Jdi na obsah Jdi na menu
 


kolektivní vědomí (Eda, 06. 03. 2011 09:44)
zapůsobilo skoro v tu samou dobu, takže to funguje.
Oba máme stejné nutkání.

Ratko (Eda, 06. 03. 2011 09:41)

děkuji za pěkné povídání.
Odcházím od počítače a objevím se až večer.

Edo (ratka, 06. 03. 2011 09:40)

diky za diskusi, budu muset bezet :o))

vznik zivota je a neni tajemstvi. cele miliardy let eistovali na zemi jen primitivni sinice ktere jeste nemeli kryte jadro (s DNK) a nemeli ani mitochondrie (energeticke elektrarny). Pricemz nekolikrat za existenci techto primitivnich sinic doslo k totalnimu vymreni. nejen z duvodu astronomickych zmen ale i proto ze si zlikvodovali veskery kyslik a udusili se. je velmi zajmave cist jak dlouho to trvalo nez se na zemi ustanovila jemna rovnovaha plus/minus (jing-jang) a diky tvorbe kysliku mohlo dojit k vzniku rovnovahy jemnemu vyladovani na hrane. a prave vzajemne pusobeni a ladeni techto sil umoznovalo dalsi vyvoj. (to je stejne jak ted)
pry existuje energie chi. ktera ma schopnost vzdykcy kdyz jsou podminky organizovat hmotu podle jednoduchych principu plus - minus a vytvaret harmonii.
ale to muze byt jen myslenkovy konstrukt. netrvam na nem, jen s nim cvicim a tesim se kdyz plyne.
jsem nadseny cvicitel cinskych cviku, treba taichi nebo cviceni cinskych cisaru, nebo chi kung a tak :o))

Edo (ratka, 06. 03. 2011 09:29)

mozna. nevim. v tomhle symslu je pak kolektivni vedomi i spolecenstvi vcel ci psi smecka.
jejich mysli se propojuji a hledaji optimlani varianty pro preziti. ma to biologicky puvod a souhlasim s tebou ze je to pak zakotvene v DNK, kde se to v dalsich generacich muze projevit jako instinkt ci u vyssich tvoru jako intuice.
Krome orgnickobiologickeho propojeni verim ale jeste na neco vyssiho, cemu rikam ja vedomi. a tohle vedomi neni soucast organicke prirody jako treba mysl ci pamet. Tohle vedomi se projevuje jako schopnost se uvedomit. mysleni, rozhodovani a vybirani z variant je pak projev prirodne organicky a bezi v case. je determinovan pricinou nasledkem. a pomiji v case, nebo se pretavi organicky do dalsi generace.

vedomi je v mem pohlede neco co je ve vsem jako neco co nemizi. co je vecne. neomezne. bez zacatku a bez konce. ale samozrejme my vnimame vedomi pouze omezene, v ramci nasich tel a omezene mysli (ci pameti)

Ale rozumel by sis se SAty, treba se ukaze. pamet pry funguje nakvantove urovni. jednotlive impulzy vytvreji morfologicka pole (pry) a skrezeva propletenost castic (pry) se muzou ukladat jako mapy. nebo utvary v astralnim (emoce) a mentalnim svete (melnky). v nejhrubsim hmotnem svete se primo projevuji ciny. ale ty jsou ovlivnovan jemnymi svety. co vysilame to nas pak urcuje. jaci jsme, tak zijeme. a to sklizime.
pricemz kazdou chvilu sadime semeno (potencial) ktere vzklici a zacne rust.

vejce nebo slepice ? (Eda, 06. 03. 2011 09:21)

Tak jsem četl, že vědci už přišli na to, že první bylo vejce.
I ta první buňka (jakož i vejce) nejjednoduššího živého organismu měla už v sobě zakódován celý program pro život.
Slepice ( podobně jako kohouti a muži) vznikly až později kvůli zjednodušení životního koloběhu.
Pokud bychom neuznali stvoření, tak by ta otázka nemohla být nikdy vyřešena.
Nekonečný koloběh života bez začátku je sice také řešením,ale odporuje to lidskému chápání, neboť člověk nežije věčně.

tady a teď (Eda, 06. 03. 2011 09:11)

Ratko,
tím, že spolu zrovna rozmlouváme, tak vytváříme jakési maličké kolektivní vědomí. Možná ono vědomí už tady a teď vytváří podmínky pro to, aby se připojili do diskuse další stejně naladění příznivci.
Takovou moc kolektivní vědomí asi nemá, ale zase není to úplná náhoda, když se připojí někdo další. Uvidíme.

čas a paměť (Eda, 06. 03. 2011 09:04)

Paměť je prý uložena v mozku. Když dojde k jeho poškození, tak si člověk nic nepamatuje.
Není to ale tak, že by vzpomínky úplně zmizely.
Musí být někde uloženy. Možná se ukládají do té velké knihovny, které říkáme DNA. Všechny její knihy nemůžeme za celý život nikdy přečíst a také nepoznáme, že v nich přibývají nové stránky.
Zajímavé je, že čím jsem starší, tak si vzpomínám
na více vzpomínek z úplně raného dětství.
Že by to bylo tím, že jsem se naučil číst v DNA a umím najít ty správné klíče do zamčených komnat ?

Edo (ratka, 06. 03. 2011 08:59)

ja nevim. na tuto otazku ti tezko muzu dat odpoved.
uznavam to co vyrusta z meho nitra jako jedinecne poznani. kreativitu.

takze tvoje otazka se pak muze zmenit na otazku co bylo driv? vejce nebo slepica? jsem ja tim skrzeva ktereho se muze vedomi uvedomit (diky organickemu usporadani) a kreativne tvorit(mentálne, astralne i hmotne) nebo naopak jsem ja nejakym prijemce hotovych podnetu zvenci (jsem ovladan)
Asi citis, ze jsem velkym zastancem te prvni skupiny. udrzet si svoji mysl cistou a prostou ruznych vnejsich zasahu. udrzeti si mysl cistou jako zrcadlo. a umoznit vedomi aby se projevilo ciste a nezkreslene. Aby to co se aktivne vytvari v me hlave (a nasledne realizuje hmotne, atralne i mentalne) co nejvice odpovidalo skutecnosti - pravde. aby to neskodilo nikomu a nicemu.
Proto nejsem priznivcem ruznych new age, esoteriku a psychotroniku.
Vsecko co vysilas se ti vraci zpatky. svet kolem tebe je takovy jak ho vytvaris. je treba byt opatrny v tom co vytvaris. zejmena kdyz clovek nema zcela jasno a ma v hlave nasrano kdeco. muze skodit. i treba tim ze se necha zneuzit.

proste jsem opatrna. s poustu veci beru vazne. nikoliv jen jako hru. takze zadne ovladani, zadne kolektivni mysleni, zadná masa a zadné hromadné organizovani.
jen sama za sebe.

vědomí (Eda, 06. 03. 2011 08:41)

Tak teď nevím, zda jsem použil správné slovo.
Zřejmě jsem na chvilku přeskočil do Matrixu.
Někdy mi to opravdu nevyjde, čím se snažím o jednodušší porozumění, tím více se to vzdaluje od reality.
Ale když mluvíme o vědomí.
Uznáváš existenci kolektivního vědomí, které ovládá celé lidstvo nebo vybrané skupinky lidí, kteří mají podobný způsob myšlení ?

Edo (ratka, 06. 03. 2011 08:19)

hmm, podle me to je jednoduche.

jo, fraktalova geometrie me kdysi hodne zajimala, dost jsem se ni zabyvala. ted uz ji beru jako soucast... proste se fraktal objevi vzdycky, kdyz podminky umozni opakovani... co se muze zopakovat, to se zopakuje. a to tak dlouho dokud nedojde... k necemu jinemu :o))
myslim ze uvazuji jednoduse. jenom zvenci to vypada slozite. cas neexistuje, jen my si ho vytvarime v nasi mysli jako posloupnost zmen a zkusenost. kdybychom nemeli moznost zachytavat zkusenosti (pamatovat co bylo pred minutou, hodinou ci dnem) tak by cas pro nas nebyl. byla by jen okamzita skutecnost.
co je vedomi a jak nam vedomi neco muze ukazovat?

Ratko (Eda, 06. 03. 2011 07:55)

Myslím, že je to jednodušší, než popisuješ.
To jen vědci nám to poznání komplikují svými matematickými rovnicemi. Mně se například líbí fraktálové obrázky, kdy po zvětšení se ty okrajové tvary stále znovu opakují.
Je v tom takový pěkný řád ( řád tvoření založený na podobnosti).
Ale v tom filmu byla ještě jedna pozoruhodná záhada.
Když se tam v závěru na tom letišti najednou ti ostatní lidi objevili. Oni se předtím pohybovali
v čase trochu posunutém, takže se vzájemně neviděli.
Ale to je opět jenom scifi. Čas existuje jenom jeden, jenom naše vědomí nám občas ukazuje něco jiného než realitu.

Ten film (ratka, 05. 03. 2011 21:42)

je myslim od Kinga, ze? Tam zerou ten mrtvy prostor takove male potvurky :o)) videla jsem to kdysi hrozne davno, to uz je urcite minimalne 20 let.

libi se mi na ty Einsteinovy slavne rovnici ze dava do vztahu hmotu a energii. a ze tato rovnice (pokud se nepletu) je taky experimentalne platna.
Takze kdyz se budu zabyvat "mym" casem tak jedu vlastne po jedne vetvi supepozice existence (vesmiru) kde si minulost i budoucnost tvorim sama pomoci svych pozorovani, zpracovani pozorovani a ulozeni do pametovych bunek. Kolik lidi tolik ruznych pameti, tolik ruznych zivotu. Nastesti se dokazeme domluvit a tak vidi kazdy priblizne totez. ale presto v detailech jinak, jedinecne. protoze nase pozorovani a osobnost samozrejme ovlivnuje to co se nam v ty hlave usadi :o))
jinak si myslim ze pravdivejsi je kvantova fyzika. i kdyz pro nasi predstavivost je hodne zapeklita.
pres ni si analogicky muzume predstavi t jak to teda s tou nasi mysli a s nasim vedomim funguje. nase mysl zanamenava okamihy TED a vedomi je schopno se uvedomit. Ovsem vedomi se uvedomuje vetsinou az zprostredkovane, a to z pocitace nasi mysli. uveodmije si neco co uz je mrtve (casozroutsky cas) Vedomi se muze uvedomit i v okamihu ale to zase nesmime myslet, pozorovat vytvaret si svuj vesmir, Musime se dostat do "kvantoveh stavu". pak vnimame okamih. bud jeden stav nebo ten druhy. bud se presne vymezime v case a prostoru (stav 1) nebo se uvedomime danem okamihu (stav 0)


 

Časožrouti (Eda, 05. 03. 2011 08:18)

 

Pro milovníky filmů o manipulaci s časem doporučuji film "Časožrouti".
Je to o tom, jak letadlo proletí nějakou atmosférickou anomálií a přistane na liduprázdném letišti, kde se zastavil čas.

snůška nesmyslů (Eda, 05. 03. 2011 08:01)

Neměli bychom věřit teoretickým výplodům, které
nejdou v praksi vyzkoušet. Kde seženete například dnes raketu letící rychlostí světla.
Dnes lituji, že jsem se ve škole nechal ovlivnit tím, co jsme museli u zkoušek odříkat, abychom uspěli. Ale taková byla bohužel doba.
Ten žák, který ve škole učiteli oponoval a školu nedokončil, je dnes úspěšným podnikatelem.

