Jdi na obsah Jdi na menu
 


ratka (Bandy, 23. 01. 2010 19:42)

 

Vždy, když se hovoří vážně. V rozverných hovorech, ve flirtech, v posteli i u snídaně jsem dvojsmyslů pln. Moje žena to nesnáší. U přítelkyň jsem proto oblíben.

BAndy (ratka, 22. 01. 2010 07:59)

odkdy se Ty vyhybas dvojsmyslum?

ratka (Bandy, 21. 01. 2010 21:35)

Já vlastně ani nevím. Bylo první co mě napadlo, když jsem se chtěl vyhnout dvousmyslům.

Bandy (ratka, 21. 01. 2010 09:56)

nevim o cemmluvis, nevim co chces rict a ani na co narazis. Nevim proc jsi uzil slovo penetrace.

ratka (Bandy , 21. 01. 2010 00:53)

Nejsem si zcela jisty jestli původ slova je v latině nebo v řečtině. V geolofii je to nepřímá metoda k zjišťování pevnosti hornin vtlačováním předmětů různých tvarů pod různým tlakem. Ve stavebnictví je to úprava pórovitých povrchů nátěry, které proniknutím do pórů tyto póry vyplní a povrch se stane hladší a nesaje. V sexuologii je to pronikání do tělesných otvorů (např. pochvy) jinými předměty.(Např. penis, prsty).

Bandymu (Vilda, 20. 01. 2010 22:42)

Tak to je mi opravdu hodně líto. Hodit takhle všechny věřící do jednoho pytle... :(

Bandy (ratka, 19. 01. 2010 09:00)

takze jake pronikani, kdes to vzal? neco chces sdelit a ja nevim k cemu se to vztahuje.

Vildovi (Bandy, 19. 01. 2010 00:34)

Neber si to osobně. Já prostě nevěřím těm, co mi říkají, že věří v Boha. Nevěřím v pravost jejich víry. Dobře znám pokrytectví lidí. Za víru schovávají své nepravosti.Pak několik otčenášů a vše je odpuštěno. Proto nevěřím tomu, co se mi snažíš sdělit. Ale opakuji. Nevidím důvod, proč bys měl Ty věřit mně.

ratka (Bandy, 19. 01. 2010 00:24)

penetrace=pronikání

Bandymu (Vilda, 16. 01. 2010 15:12)

1. To že někdo chodí do kostela, přece není okázalost. Ovšem způsob, jakým to kdo činí, může být okázalým. Taktéž je to s hlášením se k víře. Hlášení se k víře taktéž není okázalost. Ale způsob, jakým to kdo činí, může být okázalým.

2. Pokud něco dělá miliarda lidí, neznamená to, že se to tak musí dělat. To že si to myslíš, je u tebe právě projev „stádnosti“ (Kdybych věřil, musel bych dělat to, co dělá miliarda lidí).

S tvým vysvětlením nejsem spokojený, nerozumím tomu – není to odpověď na mou otázku. Ptám se znovu. Proč by měl člověk s okázalostí dávat najevo svoji víru v Boha? Kde je psáno, že by člověk měl dávat okázale najevo svou víru v Boha? Také nerozumím tomu, proč mi píšeš „Nevěřím ti.“ Položil jsem ti otázku a odpovědí bylo „Nevěřím ti“? Potom tedy odpovídám „nerozumím ti“.

ha? (ratka, 16. 01. 2010 13:39)

jaka penetrace? to se sem zase dostalo jak??? :o)

ratka (Bandy, 16. 01. 2010 01:06)

Ještě reakce na starší psaní. Nevím jak moc se svlékali před sebou mí rodiče. Ale několikrát jsem slyšel od svých partnerek, že milovat se s mužem, který má kalhoty u kotníků je ponižující. Připadalo jim to jako trapná rychlovka. Milování mi vyhovuje jako akt úplného odevzdání. Odkládá se stud, aby se dávalo všechno,co jen lze nabídnout. Řemeslná penetrace přece není to, čemu říkáš láska. Je to jen masturbace jinými prostředky.

ratce (Bandy, 16. 01. 2010 01:05)

Ještě reakce na starší psaní. Nevím jak moc se svlékali před sebou mí rodiče. Ale několikrát jsem slyšel od svých partnerek, že milovat se s mužem, který má kalhoty u kotníků je ponižující. Připadalo jim to jako trapná rychlovka. Milování mi vyhovuje jako akt úplného odevzdání. Odkládá se stud, aby se dávalo všechno,co jen lze nabídnout. Řemeslná penetrace přece není to, čemu říkáš láska. Je to jen masturbace jinými prostředky.

ratka (Bandy, 16. 01. 2010 00:30)

Tož to ne. Jestli nošení čistého prádla a splachování záchodů je stádnost pak Ti doporučuji prověřit si věrohodnost tohoto hovadného tvrzení.
Žijeme ve společnosti, která nás utvářela svými návyky. Hygiena a vzájemná úcta k tomu patří.Otvírám dámě dveře, říkám dobrý den i když nastupuji do autobusu. Tomu se říká lidská společnost. Stádo se říká tomu, co jsem popisoval níže. Ještě pak člověkem manipulovaným skupinám dobytka a bravu.

Vildovi (Bandy, 16. 01. 2010 00:17)

Víru v Boha denně okázale prezentuje zhruba jedna miliarda křesťanů. A několik lidí dalších vyznání.Jdou do kostela, hlásí se k této víře a co když jen pro to, že sice nevěří, ale co kdyby.
Nevěřím Ti. Ale proč Ty bys měl věřit mně ?

jeste BAndymu (ratka, 15. 01. 2010 10:27)

ted jsem cetla moc hezky clanecek jak vlastne vznika stadnost - myty.
Z ono (se dela), z kazdy (to dela) a jeden (to kdysi udelal).

Z techot mytu vznika stadni slepenec co se proste dela, musi a jeden kdysi vytvoril. Treba takove noseni cisteho pradla, nebo splacovani zachodu :o))
Nebo typicke: chozeni do prace, zdraveni a dekovani. To vse jsou stadni myty. Nikdo je delat nemusi. Presto je dela v presvedceni ze se to tak delat musi :o)))
A jsem u tech Vorsilek. Ony ze stada vystoupily, protoze si delaji neco uplne jineho a jsou trnem v ocich. STadu.
nepracujou, ridi se nejakymi pokoutnimi pravidly, chodi v divnem obleceni abuhvi jestli vubec stahuji zachod :o)))

Bandymu (Vilda, 14. 01. 2010 18:43)

Pokud jsi mi chtěl dát „diskuzní facku“, tak by se to dalo tak říci :) .

„Buď věřím, nebo ne“ – tak s tím nesouhlasím. Člověk, který věří, mívá pochybnosti. Malé, nebo velké. Podle toho má buď víru slabou, nebo silnou. Tyto pochybnosti jsou to, co jeho víru oslabuje. A protože člověk „provozuje“ víru, a zároveň je to bytost s velkými pochybnostmi, je vlastně on sám ten, který sám sobě ve víře brání. Čili „Víra má jedno obrovské mínus. A to je to, že ji provozuje člověk.“ Nutno ovšem dodat, že jsem ten citát tam dal spíše jako vtípek k pousmání.

K další části – nechápu, proč by měl člověk s okázalostí dávat najevo svoji víru v Boha. Proč myslíš, že tomu tak je?

Všichni spíte :P (Hvezdicka, 14. 01. 2010 18:03)

Bdi ve všem, co děláš! Nepokládej se za už probuzeného. Nikoli, ty spíš a sníš.

Člověk je pevně přesvědčen o tom, že bdí, ale ve skutečnosti je chycen v síti spánku a snu, kterou si ´´sám´´ utkal. Čím se tato síť více svírá, tím mocněji vládne spánek. Ti, kdož jsou chyceni do ok jeho sítě, jsou spáči, kteří kráčejí životem jako stáda hovad vedených na jatka, lhostejných a bez myšlenek.

přání: aby všichni procitnuli včas, jako ta ´šípkova ruženka´, která je taky někde stále neprobuzená..

Bandy (ratka, 14. 01. 2010 08:15)

ale to neni prece znak Vorsilek :o))
me moje maminka rikala totez a zadna Vorsilka neni. Dokonce neni ani verici. Ale naha chodila.
A muj tatinek velky nepritel kleru by se nikdy nahy neukazal. Ani pred vlastni zenou.

Neskatulkovat prosim! Jadro je uvnitr. Furt hledas nejake fleky. TYto fleky maji vsichni! TEbe neznam, ale klidne bych tech fleku mozna nasla taky. Treba stejne jako u Vorsilek :o))) A to Vorsilky vubec neznam. Ja se ji nezastavam. Jen jsem videla porad v televizi a libil se mi.
Me se libi kdyz vidim, ze lide ziji radi. Kdyz maji radost ze zivota.

ratka (Bandy, 14. 01. 2010 02:28)

Já myslel Voršlky jako uzavřenou skupinu s pravidly danými shůry. To jsou typické známky stáda. Moje neteř chodila do školy ana byla v péči Voršilek. Když bylo neteři 13 let a v jejim sešitě objevila její maminka hlubokou úvahu o tom, proč by se neměla podvolit muži, protože ten je a priori posedlý chtíčem. Že by nikdy neměla být s mužem nahá. Šla se přesvědčit, že daný text je v souladu s učební osnovou onoho ústavu. A vzápětí se konal přechod na jinou školu. No a tak jsem si jen potvrdil nedůvěru k řeholním řádům.

jeste k vire v Boha (ratka, 13. 01. 2010 15:20)

pokud chapeme biblickeho boha ve smyslu krestanstvi tak zde je taky hodne prostoru k vlastnimu pojeti.

Bibli lze chapat jako soupis podobenstvi, ktere napsali lide poplatne dane dobe.
ja treba z meho pohledu jogy, chapu jezise jako jogina z vetve tantrickeho buddhismu, ktery svoji smrti prevzal cast karmy lidi na sebe. a dovedl sve lidi co v nej uverili do raje.

A virou v nej je mozne bez nejakych komplikovanych metod dosahnout urcitych oblasti vedomi, ktere by necviceny a neosviceny clovek nemohl nikdy dosahnout. takze by se opakovane musel rodit zde na zemi, v zemi satanove :o))

Pres jezise se muze sjednotit s bohem v rajskych sferach (cista zeme).

Ted jsem to rekla teda hodne zjednodusene ale tak nejak by to teoreticky mohlo fungovat, kdybych se divala na krestanstvi z hlediska klasickeho buddhismu.
Samozrejme sfera bozska je taky pomijiva. i s celym rajem. Ten vznikl stejne jako cela nase existence uplne prirozene. rozstepenim bodu nula na dve energeticke sily. dostredivou a odstredivou. Tyto dve sily maji za nasledke ze vse se kolem nas meni a je v neustalm pohybu (zmene) Sjednocenim techto sil se osvobodime od staleho kolobehu vznikani a zanikani a skoncime v nirvane.

Co budou delal lide v biblickem raji? TAky se treba jednou ovsobodi. ZA je to prestane bavit nebo az jejich raj zanikne.

jako ateista neverim, ze nas stvoril buh. verim ze jsme prirozenym odpadem existence,ktera se porad meni. vznika a zanika furt dokola. vecny kolobeh. dostane se do nej kazdy kdo se chce zrodit. (nebo i nechce ale jeho touhy a lacneni po energiich ho do ni vtahnou) Zni to divoce? no me taky :o))

bandy (ratka, 12. 01. 2010 17:56)

ted se fakt musim smat. jestli jsou Vorsilky stado tak ja se jdu picnout. Dyt ty naopak trci ze stada a vsude jsou videt. Stado si prece nebude delat obstrukce jako napr. jeptiska.
moje kamaradka se mohla stat jeptiskou jen proto ze neni stadni typ. je vyjimecny original.

mozek nam vymyvaji reklamy a tupe konstrukce a skatulky. pivni kecy a tlak spolecnosti. ti vsichni nam vymyvaji hlavy. Kdyz si nekdo zaridi svuj zivot dle sveho a nestara se o reci jinych tak naopak ze stada vystupuje.

Vildovi (Bandy, 12. 01. 2010 16:31)

Pochopil jsem. Tím, že si neztratil trpělivost a vysvětlil mi ono podobenství, nastavil si vlastně druhou tvář.Je to správně ?
Pokud jde o víru, nevidím paradox.Buď věřím nebo ne. Nejde trochu věřit jako nejde trochu otěhotnět. Moje víra je čistě moje věc a já si o ni rozhodnu sám. Ovšem pokud jde o víru v Boha, to není jen moje víra. Tam se věří podle nějakých pravidel.S jistou okázalostí musím tuto svou víru dávat najevo. A to se mi moc nechce

ratka (Bandy, 12. 01. 2010 16:20)

Já bych nesrovnával manželstí se slibem Voršilek. Manželský slib vidím jako projev svobodné vůle dvou lidi, kteří mají v úmyslu partnerstvím rozšířit svůj obzor. Sliby Voršilek, Jehovistů,či Hitlerjugend je podle mne součástí manipulace s davem. A tam vidím nebezpečí.Seženu si lidi do stáda a vymyju jim mozek. Z dějepisu je známo dost příkladů. Je to popírání svobodné vůle jednotlivce.
Odříkání, asketizmus není podmíněno žádným členstvím.

ja tomu rikam (ratka, 12. 01. 2010 13:19)

vhledy
urcity zpusob vnimani je vhledem a soucasne prozitkem.
clovek neco vnima a zaroven to proziva a chape. pochopeni prozivanim. Nelze to lehce sdelit.
nase vlastni vnimani odpovida stavu ve kterem se nachazime.

Bandymu (Vilda, 11. 01. 2010 21:59)

 

K té větě. Vždyť to chápeš naprosto správně. Víra by bez člověka nebyla. Zároveň však jejím největším škůdcem je sám člověk. A v tom tkví ta smůla, v tom je ten paradox.

K té druhé části. Někdy je velmi těžké člověku něco vysvětlit. Vzpomeň si, když jsi vychovával děti, jak jsi jim vysvětloval co je co, jak která věc funguje atd. Rodič při tom používá přirovnání, nebo řekněme „podobenství“. Například. „Tatí, co je to slunce?“ „Slunce je něco jako kulatý, žlutý míč na obloze.“

Stejně tak Ježíš často používal podobenství. A když mluvil o nastavování tváře, nemyslel tím přímo tvář. Myslel tím – jestliže ti někdo ublíží, zapomeň na pomstu. Odpusť tomu, kdo ti ublížil. Zkus to s ním ještě. Protože dáš-li šanci někomu, kdo ti již ublížil, riskuješ, že to udělá znovu. Dáváš-li šanci člověku, který ti ublížil, nastavuješ mu znovu tvář a je možné, že tě znovu uhodí.

Můžu to ještě více upřesnit. Manželé, ona a on. Ona manžela podvádí = to je ta facka. On ji odpustí a nerozvede se s ní = nastavení druhé tváře (protože riskuje, že se to bude opakovat = může dostat druhou facku). Tak co je to jasné, jak facka? :)

Jestliže jsi to nepochopil z Bible, vůbec nic se neděje. Když jsem se poprvé snažil číst Bibli, byl jsem z toho tumpachový. Vůbec jsem tomu nerozuměl. Pak jsem narazil na Bibli pro děti, říkal jsem si, tak co, alespoň se to bude dobře číst. Tam jsem získal takový dobrý základ. Ale pořád to nebylo ono. Až když jsem narazil na dva svazky knihy „Příběhy dosud živé!“ (G. Fankhauser), tak mi připadalo, jako kdyby někdo otevřel okno dokořán a všude bylo plno světla /pozor, opět jen přirovnání/. Přelouskal jsem obě jedním dechem. Pak už Bible nebyla problém. Najednou se přede mnou začaly odvíjet příběhy, které byly pro mě dosud skryté, nebo jsem jim vůbec nerozuměl. Občas se k nim vrátím. Protože z těchto knih přímo dýchá laskavé Boží slovo.

Vorsilky (ratka, 11. 01. 2010 19:57)

ze jsem se divala na vorsilky byla uplna nahoda. Proste jsem jim to prala. Prala jsem jim ze srdce jejich zivot z ktereho byla citit laska.

A taky jsem videla nejake buddhisticke mnichy v nemecku. nejaky shaolinovy klub. Jak tvrde cvicili. Jak to prozivali.
Napada me v teto souvilsosti jak lehce clovkeu padne odrikani kdyz to dela pro svoji lasku.
Vzpomente si jake saskarny jsme delali my kdyz jsme se zamilovali :o)) Teda ja urcite. Udelala bych pro svoji lasku cokoliv na svete. Odrikani pak cloveku vubec nevadi. Naopak. Je stastny ve svem odrikani.
Kdyz se jedna o pomijivou svetskou lasku tak ho to brzy prejde. Padnou z oci ruzove bryle a on je zklaman.
V pripade lasky k necemu co nas presahuje je tato laska vecna. To mi celkem dava smysl.

Osobne teda ehm tohle nedokazu. TAkhle milovat "stvoritele". Ale libi se mi to. Zejmena pokud clovek vi ze se brzy odebere na vecnost a pripravuje se na smrt.

