolím si návrh. Když už tedy ne smír, pak můžeme zkusit smlouvu o neútočení.

co to žvaníš Jirko? (fikus, 21. 11. 2010 00:39)

kolikrát jsi byl mrtvej,...byl-li jsi vůbec někdy?

ratka (6Jirka9, 21. 11. 2010 00:00)

smír s Bandym, já? Tak o tom pochybuji :-)

Fikus (6Jirka9, 20. 11. 2010 23:39)

na tvém místě bych zalezl tak 5 sáhů pod zem a dělal mrtvolu že se nestydíš takhle kecat jseš lhář

SAty (ratka, 20. 11. 2010 22:04)

to je dobre :o)

pro Ezi (Saty, 20. 11. 2010 21:35)

Tady to místo toho už zažilo Ezi a proto myslím že to není nadhled, ale výsledek tréninku pevnejch nervů. :-)))

Ratce (Saty, 20. 11. 2010 21:32)

Tvrději? Tak na to fakt nemám a snad bych ani nechtěla mít. Vím že všechno potřebuje čas, stejně tak každej z nás, aby přehodnotil sám sebe a to co za sebou nechal. Vím, že s odstupem času se vidí věci jinak, vidím to sama u sebe a proto pokud někdo nezavře za sebou dveře sám, já je nikdy nezavírám. Vím, že ti, kteří ty dveře za sebou zavřeli, se za čas sami vrátí a to je to, co mě těší.

Saty (ezi, 20. 11. 2010 19:29)

zvládla jsi to s obrovským nadledem, obdivuji tě

Saty (ratka, 20. 11. 2010 18:39)

ano, rozumim tomu. mas citlivou ruku a dobre srdce. doufam ze se to tady nejak zklidni, dokonce bych mozna jednala i tvrdeji :o/

Jéňovi (Saty, 20. 11. 2010 17:21)

WAUUU, koukla jsem, ještě že jsem seděla, jinak by se mi podlomily kolena, telepatie funguje!!! Co myslíš, jako kulisa nebyl by dobrej Chačaturjan...Šavlový tanec?:-DDDD

ano mne trápí (fikus, 20. 11. 2010 16:29)

to, že takovou vymožennost, jakou je například sociální sít internetu, zneužívají některé choromyslné mozečky k prohlubování svých psychických poruch, namísto toho, aby šly k panu doktorovi a nechaly si pomoci. V poslední době jsem si udělal radikálnější soukromý průzkum a přitlačil jsem na slabá místa a tak si potvrdil, co již před několika lety tvrdili o sociálních sítích imternetu moji známí. Mám čas se tím nyní zabývat.
Je to škoda. Stále tvrdím, že odpovědnosti za své jednání se člověk nevyhne ani na internetu anonymními nicky, jejich střídáním a intrikami,...nebot ve finále se to stejně obrací proti jemu samotnému a to tím, že naprosto propadne svým bludům.
Málokdo umí jednat na rovinu v reálném životě, za pomoci internetu by se to mohl naučit a vyzkoušet si své možnosti.
Tak to je jedna z věcí, která mne trápí. Napsal jsem to-ikdyž si nemyslím, že by to mělo padnout na úrodnou půdu. Končím s průzkumy a testováním, vím co potřebuji vědět. Občas nakouknu co se tu píše a přispěji. Zatím pa.

Saty (Jan, 20. 11. 2010 15:08)

Tak už se na ten vzkazník koukni.

Ratce (Saty, 20. 11. 2010 14:40)

Myslela jsem to na kluky, protože holky jsou v pohodě. Tebe jsem opravdu nezmiňovala, protože ty se tak nějak dokžeš se vším smířit, nebo přijmout, aniž by to na tobě zanechalo nějaké vážnější stopy, jinými slovy, jsi splachovací, což je velmi dobrá vlastnost.:-))))Ale jsem ráda, že ses k tomu vyjádřila. Vím že to Jan myslí dobře, jenže jeho střely ještě před zásahem reagují výbušně, což je škoda, vím že Bandyho tohle všechno mrzí a navrhnul smír, bez efektu, vím, že Fíka něco trápí a proto má takový výkyvy. Právě proto jsem udělala tu Arenu, proto aby si tam naplno všechno vyříkali , aby si tam klidně zanadávali, protože je asi šok, když někdo zadá třeba rozhovor s Bohem a vítá ho slovo - debile, pak vleze jinam a čte jak se Jan škorpí s Bandym. Co udělá? Odejde. Pak to všechno ztrácí smysl, všechno pro co jsem to dělala, chápeš? Stává se z toho hospoda 4 cenové skupiny a to je problém, rozumíš mi?.

Saty (ratka, 20. 11. 2010 11:29)

reagovala jsem na tvuj text a nevsimla jsem si ze je to radek a nikoliv radka: Jan a Jirka uzavřeli smír s Bandym, (Hemenex a Radek se už nad to povznesli, aspoň doufám)
TAkze omluva. Myslela jsem Bandyho. Uz blaznim :o))

saty (ratka, 20. 11. 2010 11:28)

nebo jde hneda a rychle, ale pak to neni nicmoc :o) spise jsem opatrna. a u nekterychlidi radeji vic opatrnejsi nez min. Protoze cicham neco.
a vydrzim trpelive vyckavat az se ten druhy vybarvi. az se vybarvi tak uz je to pak lepsi. myslim ze to co pise fikus je ciry projev zoufalstvi.

Ratce (Saty, 20. 11. 2010 11:20)

Teď nevím, koho myslíš tím "ho".:-) Já je čtu ráda oba, pokud zrovna nejsou v sobě. Vím že všechno chce svůj čas, právě proto je tu ta Arena, aby tam vystříeli zásobníky a šlo to rychlejc.:-D
Jdu na oběd, je chilli con carne, držkopal, ale je to dobrý.

 

SAty (ratka, 20. 11. 2010 11:12)

 

nikoliv povznesla, oblibila jsem si ho :o) ale vse ma svuj cas a nic nejde hned.

zkazka o poháru (Saty, 20. 11. 2010 10:54)

Jsem vcelku mírnej a vstřícnej člověk a tak mi trvá docela dlouho, než se naštvu. Jestliže se naštvu, musím k tomu mít důvod. Důvod mám a proto jsem naštvaná. Stalo se to, co jsem nechtěla, aby se někdy stalo. Změnilo se to tu v arénu, vyřizujou se tu osobní účty a témata v rubrikách ztrácejí smysl. Co říct na příspěvek Fíka na Auře - "ale no tak kluci můžete si zaprcat spolu...nebo ne?" Co říct na další jeho komentáře a samochválu jak je chytrej a geniální? Odborník se diví, laik žasne a ostatní z toho maj prdel. Vím že to psal nasejřenej a ovíněnej, ale to ho neomlouvá, protože jsou to opakované exscesy. Nebudu to mazat, smazala jsem jediný Fíkův příspěvek na "Lásce a erotice", který začínal slovy - najde se tu někdo kdo mě vyhodí? Jen jsem předvedla, že se opravdu takovej odvážnej jedinec najde. Jan s Bandym mě taky už štvou, nekonečný popichování, který nikam nevede, je to celkem nuda číst a nějak na to ani nejde reagovat. Na druhou stranu chápu, že je nutný dostat ze sebe emoce, říct něco co není hezký, vrátit někomu políček a ulevit si tak. V žádným případě nechci někoho blokovat a proto přibyla rubrika "Aréna", kde můžete psát co chcete, vyřizovat si osobní účty, nadávat a klíďo píďo bejt i sprostý. Ani bych se nedivila, kdyby byla nejnavštěvovanější...:-DD
Na druhou stranu bych stejně byla radši a myslím že i všichno ostatní, kdyby nebyla potřeba tam chodit, Jan a Jirka uzavřeli smír s Bandym, (Hemenex a Radek se už nad to povznesli, aspoň doufám) a Fík nelezl ovíněnej k PC. Ale to je snad jen sci-fi...

pište mi meily,.. (fikus, 20. 11. 2010 05:41)

kdybych náhodou zapomněl přispět nějakým moudrem,...napište mi meily a připomente mi, že se nudíte a já milerád a ochotně napíšu nějakou senzační větu, ...:-)
Ale věřte mi, jsem naroztrhání z přemíry těch meilů postraně, kde mne kde kdo vybízí k různým aktivitám. Říkám si, kdy už konečně někoho vychovám k odpovědnosti za svůj názor, své jméno. Kdy už konečně potkám na smradlavých stránkách někoho, kdo není hnojem na mojich podrážkách?
Kdy najdu tvůrčího člověka, který skutečně něco umí?
Jak poznat někoho, kdo něco umí?
Je to prosté,......kdo něco umí, nebude ztrácet čas s neumětely. :-( jejej,...tak já taky nic neumím?
A sakra,..ted jsem to posral, vlastní argument mi dal po hubě! Pláču a jsem neštastný,..hů, hů, hů,..bé...

v pohodě (fikus, 20. 11. 2010 02:58)

vyhulenej, brnkačka

Fikovi (Jan, 20. 11. 2010 01:03)

Jak je perlíne?

zdar pakárny,... (fikus, 20. 11. 2010 00:59)

tak co jste tu splodily za moudra?