Edovi (Mirek, 05. 03. 2011 02:21)

Je to jeden nesmysl na druhým,žák měl ještě upozornit pana učitele,že se jim v raketě zastavili přesný atomový hodiny a tím se zastavilo i plynutí času.Nebo možná snad v tý raketě šly hodiny normálně a potom vteřina na Zemi byla jinak dlouhá než vteřina v raketě?No potom, ale co vlastně představuje konstanta c,když vteřina může být různě dlouhá v závislosti na rychlosti(vůči čemu?) a rychlost světla se uvádí v km/s.Jak dlouhá má být tedy ona vteřina,když vůbec nemáme tušení jakou rychlostí se pohybujeme vesmírem,páč vůči objektům je ta rychlost pokaždé jiná.

Einstein a rychlost světla (Eda, 04. 03. 2011 22:38)

Nedávno mě pobavil jeden známý, který nevěřil ve škole učiteli, který žákům vysvětloval, že rychlosti světla se podle Einsteina nesčítají.
Učitel uvedl příklad :
Letíte raketou rychlostí světla a svítíte baterkou ve směru letu rakety. Baterka nebude vydávat žádné světlo.
Žák protestoval slovy :
A když tu baterku obrátím proti sobě, tak uvidím , přece že svítí !
A za to tvrzení dostal žák nedostatečnou.
Tak takhle se projevuje v praksi Einsteinova teorie relativity.

Edovi (Mirek, 04. 03. 2011 11:33)

Samozřejmě,čas je pouhá představa,abstrakce,tudíž nemůže představovat žádný čtvrtý rozměr,i když připouštím,že pro člověka je představa času nezbytná.Enstein musel být totální magor,divím se,že tolik lidí naletělo na ty jeho časové posuny,dilatace času atd.,ačkoliv nám tu nezanechal žádné věrohodné vysvětlení co tím časem vlastně myslí,jaký to čas se zastavuje při rychlosti c. Jak vlastně na takovou hovadinu přišel,když dodnes neexistuje žádný způsob jak si tu blbost ověřit a obávám se,že ani nikdy existovat nebude.Pokusy s atomovými hodinami,které to mají dokazovat jsou naprosto směšné,neboť žádné hodiny včetně atomových žádný čas neměří,páč se jedná o pohybové strojky.Rozdíly mezi těmi na zemi a těmi v letadle být musí,kvůli rozdílné gravitaci,protože větší gravitace deformuje více pohyb.Jak přesně by šly asi atomové hodiny na nějaké supermasivní planetě,samozřejmě,že by šly pomaleji vlivem obrovské gravitace,což však v žádném případě neznamená,že tam plyne pomaleji nějaký záhadný čas,to si může myslet jen naprostý dement,jakým Enstein bezesporu byl.Už to vidím jak sem vlítne nějaký pošahaný ensteinovec a bude nás posílat zpátky do školy,abychom se nazpaměť bez použití mozku naučili učení Velkého Blba Ensteina.

čas je vymyšlený pojem (Eda, 04. 03. 2011 08:24)

To, že Einstein začlenil čas jako 4. rozměr Vesmíru,
je myslím velká chyba.
Rychlost plynutí času vnímá každý člověk jinak.
Viz například na rande a u zubaře.
Někdo říká NEMÁM ČAS, jiný zase NA TO MÁM JEŠTĚ DOST ČASU.
Jsou to sice slovní hříčky, ale odkrývají podstatu.
Ještě připomenu Werichův poznatek :
ČAS SI VYMYSLELI LIDÉ PROTO, ABY VĚDĚLI OD KDY DO KDY A KOLIK ZA TO.

Edovi (Mirek, 03. 03. 2011 00:31)

Tak,tak,dávám za pravdu,šipku posloupnosti dějů nelze zvrátit zpět,neb vše souvisí se vším a takové cestování do minulosti by znamenalo zařadit zpátečku celému vesmíru, včetně samotného cestovatele i jeho stroje času,z toho vyplývá,jak daleko do minulosti by se asi tak dostal.S časem skutečně manipulovat nelze,jenže mnozí ještě o tom nic nevědí.

Mirkovi (Eda, 02. 03. 2011 08:44)

Ještě jsem zapomněl dodat, že kdyby vlak teoreticky dosáhl 1. kosmické rychlosti, tak by opustil koleje
a odletěl do Vesmíru.
Budoucí děje můžeme pomocí našich moderních pomůcek
vypočítat. Například, kdy se srazí nějaký asteroid se Zemí. A můžeme tomu předejít například tak, že do něj trochu strčíme, aby změnil svou dráhu.
Nemůžeme však zpomalit čas. To by znamenalo například zpomalit rychlost oběhu Země kolem Slunce. Na to nemáme dost energie a mohlo by to skončit tragicky.
Tedy manipulovat s časem se nedá. Můžeme pouze ovlivnit posloupnost dějů, ale pouze do budoucnosti.

Edovi (Mirek, 01. 03. 2011 13:32)

Budoucnost ovlivňujeme vjednomkuse a to z informací o minulosti z naší paměti,což má pramálo společného se "strojem času".Zůčastnit se dějů v minulosti pomocí jakékoliv rychlosti není ničím jiným,než pavědeckým bludem,ale pravdu díž,šlo by tak jako tak o budoucnost.

vlak jako stroj času (Eda, 01. 03. 2011 03:17)

Při jedné přednášce záhadologů o čase mi došlo, že vlak je možno použít jako stroj času.
Musíte si ale vylézt na střechu a vzít si dalekohled.
Člověk sedící v kupé může vidět pouze přítomnost za oknem, například míhající se stromy, mávající lidi.
Ten, který sedí na střeše a dívá se dopředu, vidí budoucnost a může například strojvůdce varovat před řítícím se kamiónem na vzdáleném přejezdu.
Může tak tedy i ovlivňovat to, co se v budoucnosti stane i zachránit lidem život.
Myšlenku podívat se dozadu a vidět minulost jsem zavrhl. Zase bychom viděli jen budoucnost.
Vidět sami sebe bychom mohli při dosažení takové rychlosti, abychom se viděli zezadu.
Ale opět je tu jedna překážka. Totiž ta, že už bychom nebyli na tom samém místě.

nechápu Mirku,.. (fikus, 09. 11. 2010 02:38)

že ti vpředu nechápou odkud vzešli a až jim to jednou dojde, pocestuji řádně a regulerně dopředu a bude tam slavobrána, ovoce, květy a hezký snědý baby! :-)

fikusovi (Mirek, 09. 11. 2010 00:43)

Trvalo mi to celý den,ale už chápu.Ti vpředu si moc vyskakujou,když tě maj za pitomce,páč my dobře víme,že pitomci jsou ti vzadu.

neva Mirku (fikus, 08. 11. 2010 17:58)

ty to ještě nevíš, ale já jsem mimozemštan, my to máme trochu jinak víš,...:-) Ale na cestování časem dozadu nemám zatím kvalifikaci a dopředu nemůžu, byl bych tam za úplného pitomce:-)

pro fikuse (Mirek, 08. 11. 2010 17:47)

Ono,když nebudeš mít svůj mozek,těžko si vychutnáš tu slast pocitu cestování časem.

pro fikuse (Mirek, 08. 11. 2010 17:36)

Ten návod je ironie fikusi,ale těšit se, je možné na cokoliv,třeba i na smrt,a tak zle snad na tom nejsi.

mirkovi (fikus, 08. 11. 2010 14:51)

ty brdo,...tak ti nevím, jestli se nemám nakonec těšit na konec své poutě na zemi,...:-)
Překvapení?
:-)

Návod na cestování časem (Mirek, 08. 11. 2010 11:22)

Nejdříve je třeba umřít,pak už to jde samo.

pro fikuse (Mirek, 08. 11. 2010 10:31)

Ne,skeptik rozhodně nejsi,to mohu potvrdit a soudě dle tvých názorů, asi nejsme,co se týče věku daleko od sebe.Na lidský výplod "cestování časem" mám shodný názor,Vyšší inteligence by si asi velmi těžko nechávala nabourávat to co vytvořila,tím,koho vytvořila.Mohu-li to k něčemu přirovnat,tak by to bylo asi tak, jako kdyby nějaká bakterie chtěla cestovat v naší paměti.A vůbec,netroufám domyslet, co by se dělo,lidé by nejspíš přeměnili vesmír v hotové reálné peklo,neboť nikdy nemohou obsáhnout komplexní následky toho či onoho zásahu do stavu věcí,neb vše souvisí se vším.Snažím se přemýšlet optimisticky a to se mi někdy více,jindy méně daří.Budoucnost světa tudíž nevidím ani černě,ale ani růžově,prostě proto,aby byla zachována rovnováha, a tím i svět,který vnímáme.

ikdyž,... (fikus, 08. 11. 2010 00:04)

nemyslím si, že by svět spěl k zániku. Je v rukou lidí, kteří jsou znalí a svět přiměřeně vedou cestou poznání a přiměřeného vývoje dál.
Myslím, že svět-at se jakkoli zdá kontroverzním, je v dobrých rukou.

stroj času (fikus, 08. 11. 2010 00:01)

k čemu by vlastně vedlo cestování časem v kontextu morální vyspělosti člověka dnešního-současného typu?
Myslím jedině k nenapravitelným škodám.
A to jsem hrdý na dosažené výsledky lidí. Jen intuitivně cítím, že by to nepřispělo ničím užitečným nyní, v současnosti.
Nejsem skeptik Mirku.

pro Mirka (fikus, 07. 11. 2010 23:56)

snažím se svými poznatky z prožitého života vměstnat se do teorií, které jsou určeny lidmi, kteří se touto tematikou zabývají velmi podrobně s ohledem na fakt, že je to pro ně nápln celého života. Je úžasné, že tito lidé - at už z jakýchkoli důvodů,- umí svá dlouholetá pozorování a poznatky vměstnat v pomyslné kostce do obrazu, který je laikům přijatelně vysvětlitelný a každý kterýkoli laik si může pod určitým populárním vysvětlením něco představit. Nevadí, že si to představí trochu jinak a od věci, podle mne je důležité, že v dnešní době záplav informací si dokáže udržet pozornost na dané téma.

pro fikuse (Mirek, 07. 11. 2010 18:30)

Pravda,k dispozici máme tuny informací,záleží jen na každém z nás,jaké si vybere za ty pravé,což není právě snadný.Právě třeba v případě teorie Velkého třesku,kdy vše co vesmír obsahuje vzniklo jedním vrzem a konec, mě příjde jako dost primitivní záležitost,neboť si myslím,že vesmíru přibývá neustále,samozřejmě jde jen o dohad,víš sám,asi velmi dobře,co je tady vlastně pravda.Osobně si myslím,že každý má svůj vlastní vesmír, včetně jeho smyslu,který si buďto vytvoří sám, nebo okolnosti ve kterých žije a nebo obojí dohromady

pro Mirka (fikus, 07. 11. 2010 13:06)