Bandy (ratka, 11. 01. 2010 19:34)

nevim cim se lisi prisahy Vorsilek od prisah Hitlerujgend. treba jsou to uplne stejne prisahy. Stejne jako kdyz vstupujeme do manzelstvi a rikame si ze se budemem milovat a pomahat si v dobrem i ve zlem.
Vse jedno brdo.
je to pouze formalni prohlaseni.
ale zaroven bod kdy se clovek jiz citi urcitym zpusobem zavazan k odpovednosti.
Alespon ja se citila zavazana snatkem k odpovednosti.
nebo zrozenim deti k odpovednosti za ne.
takhle nejak si predstavuji, ze deklarovanim vernosti vstupuje jeptiska do vztahu k bohu.

TAkhle deklarovala Hitlerjugend vernost vudci.
Kazdy z nich se asi citi deklaraci byt odpovedny.

Vildovi (Bandy, 11. 01. 2010 17:37)

Neporozuměl jsem Tvé první větě pro Hemenexe. "Víra má smůlu, že ji provozuje člověk."
Čtu to po několikáté a pořád mi nenapadá jak by mohla být víra bez člověka. Kdo by věřil ?
No nic. Vracím se k Ježíši. "Nastav druhou tvář" je v Novém zákoně jako Ježíšův autentický citát. A podle Tebe on, ji nenastavil. Takže vodu kázal, víno pil ? Jak si mám vysvětlit, že nejvyšší křesťanská autorita dobra mě navádí k jednání, které sám nehodlá respektovat ? Že bych špatně chápal Nový zákon ? Nevylučuji. Ale větě o třech slovech nejde nerozumět.

ratce (Bandy, 11. 01. 2010 17:24)

K těm Voršilkám. Opravdu nikoho neohrožují, nikomu neškodí. Já jen mám pocit, že se musím zamyslet nad tím, jestli někdo neškodí jim. Jestli jejich víra je dar nebo jsou obětí něčeho, co je vírou nazváno.Z mého pohledu je jejich život něčím okleštěn. Děsí mne takové akce. Čím se liší od jehovistické exhibice jak popisuje Saty ? Čím se liší od přísah Hitjerjugend?

v dnesnim svete (ratka, 11. 01. 2010 13:50)

prebytku a durazu na materialni a smyslovou (hedonistikou)slozku zivota je velmi obtizne se odpoutat od lpeni a chteni po smyslovych pozitcich. A obratit se k necemu vyssimu.
Pokud lacnime po pozitcich a jsme plni chtivosti tak dostavame to po cem touzime. materialni pozitky. zustavame v nich uvezneni.

bavime se (ratka, 11. 01. 2010 13:46)

o setkani s necim vyssim, necim co nas presahuje, necim ceho jsme soucasti (a nevime o tom)?

K tomu abychom se mohli setkat s necim co nas presahuje (mit mysticky prozitek) nam slouzi spiritualita. A potazmo navody ci osvedcene dobre rady :o))
Me nejvic zatim pomohla joga v kombinaci s buddhistickou naukou.
Ale myslim si ze stejnou sluzbu meze udelat i krestanska komplementace (duchovni civiceni)

Saty (ratka, 11. 01. 2010 13:33)

nene, spise to vnimam naopak. I pres naboznstvi je mozne dospet k spiritualite. Cimz nemyslim jen krestany ale jakekoliv svetove nabozenstvi.
A taky verim ze k spiritualite a k mystickemu sjednoceni lze dospet i bez nabozenstvi. Spontanne. bez metody a nastroju. Ale to jsou vyjimky. Vetsinou nevedi co se s nimi deje.
U Vorsilek to jiz metoda je. Ale samy zeny rikaly ze je neco k tomu vedlo. TAhlo. STejne mi to rikala i moje kamaradka, radova sestra. Jak ji to tahlo k sjednoceni. Ze nemohla jinak.
Ruzne metody a nastroje mely i davne narody.
V momente kdy se metoda stava ideologickym dogmatem tak pozbyva smysl. Nevede k cili (k sjednoceni s podstatou), vede jen k zotroceni a stava se nastrojem moci.

Metody teda za to nemuzou. Spise jak lidi s nimi zachazeji

Bandymu (Vilda, 11. 01. 2010 00:28)

Já vím, bylo by to pohodlné. Dát věřícímu facku, počkat si, až nastaví druhou tvář a vlepit mu druhou. Věřím, že by se to spoustě lidí líbilo. Je to ale nepochopení bible. Anebo její doslovné chápání. Už je celkem pozdě a moc mi to nemyslí, uchýlím se tedy k „opisování“. Googlil jsem na webu a zde je názor, který je mi blízký. Převzato z http://www.tretivek.cz/?p=1649 (mrkni na celé, tohle je jen část, kdyby se ti nechtělo se tím prokousávat).

Choulostivou pasáží se pro příští výklady Písma stala věta: neodporujte zlému. A hned další: Když tě někdo udeří na pravou tvář, nastav mu i druhou…Tato slova Nového zákona nelze samozřejmě chápat doslova. Ještě uvidíme Ježíše před soudem a budeme ho pozorovat ve chvíli, kdy mu velekněz vlepí políček. Nastavil Ježíš druhou tvář? Nikoli. Slušně, ale s důrazem se ohradil. Když se jej budou chystat kamenovat, nebude čekat na první úder a odejde. Kalvárie, utrpení smrti, se počne teprve tehdy, když přijde čas, a v okamžiku, o němž rozhodnou nikoli Židé, ale Ježíš sám. A konečně, když se Židé budou pokoušet kamenovat cizoložnici, Ježíše ani nenapadne, aby jí radil trpné snášení trestu. Naopak – velmi přesvědčivě se jí zastane.
Jak tedy chápat tato slova? Velmi blízko k Ježíšovi měl Sokrates, který pár století před Kristem řekl, že by nerad nesl utrpení v bezpráví, ale že by také nerad bezpráví působil. Kdyby si však měl opravdu zvolit jedno nebo druhé, pak by raději zvolil utrpení z bezpráví, než možnost, že by někomu ublížil. Sokrates vystoupil se svými představami ovšem jen v omezené athénské společnosti a v Platónových dílech. Nebyl autoritou, která by tyto myšlenky byla s to prosadit natrvalo do lidského povědomí. Takovou autoritou se stal teprve Ježíš, který jednou provždycky odmítl silácký postoj k životu a filozofii pěstního práva. Zříká se prostě odplaty vůbec.

Hemenexovi (Vilda, 11. 01. 2010 00:16)

Víra má jedno obrovské mínus. A to je to, že ji provozuje člověk.

Ptal jsem se na ten pojem „křesťanská bible“, protože mi ve spojitosti s odvlečením židů do Babylonu připadá nesmyslný (sorry). Pokud bychom totiž mluvili o bibli křesťanské, jednalo by se o „Nový zákon“, ze kterého křesťané vycházejí. Mám však za to, že „Kniha žalmů“ je knihou ze Starého zákona. Jsou tam tedy, mimo jiné, popisované události, které se staly před narozením Krista. Konkrétně žalm, který popisuješ je nářek židů v babylonském zajetí. Čili není to chvástání židů po právě vyhrané „dobyvačné válce“ (jak by se zdálo podle toho, co jsi napsal), ale je to nářek lidí, kterým někdo vyvraždil rodiny, vyplenil vesnice a odtáhnul je do cizí země. Je to nářek lidí daleko od domova, kteří ztratili své blízké – ženy, děti, celé rodiny. Navíc se v tom zajetí asi neflákali, ale museli tvrdě makat na zdejšího panovníka. Mrkni tedy na celé:

1.Při řekách Babylonských tam jsme sedávali, a plakávali, rozpomínajíce se na Sion.
2. Na vrbí v té zemi zavěšovali jsme citary své.
3. A když se tam dotazovali nás ti, kteříž nás zajali, na slova písničky, (ješto jsme zavěsili byli veselí), říkajíce: Zpívejte nám některou píseň Sionskou.
4. Kterakž bychom měli zpívati píseň Hospodinovu v zemi cizozemců?
5. Jestliže se zapomenu na tebe, ó Jeruzaléme, zapomeniž i pravice má.
6. Přilniž i jazyk můj k dásním mým, nebudu-li se rozpomínati na tebe, jestliže v samém Jeruzalémě nebudu míti svého největšího potěšení.
7. Rozpomeň se, Hospodine, na Idumejské, a na den Jeruzaléma, kteříž pravili: Rozbořte, rozbořte až do základů v něm.
8. Ó dcero Babylonská, zkažena býti máš. Blahoslavený ten, kdož odplatí tobě za to, což jsi nám zlého učinila.
9. Blahoslavený, kdož pochytí dítky tvé a o skálu je rozrážeti bude.

Chlape, nedívej se na svět minulý, dnešníma očima. Tenkrát byla jiná doba a platilo „Oko za oko a zub za zub. Tento žalm totiž vzniknul pár stovek let před Kristem. Tak daleko lidstvo v těch dobách nebylo.

pro Ratku (Saty, 10. 01. 2010 21:33)

Zmínila jsi Voršilky a jak to bylo dojímavé. Věřím ti že jsi byla dojatá, stejně jako věřím, že dojaté byly i Voršilky. Viděla jsi někdy křest jehovistů, dojetí i slzy při namáčení do vody? Je to srovnatelné. Je pravda, že tím nikomu neubližují, snad jen svým nejbližším, které tím ztrácejí. Tvoje dojetí bylo vyvoláno řetězovou bezděčnou manipulací přes Voršilky. Víš o tom, že jako sekta začínala i některá dnes již zavedená náboženství, například křesťanství? Postupem času se pak nové náboženské hnutí (sekta) může stát regulérním a uznávaným náboženským hnutím. Myslíš si, že bez náboženského hnutí, jedno jakého, nejde dospět k vnitřní spiritualitě a souznění s tím co nás přesahuje?

Saty (ratka, 10. 01. 2010 15:36)

prekvapuje me ja casto mame pocit, ze to jini manipuluji a ze nas se to netyka.

ale ja si myslim ze se nas to tyka. taky jsme manipulovani.

osobne si myslim ze vsecky viry jsou pouze nastroje jak dospet k urcite vnitrni spiritualite. K souzneni s tim co nas presahuje.
Ze si nkdo z nastroje udela dogma jiz neni vina te viry.
Kdyz jsem se divala vcera na Vorsilky jak se vdavaly za jezise dokonce ve svatebnich satech tak mi to prislo hrozne dojimave.
Verila jsem jim kazde slovo, ktere rikaly a ani me nenapadlo ze by tim nekomu ublizovaly.

to all (Saty, 10. 01. 2010 13:38)

Jak se kdo staví k násilí a obraně před ním je individuální a je to závislé na povaze. Násilí je ohavná věc, ať je pácháno na komkoliv včetně zvířat.
Já se prát neumím, ale jednou jako holka jsem zmydlila kluka, co trápil obyčejnou myš. Vracím si ten okamžik, byl starší a v normální situaci bych neměla šanci. Nevím kde se ve mně v tu chvíli vzala ta síla a odvaha na něj skočit. Byl otřesenej, nečekal to a zatroubil na ústup. Já sama se vyhýbám situacím, kde by mohlo k něčemu dojít, nebo se snažím slovy hasit, ale když zjistím, že vzduch houstne, beru zpátečku. Nevím ale co by se se mnou stalo, kdybych byla svědkem násilí na někom bezbranném, nebo kdyby chtěl někdo vážně ublížit mně, nebo někomu z mých nejbližších. Nevím jestli by se mi nezatmělo před očima jako tenkrát a šla bych bezhlavě do obrany. V tu chvíli nemá člověk čas přemýšlet, jedná impulsívně a přemýšlí až po boji. Jsem ráda, že jsem se zatím do takové situace nedostala. Ještě dodatek, to co napsal Hemenex o Bibli a ideoligiích je nesmírně vážná, smutná a pravdivá úvaha o tom, jak lze snadno manipulovat s lidským myšlením.

pro Vildu (Hemenex, 10. 01. 2010 12:10)

"křesťanské bible" (Bible) s malými písmeny, jak jsem psal, je ideologicky myšleno totéž co například "satanská bible" (Satanská Bible), "marxistincká bible" (Capital), "islamistická bible" (Korán), "alchymistické bible" (Smaragdová deska) a pod., nebo-li základní pramen příslušné ideologie. Já za to nemůžu, že slovo bible je tak zprofanované :-D
Ta věta je konkrétně volný překlad z Bible, Žalmy 137,9. Jistě se dá vznést námitka na "vytržení s kontextu" ale vždyť ona KAŽDÁ dobyvačná válka je válkou o bohatství, o moc a tu správnou ideologii. A jsme zase zpět u té víry.
Můžu tě uklidnit, rozhodně nepatřím k těm kteří mají naučenou jednu větu a při každé příležitosti ji použijí jako nezpochybnitelný argument, já těch vět mám totiž naučeno několik. Vždyť je jimi skrz naskrz prošpikovaná celá "křesťanská bible"
Jinak každopádně děkuji za názor. Zdá se mi rozumnější než byl u těch dvou mladíku od kterých vzešel prvotní impuls k tomuto zamyšlení.

O konfliktech (Bandy, 10. 01. 2010 03:46)

Vyhýbám se místům, kde konflikt hrozí Nejdu na fotbal ani na hokej. Nejdu do davu, kde nemusím. Tomu se říká prevence,

Vilda (Bandy, 10. 01. 2010 03:39)

Kdo vlastně jsi. Hlásáš slovo boží a pak zapomeneš na Ježíšovo:!Nastav druhou tvář:"

Hemenexovi (Vilda, 10. 01. 2010 00:29)

Jo a tohle  je smajlík, vkládal jsem z wordu a tohle z toho vzniklo...

Hemenexovi (Vilda, 10. 01. 2010 00:26)

Přesně jak píšeš – „příkladů by mohly být miliony“. A odpovědí stejně tolik. Příspěvek, který jsem sem napsal, nebyl univerzální lék na všechno. Při jeho psaní jsem také přemýšlel o tom, jestli mám zmínit i obranu kohokoliv jiného (rodiny, dětí, žen a starců), avšak zdálo se mi to zbytečné. Protože si myslím, že je to tam obsaženo. Tak tedy ještě jednou, polopaticky. NA PRVNÍM MÍSTĚ JE ŽIVOT A ZDRAVÍ. Ať už moje, někoho jiného, či samotného protivníka. Tzn. fyzickému násilí se, POKUD JE TO MOŽNÉ, VYHNOUT. Pokud není vyhnutí, pak bojuj. Tzn., jsem sám a někdo mě napadne – pokusím se zdrhnout. Když budu s dítětem tak uteču asi těžko (ve svém okolí neznám nikoho, kdo by zdrhnul a dítě tam nechal). Tzn., nefrajeřím, jsem krotkej, snažím se to ukecat. Oželím peněženku, hodinky, cokoliv. Když vidím, že jde do tuhého, na dítě křiknu „zdrhej“ a já zůstávám a zdržuju/mydlím to hlava nehlava/když na to nemám, jsem fackovací m panákem – hlavně, aby dítě stačilo utéct do bezpečí. Vidím li, že chuligáni bijí starce, dítě, ženu v parku – beru mobil a volám policii. Pak tam jdu a hulákám z plných plic – „právě jsem zavolal policii a už sem jedou“ a budu se modlit, ať zdrhnou, protože já to tak nenechám, já tam půjdu a stoprocentně dostanu na budku. Nemám-li mobil, nikam nevolám, ale jdu tam a křičím „právě jsem zavolal policii a už sem jedou“ a opět se modlím, ať mi to uvěří, protože jinak asi dostanu na budku . A až tam budu ležet na zemi s rozbitým čenichem, pak se toho dítěte, starce, nebo ženy zeptám – „a jakého že to jste vyznání?“ )))))
Mám vyjmenovávat všech milion příkladů, nebo to stačí? Možná se ti to zdá egoistické, ale to je život kamaráde.

A až se Hemenexi přes toto všechno prokoušeš, tak mi prosím vysvětli pojem „křesťanská bible“ a jak toto souvisí s tím, co jsi napsal „že nechť je pochválen ten, kdo jeho (nevěřícím v Boha) dětem hlavy o skálu rozbije“. To by mě opravdu moc zajímalo. Nechce se mi věřit, že bys ty také patřil k těm, kteří mají naučenou jednu větu a při každé příležitosti ji použijí jako nezpochybnitelný argument, aniž by sami té větě rozuměli. Spíše se přikláním k tomu, že z tvé strany je to určitý pokus o „flame“.
Anebo jsi to sem napsal jistě jenom nedopatřením.

Hemenexi :o) (ratka, 09. 01. 2010 19:56)

beru vsechno osobne protoze nevidim do jinych hlav a jinych srdci a tak vse filtruji pres svoje zkusenosti.
A za sebe vim, ze jsem proti nasili. A nerozlisuju mezi vlastnim a cizim. Nasili plodi nasili.

