Jdi na obsah Jdi na menu
 


ratka, 3. 8. 2011 16:01)

ja už se nezblázním :o)) kdybych se měla zbláznit tak už bych se dávno zbláznila. jsem čím dál tím zdravější čím jsem blbější

Mirku

(ratka, 3. 8. 2011 16:00)

ja už se nezblázním :o)) kdybych se měla zbláznit tak už bych se dávno zbláznila. jsem čím dál tím zdravější čím jsem blbější

Ratce

(Mirek, 3. 8. 2011 15:52)

Souhlasím s tebou,mozek to samozřejmě neveme,jak by také mohl,procházet zdí se nedá a ignorovat auta při přecházení silnice také nelze,takže kašlem na čas,nebo skončíme v Bohnicích.

Mirku

(ratka, 3. 8. 2011 15:50)

a pak se automaticky nabízí otázka. A k čemu slouží celý ten cirkus?

Sny - Gabčo

(ratka, 3. 8. 2011 15:49)

Vidím to velmi podobně jako Eda. Náhodné sny jsou pouze přeměnou našeho vnitřního stavu do nějakého filmu, který tento stavo dokáže vyjádřit tak abychom mu porozuměli. Takže náhodný (neřízený) sen je vlastně sdělením našeho podvedomi do vedomí o tom jak se cítí. (teda co cítí naše vnitřní já)
sny můžeme i řídit. K tomu dojde v momentě, když se behem snu uvedomíme a ziskáme kontrolu nad snem. pak v podstate vstupujeme do podvědomí a můžeme ho vedome ovlivnit.

Ratko

(Mirek, 3. 8. 2011 15:43)

jasně a jsme u toho,je-li čas fikcí,jest fikcí i vše ostatní.

Gabčo

(Eda, 3. 8. 2011 15:38)

Už jsem uvedl, že sny nás klamou. Mně se ještě žádný sen nesplnil.
A ty katastrofické sny jsou s příchodem roku 2012 stále častější.
Chce to nepodlehnout panice. To, že jste se spolu se synem zachránili,
říká něco o vašem hlubokém vztahu. Strach matky o dítě může také takové podobné sny vyvolat.

Mirku

(ratka, 3. 8. 2011 15:12)

teda informace sdělená skrzeva prožítky (obrazky) které jako jediné mohou být žity v čase (jak říkáš ). Není důležité co ty obrázky sdělují a co je na ních namalované, ale platí jen stav okamihu v daném prožívání - uvědomování. naše uvědomení sama sebe nezávisle na obrázkách které jsou ukazovány. jak dalece jsem schopna udržet vědomí nezávisle od probíhajících dějů v čase a ztotožnňování se s časem,který je skrz a skrz pouhou fikcí.

Mirku

(ratka, 3. 8. 2011 14:55)

tohle ale nezjistis rozborem (ze jsme abstrakce) protoze ti to mozek proste neveme. nedokaze to zanalyzovat. Muzes pokyvat jakoze ano, ze tomu rozumis a ze ti to je uplne jasne ale nevemes to. i kdyz urcite smery buddhismu jdou prave pres logiku (Diamantova cesta). Sazim opet spise na prozitek. pravidive a uprimné pozorování "vlastniho" prozivani. A porad se u toho ptám: Cotoje, cotoje, cotoje? Ono to cloveka taky dovede k poznani. Pokud zustava furt při zemi. Pokud neuhýbá do fantazírování a planého snění. tímhle směrem jde zen.

Ratko

(Mirek, 3. 8. 2011 14:47)

určitě je to tak,není důležité z čeho a jakým způsobem je informace složena,ale podstatné je to co ta která informace představuje,tedy vlastně abstrakce,samozřejmě,že jedno bez druhého nedává smysl.To však platí jen z pohledu našeho rozměru.Raději bych to nerozebíral dále,poněvadž při podrobnějším rozboru bychom překvapivě zjistili,že i naše těla i vše kolem nás, jsou ve své podstatě rovněž pouhou abstrakcí.

Zase sen.

(gabča, 3. 8. 2011 10:37)

Ahojky lidi musim vám to zdělit,zase sem měla ze včerejška na dnešek katastrofickej sen. Opět živej barevnej nebylo to zemětřesení,ale přišlo to z nebe.Byla sem v nejakém městě kde byli velké prosklené budovy jako nadčasové byl to jakoby uplně klidný den,když tu se najednou nebe zatáhlo uplně do černa všichni lidé v tom snu se zastavovali a vzhlíželi k neby s tím co se to děje, a najednou to přišlo.Ohromná tlaková vlna před kterou sme utíkalita nás odhodila a ohromná záře,já z toho vyšla zase v pořádku.Všude bylo prázdno samá sut a sklo jen jedna budova byla v celku do té sem vstoupila byli tam samé děti a ženy co se starali o jejich zranění procházela jsem ty místnosti,a náhle vydím svého malého synka hned sme se k sobě přilnuli a sen skončil..Ja jen doufám že to do budoucna nic neznamená že to byl jen náhodný sen.

Ratko

(Eda, 3. 8. 2011 9:58)

máš pravdu v tom, že na lidský mozek se v dnešní době nedá splehnout.
Mně se poslední dobou zdají tak nesmyslné sny, že jsem rád, když se z nich probudím. Je to ovlivněno spoustou informací z internetu a scifi seriálů, které každý den hltám.
Vím, že nic nového nevymyslím, ale zpříjemňuji si těmi kombinacemi nápadů ten dnešní všední svět.
Například jsem našel svou holografickou irskou hospůdku.
Stylově upravenou tak , že si představuji, že jsem se posunul zpátky v čase.

MIrku

(ratka, 3. 8. 2011 8:43)

nejen fyzici Mirku :o) cokoliv v zivote je jaksi navic a zbytečně. a lidsky mozek si pak vymysli odpoved, proc zrovna tohle nebo tamto je tak strasne dulezite ze je treba se tim zabyvat, lpet na tom nebo si to branit. Priroda se toci dokola, a to co prirodu a vsemirnou inteligenci asi odlisuje, je asi schopnost uvedomeni. takze pokud si ja clovek uvedomuji take,uvedomuji si kus vesmirne inteligence akorat o tom nevim ze jsem kus "vesmiru" a furt trvam na tom, ze to co si uvedomuje je moje telo (muj mozek) a nikoliv Vedomi :o)) a pak se snazim jako priroda si to telo udrzet a namnozit se. Protoze jsem prirodou v case zrozena. pak uz je otazkou osobniho vyvoje co si s tim "svym" uvedomenim počnu. jak se postavik k tomu prirodnimu co se toci dokola v case (vznka a zanika) a ktomu co přetrvava (vedomi)

I tak

(Mirek, 3. 8. 2011 1:05)

si myslím,že Vesmírnou Inteligenci tyhle věci vůbec nezajímají,protože to funguje samo,to jen naivní lidé hledají pomocí fyziky odpovědi,které nikdy touto cestou nenaleznou.Kdyby nám náš mozek místo smysluplných informací o proběhlých dějích,předkládal jen probíhající fyzikální jevy v naší hlavě,asi bychom nebyli vůbec schopni života.

Ratko,

 

(Mirek, 2. 8. 2011 21:07)

 

to jsi napsala moc hezky,asi to dělám podobně jako tvůj syn,i když věkem budem asi nastejno,měj se fajn.

 

nevadi mi

(ratka, 2. 8. 2011 20:59)

kdyz se neprijde vubec na nic :o)
dnesni doba mi prijde tak trochu sediva. mozna je to jen muj povrchny pohled. asi si kazdy svuj zivot probarvuje sam. sam za sebe. jakoby se ta barevnost mene sdilela nez driv.

Mirku

(ratka, 2. 8. 2011 20:40)

at kazdy veri sam sobe :o) teda "verim" tomu co prozivam, prozitym zkusenostem. teorie jsou spise zabava, ale nekdy to udela klap. jakoby se propojily nejake spoje. zaklapne to. klapklap a najednou jakoby se podhrnul kus zavoje. a mlha se trochu poodhrnula.
takovehle diskuse jsou spise zabavne povidacky, to kazdeho svoje individualni neni sdelitelne. zivot ziskava hloubku zivotem. hloubku prozvaneho nezavisle na teorii :o)
presto si rada povidam o tom jak kdo vidi svet.
syn treba dela program na identifikaci (mapovani) reliktniho zareni. ma to takovy divny nazev, neco jako popis morfologickych magnetickych poli. a zaroven si jezdi po svete a dela blazniviny. takze ono se to nevylucuje. Lze se zabyvat nejakou veci (treba zkoumanim klobouku houby ci mravenci nohy) a zaroven si žít jen tak.

Ratko

(Mirek, 2. 8. 2011 20:26)

víš,já těm vědeckým teoriím,moc nevěřím,jsou nudný,zbytečně složitý,účelově přizpůsobený, aby za každou cenu platila STR a kdoví jestli oni sami věří tomu co hlásají,v mnoha případech mi připadá,že bádají kdesi z prostředka,konkrétně v Cernu,což mi přijde jako kdybych rozbíjel nějaký balvan a tvrdil,že hledám božskou základní částici,svět zcela jistě nekončí tam kam lidé dohlédnou,to samé platí o bádání v mikrosvětě,konec konců naše vnímání jest jedna abstrakce na druhý a tudíž velmi zkreslené vůči realitě a tak asi platí Fikusovo.....Všichni vijou h...o.

Mirku

(ratka, 2. 8. 2011 18:07)

no, to me napadlo taky. jenze jsou zde pak ty "skutecne castice". prosla jsem si pro jistotu fotoelektricky efekt a to obema smery. presto je jasne, ze lektrony dodanou energii excituji (vytrhnou se ze sve obezne drahy) ale nezmizi. neeliminuji se v energii. stejne tak jako atomova jadra. tam musi jit jeste o nejaky jiny mechanismus (pokud ma byt prirozeny)

Ratce

(Mirek, 2. 8. 2011 17:40)

Pravda Ratko,člověk než něco plácne o úplně obyčejným TEPLE,musí paradoxně důkladně přemýšlet,aby z něj nevylezly nějaký vjedecký blafy.Teplo je skutečně záhadná veličina a snad právě proto se s ním věda moc do detailu nezabývá.Viděl bych to tak,že pokud budeme teoreticky z nějakého tělesa odebírat po miliardy let teplo až k absolutní nule,nezbyde nám z tohoto tělesa vůbec nic,než ono "tetelící se kontinuum "jak říká Eda.Dobře,ale naskýtá se otázka,co se vlní,dle mého názoru "nic" se vlnit nemůže,řekl bych,že jsme opět u antičástic,ale kdo ví?

Teplo

(ratka, 2. 8. 2011 12:24)

je hodne zahadna velicina. Proto jsem se ptala zda nekdo vi co to je. Víme jak se mění. Víme jak se měří (kalorimetrem) víme dokonce jak se definuje (taulogogii, sám sebou) .

Můžeme říct že teplo je něco. Že se projevuje např. jako suma kinetické energie elementárních částic. takže kdyby se tyto částice nepohybovaly tak by teplo bylo rovne nule. Kdybychom je usmernily tak teplo dokonce mužě konat práci. Teplo se velice težko usměrnuje. aha, tady se to hodne priblizuje Mirkovy teorii. Ze je to neco co vleze vsude a roztahuje se (zákony termodynamiky)
Teplo muže být systémem pohlceno nebo naopak vyzářeno aniž by došlo k zvýšení kinetické energie elementárních částic. Proste se jen zmení vazby mezi částicemi a teplo je fuč. Zmizelo. zakleté uvnitře chemických vazeb a lze jej opět získat jako vratný proces.
Přesto je to pro mě záhadná veličina. Co to je? Je to skutečně jen kinetický mechnický pohyb něčeho co nazýváme elementární částicí? (co je lementarni castice?) Je to skutečně jen energie zakletá ve valenčních vazbách molekul (co jsou valenčni vazby?) neboje to neco jineho?
Teplo je definované jako velicina závislá na diferenciálu (zmeně) teploty. Není definován aboslutní definicí jenom jako poměr neceho s nečím. tato zmena teploty závisí na hmotnosti, tepelné kapacity (chachachacháááá) a delta teploty. takže definice sama sebou. tocim se v kruhu ale neva. je to dobre tema. Teplo je vyjímečné. už jen tím že má limitu (nulu) stejně jako rychlost světla.

hledání částic "temné " hmoty

(Eda, 2. 8. 2011 10:56)

Nedávno jsem viděl vědecký dokument o hledání částic temné hmoty.
Něco podobného jako hledání neutrin . Hluboko pod zemí mají nějakou laboratoř, v níž ochlazují mřížku atomů ( prvek už jsem zapomněl) kapalným heliem tak, aby se atomy skoro vůbec nehýbaly ( nevibrovaly).
I když tzv. částice temné hmoty jsou nehmotné, tedy nemohou se srážet s atomy hmoty, tak předpokládají, že jejich průletem kolem atomů v mřížce se atomy rozvibrují. Výsledek ročního výzkumu byl velice žalostný. Na záznamu byly jen 2 částice a to ještě nevěděli, zda skutečně pocházely od temné hmoty.
No, není to zbytečné plýtvání penězi ?

teplo reliktního záření

(Eda, 2. 8. 2011 10:41)

Sice nevím, jak ty 3 Kelviny naměřili, ale teplo zřejmě vyvolávají také vlny elektromagnetického záření, neboť jsou v pohybu. Fotony světla nás neohřejí, neboť jsme uzpůsobeni pouze na kontaktní způsob přenosu tepla. Tedy nejvíce se ohřívá od slunečních paprsků povrch Země a od něho vzduch. Nad horkou asfaltkou vidíme dokonce tetelení vzduchu. Takhle by se mohlo tetelit i to " kontinuum ", které vyplňuje meziplanetární a mezihvězdný prostor. Nemusí mít všechno ve Vesmíru jen částicový charakter.

Teplo

(Mirek, 2. 8. 2011 1:55)

se sice v takzvaném "Vakuu" šířit nemůže,ale se vší pravděpodobností mu nic nebrání v tom,aby to co považujeme za prázdné vakum svým pohybem(vlněním) vytvářelo.Také neexistuje žádný rozumný důvod se domnívat,že částice a antičástice okamžitě anihilují,to by oboje musely existovat ve stejném mžiku,což je dle mého nesmysl.Antičástice v našem světě existovat nemohou,tedy určitě je nemůžeme žádným způsobem vnímat,jen předpokládat jejich existenci,která se projevuje tím co nazýváme gravitací.

Edo

(Mirek, 1. 8. 2011 23:07)

uvažuji stejným směrem,naprosto souhlasím.

Ratce

(Mirek, 1. 8. 2011 22:45)

Radko nevěř,z tohoto vesmíru se nic neztratí ,ani teplo,muselo by jít jedině o přeměnu energie v jinou formu, v jakou,možná ví Bandy,krom toho absolutní nula není nikde,ani v "prázdném" vakuu,a vlivem různých odporů vzniká rovněž teplo např.třením,tak to vypadá,že jsme se ocitli v bludném kruhu.

