Jdi na obsah Jdi na menu
 


555 (Lycan, 13. 10. 2009 20:47)

 

Neumíš odpouštět? to se priklaní spíše k vlastnosti nás pro vás těch zlejch :-)proč nemáš ráda Vlkodlaky nebo upíry...takhle házet všechno hnedka do jednoho pytle? ti někdy někdo z nich ublížil? :-) a stím co jsi psala nakonec... NAPROSTO souhlasím...mej se krasně pokud tohle prani prijmeš od Lycana :-)

pro Vildu (lycan, 13. 10. 2009 20:39)

Chápu co mě tím naznačuješ ale myslím že mě tu v zásadě nikdo nepochopil...ale jsem na to zvyklej a je to evidentně asi moji schopností něco vyjádřit..:-). Já bych rozhodně svoje děti nevychovaval ani podle desatera ani podle devatera...nejsem zbožnej ale ani satanista...někdy jsem hodnej a nekdy zlej...to že se bavím o těhle věcech je jen čistě ze zajímavosti nad těmihle dvěma nesmyslnýma postavama jako je Bůh nebo Satan...neveřím ani v jednoho a právě proto rozvíjím tuhle debatu...zajímají mě nazory druhejch a naznačoval jsem že podle me se lide okolo chovají spíše podle devatera..a nemůžu říct ze se i já podle nej nekdy nechovam...rikam nekdy NECHOVAM..to znamená ze nejednam a nevedu svuj zivot výhradně podle devatera....jen me přijdou nějaké věci z něho logické nebo pochopitelné...samo sebou ne vsechny...
prostě jsme každej jinej a je tomu dobře..znáš to protiklady jsou na světe potřeba protože bez nás protikladů by nemohlo bejt vas hodnejch...:-) dík za názor měj se pěkne...

Pro Lycana (555, 13. 10. 2009 17:19)

já ještě moc odpuštět neumím. Mám alergii na slovo lykán, vlkodlak či upír nebo vampír. No je pravda, že znám nebo jsem spíš slyšela o věřících, které nějaká hodně nepříjemná překážka života od víry odradila.. Prostě každej má svůj názor. Pořád všechno dokola. Všechno je šedivý - míchanice černé a bílé..dvou světů. Je snadné zamíchat ty dvě barvy horší bude, kdybysme je chtěli zase od sebe oddělit. patří k sobě..

.... (ratka, 13. 10. 2009 11:34)

buh i satan mi pripadaji jako postavicky z komixu.

jako tajtrlicci.

Pro LYCAN (Vilda, 13. 10. 2009 11:15)

Zeptám se. Máš děti? Vychovával bys je dle „devatera“? Mrkni se tedy na následující.
Řekněme, že budeš mít dva syny. Oba dva budeš mít velmi rád.

1. Učil bys je tomu, aby jeden druhého nenáviděl, když si budou navzájem brát hračky? Není lepší jim vysvětlit, že když jsou bratři (bližní), že by jeden druhému hračky neměl brát. Není lepší tedy předcházet sporům o hračky, než řešit až vzniklý spor nenávistí?

2. Dobro je to, co je prospěšné všem. Pokud roztočíš spirálu nenávisti, povede to k prospěchu jednotlivců, ne celku. Celek tím ztrácí. Lidstvo přežilo proto, že jednotlivci mezi sebou spolupracovali. Nauč své dva syny spolupracovat, činit si navzájem dobro. To už přeci věděl starý Svatopluk (vzpomeň si na tři pruty).

3. Je však lepší vychovat své syny tak, aby jeden nebyl vrahem a druhý obětí. Pokud by se ti výchova nepovedla a jeden syn by zabil druhého, nad kterým bys brečel, když bys oba měl stejně rád? Nad tím, který byl obětí, nebo nad tím, který byl oběť, ale ubránil se a zabil druhého? I přes to, že by se jeden pokusil zabít druhého, nebyl bys šťastnější, kdyby při tomto konfliktu přežili oba?