Kdyz nekdo zpusobi nasilny cin, tak ma byt izolovan (potrestan) To je vec policie a statnich organu. ja osobne se nezucastnuji nejake msty nebo odplaty.
Jsem bohuzel povahou impulzivni cholerik a tak se mi nekdy (zridka) stane ze svoji horkokrevnou povahu neudrzim a jsem jak tarantule, ale neni to planovite. Ze bych chtela nekomu ublizit, nebo se za neco mstit. je to spise neukaznenost.
Uz jsem psala, ze bych bojovala o svuj zivot a urcite i o zivot kohokoliv komu by bylo ublizovano v me pritomnosti. Dle popsaneho. Nejdriv bych zkusila konfliktu predejit, pak dotycneho sebrat a tuikat s nim a teprve pak bojovat o zivot. I kdyz se mi to zni tak trochu jako nejaky scenar z filmu :o)) umele. Zivot je autenticky.

pro ratku (Hemenex, 09. 01. 2010 16:50)

Děkuji, žes nevzala můj příspěvek osobně, protože opravdu osobní nebyl. Mě nejde o nic jiného než o řešení otázky (vidíte, ani nepředpokládám její vyřešení, stačí mi diskuze na toto téma):
Je nebo není dobré na fyzické násilí odpovídat fyzickým násilím. Existují nějaká kritéria, nějaké návody, hranice nebo pravidla?
A v neposlední řadě děkuji nejen za názor ale i za upřímnost.

Hemenexi (ratka, 09. 01. 2010 15:28)

tezko rict nakolik je sobecke nezahovat.

Postavit otzku zda je sobecke kdyz nezasahnu je tak trochu manipulativni. Protoze se bavime coby kdyby. Kazdy priblizne vi jak by se zachoval kdyz nekdo napada jeho. Urcite to zazil sam.
Ale tezko odpovidat jak by se zachoval, kdyby videl ze za plotem nekdo tyra psa, fackuje decko nebo sprejuje fasadu.
Tyhle vec bezi hodne instinktivne tak jak se dotykaji naseho nitra. tj. kdyz zasahuju tak vetsinou skrzeva sebe. resim svuj problem az podruzne toho koho zachranuju. Nemuzu ted rict: ja matka trech deti se nebudu montovat do situace kdy nejaka jina matka pohlavkuje dite. Teoreticky bych se mela starat o svoje veci. Prakticky me muzou moje instikty vystrelit a ja udelam kraval.
TAkze nelze rict co bych udelala. Rozum mi veli poslat vsecky agitatory a bojovniky za vlast a narod, lepsi zitrky, stastnou budoucnost do haje.
Nakonec ale rozhoduje okamih.
Spontanni moment.
Za vlast a narod bych urcite bojovat nesla. To by me museli donutit.
Nejradeji bych byla kdyby se zrusili hranice, veskera nabozenstvi, ideologie a lide by byli pouze lidmi a nicim jinym.

fyzické násilí (Hemenex, 09. 01. 2010 14:51)

Dá se říci, že souhlasím, zvláště co se týče použití fyzického násilí jako poslední možnosti v rámci sebeobrany, kdy už všechny ostatní pokusy selhaly.
Ale nemohu se ubránit pocitu, že oba vaše příspěvky (zcela jistě jenom nedopatřením) byli docela egocentrické a sobecké (naprosto v souladu třeba se satanismem nebo křesťanstvím). Určitě čistě nedopatřením jste opomenuli mnohem a mnohem pravděpodobnější a tedy častější možnost zapojit se fyzicky do obrany někoho jiného (např. vlastní rodiny), dítěte neb starce (třeba cizího dítěte v parku) nebo dokonce evidentně né vlastní vinou ohroženého úplně neznámého slabšího jedince (příkladů by mohli být miliony). Je jasné, že i zde platí zásada o fyzickém násilí jako poslední nejzoufalejší možnosti jak dosáhnout cíle ale myslíte, že útěk je ta správná (eventuálně dostatečná) pomoc?
Samozřejmě předpokládám, že nám nezbude čas před poskytnutím obrany cizímu dítěti se ho zeptat jakého je vyznání abychom jeho ochranou náhodou nepřekročili to co nás učí křesťanská Bible, že nechť je pochválen ten, kdo jeho (nevěřícím v Boha) dětem hlavy o skálu rozbije nebo jaké jsou majetkové poměry jeho rodičů, aby se nám jeho obrana v duchu satanského učení vyplatila.
A to si netroufám mluvit o něčem tak fádním a zprofanovaným jako je boj za národ nebo vlast. Protože vím, že v dnešní době jsou nám, tyto pojmy (zatím) na roky nebo alespoň na stovky kilometrů vzdáleny, nám to (zatím) připadá jako pojmy naprosto mimo mísu. Zatím, ale nic netrvá věčně.

(Vilda, 08. 01. 2010 00:21)

 

 

jj, souhlas, bez prevence by to nešlo...

souhlas s Vildou (ratka, 06. 01. 2010 08:36)

a jeste bych vzala v uvahu urcitou prevnci. Vnitrni cich. Vyhnout se situacim kde by me mohl nekdo napadnout. Neprovokovat, neurazet, nedelat frajera, nevysilat negace.

To je podobne jako u kontaktu s nebezpecnym psem. Pokud muzu neprelezam plot za kterym vrci. a kdyz uz ho prelezu tak jdu kolem nej opatrne jakobych nebyla. A kdyz uz me honi tak utikam. A kdyz me teda dohoni tak bojuju comi sily staci :o)) I kdybych mu mela u toho zlomit vaz a vypichnout obe oci. Bojuju o svuj zivot. A jeho zivot obetuju.

pro Hemenex (Vilda, 06. 01. 2010 01:38)

Pokud mluvíme o sebeobraně, tak možná pomůže to, co nám říkal náš trenér karate:

Když vás někdo napadne, nedělejte frajery. Pokud to jde, vemte nohy na ramena a utíkejte. To není zbabělost. Šetříte tím zdraví svoje, zdraví protivníka, nebo se tím chráníte od mnoha nepříjemností.

Když se boji můžete vyhnout tím, že přijdete o část svého majetku - peníze v peněžence, hodinky, zlatý řetízek - klidně je obětujte. Protože nic není cennějšího než vaše zdraví.

Když však není vyhnutí a jde o život, bojujte s maximálním nasazením. Nehleďte na pravidla, morálku, zákony. Když nebude zbytí, kousejte, škrábejte, tahejte za vlasy - vše je povoleno. Protože jen tak můžete boj ukončit dříve než vám dojdou síly - buď zemřete, nebo protivníka svojí razancí zaženete, či ho porazíte. V tuto chvíli pro vás nejsou jiné cesty.

Já jsem začal věřit mnohem později, ale tyto poučky jsou mi i nadále blízké. Myslím, že je to s vírou slučitelné.

pro all (Hemenex, 05. 01. 2010 18:02)

Dnes jsem náhodou vyslechl část rozhovoru dvou mladíků (pravděpodobně věřících) kteří rozebírali, zda je nebo není dobré na fyzické násilí odpovídat fyzickým násilím. Nevím k jakému závěru došli oni ale
co si myslíte vy? Existují nějaká kritéria, nějaké návody, hranice nebo pravidla?

Vše nejlepší v novém roce 2010 (Leviathan, 05. 01. 2010 16:53)

Přeji všem do tohoto roku - zdraví,štěstí,lásku,peníze,dobrou náladu a pohodu a hlavně dostatek práce.

Drzte se (ratka, 03. 01. 2010 18:16)

chlapi zenskych a zenske chlapu!

Hemenex a Vilda (Bandy, 03. 01. 2010 17:23)

Totéž přeji i já Vám. Držte se chlapi.

pro all (Hemenex, 01. 01. 2010 12:27)

Přeji Vám aby tento rok, rok 2010, byl pro Vás všechny tím nejlepším, kerý jste dosud zažili.

for all (Vilda, 31. 12. 2009 01:17)

Ať moudrost, láska a porozumění Vás příštím rokem 2010 provází. Štěstí a zdraví k tomu nádavkem.

ratka (Bandy, 31. 12. 2009 01:02)

Zůstaň, prosím, taková jaká jsi. Do Nového roku Ti přeji vše nejlepší

pro Ratku a all. (Saty, 28. 12. 2009 14:45)

Ahoky Ratko, dny sváteční mě úplně vyhodily z normálních kolejí, protože bylo hodně návštěv a tím pádem málo času. Přeji Tobě a všem kamarádům přispěvovatelům minulým, přítomným i budoucím krásné sváteční dny, ať jsou třeba tento týden v práci, nebo doma.. (Já mám už volno až do 4tého)

a vsem diskutujicim (ratka, 26. 12. 2009 18:32)

preji hezky zbytek Vanoc a hodne moudrosti a poznani.

cizi karma (ratka, 26. 12. 2009 18:25)

abych se priznala tak me to taky nebylo zcela jasne.

karma muze byt moje nebo cizi. Takze kdyz je moje tak ji musim energeticky prozit ja.
Kdyz je Frantova tak ji musi prozit Franta.

Nekde jsem cetlaze pry lze cizi karmu prevzit a odzit (energeticky) sam. Ale to bych snad ani zkouset nechtela.

Asi jsme se zrodili abychom si odzili to co jsme si prinesli a to co ted sejeme to budeme jednou sklizet.
Presto si myslim ze minule energie lze zpracovat jakz takz na urovni.

proto jsem se vzdycky velice zasazovala neoplacet zle zlym. Nezasirat si vlastni karmu. Negativnimi emocemi.(nenavist, zast, hnev, zavist, pycha...)

pro Hvězdičku (Hemenex, 22. 12. 2009 23:13)

Cizí Karma je karma někoho jiného než ta moje. A kdo určuje, že kdokliv jiný než jsem já je někdo jiný, tedy cizí ode mně? Netušil jsem, že zrovna toto může být nechápáno :-)
Karma, tak jak ji chápu já (to neznamená, že musím mít 100% pravdu a že to tak doopravdy je), je naše (zpětná) vazba s naší osobní minulostí. Jsou to karty, které jsme dostali při našem narození do vínku a se kterými pak budeme hrát o celý náš život. Jejich kvalita je závislá na tom jak jsme si vedli v našich minulých životech. Takže karma nám "neřekne" že někdo bude znásilněn (to pozná snad jen věštec) ale pouze to, že dotyčný může zažít znásilnění (což zdaleka není jedno a totéž, protože může jít buď o oběť, pachatele nebo třeba jen osobu blízkou). Ve které roli se ocitne nezáleží jen na jeho karmě (kterou si nese z minulých životů) ale i na tom jak bude žít v tomto životě. A tato poslední věta, myslím, dostatečně vysvětluje i možnou spekulaci (zamyšlení se) na téma jestli znásilnění mého dítěte je karma má nebo cizí (Hemenex tvrdí, že je obou, tedy jak vlastní tak i cizí).
Cizí slova nebo citáty používám téměř výhradně s použitím možného překladu uvedeného v závorce. A používám je proto, protože se mě mnohdy zdají být výstižnější než třeba některé zprofanované (znevážené, zavádějící, tak dlouho a často používaný, až nabyl úplně jiného významu ...) český výraz.
Smrti se nebojím, jednak proto že jsem ji již zažil a pamatuji si to a jednak proto, že věřím, že smrtí existence nekončí.
Nevěřím v nic co hlásá žádná oficiální církev, náboženství nebo politická strana. Protože jsem však na to byl docela často tázán byl jsem nucen si vymyslel víru vlastní a nazval jsem ji Učení Cesty (už jsem o něm tady už párkrát psal). Sám název o ní vypovídá víc než dost :-)))
Léčitelem v žádném případě nejsem, jen občas druhé uzdravuji a nebo (a to mnohem častěji) jim ukazuji Cestu, jak si mohou sami pomoci lépe než kdyby to za ně měl udělal KDOKOLIV jiný.
Ano, stojím si za tím, že jsi se zrodila už i někdy dříve. V dnešní době se už nerodí prvozrozenci (ti co zažívají svůj první život). Vzhledem k blízkosti přechodu do věku Vodnáře už to nemá s časových důvodů smysl.
Snad jsem odpověděl alespoň na tro nejdůležitější

pro Hemenexe (Hvezdicka, 22. 12. 2009 01:15)

...A proti cizí karmě nehodlám jít, už jsem to zažil a proto znova dělat neminím...

Zkuste to říct a vysvetlit někdy svému dítěti, které jste stvořil/te, at již zde nebo někde jinde jindy.
Někdo ho znásilní a vy se na to budte dívat a vědět o tom i třeba dopředu či žít v tom a nepomůžete mu... to je ta karma cizí?
Kdo určuje, co je cizí?

pro Hemenexe (Hvezdicka, 22. 12. 2009 01:01)

:-) ...někdo, kdo napsal, kdo se za někoho vydává?...:-). Myslím, že to v umyslu nebylo, jak to podáváte Vy a za nikoho se určitě já vydávat nemám potřebu (co bylo napsáno, bylo vloženo ze článku a byl tam i odkaz-zdroj, vložila jsem, protože nějaké věci tam byly dobré k postřehnutí, kdo si jich všiml, tak zřejmě ví proč), ale to je Váš pohled, protože máte moc zkreslený usudek a uzký, kdyby byl širší -stačilo by pár slov ku mně a řeč by se stáčela zcela jiným směrem.
V co že upřímně věřím.. toť otázka, co když odpovím, že víra je pro spoutaná srdce a ne pro mne.. je širokého pojmu mnoho věcí i myšlenek, ale čistota víry tu není možná a proto místo víry používám otevřené obzory pro každou myšlenku a obracím jí z každé strany ..aeony.. ku doknalosti dospět je umění, ale jiného směru/vnímaní.
Máte potřebu proti mně vystupovat a kárat mne, či opravovat, tím se jen ukazuje, že Vy máte zřejmě potřebu mé pomoci nějaké ne já Vaši (i když by vám to přišlo hloupé, jste přeci uvědomělejší než já :-), ač to může být oboustrané, ale já i kdybych pomoc potřebovala, určitě to nebude možné, zde od jen tak nějakého člověka, jak mám dáno.. druh druhu svému..což lidé nejsou zcela totéž- takže si třeba myslete, že jsem nějaké nevycválané zvíře..:-) je to přeci jedno ne, vy už jste mne dávno zaškatuloval není-li pravda. :-) Hovoříte o zrozením dávno předtím (zřejmě namysl ony karmické pochody) :-), jak víte, že jsem byla zrozena předtím někdy- vite to jistě a stojíte si za tím? :-)
Kdyby jste znal mne, jak jste uvedl v minulém vzkazu, určitě by jste nemohl tvrdit a házet slovy, že jsem někdo, kdo o pomoc nestojí a o tom nevíte zřejmě moc. Ale máte pravdu v jedné věci a té, kterou jste označil mne, tak se přelévá na Vás.. co to znamená, tak to si přeberte sám, protože vy jste léčitel přeci. Já vůči Vám vystupuji z nějakého důvodu o kterém vy si myslíte, že je neadekvátní, ale je na místě, protože jste mne zavolal sám- nejsem tu náhodou, náhody nejsou tak časté. :-)
Cizí karma? nejsem cizí :-), kdo řekl, že jsem- odkud to máte? opět zkreslený pohled.
Povězte mi o tom víc, co jste zažil ohledně jít proti cizí karmě :-), ráda se poučím. Nehovořím k vám ironicky, ale stále s odstupem a respekt určitého stupně i byt říkám, že nejste pro mne autorita :-) to je pravda nejste, neuznávám je ani byt by to byli samotni tvurci.
Škoda, že používáte cizí slova, bylo by to lepe bez nich (chci se naučit lépe česky i od vás).. zkusila jsem Vás napodobit a Saty mne na to upomenula, že tomu nikdo nebude rozumět :-), tak vidíte, že není dobré kopírovat ani cizí slovíčka do svého vzkazu- pro mne osobně- udajně z Vás samého z nitra vašeho :-). Snad mi odpustíte mé výlevy :-)), ale jsem ještě jen dítě...bez legrace .-).
Ohledně placení jste to podal ale jiste pro ostatni urcitym pohledem uchazejicne a je v tom nejaky princip.. ale vy věříte na spravedlnost ne nebo na vyvazenost ci spis karma nebo osud, ze kazdy dostane co si zaslouzi? Nebo v co věříte, když mně se ptáte na víru, zřejmě v něco věříte. Máte strach ze své smrti- ohledně vašich vizí, snů, určitých událostí co vidíváte?
Sny lze měnit... i vy můžete, jak pro sebe, tak i pro ostatní.
Co si myslíte o rodinných konstelacích atd.?

pro Hvězdičku (Hemenex, 21. 12. 2009 21:14)

Někdo kdo se vydává za někoho jiného (napsalas "Strach a důvěřivost – syndrom dětí v náručí, jak tomu říkám já ...") a pak když je upozorněn, že to je citát někoho jiného (Shane Ellisonová ze společnosti Array BioPharma a Eli Lilly) se začne čílit, co si to vůbec dovoluji tykat místo aby se omluvil, že nás (mírně řečeno) úmyslně uvedl v omyl. Někdo, kdo na výzvu aby nám zde napsal, v co upřímně věří zareaguje tak neadkvátně, atd. ten (podle mě) potřebuje pomoc. A proto ta nabídka.
Proč ti nepomohu, i kdybych chtěl, jsem už vysvětlil. Protože nechceš, protože jsi se tak rozhodla již dávno, tipoval bych už dávno před tvým současným zrozením. A proti cizí karmě nehodlám jít, už jsem to zažil a proto znova dělat neminím.