Bandy

(Eda, 1. 8. 2011 22:27)

vítám tě opět na stránkách Saty.
Tu absolutní nulu ti upřesním na - 273,16. Oni vědci se totiž už té -273 blíží.
Absolutní nuly by neměli dosáhnout. Ale on se určitě někdo přihlásí a dostane za to Nobelovu cenu.
Kdyby probíhaly ve vakuu ty enormně rychlé vzniky a zániky částic a antičástic,tak by tam bylo takové vedro, že by se i kosmické sondy roztavily.
Tedy je to jasný důkaz, že tam nic takového neprobíhá.
Naměřili tam ale 3 Kelviny a tvrdí, že je to pozůstatek velkého třesku.
Pokud velký třesk zamítneme, tak by ty 3 Kelviny mohly odpovídat nějakému tetelení se "éteru" nebo jak to teď nazývají.

Překvapen

(Bandy, 1. 8. 2011 20:56)

Že na křižovatce život po životě se pojednává o životě před životem t.j. o vzniku vesmíru. Ale pro ratku
Pohyb atomů vnímáme jako teplo. Podle rychlosti tohoto pohybu můžeme změřit teplotu. Teplota absolutní nula asi -273 stupňů Celsia je označení pro stav, kdy se nic hmotného nepohybuje. Teplo se šíří vedením nebo sáláním. Protože vakuum je místo, kde se žádný atom nevyskytuje, teplo se tam šířit nemůže. To je tak základ. Pokud atomům nedodáš energii, vlivem různých odporů jejich rychlost se zpomaluje a těleso chládne.

Edovi

 

(Mirek, 1. 8. 2011 17:28)

 

No nevím Edo,ale i ve vakuu v kosmu ztrácejí objekty své teplo,co se tam tedy ohřívá,když tam podle vědy nic není,Země taky byla kdysi žhavá.

 

Ratce - teplo

(Eda, 1. 8. 2011 14:20)

je to, co nám momentálně v létě chybí.
Podle školských učebnic vzniká teplo pohybem atomů, molekul a čehokoliv většího. Protože všechno je neustále v pohybu , tak teplo je vlastně všudezdejší.
A když je nám zima, tak své tělo do pohybu dáme, aby se nám rozproudila krev.

Edovi

(Mirek, 1. 8. 2011 0:47)

Také mě to rozveselilo,jak vidno,může si každý vytvářet Vesmír po svém,nebude to o nic horší kravina než ta popsaná na novinkách.

Ratce

(Mirek, 1. 8. 2011 0:28)

Vhodíš-li kámen do vody,rozvlníš ji.Nejspíše máme chybné pojetí pojmu prázdnota čili nic,nepochybně se to nic dá rozdělit v nesmírně nepatrném mžiku(Planckova délka) na něco a něco kde to něco chybí(kvantová pěna-vypůjčování energie).To nad čím bádají v Cernu jsou proti tomu obrovský balvany.

vznik Vesmíru z černé díry

(Eda, 31. 7. 2011 20:38)

byl zveřejněn právě na novinkách Seznamu.
Opět připomněli virtuální částice hmoty a antihmoty
a že antihmota se přeměnila hned na začátku na hmotu.
A to mu prosím zveřejnili ve vědeckém časopise !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ve Startreku Voyager zase tvrdí, že na počátku byla molekula Omega,
něco jako dnešní Higsův boson.
Vypadala podobně jako Fuleren.
To si klidně také mohu vytvořit svou teorii, že na počátku byl ten fotbalový balón .
Stvořitel do něj kopl a udělal v něm díru. A ta uzavřená původně energie se začala prudce rozpínat.

Mirku

(ratka, 31. 7. 2011 18:42)

teplo? co to je?

Edovi

(Mirek, 31. 7. 2011 18:31)

Vůbec bych se nedivil,kdyby nám slovutná vjeda čas zhmotnila a prodávala jej svým přívržencům v konzervách.Osobně si myslím,že příroda volí vždy ty nejjednodušší cesty a člověk má tendenci jednoduché věci příliš zesložiťovat až téměř k nesmyslnosti.Asi nebudu daleko od pravdy,když budu tvrdit,že z fyzikálního pohledu je základem všeho,TEPLO,tedy to co máme všichni před nosem a z kterého je vše ostatní stvořeno a také na co se může cokoliv v konečném důsledku rozložit,světlo nevyjímaje.

prázdný prostor Mirkovi

(Eda, 27. 7. 2011 8:28)

Myslíš ten článek o ohýbání prázdného prostoru nebo časoprostoru ?
Příroda se prázdnotě vyhýbá, to přeciž známe už z pokusů ve škole.
Dochází k implozi.
Mně zase pobavila ta teorie i virtuálních částicích ve vakuu.
Dochází prý v něm k vzniku a zániku antičástic, které však probíhá tak rychle, že to nemůžeme pozorovat.
Nebo jsme časově posunuti a také nic nevidíme.
S časem se dá pěkně pohrát. Ti, co na to mají čas a berou za to velký prachy, to takhle provozují.

stejně vijou všichni h....

(Eda, 27. 7. 2011 8:13)

No a vo tom to je, z h.... se nedá vytvořit žádná rozumná teorie.
Ani ten bič.

Edovi

(Mirek, 26. 7. 2011 9:30)

Vše jsou jen pouhé dohady či teorie,prokázat tu nelze nic a tak si každý může vytvořit obraz světa po svém,docela se mi líbil výrok Fíkuse,který tu jeden čas byl a to že, stejně vijou všichni h...o.

Pro Edu

(Mirek, 26. 7. 2011 8:41)

Něco na ten způsob je popsáno v teorii generátory prostoročasu,a tohle jsi četl? http://qarton.sweb.cz tak to si myslím,že žádný osel napsat nemohl.

pohyb vytváří stopu - Mirkovi

(Eda, 26. 7. 2011 8:06)

To jsi velmi dobře posal. Dá se to vystopovat i ze Star Treku.
Tam hledají ztracený raketoplán nebo jiné kosmické lodi podle stopy, kterou zanechali při svém pohybu.
Pohyb však nemůže vytvářet nový prostor. Proto rozpínání Vesmíru neuznávám. Spíše se přikláním k teorii, že Vesmír je tu odjakživa bez hranic a že nebyl stvořen ze singularity. O vzniku Vesmíru stejně nikdo nemůže podat důkaz a člověk může jen pochybovat, což je jemu vlastní.

Podobné stopy zanechává život lidí po smrti. Údajně se dají zaznamenat na starých osídleních zvláště v kameni. Zabývá se tím pár lidí i u nás.

Jak vzniká člověk - Mirkovi a ostatním

(Eda, 26. 7. 2011 7:44)

Vesmír je tak složitý systém, že tvrdit, že víme , jak funguje, je pouhé vychloubání se, které vědci, co by nadlidi, rádi říkají.

Zamyslel jsem se nad vznikem člověka ze spermie a vajíčka.
Ve škole jsme se učili, že probíhá neustálé dělení buněk až dorostou do příslušných orgánů. Něco ale musí neustále dodávat materiál pro nově vznikající buňky. Tady myslím hraje úlohu ta subatomární energie,
která se umí " rozpínat", lépe řečeno samoreprodukovat a vytvářet novou hmotu.
Zase ale musí někdo nebo něco to dělení buněk zastavit, jinak by se z nás stali obři.

Edo

(Mirek, 26. 7. 2011 1:33)

Nemyslím,že fungování světa je nutno vysvětlovat supersložitými zmatenými teoriemi,podloženými nesmyslnými rovnicemi,kterým beztak nikdo nerozumí,byznysvěda nám tu vytváří gigantické tunely,nejen v Cernu,kde jim údajně něco z budoucnosti kazí jejich práci,ale i v ekonomice a v neposlední řadě i v lidském myšlení,snad vrcholem současného "vědeckého poznání" jest ,když "věda" tvrdí,že k pochopení všehomíra je třeba zdravý rozum odhodit,tak k tomu není co dodat,snad jen otázečku,čím tedy k tomu poznání došli.

"BŮH V KOSTKY NEHRAJE"

(Mirek, 26. 7. 2011 0:19)

,bingo Ensteine.Myslím totiž,že žádný,byť i ten sebenepatrnější pohyb není zapomenut čili ztracen,zůstane po něm krom jiného,stopa, prvotní informace -éter, z kterého jest následně vše ostatní stvořeno.Pohyb by takto vytvářel prostor,aniž by k tomu byla potřebná energie,neb stopu či informaci vytváří z ničeho,něco jako rozdělení ničeho na hmotu a antihmotu.Anihilací hmoty a antihmoty tedy nemůže vznikat žádná energie,ale nic,vůbec nic,tedy to,co se považuje dosud za antihmotu,antihmotou nemůže být,neboť anihilací vzniká energie,jde vlastně o změnu energie na jinou formu,z uvedeného vyplývá existence ZRCADLOVÉHO VESMÍRU(antisvěta)existujícího v ZRCADLOVÉM ČASU(antičasU) a nabízí se tím i vysvětlení rozpínání vesmíru a odkud pochází gravitace.Vesmír by tak fungoval jako gigantický HDD v němž žádná informace není ztracena a nevznikl žádným fantasmagorickým velkým třeskem,ale z jedné nepatrné,nejmenší možné částice,ovšem kde se ta vzala Bůh ví.

subatomární energie

(Eda, 25. 7. 2011 12:22)

by se dala pokládat za to, čemu někteří říkají Bůh neboli Stvořitel.
To by tedy byl důkaz toho, že Bůh je v každém z nás.

To, že "temná" energie je tvořivá, uznávají i vědci, neboť má na svědomí
neustálé rozpínání Vesmíru.

Mirkovi

(Eda, 25. 7. 2011 8:32)

Vycházím z toho, že Vědomí bylo dříve než hmota.
Možná se dá dát rovnítko mezi Vědomí a energii. Myslím tu energii, kterou vědci nazývají "temnou" a spočítali, že tvoří asi 70 % Vesmíru.
Nedávno jsem viděl jeden díl Star Treku Voyager, kde mimozemšťanka Kes byla schopna vidět hmotu na subatomární úrovni. Bylo to takové barevné kontinuum.
Tedy žádná božská částice, kterou marně hledají v Cernu.
Ta subatomární energie si vytvoří kolem sebe hmotu , uzavře ochrannou slupkou ( aurou) a prostřednictvím vytvořených orgánů a myšlením se snaží vytvořit něco nového. Někomu se to podaří, někomu ne.
To mě teď zrovna napadlo.
I ve scifi filmech mohou být zajímavé podněty k posouzení.

Pro Edu

(Mirek, 24. 7. 2011 16:10)

Tak to jsme myslím zajedno,jen jsem to poněkud jinak definoval,snad jen výhradu k té hmotě,páč hmota jest hmotou jen z pohledu člověka,respektivně vnímání světa z jeho rozměru,však nic proti,člověk to takto posuzovat musí.Život, toť takový záhadný pojem,my asi máme na mysli uvědomění si svého "já" ,to jest,sama sebe v něčem,a z tohoto pohledu život po "smrti" pokračuje a tudíž žádná smrt neexistuje nebo myslíš,že nic může existovat?

Mirkovi

(Eda, 24. 7. 2011 9:52)

Mám trochu jiný názor ( viz téma Rozhovor s Bohem).
To, co nazýváš Velký duch, nazývám Vědomím s velkým V. Tedy Vědomím celého Vesmíru. Náš duch je schopen něco nového vytvořit pouze ve hmotě
( tělesné schránce člověka). Proto je nutné si část života prožít jako člověk se všemi bolestmi i radostmi, které s tím souvisí.
Jestli stav po životě a před životem člověka lze nazývat ještě životem je těžké posoudit, protože s narozením na ten předchozí stav zapomeneme.

Star Trek

(Mirek, 24. 7. 2011 0:05)

to je mimo mé chápání,v otázce smrti mám jasno,tělo zemře a náš duch se stane součástí Velkého Ducha,tak jako tomu bylo před naším narozením.

Smrt podle Star Treku

 

(Eda, 22. 7. 2011 11:29)

 

nám způsobují mimozemšťané, lákají nás do tunelu a vytvářejí nám holografické představy našich blízkých zemřelých. Tvrdí, že nemá smysl zůstávat jako duch mezi živými. Jen velmi silné osobnosti tomu nepodlehnou.

 

Smrt???

(Edovi, 20. 7. 2011 14:09)

Neřekl bych,že to co bude po smrti jest půda neprobádaná,ze smrti jsme vzešli a také tam skončíme,neb jak nazvat to,co bylo před naším narozením.

Gabče

(Saty, 11. 7. 2011 23:29)

Já měla to štěstí, že jsem měla tátu po celé období dětství a dospívání vedle sebe. Je hezké, že na svého otce tak hezky vzpomínáš a že cítíš jeho přítomnost, určitě ti to pomáhá. Chtěla bych tě poprosit, všimla jsem si, že ráda používáš velká písmena, (jinak caps look) zkus psát normálním písmem, jsou lidé, kterým se to velmi špatně čte.

strach ze smrti

(Eda, 11. 7. 2011 21:53)

se dá přirovnat k strachu z něčeho, co jsme v životě ještě nezažili.
Několikrát v životě musíme zkusit něco nového, i když nemáme proto zdánlivě žádné předpoklady a naučené vzorce jednání. Pokud se však rozhodneme něco nového zkusit,tak se nám po začátečních chybách vzorce jednání samy vytvoří.

Nebojme se tedy ani smrti. Je to jen přechod na dosud neprobádanou půdu.
Naše duše si s tou novou situací určitě poradí.

Pro tebe saty.

(žena, 14. 6. 2011 20:35)

Pouto jak sem psala saty v první křižovatce o svém tatínkovi.CHyběl my celé děctví.A pevně věřím že právě on i když tu nebyl fizicky tak právě ta energije ta láska tu zustala a střeží mě do dnes od všeho zlého proto muj život dostal správný směr abych byla štastná.A VĚŘ ŽE JÁ SEM VELMY SPOKOJENÁ MÁM DVĚ ZDRAVÉ DĚTI HODNÉHO MILUJÍCÍHO MUŽE CO VÍC SI PŘÁD SNAD JEN ABY LIDI KTEŘÍ BLOUDÍ ZÁVIDÍ A NEPŘEJÍ TŘEBA PROTOŽE SOU SAMI NEŠTASTNÍ ABY NAŠLI SAMI SEBE A PRAVÍ SMISL ŽIVOTA PROČ SME VLASTNĚ TU.Ahlavně já sem ta genetická informace mého otce v mích žilách proudí jeho krev a krev není voda a mladší synek má zase mou krevní skupinu no není to nádherné.

Co je to štěstí ?

(Eda, 14. 4. 2011 9:12)

Tak minulé téma skončilo u prasátek.
Doufám, že toto téma neskončí u mušky jenom zlaté.
Podle jedné nejmenované osoby není štěstí permanentní stav.
Štěstí jsou okamžiky, chvíle a lidé, které potkáte.

Můžete také hádat, kdo to řekl.

Re: Co je to štěstí ?

(ratka, 14. 4. 2011 9:19)

podlemeje to subjektivny pocit souvisejici s vyssi hladinou endorfinu. Je to odmena za "uspech" naseho snažení. Neuspěchje odměnen "zklamnáním a hnevem" (dle natury) stesti je iluzorní pocit spravnosti vyhodnocený naši oklamanou mysli.