údajně prostor není tak prázdný, jak se zdá, je tu všudypřítomné záření po velkém třesku a to je prý rovnoměrně rozložené ve všech částech vesmíru. Ještě se na to podívám, abych nepsal bludy. Ale co mne těší je fakt, že ikdyž jako běžný řadový člověk z několikamiliardové lidské komunity se nemám šanci dozvědět kde až ve skutečnosti vědci jsou, přesto si považuji toho, že jsem v době, kdy je k vědění velmi snadný přístup a je předáváno takovou formou, aby si laik mohl udělat v základních rysech představu o tom, o čem ten život a vesmír vlastně je nebo může být. V minulosti jakkoli vzdálené tomu tak nebylo, jen pro vyvolené. Jsme vlastně všichni kdo chceme vyvolení :-)

pro fikuse (Mirek, 06. 11. 2010 21:15)

Ahoj fikusi,napsal jsi takový sympatický komentář,přišel mi takový lidský,i když nebyl určen přímo mě.Teď asi budu vypadat jako totální odpůrce vědy, ale nedá mi to, abych se ti nepokusil vysvětlit jak se věci mají s tou konstantou c,tedy rychlostí světla,nejedná se totiž o vůbec žádnou konstantu,ale obyčejný trik mohu-li to tak nazvat,představ si pokus,máš ponorku u které budeš neustále zvyšovat rychlost,v určitém bodu zjistíš,že již dále rychlost zvyšovat nelze, neb ti to ta voda jednoduše nedovolí,protože se z vody při jisté rychlosti stane betonová zeď,v tom vězí konečná rychlost světla,je to jednoduše prostředím ve kterém se světlo pohybuje,rychlost světla ve vodě, která je hustší je o poznání menší.Světlo, ať se nám to líbí nebo ne se v něčem musí šířit,v prázdnotě,tedy v ničem,těžko,lépe řečeno,v ničem nemůže existovat vůbec nic,konečná rychlost světla znamená jediné,prostor není prázdnota,jenom lidé o tom ještě nic neví.Někde jsem tu četl trefný výrok "Stejně všichni vijou hovno" ,zdravím.

Tyberionovi (Mirek, 06. 11. 2010 19:20)

Jj,googluj,ale s tím časem co ho máme pouze ve své paměti,coby informaci nic neuděláš,to není má teorie,jde o holý fakt.Fyzika se zcela záměrně vyhýbá definici času a ohlupuje prostý lid jakousi reálně existující časovou osou,fenomén času popisuje fyzika rčením "Čas je".Osobně mi to připomíná tvrzení církve svaté "Bůh je" a basta.To by se dalo celkem snadno tolerovat,kdyby šlo o nějaký zanedbatelný detail,bohužel není tomu tak,celá fyzika je na tomto detailu postavena,stejně jako kterékoliv náboženství na svém bohu.Měj se,ahoj


 

Mirkovi (Tyberion, 05. 11. 2010 22:44)

 

Mirku ten bordel sem samozřejmě nemyslel doslova.Nic méně se zrcadlovým vesmírem atd. sem zase trochu mimo já :-D.Pujdu to trošku progooglovat :-).Zatím ahojj

zajímavá rubrika, zajímavé názory (fikus, 05. 11. 2010 12:51)

už jenom fakt, že jako obyčejní lidé s běžnými starostmi , zájmy a znalostmi se pokoušíme pochopit to, co nám občas předloží vědci populární formou, je fakt nanejvýš obdivuhodný. Pravidelně si kladu otázku-zvlášt když se setkám s něčím zajímavým,.......proč tu vlastně jsem? jsem tu proto, abych se najedl, obstaral základní životní potřeby a splnil tím podmínky pro přežití, nebo i proto, abych se něco dozvěděl o prostředí ve kterém žiji a které mne formuje? Žádnou přesně definovanou teorii podle nejnovějších poznatků Vám nenapíšu, úzce se nespecializuji na vědní obory, ale velmi mne zajímájí jako laika, snažím se alespon rámcově a obecně pochopit o co se ta věda vlastně usiluje a kam a kudy kráčí.
Svým rozumem chápu, že světlo je nejrychlejší ve známém vesmíru a nelze ho urychlit. Chápu, zpět časem nelze cestovat, nebot události které se staly, dají se za určitých podmínek zopakovat,ale už to nikdy nemůže být stejné. Čas existuje ve formě rozpadu hmoty, pro světlo to platí jinak, nebot je téměř nehmotné. Proto my hmotní lidé a s pamětí, dokážeme vnímat určitá rozmezí času a dokážeme si představit různé pozorovatele. Mluvím pouze o všem co je hmotné. Pro hmotu tak vypadá, že platí mnoho druhů časového průběhu./Odlišný čas potřebný k rozpadu odlišné hmoty/. Co nechápu, je proč nelze urychlit světlo. Viděl jsem populární příklad, kdy přirovnaly urychlení hmoty: hod kamenem z místa vpřed a stejný hod kamenem z jedoucího objektu. Sčítání rychlostí. Se světlem to prý nejde. Bude mít vždy prý konstantní rychlost za všech okolností.
Je fajn, že dokážeme také - kromě jiných činností potřebných k životu, se zastavit v tomto čase a zamyslet se nad jevy nevšedními, bez ohledu na to, kdo má větší pravdu-ačkoli to nejobjektivnější zhodnocení je nejpřínosnější.

Tyberionovi (Mirek, 05. 11. 2010 01:34)

Tyberione,bordel v hlavě si nenech dělat od nikoho,tím méně ode mne,měl jsem na mysli pravý opak.Určitě čas až tak úplná iluze není,to máš pravdu,ale to bychom museli do mikrokosmu až na úroveň kvantové pěny,kde se vlastně nepatrný mžik či kmit času i energie vypůjčuje a zase musí vracet,což předpokládá existenci zrcadlového vesmíru,který existuje,když my neexistujeme a tak stále dokola,což v našem rozměru vnímáme souvisle,takhle nějak to popisuje kvantová fyzika zjednodušeně řečeno,pokud jsem to pochopil správně.Dilatace času,to je věda jdoucí mimo mé uvažování,ale zkus trochu zagooglit,určitě se dozvíš mnohem více než ode mne,já zas až takový odborník nejsem,ahoj.

Mirkovi (Tyberion, 05. 11. 2010 00:00)

Máš recht svět je krásný a je třeba si užívat i maličkostí :-)... Myslím ,že tě chápu a zkouším v tom najít most mezi tvou teorií a mezi mou. Sem rád za tvůjj pohled na čas udělal si mi tím trochu bordel v hlavě a to mám rád ,aspon mám nad čím přemýšlet :-D.

Mirkovi (Tyberion, 04. 11. 2010 23:50)

Teď mě napadlo.Možná čas není až taková iluze.Jak je možné ,že pro učité částice za určitých podmínek platí jiné časové podmínky ??? Mám tím namysli Dilataci času.

Tyberionovi (Mirek, 04. 11. 2010 23:07)

Příroda to zařídila tak,abychom to chápali jak píšeš,tak proč ne,někomu to stačí jinému ne,svět je krásný i bez těchto rozborů,měj se fajn,ahoj.

Mirkovi (Tyberion, 04. 11. 2010 18:45)

Ahojj... No samozřejmě že pohyb ,který již proběhl není a ani to netvrdím.Náš mozek nám vykresluje pohyb i s tzv. iluzí času. Ale bez toho by přece nemohl být jakýkoliv pohyb kompletní.Tím chci říct ,že naše paměť nám pomáhá chápat pohyb díky zavedenému času.Ale pohyb je všude kolem nás a bez času by nešel pochopit a nedaval by smysl.Proto říkám ,že čas je všude kde je pohyb.A takto duležitá iluze nejde jen tak vypustit at už čas nazveš jak koliv bez nějj by to nešlo a bez pohybu taky ne. Pamět by neměla co zaznamenavat a čas pojem tzv. iluze času by nebyla. Proto není čas bez pohybu.

Tyberionovi (Mirek, 03. 11. 2010 23:20)

Ono je to totiž jedno jestli čas a pohyb před nanosekundou nebo třeba celý včerejší den.Tvrdit,že čas a pohyb existuje bez paměti,je třeba k tomu říci,kde se ten čas a pohyb včerejšího dne nachází,krom naší paměti,jinak to je tvrzení církevního typu "Bůh je a basta".Naše mysl si dává dohromady děje,které již neexistují,připustíš-li,že pojem čas je abstrakcí,musíš to samé připustit i o pohybu.

Tyberionovi (Mirek, 03. 11. 2010 21:55)

Samozřejmě,díky paměti a iluze času v ní,jsme schopni vnímat pohyb v celé své komplexnosti,nic jiného netvrdím.To jsi jen použil jiného pozorovatele s pamětí,který ví jak se věci mají v souvislostech,ten bez paměti by žádný pohyb ani čas,a tudíž ani stárnutí nemohl vnímat.Jen jsem chtěl naznačit,že obraz světa není takový jak nám ho mozek již dokonaleji vykresluje,bez paměti není času ani pohybu,čas a pohyb,který již proběhl prostě již není,nebo myslíš,že ano?

Mirkovi (Tyberion, 03. 11. 2010 15:57)

Ahojj myslím ,že sem tě pochopil a určitě souhlasím ,že naše paměť je takový náš 6 smysl jak vnímat pohyb.Avšak nemít paměť a tudiš nevnímat pohyb znamená nevnímat čas.To potvrzuje ,že tam kde je čas je i pohyb.Nemít paměť by znamenalo asi velký problém jak vnímat to co se kolem nás děje ale tím ,že by sme nevnímali pohyb tedy i čas by neznamenalo ,že by sme nezestarnuli nebo ,že by se kolem nás zastavil pohyb.Jen by sme neměli schopnost to vnímat.Pohyb by nepřestal existovat a nepřestal by na nás působit.

Tyberionovi (Mirek, 02. 11. 2010 23:27)

Také si nemyslím,že fotka je minulostí,to co pro nás představuje určitě ano,ta abstrakce,představa.Vzpomínky také tak,jsou současné,ale o minulosti.Naše mysl ke všem informacím přiřazuje automaticky také informaci o posloupnosti,aniž si to uvědomujeme,a tak vzniká iluze času.Říkáš,kde je čas je i pohyb,a teď si zkus představit,jaký pohyb by jsi vnímal bez paměti,žádný,neboť pohyb,který byl,již ve vesmíru neexistuje,záznam o něm,zcela jistě a nejen v naší paměti,ale že by člověk dokázal cestovat v mysli vyšší inteligence,například pomocí rychlosti světla mi přijde dost hodně naivní představa,ale budiž,proč ne.

ani zde nejsi Jane? (fikus, 02. 11. 2010 15:31)

byl bych si myslil, že máš co říci, ale možná že neznáš muziku, která touto rubrikou provází: Pink Floyd,...třeba kdyby hrálo něco blízké tvému srdci/?/,..že by jsi mi vysvětlil, jestli lze cestovat časem. Nemusíš mi dávat návod jak cestovat- to vím sám dobře,...vždyt jsem mimozemštan,....ale jen mi řekni: lze cestovat časem?