Kaa (Jan, 20. 11. 2010 00:57)

No kapitán pejsek.Tak jsem rád že jste mi to vysvětlil pane doktore,teď už se snad pohneme z místa.Stačí si to už jen dosadit do toho co jsem psal(...To samé můžu říci já o tvých nesděleních.)Pokud na to nemáš,jakože asi ne,bude lepší nepouštět se do složitějších myšlenkových konstrukcí a zůstat u oloupaného banánu.Násobilko.:-)

Jan (Kaa, 20. 11. 2010 00:06)

JA táák. To o stavbě od střechy má být vycucané z prstu?
Tak na to fakt nemám. Většina jidí chápe ´řčení stavět dům od střechy jako označení pro činnost, která je metodicky nezvládnutá. Vydávat černé za bílé znamená účelově lhát. Kdo to nezná toho to já nenaučím. Přednášel jsem jiné věci a nebylo to na základce. Takt na to fakt nemám , abych tě to učil.
Je to zase v některé knize pod názvem české idiomy

Kaa (Jan, 19. 11. 2010 21:23)

Jan
(Kaa, 18. 11. 2010 09:01)
Prosím označ tu část věty, která je vycucaná z prstu..Uznávám že paměť není má silná stránka.:-))Jinak až se rozmotáš dej mi vědět.Nebo ne.

Jan (Kaa, 19. 11. 2010 20:05)

Dům od střechy stavíš ty. Já sám tě z toho nařkl. Pamatuješ ?
Srovnává se má svoboda odejít se svobodou nechat se vyhnat nebo s tvoji svobodou mě vyhnat ?
Jestli přiřkneš knížce schopnost uvažovat, předčil jsi Freuda

Kaa (Jan, 18. 11. 2010 13:27)

A kde je ta tvá svoboda odejít...?...Když tě baví stavět dům od střechy, říkat černé, že je bílá pro svůj osobní pocit svobody ?...klasický prstocuc.To samé můžu říci já o tvých nesděleních.Jen proto že uvažuješ,tedy knížka uvažuje,ty přejímáš,jinak.Těžko hovořit s někým,kdo uznává násobilku jen proto,že je vyčtená z knihy.

Bandy (ratka, 18. 11. 2010 09:32)

znam, znam. pokud sdeleni MIluji te nedojde k adresatovi, tak je treba hledat pricinu.

ratka (Bandy, 18. 11. 2010 09:16)

Komunikace je jen cesta. Z místa do místa třeba. Silnice, kolejnice,vodní tok,lano, potrubí,kábel. Jak se co nejúčelněji dostat odněkud někam, je umění komunikovat. Na silnici je to volba trasy(dálnice, okreska) nebo prostředku (Auto, kolo, vlastní nohy). Mezi lidmi je komunikace ústní, písemná, elektronická , ale i mimoslovní. Ale stále je to jen cesta jak dopravit informaci z místa na místo. Momunikace je tedy prostředkem, pomůckou k utváření vztahu. Jestli řekneš někomu , že ho miluješ, hodnota sdělení se nezmění jestli to bylo do ouška ústy, mobilem nebo sms. Anebo jen prsty do vzduchu vykreslené srdíčko.Znáš to, ne ?

Jan (Kaa, 18. 11. 2010 09:01)

Těžko hovořit s někým, kdo neuznává násobilku proto, že je vyčtená z knihy.
Prosím označ tu část věty, která je vycucaná z prstu. Jestli bude problém, vyplivni dudlík. Nebude to vypadat zoufale. Ohodnotím to jako statečnost.

bože,... (fikus, 18. 11. 2010 03:08)

jak miluji ty Janovi příměry. To je skutečná potěcha pro duši analfabeta,...

Jirkovi (fikus, 18. 11. 2010 01:59)

já a mlátil ženu? Jsi normální? Kde to žiješ? Žena mlátila mne ty brdo! Navíc, ...nesměl jsem na ní po ránu mluvit. A včíl mluv

Kaa (Jan, 17. 11. 2010 22:55)

A tohle už je cucání z prstu.Zoufalost.Máš na ní právo.Jako na volbu odplazit se či zůstat.

Jan (Kaa, 17. 11. 2010 18:04)

Jen mimochodem. Komunikace je terminus technicus a nevyžaduje mých definicí. Stačí si přečíst tu danou. Posmíváš se jen příkladu.

Jan (Kaa, 17. 11. 2010 18:00)

Netrápí mě, že nerozumíš. Ty prostě nechceš. Nemíním tě lámat. Když tě baví stavět dům od střechy, říkat černé, že je bílá pro svůj osobní pocit svobody ? Faktem je, že raději bych si poslechl něco jiného.Něco co dává smysl. Ještě mám volbu odejít. Tu ty asi nemáš.Jsi opravdu tak svobodný ? Nebo jen tak moudrý.

Kaa (ratka, 17. 11. 2010 16:09)

Nekteri lide maji pocit ze se ten druhy nad ne nadrazuje. Vhodna komunikace znamena ze najdu pristup, slova, nit ktera nezavda tomu druhemu vubec zadnou zaminku k tomuto pocitu. Primy a jasny pristup. ze srdce k srdci. z oci do oci. Uz potreti se mi stalo, ze nekdo zareagoval na me agresivne a napadl me slovne. Stalo se mi to tady u SAtanky a proto sem porad chodim se ucit. Jak komunikovat, aby se druhy necitil urazen. nalezt chybu a reseni.

Kaa (Jan, 17. 11. 2010 14:31)

Samozřejmě že ta slova pro Tebe nenesou informaci.Dokonce má jejich nakupení konfrontační charakter:-)))Chceš to tak.

Kaa (Jan, 17. 11. 2010 14:26)

Divotvorné.Umění komunikovat a definice z tvého pohledu.Hoď sem cígo vole nemá chybu v galérce.Jinde ne.Klasika.Předpis jak slunečnice.Jinak samozřejmě topor.Abychom měli jasný obraz i zvuk,je potřeba odlepit víka a vyndat mrkve s uší.Přestat určovat co ano a co ne.Necukrovat jen ale i žít bolest.Prorvat se jeden k druhému.Nebát se toho.Kdo to dokáže,ovládá umění komunikace.

 

Jan (Kaa, 17. 11. 2010 14:18)

 

Děkuji ti. To, co jsi předvedl je typická ukázka komunikace zvané kalamitní. Slova a věty nenesou informaci . Jejich nakupení má konfrontační charakter. Ještě se neví kterým směrem chceme, aby se náš případný další vztah ubíral a už ceníme zuby.
Typické pro malé psíky. Začnu raději štěkat včas, třeba se ten velký lekne. Zkus si představit, že nemám v úmyslu ukazovat, že jsi horší než já. Že mě zajímáš. Anebo že jsi mi zatím zcela lhostejný. A zkus korigovat minulý text. Nechceš se přece prát dřív než jsme se pozdravili.

Saty (Kaa, 17. 11. 2010 14:08)

Komunikace je jen nit, kterou slova nebo city plynou mez lidmi. To, o čem hovoříš dál, je o křižovatku dál.To jsou mezilidské vztahy. Umění komunikovat spočívá v tom, aby mezilidské vztahy nebyly narušeny už cestou.Abychom měli jasný obraz i zvuk. Hoď sem cígo,vole je komunikace, která nemá chybu v galérce. Jinde ne.A umění komunikovat ovládá ten, kdo ví jak komunikovat vyměňovat informace) s ohledem na prostředí i na společnost. Chlap, o kterém se říká , že to umí se ženským je jen mistrem jistého typu komunikace.

Saty (Jan, 17. 11. 2010 13:32)

Ano,někomu to tak může vyznít.Je to jeho svět.