4. Člověk se stal člověkem proto, že se přestal chovat jako zvíře. Ochránil slabší, kteří by jinak sami nepřežili. A ti mu přinesli ovoce v odvětvích, které k běžnému přežití zvíře nepotřebuje (hudba, výtvarné umění, architektura, atd.)

5. Sexuální chtíč je něco jiného než láska. To jsou dva oddělitelné pojmy, které můžou fungovat jeden bez druhého. Lze mít chtíč bez lásky a lásku bez chtíče. (Co si však budeme povídat - nejlepší je, když se láska a sexuální chtíč spojí do jednoho). Láska však existuje přece v mnohých podobách. Láska rodičů k dětem, dětem k rodičům, láska mezi sourozenci atd. Mám rád své přátele, některé kolegy v práci, mám rád některé lidi z domu, ve kterém bydlím – proč by tyto „lásky“ měly být spojeny s chtíčem? To je přeci nesmysl.

6. Ublíží li jeden můj syn druhému a druhý to velkoryse přejde, budu na něj pyšný a rozhodně bude hodně vzdálený lísajícímu se kokršpanělovi. Pokud prolistuju zpětně svůj život a vzpomenu si na lidi, kteří dovedli být takhle velkorysí, vzpomínám na ně s velkou úctou.

7. Opět dva syni. Tak tohle, kdybych je měl rád, bych jim nikdy nedoporučil. Nedovedu si představit, co by z nich vyrostlo. Sebezáchova zachová možná jednoho jedince, který sám pak bez celku zahyne. Je lepší zachovat celek, společenství.

8. Zbabělec je ten, kdo uteče. Nebo ten, kdo uhodí toho, kdo nastavuje druhou tvář. Bít někoho, kdo se nebrání, je alespoň pro mě zbabělost největší.

9. Otázkou je, jestli by mi ubližoval ten, kdo je slabší než já. Je to nepravděpodobné, ale dobrá, pak by to mohlo fungovat. Jak by se toto praktikovalo v případě, že by mi ublížil někdo mnohem silnější? On by mě dal facku, já jemu dvě… a pak? Asi bych strávil život v kotrmelcích… Nedovedu si představit, že bych si tím získal respekt. Je lepší naučit své syny taková pravidla, aby k těmto stavům nedocházelo. Učit je lásce jednoho k druhému, lásce k bližnímu. Potom se může teprve lidstvo dostat dál. Pokud budeme prosazovat individualismus, zakrníme ve věčném koloběhu.

a až já se naučím (lycan, 13. 10. 2009 00:10)

psát tak mě nebude propadat ale připadat :-)

555 (Lycan, 13. 10. 2009 00:00)

A ještě jak tak nad tím přemejšlím...propadá mě, že spusta veřících lidí kterým se neco stane, je pravě nelogicky posílena ve víře protože to asi berou jako nějakou tu zkoušku víry, jako v tom odstavci co jsem sem dole vložil...ale to mě nepřipadá moc ferové pokud by si s nama takhle měl nekdo hrat...no nevím ale jinak nemám nic proti věřícím lidem ve spoustu věcí věřím taky jenom to nejsou postavy Boha a Satana...

Leviathanovi (Lycan, 12. 10. 2009 23:45)

Takže to v zásadě beru jako potvrzení toho co si sám myslím...Bůh ani Satan neexistuje...je to jenom výplod sekty která si říká církev k ovládáni lidí kterej se na světe docela dobře uchytil...Bude existovat nejaká forma dobra a zla zase podle toho co si lidé řekli že je dobré nebo ze tohle bude zlé? a do jisté miry i podle nějakého moralního smýšlení lidí...To si zhruba myslím a trochu mě to i ten tvůj článek potvrdil..i když je možné že jsem si to jen nějak špatně přebral...