Re: Re: Co je to štěstí ?

(Eda, 14. 4. 2011 14:29)

Ratko,
pokládáš rovnítko mezi štěstí a radost z úspěchů ?
Měli bychom tedy jít štěstí naproti ?

Zajímavé je, že poznám na sobě okamžik, kdy jsem byl šťastný také zpětně podle výrazu mé tváře na fotce.

Re: Re: Re: Co je to štěstí ?

(ratka, 14. 4. 2011 20:10)

nemyslim si. casem se stesti unavi a sedne si i na toho kdo se nesnazi :o)

Re: Re: Re: Re: Co je to štěstí ?

(Eda, 26. 4. 2011 8:58)

Štěstí se nikdy neunaví, neboť je to relativní pojem.
Někdo ale nepozná štěstí ani, když na něj sedne.

Re: Re: Re: Re: Re: Co je to štěstí ?

(ratka, 27. 4. 2011 16:59)

čím to může být?

Smysl života

(Eda, 11. 4. 2011 9:21)

Sleduji teď znovu seriál "Cesta do neznáma (Sliders)".
V 10. díle 1.řady se dostávají 4 hrdinové do paralelního světa, kde si mohou
vybrat z bankomatu jakoukoliv částku a po výhře v loterii si požádat o splnění jakéhokoliv přání. Považují to za Utopii, až do osudného večera, kdy mají dobrovolně odejít ze světa vypitím jedu.
Nejvíc mě na tom zaujalo to, že ti lidé odcházeli ze světa rádi s pocitem,
že musí uvolnit místa dalším. Také v tom světě bylo jen půl miliardy obyvatel. Byla to taková umělá regulace populace.
A nyní otázka :
Opravdu stačí člověku si před smrtí splnit všechna svoje přání, aby si řekl :
Žil jsem krátce, ale byl jsem aspoň na chvíli šťastný ?
 

Re: Smysl života

(Martin, 11. 4. 2011 22:42)

Hezky to vyprávěl Abrhám svým dětem ve filmu Vrchní prchni!
O tom prasátku, které se podhrabalo a šlo do žita.
Zabili je pak všechny, ale jen jedno si mohlo říct: ,,Byl jsem v žitě...!"
Já osobně si myslím že je to málo, bejt ,,v žitě."
Splnit svá přání to ano, ale pak je nutno užívat si těch
svých splněných přání!
A až jednou ta s kosou přijde, bude to chvíle kdy ti bude zcela jedno,
byl-li jsi v žitě, či nikoli.

Re: Re: Smysl života

(Eda, 12. 4. 2011 1:00)

Já znám jedno prasátko, které těsně před smrtí zaběhlo do školy.
Vyběhlo na stupínek k paní učitelce a řeklo :
Tak teď tady máte názornou pomůcku.
V dalším životě si mohlo říci :
Jednou jsem ve škole bylo.
A děti se podle mě učily

Re: Smysl života

(ratka, 12. 4. 2011 18:52)

nestaci. byl to jenom film

Janovi

(Eda, 2. 4. 2011 6:39)

Chtělo by to zjistit, kolik takový ptakoještěr nebo drak unese.
Jeskyňovci používali například Brontosaura jako bagr nebo jeřáb.
Teorii jsem nabídl Arnoštu Vašíčkovi, ale ten ji odmítl. Tak jsem ji poslal ještě do Rakouska Reinhardu Habeckovi.

Edovi

(Jan, 31. 3. 2011 11:27)

Přiznání je polehčující okolnost.Teď už jen vyděržať a nepokračovat v dalších a dalších z nudy nesmyslech.Snad se zadaří.Držim ti pěsti.

Janovi

(Eda, 30. 3. 2011 15:50)

Žába na pyramidu nevyleze .
Ale objevil jsem, že jeden ze symbolů moci faraónů (was) má na horním konci hlavu ptakoještěra.
Takový ochočený ptakoještěr pomohl pomáhat stavět Egypťanům pyramidy !

Edovi

(Jan, 30. 3. 2011 15:30)

Mě se zdál sen daleko horší.Hrál jsem za Spartu.Chytal nám Chovanec.Dal jsem malou domu,míč se zastavil před brankovou čarou.Jozef k němu přiběhl,rozpřáhl se že odkopne a netrefil.Rozpřáhl se po druhý a dal si vlastňáka.V zápase jsem dal čtyři góly.Vyhráli jsme.Na tiskovce jsem se uprd a nikdo se mnou nemluvil...Víš co se stane když se jedna hloupá žába v piramidě rozhodne rozpřáhnout k nákopu...?

Edovi

(Martin, 26. 3. 2011 20:18)

Sekt které nabádaly své členy k sebevraždě bylo mnoho.
V běžném životě jde tato věc jaksi jen kolem mne.
Ale něco jsem o tom četl, je to strašná manipulace s
lidským myšlením!

sekta Nebeská brána podrobněji

 

(Eda, 26. 3. 2011 19:28)

 

http://www.sysifos.cz/index.php?id=slovnik&act=zobrazit&idd=&pismeno=&vyraz=1207300970&heslo=Nebesk%C3%A1%20br%C3%A1na

 

sebevražda sekty Nebeská brána

(Eda, 26. 3. 2011 19:21)

http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/162701/Dlouha-bila-znouci-kometa.html

Martinovi

(Eda, 26. 3. 2011 19:14)

Sen o budoucnosti jsem měl jenom jednou.
Asi to fakt způsobila ta blížíci se kometa.
Myslím, že tenkrát spáchala sebevraždu jedna sekta,
která si myslela, že se blíží záchranná planeta Nibiru
a že jedině tak se na ni dostanou.
Eda

Edovi

(Martin, 26. 3. 2011 0:00)

Snad jsi se také nezapálil nastávajícím koncem světa!?
Má bejt v r. 2012! Jen že já, žel, nemám ted' na konec světa čas.
A taky - při konci světa vznikne strašlivej binec,
než pak ten svinčík uklidíme, to bude nejmín' rok 2013!

sen o budoucnosti

 

(Eda, 25. 3. 2011 7:38)

 

zdál se mi 31.1.1997.
prázdná krajina bez stromů, bez zvířat a bez lidí, jen hliněné cesty. Vylezl jsem na hliněný val a spatřil obrovské kalné jezero bez života.
Tak jsem se chvíli motal sem a tam, až jsem našel opuštěný novinový stánek a přečetl si datum : 2877

Ještě možná příčina snu :
3 dny předtím jsem se dozvěděl, že se k Zemi blíží
kometa Halle - Bopp.
 

 

žáby

(Eda, 13. 3. 2011 6:15)

bohužel moc chytrosti nepobraly.
Kdyby se spojily a postavily pyramidu, tak by toho
čápa mohli nakopnout.

Edovi

(Martin, 12. 3. 2011 21:52)

Jestli budeš žába, tak na mne nebudeš mít!

školní otázka

(Eda, 12. 3. 2011 20:58)

Děti, jestlipak víte, proč má čáp tak dlouhé nohy ?
Pepíček :
Aby mu žáby nemohly nakopat zadek.

Pro Saty

(Martin, 12. 3. 2011 16:59)

Třeba mi - jako čápovi - budou chutnat!
Čápi už přece děti nenosí! Sem tam nějakou holku ještě
přinese vrána, ale běžná dodávka dětí čápem je zakázaná, většinou cestou nastydly!

Martinovi

(Saty, 12. 3. 2011 11:46)

Budeš čápem? Hezkej pták, prej nosí děti. Já bej tebou, tak bych si to ještě rozmyslela a víš proč? Čáp žere žáby!!

Život po životě

(Martin, 11. 3. 2011 20:37)

Já budu - jako plachtař - reinkarnovat do čápa, abych si zalítal. Jen stavba toho hnízda na komíně mi dělá starosti.

Život po životě

(Eda, 10. 3. 2011 9:20)

Můj kolega vymyslel takovou sentenci :
PO SMRTI UŽ SE NEUMÍRÁ.

On totiž nevěří na reinkarnaci.

Edovi

(Mirek, 7. 3. 2011 10:26)

Hm,tak to mi Edo přijde takový dost nezdvořilý,raději bych ji té bolesti zbavil a strčil ji prsty do svěráku.

když ženu bolí hlava

(Eda, 7. 3. 2011 8:13)

tak se muž z toho může takticky vykroutit.
" To nevadí, miláčku, tvou hlavu nebudu potřebovat".

také souvislost

(Martin, 6. 3. 2011 23:06)

Máš pravdu, Mirku, některá místa těla jsou propojena.
Když tě bolí hlava, stačí si dát prst do svěráku!
Určitě ihned přestaneš bolest hlavy cítit!

také souvislost

(Mirek, 6. 3. 2011 12:06)

Jestli je zadek propojen z mozkem to fakt nevím,možné to je,Ale co si každý může vyzkoušet je přímé propojení zadku se zrakem,např.vrazí-li vám někdo vidličku do zadku,vyhrknou vám slzy a naopak vražení vidličky do oka má zaručený následek,že se člověk posere

Martine

(ratka, 6. 3. 2011 8:10)

spadla na prdel ale otresy se prenesly do hlavy. mela veky neb maly zadek?? jestli maly tak to byl duvod :o)

Martinovi

(Eda, 6. 3. 2011 7:36)

Já mám trochu jiné vysvětlení.
Babka si chtěla užít jako za mlada.
Na těch místech, která jsou obalena, nemůže dojít tak snadno k poškození, ale mozek při jakémkoliv otřesu naráží do tvrdé lebky. To je jako bys tloukl hlavou o zeď.

Martinovi

(Saty, 5. 3. 2011 22:51)

Není to tak složitej případ Martine. Zjistila jsem, že jsou chvíle, kdy muži v nejlepším věku mívají často mozek úplně jinde, místo aby ho měli v hlavě, tak se nediv babce, jejíž věk jí opravňuje, aby měla mozek na tom místě, na které bohužel upadla.:-DD

komentář

(Martin, 5. 3. 2011 22:30)

Lidi lidi lidi!!! Nebudu to komentovat.
Ale stala se zvláštní věc: Nejsem si jist kde mají někteří lidi mozek.
Protože můj známý jel s bábou na motorce a v malé rychlosti, na mokré trávě spadli. Oba spadli na prdel a bába měla otřes mozku! No vysvětlí mi to někdo!???
 

tako jo :o)

(ratka, 5. 3. 2011 19:49)

zajimalo me jen jak to vidis, jake to ma souvislosti.

singularita je slabe misto velke fyziky, v male fyzice singularity nejsou. a prazdno neni prazdne. je plne moznosti (potencialu) TAkze nic a zaroven neco. oboje najednou.

nic na druhou

(Eda, 5. 3. 2011 19:01)

NIC ( vlastně jen to c) na druhou znamená, že se Vesmír nerozpíná pravidelně, ale čím dál rychleji.
Ačkoliv to nemůžeme v naší Sluneční soustavě pozorovat, tak vědci tvdrdí, že tomu tak je.

Singularita je tzv. nulový bod.
Tedy bod, kde nic není.
Vědci ho dnes v celém Vesmíru nemohou nalézt.
Protože možná nikdy neexistoval.

Já na velký třesk nevěřím.
Ta oprava Einsteina byl jenom takový bláznivý nápad.

xxxxx

(Mirek, 5. 3. 2011 18:51)

Ten vzorec E=mc2 je nesmysl,ale možná nám chtěl Enstein říci,že vše jedno jest,což mnozí vědí i bez něj.

Edo

(ratka, 5. 3. 2011 18:07)

a proc je to NIC na druhou? a co je singularita?

 

(Eda, 5. 3. 2011 18:04)

 

Pokusil jsem se poopravit Einsteina a přeměnil jeho rovnici na E rovná se NIC na druhou.
Vysvětlivky :
E je EXISTENCE Vesmíru
N je NIC - původní singularita, z níž vznikl Vesmír.
I je irracionální číslo
C jsem ponechal jako rychlost světla
Jednoduše řečeno :
Vesmír začal existovat, když NIC se začalo chovat
irracionálně a začalo se zvětšovat rychlostí světla.

 

Bandymu

(Mirek, 5. 3. 2011 14:40)

Docela by mne zajímalo,co tu představa není,milý fyziku.

Opakování fyziky

(Bandy, 5. 3. 2011 13:59)

Energie je schopnost hmoty konat práci. Nic víc,nic míň. To je definice. E je m krát cé na druhou.
Opakovani anatomie. V lidskem těle není místo, kde by byla ulozena duše. Mozek je schopem vytvořit jakoukoliv představu. Duše je tudíž jenom představa.Můj text je originální a volně šiřitelný

senzační zprávy lidé chtějí

(Eda, 5. 3. 2011 7:28)

Nechci se pouštět do diskuse, v kterých zemích je více vymyšlených, překroucených a utajovaných zpráv.
Asi všude na světě je bulvár pro senzační zprávy, které někteří lidé přímo hltají.
Uvedu jeden silvestrovský případ z Arkansasu.
Letos tam půl hodiny před půlnocí spadlo lidem na hlavy 3000 mrtvých kosů. Údajně oficiální zpráva
byla, že ptáci dostali šok z ohňostrojů. Ruská rozvědka uvedla později, že byl vypuštěn z letadla jedovatý plyn, který ptáky usmrtil.
Tak čemu máme potom věřit ?
Přitom padání ptáků, žab, hadů a jiných věcí z nebe
je také již dlouhodobá záhada.

záhada, která není vhodná k řešení - ?!!

(Martin, 4. 3. 2011 23:14)

Já jen poznamenám tohle: Anglie a USA nejsou země kde je senzace hodně vyhledávaná. Senzace je tam - jako ve všech svobodných zemích - na stndartní úrovni.
To jen tady, v Čechách,tady je tendence všechno zakrýt! Dezinformovat ostatní! Utajit! Utlumit! Nikomu nedat právo něco vědět, znát!
To jsou ty pravé povahy přežívajících komunistů starého ražení, ti to dříve dělali!! Proto se nic nesmělo vědět, i kdyby se to stalo!!
A bohužel dodnes tyto tendence přetrvávají!........
Chytá mne fantas, když na to pomyslím!!!!!!!!!!....

záhada , která není vhodná k řešení

(Eda, 4. 3. 2011 21:55)

Opusťme už to téma samovznícení člověka.Přečetl jsem si knihu Tomáše Dosoudila " Samovolné vzplanutí osob"
a zjistil jsem, že všechno je možná úplně jinak.
Skoro všechny případy ( 36 za minulé století)
se odehrály v Anglii nebo USA, což jsou země, kde je
senzace hodně vyhledávána.

horeni cloveka

(ratka, 4. 3. 2011 16:55)

zajmalo by me zda ty horici osoby byly hubenen nebo tloustici. kdyby byli tlusti tak fakt mohlo horet jejich sadlo :o/

neposlušná duše

(Eda, 4. 3. 2011 8:09)

Vraťme se k životu po životě.Teď mě napadlo takové
zajímavé vysvětlení. Co když nějaká nedočkavá duše
se chce osvobodit od těla a vrátit se ke své původní
světelné (ohnivé) podstatě ? To by vysvětlovalo,
že tělo se nebrání.
Neslyšeli jste o světelných bytostech, které nám připomínají naši původní podobu ?