Kaa (Jan, 17. 11. 2010 13:30)

Je od tebe Sněhurka že vytrvale čekáš.Velká oběť za kterou přijdeš do pohádky osvícení.Nebo spíš tam už jsi.Určitě ti neušlo že celej ten odpad dole je jen jakási forma komunikace.Stejně tvůj návod na vyšší level.Jak ale víš co kam vede?Co má smysl a co ne?Zkušenost?Můžem tu teď sedm hor a sedm řek polemizovat o tom co to komu a Lisabon.Za sebe jsem rád že jsi přesvědčen,Eminem a ostatní krása,jen nevím oč je to blíže nebi než volepsí heč.Neber to jako pohrdání,výsměch,vim že spolknout Platóna nebyl humor.Už ta volba...

pro Kaa (Saty, 17. 11. 2010 12:53)

Každé slovo vzájemně vyměněné s jiným člověkem je komunikace. Vyznání i hádka. Záleží na lidech, jak jsou schopni udržet komunikaci a nespadnout hubou do sr...k., nebo tam nacpat protistranu. Někdo toto umění ovládá dokonale, stačí jen najít si slabinu oponenta, tobogan po kterém se opakovaně sveze jakmile má příležitost a když ji nemá, najde si ji. Protivník je zdeptán a nastává duševní orgasmus na jedné straně a pád do nejistoty a zklamání a odchod na straně druhé. Kdo a co tím získá? Nikdo nic, zbudou jen vytahaný trika.

Umění komunikovat (Kaa, 17. 11. 2010 09:44)

se jmenuje toto zastavení na Tajemných křižovatkách. A já čekám, kdy se začne komunikovat. Zatím se chlubíte a jistě oprávněně svou vzdělaností a bystrým umem. O schopnosti komunikovat na úrovni tak vysoké, že morálce můžete učit. Nemám důvod nevěřit. Proč tedy ukazujete prstem jedem na druhého, kdo je hloupější. To přece nikam nevede. Jsem přesvědčen,že je to jen jakési čechrání peří před tím než se najde důvod ke komunikaci.To bude tím nabuzenýn Eminemem. Je ode mne troufalé vám něco navrhnout. Já na vašem místě bych byl taktnější k dámě. Je tady sama a není to feministka.

fikusi (ratka, 15. 11. 2010 21:18)

vsecko v poradku ? nestalo se Ti neco?

jane (ratka, 13. 11. 2010 13:17)

ja nerejpu a jedu v tom :o) to neni ten klic.

Jane (6Jirka9, 13. 11. 2010 13:05)

hm asi bych pět dní nespal jak bych z toho byl špatnej

Jirkovi o letadle (Jan, 13. 11. 2010 12:46)

Myslim že ten člověk to má celé pod absolutní kontrolou.(Jen ten spánkový deficit už asi nikde nenažene)A být tebou,jsem velice opatrný na svá rejpavá slova,než tě zahrne do výčtu sebekrás:-))
Nebo si tě přestane vážit.A já jsem si jist,že tohle by tě sakra mrzelo.Jako mě.

Jirko (ratka, 13. 11. 2010 10:44)

pletes se, naopak nemam. jsem hodne precitlivela. musela jsem se s tim naucit zit a neobtezovat druhe. reagovat jen na to co se me tyka. a co se me netyka proste nechat na tom druhem.
fikus ma treba pravdu v tom, ze nejsem zadny spisovatel. jsem si vedoma spousty svych nedostatku, slabosti a omezenosti. a nehroutim se z toho :o)) treba zorvna tohle ted resi Fikus. ja nevim. az se smiri se svymi nedostastky tak se smiri i s temi mymi. mozna. nevim.
mozna me potrebuje. mozna ne.
Muzu pouze existovat a reagovat na nej. a tim mu nejak pomoci. stejne jako on pomaha svoji existenci me. To ze si s nim furt pisu, ma prece smysl i pro me. taky se ucim. nemusim psat kdybych nechtela. kidne bych mohla i mlcet.

ratka (6Jirka9, 13. 11. 2010 10:05)

tedy ty máš hroší kůži :-)

Fiku (ratka, 13. 11. 2010 09:46)

jestli ti to pomuze vyznat se sam v sobe budu cimkoliv.

Fik (6Jirka9, 13. 11. 2010 09:40)

hlavně bych tě tipoval na to žes mlátil i manželku ale ses nepral že tam to může bolet

samej čurák (fikus, 13. 11. 2010 03:23)

Ratka je největší kráva a Jan úplnej debil. Má smysl se s nimi zaobírat?
Jaká moudrost mne čeká?
Ani jeden jakodruhý nemá nic do sebe,...
umí snad něco říci?
Neumí nic, jenom rejpat do toho, co vymyslil druhý,.
Jan a Ratka dle mého, jsou čuráci a krávy.

Jane,..o tobě (fikus, 13. 11. 2010 02:35)

není to znouzectnost.
pochopíš, že to byl program?
jsem egoi....něco
jsem sobec
jsem něco, co je příznačné pro středocentralismus.
Jsem despota, který mlátil děti,.-.
Jsem předpodoba věcí příštích.
Ty děcka jsem mlátil hlava ne hlava, řezal jsem je s chutí.

Fiku (Jan, 12. 11. 2010 21:58)

Spíš znouzectnost.Chytil bys mne kdyby to bylo chtěné.Jak ale píšeš,byl to překlep a mě přišel vtipný.Tak vehementně se snažíš upozornit na svou jak ty říkáš transparentnost,že v afektu tropíš neplechu.Mě to přijde humorné,protože je to od středy ten samej koláč.Nic víc.Prostě mne tyhle detaily lidského bytí bavěj.

fikusi (ratka, 12. 11. 2010 18:02)

povyseni JE ponizeni. jiz ve sve podstate. narozeni JE smrt. Vedro JE zimou. zalezi kdo se diva a odkud. relativita prohazuje strany jak na bezicim pase

Ratce (fikus, 12. 11. 2010 15:30)

znám to jinak: kdo se povyšuje, bývá ponížen...

Jane :-) (fikus, 12. 11. 2010 15:28)

proč tě vždycky chytím na takovou kravinu, proč si všímáš takovejch nepodstatnejch detailů, jako jsou překlepy starého a blbě vidícího chlápka? Není tvého intelektu škoda na tyto dětské projevy chytlavosti?
Smirkový papír je velmi užitečná věc, pracuji s ním pravidelně mnoho let,...dobrý výběr příměru Jane a navíc,....tomuhle rozumím!

 

Radko (Jan, 12. 11. 2010 11:59)

 

 

Jmenuji se Smirkový Papír a věřim že neubližuji.

Jane (ratka, 12. 11. 2010 11:23)

jmenuji se kočka a verim že žiju věčně

MIrku (ratka, 12. 11. 2010 10:32)

kdyz se povysujes tak se ponizujes a kdyz se ponizujes tak se povysujes. pes si mysli ze je kocka a kocka ze je mys. a pritom je pes psem, kocak kockou a mys mysi.

Radce (Jan, 12. 11. 2010 07:19)

Jmenuji seš ty vůbec Ratka?A věříš ty vůbec v dokonalý zásek?

Ratce (fikus, 12. 11. 2010 00:45)

není mnoho lidí na tomto netu, kteří vědí co je to pakárna.
Jmenuji seš Miroslav
Maminka mně dala jméno Miroslav a to z titulu pohádky o pyšné princezně.
Nad jiné se nepovyšuj, před jiným se neponižuj.

fiku (ratka, 10. 11. 2010 14:18)

ja vim ze to beres jako pakarnu, kdyz nekdo reaguje na to co pises s plnou vaznosti a valis se u toho smichy. Presto me to neorazuje a ptam se klidne dal. Myslis ze az to nekdo rekne, tak to bude pravda?
neni to spise tak ze pravda je to cemu veris TY? ZEk kdyz uveris tomu ze jsi curak tak se tim curakem stanes. Pokud tomu neveris tak ti druzi muzou rikat co chteji. Pravda to neni.

ratce (fikus, 10. 11. 2010 12:43)

on to sice nikdo neřekl, -tohle poznání byla sebereflexe,....až to někdo řekne, bude už pozdě,...:-(

fiku (ratka, 09. 11. 2010 12:59)

a veris tomu co jsi slysel?
jestli tomu neveris tak to pust z hlavy. zas tak dulezita informace to neni

Poznání (fikus, 08. 11. 2010 23:25)

dnes jsem se o sobě dozvěděl, že jsem s odpuštěním čurák.
Ovšem to nic neměmí na tom, že moudra, které rozdávám a zadarmo jsou neplatná. Jsem člověk se svými chybami.
Dobrou noc přátelé.