Ted k placení. JE úplně jedno jestli odměna za vykonaný skutek je vyrovnaná penězi nebo předanou emocí (úsměvem, poděkováním, hrozbou, kletbou ...) jde o to, že direktivně (nesmlouvavě) daná, jednostraně limitovaná cena tuto odměnu degraduje. Např. když je cena za dobrý skutek příliš velká, tak místo aby byl přenos od dárce ryze pozitivní (kladný) je zakalen a snížen o záporné emoce (lítost, pocit křivdy atd.) a tak se může stát, že v konečném důsledku je dobrý skutek oplácen záporným (negativním) darem (energií) a samozřejmě i naopak, když je cena za špatný skutek příliš nízká může se stát, že předpokládaná záporná zpětná vazba vyjde nakonec kladně, protože dárce bude mít pocit radosti, že na tom ještě vydělal. A tak zlo je bohužel opláceno kladným, pozitivním darem.
Co to dělá s našemi karmami je myslím zřejmé.

Hodnota (Hvezdicka, 20. 12. 2009 15:52)

HODNOTA ŽENY
S ženou je to jako s obrazem, hlupák
nepozná jakou má cenu, dokud nezjistí, jak
mnoho je za ni ochoten dát druhý.

(myslím, že lze vyvodit na vše tuto prupovidku nejen na zeny)

pro Hemenexe (Hvezdicka, 20. 12. 2009 15:43)

 

...Nepomohu, i kdybys zapatila. Sice to umím ale tobě nepomohu. Nehceš to. V hlouby své duše to upřímně ale upřímně nechceš a s tím se, holt, nedá nic dělat...

Promintě, mi mou troufalost, že vůbec si dovoluji reagovat, ale tento ton a mluva od Vás je špatně zvolena. Kdyby byl volen přímo pro mne osobně vzkaz - nebyl by podán tímto stylem a tudíž nepatří mně a pokud mi chcete něco říci sdělovat, tak volte naladění a styl přímo na mne šitou míru, když tak moc víte, kdo udajně jsem za typ osobnost a že tak potřebuji moc léčit a že vy to tak dobře umíte.

Nejste žádná autorita (pro mne ne!) tudíž na Vás reaguji, tak jak reaguji.

pro reagujici (Hvezdicka, 20. 12. 2009 15:31)

Nebylo řečeno mnou přimo, že lékaři jsou k ničemu zcela (měla jsem namysli systém věcí v tom propletenych), protože to každý si myslím víme, že když už nebyla prevence dříve a jakoby možnosti lepší ku předchazeni- brzy vyřešení- aby se nedostalo k extremum a muset se nechat řezat atd. a to si myslím by mělo být již uplně jako poslední možnosti (zubar by také nemeli tolik prace s lidmi, kdyby rovnovaha, zuby mají schopnost se obnovit také zcela a narust znovu byt mame vsugerovano ci naprogram, ze je moznost jen dvakrat, ale to je omyl). Jestli me chapete, co myslím. Řeknu to asi trošku arogantně, ale měli by jste číst i některé další věci mezi řádky, ale nemyslím to špatně. Me přesvědční jestli se to tak dá nazvat a nebo zkušen. z vlastní existence zde v teto z jedne realit.. jsou takové, že lze vše obnovit/vyzdravit i věci/problemy/nemoci, které by se zdáli nerealné. Je to jen další z mnoha snů v kterém jsme, kdo ho vyřeší dostane se tak do další urovně vzbudí se jinde a řeší další co je třeba atd....
Jak z toho ven..jak píše Saty ohledně nezdravého kolem nerovnovaha a již v pokročilém stadiu? Jeden jedinec zřejmě nezmuže přiliš(ale to je také sporné, třeba muže), ale nějakým zpusobem se obnovuje vše v cyklech, tak uvidíme.
Nevím jakou pomoc máte konkrétně namysli (pro pana Hemenexe) o které mluvíte, že jste mi ji nabízel, ale ´+ne/vím-´ o tom (nebo spíš vím, ale v jiném smyslu ne v tomto o čem mluvíte) - číst mezi řádky se také snažím nějak, ale ne vždy možná zachytím, tak jako i vy nezachytávate zcela od všech jiných. Věk asi není rozhodující, ale když už se o tom bavíme, nemyslím si, že jsem ku Vám blíž věkově, když se bude mluvit o počítaní zde zemi (je to opet sporný odhad). Připadně mne mužete opravit a řici mi muj věk, když si myslíte, že ho znate lepe a dokonaleji nežli já osobně a i o udajné pomoci, které tak jak píšte velmi potřebuji (každý potřebuje pomoci- nějak byt malo či hodně, proto jsou vztahy mezi lidmi, kdy se každy s někym potkava a řeší, hovoří, předava atd. a určitě to že někdo to bude takto podávat, jako vy mně např. osobně, tak tím určitě ničemu nepomuže, to je muj skromny pohled). Jinak jsem si vědoma, že jste silná energie a co to znamena. Tím zas neříkám a ani nechci aby to tak vyznělo, ale neumím to jinak vyjádřit, že mi nevadí Váš nějaký názor, ale pozoruji ho a beru na vědomí.
K tomu placení ano nedělá mi problém zaplatit a nevidím na tom nic tak špatného nebo divného, jako vy. Placení zřejmě berete jako špatnou věc a nebo něco, jak říkáte ohledně kvality, ale kvalita nezaleží na tom kolik toho zaplatíme i za par korun mužu dostat kvalitu a nebo naopak šmejd za moc, ale jde tu o něco jiné a nevím zda to opět dobře vyjádřím, ale o schopnost něco ze sebe dát byť v podobě peněz, protože jak jsem řekla, tak někdo neumí třeba jinak a je to dočasný stav. Já nemám problém zaplatit ani ohledně peněz vztahu a ani bez peněz, ale vy zřejmě ano, proto na to takto reagujete (ona prupovidka byt zertem- posli Saty tolik a tolik mluvi za vse- i zerty mají své místo a vypovídaji o něčem). A abych ten Váš žert ještě rozvinula trošku, tak určitě by nebyl problém jí poslat ty peníze z mé strany a nebo i více, ale neudělám to a to z prostého důvodu- nemám k ní závazek a ani potřebu ji nyní platit a pokud to budu cítít, že ano a že bych měla, tak to udělám a bez nějakých výzev od ostatních (a nemusít to být jen ve formě peněžní, ale i jiné obojí- jak jsem řekla, tak každy platí po svém, jak dokáže a je schopen).

pro Hvězdičku (Hemenex, 19. 12. 2009 20:21)

Tak dobře, nebudeme se tedy již vracet k oslovování, stejně by to nemělo cenu. Mj. na rozdíl od Saty nejsi ode mě zas o tolik starší.
Nabídl jsem ti pomoc, nezištně. Protože jsem cítil, že ji potřebuješ, hodně potřebuješ. Ale byla to chyba, protože jak jsi sama napsala, nevím o čem mluvím. Jak jsi sama napsala 17.12. ("To že někomu zaplatíme, je spíše i někdy velké plus pro nás") a další tvoje příspěvky mě utvrdili v tom, že asi potřebuješ za něco platit, abys měla pocit, že je to pak kvalitní. Pošli tedy Saty 2 000,- aby měla na zaplacení tohoto webu a já ti pak pomohu ....
To byl vtip. Nepomohu, i kdybys zapatila. Sice to umím ale tobě nepomohu. Nehceš to. V hlouby své duše to upřímně ale upřímně nechceš a s tím se, holt, nedá nic dělat.
Ano, jinak máš pravdu v tom, že za většinou (nejen zdravotních) problémů je psychika, a opravdu může pomoci pojmenování-odhalení příčiny. Bohužel často se tyto příčiny nachází již tak daleko v naší minulosti, že se s nimi nedá skoro nic už dělat. Nemyslím tím měsíc, pět, deset let ale spíš stovky roků v minulosti.
Například nemoci dnes jsou často (tzn. né vždycky) převtělené mocenské ambice z našich minulých životů. V obou případech dosáhneme toho, že se o nás víceméně někdo stará, atd.
I když je pravda, když se zná PRAVÁ příčina, následek se léčí mnohem snáz. Ale to samozřejmě neznamená, že dnešní lékaři jsou úplně zbyteční, např. takový zubař ... :-)

pro Hvězdičku (Saty, 19. 12. 2009 17:59)

Nebudeme se již vracet k oslovování, zřejmě jste starší, tak je to namístě a já to respektuju. Dík za uryvek i odkaz. Oboje jsem pročetla. Ten úryvek od Rudigera Dahlke je určitě napsán v dobrém úmyslu. Je tam plno dobrých myšlenek i podnětů. Před časem jsem se na podobné téma bavila s babičkou. Ona tvrdí, že většina nemocí které člověka sužují, jsou následkem psychické nerovnováhy. Psychická nepokojenost a stress jsou příčinou mnoha nemocí, které jdou vyléčit, jestliže se pokusíme v první řadě vyléčit psychiku. Druhá věc a tady se přikláním ke všemu, co napsala Ratka. Spoluprácí s psychoterapeutem, nebo léčitelem dokáže hodně nemocí zbrzdit, zastavit,
nebo dokonce plně vyléčit, jindy dokáže svou vlastní vůlí nemoc sám člověk odrazit, jen to nejde pokaždé a u všech. Je nutné, aby dotyčný sám chtěl
a věřil tomu. Jsou známé beznadějné případy, kdy lékaři všechno vzdali, jen pacient ne a stal se zázrak. Nemoc odešla stjně záhadně, jak přišla. Jiného zase skolí banalita, prostě to vzdá a odevzdá se osudu, aniž by se bránil a lékaři ani léčitelé nic nezmohou. V případech, jaké popsala Ratka sama u sebe, nebo při nečekaných a kritických zhoršení zdravotního stavu pak ani není čas na obranu, je nutné svěřit se do rukou lékaře, který jediný může život zachránit. Četla jsem i článek o draslíku. Souhlasím, že to co dneska jíme, nemá hodnotu jídla, které jedli naši předkové, to je bez diskuzí. Jsme přechemizovaná společnost. Četla jsem, že se dřív začalo ve velkém používat proti škůdcům DDT. Škůdce to spolehlivě zabilo, ale zůstalo to v zemi a dostalo se to s potravinami do lidského organismu a dokonce i do mateřského mléka. Podobně na tom byly bifenily, které se konzumovaly v mase jatečného dobytka. Radon v panelech domů, nebezpečný azbest ve střešních krytinách. Neustále nás odněkud něco ohrožuje, aniž bychom to viděli, nebo o tom věděli. Ani dneska nevíme, z jakých chemikálií jsou vyráběna hnojiva a jaký budou mít dopad na naše zdraví, až se dostanou do našeho těla. Jenže jak z toho ven?

Hvezdicko. (ratka, 19. 12. 2009 14:30)

Kazdy extrem je podle me spatny. Tam kde se jedna o psychickou nevyrovananost tam samozrejme pomuze terapie v ruznych formach (treba i ve forme placene lecitelske metody). Z meho pohleu se jedna vetsinou o placebo ale ucinne protoze clovek tomu veri.
Tam kde se jedna o skutecne poskozeni nebo napadeni tela je treba lekare. Muj o tec i matka byli operovani na srdci a to jim zachranilo zivota. Je to klasicke zdravotnictvi s leky a pristroji a ja jim za to dekuji. Po operaci srdce dostal otec jeste leukemii, takze absolvoval dalsich 7 kol chemoterapie. Ted je zdravy a uziva si klidneho stari (je mu 85 let).
Ja po tretim decku jsem nemela poradne odrozenou placentu a malem jsem umrela asi mesic po porodu. jen rychly zasah a operace mi zachranili zivit. Tam by taky urcite psychopomoc lecitele nebyla na miste.

pro ratku:2 (Hvezdicka, 19. 12. 2009 01:31)

Samozřejmě nyní Nehovořím o nemocích/zasažení, které jsou v rozporu!
K té nobelově ceně, jak se zminujete- za léčení, tak ty nobelovky se udílejí v našem svete za blbosti a po peclivém zkoumani určitých skupin, zda to není nebezpecne aby lide celkove meli prospech vetsi nez je treba! Nebo si myslíte, že celkove zdravotnicke chapadla a i jiné zainteresovane jednotky po celem svete jsou tak ciste, ze se snazi o to aby lidstvo bylo zdravejsi a nebo, ze by byli radi, kdyby se nasel nekdo, kdo by dokazal plne lecit vse a vysvetlit prave priciny a vse uvedl na pravou miru, ne.? Zde se jedna jen a jen o penize a moc, ktere jsou nespravne vyuzivany a znasilnovany ve prospech hrstky skupin ktere parazituji..coz opet nepujde donekonecna..
A pokud by někdo měl ony schopnosti, tak by jistě o žádnou nobelovku nestál a ani by se s tím takto nechlubil či nevyšel přímo pod světlo a pohledy všech - byl by zlikvidován - tak jak se dělo vždy a děje dodnes s jedinci kteří přesahují nějak rámec normy a již jsem o tom hovořila, že zde nepanuje ona svoboda, ale nestabilita ve všem! Toto ale nebude trvat věčně a oním strachem, co se manipul., snad pomine.

Podvod s nedostatkem draslíku
Joe Vialls
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1221

pro ratku:1 (Hvezdicka, 19. 12. 2009 01:30)

Opět nějakým způsobem chápu, co tím myslíte ze svého pohledu. O té čínské medicině (jako i jiné), to je také určitý prospěšný bod a je dobré se v tom orientovat, ale i ty udané tisiciletí na tom bohužel také nic nemění, že jest na urovni určité nestabilit, která onomu národu, či i oněm medicínám- věděním chybí. A souhlas určitý sdílím také z části, že zázraky neumějí u všech zcela a je to jen jakási cesta (někomu pomuže někomu ne, každy je jiný a potřebuje také odlišně i léčit)..
Jak píšete najdi si příčinu a budeš zdravý, tak to samozřejmě v oné publikaci nikdo netvrdí a ani já jsem toto nikdy netvrdila a určitě je jasné každému, že znát něco a i třeba vidět na vlastní oči (uchopovat to rukami či cítit to emocemi atd.)- ještě neznamená, že to onen problém řeší a vyřeší. Jde o něco komplexního o co se ona ´´postihnutá´´ bytost musí sama zasadit a nejakým způsobem JEDNAT i treba radikalne a razantne nez doposud!
To znamená doslova a vyloženě prakticky v životních situacích, které denně jsou a co nás potkává, tak adekvátně reagovat dle svého pravého určení a srovnat si tak postupně vše co bylo narušeno (kdo jen bude čekat na pomoc druhých a léčitelů lekařů atd. tak asi těžko dosáhne zlepšení- jde tu o to se zasadit sám nejvíce a i hledat studovat zajímat se proč atd. a to hlavní jsem již řekla je to Jednání a reakce k okolnímu světu a i vnitřnímu aktivně. Na toto právě musí přijít potom, už jen a jen, každý sám a nějaké metody, které tu jsou všude a nejen zde na zemi.. tak ty jsou opět opakuji jen nějaká podpora či schod obzor nějakého poznání a vyzkoušení si, zda nám třeba kousek z toho něčeho může zapadnout do skládačky a ono celé další to poskládat musí jen sám každy a žádný lékař ani léčitelé mu v tom nikdy nemůžou zcela dokonale pomoci.
Pokud by někdo takový byl, že dokáže léčit pouhou myšlenkou dotykem atd. jistě že takové bytosti jsou o tom nemusíme ani mluvit, ale nemohou někoho vyléčit, když sama bytost si to nepřeje vnitřně a to znamená, že si přeje tou nemocí procházet dokud k něčemu nedospeje.
Není ani dobré se nechat léčit léčitelem jen za účelem zbavit se problému bolesti nemoci a neudělat nic vnitřně, tak pak jsou problémy opět zpět a dokonce i v jiném směru a i vícenasobeny! Ona nemoc (řiká se ji či tomu někdy dar, který nás kuje a brousí jako diamanty a posléze z ní dosahujeme určité schopnosti) se vylečí v tu dobu, kdy již nebude zapotřebí oné zkušen.. a docvakne to potom, tam kam přesně má.

Hvezdicko (ratka, 18. 12. 2009 13:14)

to ze je nemoc jiz priznakem neceho hlubsiho se vi davno. Cinska medicina se tim zabyva po tisicileti. ma cely systém meridiánů a vzájemných propojení jendotlivých orgánů ale i životních stylů, názorů a postojů.

Přesto nedokážou udělat zázraky. Proto podle me takove dobré rady typu: najdi si příčinu a budeš zdravý. to odkud to mas ti řekne každa babička a mozna bych ti to řekla i ja :o))

Nalezt spouštěč nemoci je fajn. Ale i když se nalezne tak se vůbec nic nevyřeší protože ta příčina (nekdy je těch příčin víc) přetrváva.
Kamarádka trpí atěžkou revmatickou artritidou, pochodila snad všecky léčitele v republice i nejlepsi lékaře. Příčinou je pravděpodone pocit nedostatku lasky a z toho vyplývající podvědomý reflex jak tuto lasku (a pozornost) získat.
Jenže tohle vedet nepomůže. Nepoůže ani psychoterapie, trochu pomáha biologická léčba. Ale nepomůže vedět když ten človek neví jak z té situace ven.

Kdyby někdo vědel jak léčit nemoci přes určení příčiny tak už má dávno nobelovou cenu.