Samovznícení

(Martin, 3. 3. 2011 21:41)

To, že se to nedá zastavit svědčí o nastartování jakési energetické reakce.
A zajímavé je to,že prý při tom nikdo nevolá o pomoc, neřve, nedělá žádné úkony aby se zachránil.
Je tím zřejmě jaksi paralyzován.

samovznícení

(Eda, 3. 3. 2011 6:56)

U nás v Česku neznám případ samovznícení.
Možná je to proto, že už naše babičky používaly
při horečce studený zábal.
Jak to samovznícení propukne, tak se to již asi nedá zastavit.

Samovznícení

 

(Martin, 2. 3. 2011 23:47)

 

Edo, mně polili vodou a to jsem ještě nehořel!
Ale prý se to vodou nedá uhasit!?
Jinak ale jsem prý vznětlivá povaha, snad mi nic nehrozí!

dobrá rada proti samovznícení
 
(Eda, 2. 3. 2011 8:57)

Myslím, že všechny případy samovznícení se týkaly osob, které žily o samotě.
Proto je dobré mít vždy někoho nablízku, kdo by nás,
když to na nás přijde, postříkal studenou vodou.

samovznícení
(Martin, 1. 3. 2011 23:00)

Já mám pocit že to hoření bere energii kdesi z buněčné stavby těla, z biochemické energie uložené v bun'kách. Není to zřejmě plamen jako když hoří dřevo, je to jakási reakce, při níž vzniká teplo.
Li-on baterie (i jiná) také není z hořlavého materiálu, ale nabijte ji a zkuste rozdrtit!
Ano,jsou to drobné zkraty a náhlé vybití při destrukci způsobí hoření. A shoří se vším všudy.
Možná hoření lidských těl funguje také tak nějak...

Edovi
(Saty, 1. 3. 2011 9:12)

Zajímavý příspěvek, díky.

samovznícení
(Eda, 1. 3. 2011 8:10)

Tento jev není dosud objasněn, neboť neexistují žádní svědci. Zasažený člověk vždy umře.
Pouze jednou jsem četl v novinách, že u nás v Česku
zachránil manžel svou ženu před samovznícením tím, že ji osprchoval studenou vodou.
To zřejmě ale nebyl případ SHC, protože voda v tomto případě podporuje hoření.
Rozkládá se totiž na vodík a kyslík a ty se pak znovu slučují za uvolnění obrovské energie.
Viz například palivo pro start raket do Vesmíru.
Jednou z teorií, která se mi líbí je podobnost
s kulovým bleskem podle biotronika Františka Libicy.
Mezi břišní stěnou a zády se vlastně vytvoří elektrický oblouk. Ale co je příčinou jeho vzniku je stále otázkou s otevřenou odpovědí.

???
(Martin, 24. 2. 2011 20:57)

Andrea se nám zbláznila!...

krvava meri
(Andrea, 23. 2. 2011 21:30)

ach ach ach ach ach achjo achjo ma lasko jedina jak mam žit bestebe ach ach ach ach ach ach
 

samovzniceni
(ratka, 13. 2. 2011 13:47)

cetla jsem o konotove teorii. hori dobre starsi a tlusti lide. maji v sobe min vlhkeho a hori jeich sadlo podobne jako svice. vzniti se tuk a hori jemnym modrym svetlem. proto neni ohorele nic jineho. to podporuje i pokus s prasecim masem.

???
(Martin, 12. 2. 2011 22:47)

Děkuji Luciusi i Saty za názor.
Někde jsem četl že samovznícení postihne člověka
ve velkých depresích, který chce zemřít, nebot' svoji
situaci vidí jako bezvýchodnou. Jedná se většinou o starší lidi, nejvíc případů v budovách. Málokdy pod
širou oblohou.
Je zvláštní že takto postižený člověk nevolá o pomoc, nesnaží se uhasit, prostě nedělá nic. Jistě je tím nějak paralyzován.
S troškou humoru musím poznamenat že člověk je ohrožen všude, v dopravě, na sjezdovkách když jede na hory, často v práci, je zde infarkt, rak, nějakej pneumokok, nebo co, no, abych se ještě musel bát že blafnu jak zapařené seno, to už by bylo moc.
Nicméně je to zajímavá věc, ale obrat'me list...

Samovznícení
(Saty, 12. 2. 2011 17:39)

Zdravím Luciuse, Martina a všechny záhadology.:-D
Samovznícení - zajímavá věc. Není to častý jev, ale vyskytuje se. Spojuje ho jedna věc, většinou jsou ty osoby v klidu, leží, nebo spí a plameny mají namodralou barvu. Postižené osoby nekřičí, nebrání se a oheň jakoby vycházel zevnitř. Ačkoliv je to jev dobře známý už po staletí, moc se o něm nepíše, protože si s tím učené hlavy nevědí rady, nedokáží to vysvětlit. Je to jev, kterej jakoby popíral zákony fyziky, protože lidské tělo obsahuje v průměru asi 70% vody a přesto v několika okamžicích shoří na popel, jako otep suchého klestí. Zajímavý je taky to, že oheň vlastně polyká jen tělo oběti a peřin, stohu novin poblíž, nebo nábytku se ani netkne. Jediný co je jasný je, že oheň musí vzniknout uvnitř těla náhle a ve vysoký intenzitě, stravuje pouze tělo a po vyhoření sám uhasne. Záhada. Podle mého, musí k tomu být vhodné podmínky, nebo spíš kritické faktory, stejně jako když dojde k samvznícení v přírodě, nebo kdekoliv jinde.

Energie
(Lucius, 12. 2. 2011 8:24)

Zdravím Tě martine i Vás všechny ostatní.Rád věřím věcem které jsnme ještě nikdy nezažili,tím myslím přeměnu životní energie na tepelnou...Četl jsem o tom mnoho článků a dokonce jsem četl i nějaký pokus s Vepř.masem,jen s tím rozdílem,že většinou je lidská postava živá a po umření se samovznítí.U vepř.masa to bylo tak,že to bylo maso již mrtvé a byl to jen "kus masa" resp.zadní vepř. koleno.Bylo zabaleno do kusů látky,položeno do postele a zapáleno,(mechanicky).Hořelo téměř 2 hodiny,byl u toho prý neskutečný "smrad",ale spálilo se to celé,až na kost.Nebylo tam nijaké vysvětlení,proč kost neshořela.Nicméně s lidskými "oběťmi" neznámého žháře to zřejmě je jinačí...V článcích jsem četl o tom že "oběť" seděla v křesle,pila nápoj a během 15 min.zbylo jen ohořelé torzo těla,kosti a křeslo "jen" ožehnuté od žáru,nikoli shořené...Navazovali ve většině článků na to,že zapracovala statická elektřina,ale myslím že je to jen vysvětlení pro "veřejnost" Myslím tím že vysvětlení zřejmě ani není...Ale je to hodně zajímavé,když si pomyslíme,že lidské tělo je tvořeno z větší části vodou...Pro Vás Váš Lucius

???
(Martin, 4. 2. 2011 23:39)

Mne by zajímala jedna věc:
Energie se nikdy neztratí, jen se přeměnuje, mechanická na tepelnou, elektrická na světelnou, magnetickou, atp.
A ted' mi řekněte kam se poděje energie člověka
pokud náhle zemře, npř. násilnou smrtí.
Ještě před chvíli byl shopen vydat obrovské množství energie, npř. složit vagon cementu, ale náhle - zastřelíte ho, - on spodne na zem - a umře.
Vystydne. Dál - nic. Kam se poděla energie chemicko-biologického stroje? Neproměnila se na jakýsi rádiový signál, v němž je zakotvena zpráva o celém jeho životě?? Není to ona duše? Nešlo by po putování tohoto signálu kosmem vložit jej do mozku jiného těla? Člověk by tak žil dál. Není to o tom, co píše bible že ,,budou vzkříšení a budou žít věčně..." ? ,,V nebi?" Asi na jiných planetách..?
No, to je jen úvaha. Ale kam se poděje energie člověka při smrti?
Slyšeli jste někdo o hoření lidských těl?
Jak dojde k úmrtí a samovznícení? Shoří doutnáním na popel a zůstanou jen kosti. Tam se asi životní
energie proměnila na teplo...?
Má někdo na tyto věci názor? Napište!
 

xxxxx
(Mirek, 4. 2. 2011 2:23)

Je to jako bychom hledali včerejší den.Není v moci člověka ho najít,však bez něj a těch předchozích by nebyl a ani nedával smysl ten dnešní den,neboť je z těch předchozích složen.Jisté jest,že se z tohoto světa nic neztratí,jak včerejší den,tak i duše člověka,stane se součástí Velké Duše z níž pak vznikají duše nové.

pro Augustyna
(Martin, 3. 2. 2011 22:14)

Jedno jediné ti mohu stoprocentně zaručit.:
Jednou se tam podíváme všichni.
A jak se říká, - není nad vlastní prožitek!

pro Augustýna
(Saty, 2. 2. 2011 15:20)

Asi bych ti líp nenapsala než jak ti to řekl Martin. Je spousta poznatků a zážitků, ale není důkaz a ani nemůže být. je to jiný svět, kam živí nemají přístup.

Částečná odpověd'
(Martin, 1. 2. 2011 22:45)

Augustyne, něco tam opravdu je. Zdá se že je to v jakési jiné dimenzi. Někdy se tyto dva světy malinko prolnou, pak se projeví jisté paranormální jevy.
Bohužel se však nikdo dosud odtamtud nevrátil, aby
vyprávěl...

hledam odpoved
(augustyn, 1. 2. 2011 21:05)

pomuzete poradite je tam neco na druhe strane augustyn

pro Iris

(Saty, 30. 1. 2011 16:42)

Ahojky Iris. Pokud se něco chci dozvědět, musím položit otázku, jako jsi to nyní učinila. Nejsi sama, kdo pociťoval zřejmou přítomnost toho, kdo odešel na druhou stranu. Někteří o tom nemluví a uzavřou to v sobě, protože se obávají zpochybňování a nevíry. Jedno je jisté, vnímají to pouze citliví jedinci. Dost jsem se o to zajímala a chci ti říct, že to není zájem jen obyčejných lidí, ale ža se o existzenci lidské duše zajímají i kvantoví fyzici. Dám ti sem jen úryvek, celé to má 98 stran.
Kvantová duše
Mgr. Rostislav Szeruda
Možnost existence duše z hlediska fyziky
Lidská duše, má-li existovat, musí být hmotná. Pokud by měla relativně
velkou hmotnost, jednalo by se o "mechanický stroj", který bychom jistě byli schopni najít, kdyby opravdu existoval. Aby mohla duše existovat a přitom uniknout vědecké pozornosti, musela by být hmotná jen do té míry, aby mohla existovat jako kvantový objekt. To by však na druhé straně znamenalo, že bychom měli v souvislosti s psýché pozorovat nějaké kvantové projevy.
Domnívám se, že tato varianta je správná. Myslím se, že možnost existence lidské duše je skutečně dána fyzikálními procesy, které mají kvantově-relativisticky charakter. Pokusím se ukázat, že lidská duše se chová jako fyzikální objekt či spíše pole, které přesahuje oblast lidského mozku. Jako pole nesoucí tvar, který představuje naše vjemy, představy, myšlenky, vzpomínky a další obsahy psýché. Jsem přesvědčen, že pojem lidské duše či psýché není jen pouhou abstrakcí!! a pokusím se dále ukázat, že lidská duše (psýché) má tyto vlastnosti:
1. Psýché a její obsahy mají charakter kvantových objektů.
2. Psýché přesahuje rámec lidského těla, prostupuje celý vesmír.
3. Paměť není obsažena v mozkových buňkách, ale je částí časoprostoru.
4. Vlastnosti psýché jsou důsledkem kvantových a relativistických jevů.
5. Obsahy psýché ovlivňují vlastní pohyb elementů živé i neživé hmoty.
6. Psýché je obecná vlastnost hmotných struktur a to i neživých.
7. Individuální psýché jsou odvozeny od vyšší psýché spjaté s celým vesmírem.
2. Mozek - sídlo duše.

Celá studie potvrzuje existenci lidské duše, je to energie která sebou nese veškeré informace o člověku a která se přesune z našeho světa 3D do dalšího rozměru. Silná citová vazba někdy zbrzdí odchod duše a nějaký čas se zdrží, jako kdyby se nechtěla rozloučit a proto jsou podobná pozorování, jako jsi popsala ty. Já když jdu na hřbitov za tátou, tak bezpečně vím a cítím to, že on tam není. Je tam jen popel z jeho těla, ale vím že "JE" jinde, stejně jako "JE" tvůj syn jinde.

Doufala jsem..
(Iris, 29. 1. 2011 21:14)

že se něco dozvím o životě po životě a zatím samé řeči o náboženství a nebo o ničem. Máte někdo nějakou zkušenost ? Mě zemřel před 3mi lety syn...náhle při autonehodě. Teprve nyní jsem schopna o tom něco říci a vůbec to přijmout. Když se to stalo, byl se mnou, dlouho asi půl roku...ne on ale stín...tmavá postava kterou jsem vídala vždy nad ránem tak kolem 4 hod ranní...asi se snažil mi něco říci, ale nerozuměla jsem - bylo jakoby zdálky zvuk.....nepopsatelný. A také se jednou rozsvítil telefonměla jsem tam jeho fotku) jakoby mi syn volal...ale nezvonilo to... A pak odešel...to jsem viděla...zlatý obláček co prošel sklem okna...a vzdaloval se a pak se rozplynul. Pak už jsem ho nikdy "neviděla"....prosím povězte kdo máte o tomto nějaké informace? Řekněte kde by mohl být mohla být jeho duše teď ??? Děkuji

Kniha... (Lucius, 22. 01. 2011 07:10)

 

Zdravím Vás,možná jsem trochu konzervativní,ale určitě nebude mít televize navrch před knihou...Zřejmě se tady budeme rozdělovat na dva tábory,kdy jeden čte a druhý se dívá na televizi,ale myslím že nás čtivích bude asi víc.Bibli jsem nečetl,ačkoli jsem mnoho let,coby dítě,ministroval v kostele,,ale chystám se na to.Je moc zajímavé co tady píšete a zajímá mě především Bible čímdál vic.Myslím si že je v ní hodně zajímavého čtení,ale tak nejak si nedokážu představit,že bych se měl tím vším co v ní je řídit.Snad ji pochopím správně.Když čtu nějakou knihu,ať už to jsou příběhy lidí,nebo krimi,nebo romány,tak se vždy dostanu do stavu kdy jsem schopný číst třeba i 5 hod. v kuse,(samozřejmě,pokud mě ta daná kniha baví a je na to čas),ale je tady taková malá otázka...:Bude mě bavit i Bible?????Odpověď je jednoznačná - přečíst Bibli...Nechci aby to vyznělo,že ji musím přečíst "povinně" ale už jen to že se o ni zajímám,mi dává že to asi bude zajímavé čtení...Napište mi,prosím,o ní víc,děkuji...Pro Vás,Váš Lucius...