Fíkusovi a Janovi (v.a.nd.r.ak (radek), 08. 11. 2010 16:51)

No vidíte kluci jak vám to jde...a sluší..

Janovi (fikus, 08. 11. 2010 01:21)

ne, placebo ne.
Ted už ne.

Janovi (fikus, 07. 11. 2010 23:31)

jsi super Jane!

Fanklub (Jan, 07. 11. 2010 14:11)

No vidíš.Vzdor všemu co jsi psal o neužitečnosti parazita typu Jana,připouštíš zde nyní cosi jako osobnostní růst v přímé souvislosti s ním.Nebo jsem to špatně pochopil?

Fikusovi (Jan, 07. 11. 2010 14:01)

Jednou z cest,jak ostatní dokázat přinutit uvěřit v lež,je projevit naprostou odevzdanost myšlence kterou chceš do jejich hlav zasít.Vhníst.Pak bude tvé jednání,nezávisle na jalovosti primárního vnuknutí,vyzařovat opravdovost.Toho dosáhneš pouze tím,že v něj uvěříš ty sám.Z tohoto pohledu chápu,že se k té záležitosti,objevujíc další a další nevyvratitelné důkazy o svém původním,zemobepínajícím avšak zjevně fantaskním záměru,stále vracíš.Přepklepy jsou to poslední.Dlouhodobé sledování romantických filmů,to je neplecha...(mohu se ovšem mýlit a ty tím,že už se v tom konečně přestaneš babrat,sejmeš ze sebe kouzlo hlupství,jímž ses jako vedoucí podkrušnohorského dramatického kroužku,v touze spasit svět,úmyslně zahalil a tíha veškerého zla opět spadne na má bedra)Neboli DEJVICE...dej-více...tam se asi lidi předhánějí v rozdávání

ještě Janovi (fikus, 07. 11. 2010 13:18)

cítím Jane, že jsi můj protipol. Jak se má člověk vyvíjet, když je obklopený fanklubem. Fanklub je dobrá věc-proti tomu nic, ale opírat se pouze o fanklub je stagnace.

omlouvám se za překlepy (fikus, 07. 11. 2010 12:50)

blbě vidím na klávesnici a s brejlema mne bolí hlava

Janovi (fikus, 07. 11. 2010 12:46)

mám tam chybu ve větě, chtěl jsem napsat: udělal jsem hlupáka ze sebe, abych hloupost nemusel tím slizkým a jedovatým způsobem sáhodlouze dokazovat jiným.
Víš, dokážu si udělat cvičební pomůcku sám ze sebe a nejenom pro vlastní poučení. O něco se tu snažím, mám koncepci a podle ní jednám. Zajímají mne světy lidí, kteří se zdají být komplikované a zajímá mne skutečnost,proč lidé všeobecně spějí stále víc k jednoduchosti ve smyslu: chci aby se mi okolní svět naservíroval srozumitelně, ale já se okolnímu světu ukážu nesrotumitelně, mlhavě až chaoticky. Nebo-li: chci mít snadné podmínky pro přísun a to co dám, zabalím do hodně velké krabice s mnoha menšími krabičkami až v té nejmenší je to co dávám. Mám několik hypotéz pro takové chování, ale potřebuji si je ověřit a net je jedna z možností. Mně toho tedy zajímá víc na lidském chování, ale to až někdy jindy třeba.

 

Fikusi (Jan, 06. 11. 2010 22:13)

 

Janovi
(fikus, 06. 11. 2010 12:38)
Myslim že to patří spíš na pohádku.Ale jo,měj si svojí iluzi.Víš nejlíp,jak to z tvé strany ve skutečnosti bylo.Já si nechám tu svou.To je spravedlivé,ne?Dřív nebo později vyjde pravda stejně najevo.Takže se podle toho co píšeš,nemáš čeho bát,viď.Žádný placebo ale skutečnej lék....Aby člověk dokázal žít....

fiku (ratka, 06. 11. 2010 18:37)

nikdy neni pozde

spojený nádoby (fikus, 06. 11. 2010 15:15)

Ratko ale to je zajímavý! Pořád jsem přemýšlel nad tím, proč já jako jediný z rodiny mám potíže se srdcem? Přede mnou nějakej vzdálenej strejda. po mamce jsem zdědil ještě sice polycystozu a myslil jsem, že ta bude příčinou mého zdravotního pádu. Z naší rodiny nikdo ani neví, že nějaké srdce má. Taky jsem jediný, co si bere všechno až příliš k srdci, že by to bylo tím? :-)
Nu ted už je pozdě, ale pokud skutečně existují jiné životy-jakože tomu nevěřím, tak v dalším životě si dám bacha. Pokud nebudu třeba kopretina. Má vůbec kopretina srdce?
Ale to už je tema do jiné rubriky.:-)

Mirku (ratka, 06. 11. 2010 14:59)

tak to je supr ze jsi spokojeny, ja jen ze to na me tak nepusobilo. zdalo se mi ze jsi zraneny a ze stavu tveho nitra odpovida i zdravotni stav.
jsou to spojene nadoby. ale kdyz ti to tak vyhovuje, tvoje vec. nekomu to tak vyhovuje.

dodatek (fikus, 06. 11. 2010 12:39)

...aby člověk dokázal spolupracovat.......

Janovi (fikus, 06. 11. 2010 12:38)

Jane,...čas od času je potřeba pořádně provětrat, šokovat aby dokázal spolupracovat a být ochotný měnit úhly pohledy. Jak říkám, stojatý vody smrděj. Opakuji,...vzal jsem veškerou odpovědnost na sebe, tím, že toho ..hlupáka...jsem ze sebe udělal sám a nemusel to oním slizkým a jedovatým způsobem sáhodlouze dokazovat. Nemám se za co stydět a kdybych se styděl, už bych to sám a první řekl, to mi věř Jane. Zkus na chvíli zapomenout, že jsem své provokace psal pod vlivem jakýchkoli emocí. A vůbec, nejlepší je to dál nepitvat, stejně se k ničemu zásadnímu už nedostaneme, vše bylo řečeno. Co je důležité podle mého, je to jakým směrem to půjde. Můžeš mi říci že ti nesedím anebo spolu budeme dál komunikovat a prohloubíme svá poznání jeden o druhém. Nejde tu o žádná pomyslná a pochybná vítězství,...jde tu o víc, o komunikaci, která přináší a obohacuje obě strany. A já osobně o to zájem mám a velký.

Ratce (fikus, 06. 11. 2010 12:25)

ten konflikt-jak říkáš, byl cele v mé režii a jsem s jeho dopady spokojený. Ne všechno se dá řící na plnou hubu a je zvláštní, že/ a ted mluvím obecně/, že ti co rádi vyjadřují v narážkách, zakryptovaně nebo nevím jak bych to řekl,...ode mne vyžadují jasná sdělení:-)
Ratko, pokud se kdokoli tím cítí zraněný, at mi to řekne sám, veřejně nebo soukromě,...nejsem zas takový hnup a mám cit pro soukromí a diskrétnost. Každý sám za sebe, jinal to nejde.

Fikusovi (Jan, 06. 11. 2010 12:24)

Podle mne.Jsem stále cosi virtuální co nemá tvář.Stále stejně čitelný.To jen ty už k celé záležitosti přistupuješ jinak.Myslím že si se sám před sebou zastyděl.(Snad se neurazíš,někomu se to neposlouchá lehce).Jestli jsi přesvědčen,že jsi to byl ty a tvé "provokace" které vše "rozčísli",nehodlám ti to na krev vyvracet.Snad jen malé připomenutí sledu událostí:Všem
(Jan, 31. 10. 2010 19:34)
Rád bych pokecal s Bandym,bez vyfikundací,stejně tak s Ez,Klaudií,Saty,ale i Drakem a Jirkou a všema co sem patří.A když píšu patří,myslim do jednoho.Kromě Krajinky.(Humor)Vraťte se a už se nezlobte.Zkusim nemachrovat.Bude to jak za starejch časů.Když se míň machrovalo a víc o počasí.Zlomíme to?
Míro
(Jan, 01. 11. 2010 16:11)
Vysvětlíš mi proč předtim musíš vždycky takhle vytíct aby se s tebou dalo mluvit?
Saty
(Jan, 02. 11. 2010 13:37)
Můžem to zlomit.Návrh tu byl.Ale nit tak nějak pořád vysela ve vzduchu a lidi se vracej,jeden nevěří,druhý blok,třetí tužka a ...můžem to zlomit...?
Kolik dalších a dalších urážek a provokací mezi a po těchto pokusech o dialog,od tebe bylo,víš jistě sám nejlépe.Ale hoď to za hlavu,každej to máme právo vidět jinak.

fiku (ratka, 05. 11. 2010 22:30)

moc by me zajimalo zda ten konflikt s Janem ma pro tebe nejakou zpetnou vazbu. zda to beres jakoze ti nekdo ublizuje nebo zda vnimas i pozitivni sdeleni. Ze treba zde a zde zeje otevrena bolava rana. ze je treba ji ovazat, zacelit, vylecit. ze je cas s tim neco delat.