Kniha ukázka (Hvezdicka, 17. 12. 2009 16:24)

Ukázka z knihy: Rudiger Dahlke - Nemoc Jako Symbol.
Před touto knihou je doporučeno prostudovat tyto návazné předknihy:
Nemoc jako cesta, Nemoc jako řeč duše, Životní krize jako šance na vývoj..

Úvod - ´´Nejlepším lékem pro člověka je člověk. Nejvyšším stupněm léku je láska.´´
Paracelsus

Myšlenka využít obrazů nemocí jako šance dostat se dál na cestě vývoje je prastará a podle jejího charakteru ji lze najít již v posvátných spisech různých národů. V naší době byla v souvislosti s úpadkem náboženství a vítězným tažením přírodovědeckého lékařství zatlacena do pozadí a do značné míry zapomenuta. Od roku 1983, kdy byla poprvé uveřejněna kniha Nemoc jako cesta, zažila tato myšlneka nový rozmach. Dnes se tento přístup- rozšířený a hlouběji propracovaný-dokonce začíná uplatnovat v lékařské praxi. V okruhu terapeutů orientovaných na přírodní léčbu a psychologii si zajistila místo již dříve. Toto staré znovu objevené umění vysvětlování klinickych obrazů nemocí neprosadili profesionální terapeuti, jak se původně doufalo, ale postižení lidé. Tuto metodu přinesli pacienti svým terapeutům, kteří původně většinou nechtěli postupovat tak jednoduchou a evidentní cestou. Přiom se již dlouho poukazovalo na to, jak je důležité vysvětlit význam nemoci, třeba když Viktor Frankl zdůraznil: ´´Vůle ke smyslu´ je součástí života. Jestliže se podaří výklad smyslu nemoci, nemoc se lépe překoná.´´
Na tělesné rovině můžeme každý ukázat přinejmenším prstem na místo, kde je problém, kde ho tlačí bota nebo ho trápí bolest. Na přenesené rovině jde rovněž pouze o to, vložit prst do (nehmotné) rány a položit správnou otázku, která mohla již kdysi zbavit krále Grálu Amfortase jeho utrpení. Je to otázka po stínu, který se ztělesnuje v každé ráně a v každeém obrazu nemoci, to je to ´´Co ti chybí, strýci?´´ Tělo je jevištěm, kde se odehrává nevědomé duševní dění, nebo jak to vyjádřil spisovatel Peter Altenberg: ´´Nemoc je výkřik ublížené duše.´´ Je proto nutné zjistit, co duši ublížilo, a k tomu tělo poskytuje nutná upozornění. Může se stát jevištěm, kde uvidíme úkoly, které mame při růstu a učení. Způsob vyjadřování těla je symbolická řeč, s níž se setkáváme ve všech náboženských tradicích a mýtech, ale i v obrazech pohádek a legend a a samozřejme i v prostém a často velmi přímém zůpsobu vyjadřování hovorového jazyka. Z tohoto stínového výrazu obrazu nemoci je možné zjistit smysl dění, aby se pak smyslupnejším zpracováním tématu nalezl kork k jeho řešení. ....atd.

Slzení (epifora)
Tělesná rovina: slzní žlázy (projevování emocí a pocitů), oči (vhled, průhled, zrcadlo duše).
Rovina příznaků: při znemožnění odtoku v slzním kanálku nebo nadměrné produkci slz bez vnějšího podnětu: nevědomý pláč: odkapává duševní voda.
Zpracování: zabývat se duší: vědomě plakat: umývat okna duše, aby byla čistší: vypátrat vnitřní zdroj slz a věnovat se mu.
Splnění: na přetékající duševní energii ve formě slz zareagovat na duševní rovině (obnovený přístup k odpovídající rovině citů: umožnit svým citům, aby se volne projevovaly).
Principiální vztah: Měsíc.

Vybrala jsem něco kratkého, protože ostatní jsou dlouhé a pokud to někoho bude zajímat či má problémy, tak jistě knihy vyhledá a pročte sám celkově.

pro Vildu: (Hvezdicka, 17. 12. 2009 10:21)

Ano chápu, co tím je myšleno a jako zázračné jsem to ani tak nepodávala či nemyslela- spíš jen jako jednu z věcí a bodu, který může být prospěšný k přímému pohledu na to, co obcházíme či neumíme přesně určit a uchopit a posléze využít a použít v praktickém dění života. Je více metod, které můžou pomoci, ale jsou to jen stupně a nějaké schody i toto je stupen určitý a neměl by se považovat za konečný.. rozvíjet je potřeba se neustále celkově a zkoumat vše co je kolem, proč to tu je atd.
Určitě kvůli tomu, že to stojí peníze bychom to neměli zavrhnout zcela a samotnu metodu- informace z ní, to spíše i trošku znehodnocuje (většina má totiž pohled nebudu za to přeci platit), ale snažit se i třeba si to obstarat tyto nějaké infomrace jinou cestou, kdo na to korunky nemá - myslím, že dříve či později k tomu se každý dostane a bude to běžné. Osobně jsem se s tím setkala je to již nějaké roky zpět skrze kamaráda z jiné země a celkem to sedlo dosti dobře na mou osobnost a po vyzkoušení si tohoto na praktické životní věci, co řešíme denně je to dobrá podpora, jeden z druhu pochopení našich pravých nástroju v nás, pro dění kolem. Osobně jsem ale neměla potřebu z duvodu, že nevím o sobě některé věci, tak jak metoda odkrývá, ale z duvodu zvědavosti. Mohu nahlížet z obou stran ze své vlastní zkušen. bez metody (pochopení uvnitř i bez) i s ní a vím, že lidé jsou hodně zaslepení a metoda by měla být vskutku pro všechny veřejná :-D a nejen tahle, ale i jiné hodně utajované další všechny. :-) Je hovadina naprostá, že by někdo mohl zneužít jakoukoli metodu (bylo by to jen dočasné a velmi hloupé to činit), jak některé ony vyšší kruhy či jak se jim říká skrývají. Spíše je to postoj velmi sobecký a nevydrží také dlouho.
Jinak zde jsem našla odkaz na video s oním panem, co to u nás provádí ten human.. něco malo tam o tom říká, ale jak jsem se zmínila sam pán to na sobě zkouší a není zcela mistr :-) tak by bylo možná lepší, kdyby metodu si mohl sam kdokoli nastudovat a na sobě aplikovat, tak snad materialy budou dostupné časem všem.
http://www.cestyksobe.cz/kreslo-pro-hosta/nasi-mili-hoste/348.html

pro Saty (Hvezdicka, 17. 12. 2009 10:13)

:-) usmívám se proto, že Saty Vykací odstup nesedí, tak se nemusí podřizovat a příjmat tomu o čem já hovořím a vysvětluji, jako svůj postoj.
Má poznámka byla směřována k panu Hemenexovi ohledně nedovolování si Tykat, protože se mne nezeptal a jednali jsme již na poli jiném slovně, kdy vůči mně vysílal něco o čem možný ani on sám neví :-), ale pokud se to někomu příčí a nějak špatně se s tím srovnává a je mu příjemnější Vykání- můžete a nic nikomu nepřikazuji. Já osobně, ale vůči Vám zachovám nějak- to o čem jsem napsala prozatím.
K tomu Humanu D. ano částky jsou velké, co si za to učtují někteří a pokud by to byl kvalitní člověk, tak by mi nedělal problém zaplatit, to jsem již zmínila, tak jako za jiné služby kvalitní (tím neříkám, že zmínení pán, který to provozuje u nás udajně jako první mi je sympatický :-)) to určitě ne a sám se sebou ještě má dost práce, ale je vidět, že se snaží a to se cení).
Peníze neberu, jako nutné zlo- nekdo tak označuje (jen je s nimi špatně některými nakládáno). Názor, že poděkování a platba penězi je velký rozdíl, je možný omyl (neberu vám Váš názor), který si lidé povětšinu takto sugerují a chtějí za tím vidět něco NAD, což není a je to vždy v rovině, tak jako označujete, že jsme si rovni všichni... vše je do určité míry jen směna něčeho (energie)- výměna a kdo Neumí vyjádřit či neučiní slovem děkuji- učiní tak jinak-třeba penězi nebo květinou, dárkem atd. To že někomu zaplatíme, je spíše i někdy velké plus pro nás, ale je zde vždy ta míra potřebná - nějak se to musí vyvážit a když se nám stane, že nás někdo okrade :-) třeba nám tím i pomohl v něčem, kdo ví.. nikdo z nás možná nezná tyto spletitosti natolik aby mohl soudit. Tím neříkám- strkejte peníze komukoli :-) to určitě ne takto a snad jsem to vyjádřila trošku srozumitelně o co mi šlo- nejsem moc kvalitní řečník, jak někteří zde .-). Samozřejmě jsou ale i záležitosti, které nesouhlasím i já osobně a které se již vymykají přirozeným pochodům o vyváženosti.. celkově Zem tím celá prochází.. je v nesouladu.
Určitě sem něco dám z oné knihy, je zajímavá a kdo by měl zájem pořídit si ji, tak nestačí jen jedna :-) ale musel by si pořídit další publikace s tím spojené od stejného autora, aby viděl ucelený pohled na celou problematiku - jsou totiž vydané v návaznosti na sobě.

to all (Saty, 17. 12. 2009 00:12)

Psal mi Leviathan a prosil, abych sem za něj napsala, že vám děkuje za podporu, ale v nejbližší době se sem určitě nevrátí, budou svátky a on nemá rád neshody. Jestli se sem za čas vrátí, bude pečlivě zvažovat. Mám vás všechny pozdravovat a popřát hezké a klidné prožití svátků a šťastný Nový rok.

pro Hvězdičku (Saty, 17. 12. 2009 00:07)

Dobrá, přistupuji na vykací odstup, který bych chápala, pokud by se jednalo o rozhovor v realu, ale každý jsme jiný. Samozřejmě s odstupem to přináší i méně vstřícné otevřenosti. K tomu desing human, jakákoliv nabídka pomoci lidem radou, nebo návodem a je vyžadovaný sebemenší finanční obnos, okamžitě zbystří moji pozornost. U desing human se ale nejedná o malé částky, naopak jsou dost velké.
Víte paní, znám lidi, kteří jsou velice schopnými léčiteli a léčí zadarmo. Znám i léčitele, kteří kromě dobré slovní zásoby neumí nic a nechají si za to platit. Důvěřiví platí a možná jim to i pomůže, protože tomu věří a jak známo, "víra tvá tě uzdraví". Proto jsem názoru, nikomu nic nevymlouvat, pokud chce, ať zaplatí a zkusí co to udělá. Máte pravdu paní, že se dneska za všechno platí, ale je velikej rozdíl mezi poděkováním a penězma. Ta kniha od Rudigera Dahlke může být dobrá, klidně sem dejte nějaký úryvek pro zajímavost.

Hvězdičko (Vilda, 17. 12. 2009 00:01)

Nemám nic proti placení. Avšak přesně jak píšeš: "pokud jde o kvalitního člověka, který si nehraje na šarlatána, ale opravdu tomu rozumí."

Vždy jsem skeptický, když narazím na něco "IN", něco co je "zázračné", "rychlé", "jednoduché", ale musí se to draze zaplatit. Samozřejmě se také můžu mýlit. Proto mě zajímala tvá zkušenost s "Human Design". Doporučuješ ho zde, takže předpokládám, že tobě pomohl. Zajímalo by mne v čem, jak to fungovalo, jak dlouho to trvalo atd.

Human design (Hvezdicka, 14. 12. 2009 17:59)

K tomuto bych ráda řekla, že to sem nebylo dáno mnou aby někdo zkoumal peníze, kdo za kolik atd. Jde o velmi zajimavě -hlavně jednoduchý a podpurny objasnujici prostředek, který muže některým velmi pomoci a jakoby napodruhé otevrít plně vnitřní oči... Snad se tato metoda dostane natolik do stádia, kdy bude dostupna všem za malý peníz. K názoru ohledně placení někomu, tak osobně s tím problém nemám pokud jde o kvalitního člověka, který si nehraje na šarlatána, ale opravdu tomu rozumí plně a může jen obohatit o další info atd a rozšírit obzory jiným nenásilně a jednoduše. Platíme i za jiné věci, jídlo, školy, internet, informace prakticky za vše i pouhé poděkovaní je určitá platba.
K této metodě mohu doporučit, ale možná již mnozí znáte- knihu od psychoterapeuta -Nemoc jako symbol (Rudiger Dahlke) - je tam výklad významu a priznaku psychosomatickych a nemoc je tam chápána jako smysluplné dění, jako prostředek duše, kterým lze prevest neresene dusevni konflikty do vedomi. K tomu je nutné pochopit symbolicke vyznamy priznaku nemoci, to znamena rozlustit poslestvi nemoci. Je tam pres ctyrista klinickych obrazu nemoci s vice nez tisici priznaky a je tam navody, jak pomoci sobe samemu, umoznuje, aby se s vlastni odpovednosti vyrovnal s ukoly, ktere ma zvladnout a jez mu nemoc pripomina. Pokud by jste někdo chtěl ci mel zajem o malou ukázku konkretních chorob, které Vás zajímají či trapí někoho, stačí pisnout a hodím to sem, kdyz bude cas.

pro Hemenexe, Saty: (Hvezdicka, 14. 12. 2009 17:33)

 

K tomu Tykání/Vykání, tak to nebylo myšleno, že bych se chtěla povyšovat nebo něco podobné v tom smyslu ohledně rovnosti-nerovnosti, což si někteří tak vyložit mohou nesprávně a proto to chci objasnit. Z mé strany vůči Vám to je jen z důvodu určité ucty či nějaký respekt=odstup...nezamotání se do energíí, které ještě teprve pozoruji a nejsem s nimi vyladěna zcela (to samé má každý s novým objevem, at již lidským nebo jiným energiemi)... a lze to přirovnat k dítěti, které také nenechá na sebe sahat a odstrčí Vás a chce aby jste si drželi odstup dokud nezpracuje ony energie, které sebou přinášíte a kterými jste nějak...samozřejmě pak je tu i to, že to dítě nemusí onoho člověka ani po delším období si připustit vůbec a u některých to jde zase naopak rychleji. U dospělých to je víceméně oboustraně, že pokud nemáte narušenu vnímavost takový ten nejcitlivější práh, tak si nedovolíte toto ani z důvodu toho, že by jste Vy samotni mohli způsobit někomu svým náhlým vpádem šok a rozhození či i nějakou nemoc atd. atd... energie jsou velmi silná věc to víme každý. Jinak jistě, že se to někomu bude zdát možná přehnané, ale já to zde uvádím proto, že to tak osobně mám a proč to činím vůči Vám zde ne jen s ohledem na sebe, ale i s ohledem na Vás a raději budu zatím Vykací osoba.
Ta poznámka od pana Hemenexe ještě ohledně množného a jednotného čísla, tak to opět já takto nevnímám a nemohu souhlasit z důvodu, že neberu žádného člověka, jako jednu bytost.. je tam více energíí vždy a více bytostí o kterých Vy ani nemusíte samotni vědět. Toliko nějak k tomuto..dalo by se to rozvést a zajít i dál, ale snad to postačí k pochopení proč.

Sny (Vilda, 13. 12. 2009 23:34)

Sen je jako pírko. Budeš-li ho chtít uchopit, neutíkej za ním, nemávej rukama. Musíš počkat, až sám k tobě přilétne.

Sen je jako ustrašený zajíc, stačí pouhá myšlenka a je nenávratně pryč.

Lidičky, díky moc za odpovědi. Dlužím odpovědi ode mne:
1) Jak už jsem psal, já mám barevné.
2) Stalo se mi již, že sen předznamenal to, co se stane.
3) Jde to, ale chce to cvik - nenechat se brzdit mozkem.
4) U mě - 75 % - očistná mozková kůra (jak píše Ratka - odraz dějů z mého života v symbolické rovině), 20 % nevysvětleno, nevím, 2% asi propojení s jinými lidmi (vidění jejich očima, setkání, konverzace), 1% Okna do budoucnosti. (Pozor ty procenta jen střílím od oka, statistiku si nevedu).

Pro Hemenexe
Ano, to přirovnání ke kamínku vhozenému do tekoucího potoka je trefné. Tak nějak to vidím i já. Zdály se mi sny, které předznamenaly budoucnost. Pokaždé to byly sny silně emotivně zabarvené. Jinak mě osobně se nikdy nepodařilo sejít se v reálném světě s osobou, s kterou jsem se setkal ve snu. Avšak zdál se mi sen, kdy jsem se s osobou, kterou jsem v tom snu potkal, domluvil na odpovědi, podle které poznáme, že fungujeme jak ve snu, tak v reálném světě. A tuto osobu teď hledám.

Saty
Díky za tip, určitě mrknu do rubriky "Sny a snění"

Ratka
Co se týče pamatování snů, tak jsem někde četl, že sen, při kterém se probudíme, tak si zapamatujeme. Pokud se neprobudíme, tak už si na něj nevzpomeneme.