čawa :-) (Tyberion, 28. 10. 2010 11:06)

Ahojj lidi :-)... A především zdravím Saty :-). Stálá debata o čase :-D. Tady je to super a vše při starém :-).
A já stále věřím ,že jediné místo kde je čas je tam kde je pohyb.Takže kde není pohyb ? :-D ... Mirku vzpomínky a fotky atd... to považuju za informace kolem sebe o realném čase.Ty už ale nejsou aktualní tedy jsou minulostí. Beru to jako záznam realného času / pohybu . Nemyslím si tedy že čas je jen v mozku a naší paměti.Ale plynutí času ve snech to je už jiná.

taky názor (Mirek, 21. 07. 2010 22:05)

Jediné místo kde se nachází čas,jsou naše mozky,naše paměť,vzpomínky jsou ten náš čas,tedy to,co člověk považuje za reálný čas jsou pouhopouhé informace o minulosti, nikoliv realita.

Cestování časem (Quinzy888@seznam.cz, 12. 07. 2010 22:16)

Myslím jsi, že cestování časem je možné a to jak do budoucnosti, tak do minulosti. Jako lidstvo již nějaké teorie k tomu máme. Bohužel ne prostředky zkusit to v praxi, i když kdo Ví. Třeba to již brzy možné bude. Možná nám pomohou lidé z jiných světů, které tak často rádi nazýváme mimozemšťany. :-)

markovi (Mirek, 03. 06. 2010 22:26)

No,milý Marku,vyhrál jsi,král slátanin jsi právě ty,gratuluji!
Ps:píše se objektu ne oběktu,vjedče jeden chitrej.

podstata cestování časem (marek, 06. 05. 2010 20:56)

většina všech komentářů co tady čtu je jen slátanina nesmyslů plynoucí z chybný interpretace fyzikálních zákonů!!!! ze zákonů obecný a speciální relativity vyplývá, že s rychlostí roste hmotnost jakéhokoliv hmotného objektu! tedy nelze překonat rychlost světla neboť bychom museli vyvinout nekonečně velkou sílu k tomu abychom těleso "popohnali" rychleji než 299 792 km/h! tedy lze cestovat pouze do budoucnosti nějakého oběktu, který se pohybuje relativně pomaleji než my, či se ocitá v gravitačním poli s nižším potencionálem - slovy obecné relativity: ocitá se v menším zakřivení časoprostoru! nicméně z M-teorie plyne, že v uričitém smyslu lze cestovat do minulosti paralerních vesmírů kde se realizují možnosti jenž se nerealizovali v našem vesmíru...


 

poslouchám tu muziku a najednou.. (fikus, 04. 03. 2010 02:17)

 

mne napadlo, že zpátky to jde taky,...ve vzpomínkách. No vida a pak, že to nejde!!! :-)

ahoj Saty (fikus, 03. 02. 2010 01:14)

dopředu to jde. Zpátky ne

Zuko (Bandy, 03. 01. 2010 17:40)

Smiř se s tím, že cestování časem je jenom literární licencí asi jako že děti nosí čáp nebo, že lidé po smrti jdou do nebe.

Nikdy ho nesetrojil (Zuko, 18. 12. 2009 14:04)

Kdyby ho sestrojil a zachranil otce v minulosti,tak by jako malej neměl potřebu to vynalezat a vubec by ho nenapadala tadle myšlenka to znamena,že by ho nesestrojil a nikdy by neodcestoval do minulosti a tim tedy nezachránil otce.
Nebo mam ještě jeden test:Tedy kdyby ho fakt vyrobil,tak si naplanuje že potka sebe malýho.
A když řekne,že sebe neviděl malýho tak stroj nevyrobyl.Když jo tak jo.
Nejlepší sebevražda:Jít do minulosti a picnout se do hlavy.
Co Když:co když minulost nemá vliv na budoucnost,jako že picnete v minulosti kamoše,ale v tý přítomnosti odkud pocházíte stejně žije.Tím tedy myslím,když se podaří cestovat časem tak že nás to přenese do toho času přesně kam chceme,ale do jiný dimenze ale bude to pořád stejné.Možná když skusíme cestovat časem tak se shroutí vesmír nebo jenom naše dimenze.Nebo dimenze mezi sebou,které jsou na sobě závislé.

pro Tomáše (Saty, 09. 12. 2009 19:14)

Je pravda, že se nám zdají sny když spíme, někdy se zase stane, že nám skutečnost připadá jako shock sen a ta chvíle u mne nastala, když jsem tě četla.
Nechal jsi nás v nejistotě, nedopsal jsi poslední větu. Prozraď co "výš uřčitě", sííííím.

co je čas (tomaš, 14. 11. 2009 01:33)

skutečnost je neuvjeřitelna .jaka je pravdepodomnost že je svet je dichame a cotime a je to jen mišlenka je dokazano že kdyš človjek zemře tak v mozek vilouči chemikaliji ktera stymuluje extazi.a je dokazano že po smrti človjeku pořad pracuje mala čast mozku .a je ta ta čast ktera vyvolava sny .přectavte si že sen se vam zda jen par vteřin předtim neš se probudite .a vam to připada že to je celou noc .a je dokazano že vam nervy pracujou aš 16 hodin . a kolikrad človjek ma sny tak živy že citi i bolest a uskost .a přectavte si že se vam zdaji sny s chemilaliji extaze absolutni a vam se szaji sny dvanact hodin takže čas provas neni duležitej a kdo zaruči že tohle už sen neni.ne ja se ptam co sou to lide a jakej mame duvod byt tu ne sme současti nejakyho projektu .možna .ale jedno vym uřčite <24arni@seznam.cz

Daniel (Ratka, 17. 10. 2009 00:32)

To, co jsem psal v předešlém příspěvku, kde popisuji chování světla na atomární úrovni, platí s ohledem na pochopení duality vlna-částice. Celý kvantový jev, který se vztahuje ke světlu jakožto elmag. záření je v tom, že kvantovou (částicovou) podstatu světla odvodíš z poznatku o šíření elmag. záření, které se, jak známo šíří prostorem v kvantovaných dávkách, ale jako vlna. Teď je to napsáno přesně a takhle se to musí chápat. Když tak dej vědět. Ale dohledáš k tomu spoustu materiálu i na netu.

Ratko (Daniel, 16. 10. 2009 18:46)

I ty fotony mají duální charakter. Na kratších (atomárních délkách) mají částicový charakter a na kosmických délkách mají vlnový charakter. Tudiž můžeš být v klidu - i fotony se projevují pomocí kvantových jevů, jen se musí dávat pozor, v jakých měřítkách uvažuješ. Souhrnně lze tedy říct, že světlo, které vnímáme svými smysly, má vlnový charakter, kdežto rozpad částic, který je doprovázen vyzářením energie (tedy fotonů) má částicový charakter. Ale nesmí "cestovat" dlouho, jen řádově několik nanometrů. Stejně pak zanikají.

DAnieli (ratka, 13. 10. 2009 15:58)

vubec jsi me nezklamal, naopak. svetlo tj fotony teda nemaji zadnou casticovou podstatu? tam se neprojevuji kvantove jevy nijak? no odpovim si sama, asi ne :o)) asi jsou to fakt jen vlny.

skoda :o)) uz jsem si to predstavovala velice dramaticky

Ratka (Daniel, 11. 10. 2009 19:05)

Ratko, špatně:-))))))) teď jsi zaměnila elmag. záření vlnového charakteru (to se šíří prostorem jako příčná vlna o jisté frekvenci) s principem neurčitosti, který stanoví nelokálnost částice v případě, že chceme provádět nějaké měření. Například, když chceme určit polohu částice, nepodaří se nám současně stanovit její hmotnost a pod. V kvantovém prostředí neexistují dané stavy jako v naší realitě, ale existují zde pouze pravděpodobnostní stavy. Chápeš? Proto se to nazývá princip neurčitosti. S šířením vln v prostoru, jejich frekvencí a rychlostí to nemá nic společného.
Tak promiň, jestli jsem tě zklamal.:-) To, co jsi popisovala je kvantově podmíněný jev a to, co jsme diskutovali před tím, je šíření elmag vln, třeba světla.

na tu vlnu jsem se ptala (ratka, 11. 10. 2009 18:24)

proto, ze to cemu my rikame vlna je vlastne jen pravdepodobnost ze se zrovna v tom miste s urcitou pravdepodobnosti objevi elektron. On je prakticky vsude. TAkovy nejaky rozplizly. nekde s vetsi anekde s mensi pravdepodobnosti. neprestava me to udivovat.

pro Bandyho (Bláža, 11. 10. 2009 18:19)

Jistě:-), ale já neměla na mysli Maxwellovy odvozené rovnice, ale sloučení čtyř interakcí, t.j. sloučit v jednu interakci slabou i silnou jadernou sílu, elektromagnetismus i gravitaci. Tedy veškeré známé interakce. Abych to nemusela složitě rozvádět, doporučuji, abys na cs.wikipedia.org/ zadal tyto odkazy:
1) Teorie všeho
2) Teorie superstrun
Jen tě upozorňuji, abys něčekal bůhví jaké výsledky. Jedná se o složité teoretické konstrukce a pokud k tématu přečteš i doprovodné odkazy, měl bys být v obraze. Nečekej zázraky. Jen jsem chtěla ukázat, jakou cestou se ubírá současná teoretická fyzika. Ostatně na to ses ptal v tom prvním dotazu.
Osobně jsem oba odkazy kontrolovala a jsem přesvědčena, že by ti mohly mnohé objasnit.
Teď ale, kamaráde, musím za povinnostmi a zase se ti někdy ozvu. Musím do Turnova, kde máme detaš a zítra to znovu začne naplno:-)
Tak se měj.