555 (Lycan, 12. 10. 2009 23:27)

Zdravím, a diky za názor :-D Je úplně normální že na tohle bude spusta názorů...Bylo to spíše shrnutí mojich myšlenek a věcí nad kterejma přemejšlím a ve kterých nemám úplně jasno...nebo me prijdou nelogický..tak se prostě ptám lidí okolo...:-)Já jsem spíše ten protipol...nepředstavuj si že jsem nějaký satanisticky založenej vrahoun kterej na potkáni človeka zaživa upalí :-D myslím si že jsem normalní človek kterej dokonce světe div se do jiste míry i odpustit jisté nepodstatné věci dokáže...ale nedokaže odpouštet všechno a má v těhle věcech svoje hranice...Ja zase znám ve svém okolí spoustu lidí co jsou jako já nebo co se změnili po nějaké pro ne neodpustitelné veci...A jinak s ovládáním psaní si nedělej starosti ja se jej nenaucil ovladat doted...takze omluva nejak neni nutna ...mej se fajn,

Lycanovi (Leviathan, 12. 10. 2009 20:57)

Zdravím,
já bych neviděl problém ani tak v sémantice,v ní je to postavené na nejspíš úplně vymyšlených nebo přikrášlených příbězích z celého v té době známého světa.Není přece tak těžké vytvořit si takovéto příklady,problém je v tom,že v té době nový Bůh (potažmo náboženství) potřeboval protipol,tak se jím stal Ďábel,Satan a další a další jmenovatelé.Potřebovali pro lidi jasně oddělit takzvané dobro od zla,za další potřebovali něco čeho se lidé budou bát,no a máš tu v podstatě základy celé církve.Pak se nabalí další a další legendy a ságy a nesmíme zapomínat na to,že to dělali vždy chytří a vzdělaní lidé,však si je církev od mala vybírala.Takže se dostáváme do pozice,kdy už je jasně definováno dobro,přesně vymezené zlo,víme koho se bát a pomalu začínáme ovládat okolní svět a připočteme těch pár tisíciletí a máme tu současnost,kdy je ve světě stále tolik ani né tak věřících ale lidí poslušných církvi (křesťanské,ono je totiž jedno jak se přesně nazývají,všichni křesťané uznávají jako prvního představitele Papeže).Takže otázka Bůh nebo Ďábel je vlastně druhořadá,vždy o tom bude takzvaně jasno.Primární otázka je,proč stále tolik lidí věřící v Boha (jedno jakého a nebo čího) nebo věřící v něco podporuje církev,tady je alespoň podle mne zakopán ten pes.Takže když to shrnu Bůh i Ďábel jsou v tom nevině,za vším přece stojí a stát budou jen lidé.

až budu (555, 12. 10. 2009 20:45)

ovládat pořádně psaní...budu cejtit a ne zejtit..sry

pro Lycana (555, 12. 10. 2009 20:41)

Nemyslím, že všichni lidé začnou nenávidět ty co jim ublížili. Ublížil mi! Budu mu ubližovat taky 100násobně a ještě a ještě! ...uspokojuje mě to! Uspokojuje mě to? Zabiju ho. Prahnu po krvi. Chci zejtit tu odpornou železem načichlou chuť. Chci? Zemři ty odpornej vrahu! Chcípni nevinný! A pak? Co pak? Budu chtít víc...další další... nemůžu se nasytit. Já se nemůžu nasytit! Copak to neskončí? Nikdy nebudu uspokojena? Nechci být do nekonečna žíznivá...Jsou to spíše muka.
Né nevim. Znám spousty lidí, co odpustili. Babička měla rakovinu prsou a Boha neviní, začla v něj věřit víc. Známá byla znásilněna bylo ji 13, porodila děťátko a je v sedmim nebi - nikdy nevinila "otce". Ublížila jsem rodičům, odpustili mi, i když jsem si to nezasloužila. Brácha má zlomený záda, nemá slezinu, zlomenou klíční kost a možná bude na vozíčku, jeho manželka mu tolikrát ublížila, že to ani nejde spočítat, odpustil ji, ani se ji nechtěl nijak pomstit, neviní Boha. Táta mi zlomil klíční kost...nikdy bych mu to nedokázala oplatit. Známa je prokleta neviní Toho kdo ji proklel. Myslím, že určitě se najde někdo, kdo umí odpouštět, a proč by to dělali? Nevim... Asi zjistili, že pomsta nemá smysl ani konce.
Máme stejný problém Pse, taky neumím vyjádřit slovy svůj názor ani pocity.. snad mi odpustíš- já jsem se to ještě pořádně nenaučila.