Bandy (ratka, 08. 01. 2011 09:38)

tohle ti nevysvetlim. teda slovy ne :o) nevim jak. a uz to ani zkouset nebudu.

ratka (Bandy, 07. 01. 2011 22:08)

Proč tedy čteš. K nemyšlení je lepší televize.Ani nemusíš listovat
 

Čaroději (Bandy, 07. 01. 2011 22:06)

Asi jsme i neporozuměli. Súra je kapitola v Koránu.
Sůtra je příběh, většinou jinotajný.

carodeji (ratka, 06. 01. 2011 19:16)

a co kdyz se slovo vubec nevyklada. co kdyz ma clovek neco v srdci (nebo nevim kde) a kdyz cte neco co ladi s tim co je v tom (nevim kde)to co cte oziva. zazila jsem to.

takhle si nekdy ctu pred spanim slova jednoho zenoveho mistra. snad ani nevmimam ten smysl, jen to pohlazeni. a v tom pohlazeni usinam.
koran, talmud a jine slozite texty nechavam spise stranou. mozna si nekdy ctu vyklady sveta fyziku a matematiku, ale taky nechavam slova klouzat, smysl nechavam klouzat skrz... cekam spise co vyroste samo. v klidnem nicnedelani a nemysleni

Radce (čaroděj, 06. 01. 2011 18:21)


Velmi krásné názory obou bytostí zda napsaných,však pravda je taková jak říká Bandy,mi starší bytosti možná věříme nebo se snažíme cosi pochopit z toho všeho co se píše a říká.
Talmud je opravdu velmi zajímavé čtení ale mnoho toho musí človík znát aby mohl pochopit co talmud chce,vše se nechá vyložit několika způsoby ,každá učená kniha,každé napsání dopisu,každé písmo které si mi přečteme.
Sůtra,je krásná básen a pověsti okolo nich jsou moc hezké,ale i tato neviná sůtra třeba ke koni a jeho pohlazení se nechá vyložit jinak,nechci být mentor či kazatel ale četl jsem několik porovnání od věhlasných myslitelů a byl jsem opravdu překvapen co lze vymyslet z veršů napsaných na papíře.
Stačí říci slovo a toto slovo lze několika způsoby vyložiti,pohladil mě pohledem,pohladil mě rukou,pohladil otrokyni bičem,pohladil nás plamenem.....atd.
Vyložení knihy je jako vyložení povídání o obraze,také ho můžete vyložit z několika stran.
Děkuji vám.
 

ratka (Bandy, 05. 01. 2011 18:05)

Prohrábl jsem pár súr v Koránu a zalistoval v Talmudu.Velmi těžko přístupné čtení. Vlastně nuda.Nucení k úvahám. To Bible je entertiming. Příběh a úvahy navázané až na něj zdánlivě v druhém plánu. Máš pravdu, že vidím Jeříše, Abraháma a i když nevidím Boha, cítím, že juká na mne z každé stránky.To jinde cítím, ale nevěřím, že to ucítí i moje děti. Do těch to musím natlačit. Jako násobilku jako vyjmenovaná slova. A abych mohl učit víře, musím ji mít v sobě.

Carodeji (ratka, 04. 01. 2011 21:02)

dikymoc za tento komentar. kdyz ctu bibli nebo buddhisticke knihy tak si pokazde predstavim jezise ci buddhu. Jak zili, co vnimali, co citili a zda to co ctu ladi s jejich osobou. ctu jejich "slovo" a to znamena cist mezi radky. vnimat.
zda se tim ridi jini lide uz mi neprijde tak dulezite jako ta osoba, ktera byla puvodcem tech radku.
zkousim cist mezi radky a citit, co z ty knihy září. zda žije. a to živé si ponechat.

pro Elišku (čaroděj, 02. 01. 2011 18:19)Dovol i mně něco málo,
jsme v tisíciletí které si říká nové duchovno,jsme lidé bytosti které o sobě říkají jsme vládci této planety.
Omyl a veliký,jsme bytosti které se řídí zákonem který zde platí už miliony let a je neměný,řídí ho sama naše matička země,ona sama určí kdy lidé jako druh skončí,ona sama určí kdy lidé jsou silní a kdy jsou slabší nežli je kojenec,toto je omyl nás lidí.
Bible je kniha která má mnoho tajemstvích a mnoho pravd,ale také mnoho nepravdy se tam skrývá,Saty a Leviathan to píší správně a velice moudře,oba jsou velmi moudří a mnoho ví.
Řídit se jenom tím co stojí v písmu svatém je nedomyšlené,ač otom lze polemizovat,ono sama podstata písma svatého je podivná.
Korán,Kabala,Hinduistické svitky,nebo esoterické učení či Mahabharáta,vše toto napsalo mnoho moudrých lidí ale nelze s tím žít navěky,každá tato kniha se vyvyjí a keždá je psána životem nových lidí,vše bude zaneseno do těchto knih a nové generace se budou snažit pochopit proč to tam ti napsali a také budou říkat kdo to asi napsal a proč a bude se zkoumat proč to napsal.
Bible je kniha která se dá číst pomalu a dlouho o tom vše přemýšlet proč,,,,,není to román ale je tam napsán život lidí před mnoha staletími,v celé bibli není napsáno jak ničit život člověka nebo proč ničit život člověka,jsou tam dána nějaká pravidla to ano,ale ruku na srdce řídili se těmito pravidli ti kteří je kázali?řídili se těmito pravidli ti co o této knize mluvili?
Děkuji za trpělivost při tomto čtení.

pro Elišku (Saty, 27. 12. 2010 13:49)

Ahojky Eliško, Leviathan ti odpověděl a já se s tím co ti napsal, naprosto shoduji. Patříš mezi lidi, kteří jedou svůj život podle hesla - co je psáno, to je dáno, ale neuvažují, nakolik je to "psáno" původní. Bible byla nesčetněkrát přepisovaná a každý kdo ji přepisoval, vynechal něco (mnohdy klíčového) a na druhé zase přidal jiná slova, jen aby to vyhovovalo době i jeho pánům. Jsi-li dobrý člověk, nezáleží na tom, jestli je ti svaté co je psáno v Bibli, ale spíš záleží na tom, jestli je ti svaté mít rád lidi a žít tak, abys nikomu neubližovala. Hodnota člověka není v pokoře a klanění se Bohu, ale v tom jak žije. Uvádíš příklad, že se staly "některé věci", které jsou v Bibli psány. Nenapadlo tě, že se stalo a vyplnilo plno věcí, které předpověděly proroci, vědmy, nebo čarodějové, kteří nemají s Bohem nic společného? Co takoví jako Sibyla, nebo Nostradamus? Myslíš, že Bůh mohl vyslovit takovouhle větu - "nenecháš čarodějnici naživu apod.", čímž přímo nabádá lidi k vraždám a přímo to souviselo s šíleným vražděním nevinných, za což se pak církev musela omlouvat. Nemyslíš že tohle také pochází stejně jako Malleus Maleficarum z dílny člověka? Mohla bych pokračovat a zahltit tak web, ale nepovažuji to za nutné. Já nedělám rozdíly mezi lidmi kteří věří v křesťanského Boha a mezi těmi co nevěří, poznala jsem mezi oběma skupinami jak dobré lidi, tak špatné. Jestli bude nějaký soud a pokud je Bůh spravedlivý jak se o něm tvrdí, pak určitě nebude posuzovat lidi, jestli se mu dostatečně klaněli, ale podle toho co za sebou v životě zanechali. Chápu ale touhu lidí mít svého Boha, pomáhá jim to stejně tak, jako dítěti pomáhá vědět, že má rodiče. Lidem, kteří jsou samostatní a uvažují o každém svém kroku, to připadá jako šidítko, jako něco, k čemu stačí vrhnout zkroušenej pohled a sepnutý ruce a jakýkoliv hřích mi bude odpuštěn.

Pro Elišku (Leviathan, 26. 12. 2010 23:00)

Zdravím,
i když jste se ptala Saty,tak si dovolím aspoň jen pokusitse obecně odpovědět,jelikož tu jedinou správnou odpověď asi nikdo nezná.
Tak že,třeba to co je v Bibli je pro Vás svaté,víte docela rád čtu,a tudíž jsem četl i Bibli,ale nevidím proč by měla jakákoliv kniha a nebo dílo či učení být bráno doslova,jistě vybrat si co mi vyhovuje to ano,ale brát to takto doslova,to je přece už trošku přitažené za vlasy.Nechci tu polemizovat o víře,chtěl bych jen víceméně podotknout,že Bibli napsali lidé a bylo jich poměrně dost,pak jich jí ještě více přepisovalo a žel je prokázáno,že některé původní texty jsou buď dost pozměněné a nebo dodané jiné které tam původně vůbec nebyli,posléze na různých koncilech byla vybrána evangélia,skoro osumdesát z původního kodexu.Tudíž brát takto již zředěné dílo až za svaté,nevím.Tyto informace nejsou nijak tajné,stačí si přečíst nějaké knihy či publikace o historii Bible,dokonce i církev už oficiálně vydala publikaci o historii a dopadu Bible na lidstvo a společnost.To že se určité události popisované v Bibli staly,je zcela logické,vždyť kromě filosofického či morálního odkazu to byla též kronika.Morové rány nebo třeba Sodoma a Comora,tyto města nebo alespoň Comora byla již nalezena,to druhé město leží na dně oceánu,je jen alespoň pro mne záhadou co ho zničilo,jestliže to byl Bůh,proto že lidé v těchto městech byli tak hříšní,prostopášní až zhýralí,tak v tom případě co by musel říci na dnešní dobu a dnešní společnost,těm lidem v těch dvou městech se nemohlo ani zdát,to co dnes je zcela běžná věc.
Za další,pokud je okultismus tak v tom případě ho musel přece vytvořit Bůh,tudíž proč se jím nezabývat,ale hlavně máme svobodnou vůli tudíž opět,když nám jí podle Bible nebo dalších učení Bůh dal,tak ji přece musíme používat,kdyby ne,tak by to byl hřích.Jistě jsou nějaká pravidla jako přikázání,či smrtelné hříchy popřípadě a to říkám jako naprostý neznaboh Kladivo na čarodějnice,kterými se lidé řídí,jen že tyto pravidla opět vymyslel člověk a né Bůh.
Co takhle muslimové a jejich Korán či budhisté a další a další.Je sice jen jeden Bůh,ale těch pravidel je strašně nejen že moc,ale hlavně si docela dost odporují,tudíž které je to správné učení popřípadě která je to ta správná a jediná pravda?
To poslední,budete zatraceni,tak to přece záleží na tom,jak jsme prožili svůj život,jakými bytostmi jsme byli a jaké skutky jsme tady udělali,a né že jsme se něco učili a studovali,beru to z pohledu někoho,kdo věří že po smrti se postaví před Boží soud a bude podroben ortelu,který určí co bude s tím každým dále,jenže je mnoho lidí,kteří též věří nečemu co je po smrti,ale nemá to s tímto učením nic společného,a pak je ještě stále dost lidí,třeba jako já,kteří jsou přesvědčení a nebo si alespoň myslí,že po smrti již nic není,naprosto nic.
Beru to celé jako takovou úvahu s různými životními postoji,a jak to berete jestli se můžu zeptat vy,přesně tak jak to vyznívá z toho původního vašeho příspěvku a nebo ten přístup máte trochu volnější? :-)

Co s námi bude? (Eliška, 26. 12. 2010 21:26)

Saty, mám takovou otázku. Ve Svaté Bibli je jasně napsáno, že Bůh odsuzuje čarodějnictví a jiné magické činnosti..... nenecháš čarodějnici naživu apod. Proč se o to zajímáte? Vždyť nepoznáte ráj. Zůstanete jen tím prachem. To, co je v Bibli je mi svaté. Nedávno jsem koukala na jeden pořad a tam se snažila věda objasnit některé věci z Bible. Například 10 morových ran... a skutečně se staly.
Nebo si vědci mysleli, že některé příběhy jsou v Bibli smyšlené a postupně se přišlo na to, že se také staly. Jasně se tam píše, jak se má člověk chovat, proč se tedy věnujete okultismu? Budete zatraceni.

Bandymu (fikus, 28. 11. 2010 23:41)

proč ne, proč by to nemělo fungovat, když je vůle k tomu, aby to fungovat mohlo

Fikus (Bandy, 27. 11. 2010 12:59)

Na tvoji otázku proč by to mělo fungovat je jediná odpověď. Prostě proto, že není jediný důvod, proč by to fungovat nemělo

pro Saty (fikus, 24. 11. 2010 22:42)

psal jsem pro Klaudii něco o možných kontaktech s jinými vesmírnými civilizacemi. Proto mně přišlo blbý dávat příklad typu: kolik je to odněkud do Prahy:-)
Příklad.


 

Saty, čarodějko (fikus, 22. 11. 2010 00:37)

 

tohle bylo dost laciný,
Nehledám problémy, hledám kur.., proč by to mělo fungovat.
Hledám důvody proč by to mělo fungovat,...

Fikusovi (Saty, 21. 11. 2010 21:39)

Nějak jsem nepochopila, proč posíláš charakteristiku měsíce. Jestli jsi chtěl navázat na vesmír, tak tohle je slabý kafe. Zajdi přímo na web NASA a tam si počti a sleduj on-line akce, starty a nejnovější zprávy.

pro xxx (Saty, 21. 11. 2010 21:36)

Počítám s tím a moc se těším, ještě mi slib, že se necháš vyfotit ju??

xxxx (xxxx, 21. 11. 2010 01:12)

Až umřu, přijdu vás všecky strašit...

Satanko odpust citace: (fikus, 21. 11. 2010 01:06)

zcela vyjímečně se odvolám na přesné prameny vědění. Děkuji za pochopení milá Saty.
http://astronomia.zcu.cz/planety/zeme/1955-charakteristika-mesice

pro Klaudii (fikus, 18. 11. 2010 02:28)

myslíš, že by jiná inteligence mrhala prostředky jenom proto, aby zotročila nějakou primitivní civilazaci, která se neumí dohodnout kolikrát ani s vlastní rodinou?
Ta civilazace by vynaložila vědění a prostředky pouze proto, aby si podmanila nějakejch pár blbečků, kteří nevědí ani kolik kilometrů je to ze Země na Měsíc?

Míro (2Klaudie, 12. 11. 2010 23:57)

setkání s jinou civilizací pokud by byla ta civilizace normální v tom slova smyslu, jak to chápe naše současná středoevpropská kultura by mě nevadilo. AL eje tu ale... byli by oni ochotni zase odletět a nezneužít nás pro své cíle? Byli by fakt tak mírumilovní jak by se prezentovali? Samozřejmě, že můžou "přiletět" nějací bojovníci a chtít to tady obsadit ... Ale napadá tě otázka, že tady už třeba dávno jsou? Třeba já si myslím, že tu možná jsou, ale asi tady byli... jen by mě zajímalo jak to že tu nezůstali...

jasně Klaudie (fikus, 12. 11. 2010 01:41)

bylo by velmi domýšlivé, myslit si, že jsme v tom velikém vesmíru jediná inteligence, která je schopna formulovat základní matematické věty a jiná lidská moudra.
Osobně si myslím, že lidí je v tom mrnavém vesmíru tolik, že ani čínani by se za to nemuseli stydět.
Příroda udělila zákony a je to všechno tak dobré, jak to je,.
Nemyslím, že by z toho něco dobrého vzešlo, kdybychom se potkali s jinými civilizacemi v tzv: civilizačním okně,...podle p. Sagana.
Má soukromá logika chápe, že to není dobrý nápad potkat se s jinou civilizací,....tedy alespon do té doby, než si vyřešíme svoje mezinárodní odlišnosti,..:-)
Nebo, jsi připravená vidět , slyšet, chápat jinou inteligenci, když se těžko můžeme dohodnout na po lidském způsobu a třeba na Netu?