Janovi (fikus, 05. 11. 2010 20:25)

nu a takhle jsi mi bližší, když komunikuješ tak, že je čitelné na první přečtení, co chceš říci. Že nejsi virtuální cosi co nemá tvář. Bavili bychom se spolu takhle, kdybych to nerozčísl svými provokacemi? Sobě jsem jistě nepomohl, ale zajímá mne tvůj způsob uvažování do kterého moc nevidím. Pochopím, když se se mnou nebudeš chtít bavit, tak to řekni. Já tak prostě komunikuji Jane, svému okolí sdělím na rovinu co a jak a nenechám nikoho na pochybách a neutrácím tím ničí čas a chráním od zklamání sebe i ostatní svoji přímočarou čitelností. Zatím si neumím představit, že to taky jiní nechápou, vždyt je to tak logické hrát s otevřenými kartami tam, kde mi nejde o život.

Míro (Jan, 05. 11. 2010 16:18)

Hm..Jak poznáš co je pouze ventilování frustrace,nicneříkání a co obohacování druhého?Když každej si odnáší z debaty,sporu,básně,něco jiného?Že ty a devadesát procent přihlížejících je popuzeno?Znechuceno?A co když ten jeden,dva co se krčí schovaný vzádu,berou plnýma hrstma a učej se jako nikdy?Jak?No vytvoříš konstrukci.Podle svých subjektivních pocitů.Obraz daného člověka,obraz ireality o něm a jeho působení.Tahoun,parazit,bla.A skutečnost?Nula.Neznáš.Známe každej jen tu svojí.O sobě.Někdo si nalhává,jinej jí žije.To je o svědomí.Máš právo na konstrukce,mám na ně právo i já.Budem se kvůli tomu honit po trnovanech?Psát o čůrácích,půlkama drtit vlašský ořechy?Pravda,každej máme hranice za který nevlezem jinde.Já jsem třeba někomu jedovatej.Jinej do kréténů,třetí tě vykazuje z míst,která mu nepatří.Další přez IPéčko k tobě domu.No a to je vlastně žebříček hrůz,v pořadí podle kadence.(nepočítám pomluvy bokem,lži a jiný kouzla)Co je víc nebo míň chlapský je opět jen otázka přístupu.Pletení a vyšívání.

špica (fikus, 05. 11. 2010 15:09)

Saty, měl jsem na mysli různé nicky bez ohledu jak vznikly a co můžou přeznamenat,...ale fakt, že se za ně kdosi schová, protože vysloví nějaký názor, pak zjistí že se za něj stydí a tak si najde jiný nick. Samozřejmě, že je mi fuk, co si kdo dá za nick:-)
Jane, anonymitu napadám jen tehdy, když zpoza jejího ...štítu...kdosi potměšile, škodolibě ventiluje své frustrace a vlastně nemá co říci, sdělit, obohatit jiné svým sdělením. A co se tvorby hodnot týká, v tom s tebou naprosto souhlasím, že hodnotový system může být pro různé různý. Bez debat. Kritizuji úměrně natolik, nakolik danné věci-tematu, oboru,...rozumím anebo jsem schopný jej vytvářet. Kdo neúměrně kritizuje a sám nic nepřináší a jenom se veze v pohodlí v závěsu tahounů, je pro mne onen parazit a zvlášt tehdy, když se i nadále chce vézt a nemíní přispětke společnému lidskému dílku. Kdo něco neumí a chce se učit a má snahu, je pro mne vítanýa beru ho vážně. Podcenuji hloupé, kteří chtějí vystačit s málem a být na úrovni těch co tvoří. Skláním hlavu před vším co neumím a co se nikdy nebudu moci naučit, protože na to nemám. Podělím se o to co umím s těmi co mají zájem o to co umím.

 

Fikusovi (Jan, 05. 11. 2010 14:01)

 

Hlavně se teď prosim tebe nenajež.S čím se ztotožňuji já.Jen krátkozraký člověk může mluvit o zbytečnosti jakéhokoli jednání.Paradoxem zavání když mluví o své schopnosti nahlížet na chování druhého s pochopením(Chápu, že každý jsme jiný a máme odlišné životní zkušennosti a přístupy k životu a všichni se nemůžeme chovat transparentně) a zároveň se nebojí označovat jakékoli(ve smyslu byť jen jedno jediné) chování za škození,napadání a boření toho co kdo vybudoval.Abych to vysvětlil.To co já vidím jako nesmírnou stavbu,může se Ospovi jevit jako špatný vtip.(Jsme prostě jiní)On projeví svůj názor na mé dílo,a já jej budu považovat za škodnou.A proto že si svůj netransparentní názor dovolil vyslovit i na adresu jiných čarokrás ostatních členů smečky,automaticky parazit,biolit a naschle.Oni přece podle mého soudu též staví do nebe.Jen Ospa pilně škodí,protože zkrátka nic postavit neumí.(je to ovšem pouze má myšlenka,já totiž ve skutečnosti nevím čím se zabývá a to zkrátka proto,že se tím jako ostatní nechlubí,nezakládá weby,neholedbá se,jen to jako živé nosí kdesi uvnitř sebe.Možná proto že zná cenu slova,možná proto,že viděl krásu o které se domnívá,že se místním rádoby architektům ani nesní.Svou doměnku postavil na tom jak pyšní jsou na svá díla(u některých je existence vlastních děl jen jakousi chtěnou iluzí,vzniklou za účelem odkrytí základů svých nesmyslných tvrzení).V porovnání s kterou,je jakékoli jeho dílo ničím.Někdo tomu říká pokora.Teď nemluvím o kráse nezemské,ale kráse jako produktu lidského snažení.Tvorbě.Dílech.Stavbách.Básních.Obrazech apod.)Ospa umí chválit.A jak.Jen má jiný názor na to,co by se chválit mělo.Ospa je vůbec fajn kluk.Třeba nedávno jsme spolu diskutovali o tom,jak by ho konfrontace se sice rozčílenou(vzdor proklamovanému "chápu,že jsme jiní"),ale zdravotně handicapovanou osobou,v případě že by jí,což je mimochodem víc jak pravděpodobné,ublížil,či jinak,mohla jednoduše poslat třeba za mříže.Do problémů.Ublížil by jak jemu,tak sobě.Jen proto že někdo druhý neodhad co ve skutečnosti znamená mít jiný názor.Já osobně jej třeba za srábka nemám.Chápu jeho neochotu dokonat co se jiný domnívá mít za akt sprosté provokace,či přímý útok na svou legitimitu.Důvod vyrvat srdce z těla.On jen vidí o kousek dál než za roh hospody.Říkám já,protože ostatní mohou mít na celou záležitost jiný náhled.A je to v pořádku.Neberte to prosím jako moralizování.Je to jen úvaha...

pro Fikuse (Saty, 05. 11. 2010 12:15)

Ahoj Fíku, osobně nemám problém komunikovat s nicky, protože prudit může klidně Pepa Novák i s uvedenou adresou a číslem popisným. Nezáleží to na nicku, ale na povaze toho konkrétního člověka. Nicky jsou takovou hrou pro dospělé a přiznám se, že se mi líbí. Sledovala jsem lidi podle nicků a zjistila jsem, že se v nich jejich osobnost odráží, nebo mají nějakou přímou souvislost. Někdy si lidi dávaj nick podle svých schopností, zálib, nebo přání. Když třeba vidím nick Supermann, Rambo, nebo podobně, tak tam tuším "Kyslíka". Stejně tak třináctky nemůžou mít jiný nicky jak Pajinkaaaa a různé odnože. Tvůj nick je složený z tvého jména a příjmení, takže taky má souvislost s tebou. Anonymita je tu proto, aby předevěším tebe chránila před útokem nějakého týpka, který by si tě mohl najít a provés ti třeba nějakou neplechu, tak to ber. Nevadí žes to dal sem, vlastně to sem patří, na netu jde především o komunikaci s těmi, se kterými bysme jinak nikdy mluvit nemohli.

jejejej (fikus, 05. 11. 2010 11:51)

Já se spletl, tohle mělo přijít na Mezilidské vztahy! Omlouvám se!