Satan nebo buh kdo je horsi? (Lycan, 12. 10. 2009 18:01)

budu rad za jakejkoliv nazor...fakt me zajima kdo je horsi ...at ctu jak ctu o techle dvou stale si myslim ze si muzou podat ruce...help...:-)

Satan neno buh kdo je horsi? (Lycan, 12. 10. 2009 17:52)

Tak tohle je taky dobrý..si tak brouzdám internetem a narazím na knihu Job..hodím sem jeden odstavec:D. Jednoho dne Satan předstoupil před Boha. Bůh před ním chválil Jóba za jeho oddanost, Satan však o jeho oddanosti pochyboval, Jóba osočoval a řekl Bohu ať ho připraví o všechen jeho majetek a že teprve potom se uvidí, jak je to s Jóbovou zbožností. Bůh tedy svolil aby byl Jób podroben zkoušce a dal Satanovi moc nad vším, co mu patřilo, kromě Jóba samotného. Satan Jóba připravil o veškerý věcný majetek a dobytek a zahubil celou jeho početnou rodinu, kromě jeho ženy. Jób na Boha přes všechny tyto rány nezanevřel, ani jedinkrát o něm nezapochyboval, statečně snášel příkoří a zůstával mu věrný.
Tak ted by me fakt zajímalo kdo je ten hodnej :-D voba se evidentne dobře baví. Buh milostive svolil ze si snim satan muze delat co chce tak to je fakt sranda :-D nic jdu si cist dal :-D

Jak vidim Satana Ja... (Lycan, 12. 10. 2009 17:19)

V podstatě podobně jako tvůrkyně tohodle webu v tom že jej vidí Jako Anděla spoutaného řetezy...Já ho vidím také jako anděla spoutaného řetězy kterého "bůh" nechal potrestat za to že odmítl milovat tak "skvělej božskej výtvor jako jsou lidé...Ti lidé co vedou války a zabíjejí ve velkém ve jmenu boha a míru...Za to byl tenhle anděl zatracen a potrestán...odsouzen k věčnému svalování lidskejch chyb a zločinů na jeho osobu...na osobu Padleho Anděla kterej za žadné zločiny pachané lidskou rasou z mého pohledu nemůže...pouze odmítl milovat něco tak násilného jako lidi. A když bych měl možnost volby mezi vojsky andělů postavil bych se na stranu démonů...Také si myslím že představa jak Satan povstane a všude kolem se země otřásá a ničí je úsměvná..proč by to dělal? zemi jako takovou miluje jako vsichni andělé...a vyhlazení lidstva v to bych asi věřil že by udělal...ale na druhou stranu komu by to pripadalo divne? :-D

leviathanovi (lycan, 12. 10. 2009 16:26)

souhlasim...procitam si tady starsi i novejsi clanky i z jinych kategorii a musim uznat ze ty tvoje se me ve vetsim pripade zamlouvaji...je fajn kdyz clovek vi o cem pise...ja mam celkem problem svoje nazory vysvetlit narozdil od tebe a proto vetsinou narazim na odpor okoli :_D

Lycanovi (Leviathan, 12. 10. 2009 11:47)

Zdravím,
tak scela určitě nejsi kvůli těmto názorům zavrženíhodný tvor jak píšeš.Tento názor nebo spíše
filosofie je v podstatě světovým názorem i když spousta lidí si to v žádném případě nepřizná.Desatero i tedy devatero napsali lidé,o tom žádná ale stejně se podle něho v podstatě nechovají,stačí si přečíst noviny a nebo jakýkoliv zpravodajský web.Jediné hranice si určujeme sami a samozřejmě zákon,a jsme opět u svobody,ony to jsou v podstatě spojené nádoby,naše vnímání světa a vnímání světa těch ostatních a tady je asi ten vůbec největší rozdíl.Jinak v zásadě s tím co jsi napsal souhlasím.