Pro Blážu (Bandy, 11. 10. 2009 17:40)

Já si nemyslím, že M theory je něco nového.Maxwell již v 19. století zformuloval teorii elektromagnetického pole do čtyř diferenciálních rovnic. Ovšem po Einsteinové jednoduché rovnici, vrcholu matematické elegance vznikla touha totéž dokázat s rovnicemi Maxwellovými. Prostě vyjádřit matematicky vše z oněch čtyř vět větou jedinou. A tak už hodně přes 5O let se o toto matematikové pokouší. Kdysi jsem ve škole viděl důkaz, že toho docílit nejde. Pomocí několika rovnic nám paní profesorka dokázala, že je to jako sčítat jablka a hrušky. Už si nepamatuji jak to bylo. Mnoho let jsem nevyřešil žádnou z diferenciálních rovnic. Už jim nerozumím. Prostě po tolika letech mi chybí matematická rutina v základech diferenciálního počtu, už neumím integrály a potřebná představivost je ta tam. Už se mi nechce učit se to znovu. Ale pamatuji, že paní profesorce jsem uvěřil.

pro Bandyho (Bláža, 11. 10. 2009 16:54)

Vtip s tou rychlostí fotonu je velmi jednoduchý, ale výsledek je doslova šokující. Se zvyšováním rychlosti se současně zvyšuje frekvence, tedy kmitočet vlny. Už jsem psala, že vlnový charakter "částic" platí pro velké vzdálenosti. Čím rychleji taková částice kmitá (pohybuje se v sinusoidě) tím vzrůstá její rychlost a čím vyšší je amplituda kmitu, tím delší vzdálenost za jednotku času musí taková částice urazit. Ve finále, když částice v přímočarém pohybu dosáhne rychlosti světla, měla by podle tohoto principu dosáhnout vyšší rychlosti než činí "c", neboť musela v součtu výšek kmitů urazit poněkud delší dráhu, než těch 300.000 km/sec. Tohle si musíš namalovat, abys to pochopil, takže to předávám jako perličku a nemám zpětnou vazbu, zda jsi porozuměl. A teď to hlavní. Příznivci různých cest do budoucnosti asi zajásají, že se tímto otevírá prostor pro jejich úvahy.:-) Bohužel neotevírá! Vtip je v tom, že sice frekvence vzroste, ale délka přímočarého pohybu vlny zůstane opět jen 300.000 km/sec. A v tom je to kouzlo. Tímto bylo nedávno doloženo, že Ensteinův postulát o konstantní rychosti světla zůstává v platnosti.
Termín "strunoví fyzici" je slang pro ty, kteří pracují se strunovou teorií vesmíru. Jde o jednu z posledních teorií nejen kosmologie, ale i kvantové fyziky. Dost složitý obor. Právě se prokousávám knihou Briana Greenea, která tuto teorii popisuje. Vrcholem tohoto snažení by mělo být sjednocení všech čtyř interakcí v jednu a to do podoby finální teorie, která má pracovní název "M Theory".
Tak nevím, jestli tě to zaujalo:-)Snad ano.
Hezký den, Bandy.

Bláže (Bandy, 11. 10. 2009 15:45)

Jsem rád, že ses opět objevila. Já se fyzikou nezabývám natolik, že bych pátral po nejnovějších poznatcích, ale vždy jsem rád, když se mi něco nověho dostane a já tomu rozumím. Přiznávám, že výraz "strunoví fyzici" slyším dnes poprvé. Slyšel jsem návrh, jak docílit rychlosti větší jak rychlost světla. Představ si kotouč, který se točí takovou rychlostí, že body na jeho obvodu dosahují rychlosti světla. A teď, když nějak připevním na obvod tohoto kotouče na nějakém vodítku hmotný bod, bude se logicky pohybovat rychlostí větší než je rychlost bodů na obvodu kotouče. Samozřejmě, že je to jen konstrukce. Nikdy to nebude fungovat, ale i perpetuum mobile má dodnes obhájce. Napiš mi, prosím, něco o těch strunařích. Třeba to bude zajímavé.

Pro Bandyho (Bláža, 11. 10. 2009 15:14)

Omlouvám absenci, ale opravdu nestihám vedle povinností pracovních, ještě poklábosit s přáteli. Ano, svět se opravdu v názorech posunul a zatím panuje shoda, že to, co nazýváme světlem, má vlnově-částicový charakter. Zjednodušeně řečeno: někdy se fotony chovají jako částice (zpravidla na atomární úrovni) anebo jako vlny (na velké vzdálenosti). Tady jsem zahlédla diskuzi k rychlosti světla. Ta je v daném prostředí vždy konstantní, tedy ve vakuu cca těch 300.000 km/sec. Co je ale opravdové nóvum, je představa strunových fyziků, jak může světelná vlna v podstatě "navozovat" představu rychlosti větší, než je definice rychlosti světla. Bude-li zájem, objasním.

Pepa (Bandy, 09. 10. 2009 22:59)

Nemusíš být fyzikem. Stačí, když se touhletou stránkou pročteš a dovíš se, proč nejde rychlost světla překročit. To je jako, že nejde docílit větší mráz než minus 273 a něco.

ratka (Bandy, 09. 10. 2009 22:55)

Má představa o vlnění je obrázek sinusoidy. Po ni se foton pohybuje.Sám se vlnit nemůže. Nemá rozměr.

.... (Pepa, 01. 10. 2009 16:13)

dodatek.I rychlost se dobou meni.drive sotva dosahly rychlosti 100km/h ,v pritomnosti se touto rychlosti dokazuje akcelerace.jaka rychlost byla drive rekordni je dnes malickost. tak proc by neslo nekdy prekonat rychlost svetla.nejsem fyzik nic ,ale zajimaji me takove veci.

Pro coco (pepa, 01. 10. 2009 16:09)

mas pravdu.ale vem si pred desitky lety co si lidi rikali co nepujde udelat..napr. nikdy clovek nebude litat."lita".je mnoho veci co v minulosti nebylo mozne,a ted to je. tak kdo vi co bude za par desitek let :).

 

Bandy (ratka, 06. 09. 2009 20:10)

 

To ano. Ja to myslela tak zda si umis tu vlnu predstavit. Jak se treba takovy foton vlni. To je veice zajmava zalezitost. Co to vlastne je.

ratka (Bandy, 06. 09. 2009 01:33)

Svět kolem nás je obklopen elektromagnetickám vlněním.To zářená s nejdelší vlnou a tedy nejnižší frekvencí je teplo.Pak jsou rádiové vlny, pak světlo a kosmické záření, nebo jak to je. Vítej ve světě fyziky

ratka (Bandy, 06. 09. 2009 01:30)

Svět kolem nás je obklopen elektromagnetickám vlněním.To zářená s nejdelší vlnou a tedy nejnižší frekvencí je teplo.Pak jsou rádiové vlny, pak světlo a kosmické záření, nebo jak to je. Vítej ve světě fyziky

BAndy (ratka, 23. 08. 2009 21:44)

jak se vlni? jak si tu vlnu predstavujes?

Bláža (Bandy, 16. 08. 2009 14:45)

Pamatuji si, kdy světlo bylo definováno jako proud korpuskulí. Poté přišla teorie vlnová. Nakonec, co si pamatuji se světlo popisovalo jako proud korpuskulí , které se vflní v dané frekvenci. Myslíš, že už je něco novějšího ?

Také děkuji (Bláža, 08. 08. 2009 11:27)

Tvůj úsudek je správný. Foton není hmotová částice a právě proto je schopen dosáhnout ve vakuu rychlosti světla. Pochopitelně, že při dosažení této rychlosti již není jeho "hmotnost" (energie) nulová. Zde platí ekvivalence hmoty a energie. Ale to jen tak pro úplnost.

Bláža. (Bandy, 07. 08. 2009 22:33)

Děkuji za poklonu. A zároveň přiznávám, že nekonečný rozměr opravdu nabývá hmotnost hmotného objektu.Zároveň však nevím, můžu -li považovat foton za hmotný objekt. Nejsem si jist, jestli objekt s nulovou klidovou hmotností je ještě hmotným objektem. A nakonec. Rád hovořím se ženou, která ví, co říká.

Malá odbočka (Bláža, 07. 08. 2009 21:17)

Četla jsem diskuzi kousek dozadu a chtěla bych podotknout, že žádná hmotná částice nemůže dosáhnout rychlosti světla. Této rychlosti může dosáhnout pouze taková částice, která má nulovou klidovou hmotnost. V našem případě to je kvantum světla, tedy foton. Z tohoto důvodu je úvaha, co by se stalo s částicí hmoty, kdyby dosáhla této rychlosti, bezpředmětná. Hmotová částice se takhle rychle prostě pohybovat nemůže. Ještě bych dodala, že termín "částice" je v této části fyziky velmi nepřesný. Nejedná se ve skutečnosti o žádné objekty, ale o kvantové stavy. Právě v těchto stavech je možné předpokládat i takovou anomálii jako je obrácený chod času. Ale pozor! Pouze na kvantové úrovni. Takže opravdu nelze v běžných podmínkách časovou šipku obrátit! Čas sám o sobě není přísně spojitého charakteru, ale předpokládá se, že je kvantován na úrovni cca deset na mínus čtyřicátou třetí. Vše je relatívní.

Pochvala (Bláža, 07. 08. 2009 18:13)

Ale na druhou stranu ti musím vyseknout poklonu za odpověď Einsteinovi. Zřejmě si to spletl s Planckovým časem. Ten by se pro tento případ hodil. Ale myslím, že Einstein je amatér, takže mu to promiň. Neví, co mluví.

Mýlná interpretace :-) (Bláža, 07. 08. 2009 18:05)

Máš to špatně, kamaráde. Hmota při rychostech blízkých rychlosti světla nebude nabývat nekonečných rozměrů, ale nekonečné hmotnosti. A to je, doufám, veliký rozdíl :-)

Lerko (Bandy, 12. 07. 2009 09:49)

Mylná interpretace. Einstein netvrdil, že lze překročit rychlost světla. To je jen teoretická úvaha typu co kdyby, kdyby. Na D1 vletět do něčeho rychlostí 130 km/hod je vždy velký průser. Cokoli hmotného pohybující se rychlostí 1 079 252 848 km/hod. by se na D1 nevešlo. Nevešlo by se ani do vesmíru. Hmota při rychlosti světla podle Einsteina nabývá nekonečný rozměr. Tak bude lepší přibrzdit.
I když 50 km od Prahy na cestě do Brna je možné kdeco.

Einstein se asi zbláznil (Lerko, 10. 07. 2009 15:35)

Einstein sice vrdil že když překonáme rychlost světla tak se budeme vracet v čase ale představme si situaci kdy řidič jede po D1 z Prahy do Brna a na 50km od Prahy bude havárie dvou aut když nebude dávat pozor narazí do nich ať pojede 130km/h nebo 1 079 252 848km/h není snad pravda? Jak mi tedy chcete odůvodnit že by se ty auta mohli pohnout?

 

CCCO (Bandy, 04. 07. 2009 12:56)

 

 

Einstein přišel na to, že blíží -li se rychlost rychlosti světla, čas se zpomaluje a při rychlosti světla se zcela zastaví. Matematicky to lze dokázat.
Představ si, že překonáš rychlost světla. Čas už nemůže spomalovat, musí tedy couvat. Na základě této úvahy vznikli pohádky o cestování v čase. Jsou to samozřejmě jen pohádky. Je opomíjen fakt, že vyšší rychlost jako rychlost světla nejde docílit. Zapomíná se pak na to, že při rychlosti světla hmotný objekt nabývá nekonečný rozměr. Takže máš pravdu. Nejde to.

Pro Einsteina (Bandy, 04. 07. 2009 12:46)

Geniové co sem slintají se zbaběle vrací. Ti co sem nosí moudra, hrdinně pozorují za rohem zda se na jejich lži přišlo. Musím Ti zbaběle oznámit, že zřejmě netušíš o čem Planckova konstanta je. Jestli ano, pak záměrně a hrdinně podsouváš klamnou informaci. Pro případ první Ti oznamuji, že Tebou jmenovaná konstanta se týká vyzařování černého tělesa a tím také vlnových délek světla.

pro CCCO (Saty, 18. 05. 2009 13:06)

Nojo, já docela chápu jak to myslíš, ale kvantoví fyzikové si to vysvětlit nedají a s časem počítají jako s fyzikální veličinou s kterou dělají pokusy a to jak dopředu, tak i zpět.