Fíku (2Klaudie, 11. 11. 2010 21:31)

Já si myslím, že v celém obrovském vesmíru nejsme rozhodně jediné živé bytosti.... jen jsme tak nedoknalí že o těch ostatních nevíme... ani nevíme jestli oni vědí o nás.

možná že,... (fikus, 10. 11. 2010 13:45)

pokud by skutečně existovaly paralelní vesmíry, možná astrální bytosti-jak je nazýváme,...jsou poutníci z těchto vesmírů. Možná, že astrální bytosti vůbec nesouvisejí s posmrtným životem, ale třeba právě s paralelními vesmíry,........
Ach, ten život je furt tak zajímavej,..:-)

astrální bytosti (2Klaudie, 09. 11. 2010 23:23)

tak to se možná máme na co těšit... jen ale jaké ty bytosti budou mít povahu... jako lidi, něktří budou ušlchtilí a někteří nepřizpůsobiví, nebo snad zločinci?

fikusovi (Mirek, 09. 11. 2010 10:27)

O existenci temné hmoty a temné energie ve vesmíru současná věda již takřka nepochybuje,je jí daleko více,než té,kterou dokážeme vnímat svými smysly.Neházel bych proto do koše to,čemu ještě tak úplně nerozumíme.Jistou logiku nepochybně zatím domnělá existence astrálních bytostí má.Ale věřit tomu,že naše Země je střed vesmíru,včetně způsobu života se dá také,samozřejmě.

Saty (fikus, 08. 11. 2010 01:34)

nepodporuj prosím tě šlendrián a spoléhání na to, že když to poděláme v tomto životě, že bude lépe v těch dalších.
O astrálních bytostech vím pouze to, že se zjeví v mysli lidí, kteří utrpí šok. Můžou se zjevit.
Ale soustředmě pozornost na život který žijeme nyní. To je ta berná mince, to je to za co je potřeba se brát a čím se je prvořadě zaobírat. Co bude potom až umřeme? Kdo to ví? nebo někdo přišel a řekl: v pohodě, ...?
Ty jsi přece jeden z lidí, kteří umí podat myšlenku tak, abychom se na ní my ostatní podívali z jiného úhlu. Umíš navodit atmosferu pro vymknutí se z normálu a alespon na netu se zamyslet a rozletět se do jiných světů ve smyslu jiné nálady.
Vím, že upoutat pozornost k současnému životu je nejvyšší prioritou Satanko.

Fikusovi (Saty, 07. 11. 2010 21:24)

Píšeš to sice Janovi, ale odpovím ti já. Jsem přesvědčená, že lidé brzo objeví a předloží důkaz o existenci astrálních bytostí. Pak už nikdo nebude pochybovat o tom, že život smrtí nekončí, ale pokračuje v jiné formě. V jaké? Pokud někdo do někoho vrazí nůž, nezáviděla bych mu to pokračování.

Jane Janíčku (fikus, 02. 11. 2010 15:03)

myslíš, že budu žít ještě jiné životy? Nutně a zoufale potřebuji znát tvůj názor, jinak nebudu moci klidně umřít. Jane, nenech mne v nevědomosti,...prosím! Tvůj zoufalý fikus /starý, nemocný a alkoholik/

ano, vy se staráte o svůj... (fikus, 28. 10. 2010 06:02)

virtuální svět a já se starám o Vás :-)

Fikusi (ratka, 26. 10. 2010 09:23)

jamuzu psat jen kdyz mam zrovna casove okno. jsou to vetinou nekolikavterinove momentky behem dne ci vecera (jsem v praci od rana az nekdy do 6 ci sedmi hodin). vecer si nekdy skypuju s detmi. ve skutecnosti jsem provazana se spoustou lidi, kteri furt se mnou komunikuji a vlastne mi zaplnuji prostor. Dokonce i kdyz si doma zapnu pocitac, tak se za chvilku ukaze manzel a chce se mnou zrovna v ten moment diskutovat. zivy clovek ma vzdycky prednost. Nakonec ani tak na tom nezalezi jak ten druhy bere me. Zda mi rozumi nebo nerozumi. Protoze kazdy se stara o ten svuj skutecny svet v sobe. to virtualni je jen snovy svet. to neni doopravdy. I kdyz pisu to co citim pravdive a ty taky. jsou pravdive vmomentu psani. a pak se ty pravdy minou. to co prijimas ty od me jsi vlastne ty sam. vidis me jako sebe.
proto se neda nic vysvetlovat. Protoze ten druhy vidi v tom druhem svuj vlastni odraz.

oprava (fikus, 25. 10. 2010 23:27)

s jednou ženou,......uniklo mi při psaní, kdy čumím na klávesnici a nedívám se na to co píšu.:-)


 

ratce (fikus, 25. 10. 2010 23:26)

 

mohla by jsi to vyzkoušet na mně ? Potřebuji odezvu ! Já si velmi často píšu přes icq s jednou a komunikujeme online: otázka odpověd, nebo jinak,.....žádný čas na rozmyšlenou a proto víme oba, že si nelžeme. Jsme těmi, za které se vydáváme a jak se prezentujeme na forech. Takhle jsem myslel ten přínos online přenosů, nebo taky telefon taky napoví. Ačkoli, telefon a další viditelné prostředky mohou někdy omezit v něčem, co se týká citového vyjádření. Omezit nebo nadnést, ale jsme dospělí lidé a umíme si tvořit názor ne? :-)

fikus (ratka, 25. 10. 2010 12:15)

myslis ze pres ICQ budu toho druheho rozcilovat a vytačet min? :o) tomu moc neverim

akce a reakce (fikus, 25. 10. 2010 03:03)

hodně pomáhá online kontakt. Třeba takový ICQ,...na otázku odpověd. A je to:-)

ratka (Bandy, 18. 08. 2010 00:02)

Přeříkej si poslední svoje věty. Jestli se za ně nestydíš, beru tě jako dost drsnou holku. Můžeš dělat všechno. Jen ,prosím, myšlení nechej jiným.Ubližovala bys svému okolí.

Bandy (ratka, 13. 07. 2010 17:01)

nejsem hlasatelka. ale nevadi, zkusila jsem to.

ratka (Bandy, 12. 07. 2010 23:04)

Nesouhlasím s Tebou. Ale slibuji, že neudělám nic proti tomu, abys svůj názor mohla hlásat dál. Já vím. Pro Tebe mají stejná slova jiný význam než pro mne.

tak zkusim jinak (ratka, 11. 07. 2010 14:46)

reakce je to co se ti odrazi v hlave TED, v dany okamih. ovsem musis ten okamih postrehnout. byt pozorny a vnimavy.
a nazor je to, co tam mas i kdyz se nic nedeje. je to zesitovana struktura. i kdyby se nedelo vubec nic tak bys uz nejaky nazor mel :o))) nazor nevychazi z toho co je, ale zo toho co si myslis ze je. odraz minulosti pribarveny fantaziemi. iluze

ratka (Bandy, 11. 07. 2010 12:22)

Ne. Nechápu.

BAndy (ratka, 10. 07. 2010 21:57)

presne tak. presne to je rozdil mezi nazorem a reakci. Chapes?

ratka (Bandy, 10. 07. 2010 16:04)

Asi to nemá cenu. Názor je to, co si jedinec o něčem myslí. Bez ohledu na zkušenost či vzdělání. Reakce je odpověď na akci. A nemusí se u toho myslet. Když praštíš hlavou do zdi působíš na ni nějakou sílou. Reakcí je, že stejnou sílou působí zeď na Tvoji hlavu. A nemá na to žádný názor. To je Newtonův zákon akce a reakce. Osmá třída základní školy. Tam jsem se to naučil.

BAndy (ratka, 09. 07. 2010 09:45)

asi spleteni dojmu. to o cemmluvis ty je reakce. ZAdny nazor :o))) reakce je odraz toho co vnimame. neco jako odraz v zrcadle. Nazor je to co nam vytvori mozek ze svych zkusenosti a podsune nam to jako "pravdu".

ratka (Bandy, 08. 07. 2010 21:51)

Já nikomu nezakazoval mluvit. Mluv si kdy chceš. Ale já nerozumím tomu, jak chceš mluvit o něčem, na co nemáš názor ? Každý smyslový vjem na Tebe působí a tvaruje Tvůj názor. Toto je kyselé, toto je sladké, toto voní a toto páchne. A Tvůj názor s Tebou ostatní nemusí sdílet.Jsou lidé, kteří nerozlišují červenou od zelené. Vidí tedy svět jinak. Prostě mají jiný názor než Ty. Polévka, která mi chutná se Tobě může zdát přesolená. Naše názory jsou rozdílné. Ale těmi příklady jsem chtěl jen zdůraznit, že není možné něco vnímat a nemít na to názor.Co chceš povídat o tom, co nevnímáš. O čem ani nevíš, že to existuje. Proto jsem nepochopil.

Bandy (ratka, 08. 07. 2010 11:22)

nesmim mluvit kdyz nemam zadny nazor? tak to mam blby :o)) ale treba obcas nekoho be nazoru potkam a to je ohromna uleva. to souzneni.

ratka (Bandy, 07. 07. 2010 04:08)

Já nějak nerozumím tomu, že nemáš vlastní názor. Proč tedy mluvíš ? O čem ? Reprodukuješ názor jiných ? Ale proti tomu jsi tvrdě nekompromisní. Mám Radečko někdy strach, že jen tak žvaníš. Není to chyba. Holky to dělávají.
No a pravidla pro život si netvoříš. Ty tvoří pro Tebe život. Je na Tebe, kterými se budeš řídit. Jednou poznáš jestli Tvá volba byla správná. Jen aby nebylo pozdě. To bych Ti nepřál.

Bandy (ratka, 03. 07. 2010 15:37)

nikde netvrdim ze mam vlastni nazor, spise ze zadny nazor nemam :o)) co mam revidovat kdyz nemam nazor??

vecere leze. u nas vari muz a ja jim co navari. kradu cas, tady ted na tu diskusi urcite. mysli si co chces. a nemysli co nechces. pravidla delaji zivot jednodussi, to neni o nazoru. kdyz ho chci mit jednodussi tak pravidla respektuji , kdyz si ho chci komplikovat nebo rebelovat tak je nerespektuju. nebo muzu spravovat boty pak nemusim dodrzovat pravidla taky, mela bych vyjimku :o))) ses dobrej Bandy

r atka (Bandy, 02. 07. 2010 00:26)

Nevzpomínám, že bych Tě nabádal něčemu se přizpůsobovat. Hrdá tvrzení o vlastním názoru jsou pěkná jen mají mezeru. Začalo to Žákovskou knížkou. Tam Ti číslicí 1 - 5 zapisovali, jak jsi úspěšná. Pak přišli různé přijímačky a jejich cílem další soud o Tvé úspěšnosti. A jek úspěšně se cítíš, když dětem ani tomu Tvýmu neleze večeře. Nemáš lepší pocit, když jim chutná ? Kradeš ? Ne ? Tak kde je Tvoje svobodná vůle ? Ovlivňuje Tě společnost ? Na tu přece sereš. Tak jak to je. Nejezdíš po silnici vpravo ? Nebo se necháš ovlivňovat ? Radko, kamarádko. Zkus trochu revidovat.

BAndy (ratka, 04. 06. 2010 13:47)

a co s tim? porad se tocime kolem toho jak dalece se podrizovat mineni okoli. jak dalece ho nechat aby ovlivnovalo zivot cloveka. nebo dokonce ho nechat ovlivnovat muj vlastni zivot a ridit se timto minenim. to je cesta do zahuby. psychicke zahuby, neurozy a deprese. teda ja zavcas hodila vyhybku a tyhle veci me nijak netankujou. mysli si co o me co chces :o) je to v dusledku ciste tvoje subjektivni zalezitost co si myslis, s kterou ja nic nenadelam.ja uz se rozhodla davno.

ratka (Bandy, 04. 06. 2010 12:13)

Kdo je hodnocen jako úspěšný o tom nerozhoduješ Ty ani já. Veřejné mínění se to jmenuje. A jestli je Ti toto mínění lhostejné, stejně tak si Ty lhostejná jemu. Lidé kolem ať chceš nebo nechceš , si Tě zařadí do škatulky. A jen těžko s tím něco uděláš.
Pak si uvědomíš, že po tom, co si o Tobě myslí druzí Ti něco je. A fest.

BAndy (ratka, 27. 05. 2010 11:17)

ted uz tomu nerozumim vubec. Co me je potom co si mysli druzi? kdyych byla pojistovak nebo reklamni agent tak by to asi bylo dulezite, ale opet jen z financnich duvodu, abych s nimi mohla vyjebat a vydelala. ale jinak mam uplne nahaku co si ti druzi mysli a ani to nezkoumam. rikas ze ty to vis co si ti druzi mysli? tak dobre. ale ja to nebudu proverovat. protoze to proste neni mozne. Kazdy vi jen to co vi on sam. nikoliv to co vedi (si mysli) ti druzi. Tak mluv za sebe a budeme si rozumet.

ratko (Bandy, 27. 05. 2010 01:56)

Co jsem, proboha ,překroutil. Já neposuzuji lidi, jestli jsou úspěšní pro Tebe. Já Ti ukazuji, jak je posuzuji tisk, rozhlas, televize. O tom, jestli jsem já úspěšný si můžu myslet co chci. Ale rozhodnou ti, kteří kolem žijí. Tvoje hodnocení, stejně jako moje se bude možná lišit.
Úspěch je například, nebýt nešťastný.Být nevědomý může být štěstí. Pro okolí to jako úspěch vypadat nebude. Čemu ty říkáš být úspěšný ? Nebereš to jako být šťastný ? Pak bych věděl, proč si nerozumíme.