k internetovým mezilidským vztahům (fikus, 05. 11. 2010 11:48)

Častokrát mne napadlo, proč se lidé přihlašují do diskuzí atd. - pod různými nicky. Do odlišných diskuzí nebo do stejných. Nejsem na netu dlouho, ale stačil jsem vypozorovat, že se tak děje. pro mne má cenu pouze ten názor, pod který se mohu čitelně podepsat a cením si toho nejen u sebe, ale i u druhých. Nejdříve mi to dost vadilo a celkem popouzelo, dnes mi to začne vadit až tehdy, když se z takového multinicka stává pravidelný prudič a někdo, kdo zanáší zbytečný neklid na web, který byl určen hlavně pro poučení, zábavu a celkovou globální komunikaci. Dnes mám již pochopení pro více nicků na jednu osobu, jen nesmí škodit.Nemyslím, že je prospěšné čemukoli, když se anonymity využívá k napadání, rozkladu toho co vybuduje jiný. Jistěže je vhodné někdy zanést pochyby tam, kde je to zjevně třeba, jen to nesmí být pouze pochyby. Je stará dobrá a ověřená metoda: pokárat ano, ale i pochválit. tedy,...nehledat pouze důvody k pochybám a kritice, ale také přiměřeně úměrně hledat důvody pro pozvednutí či pochvalu. Chápu, že každý jsme jiný a máme odlišné životní zkušennost a přístupy k životu a všichni se nemůžeme chovat transparentně. Chápu, že anonymita může pomoci v poznávání těm, kteří z rozličných důvodů chtějí v anonymitě zůstat.
PS: toto prosím neberte jako moralizování, je to úvaha se kterou se ztotožnuji.

Jane (2klaudie, 04. 11. 2010 19:34)

Co nejde a z čeho bude mít Leviathan radost? nějak si asi stojím na vedení :-))

Klaudii (Jan, 04. 11. 2010 19:17)

Říkal jsem ti že to nejde...Né,z tohohle bude mít Leviathan určitě radost.

setkání (2Klaudie, 04. 11. 2010 18:43)

lidiček z webu...upřímně řečeno nevím. Myslím že se nemá míchat reálný život s tím netovým. Zde třeba mohu psát to co cítím... bez obav... ale při setkání s tím člověkem zjistím, že je přesně úplně jiný než jaký dojem dělá na netu. Pár setkání jsem zažila a bylo to OK, pár jich bylo na ránu a čím déle na netu jsem, tím víc mám ráda jeho anonymitu. I když jednu osůbku bych strašně ráda poznala.

to se budeš muset zeptat Saty,... (fikus, 04. 11. 2010 15:55)

osobně by mne to taky zajímalo, bylo by to logickým vyústěním snah o komunikaci.

komunikace (Roni, 04. 11. 2010 14:50)

tak já komunikuji s jednou partou tak jak ste tady všeci pěkně společně a dvakrát do roka si dáváme sraz . Jednou to je blíž k Praze a jednou je to blíž k Ostravě. A děláme to tak už 7let. V sobotu jdem zas a co víc jdem hrát paitball :DDD Kdypak vy bando uděláte sraz?:DDD

Tak Jane,...netrucuj (fikus, 04. 11. 2010 14:08)

a pojd komunikovat, už ti nebudu nadávat,...ani přirovnávat k laboratorní myšce. Přijd jano,..zakomunikujem si

zdar debile (fikus, 03. 11. 2010 02:26)

zdar Jane, ty čuráku,....umíš se alespon bránit?
Umíš zaútočit ty kretene?
Jsi chytřejší než já?
Kdykoli tě ty magore roznesu v argumentech a víš proč?
Protože vaříš z vody a nemáš zkušenosti, proto tě kdykoli mohu urazit ponížit jak se mi zachce.
Neměl jsi mě vyzvat na souboj debile,...kdykoli tě udělám a nemusím se za to stydět.:-)

jak to udělat... (fikus, 02. 11. 2010 14:33)

aniž bych musel napovídat,...jak dostat Jana i do jiných rubrik ? Třeba by přišel na jiné myšlenky a přestal opruzovat na Lásce a erotice? Stejně nemá k tomu tematu co říct,...snad komunikace,....on rád vnáší světlo do temat, které vymyslí jiní,...třeba tady by došel uplatnění....:-) Kde jsi Jane,...lásko moje.....?

připojím se k debatě (fikus, 25. 10. 2010 23:20)

dle mé logiky je nová generace ta, která nastupuje a přejímá odpovědnost a soběstačnost za sebe a jiné.
Mohlo by to být v našich poměrech limitované právní způsobilostí k úkonům-18 let, ale to už nevím.

Saty (Bandy, 09. 10. 2010 16:03)

Mluvím o tom, že generace není skupina lidí. Je to dost nepřesný časový údaj nějakou skupinou lidí charakterizovaný.Jestli začíná nějaká generace v roce osmdesát, neznamená to, že další začne dvatisíce. Začne v 81 a souběžně se vyskytuje několik dalších, které začali dřív. Dá se říct generace mých rodičů. Ale jak, když otec je o devět let starší jako matka.On je z jiné generace. Otázka není tak černobílá. Stejně i odpověď. A jestli je generace dvacet let, pak jsou prvňáci zcela jiná generace než druháci. Bude generace těch co maturovali normálně a těch narozených o rok později co musí mít státní maturity. Já jsem z generace osmičkářů. Z osmičky se šlo na střední. Ti o rok mladší jsou generací devítkářů. To už byla devítka povinná.Co teď ?

generace (Saty, 08. 10. 2010 08:33)

Podle mne generací rozumím odhadem období dvaceti let. Od narození, po dobu, kdy nynější děti mají zase děti. Rodina se také dělí na generace prarodičů, rodičů a dětí. Třeba moje generace nemohla za komunismus, protože jsme byli školáci, ale už budeme zodpovědní za to, co je teď. Nějak mi nesedá tvrzení, že prvňáci jsou jiná generace, než druháci Bandy.

ratka (Bandy, 08. 10. 2010 00:39)

Já vím, že je i ta plácací. Jen mě nebaví hrát si na písečku. Já už jsem velkej. Bábovičky Ti nepůjčím. Dám Ti je.

Bandy (ratka, 07. 10. 2010 08:16)

zalezi jak to vemes. me je uplne jedno jak si kdo generaci vysvetli. Tvoje interpretace je uplne v poradku. Chtela jsem jen tak trochu a opatrne naznacit ze existuje i ta placaci. ze tam nekde na konecku v koutecku je taky jedna takova. a ze v tomhle smyslu jsme se s Leviathanem bavili. Ackoliv ty tvoje vysvetlivky jsou naprosto v poradku. Urcite je to i tak jak rikas. spravne to rikas.
nechat si zalezet? to neznam... asi to neni potreba. teda v mem pripade to urcite neni potreba :o))

ratka (Bandy, 07. 10. 2010 00:40)

Radečko, broučku. Zdroj informací dobrý. Ty sis vybrala až poslední z možných alternativ a nepřesně interpretovala. Proč si nenecháš víc záležet ? Chceš jen plácat ?

Leviathan (Bandy, 07. 10. 2010 00:37)

Otázku generací řešíme podobně. Tam by nebylo složité nají společnou řeč. Hovořit o Radce bez ni, by nebylo fér. Je na mně, abych si to vyřešil s ní. bandy.bandy@seznam.cz je adresa na které mi kdykoliv můžeš vyslovit svůj nesouhlas.

 

delka jedne generace (ratka, 06. 10. 2010 13:34)

 

podle Wikipedie to je prumerna doba veku zen pri jejich porodu. TAkze doba jedne generace se prodluzuje. http://cs.wikipedia.org/wiki/Generace

leviathane (ratka, 06. 10. 2010 07:32)

Kausa Kajinek bezi mimo me a moc ji nesleduji. Film jsem nevidela. Byla jsem na Romanu pro muze a celkem jsem se pobavila. predtim jsem byla v kine na filmu Pocatek (s DiCapriem) a ten film se mi libil moc.