COže? (CCCO??, 06. 05. 2009 01:25)

cestování včase? jaká blbost? dobře jedna vec je nneco udelat neviditelny ale cestovat v čase? jak jako když existuje jen tendle čas tendle ktery ted prave probíha Do ktery by se pak jako lidi chteli vratit?? To by museli asi roztočit vesmir opačnym smerem nebo opravdu nevim jak se vratit včase a čim vic nad tim přemyslim tim vic se jen utvrzuju v myšlence že to nejde

pro Ensteina (Saty, 28. 02. 2009 22:26)

Zdejší geniové?? Tady nejsou žádní geniové, jen normální lidi, géniové se sem občas zatoulají. Nikdo se tu za génia nevydává, ani neměni ídentitu muže za ženu. Podívej se, co všechno jsi sem od příspěvku anonyma napsal. Přečti si to a porovnej jak moc jsi lepší od toho anonyma. Kopáním na nesprávnou stranu jsi diskuzi docela zazdil, je mi líto. Bohužel web je přístupnej každýmu a každej nepatří mezi "zdejší".

pro Lidku (Saty, 28. 02. 2009 22:17)

Taky to tak beru, vlastně všichni o čase takhle přemýšlejí. Nadávají když ho mají málo, (např. já),
nadávají když neutíká, - v práci, dá se v něm cestovat do minulosti i do budoucnosti - v myšlenkách. Myslíš že se ti ztratil čas? Neztratil. Je tu pro každého z nás a přesně vyměřený, jen s ním asi neumíme hospodařit tak, jak popisuješ, že s ním hospodařily naše babičky a prababičky. Neznaly spoustu věcí, které známe dneska a které čas kradou.
držím palce, abys čas našla a až ho najdeš, tak řekni kde se schovává potvora ju?

xxx (Enstein2, 28. 02. 2009 13:25)

Ostatně tento fenomén je v relativistické fyzice popisován jako Planckova konstanta,doporučuji prostudova všem "chytrým" kteří tu něco naslintají a pak zbaběle zmizí.

Lidce (Enstein2, 28. 02. 2009 10:57)

Tak s tímhle jednoduchým pojetím času pochodíš všude jinde jenom ne na těchhle stránkách.Od zdejších géniů se dozvíš,že tu razíš úplně něco nového a tudíž se pak nemůžeš divit,že budeš slovně napadena.Čas,myslím existující čas,existuje v jednom jediném námi nepostřehnutelném okamžiku a v něm se všechno postupně přeměňuje,jednodušeji to snad napsat nejde.Všechno ostatní čemu říkáme čas je pouze naše paměť či fantasie,ahoj.

kde je (Lidka, 28. 02. 2009 01:10)

Co pamatuji, den měl vždycky 24 hodin. Všude to říkají, všude to píšou a jak já říkám – když to říkají v televizi, tak to musí být pravda!

Nemění se ani počet dní v měsíci, ani počet měsíců v roce, rok má stále 365 dní. I když takový Einstein nikdy nezapomněl ke všemu připočítávat světelné kvantum, čemuž nerozumím.

Od určité, přesně nezjistitelné doby u mě bydlí nějaký neviditelný skřet, který se živí požíráním času. Ještě se velice dobře pamatuji na období, kdy byly děti malé, já podstatně mladší než teď, a den měl viditelných a použitelných 24 hodin.

Ráno jsem prostě vstala, nakrmila potomstvo, vyprala, uvařila, s kočárkem jsme došli na nákup, ještě jsme stihli pískoviště a v době poledního spánku jsem uklidila a pověsila prádlo. S dětmi jsme si hráli, šila jsem, pletla a háčkovala. Vařila jsem domácí knedlíky s omáčkou, strouhala strouhanku a mlela mák ručně, pekla buchty. Na všechno byl čas.

I později, když jsem nastoupila do práce, jsem stihla spoustu koníčků a přečetla hodně knížek.

Teď si stačím něco přečíst ve vlaku nebo na WC. Na nákup sjedu autem a ušetřím čas. Taky všechno prádlo peru v jen v pračce, takže můžu dělat něco jiného. Vlasy si myju šampónem 2 v 1, takže odpadá nanášení kondicionéru. K obědu vyndám z mrazáku hranolky a plátky masa dám do papiňáku. Nádobí umyje myčka, rychlovarná konvice mi k svačině fofrem uvaří kafe, k tomu kupovaný makovec, k večeři ohřeju párky......

Žehlím a spravuji u televize. Šetřím čas, jak jen můžu! Už nemusím odpoledne dělat s dětmi úkoly, krmit je, převlékat a ušetřený čas nikde!

Kde jsou doby dlouhého podzimního odpoledne, procházek, černé hodinky s vyprávěním našich babiček nad upletenou punčochou? Těch babiček, co praly na valše a v ruce, okopávaly zahrádku, vyprávěly nám pohádky a vždycky měly čas!

Já dělám všechno pro to, abych čas ušetřila, ale na odpočinek a koníčky se ho stále nedostává. Také máte podobný pocit? A teď mi k sakru řekněte, kam se ten ušetřený čas poděl? Pohltila ho ve vesmíru černá díra? Sežral ho skřet časožrout?! Schovává se někde? Jen ať se těší, až ho najdu...!

pro Ensteina (Saty, 27. 02. 2009 13:03)

 

Tak já ti řeknu jak to je. Nepsaný pravidlo tady toho webu je, že každej hraje sám za sebe. Když někdo něco napíše a dostane od někoho nelichotivou reakci, smažu to jen v případě, že jsou tam vulgární urážky, nebo je dotyčnej sprostej. Jinak je na autorovi jak se s tím popere, nebo jak obhájí svoje myšlenky. Písnu k tomu jen v případě, že danýmu tématu trochu rozumím, jinak ne. To samý platí u mne. Obhajuju se sama, jen v případě, že by byla druhá strana agresivní, tak mi přijde někdo na pomoc, ale to se stalo jen asi 3x za dobu co je web. Většinou to lidi který znám ustojej a nenechávaj se vytočit a když se nechaj vytočit, tak od toho dávám ruce pryč, to už není můj problém. To co ti napsal anonym je ještě čajíček, proti tomu, co dokážou někteří napsat, ale není jich mnoho, to je fakt. Jestliže razíš něco, co odporuje tomu co se učili, nebo četli, musíš počítat, že ti někdo něco takovýho, nebo podobnýho napíše, tak se nečil a hoď to za hlavu. Tomu vosímu hnízdu fakt nerozumím, nevím vo co go a jak jsi to myslel. Někdy mi taky něco nedochází.

pro Saty (Enstein2, 27. 02. 2009 12:10)

Jasně Saty,máš stoprocentní pravdu,došlo mi to a kaju se,jenom bych se chtěl zeptat jestli také mohu popisovat vzdělání,případně stav mysli autorů některých příspěvků, místo abych se držel nepsaných pravidel internetu a kritizoval pouze napsaný komentář.Všiml jsem si totiž,že "někteří" zde taková práva mají,ba co víc,mám takový pocit,že za nimi stojíš(ale můžu být opět mimo).Uvažuji takto,v případě,že bych autora příspěvku(...) považoval za muže,vůbec by jsi nereagovala,a tak mi přišlo,že jsem píchl do vosího hnízda s tou ženou(ale asi jsem opět vedle).To heslo od tvýho strejdy je fakt dobrý,ahoj.

pro Saty (Enstein2, 27. 02. 2009 10:28)

Nemám nejmenší důvod mít na tebe pifku,je možný, že jsem to přepísk,omlouvám se.

Pro ... (Enstein2, 27. 02. 2009 10:14)

Čistě teoreticky,když si dáš nick třeba Koza,ujišťuji tě,že se nebudu zlobit,když nebudeš mečet jako koza ani si nebudu myslet,že jsi skutečná koza a děláš kozám ostudu.

pro Ensteina (Saty, 27. 02. 2009 08:17)

No jestli se něčemu říká, že kouká jako puk, tak asi vypadám teď já, když čtu co jsi napsal. Myslím, že naše vzájemná konverzace, ať to bylo tady, nebo na básních, tak nebyla nikdy v tonu, ve kterým psal neznámý. Bývám dost tolerantní k názoru druhého, protože moje názory se leckdy také neshodují s většinou. Nikdy, zvýrazňji NIKDY, se za nikoho nevydávám, dost se mne to dotklo. Pod to co napíšu se podepisuji. Ani jsem nezaregistrovala, že by se někdo vydával za mne. Kdybych to podezření měla, zjistím si IP adresu a zablokovala bych ji. Matně si vzpomínáš? Lze si osvěžit paměť tím, že máš možnost podívat se do archivu. Další věc je, jak můžeš s jistotou vědět, že ta osoba je ženská, já to teda nevím. Docela to vypadá, že máš na mne pifku a mrzí mne co jsi napsal. S poslední větou co jsi napsal ale souhlasím.

Pro ... (Enstein2, 27. 02. 2009 04:45)

Také pokud si matně vzpomínám vydávala si se za Saty,nebo snad Saty za tebe?,,, já už ti nevím. Ale vždyť je to jedno, takových duchů už tu bylo, jak říká strejda Satanky,když nejde o nic,jde o hov.o.

Pro (..., 23. 02. 2009 23:47) (Enstein2, 27. 02. 2009 01:44)

Opravdu si myslíš,že poznatky současné vědy jsou již navěky pravda, pravdoucí ? To si ve středověku mysleli taky,nemyslíš?
Já jsem nikde žádnou reálnou definici času nenašel, tak místo ubohých narážek ji hoď na plac ať se pobavíme,když máš tolik škol,já se moc rád nechám poučit.Když tak buď tak hodná a neunavuj s nějakými přiblblými odkazy a klidně se podepiš,já k tvému nicku žádnou averzi necítím.pa.

xxx (Enstein2, 27. 02. 2009 00:48)

i jdi ty trapko

Einsteine 2 (..., 23. 02. 2009 23:47)

hodil jsi vůbec někdy do školy? Učil ses někdy předmět s názvem relativistická fyzika? Pokud aspoň na jedinou otázku odpovíš ne, tak laskavě mlč, protože při své nevědomosti už plácáš naprosté bludy. Zřejmě ty stovky vědců celého světa by ti vlastně měli být neskonale vděční, žes je poučil, ne? Nick, který používáš dělá tomu jménu jen ostudu!

pro Kings (Saty, 29. 01. 2009 00:18)

S tím odmlčením jsme na tom stejně, potřebovala bych čas nějak natáhnout, nevíš jak na to? Slibuju, že hned jak se mi to podaří, přijdu k tobě na návštěvu. Símtě, vrací se mi od tebe maily s tím, že chyba je u mně. Měnila jsem PC a asi jsem si blbě poznamenala adresu. Písni mi na mail, ať to dám do pořádku. Zatím se měj a ahooooj.

pro Johny (Saty, 29. 01. 2009 00:14)

Ahojky, nejdřív jsem se tomu, že čas je pohyb dost bránila, ale pomalu tomu přicházím na chuť. Teď jsem si to přetvořila, abych to vůbec mohla přežvejkat asi takhle: Tak jako metr je jednotkou míry délky, tak čas je měrná jednotka pohybu. Jestli je to opravdu tak, pak jsem na tom líp jak kvatoví fyzici, kteří docela vážně kalkulují s časoprostorem a jeho zakřivením. Dál by byl naprostej nesmysl cestovat časem-pohybem, protože by se musela dát zpátečka celýmu vesmíru. Něco podobnýho jsme tu probírali s Ensteinem, kterej má podobnej názor na čas jako ty. Děkujem za pozdrav, taky tě zdravíme a budem moc rádi, když tě na webu budem potkávat. Měj se.

cas neexistuje moja myslienka (johny, 27. 01. 2009 14:44)

cas neexistuje to co pokladame za cas je pohyb tj.spin castic plus pohyb castic vzhladom k inym casticiam to iste plati aj o hmote na atomarnej,molekularnej a vyssej urovni a co sa tyka dilatacie tak nie casu ale nejakej funkcie, ktora suvisi s energetickymi zmenami castic pri rotacii a pri akcii a reakcii medzi casticami navzajom a co sa tyka tzv. casovej dilatacie nie je casova stavia na spravnom predpoklade ale s nespravnou velicinou pretoze sa pripohybe telesa rychlostou skoro alebo svetla sa takmer vyrovna spinu/rotacii castic a ich vzajomnym pohybom to je moj nazor mozno je nespravny ale myslim si ze na tom moze byt zrnko pravdy pozdravujem vsetkych ludi s tohto fora fakt moc vydarena stranka o zaujimavych veciach satanka je moja krvna skupina napisem aj do dalsich tem.