Mimiane
To je velmi zajímavé. Něco podobného se mi několikrát také stalo, avšak ne tak intenzivně, ne v takové míře. Zdálo se mi o osobách, s kterými jsem se velice dlouho neviděl. Najednou se zjevili ve snu a já si v tom snu vždycky říkal, co tak najednou. Pak jsem se do několika dnů dozvěděl, že zemřeli. Připadá mi to, jako by se duše člověka, který zemře, chodila rozloučit.

všem (mimiane, 13. 12. 2009 14:25)

Chtěla bych se s vámi podělit o příběh snů, tak zvláštních a přesto tak skutečných .Byla bych moc ráda, kdyby mi někdo z vás pomohl rozpoznat otázky, které mě trápí. Byla to jen náhoda? Bylo to napojení na blízkou osobu ve snu? Jakási snová telepatie?
Před mnoha lety jsem chodila do spolku juda, kde byla bezvadná parta lidí a tak se stalo , že jsem se tam spřátelila s jedním klukem.Byla to taková velká, oboustraná platonická láska, pak vojna ze které se už nevrátil.Musel se oženit. Přesto zůstal človíčkem,který vám zůstává v srdci po celý další život . Pravdou zůstává, že jsem na něho často vzpomenula,ale sny se mi o něm nezdávaly.
Až najednou každý den, ….po tolika letech.Sny to byly nádherný, barevný s veškerými pocity. Chodili jsme spolu lesem,šplhali do strání,spali pod širákem,jezdili na výlety jeho motorkou ,kterou kdysi tak miloval. Ráno jsem se vzbouzela s pocitem štěstí a jakoby zamilovaností. Desátý den těchto snů,jsem slavila se svou kamarádkou její kulaté narozeniny. Sny se mi zdály ještě dva dny a pak , jako když utne...... Už nikdy..
Od té doby uplynulo několik roků a my jsme začali dávat dohromady srazík judistů po x letech.
Z města, kterého pocházel ,jsem začala podle telefoního seznamu obvolávat lidi stejného jména,až
jsem se dozvěděla tu nejsmutnější zprávu. Zemřel........zemřel druhý den, po těch kamarádčiných narozkách, spolu po mém posledním snu s ním.....

pro Vildu (mimiane, 13. 12. 2009 03:14)


Mé sny bývají barevné. Občas. Někdy si nemohu vybavit jestli byl barevný, či nebyl. Bylo i období, kdy se mi sny přestaly na delší dobu zdát.
Pak se vrátily s velkou intenzitou. Pokud to byl sen hodně negativní a já podlehla stresu z něj, většinou se vyplnil.Jsou sny, tak silně emotivní na které se nedá zapomenout a člověk se k nim neustále v myšlenkách vrací a chce pochopit jejich smysl. Jeden takový neobyčejný mám taky v paměti..... Nádherný den zalitý sluncem, jedu autem a jsem plna tý krásy kolem.Vnímám vůni rozkvetlých stromů a kochám se pohledem na labské údolí. Pak všechno končí naráz.Předemnou velký červený náklaďák, rána, kvílení plechů, tma.........Probuzení................
Moje déjà vu je na silnici s každým červeným náklaďákem...
Na třetí otázku bych asi odpověděla ano.
Na čtvrtou bych odpověděla,že je za tím mnohem víc, než očistná kůra mozku.
Proč, napíšu zítra....

jeste odpoved na otazky (ratka, 12. 12. 2009 19:05)

1. mam intenzivni barevne sny a myslim ze takove sny ma vetsina lidi. Jsou lidi co si sny nepamatuji.
2. ne
3. kazdy muj sen odrazi deje z meho zivota v symbolicke rovine
4. vylozim si je.

pro Vildu (Saty, 12. 12. 2009 15:43)

Dlouhou dobu jsem si myslela, že sny jsou takovej guláš, smíchanej ze všeho co jsem zažila, nebo viděla. Přesto jsem měla pár snů, který byly svým způsobem neobyčejné, silně na mne zapůsobily a na které jsem nikdy nezapoměla. Pak jsem se na netu setkala s Jaromírem Medy, autorem našeho největšího snáře, na kterého mám odkaz v rubrice "Sny a snění". Je to svým způsobem zvláštní, ale velice vstřícný člověk. Věnoval mi hodně svého času a kromě jiného mi vysvětlil i ty moje zvláštní sny. Teprve potom, když jsem porovnala realitu se sny, jsem pochopila, co mi sdělovaly. Teď už vím, že sny mají svůj význam, i když nechápeme, odkud se to varování, nebo předpověď bere. Moje sny jsou převážně barevné a provází je všechny smyslové vjemy a pocity.

pro Hvězdičku (Saty, 12. 12. 2009 15:33)

Díky Vildovi jsem se podívala na web humandesign. Proti takovým lákadlům
je dobré zapnout ochrannej mechanismus, vzít rozum do hrsti, nenechat se houpat
a hlavně...nenechat si vytahovat peníze z kapes, protože nic jiného
než skvělej byznys s lidskou důvěřivostí to není...to je moje hodnocení.

pro Hvězdičku (Hemenex, 12. 12. 2009 11:33)

Ano, tykám ti, protože tady si tykáme všichni, tady u Saty jsme si všichni rovni. I ti co ze sebe dělají jednoho z pěti guru tohoto světa, i ti co si přišli sem jen podělit o své názory, i ti co zde hledají pomoc či radu, i ti co se snaží podle svého nejlepšího svědomí jim ji poskytnout ale i ti kteří sem přišli jen kopírovat cizí myšlenky. Neříkám, že jsou zde všichni stejně vítáni ale jsou si zde všichni rovni. Jen na nich pak je, jak si jich po nějaké době budou ostatní vážit. Jestli, když pak jednou sem přestanou chodit a přispívat, bude se po něm někomu stýskat nebo si toho (v lepším připadě) nikdo ani nevšimne.
PS: vykání se zde víceméně používá když oslovujeme více lidí(pro množné číslo) a tykání, když oslovuji jednoho konkrétního. Cítíš-li se být ale dostatečně vyjímečná, můžeš se pokusit tento zvyk zde změnit.

pro Vildu a all - část 2. (Hemenex, 12. 12. 2009 11:12)

Moje sny jsou barevné a i černobílé. Ty černobílé převážně hned zapomínám a týkají se výhradně (podle mě) jen jakousi "očistou" mého podvědomí, kdy zpracovávají moje vlastní počitky a vjemy z právě prožitého dne.
A pak jsou tu ty barevné, často doprovázené i dalšími, tedy nejen vizuálními vjemy, např. pocitem bolesti, čichovými vjemy a pod.
O těchto snech jsem se rozepsal v té první části. I zde se sekávám s mým prožitím právě uplynulého dne (dnů) ale někdy s více a někdy s méně odlišným průběhem, než z jakým jsem ho prožil já sám osobně. A někdy mají ty sny i pokračování do budoucnosti (pochopitelně jiné než té moji).
Do této kategori patří i sny které se mě pořád opakují (a to někdy i několikrát za noc, po několik let a jsou navlas stejné) a jejiž prožitek není pro mě vůbec líbivý (moje vlastní smrt - už jsem o tom také psal) a sny, ve kterých prožívám nějaký děj (doufám, že někoho jiného) odehrávající se pravděpodobně v nějaké blízké budoucnosti. Jednou jsem náhodou zjistil, že i moje přítelkyně, když se přistěhovala ke mě a začala spávat vedle mě, tak po nějaké době začala mít taky sny ze stejného prostředí (v budoucnosti) jako já, jen jsme se tam ještě nepotkali (nebo o tom nevíme, že jsme to byli my). Podobnost reálií je přinejměnším zarážející (od počtu místností ve zbořeném hotelu až po umístění vypínače na tom co zbylo ze schodiště). Ze všech snů, které se mě v této kategorii kdy zdály (začali po mé 1.klinické smrti, kterou jsem prožil v mých 18-ti letech) je tato serie jediná, která se mi ještě nevyplnila a doufám, že to i tak zůstane.

pro Vildu a all - část 1. (Hemenex, 12. 12. 2009 10:49)

Kdysi jsem na tyto stránky napsal jak si já osobně vysvětluji tzv. "de javu" (pocit, že jsem tohle už někdy zažil-vidě) a jak si já vysvětluji "jasnovidecké" sny. Abyste to nemuseli hledat v archivech a protože se s tím dosud (zatím) ztotožňuji, tak Vám ho tu zkopíruju sám:

Vzpomínky na budoucnost
Čas je jako klidná hladina rovnoměrně tekoucího potoka, každá událost je jako kamínek, který do něj hodíš a vlnky které se na této hladině tím vytvoří jsou pak na ni vzpomínky. Malý kamínek sotva rozčeří hladinu a poměrně brzy se mezi ostaními vlkami ztratí a ty zapomeneš. Ale po velké a emotivně významější události, se vytvoří vlny větší - vzpomínky jsou větší a jasnější a "doběhnou" i na hladině (v čase) dál, mnohem dál. Tyto, stejně jako kterékoliv jiné, vlny se šíří všemy směry, tedy i proti směru proudu potoka (času). Nemají takovou vytrvalost jako ty po proudu a "nedoběhnou" ani tak daleko (i když počáteční velikost je stejná) ale jsou tu. Proto si můžeš vzpomenout i na události, které se teprve stanou. Bohužel většinou jen když přestaneš upjatě sledovat tok "potoka času" a přestaneš jít " po proudu", např. ve spánku (to víceméně každý), někdy (někdo) pomocí hypnozy, autosugesce či meditace.
V některých případech je kámen vhozený do potoka času tak velký a ta událost tak velká, že vlny vzpomínek, které vyvolá jsou tak mocné, že přehluší i všechno ostatní a ty je dokážeš detekovat i v bdělém stavu - lidé to nazvali instinktem nebo šestým smyslem.
Štouralové můžou namítnout a co ty vlny, které se šíří kolmo na směr toku času? To už je debata vhodná spíš do sekce POLEMIKA, jen prozradím, že se jedná o paralelní světy, (vyšší sféry či jak to chcete nazvat) a tak se nám někdy ve snech zdají i události, které zažil někdo jiný nebo i vy ale "na vedlejší koleji života".

programy (ratka, 12. 12. 2009 07:21)

myslim ze mame v sobe programy, jsou to osvedcene (nase podvedomi to prijalo jako strategii preziti) a ty pouzivame kdyz se rozhodujeme. Programy se vetsinou vytvari v uplne rannem detstvi (tak do 4 let) proto jsou tyto roky tak dulezite pro nas dalsi vyvoj.
Zmenit vnitrni program (nastaveni) lze mentalnim uvedomenim programu. nejdriv si clovek program uvedomi, vetsinou pomoci sebereflex, pozorovanim a pak zkouma jaky knoflik spousti jakou reakci u nej. A pak to staci jen vedet. ja tomu rikam, vynaseni mrtvol na svetlo neboli cisteni mysli.
tohle je ale velice individualni zalezitost. Osobni vec a osobni rozhodnuti, nesouhlasim se zasahovanim do cicih mysli. ani zadarmo a anai za penize (huma design)

Vildo (ratka, 12. 12. 2009 07:16)

Ja si sny taky vykladam. Sny jsou zpusob jak se podvedomi snazi komunikovt s vedomim. A tak jsou podle me symbolickym obrazem sebe sama. DA se v nich cist.
Nektere sny se opakuji, vetsinou urcite typy snu se se zdaji v prubehu zivota v zavislosti na veku.

Human design - dobrý kšeft? (Vilda, 12. 12. 2009 00:42)

Hvězdičko - mrknul jsem na "www.humandesign.cz" a mě osobně to připadá především jako výnosný kšeft. Udělat někomu rozbor (výklad vašeho designu) za 600 korun nebo výklad za 1900 to už je docela silné kafe. Výklad je psaný v obecné rovině, takže by mohl teoreticky pasovat na každého. To mě neoslovilo. Opět se to opírá o numerologii (datum a hodina narození), čemuž nejsem zrovna nakloněn. Myslím, že člověk je poměrně komplikovaná osobnost a že třeba genetika, prostředí, výchova má mnohonásobně silnější vliv na jeho formování, než datum a hodina narození.

Zkus když tak napsat nějaké vlastní zkušenosti - jak ti třeba Human design pomohl/pomáhá v životě, nebo jestli ti nějak pomáhá numerologie.

pro Hvězdičku (Saty, 12. 12. 2009 00:42)

K vakcíně, je dobré o všem mluvit, předávat si vědomosti a poznatky. Buď něco získám já, nebo něco předám jiným.
K příspěvku pro Pevasu: Ano, byla jsem ráda že se vrátil zpátky, přesto že tvrdil, že to neudělá. Známe se z webu už delší čas a byl vždycky v pohodě.
Doufala jsem, že averze vyšumí a rozplyne se jako pára a že opět to bude ten dobrý známý diskutér. Nestalo se, což je mi velice líto. Leviathana znám tři roky a jak jsem měla možnot ho poznat, je to povahou mírný člověk s mnoha zájmy a k tomu velice pracovně vytížený, takže jsem se vůbec divila, že si našel čas a začal přispívat. Souhlsím s tebou Hvězdičko, že každá, i nepříjemná situace nám něco dává, přinejmenším ponaučení jak by to mělo, nebo nemělo být.
K tomu co píšeš Hemenexovi: Já ti taky tykám, protože na netu jsme si tak nějak všichni rovni a věk není pro nikoho rozhodující.(vyjma seznamky:-D), tykání odbourává bariéry, ale ti můžu klidně vykat jestli si to budeš přát.
K Human desing: Kde jsi k tomu přišla? Hledala jsem, ale nenašla to, o čem píšeš. Mohla bys uvést zdroj? Já bych k tomu řekla, že ten škodlivej program se jmenuje dědičnej gen.
K písničce: Je moc hezký,že jsi nám i věnovala, ale klidně jsi mohla místo para Ustedes napsat "pro Vás",protože pochybuji že tu někdo ovládá španělštinu. Písnička je hezká, tam nevadí, že jí nerozumíme, takže děkujem.
Ps: kouala jsem, jak jsi se rozepsala, to je fajn.

Sny (Vilda, 12. 12. 2009 00:26)

Saty díky za odpovědi. Později se k nim vrátím. Ještě počkám, jestli se neozve ještě někdo.

Jen krátké vysvětlení.

Zajímám se mimo jiné o sny. Jsou sny, které jsou promítnutím vlastního života do mysli, jsou sny, které jsou oknem do budoucnosti, jsou sny, které nás spojují s jinými osobami/bytostmi. A o ty poslední mi teď jde. Ty otázky směřují na dvě osoby. Jedna je na vyšší duchovní úrovni, druhá potřebuje pomoci. Otázky nejsou o logice, není to kvíz, je to o pocitech o zážitcích. Můžou být z reálného světa, nebo to můžou být sny, vidění atd.

Ale rád položím i jiné otázky – pro všechny, které by mě také moc zajímali.

1) Jaké máte sny? Černobílé, nebo barevné? Byl jsem docela překvapený, kolik lidí má sny černobílé. Já mám od malička barevné a nikdy mě nenapadlo, že by to u jiných lidí bylo jinak.

2) Stává se vám, že se vám zdá sen a později zjistíte, že to bylo předznamenání budoucnosti?

3) Dovedete poznat sen, který odráží děje uplynulé, děje z vlastního života?

4) Jak vážně berete sny? Jen očistná mozková kůra, nebo je za tím víc?

para Ustedes (Hvezdicka, 11. 12. 2009 17:54)

http://www.youtube.com/watch?v=KRTyBDdNmvk

HUMAN DESIGN (Hvezdicka, 11. 12. 2009 16:37)

Pokud někdo se sebou máte problémy zkuste malý štouchanec v této podobě, který Vám může napovědět o Vás samých: HUMAN DESIGN - UMĚNÍ SPRÁVNÉHO ROZHODOVÁNÍ

Každý z nás dělá denně mnoho rozhodnutí – od těch nedůležitých až po životní a osudové volby. Zpětně snadno vidíme, která volba byla či nebyla správná. Co kdybychom však věděli, jak se vždy rozhodnout správně?

Vše, kým jsme a kde jsme, je výsledkem našich dosavadních rozhodnutí. Jak ale naše rozhodnutí děláme - a jsou opravdu „naše“? Výzkumy ukázaly, že rozhodnutí jsou učiněna nejprve v naší podvědomé mysli a teprve poté si výsledek rozhodnutí naše vědomá mysl zpětně odůvodní. Pauza mezi tím je sice pouze v desetinách sekundy, ale existuje. V našem podvědomí nerozhoduje naše nejvyšší dobro, ani co bychom si přáli, ale programy a vzorce chování, které se vytvořily z velké části již v ranném dětství. Plyne z toho jedna věc: naše „logická“ rozhodnutí nejsou ve skutečnosti logická - a nejsou ani doopravdy naše. Programy v našem podvědomí jsou velmi silné a tak hluboce zakořeněné, že si je mnohdy ani neuvědomujeme. A nyní existuje systém, který dokáže podle času a místa vašeho narození pojmenovat záškodnické programy v našem podvědomí a ukázat, jak je nahradit těmi pozitivními. Tento systém se jmenuje Human design.

pro Hemenexe: (Hvezdicka, 11. 12. 2009 16:14)

Díky i Vám za názor :-), ale Tykat jsem Vám nedovolila mé osobě :-D = chováte se jako můj nějaký otec, třeba i děti máte, dceru kdo ví :-)
Jinako k onomu názoru od Vás aby som se optala sebe sama, tak v tom je smysl to je jisté, ale já dávám přednost i tomu co je kolem :-), protože to je určité zrcadlo něčeho a je třeba to přezkoumat...
Bulvár je dobrý k tomu, že z lidí vytahuje strašáky :-)) proto tu je... byt i sprostý atd..