Bandymu (Leviathan, 05. 10. 2010 23:17)

Je jasné,že každý jsme jiný a každému se líbí něco jiného,ale to nemění tu skutečnost,že já jsem tedy z generace dnešních čtyřicátníků,je jedno jaké přídomné jméno má a nebo jaké v budoucnu dostane.
Původní debata byla o tom,že ti dnešní "mladí" nejsou horší než jsme my a naopak já si myslím,že právě ta budoucnost ukáže,že budou lepší.Můžou být generace takzvaně bezejmenné,ale vždy byl,je a bude někdo,kdo z té řekněme skupiny lidí bude vyčnívat a bude ty ostatní vést,a já pevně věřím,že v budoucnu to bude stále lepší,i když to může někomu připadat jako sci-fi :-).
Jinak "Pro rány Satanovy",proč by neměla Ratka cokoliv pochopit? Já třeba můžu s ní nesouhlasit,nebo nemusím chápat některou její filosofii,ale proč by neměla cokoli chápat,i když to bude právě po jejím.Já sám sobě občas nerozumím,natož abych chápal vše,co si nejen že myslí ale i říkají ostatní. ;-)

Leviathan (Bandy, 05. 10. 2010 22:37)

Moc nepředpokládám, žeby Radka něco pochopila. Chtěl jsem jen naznačit, že každým rokem vzniká nová generace lidí.Počiny jejich významných představitelů charakterizují období.Ti dávají generaci tvář. Někdy i jméno. Kolik je generací bezejmenných. Prostě nic historicky nebo umělecky nového se nedálo.Generace není vyhraněných 20 let. Generace dnešních prvňáků se liší od generace dnešních druháků. Jenže ne všichni, co jsme se narodili ve stejném roce jsme stejná generace. Moji rovesníci se hlásí jako generace Beatles. Moji spolužáci se cítili jako generace Rolling Stones. Z toho soudím, že generaci posoudí až doba. Proto si myslím, že není naše generace. Je moje a Tvoje.

Ratce (Leviathan, 05. 10. 2010 22:29)

Já jsem si též myslel,že ten časový údaj je 20 let.
No mýlil jsem se,to je život :-),ale i tak si na tom ostatním když né přímo doslova trvám,tak si to jen myslím :o).
Odbočím,včera jsem viděl film Kájínek,nijak vzlášť jsem z toho nebyl unesený,ale co si třeba o této cause myslíš ty? Je vinen a nebo to jen na něho bylo narafičeno? A nebo máš třeba ještě jinou versi?

generace (ratka, 05. 10. 2010 21:14)

myslim ze jsem tohle slovo pochopila ve vyznamu jak Leviathan. pod pojmem generace rozumim rozpeti cca dvaceti let tj. obdobi kdy deti dorostou do veku, ze muzou mit svoje deti.

Bandymu (Leviathan, 05. 10. 2010 20:50)

Těch kdo si nejen že dovolí ale přímo bude pořizovat rozsáhlý kompilát o tvé,mé a jaké-koliv jiné generaci jsou a hlavně budou spousty lidí,to tě tedy ujišťuji.Jinak moc jsem nepochopil,co jsi tímto příspěvkem sledoval.Pokud jde o vysvětlení Ratce,tak snad jen doufám,že pochopila o čem jsem psal a jak jsem to zamýšlel,pokud jde jen o to co přesně akademicky znamená pojem generace,tak tedy to jsem přesnou definici neznal,to se tedy velmi omlouvám.Hned jsem to napravil a vyhledal jsem si tedy tento termín ve všeobecné encyklopedii + Nové Universum.
GENERACE (lat.generace - plodit,rodit)1.Souhrnný pojem pro určitý kult.okruh kt.tvoří osobnosti narozené v rozmezí asi jednoho desetiletí...
2.Označení věkové soc.skupiny,kterou spojuje podobný průběh života,některé společenské rysy či hodnoty.
Takže,vzhledem k tomu,že jsem nějak (špatně) nabyl přesvědčení,že generace je pojem obsahující cca 20 let,což není pravda jen cca deset,tak ostatní by mělo být v normě.Mluvil jsem tu o části "mladších" kteří budou udávat rytmus a styl myšlení,které povede i ty ostatní,stejně jako to mu bylo a je i dodnes.Takže opět jsme u toho,bude ten styl a rytmus myšlení horší než je ten náš a nebo lepší,já doufám,že bude nejhůře stejný spíše lepší.
Pokud jde jen o to slůvko generace,tak jsem ho prostě takto použil,myslím že to Ratka pochopila.

O generacích (Bandy, 05. 10. 2010 16:24)

Rád bych znal toho, kdo posoudí vlastnost generace. Kdo si dovolí říct něco o naši generaci.
. jak ví, že jeho generace je i ta moje. Ale buďme přesnější. Generace není skupina lidí.
Je to časový údaj. Mluvíme-li o generaci hippies jedná se o časový úsek někde kolem roku sedmdesát,
kdy se hippies objevili a působili. Jenže děti květin netvořili ani pět procent populace.V některých
zemích byl jejich výskyt nezaznamenatelný. Generace tedy nemůže
označovat lidi z té doby. Označuje čas, kdy Ti lidé byli zajímaví.

leviathane (ratka, 29. 09. 2010 20:35)

zni to nadejne a ja jsem optimista

Ratce (Leviathan, 29. 09. 2010 18:42)

To je právě ono,já si myslím,že se to dá poznat od těch dvaceti let a jistě dále,tudíž to "spíše nepoznat?".
Pokud půjde nějaké skupině o určitou konspiraci,tak se na to asi nepřijde (jediná dobře vytvořená konspirace je ta,o které se neví),ale drtivá většina skutků,které tady mladší generace zanechají,scela jasně ukáže,jaká vlastně byla.
V dnešní a do budoucna ještě prohloubené globalizaci to nebude žádný problém.
V dřívějších dobách,kdy nebyla elektronizace buď na žádné a nebo malé úrovni se dalo kdeco schovat,dnes a v budoucích časech to bude velmi velký problém,to je ten hlavní důvod,proč jsem přesvědčen,že za jednu generaci bude jasně vidět,jaký ti dnešní "mladí" skutečně jsou.

 

leviathane (ratka, 29. 09. 2010 08:11)

 

to jsem pochopila :o)) i kdyz mam trochu jiny nazor, protoze ani po dvaceti letech se to podle me poznat neda. divame se porad na to z uzkeho pohledu urcitych zajmu skupiny nikoliv z pohledu cele planety. spravnost se mozna pozna az za nekolik tisic let :o)))
ale nepochopila jsem, co jsi myslel tou " a jak to spise nepoznat?"

Ratce (Leviathan, 29. 09. 2010 00:08)

Tedy teď pro změnu nevím co na tom nechápeš.
Jedině rozumné hodnocení jednání a činů přece přinese až historie,tady jsem použil dvacet let,jelikož to je zhruba doba jedné generace,tudíž až ty další generace určí jestli ti dnešní "mladí" mají to myšlení a vydění světa správné,a nebo kde udělali chyby.Jinak se to přece ani jinak vyhodnotit nedá.To bude jedna verze,pak až budou následovat další a další generace tak se stejně budou znovu dívat a zároveň i třeba přehodnocovat,co bylo už danné.V historii se velice snadno konstanty mění na proměnné :-).

Leviathane (ratka, 28. 09. 2010 14:22)

ted jsi mi zavaril pojistky :o)))

Ratce (Leviathan, 28. 09. 2010 11:23)

A jak to spíše nepoznat? ;-)

Leviathane (ratka, 28. 09. 2010 10:49)

chachaaaa, a jak to poznas za dvacet let? :o)

Ratce (Leviathan, 28. 09. 2010 10:19)

Zcela určitě,teď ješte ne,ale třeba za dvacet let jistě.Vždy se to dá hodnotit až po čase.Co by také jinak historici dělali? :-).

Leviathane (ratka, 28. 09. 2010 09:20)

da se nejak poznat jestli je to tak spravne? :o)

Ratce (Leviathan, 27. 09. 2010 21:15)

Jistě,je to v celém jejich nejen že v myšlení ale hlavně v úplně jiném vidění světa,jen doufejme,že je to tak správně :-).

Leviathane (ratka, 27. 09. 2010 17:49)

mladi nejsou tak horlivi a poslusni jak byla starsi generace. a to je dobre znameni :o)))

Ratce (Leviathan, 27. 09. 2010 12:18)

"ti mladi nejsou o nic horsi nez my jsme byli"
To je určitě pravda,a dokonce když to ještě nadsadíme,tak v nepříliš vzdálené minulosti proběhly dost ošklivé skutky které budou mít ti "mladí" co dohánět,aby se jim vyrovnali a doufám,že se jim to nikdy nepovede :-).