čas (Kings, 23. 01. 2009 18:30)

Po dlouhém odmlčení,podle mého názoru je čas neměnný to znamená ať děláme co děláme čas jde pořád stejně.Jen nevíme jakou rychlostí a jak ho případně zastavit nebo otočit.Náš život je pro nás docela dlouhý zabere hodně času, ve skutečnosti ve vesmíru je to jen nepatrný zlomek.Vědci tvrdí že se vesmír rozpíná zvětšuje asi ano, teď jde o to kdo to vše spustil a kdy a na jaké úrovni.Zdraví Kings

pre Ensteina a Tyberiona (johny, 12. 01. 2009 12:35)

Je pozorovanim dokazane,ze je vesmir v pohybe neviem v ktorom roku to bolo, ale Edwin Houble dokazal, ze sa galaxie od seba vzdaluju takmer rychlostou svetla mozete si to najst aj v astrofyzike pod nazvom Houbleov efekt,takye s toho vychadza,pravdepodobne vsetka hmota vo vesmire vzchadza s jedneho, alebo viacerych bodov a dokazom je tiez reliktne ziarenie.

pro Ensteina a Saty... (Tyberion, 16. 12. 2008 14:09)

Hele vy dva... Máte recht:-D.Kašlem na to:-D. Kdyby se objevilo něco new tak sem pisněte...:-D Ahojj a mějte se... Já se vrátím :-D. A přeji vám dvěma příjemné a pohodové svátky;-).

pro Ensteina (Saty, 11. 12. 2008 20:10)

Tak jsem nad tím zapřemýšlela a došla k závěru, že výsledek logických otázkek je zdánlivě nelogická odpověď, a zdánlivě nelogickou odpovědí dojdeme k celkem logickému závěru, relativně...protože logický závěr ihned začne evokovat další, tentokrát už nelogické otázky. Na svý pravdě netrvám a na tvou ponechávám v záloze...co kdyby a volím vyčkávací taktiku. Počkám si, jestli náhodou vědci nepřijdou na něco převratnýho. Myslím, že se do vánoc určitě ukážeš, třeba v jiný rubrice, protože tady jsme asi na konečný, ale i tak ti přeju klidný a pohodový předvánoční dny. Ahooooj;-))

Satance (Enstein2, 10. 12. 2008 00:40)

Ahoj Saty,píšeš "Čím rychlejší pohyb, tím by zákonitě měl rychleji ubíhat čas" ,jak si na to přišla?Proč by měly jít hodiny rychleji nebo pomaleji,kvůli tomu,že se někde ve vesmíru nebo kdekoliv jinde pohybuje něco rychleji nebo pomaleji?Hodiny si jdou po svým a nic jinýho je nezajímá i kdyby jsi lítala jak holubička rychlostí světla,půjdou si po svým.
Dále píšeš ", ale jak to, že když čas je pohyb, tak jak je možný, že je na rychlosti pohybu nezávislej?" no to je to samý,hodiny prostě kašlou na to,co se kde a jak pohybuje,ale už to tady píšu kolem dokola a víš co ti řeknu,je mi to úplně jedno co si ten čas nebo pohyb dělá,pravdu máš ty,protože lítáš jak fretka a já na tom nejsem o nic líp,tak ať nám s tím pohybočasem nebo co to je, vlezou všichni ve vší tichosti na záda.Kdyby jsme se už neviděly,tak ti přeju pokud možno klidný a hezký Vánoce,ahoj.

pro Ensteina (Saty, 09. 12. 2008 01:25)

Ahojky Ensteine, teď mě z toho vyveď. Čas je teda pohyb. Čím rychlejší pohyb, tím by zákonitě měl rychleji ubíhat čas. Mně se stalo, že jsem nemohla určitý čas na net, ten čas byl nekonečně dlouhej a já se přitom pohybovala jako fretka...před vánocema není divu a čas vůbec nic, vlekl se stejným tempem nezávisle na mým pohybu. Konečně jsem se dočkala a jsem zas tady. To co jsem napsala je nadsázka, určitě jsi pochopil, ale jak to, že když čas je pohyb, tak jak je možný, že je na rychlosti pohybu nezávislej?

hmm (Tyberion, 27. 11. 2008 22:05)

 

A co když se vzálím nebo jakoby vystoupím z pohybu v kterém se pohybuji:-D. Jako když vykočíš z rozjetého auta...:-D a pak si po určité době mimo tento pohyb do nějj zase vlést...?

pro Saty (Enstein2, 20. 11. 2008 23:48)

Saty dík za podporu,čas coby pohyb samozřejmě jde změřit porovnáním s jiným pohybem,je dlouhej nebo krátkej,že nám někdy uteče je důkaz,že jde o pohyb,von se prostě vodpohybuje.Dále píšeš "zůstane stát"to je doufám jen slovní hříčka,anebo tím myslíš zcela konkrétní pohyb nějakého celku například auta které zastaví,pak ano,pohyb auta se zastavil."Byly to těžký časy" jest označení proběhlého pohybu opět v porovnání s jiným pohybem minuty,hodiny,dny,roky.Že máš málo nebo hodně času,neznamená nic jiného,než že se ti určitá činost(či žádná činnost) nevejde nebo naopak bohatě vejde do určitého pohybového úseku třeba hodin nebo jiného pohybu,což nám samozřejmě dokazuje,že čas coby pohyb jde zvážit a spočítat podle dráhy jiného pohybu(opět hodiny).Určitě čas coby pohyb má z toho velkou psinu jak lidi nemohou pochopit,že čas a pohyb je jedno a to samý,jak pohyb měříme rozdělenou dráhou jiného pohybu a naivně se domníváme,že jde o jakousi samostatnou veličinu zvanou ČAS.:-D

pro Ensteina a tyberiona (Saty, 20. 11. 2008 08:06)

Někdy mívám výpadky, ale už jsem tady. Nedá mi to, musím vás pozlobit. Čas jde
změřit...je dlouhej, nebo taky krátkej. Je to potvora, někdy nám uteče, jindy
zůstane stát, někdy zmizí a pak na nic není čas. "Byly to těžký časy, času je málo,
nebo hodně", nám dokazuje, že jde i zvážit a spočítat. Já si myslím, že je živej
a má psinu z toho, jak nám motá hlavu. A s tou pravdou se to má tak - já mám
pravdu vždycky, i když jí nemám...tu pravdu.:-D

pro Tyberiona (Enstein2, 20. 11. 2008 00:10)

Jasně,říkám čas a myslím tím plynutí pohybu,všichni tak mluvíme,na tom už nikdo nic nezmění,jenom jsem chtěl poukázat na to,proč by se měli částice atomů,ze kterých jsi složen pohybovat pomaleji,když ty jako celek se pohybuješ třeba rychlostí světla,vždyť to je nesmysl,nemyslíš?
90% jasnovidců jsou podvodníci a těch 10% kdoví?Třeba dovedou naslouchat Bohu anebo mají zvláštní dar dávat si věci do souvislostí,ale ještě se nenarodil jasnovidec,který by měl ve všem pravdu,tak kdovíííí...

pro Einsteina 2 (Tyberion, 19. 11. 2008 18:25)

No muj biologický čas je v podstatě taky jen pohyb ve mě. To stěma černými díry nožná že na tom něco bude ale i přesto lze v dnešní době vypošítat soustu věcí i pouhým pozorováním a porovnáváním... Věříš v jasnozřivost...?:-D co by potom překonavali jasnovidé...?

Tyberionovi (Enstein2, 16. 11. 2008 16:08)

Ještě k tomu zkracování času,když vyjdeš z bodu A do bodu B trvá to určitý čas,když půjdeš rychleji,nestane se nic jiného,než že budeš v bodě B dříve,TO JE TEN ČAS KTERÝ SE ZKRACUJE,ne ten tvůj biologický čas,že bys přestával stárnout i kdyby jsi šel rychlostí světla tak to bude trvat také určitý čas a to i kdyby jsi šel stonásobnou rychlostí světla,pořád to bude trvat nějaký čas,nikdy nemůžeš jít rychlostí absolutní nebo ji dokonce překročit protože je nekonečná,to je jako by jsi hledal nejvyšší číslo.

pro Tyberiona (Enstein2, 15. 11. 2008 15:49)

Podle mne Černé díry nejsou zdaleka tak záhadnými tajuplnými objekty,jak se nám snaží vnutit neřkuli přímo vsugerovat někteří zázrační "vědci".Vše záleží na tom, čemu je ten který člověk ochoten věřit,protože dokazovat cokoli o černých dírách jest zhola nemožné,tím méně matematickými výpočty, páč matematika pracuje s tím co do ní člověk vloží a člověk do ní vloží to čemu VĚŘÍ,což mohou být mnohdy i naprosté nesmysly a nebo klamy pozorovatele,jako jest chápání času z čehož pak vznikají bludy,třeba o zakřivování prostoru,jak se může nic zakřivovat je nad mé chápání,stejně jako přeskakování pohybu v jakémsi čase.
Vliv gravitace jest dle mého názoru u všech objektů v universu VZÁJEMNÝ,podobně jako jsem tento jev popisoval u pohybu objektů(kde měla vznikat dilatace času) a tudíž chybí důvod se domnívat,že se s takzvaným" Časem" cokoliv děje.Vidět následek dříve,než proběhla příčina,to je na mě opravdu hodně silný kafe,stejně jako se vracet zpět v jakémsi čase do neexistující minulosti.V této souvislosti u některých geniálních vědců,lze pozorovat,že jejich přílišná inteligence již přechází do blbosti a primitivismu,což nasvědčuje tomu,že i inteligence se pohybuje v magickém kruhu.
"Čas" ti nemusí vrtat hlavou,to slovo budeme používat tak jako tak,je to součást,pomůcka našeho abstraktního myšlení,kdy podle zaznamenaného v naší mysli proběhlého pohybu,můžeme předvídat a řídit naše pohyby přítomné,na tom nic nezmění poznání,že jediné co skutečně existuje jest přítomnost(věčnost) a v ní všechen ten pohyb.