 

Bandy (ratka, 13. 05. 2010 20:51)

 

Prekrucujes recene a to dost drsen a pak se neda diskutovat. To co popisujes neznamena vubec nic o tom zda toho clovek povazuji za uspesneho nebo ne. Muze byt nestastny, nebo nevedomy. Ale Neuspesny?
A je ten s penezi uspesny? Muze ot byt uplny chudak a ubozak. Zena mu umre na rakovinu a decko se zabije na drahem aute. Uspesny? Tohle mereni, vazeni a souzeni druhych je k nicemu. vlastne me vubec nezajima.
jasen ze naprosta vetsina lidi posuzuje, meri a hodnoti. Klidne to delej. ja se nepridam

ratka (Bandy, 13. 05. 2010 14:26)

Nějak mi uniklo, že bych Ti něco vyčítal. Naopak se mi zdá, že jsem nechal Tvá rozhodnutí zcela na Tobě. Říkám -li, že něco je chápáno obecně, pak se nejedná o moji představu. Hovořím o tom, jak úspěšnost prezentuje televize, rozhlas, tisk, jak lidé se kterými hovořím.
Být úspěšný znamená existenční jistotu, obdiv okolí a ještě mnoho pozitivních jevů s tím souvisících. S tím jistě souhlasíš. Je úspěšný muž, který si nevydělá na nájem nebo který nemá kde bydlet ? Je úspěšný muž, který dře jak magor od rána do večera a manželka mu zahýbá ?Já bych řekl že ne.To je neúspěch. Je úspěšná žena, která je po čtvrté vdaná a manžel ji pokaždé bil ? To je mi tedy úspěch.Jsou úspěšní rodiče dětí, které ve škole propadají, v horším případě fetují ? Ne. Jasný neúspěch. To jsou příklady neúspěchu.
A úspěch je pravý opak. Je na tom něco nesrozumitelného ? Budeme o tom ještě hovořit ? Má to smysl ?

Bandy (ratka, 17. 04. 2010 16:12)

OK, udelals totez co vycitas me. Mluvils o predstave uspesneho obecne a myslel pritom svoji predstavu. nebo mluvils za celou spolecnost? za me urcite ne :o))) na druhych pry (nemluvim o tobe) vydrazduje pry nejvic to co delaji sami.

ratce (Bandy, 16. 04. 2010 20:44)

Pokusil jsem se naznačit jak pojem "úspěšný" je chápan obecně. Čeho je symbolem.
Ty si klidně zvol svoji definici. Ale pak se neptej na její význam, Je jen Tvoje. Hrdost bezdomovce na jeho nezávislost je taky postoj. Pro mne poněkud zvrácený. Pro Tebe možná snesitelný. Jak chceš.

BAndy (ratka, 09. 04. 2010 18:55)

aha, tak takhle to nerozdeluji. potomek moje prani plnit nemusi a svest ho taky muzou. A uspesny je ten kdo zije v souladu se svoji naturou a nemusi predstirat neco jineho I treba proto ze neni zavisly na okoli. takze nevim zda to je nebo nei uspesne i pro jine. Asi ne. asi je kazdy uspesny jen sam pro sebe.

ratka (Bandy, 08. 04. 2010 13:06)

Malá pomůcka. Úspěšný je ten, koho za takového považuje jeho okolí, případně i mědia. Dacan je ten, o kom si to myslí lidé co ho znají. Nesvedený potomek je takový, kterého nebo kterou ještě nikdo nesved.Nezvedený potomek je ten, který neplní to, co by si přáli jeho rodiče nebo učitelé. (Nic si z toho nedělej. I já jsem si spletl s a z).

BAndy (ratka, 04. 04. 2010 21:00)

ta procenta jsem si mozna vymyslela. mam bujnou fantazii. a kdyz si muze vymyslet novinar tak ja taky.

to nebylo podstatou vypovedi.
co je uspesny rodic? co je uspech? coje dacan a nesvedenychpotomek.oooooo to jsou tezke pretezke vety. ktere nedokazu posoudit.

ratka (Bandy, 04. 04. 2010 20:23)

Spíš nesouhlas s údaji v procentech, které si získala. Nemohou být pravdivé, protože jsou prakticky neměřitelné. Nechci vyvracet Tvoje tvrzení. Ale dovolil jsem si zpochybnit zdroj Tvých informací. Pokusil jsem se podpořit Tvoje sebevědomí tím, že Ti říkám , že nejsi cizím produktem. Sama se utváříš. Jistě že něco podědíš, něco získáš výchovou, ale pořádek si v tom děláš sama, ne ? Kolik nesvedených potomků mají poměrně úspěšní rodiče. Kolik dacanů ukáže, že jsou absolventy nejlepších škol. Ještě si troufáš jít do procent ? Já ne.

BAndu (ratka, 04. 04. 2010 18:32)

tvuj posledni komentar chapu jako nesouhlas s tim mojim :o)) je to tak?

ratka (Bandy, 27. 03. 2010 12:18)

Zkus začít od Adama. Víš , kdo jsi. Ty si ta paní, která vejde do obchodu, prodavačka si Tě nevšimne a Ty se ozveš. :"Vnímáte mě, madam ? Jsem tu já." Všimla sis to poslední zájmeno ?
Ty jsi ta, které se kolem sukně motají děti a Ty jsi ta, pro kterou je Tvůj chlap ochoten se poprat. Jaké jiné já tedy hledáš ? Chceš vědět jak Tvoje já vzniklo ? Spermie se setkala s vajíčkem, to se uhnízdilo v děloze. Ale to znáš. Přitom došlo k jisté výměně genetických informací a zůstala si Ty jako jediný majitel této kombinace. No a tak sis troufla nakouknout na svět. A od začátku jsi se snažila vnímat ho všemi smysly. Někdy kolem roku se Ti začalo dařit poznané utřídit. To když si mamince poprvé řekla ne. To přišla nová zkušenost. Plesknutí přes zadek nebo trpělivé maminčino vysvětlení. A další třídění poznaného kolem tří let.To už si uměla i trucovat. Jenže začal čas, kdy hlavička umí třídit zkušenosti plynule a neustále.Teď začne mít rozhodující vliv okolí, zejména výchova doma, pak škola a pak výchova spolužáky v momentě, kdy začneš pochybovat o tom, že maminka má vždy pravdu. Co už dál. To už jsi Ty. Hotový člověk. Člověk, který je připraven se změnit podle toho, co se děje kolem.
A teď bych chtěl vidět člověka, který mi do očí řekne, kolik procent čeho mě utvářelo.Kde k těm číslům došel. Jak ví, že nepoznám, že lže.
A když se na to podíváš tak, vykašleš se na pindy nějakého novináře, který se rozhodl si vydělat a neví co napsat. Podíváš se do zrcadla a řekneš si:"To jsem já. A nikdo mi do toho nebude kecat." A pak na tom trvat.

Fikus (Bandy, 27. 03. 2010 11:57)

Asi to zmáknu sám, ale díky za nabídku. Jeden nikdy neví.

ratce (fikus, 21. 03. 2010 01:48)

Vždycky když jsem svoji intuici neposlechl, nedobře jsem pochodil. Jsem poměrně nevzdělaný, jen za mnoho vděčím právě intuitivnímu způsobu uvažování,jen dost dlouho trvalo, než jsem mu uvěřil

kdo jsme (ratka, 20. 03. 2010 20:29)

pry z 40 procent kostrukty genu a z 40 procet konstrukty vzorcu z ranniho detstvi. To se utvori nase osobnost (podvedomi) A ten zbytek jsou pak ty zkusenosti a svobodna vule. NO neni to nic moc.
DA se tomu pomoci, kdyz odhalime nase vntrni konstrukty. Teda jak funguje ktery knoflik. ¨Kdyz je pozname tak mame lepsi karty. Ale furt to s nami celkem cvici. I kdyz nam to vyklada, ze to vlastne jsme my. Kdo nam to vyklada? nase mysl. tvrdinam ze to co si mylsime jsme my. A pritom je to nase mysl, co si vymysli.

jo matriarchát (fikus, 18. 03. 2010 08:48)

není špatnej, dnes jsi pod moji ochranou kamaráde

Fikus (Bandy, 17. 03. 2010 13:05)

Jen se o mě bojí.Kdybych ji prý opustil, lepšího by nenašla. Tak ode mne odhrnuje případná rizika. Není to pakárna. Už z dob matriarchátu byla žena strážkyní a nositelkou tepla v rodině.

ahoj Bandy (fikus, 14. 03. 2010 23:42)

jak je možné, že Tvá žena nemá ráda, pokud se věnuješ i jiným ženám? Miluje tě, žárlí na sokyni, nesnese konkurenci, nesnese neposlušnost, nesnese bezvýhradnou neoddannost? Upnula se k Tobě? Mnoho různých modelů. Je to pakárna vid Bandy? :-) Ahoj a jinak dobrý. Je tu dnes vítr! Veliký! Značné síly!

Saty (Bandy, 14. 03. 2010 12:18)

Původní rozhovor byl na téma co jsem. A Dověděl jsem se, že jsem produktem konstrukce vlastního podvědomí. To jsem se ohradil. To ostatní už je navíc. Máš pravdu,že podvěddomí nemůžeš korigovat, když se utváří podvědomě. Můžeš ale korigovat důsledky. Několik příkladů. Podvědomě cítím, že další panák mi už neudělá dobře. A přesto si ho dám. Výsledek je půl na půl. Buď projde vše v poho nebo přijde stav, který názývám dietní chybou. Nebo. Zahledím se do ženy a podvědomě cítím, že bude průser. Nikdy se neposlechnu a jdu do toho. Průser je vždy. Moje žena nemá ráda, když se moc věnuji jiným ženám.

ano (fikus, 14. 03. 2010 03:52)

ano, jen jsem se sem nemohl dostat:-)

pro Fikuse (Saty, 14. 03. 2010 01:25)

Je sobota večer, ještě ti to tak pálí jako ráno?:-D

pro Bandy (Saty, 14. 03. 2010 01:24)

Podvědomí si nemůžeš korigovat tato, to si hraje na svým vlastním písečku a dává nečekaný impulzy. Nejsi autorem svýho podvědomí tak jak si to představuješ. Ukládáš sice do paměti zážitky a vědomosti jako do knihy, ale podvědomí ti to vrací i s kapitolama, který jsi nikdy neviděl, neslyšel, nečetl. Je ale pravda, že koriguješ větší část sebe, svoje myšlenky, pohyby a slova, ale spoustu věcí uděláš podvědomě a ani to nezaznamenáš.

a co takhle? (fikus, 13. 03. 2010 02:21)

žijeme osobitým způsobem života. A ten způsob utváří naše podvědomí. Zážitky, schopnost vnímat, cítit a prožívat děje. A pak jsou tu nezávislé procesy, nezávislé na vůli individua. Ty vado, kam já chodím na ty rozumy? Ale moc hezky to vypadá napsané-mně se to moc líbí! A to je teprve sobota ráno!!!:-):-):-)

ratka (Bandy, 22. 02. 2010 22:26)

A to je to pravé. Proto je to podvědomí, že ho utvářím podvědomě. Víš na kolik věcí myslíš podvědomě ? V žádném případě nejsem produktem konstrukce vlastního podvědomí. Počitky z podvědomí jsem schopen korigovat vždy, pokud jsem zdravý a jsem člověk.

BAndy (ratka, 19. 02. 2010 20:42)

hahahaha, to chcu videt jak si konstruujes podvedomi :o)))) dik :o))

ratka (Bandy, 18. 02. 2010 01:07)

Konstrukce, z latinského con-struere, znamená sestavovat. Nic se nesestaví samo. Nic se nekonstruuje automaticky, pokud někdo k tomu nedá příkaz nějakému stroji. A moje podvědomí, že mě konstruuje ? Já se picnu. Já jsem autorem svého podvědomí.Já jediný ho vnímám. Ne naopak.
A konstrukce nevznikne, dokud ji někdo nevymyslí.
Není složité sesypat pár slov. Jen jim dát smysl.

pro ratku (fikus, 12. 02. 2010 15:25)

děkuji Ti za vysvětlení ratko. Také si myslím, že prostředí je důležitý činitel/Werich/, prostředí a okolí může ,,donutit,, běžet v té brázdě, ale do určité doby-kdy se dokážu rozhodovat a tím svým jednáním měnit podmínky pro sebe a okolí. Myslím tu svobodné prostředí, v jiném případě je nutné se pro přežití podřídit. Dík!:-)

 

pro Saty a ratku (fikus, 11. 02. 2010 14:50)

 

z toho nejsem moc moudrý Saty, klikaři jsme všichni co jsme na světě! Jasně jsem to tam napsal :-)Ano, mám zkušenost pouze se svým vlastním životem, nebo Ty snad žiješ život někoho jiného???:-) Ratko, nevymýšlím konstrukce-prostě žiju!:-) PS: Jsem vážně zvědavej, jestli se to uloží

fikus (ratka, 02. 02. 2010 14:30)

jak se ti to povedlo? Zit svuj zivot TED. povazuji to za velke umeni. ne kazdemu se to povede. Bud kouka dozadu (patla se v konstrukcich) nebo dobredu (vymysli si knstrukce nove ) je tak vzacne zit TED bez konstrukci.

ratce (Bandy, 01. 02. 2010 01:53)

Ty jsi holka k pomilování. Kdybychom se mohli obejmout, šeptal bych Ti do laloku, že si myslíš totéž co já. Jen cítím, že o víře v Boha chápeme totéž. Vy lidičky si věřte. Já vím svoje. Jen o konci života se lišíme v názoru. Tady mi došel optimizmus. Ale jsem smířen.

pro Fikuse (Saty, 31. 01. 2010 21:44)

Myslet, vědět, ptát se není přece trápení. Můžeš se zajímat a přitom žít svůj život naplno tak jako teď. Položit si otázku neznamená trápit se. Píšeš takhle, protože máš zkušenost jen se svým vlastním životem, který nijak nevybočil z kolejí tak, jako život mnoha jiných lidí. Jsi klikař jak píšeš, to je moc dobře a já ti přeju, abys klikařem zůstal pořád.

s tím se netrápím... (http://mirekfmb.blog.cz fikus, 25. 01. 2010 02:45)

je mi to jedno co bude až umřu. Pokud něco je, tak se to dozvím v pravý čas a jestli ne, tak jsem zbytečně marnil čas planými úvahami a nežil svůj život ted. A žiju ho sakra rád!:-) Až přijde můj čas, přijmu to s klidem, protože už nyní jsem štastný z toho, že jsem měl kliku a narodil se. Jsem KLIKAŘ !:-)

Bandy (ratka, 24. 01. 2010 17:10)

opet jsem se vratila k tvojemu poslednimu komentari a pokousim se ho nejak desifrovat.
Zni mi hodne agresivne a utocne.
Proc? Proc by ti mel nekdo tvuj nazor brat a mist nej podstrkovat jiny? kazdy ma nejakou predstavu o svete. TEda vetsinou.
Svuj svetonazor.

tyhle uvahy se vynoruji spontanne kdyz je clovek zvedavy a zacne se ptat. Sam od sebe se pta. Nikdo ho nepresvedcuje. Odpovedi si kazdy hleda tam a tak jak vyhovuje jeho povaze.

Kdyz reknes ze neexistujenic jineho jen to co vidis, hmatas, slysis, chutnas a cichas tak je to prece OK.
Ja jsem treba presvedcena ze vse co pozorujeme smysly je jen odraz skutecnosti. Skutecna skutecnost vypada (asi) uplne jinak. Myslim si, ze spoustu veci nezname a znat nemuzeme. Ze jsou pro nas nepoznatelne.
Muzes si myslt ze te po smrti sezerou cervy beze zbytku, a nekdo si muze myslet ze po nem stopy zustanou. Vzdyt je to krasna myslenka.
Urcite je lepsi zit s nadeji nez v beznadeji.