Leviathane (ratka, 27. 09. 2010 08:20)

haha, vsak vis ze prehanim :o)) uz jenom si predstavovat si zdeseni spravedlive rozhorcenych me rozveseluje. Ale vazne, ti mladi nejsou o nic horsi nez my jsme byli. ja se citim tak trochu vic konzervativni nez oni, ale to je ciste subjektivni. k zivotu staci malo, hodne malo. skoro nic. postupne se k tomu prokousavam.
a ti mladi se k tomu casem taky prokousou a zklidni

mládež a tak (2Klaudie, 26. 09. 2010 00:05)

Já bych neřekla že mladí jsou paušálně horší. Jsou jedni a ti čtou a mají aktivní zábavu, neznají nudu a spíš mají pocit, že by chtěli stihnout ještě víc, než stíhají. Pak jsou druzí, které nic nebaví, nic je nezajímá a vyžadují, aby je bavil někdo zvenku, ale jen dle jejich momentální nálady.
Oba typy tady jsou od nepaměti.
CO mě děsí, že přibývá těch, co si připadají nepochopení, svět jim připadá ošklivý a všechno je nudné, zastaralé, primitivní, k ničemu a tak... ale nic lepšího oni sami nevymyslí.
A ještě přibývá takový, kteří od mala neznali "ne", přeci takové děťátko nebude někdo omezovat. A tak si myslí, že jsou nej nej a všichni jim musí být nápomocni ve všem a běda, jak jim někdo řekne "ne". To hned jsou rozčilení, vyhoružují, mají chuť páchat sebevraždu, nebo vraždu... ale neumí žít samostatně, aktivně a efektně.

Bandymu (Leviathan, 25. 09. 2010 23:40)

Ona je otázka stran té kvality,co zrovna teď je a nebo není kvalita.Pro mne je to třeba ta kniha na rozdíl od ordinace a jiným podobným seriálům,jenže to je jen pro mne,kdyby se to totiž takhle dalo porovnat,tak by to znamenalo,že ty doslova miliony lidí na rozdíl ode mne se nedívají na kvalitu? No to tedy scela určitě těžko,nejsem lepší než kdokoliv jiný a tady by byl takový markantní rozdíl.Hledat skutečnou kvalitu,to je vskutku neuvěřitelný úkol,dám příklad,je násilí kvalita? Asi by měla odpověď znít že ne,no ale co spousty doslova skvělých válečných jak filmů a i románů,to samé je i v dalších žánrech,i to násilí patří k životu.Za dále co třeba erotika,to by mohla být pokleslá věc,ale i to samozřejmě není pravda.Je to stále jen věcí názorů každého z nás,co se komu líbí a co ne,a každy si najde pro sebe tu svou správnou kvalitu.Je to asi takhle,ten kdo se dívá na ordinaci si rád přečte Dostojevkého a ten kdo se na to nedívá (třeba jako já) si rád přečte klidně i erotický comix,a jak a kdo rozhodne kdo má vybranější nebo kvalitnější vkus?

Ratce (Leviathan, 25. 09. 2010 23:25)

Tak to snad né.Takhle strašně to neviděla ani Sibyla :-).Jistě,jsou takový lidé o kterých se zmiňuješ,ale aspoň podle mne,scela určitě víc jich takových není.Prostě to jen ten život je takový,ale ti lidé to nakonec vždy nějak unesou a dohromady se nesesypou,a na nemoci budeme umírat jak my tak i ty budoucí generace,přirozený výběr který jen tak něco nezastaví,jen můj pohled :-).

Fikus (Bandy, 25. 09. 2010 20:57)

Jako, kdybych se slyšel. Až oči sloužit nebudou, nech poslat mejl. Budu Ti chodit číst. Času mám dost. A knihu zbožňuji.

Leviathan (Bandy, 25. 09. 2010 20:52)

Snad bude rozpor v tom, že nabídka neřestí předč nabídku kvality a neuvěřitelný šum z televizních pořadů typu seriál. Není čas vybírat. Běží zrovna Ordinace

mladi (ratka, 25. 09. 2010 18:34)

az budouv nasem veku tak budou mozn lepsi nez jsme my. doufam v to. verim v to.
nase generace je produktem sveho mladi. bez radosti. v kreci. zatrpkla a zla. upiji se nakonec po hospodach, zeny umiraji na rakovinu, miz na srdce. v pretvarce a kreci do posledni chvile. zklamani zivotem. oklamani zivotem. to je nase generace.

ano,...knihy... (Leviathan, 25. 09. 2010 12:52)

Já bych to s těmi "mladými" neviděl zase až tak tragicky.Docela dost jich stále čte a baví je to,otazka je spíše ta,že než klasickou knihu dnes poměrně hodně preferují elektronickou,prostě to čtou na compu,dost dlouho mi trvalo než jsem se to také "naučil",ale dnes to mám tak tři klasiké ku jedné na PC.Spousty techto lidí nemají ani televizi,prostě vše s PC,takže i ty knihy.Ale i tak je stále dost těch,co čtou a kupují klasickou knihu.Jen vkus se mění,dříve třeba Foglarovky a nebo vůbec dobrodružné knihy pro kluky a holky byl velký hit,dnes když prodám Foglarovku tak obyčejně je tomu dotyčnému minimálně okolo čtyřicítky,a pokud je to někdo mladší,tak proto že je to povinná četba,a takových to příkladů je mnoho.Zase na druhou stranu,poměrně hodně si ti "mladí" kupují odbornou literatůru a to nejen do školy,prostě je to zajímá,což třeba za mých mladých let se takhle odborná se zájmem nečetla,vkus se stále mění ale čte se poměrně navzdory všem ostatním médiím stále dost.Když bych měl ještě porovnat,tak bych též měl poznamenat,že i když dříve ty knihy nebyly až tak levné (myslím tím nové),tak teď je to doslova až děs.Sice se dá něco dobrého sehnat v Levných knihách,ale jinak je to s cenou docela drsné (já vím,co není),jenže ta kniha se kupuje až teprve v další řadě,není hned na ráně.
Takže,když bych to měl shrnout,asi se možná čte míň než dříve,ale i tak je to stále navzdory všech ostatních lákadel poměrně slušné,a ty "mladý" bych rozhodně nezatracoval,když si vzpomenu,co jsem já a ostatní naše klasa vyváděla,tak tyhle určitě nejsou ani horší a ani lepší,jen doba trochu pokročila :-).

ano,..knihy... (fikus, 25. 09. 2010 11:46)

...informační doba temna za komárů ale byla přece k něčemu dobrá a to nejenom politicky, ale i technologickou nevyspělostí. Alternativou pro vstup do jiných světů byla literatura a k dostání bylo skutečně všechno-ikdyž ne na trhu knižním, tak v knihovnách určitě. Alespon to důležité. Umění číst bylo za mne součást výbavy...jako dnes umění obsluhovat uživatelsky PC. Zábavu jsme si hledali a určovali sami, zrovna tak jako schopnost hledat informace a to i mezi řádky. Je to schopnost k nezaplacení a já děkuji za to, že jsem se narodil v 60 letech. Naučil jsem se mnohému umu. Dnes když vidím, že mladí mají ten svět přísně vymezený a podmíněný věcmi, pokud některou z nich nemají, nevědí co počít s volným časem, neumí se sami zabavit a s informacemi neumí už vůbec racionálně pracovat, přestože se jim všechno cpe horem dolem, vrchem, spodem...a výsledek je naprostý nezájem o okolí a mladí co nestudovali a nebyli přinuceni číst ani nevědí, co všechno se v literatuře dá najít a co může poskytnout......je to velká škoda, přestože se tiskne o stošest a trh je zaplavený tiskovinami. Méně znamená více. Jediný co srazilo moje útlá dětská ramínka bylo v mládí, když jsem nemohl ven...a stejně jsem si řekl pro sebe: tccccc,...a šel jsem si číst a prožil spoustu fajn času a příběhů s knížkou v ruce, v intimitě svého pokoje. Nádherný pocit, když jsem objevil ve stáncích PNS literární skvosty sci-fi, zakamuflované do nejobyčejnějšího papírového vydání. Knihy, pro mne znamenaly a budou znamenat vrchol. Jen kdyby ty očička sloužily lépe! :-)

Klaudie (.Bandy, 22. 09. 2010 02:10)

Od dob kdy jsem knížku vlastnil jsem se dvakrát ženil. Tudíž několikrát stěhoval. A když jsem ji začal postrádat stopy již byly zaváty. Věci se neztrácí. Prostě nás opouštějí. Nějak se rozzlobí, že se jim nevěnujeme dost a odejdou. Vrací se jen velmi zřídka. Jediný případ, který si pamatuji, že mě opustily brýle. A vrátily se pod noční stolek za dva roky. Zbytečně. Už byly o dioptrii pozadu.