pro Einsteina 2 (Tyberion, 14. 11. 2008 16:41)

Rozhodně souhlasím.Velký třesk je pěkná kravina a nechápu jak můžou dopustit, aby se toto učilo ve školách ale budiš.A v podstatě souhlasím s tím že vesmír a pohyb neměl nikdy začátek a nebude mít konec poněvač je nekonečný.I když mi ale to slovo čas stále nedá spát. Ale zajímalo by mě jak je to tedy u černých děr. Černé díry by měli svou gravitací zakřivovat časoprostor a v určité urovni pohledu pozorovatele by mělo být prý možné vidět zrychlená budoucnost padajícího objektu do černé díry.Je možné aby zakřivovala pohyb...?Že by byl pohyb vidět popředu nebo tak nějak...?

pro Tyberiona (Enstein2, 14. 11. 2008 08:52)

Myslím,že neexistuje žádný rozumný důvod se domnívat nebo dokonce tvrdit,že vesmír má svůj počátek a tudíž i konec.Teorie věčného pohybu bez začátku a bez konce byla vědeckým světem odmítnuta jako nevědecká a neatraktivní,protože vědce k ničemu nepotřebuje a to vědecký svět nemůže dopustit a proto byla stvořena atraktivní pitomost s názvem "Velký třesk" jejíž fanatičtí příznivci se ani neobtěžují seriozně vysvětlit z čehože ten Velký třesk třesknul,když předtím nebylo podle nich nic a nic,ani prostor,ani pohyb,prostě vůbec nic.Někteří se dokonce ve své loajalitě k Velkému třesku odvolávají na Boha a strkají Velký třesk na něho,aniž by Bohu poskytli alespoň PROSTOR před Velkým třeskem, ve kterém by mohl existovat a ten zázrak uskutečnit.Ale to už je zřejmě podle nich bezvýznamná banalita.
Podle mne jest Prostor sám o sobě, nekonečný,nezakřivitelný,neměnný,nezničitelný,nestlačitelný,nerozpínající se a nijak nereagující na pohyb,který obsahuje a tak jediné co se v něm může zakřivovat jest pohyb,název Pohyboprostor by ho určitě vystihoval daleko přesněji i když ideální by bylo, jen prostě PROSTOR,který je sám o sobě nulovou veličinou a tím představuje onu věčnost,kterou tak máme přímo před očima.

A co když...? ........Kdo odpoví...? (Tyberion, 13. 11. 2008 20:49)

Jestli čtu správně tak sme právě popřeli vznik (začátek) pohybu ve vesmíru.Poněvač zastavení veškerého pohybu Einstain 2 zamítl jako pohádku.To znamená, že vše kolem nás bylo v pohybu prostě bez začátku a bude v pohybu bez konce nekonečné.Vesmír prostě nevznikl ale je tu a bude...? A včem se vlastně pohyb odehrává...? vždy v nějakém jiném pohybu. Každý pohyb je vložen do nějakého většího pohybu.Od mých krvinek pohybující se v mém těle až mé pohybující se tělo v celé pohybující se galaxii atd... Takže časoprostor není časoprostor ale pohyboprostor...?

pro Saty (Enstein2, 13. 11. 2008 12:08)

Trošinku jsi to zašmodrchala,ale dejme tomu.Ptáš se "Když je čas pohyb, jak to, že není závislej na rychlosti pohybu? Jak to že je neměnnej a šněruje si to stejným tempem, ať je pohyb minimální, nebo naopak kosmicky rychlej?".Nevím jestli jsem to správně pochopil.ale asi máš na mysli takzvanou "Dilataci času",kdy se má čas zkracovat s přibývající rychlostí.Tak tohle je jeden z Ensteinových blafů,viz jeho teoretické pokusy s raketami.Abychom se dopátrali pravdy, je třeba pozorovat věci komplexně a ne z pohledu jakéhosi Ensteina na Zemi.Nikdy se totiž ve skutečnosti nevzdaluje jedno těleso od druhého,tělesa se vždy od sebe vzdalují vzájemně,jakož i přibližují,abych ti to přiblížil,skočíš-li z letadla,tak naprosto stejnou rychlostí jakou se ty budeš přibližovat k Zemi se bude Země (věř nebo ne)přibližovat k tobě,i kdyby jsi padala rychlostí světla budeš vůči Zemi padat poloviční rychlostí světla a tou samou rychlostí se bude řítit Země proti tobě,tohle platí o všech objektech,jak na Zemi tak i v celém nekonečném Universu.Z tohoto je zřejmé,že se s takzvaným časem nemůže dít vůbec nic,žádný paradox dvojčat,žádné rychlejší či pomalejší plynutí časopohybu,jak na Zemi nebo v Ensteinových raketách, nebo i jiných objektech.I kdyby Ensteinova raketa letěla stonásobnou rychlostí světla,ujišťuji tě,že se s časem nebude dít vůbec nic,jak na Zemi,tak i v té raketě.Dilatace času je pouhý klam,rovněž tak i další Ensteinův blaf o nemožnosti překročení rychlosti světla,údajně kvůli zastavení jakéhosi času.
To šněrování si času-pohybu stejným tempem,to asi máš na mysli naše lidské vnímání,pohyb naší mysli,která je nastavena na určitou rychlost vnímání,existují látky,kterými se dá rychlost vnímání měnit a potom kde bude to stále stejné tempo času neboli pohybu.Také třeba,když utahaná zalehneš a ráno máš brzy vstát,odhadla by jsi,že noc trvala pár minut,jak rychle tedy pro tebe běžel čas zatímco jsi spala,aby jsi to věděla tak k tomu potřebuješ bdící mysl,nejlépe to lze pozorovat na lidech,kteří se probudili z několikaletého komatu,klidně by odpřisáhli,že usnuli včera,ano, rychlost vnímání času-pohybu vychází z nás z naší bdící mysli a ne podle toho jakou rychlostí se věci skutečně pohybují,protože to může být u každého jinak.Jediné čím můžeme měřit čas-pohyb něčeho, je porovnávání s jiným časem-pohybem,například s hodinami.
Pokud mám komentovat č.1a2,tak zde jde o pohádky a nikoliv o poznání reality,nejhorší na tom je,že mnoho lidí takovým pohádkám věří a považují je za realitu,jsou přesvědčeni,že realita je jakýsi 3Dfilm promítaný nám do hlavy,který lze klidně stopnout a vše tu zůstane,nebo skočit do kteréhokoliv místa v tom filmu dopředu i zpět a tak to prostě není,mohu k tomu jen říci,že kde není pohybu není vůbec nic,nic,nic ani Bůh.

pro Ensteina (Saty, 12. 11. 2008 18:13)

No vidíš že nemám vždycky jen blbý nápady, byl by to ale asi správnej názorovej guláš...vlastně on už je teď. Něco mi vysvětli. Když je čas pohyb, jak to, že není závislej na rychlosti pohybu? Jak to že je neměnnej a šněruje si to stejným tempem, ať je pohyb minimální, nebo naopak kosmicky rychlej? Napíšu teď scénář, kterej se stát nemůže, pouze v naší představě, ale může posloužit jako názornej příklad a nebo laboratorní pokus, kterej má jen dvě možnosti. 1) - Já a ty sedíme v cukrárně, pijem kafe a v jednu chvíli se stane nemožné...zastaví se celý vesmír, prostě všechno ztuhne. Zkus si tu situai představit a řekni si, že Bůh šlápnul na brzdu. My bysme v první chvíli nic nepozorovali, dopili kafe a šli každý svým směrem. Co by se dělo dál je otázka, ale jde mi o to, jestli doba od první chvíle zastavení do poslední chvíle našeho přežití by byl čas. 2) - Správně bysme měli podle tebe u toho kafe v tom samém momentě ztuhnout, přestal by existovat čas. Potom odhadem po blíže neurčené době zase Bůh otočí klíčkem a všechno se zase rozběhne a my dva bysme nic nezaregistrovali...nebyl by čas, dopili horký kafe a šli si po svým. Zajímalo by mě, kterej scénář je ti bližší, nebo jestli máš ještě třetí variantu? jo a nečil se, strejda říkává, že když nejde o život, jde o h...o.:-DD

 

pro Saty (Enstein2, 12. 11. 2008 11:58)

Ty Saty,ty jsi snad schopná si myslet,že jízda autem není pohyb,ale že se jedná o samostatnou neměnnou fyzikální veličinu,která se nazývá "Jízda autem" protože právě pohyb posouvá to auto.Řeknu ti teda,vlastně nemáš špatnej nápad,tímhle způsobem uvažování bychom bychom mohly namontovat do vědy miliony nových samostatných neměnných fyzikálních veličin jako třeba "Letící míč" nebo "Rotace Země","Svítící Slunce",a další a další,ofšem kdo by se ftom pak vyznal,že?

Bohoušoj (Enstein2, 10. 11. 2008 23:26)

Naproti tomu z mého relativního pohledu jsi to právě ty,kdo si myslí,že jedna a jedna je jedenáct,stačí do toho zamontovat dilataci času,časové dimenze na špičku nože časoprostoru a podle rovnice E rovná se Mc na druhou to všechno promíchat,přidat vhodnou konstantu a celý zázrak je na světě,jo ještě jsem zapoměl,že kolem toho musí rotovat světelný paprsek,aby to mělo ty správný grády.Také se měj hezky,ahoj.

Výplod blázna (Enstein2, 10. 11. 2008 22:41)

Milá Saty,já jen tvrdím,že pohyb a čas je jedno a to samé.To jen ty a řada pomýlených vědců rozdělili pohyb na čas a pohyb, o nic nejde,nic se nezmění,jenom až se všichni pomýlení, v čele s Maletem z toho omylu proberou,dojde jim,že při cestování časem je především třeba vracet zpět veškerý pohyb univerza,nikoliv jakýsi abstraktní "ČAS".Všichni ti "chytří" nemohou přeci popřít,že čas se pohybuje,jde tudíž ve své podstatě o pohyb,snad.Nebo mi snad někdo chce namluvit,že se abstrakce "čas" nepohybuje???, a že stojí na místě?,to snad ne,také bych od těch "chytrých" chtěl slyšet jak se vlastně ten jejich abstraktní ČAS projevuje,když ne pohybem,čím nám tedy dává vědět o své existenci???,je-li nezávislý na pohybu a jde-li o samostatnou veličinu.Což plynutí času není také pohybem? A co je tedy to plynutí?To snad není pohyb?Plynutí snad znamená stojící čas,nebo co,podle vás.Jo fakt,to já patřím do blázince,ne vy.:-DD

pro Tyberiona (Saty, 07. 11. 2008 10:30)

Ahojky Tyberione, právě pohyb mi posouvá "čas", jako neměnnou fyzikální veličinu, která je nezávislá na pohybu. Možná s ním souvisí, ale jedině tak, že v momentě prvního pohybu současně vznikl čas. Odpovídám ti dost pozdě, protože jsem měla potíže s PC. Teď už mám novej, takže je všechno v pohodě. Odbourám resty co mi vznikly a stavím se u tebe. Zatím se měj.