Pro pavesa: (Hvezdicka, 11. 12. 2009 16:03)

Nějak si nemohu pomoci a musím reagovat, tak snad to unesete... :-)
Ta špička není pro každého stejná, jako pro Vás viz. lezení do zadku Saty a Hmenexovi (označení od Vás), každý jedinec je něčím neopakovatelný a přináší něco naprosto nové jedinečné a přispívá tak i byť pro někoho stupidními názory... nikdo z nás neví- pro koho to může být podnětné a přínosné a je dobře, že to někdo projeví a netutlá. Samozřejmě tím chci řící, že i Váš názor má nějaké uplatnění a pro jisté jedince je důležitý, tak jako názory těch jiných jedinců.
Také je dobré si všimnout, že onen pan Leviathan (ač já jsem měla také vítku nějakou k oné osobě v diskuzi mnou rozvinuté, ale to neznamená, že mi vadí.. spíš mě motivuje a jsem za to ráda, za každý koment a názory od každého a i byť by bylo špatné vůči mé např.osobě) Vás sem jakoby přitáhl zpět nebo i někdo navíc (já třeba s tou prupovídkou a bohem v prdeli :-D, protože se tak zasazujete za přesnost ohledně výroků nějakého Izajáše atd. =omluvte mne, ale neznám onoho pána, až tak jako vy ani bible mi není moc blízká, protože je nepravdivá :-) tak snad mi prominete), kdo Vás tak rozhorlil, který příspěvek aby jste začal opět diskutovat :-D, za což byla Saty i ráda, jak jsem se dočetla a tím pádem je to přínos...a spíše i předávání si a čištění se navzájem, kdo toto dokáže pochopit...což možná většina víte nějak i sama. Jinak ty názory na/pro toho pána od Vás jsou také podnětné a měl by se vrátit pokud tu byl rád a nemělo by ho rozhodit rozhodně to, co řekne nějaký Vy pan pavesa :-D.. je to jen další názor a pohled..

Vakcína: (Hvezdicka, 11. 12. 2009 16:01)

Sice máte každy také svůj názor a je to dobře, ale já mám ten svůj :-) a jsem ráda, že jsem to sem hodila... něco se tím totiž stalo o čem Vy možná nevíte, ale někdo/něco to zaregistroval/o a o to mi i šlo nebo ne jen mně. Jde totiž o hodně důležité záležitosti, které pokud jsou vyřčeny tou správnou osobou a hozeny do davu/celku/vsmíru... stane se řetězovka udalostí, kterou ona osoba/jedinci si přála nebo skryte podprahovo potreba k určitým dalším stupnicím něčeho...proto ať každý vysloví svůj názor a třeba to bude on/ona, kdo kdo něčím hne a změní...není doby, kdy by se mělo zcela mlčet je třeba rozvíjet a předávat...dáva

pro Vildu (Saty, 11. 12. 2009 11:29)

Ahojky Vildo, s tvým prvním komentářem naprosto souhlasím
a děkuji za něj. Tvoje dvě otázky nejsou ani směšné, nebo dokonce hloupé,
jsou spíš záhadné. Neznám odpověď, ale mohu ti napsat to co mi
při jejich čtení napadlo:
1) pro tebe zásadní a důležitou, ale nepředal ji.
2) mamka a stála ve dveřích pokoje.
Jsem docela zvědavá, jestli o tom, nebo o sobě něco prozradíš.
Nejsi náhodou prozaik?

Vilda (Otázky..., 11. 12. 2009 01:47)

Mám dvě otázky, asi vám budou připadat směšné, či hloupé, ale pro mě to má velký význam. Hledám dvě osoby, které by na ně měly znát odpověď a já nevím, jestli se vůbec nacházejí na tomto webu. Kdo odpověď zná, bude ji hned vědět. Kdo ji nezná hned, nemá smysl aby nad tím přemýšlel.

1) Jakou zprávu mi měl předat můj bratr?
2) Která osoba řekla "Táto, pojď už do kuchyně", a kde se v tu chvíli zrovna nacházela?

Praštěný, co? Ale má to svůj smysl, který si prozatím nechám pro sebe.

Škoda... (Vilda, 11. 12. 2009 00:32)

Zdravím všechny. Nemyslím, že je chybou, dávat sem citáty z různých knih. Člověk za život nemůže přečíst všechny knihy, a je dobré, když se najde někdo, kdo ho na nějakou zajímavou upozorní. Ne vše, co sem Leviathan dal, se mi líbilo (kvůli svému přesvědčení), ale v žádném případě mu to nemám za zlé. Myslím, že to podával celkem citlivou, nenásilnou formou a není důvod se na něj zlobit. Každý má jiný styl toho, jak získává informace, názory druhých. Leviathan nastolil téma a čekal kdo, jak odpoví a z toho čerpal. Kdo chtěl, odpověděl, kdo nechtěl, mlčel. Škoda, že odešel.

Pevasovi (Achnat, 10. 12. 2009 19:51)

A já myslel,co myslel,jist jsem si byl,já hloupý,do nyní,že špičkou jsou tu radek s mončou.No a hned pod převisem zasněženého vrcholku jejich jedinečnosti si na ohýnku z klestí vlastní existence,přihřívají polívčičku ratka paní s bandym tatou.Až posléze že cepíny se k nim ledem severní stěny dobíjí hemenex nesoucí na zádech svazek ředkví.A saty.Delfíni,sklípkani a jiné klamy.Čtyřicet let bych se byl býval vydržel koukat na to divukrásné představení abych se naučil zvednout nohu.Abych věděl.A jít s nimi.A ty člověk si mne donutil rozhrnout oponu snění a zjistit že nic se nemusí mít tak jak si to maluji.To je bájo.

SAty (ratka, 10. 12. 2009 13:23)

a proc odesel? to me mrzi. myslim ze ja na nej reagovala pozitivne i driv.

pro Pevasu (Saty, 10. 12. 2009 12:56)

Tak opět jeden člověk odešel. Myslím že celé to nedorozumění
jsi objasnil větou: "by bylo dobré kdyby někdy napsal svůj názor
a neoháněl se stále citáty z knih, ke kterým se obyčejný člověk
nedostane a nemůže tedy oponovat v solidní rovině".
Já a většina z nás také nemůžeme ať už oponovat, nebo k tomu něco říct,
ale můžeme si to přečíst jako zajímavost, která je opravdu v knihách psána,
protože to sem Leviathan právě pro tento účel a jako zajímavost dal.
Také je mi smutno když někdo přestane psát.
Většinou je to proto, že vyčerpal všechno co chtěl říct,
nebo na co se chtěl ptát. Řekni mi prosím z těch mnoha jak uvádíš
aspoň jeden nick, kromě tebe, který odešel kvůli Leviathanovi.
Jestli ho uvedeš, opravdu se nad sebou zamyslím a budu se snažit
příště vidět tu agresivitu v psaní i tam, kde ji teď nevidím.
U Leviathana už ovšem ne, odešel.

pro Ratku (Saty, 10. 12. 2009 12:52)

Ahojky Ratko, taky nejsem žádnej znalec, jen jsem se sem tam o něčem dozvěděla a proto pozitivně vnímám každého, kdo se snaží něco předat a nebo když je jako já a ptá se, protože ho to zajímá. Budeš se divit, ale pozitivně vnímám i ty, které tohle vůbec nezajímá, protože můžou bejt pro změnu zase skvělí v nějakých jiných otázkách. Byla jsem hodně překvapená, jak píšeš, že jsi kvůli mně udělala krok kupředu, já to totiž vidím úplně opačně. Učím se od tebe klidu a rozvaze a některý tvoje myšlenky jsou úžasný. Jestli ty už máš u sebe ulizeno, já mám děsnej bordel, beze srandy.

omlouvam se vsem (ratka, 10. 12. 2009 10:23)

ze tak malo diskutuju, ale ctu se zajmem. Ale neni zde tema ke kteremu bych mohla diskutovat. Nejsem specialista na hermeticke vedy. Ani na magii a vubec ne na bibli.
JInak zdravim Petra, myslim ze nemusi byt smutny. Proste at je rad ze sem pisi lide, ze je to zajima. Ja to vidim pozitivne.
Myslim ze nejde o slovicka a ani co kde v jake knize co kdo napsal. Ze jde skutecn o to co kdo nosi v hlave a v srdci. Cim se ridi a kam se upira jeho pohled.
Osobne jsemi diky Satnace udelala dost velky krok kupredu (teda si to myslim) udelala jsem si poradek sama v sobe (teda taky si to myslim)
prijala temer vse o cem se zde pise (teda si to myslim) aby se od toho odrazila a postoupila o krok dal. Myslim ze ten krok dal je dulezity. Nezustat prilepeny na jednom miste ale divat se za horizont a porad jit dal..

Satynko, (pevasa, 08. 12. 2009 07:06)

část knihy Izajáš psal jakýsi Žid Izajáš a další část textu na stejné téma bylo nalezeno a přidáno po cca 300 létech. Ono se to dá poznat podle stylu psaní a podle toho, že se tam píše o událostech, které nemohl původní Izajáš znát a staly se až po mnoha létech. Stejně tak nemohl být Mojžíš autorem Mo5, když se tam píše o událostech po jeho smrti.
K Hvězdičce: Ten zákon určitě existuje, ale podívejme se na něj z druhé strany. Co ptačí chřipka? Jaká se dělala u nás opatření, zákazy v chovech a jejich likvidace, dezinfekce, zákazy vycházení a jestli to bylo správně asi nikdo nepochyboval. U nás se prostě jde a koná, v Americe je vstup na cizí pozemek a majetek tabu a zásahy do soukromí také. Proto bylo nutné udělat zákon a podotýkám na přechodnou dobu, tyto vymoženosti, které bychom tu potřebovali, omezit. Že je nevyzkoušená vakcína svinstvo, s tím mohu souhlasit a nic proti tomuto tvrzení nemám.
Pročetl jsem i web z kterého názor pochází a ten je na mne moc červený.
Jinak naprosto souhlasím s Hemenexem. On je tu teď špička spolu se Satynkou (to jsem si šplhnul :DD) Máš zcela pravdu, že je nutný jiný tón diskuzí a ne když nemám argumenty protivníka zesměšňovat. Proti Lubošovi skutečně nic nemám, jen by bylo dobré kdyby někdy napsal svůj názor a neoháněl se stále citáty z knih, ke kterým se obyčejný člověk nedostane a nemůže tedy oponovat v solidní rovině.

Pro L. (pevasa, 08. 12. 2009 06:41)

Tvá jediná chyba je, že se nedržíš motta nad touto kapitolou a bereš vše co přečteš za tabu. Přečteš toho dost , to je vidět. Je třeba si uvědomit, že vše na papíře ani jeho předchůdcích a následovnících nemusí být pravda. Pokud mluvím o Izajášovi,ba dokonce se na něj odvolávám, měl bych vědět, že část "jeho" knihy je připisována jemu a část je brána jako nadpis k dílu se stejnou tématikou, které bylo přidáno cca po 300 létech, ale pořád před Kristem. Pokud vezmeš něčí názor o staletí pozdější a vyvozuješ z něj závěry, jak jsi vyvodil, asi se s pisatelem ztotožňuješ. Nevím proč bych musel být renomovaný a hádat se s autorem, když on citáty zde neprezentoval. Když se ztotožním třeba s Paroubkem (brrr) a budu je tu propagovat a činit z nich závěry, tak nepůjdeš přece nadávat Paroubkovi, ale mně.Ty rád píšeš texty a jsi raději když se v nich člověk nepitvá. Já, na rozdíl od Tebe, si každé tvrzení nezávisle ověřuji. Jo, a do breku mi není kvůli Tvým výtvorům,ty jsou spíše k smíchu, ale kvůli těm mnoha dobrým lidem , kteří přestali psát a kvůli snížené návštěvnosti v poslední době.

pro Leviathana (Saty, 08. 12. 2009 00:48)

To je v pořádku Leviathane. Za sebe...může se mi líbit něčí příspěvek, pak si ho přečtu jako zajímavost, nebo se mi nelíbí a pak se snažím s autorem rozebrat proč a co se mi na něm nelíbí. Tak by to mělo správně fungovat.

pro Hvězdičku (Saty, 08. 12. 2009 00:26)

S tou vakcínou má Hemenex pravdu, očkování je dobrovolné. Jiná věc je,
že rozbor složení té vakcíny není vůbec dobrý. Možná má preventivní
účinek proti chřipce, jenže nikdo neví, jestli vedlejší účinek
není horší, než samotná chřipka. Je na každém z nás,jestli propadne
panice a nebo jestli si zachová zdravý úsudek a tak je to s hodně věcma.
Po netu lítá opravdu hodně jobovek, třeba jako to povinné a nařízené očkování.
Teď nic takového nehrozí. Napsala jsi: "ale co když nastane doba-čas,
kdy nebudeme my všichni, kteří jsou, jak to říct normál lidi
(řikají nám např. nižší třída) rozhodovat o tom, co chceme a co ne?"
Tři slovíčka - ale co když...a za ně se dá dopsat plno věcí.
V tisku i na novinkách proběhlo hodnocení na vakcínu, pro i proti,
takže informovaný by měl být každý a proto je na každém, jak se rozhodne.

pro Pevasu (Saty, 08. 12. 2009 00:25)

Jsem ráda že ses neudržel:-DD Ty znáš Bibli dokonale a tady jsi napsal,
že jeden citát je od Izajáše, druhý také, ale po 300 letech. Jsou jen
dvě možnosti, jak vznikl: 1) druhý citát někde našli a nezvratnými
důkazy zjistili že jej psal Izajáš, pak by měl mít stejou váhu jako
první citát, 2) Někdo svoji vlastní verzi vepsal a jako autora uvedl
Izajáše. Jenže jak můžeme zjistit kde je pravda a kde je podfuk?
S tím webem...lidi nejvíc odrazujou malicherné potyčky a obviňování
druhých, místo zajímavé diskuze. Zmínil jsi zákon Massachusetts.
Je něco pravdy na tom, co o tom napsala Hvězdička?

Pavesovi (Leviathan, 08. 12. 2009 00:13)

Jestli jsi si dobře všiml,tak jsem ten text přepsal a je tady v té již zmíněné knize jasně uvedeno "V těchto dvou ukázkách z Izaiášova proroctví" tudíž předpokládám že je to asi správně,za druhé,ta kresba je přímo uvedena u této pasáže,takže zase předpokládám,že to asi k tomu přesně patří,pokud je tu nějaký omyl nebo rozpor,tak se prosím obrať na autora,tedy pokud se cítíš být tak renomovaný.
Jinak vůbec nechápu,proč je ti do breku,když někdo zde napíše svůj názor,byť s ním třeba já také nesouhlasím ale je to někoho názor.Jinak tedy už vůbec nikde nevidím,že by se tu ničil Saty web,nebo že by tu byl někdo tak strašně agresivní,pokud se bude zdát Saty,že by byla ráda abych jí zde nic nepsal,tak tě ujišťuji,že už nenapíši tady ani řádku ale nebudu jinak vyhrožovat,že už jsem nepůjdu.
Na konec,tu ukázku jsem psal proto,že byl Čert s Mikulášem a myslel jsem si,že by to spíše mohlo někoho pobavit než,že to bude někdo takhle vážně pitvat.

pro Hvězdičku (Hemenex, 07. 12. 2009 22:23)

Za předpokladu, že jsi Shane Ellisonová ze společnosti Array BioPharma a Eli Lilly, pak opravdu to co jsi zde napsala je tvoje a jsou to i tvoje myšlenky, proto asi ta špatná čeština, že? :-D

pro Hvězdičku (Hemenex, 07. 12. 2009 21:50)

1. zákon novinářské etiky říká, že KAŽDOU zprávu je NUTNÉ mít ověřené ze dvou a více NEZÁVISLÝCH zdrojů.
(předem upozorňuji, že tento zákon bohužel nedodržuje většina bulvárních plátků)
A ty tady opět cituješ jeden a ten samý zdroj, navíc zdroj o jehož kompetentnosti, díky jeho katastrofálním nedostatkům ve znalosti jím používané, popletené terminologii a ignorování zákonů logiky "PETITIO PRINCIPII" (předpojatý důvod - neplatí-li hlavní důvod, neplatí ani důvody z něho odvozované - CUN PRINCIPALIS CAUSA NON CONSTITIT, NE EA QUIDEM QUAE SEQUUNTUR, LOCUM HABENT), o jehož kompetentnosti se tedy dá pochybovat.
Čím víc tě čtu, tím víc mám pocit, že to co tady prezentuješ není tak zcela s tvé hlavy. Proč se nezeptáš sebe sama v co věříš ta sama. Poslechni si co říká Tvůj instinkt. Zdůrazňuji to TVŮJ, né někoho jiného. Neptej se jiných co Ti říká ten Tvůj, zeptej se sebe sama a pak nám ho napiš, jo?
Držím ti palce

Je mi do breku (pevasa, 07. 12. 2009 21:14)

 

už jsem sice psal, že přispívat nebudu, ale rád bych sdělil, že je mi líto tohoto dříve tak navštěvovaného Satančina webu. Když jsem v 20:52 byl na tomto webu sám, neudržel jsem se.
K Hvězdičce: uvědomte si, že citujete stále stejný zdroj a nebýt tak zaslepená a podíváte se také do jiného zjistíte, že ani Vámi uváděné děti nejsou povinně očkovány, jen mají na očkování nárok a jejich rodiče o tom vyrozumí obvodní lékař. Je na rodičích zda dítě očkovat dají či ne.
Ten zákon státu Massachusetts není tak plochý, jak uvádíte
Také Lubošovy vývody z citátů knihy nejsou zrovna košer... Např. těch 6 "křídel" má v textu přesně popsané použití...a odvolávat se na světskou kresbu a spojovat jí s Bohem , to už hraničí... Mezi námi , jeden z těch dvou citátů je od Izajáše a druhý od "Izajáše" , který byl připojen po více jak 300 letech po 1. Mají oba stejnou platnost?
Měl bych radu: Začněte psát méně agresivně. Lidi už to nebaví a ničit tak krásný web je škoda.
Není to jen můj názor, ale i více bývalých návštěvníků a přispívatelů tohoto webu.