Bandy (ratka, 23. 01. 2010 21:12)

ja na nej neverim, ale libi se mi kdyz na nej veri jini.
nikdy nepohrdam virou jinych. Naopak. respektuju ji.

ratka (Bandy, 23. 01. 2010 19:35)

Jasný. Takže když si nejsem jistej, že nějaký Bůh mě přesahuje prostě jen proto, že v něj nevěřím, pak přesahuji já jeho. Prostě, proč by věci měli být nezávislé jen na mně a záviset na něčem, co může být jen fikce. Já se rád nechám přesvědči. (Jinak bych nebyl ženatej dvakrát). Tak ať zvedne prdel a něco ukáže, machr libovej.

pro Saty (Štěpánka, 22. 01. 2010 19:13)

děkuji moc za vysvětlení chci se zeptat přitel se ptá proč jeho maminka drží nějakou listinu v ruce to chce přitele na něco upozornit měj te se moc hezky a dfekuji moc za vysvětlení Štěpánka

BAndy (ratka, 22. 01. 2010 09:28)

verit v neco co nas presahuje nezavisi podle me na tom zda nas nekdo presvedcil ale jen na tom co uvnitr citime.

pro Štěpánku (Saty, 21. 01. 2010 22:36)

Ahojky Štěpánko, pamatuju se na tebe moc dobře. Zažíváš něco, čemu se říká viditelný projev neviditelného. Všechno co píšeš dneska, ale i všechno předešlé je moc hezké. Tvůj krásný vztah s maminkou tvého přítele vás poutal až do chvíle, kdy řekla že se s tebou loučí. Pusť ji i ze svých myšlenek, bude tak, jak řekla,- nebudeš ji potřebovat. U tvého přítle se to samé stane taky, jen ta vazba je přece jen o něco silnější, proto vize ještě pokračují. Není na tom nic, čeho byste se měli bát. Až bude přítel nezávislý a samstatný, maminka se rozloučí a odejde do klidu.

ratka (Bandy, 21. 01. 2010 21:25)

Já nehovořím o tom co nás zabije. Já se pohoršuji nad tím, že ten, kdo nechá zabít svého syna je arbitrem dobra na zemi. Možná to je jeden z důvodů, proč v něj nevěřím. I když hlavní příčinou mé nevíry je pragmatizmus. Prostě nikdo mě nepřesvědčil o tom, že existuje.

pro Saty (Štěpánka, 20. 01. 2010 23:27)

Už několikrád jsem sem psala ohledně duchu ale teď jde o meho přitele už jsem tu psala že oba dva vidame přitelovu maminku byla to pravda a já pořad věřim že na nas oba dava maminka přitele dava pozor řeknu vam co se mě přihodilo po smrti přitelovi maminky jsem nemohla sehnat práci ať jsem hledala jak jsem hladala pořad se nedařilo až do minule ho rok v srpnu jsem nastoupila na skoušku do jedné práce je to restaurace dělala jsem dobře a dostala jsem smlouvu a dělám tam do dnes proč to řikam když jsem měla podepsanou smlouvu tak druhy den se mi mezi dveřmi restaurace zjevila přitelova maminka řekla mi asi tohle jsem ráda že jsi si našla takovou práci ale je mi líto musim se s tebou rozloučit už mě nikdy v životě neuviďíš a zmizela a jak řekla tak se stalo už jsem ji nikdy neviděla ale hodně moc mi chyby ale je jeden velky problém memu přitelovy se zjevuje hodně često v práci nevime proč prý maminku viděl že držela i nějakou listinu tak nevim chtěla jsem nějake to vysvětleni ktomu co jsem napsala nechtěly bychom aby duch přitelovy maminky bloudil na zemi přejeme si aby našel klit i když je to pro nás tak těžky děkuju za vysvětlení měj te se hezky Štěpánka

nas "buh" (ratka, 20. 01. 2010 15:01)

taky zabije. jako vsecky deti. ale my jsme tupci, ovsem pokud se nam nepodari se nejak ehm v tom zivote porovnat a umrit v klidu a spokojenosti.
jinak to budeme mit blby. a vsichni kolem budou narikat, pokud se nam nepodari je vcas nejak zpacifikovat. (treba nasrat a tak)

 

ono je vsecko morbidni BAndy (ratka, 20. 01. 2010 10:22)

 

narodime se a tim jsem odsouzeni k smrti
stejne tak Buh (pokud to spravne chapu) se nechal zrodit (jako syn) a vedel ze musi umrit. obetoval se.
pry to nemuze byt Buh jako jiz osvicenen vedomi v prazdnote, ale musi to byt bytost tesne tesne pred osvicenim aby se mohla zrodit na zem jako smrtelna.
Heled, ja nejsem zadny znalec, ale tihle Bodhisvatove jsou hrozne ceneni. ZAchranuji lidstvo obecne. Nejen Jezis. A umrit musi.

ratka (Bandy, 19. 01. 2010 00:19)

Mě jenom vytáčí, když někdo nechá zabít svého syna a je za to veleben. Pokud je to nějaké podobenství tak mi připadá dost morbidní.

obetovani syna (ratka, 15. 01. 2010 12:00)

chapu osobne tak (mozna spatne) ze se osvicena bytost ktera je jiz "v nebi" rozhodne se zrodit zde na zemi. Tim podleha vsem zemskym zakonum. Ukaze vsem jak zit (sebeobetovani) aby se clovek dostal do nebe.
Prijde mi to celkem hezke od Boha. Ze teda Jezise na zem pustil.
Ze ho obetoval je jasne. Vsichni musi umrit. Ale ne vsichni se dostanou do nebe. ehm. teda tak nejak si to naivne vysvetluju jako ateista

Tobiáš Baland (Bandy, 10. 01. 2010 03:23)


Kdo syna svého dal v oběť je podle mne v příkrém rozporu s lidským životem . Popírá tím svou dobrotu.Pyšně dává najevo svoji okázalost. A na Golgotě umřel ten syn. Fotr jen čuměl. Co tady chceš, říct, aby to znělo rozumně

Bůh je láska (Tobiáš Balanda, 09. 01. 2010 20:22)

Nuž všichni spojme se v ten ples: Bůh láska je! A světem vším se radost nes. Bůh láska je. .....
Dal Syna Svého v oběť nám by hřích náš vnesl na kříž sám a na Golgatě umřel tam.

Pokoj vám. Přeje víte kdo (?)

pro Luciuse (Saty, 05. 01. 2010 19:34)

Ahojky Luciusi, něco málo co řekl Mesie je pravda a to, že tělo je skořápka. Je křehká a duše je na ní závislá, proto bysme si ji měli co nejvíc chránit a pečovat o ni. Když tělo, které je podle mne fantasticky dokonalé, doslouží a duše z těla odejde, pak už pozbyla svoji funkci a podlehne rozpadu jako kterýkoliv prázdný obal. Víš Luciusi co jsem četla minulý týden? Předpokládá se, že do roku 2020, předloží vědci světu nevyvratitelný důkaz o existenci lidské duše. To znamená, že se tím fenoménem vážně zabývají.

Ztráta...?? (Lucius, 04. 01. 2010 11:34)

Drahá Saty,jsem jako Ty přesvědčen o tom že něco je mezi nebem a Zemí,že existuje duše,která nás neopouští a je s námi pořád,tak i moje tajemno o kterém jsem tady před nedávnem psal a stále jej mám u sebe a s sebou a něco mi našeptává,že sice tělo bez duše není "nic" jen hromádka tlejících kusů kůže a vnitřností,nicméně asi není správné,že se píše o tom,že je lidské tělo jen nepovedená skořapina...Tohle bych si nedovolil napsat nikdy a o ničem co dýchá,ať je to člověk,či zvíře,nebo rostlina...Už dříve jsem psal,že tělesná schránka je plná zázraků a je třeba si ji chránit...Měl jsem pár zážitků se sebevrahy,někteří to myslely vážně a byli na dně - někteří to myslely jen kvůli upozornění na sebe a věř mi že ani jeden pohled nebyl hezký...Proto se pozastavuji nad písmeny mesie zeropulos a i když si myslím,že to nemyslel/la až tak upřímně,zní to přinejmenším trochu zvláštně: -Tělo je stejně jenom nepovedená skořapina,to hlavní je duše- Sice chápu,že po smrti naše tělo nemá cenu ani za mák,ale je třeba si jej vážit před smrtí...Lucius

Mona Lisa (Bandy, 31. 12. 2009 00:42)

Naprosto správně. Uložíme ostatky zemřelého na nějaké místo a pak na to místo chodíme pro vzpomínky. Pro svoje vzpomínky. Nebožtík už žádné nemá. Dáváme světu živých najevo jak jsme si vážili toho, co už není mezi námi. Pieta. Tak se to asi jmenuje.

ancheseneset (Bandy, 31. 12. 2009 00:36)

Začátek čeho ?

----------------- (ancheseneset, 30. 12. 2009 20:44)

smrt, je teprve začátek

******** (mona lisa, 30. 12. 2009 20:42)

to sice ne ale je to prostě úcta no...

schránka (mesie zeropulos, 28. 12. 2009 22:59)

Tělo je stejně jenom nepovedená skořapina,to hlavní je duše.Bez té by člověk byl jen chodící nic.
Proto není třeba chodit na hřbitov plakat nad ztrátou tlěsný(bezcenný)schránky.Jak řekla Saty,ten člověk tam stejně není.

pro Luciuse (Saty, 28. 12. 2009 15:14)

Moc hezky jsi to napsal Luciusi. Je zvláštní, když popisujem pocity, když nám odejde někdo kdo je nám blízký a drahý. Já, když přijdu za tátou na hřbitov, tak tam na tom místě necítím smutek. Něco mi říká, že on tam není, že je někde úplně jinde a tohle místo je jen něco jako pieta, místo pro květiny a chvíli zamyšlení. Zato silně tátu vnímám na místech, kde on byl rád a kde jsme byli spolu. Vzpomínám na něj třeba když vezmu jeho oblíbenou knihu a to jsou chvíle, kdy jsem mu nablízku.

Vánoce... i úmrtí... (Lucius, 22. 12. 2009 15:31)

Drahá Saty,jsem tady,abych Vás všechny pozdravil a popřál všem krásné Vánoce.Krásně jsi to napsala v článku nad komentářem...Je to zlé když člověk ztratí blízké ...Ale jak se říká,vše zlé je k něčemu dobré - většinou se stává,že když někdo blízký odejde,narodí se nová bytůstka,v nejbližším okolí...A znám to i z vyprávění babiček a starých lidí,kteří se upnou na právě narozené dítě,protože v něm vidí a cítí osobu jim velmi blízkou,která odešla,zpravidla před narozením tohoto děťátka.Saty říkávala to i moje stará prababička,že není třeba smutnit nad člověkem který odejde z tohoto světa...Já to cítím stejně a i když na pohřbech brečím,jako malé dítě,tak se přecejenom uklidním vždy tím,že se jednou všichni sejdem - jak říkávala moje prababička.A víš co je na tom nejzajímavější?Na jejím pohřbu jsem necítil potřebu brečet - či jinak smutnit,naplňoval mě pocit spokojenosti a hřejivosti,i když byla studená zima...Podotýkám že prababičku jsem miloval a i ona mě,což mi dokonce několikrát řekla...Mimochodem narodil jsem se v dubnu roku 80 - můj pradědeček zemřel v březnu roku 80...Zvláštní...Pro Vás Váš Lucius...

pro Luciuse (Saty, 11. 10. 2009 12:34)

Ahojky Luciusi, jsme rádi že se vracíš mezi přátele. Věřím, že sílu brzy získáš zpět, stačí jen přijmout pozitivní energii, která je v každém písmenku. Počkáme si, až si přečteš téma v rubrice kterou si vybereš. Jestli budeš cítit, že máš potřebu něco co se tě niterně dotýká říct, tak to řekni. Možná, že právě na tvoje slova někdo čeká. Vítej zpět.

vše co je zajímavé... (Lucius, 10. 10. 2009 22:26)

Drahá Saty,jsem zde opět,abych načerpal zase nové síly,které mě pomalu odcházejí...Nejsem sice nijak na "dně" jak před nedávnem,nicméně mě to tady chybí a chtěl bych se sem vrátit,mezi přátele skvělích stránek.Nebudu se rozepisovat o daném tématu,jelikož jsem jej ještě nečetl,jen jsem se chtěl připomenout,že jsem zpět a chci rozdávat radost i pomoc,všem kterým to pomůže a potěší :-) Jsem tady pro Vás...Váš Lucius

ratka (Bandy, 30. 08. 2009 16:43)

To Gándhí mluvil o skromnosti.O tom, že chyby nejsou jen u těch druhých.
No a kolem mne se vyskytují samé krásné, chytré ženy a úspěšné ženy. Líbí se a jsou fajn. Možná, kdybych byl ženou, hodnotil bych jinak.

BAndy (ratka, 27. 08. 2009 08:07)

Ridim se radou M.Gandhiho. Kdyz budes koukat na sve vlastni chyby pres zvetsovaci sklo a na chyby tech druhych pres zmensovaci tak se muzes priblizit spravedlnosti :o))

A jsem obklopena muzi tak je vidim jen krasne, akorat narostene, co se libi a jsou hrozne fajn :o)) zebych byla muzem??? :o))

ratka (Bandy, 27. 08. 2009 00:15)

Co víš o komplexech mužů ? Byla jsi snad někdy mužem ? Jen ty základní z mládí, které dost často přerůstají do pozdního věku.
Nevyrostl jsem dost vysoký.
Mám malý penis.
Nerostou mi vousy.
Padají mi vlasy
Nelíbím se holkám.
Neumím to s dívkami.
A z tomu ještě všechny komplexy, co mají holky. Kdepak, drahá. Tady byla příroda spravedlivá.

Moniko (ratka, 26. 08. 2009 09:57)

Diky. uz je to dobry. ja jsem takovy otevreny typ :o)) valim to ven dokud to jde abych posleze zjistila ze resim uplne blbosti :o))) dokud je to tak tak je dobre.

Ratce (Monika, 25. 08. 2009 23:19)

Myslím, že všichni to mají dobrý i blbý, jen každý jinak a proto se nám zdá, že je to jen dobrý nebo jen blbý , není to tak. Záleží taky,kolik kdo dá do sebe nahlédnout či schopnost "prohlížeče."
Zjistila jsem např., že ten klid Angličana, který tak obdivuju, protože jej nemám, vlastní málokdo.
Spíš já mám emoce-peřeje nekryté a mnozí ty peřeje vlastní taky, ale ukryté pod klidnou hladinou.
S těmi muži.......no, já to vidím spíš opět individuelně. Jen chlapi jsou dle mého názoru méně otevření, ženská to ze sebe vykecá a muž se dělá, že je v poho, ale ten komplex je tam cítit na hony daleko. Ale jak říkám, v tomto směru bych pohlaví neřešila.

kolik otevrenosti (ratka, 25. 08. 2009 12:53)

sam k sobe clovek unese? Urcite hodne.
To co vidi uvnitr sebe neni zadna slava. a pak ma moznost rict. ja to mam dobry a ti druzi blbe. nebo rekne.Ja to mam uplne stejne blbe jako vsichni kolem. tohle poznani je dost deprimujici :o)))
muz netrpi tolik komplexy. nevim proc. neco maji nastaveno jinak.