Vakcína (Hvezdicka, 07. 12. 2009 18:55)

Strach a důvěřivost – syndrom dětí v náručí, jak tomu říkám já – zajistí, že pro svoji injekci se do očkovacích center během následujících týdnů a měsíců začnou hrnout obrovské počty bulíků a důvěřivců, kteří se na nic nebudou zbytečně vyptávat . Ale svět velice zmoudřel oproti svému starému já z před pěti, deseti nebo dvaceti lety, a dnes je tu již spousta lidí, kteří dokáží všechny ty lži prohlédnout.

Kvůli takovým musí nastoupit pevná ruka policejního státu, která zajistí, že očkování bude povinné. Je faktem, že tímto směrem už se nezadržitelně řítíme a co se dnes objevuje ve státech jako Massachusetts, bude zanedlouho denním chlebem všude.

Senát státu Massachusetts schválil zákon o chřipkové pandemii S 2028. Zákon umožňuje komisaři (zmocněnci) pro státní zdraví, složkám prosazujícím zákon a zdravotnickému personálu:

*- oočkovat populaci
*- vniknout na soukromý pozemek bez patřičného povolení k prohlídce
*- umístit lidi do karantény proti jejich vůli
*- bez zatykače zatknout každého, o kom se policista domnívá, že narušil izolaci nebo přikázanou karanténu
*- uvěznit nebo pokutovat částkou 1000 dolarů denně každého, kdo se výše uvedeného narušení dopustí

zdroj: http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/3997-posileny-virus-a-policejni-stat-celou-dobu-to-k-tomu-smerovalo-nyni-se-s-tim-musime-vyporadat-3/

pro Saty -vakcína (Hvezdicka, 07. 12. 2009 18:28)

Samozřejmě to nějak chápu, ale co když nastane doba-čas, kdy nebudeme my všichni, kteří jsou, jak to říct normál lidi (řikají nám např. nižší třída) rozhodovat o tom, co chceme a co ne?
Tím chci říci, že se nebudou ptát nikoho slušně, chcete naočkovat a nebo ne.., ale spíše pokud na tom něco je nebo bude v brzké době (já doufám, že nebude a zvrátí se to jinamo), tak mě zajímá, jak to třeba budeme řešit - jednotlivci, kteří mají názor, že si nenechají nic píchat, protože o tom něco víme víc, že to není ok, než třeba velká většina lidí, kteří se o to nezajímají a jsou laxní a jdou většinou jak ovce na porážku a to bylo i v jiných dobách ne jen v této?
Ono je sice hezké, že někteří lékaři tvrdí, že to není dobré, ale to jsou ti z mála někteří jen, ale ti ostatní to budou lidem cpát i lživě, protože jim nic jiné možná taky nezbude a ti, co o tom vědí, že je to hnus, tak ti se taky připojí a uchrání třeba jen svoje rodiny a na ostatní se jak se říká vy...ou.
Ono je pěkné si říkát, vždyt ono se to nestane, sou to nadnesené bláboly všechno a zveličené, že to si přece nikdo nemůže dovolit toto v takové době a lidi oblbovat a ještě k tomu vraždit jen tak, ale já myslím, že může a dělo se to i jindy a děje se to stále a jen se nacházejí způsoby trošku jiné aby to lidi samotni sežrali i s navijákem a ještě za to děkovali, jak že je to skvělé.
Nikde sem zatím neviděla, že by se psalo o těchto věcech normálně v novinách pro širokou veřejnost či v telce atd., že by řekli i iformaci pravdivě, že je to látka velmi nebezpečná aby lidé viděli obě strany. ČR už teď očkuje děti a lidi s nízkou imunitou tímto svinstvem povině.
Nechápu, jak vůbec je možné, že jsou tak lidi masově obelhavaní neustále a vražděni vtichosti i na očích všem a nikomu to nepříjde divné (spousty vědců a lidi, kteří se vzepřou či mají jiné názory ku prospěchu všech atd. zmizení,vraždění záhadně) a to jen nějakou skupinkou šílenců, kteří si uzurpují právo rozhodovat o našich životech. Kež se s nimi jednou setkám, myslím, že by se mi to líbilo je taky tak mučit, jak oni to dělají jiným lidem, ale mučit jiným způsobem, protože oni asi neznají určité vzorce empatického chování ku druhým.
Pokud do toho zatáhnu nějakého Boha, tak ten je ´chudák´ zřejmě už v prdeli. :P

6 křídel (Leviathan, 06. 12. 2009 17:25)

Takhle v textu,to je ještě dobré ale tady je k tomuto tématu vyobrazení - Luciferův spor s Bohem (Caedmonův rukopis z počátku 11.století) a to je přímo bomba.
Jeden pár křídel na lopatkách,druhý pár na temeni hlavy a třetí pár vystupuje z krku ve předu a směřuje přes hruď dolů,vypadá to jako takový zvláštní úbor.Jinak jsou tedy sklopená,opravdu zajímavé by to bylo,kdyby byla roztažená,ale i tohle si myslím,že bohatě stačí :-)
Jinak je zajímavé,že klasické atributy pro ďábla zde chybí.Nejsou tu vyobrazeny žádné rohy ani ocas a ani žádné kopyto.Krom těch křídel vypadá jako štíhlý vysoký muž.Jinak co se týká zde vyobrazeného Boha,tak s tím by asi málokterý věřící souhlasil,malý sedící muž,který místo paže má skoro pařát.Na něm se tedy ten malíř docela vyřádil :-)

6 křídel (Hemenex, 06. 12. 2009 16:33)

6 křídel? No to je tedy něco dábelského při letu je ukočírovat! Dovedete si někdo něco takového představit? Pro let koordinovaně používat na 3 páry křídel? To musí být boží! :-D

Kniha čertů a ďáblů (Leviathan, 06. 12. 2009 02:40)

Tak máme za sebou Mikuláše s čertem,tak proč si něco neřícT o čertech? :-)
Původ Ďábla
Co do ďáblova původu odvolávají se židé i křesťané na Písmo svaté,totiž na Starý zákon a na proroka Iziáše:"...viděl jsem Pána sedícího na trůně vysokém a vyzdviženém a podolek jeho naplňoval chrám.Serafínové stáli nad ním a šest křídel měl každý z nich." Jakož i "...Jakž to,že jsi spadl s nebe,o Lucifere v jitře vycházející?"
V těchto dvou ukázkách z Izaiášova proroctví,byť jsou metaforicky míněny jako předpověď zániku Babylonu,je vyjádřena podstata Luciferova.Jeho osobnost,předmět mnoha dávných kontraverzí,to je oblíbený námět kazatelů 12. a 13. století.
Ďábel je představován jako serafín,jeden z prvních v hierarchii andělů,jejichž výsadou bylo stát nejblíže trůnu Nejvyššího,a jeho zločin,který uvrhl svět do věčného soužení a samých strastí,spočíval v tom,že se nechtěl spokojit stáním,nýbrž dychtil v přítomnosti boží sedět.

Úrivek z knihy J.Ch.Wall - Kniha čertů a ďáblů
Takže chudák Satan,za to že chtěl mít trochu pohodlí,byl sesazen do pekla,a ještě větší chudáci my všichni ostatní,protože byl na nás seslán trest v podobě věčného soužení a ztrastí. :-)
Není ten Bůh trošinku malicherný,když v jeho přítomnosti musí všichni stát? A co ten trest,ten je vskutku odpovídající. :-D

Jinak Saty jsem moc rád že se ti Weinfurter líbil.
Pokud budeš chtít,tak sem z něho něco rád ještě dám.

pro Hvězdičku a Hemenexe (Saty, 05. 12. 2009 00:47)

Někdy mám mailovou schránku zahlcenou podobnými věcmi, jaké jsi sem dala Hvězdičko. Někdy si je přečtu se zájmem, jindy zběžně, ale pokaždé si dám otázku, nakolik je v tom pravdy a nakolik se mě snaží někdo houpat. Co se týká očkování, nejsem ve skupině lidí, kterým je vakcína určená, ale i kdybych byla, nenechala bych si ji dát. Jak řekl Hemenex, aplikovat lidem netestovaný lék s velkým rizikem vedlejších účinků je nezodpovědné a dělá z lidí vlastně pokusné králíky. Lékaři to vědí a proto oni sami vakcínu odmítají, to je pro mne ten největší důkaz toho, že vakcína není nic dobrého.

Leviathan (Saty, 05. 12. 2009 00:26)

Ahojky Leviathane, nejdřív bych ti chtěla poděkovat že jsi sem dal Necronomicon. Nediv se že nebyla velká odezva, většinou jsou tu lidé, kteří jsou za prvé v pohledu na takové věci střízliví a za druhé o tom moc nevědí, proto se k tomu nechtějí vyjadřovat, ale jistě si to se zájmem přečetli. Dál mě osobně velice zaujal druhý tvůj příspěvek hlavní okultní nauky. Zdá se mi to velice blízké a myšlenky známé, tak to cítím i já, dá se říct od A až do Zet a to jsem to nikdy nečetla. Prapůvodní síla, naše sounáležitost s celým vesmírem, nekonečnost návratů, hmotné a astrální tělo. Ten astrál mě zaujal, protože jsem ho zažila a pak jsem si uvědomila jednu věc. Jde ten zážitek pak popsat a vylíčit, ale kdo to sám nezažil, nikdy nepochopí. Ty mě znáš a víš že jsem hodně tolerantní ke všem názorům a myšlenkám druhých. U tebe si cením toho, že i když těmhle věcem nevěříš, zajímáš se o ně, takže přece jen někde malej kousek tebe k tomu inklinuje. Udělal jsi mi tím radost.

Karel Weinfurter (Leviathan, 04. 12. 2009 03:00)

Zdravím,
mám chvíli čas po práci,tak bych Vám chtěl napsat nekolik vět hlavní okultní nauky podle Karla Weinfurtera.
I když já z touto filosofií třebaže nesouhlasím,tak Weinfurterovi práce jsou dost ceněnné a uznávaně,tudíž je na Vás,co jim budete říkat.
Karel Weinfurter je zakladatelem českého křesťanského okultismu a hermetiky.

Text.
Hlavní okultní nauky:
1. První příčinou vesmíru je rozumná nejvyšší síla nebo bytost,kterou obyčejně nazýváme Bohem.
2. Celý vesmír jest výronem nebo vyzářením z této první bytosti.
3. Tato prapůvodní síla je skrytě přítomna ve všech částech vesmíru,jak v největších,tak v nejmenších,a tedy i v člověku.
4. Z toho vysvítá,že člověk jako součástka oné prasíly musí v sobě míti princip,který je nesmrtelný,poněvadž z nesmrtelna (z prasíly) nemůže vzejíti nic smrtelného a protože si nelze myslit,že tato prvotní síla neboli Bůh je konečná.
5. Člověk se po své pozemské pouti vrací třeba i po určitých proměnách,do lůna oné prasíly.Poněvadž je člověk bytost nedokonalá,musí se jeho nesmrtelná součástka čas od času vraceti do těla hmotného buď na zemi,nebo na jiných světech,aby člověk mohl dosáhnouti svého nejvyššího vývoje,který se jinak jmenuje (ve smyslu náboženském) spásou.

Nyní přistoupíme k nejstručnějšímu vylíčení principů,které skládají pozemského člověka.
1. Hmotné tělo. Velmi složitý lidský organismus,jak se nám jeví na naší zemi,je nejdokonalejší chemickou továrnou a zároveň podivuhodným nástrojem všem ostatním principům,které jsou ovšem našim smyslům normálně neviditelné a nepostřehnuté.
2.Astrální tělo čili dvojník. Toto astrální tělo je podstaty etherické,neviditelné a nevážitelné,ale tvarem svým se podobá tělu hmotnému.Dvojník může bez překážky prostoupit hmotu,což není nic podivného,neboť tak činí také na příklad síla magnetická,elektrické napětí a jiné emanace fyzické.
3. Síla životní. Je to dech života,který je původem slunečního,neboť slunce jest jejím akumulátorem,poněvadž je v něm nahromaděna.
4. Kama. Toto indické slovo znamená souhrn nižších chtíčů člověka.Sídlí ve spodní části trupua její činnost se jeví v žízni,hladu a všech tělesných potřebách.
5. Manas. To je nižší duše člověka,spolu s myslícím principem.Sídlo zevního rozumu,jehož střediskem je hlavně mozek.Mnas má dva poly,jeden obrácený dolů,k nižším součástkám,a jeden obrácený vzhůru,k šestému smyslu.
6. Buddhi.Světlo poznmání.Tento princip je vlastně pravou lidskou duší.Nutno ji však lišiti od božského Ducha,který v křesťanství sluje Duch svatý a jest v člověku principem sedmým.Probuzením Buddhi se dostane člověku vnitřního osvícení.
7. Duch. Gnostikové je nazývají Pneuma,Indové Atma a v křesťanství se jmenuje Duch svatý.Po smrti tělesné se nerozkládá nýbrž trvá dále a přejímá po čase vždy nové a nové těla hmotné.
Toto jsou základní a elementární znalosti v knize Tajné síly přírody a člověka od Karla Weinfurtera.
Jak jsem již psal,já tomuto učení nevěřím ale každý názor je dobrý,jsem zvědav co vy na to?

k článku .. (Hvezdicka, 03. 12. 2009 04:31)

chybu stornuji, ale je podnětná, jde vidět, že čeština, ač krásný jazyk, tak i velmi široké rozpětí smyslu ruznych slov spojení i písmenné poskládaní a dosti se z toho učím i na jiné rovině. Česko je svatá zem, že ano? Něco jsem o tom slyšela, tak snad jen ku prospěchu všech se odehrají ony báje... :-)

k článku (Hvezdicka, 03. 12. 2009 04:16)

Přiznám se po pravdě, že jsem to vše celkově písmeno od písmena nebo slova nečetla (nebylo ani třeba), ale když cokoli má osoba čte nebo na něco se dívá pozoruje.. vytahuje si- to své z oněch podnětů (článků, slov, lidí, a celkově ze všeho, co je či není).
Tak snad mne nikdo neukamenuje byt slovně ..za to, že jsem to sem takto hodila. :-) Jistě každý názor je dobrý ve smyslu prozkoumat ze všech stran.
Ale zeptám se jinak - má právo někdo krytizovat byt v malém, když sám nic jakoby nečiní činy jen slovy? :-) Tím nechci říct, že je to špatně :-)), ale mohl by jste jít za panem prezidentem či jinými hlavouny, když jste tak při smyslech a vědoucí :-) a probrat to i s nimi... vaše texty jsou možná podnětné i názory :-D a třeba je jich škoda zde na nějakých blogáčích.
Možná že jste starší jako já o dost či i ne :-), ale omlouvat se nebudu za drzosti, které tak možná vyznívají od mne vůči Vám.
Jinak o těch šašcích máte určitou pravdu.. jsou opět dvě polarity jako u všeho.

o šašcích (Hemenex, 02. 12. 2009 21:31)

Když rozvinout tak rozvinout. Jak s textu jednoznačně vyplývá nemyslel jsem zrovna (pana) šaška, toho inteligentního, vtipného, znalého a moudrého, takového kterého třeba Zikmundovi záviděla celá Evropa a který pak ve stáří dokonce dostal ve Španělsku dědiční(!) šlechtický titul. Ale myslel jsem takového, který Vám při vysvětlování o tom jak Ejnštejn exhuminikoval rovnici o tom že energyje je rovná hmota vynásobená ryhlostí svjetla na kvadrát, zcela dekompresně vymete delikatesní dekolt delikátním řízkem :-)
Je to takhle dostatečně rozvinuté? Četla jste opravdu pozorně co ten člověk v těch článcích DOOPRAVDY píše?
Pro jistotu ještě jednou zopakuji:
i sebelepší myšlenka vyzní hloupě, když je prezentována tak ... přinejmenším hloupě

šašci=0 (Hvezdicka, 02. 12. 2009 03:21)

Nultý bod se zřejmě odráží v šaškovstvu, což je příhodné si všímat oněch figurek, stavů, dějů nebo jak to nazvat. Jsou to do určité míry celkem prospěšné informace skrze šašky jakékoli doby časů... :-)).