Leviathanovi (Lycan, 12. 10. 2009 01:34)

myslím že spusta lidí se chová dle destatera pokud jim zivot klape a bezi podle idealnich koleji v tu dobu se citii jen samotnym vyslovením devatera a jeho existence poboureni a vydí v nem zlo satana...myslím že dle mě je to akorat takova idea. Ale teprve az dojde k nejakemu vykolejeni z tehle kolejí se zacinaji lide pomalu menit a zacne se v nich probouzet nejistota...a je bohuzel smutne a bolestive ze az nejaka vaznější situace probere lidi s tehle idee do skutecneho sveta...situace jako vrazda a podobne vazne zlociny, tehdy si lidi najednou uvedomi ze devatero je naprosto logicke a pravdive. Jak se v nem pise Může rozervaná a zkrvavená oběť milovat krví zborcené tesáky, které ji rvou, úd po údu?...ne jen malo obetí nejakeho psychopata jej budou za to co jim děla nebo za to co udelal nekomu blizkemu jej milovat ani kdyz vam nejakej ožrala srazi dite na prechodu..taky nepobezite aby jste mu dali odpusteni....to proste nejde...nebo jak se pise .. Milujte své nepřátele a čiňte dobro těm, kteří vás nenávidí a využívají ... taky velmi pravdive...alespon ja bych rozhodne neodpustil nikomu kdo by ublizil nekomu na kom me zalezi....dalsi priklad je treba Nenáviďte své nepřátele celým srdcem, a jestliže vás někdo udeří do tváře, práskněte ho přes druhou! Zbijte ho po hnátech a bedrech, neboť sebezáchova je nejvyšším zákonem! kdo chce popirat pud sebezachovy kterej nam nadelila priroda? nikde se tam nepise ze mate proste nenavidet..je tam nenavidte sve NEPRATELE...kdyz pujdete po ulici a nekdo vas napadne...nebo vas napadne nejake zvire...verte ze pud sebezachovy bude opravdu nejvetsim zakonem a ten jedinej vam bude schopen snad zachranit zivot. Nebo kdyz me soused otravil meho psa a jeste byl na me drzej? mam mu odpustit a konat i presto pro nej dobro? mam se za nej modlit? ne! pujdu a udelam presne jak se pise... Oplácejte ránu ranou, pohrdání pohrdáním, odsouzení odsouzením – a k tomu štědře přidané úroky z úroků. Oko za oko, zub za zub, vždy čtyřnásobně, stonásobně! Staňte se pro svého protivníka zosobněním hrůzy, a až vám půjde z cesty, bude o něco moudřejší a bude mít o čem přemítat. Tak si získáte respekt mezi všemi stavy a váš duch – váš nesmrtelný duch – bude žít, ne v nějakém nedosažitelném ráji, ale v hlavách a tělech těch, jejichž respekt jste si získali...Jednoduse dostal nakladacku a uz se na me ani skarede nepodiva...protoze uz ma ze me respekt...Taky kolik lidi po tom co jim nekdo neco udelal jejich blizkym ...vrahove psychopati, pedofilove, opili ridici atd...jim zacali prat trest smrti, dozivoti..a spoustu stonasobnych trestu...ci oko za oko?....takze muj nazor je ze desatero i devatero nema ani s bohem ani ze satanem nic spolecneho,,,zase to napsali jen lidi...a jejich predstavivost...s tim ze na me pusobi ze desatero je vysnena idea jak by to melo na svete bejt a devatero je zivotni realita....podle ktere se za jistejch okolnosti bude chovat vetsina z nas...Jsem snad kvuli tomu zavrzenihodnej tvor co propadl satanovi? omlouvam se za chybky.Lycan

Leviathanovi (Lycan, 12. 10. 2009 01:26)

Ja jsem presvedcen ze Satan je realita...pravda jak se lidi chovaji...a desatero idea jak by se chteli chovat...Takze cim dal vic se zastavam toho ze satan nerovna se ZLO...

Leviathanovi (lycan, 12. 10. 2009 01:23)

neni to moje dilo...Ukázka je z LaVeyovy Satanské bible (Reflex, Praha 1991), z Knihy Satanovy, oddíl III. (Satanské Devatero):

Lycanovi (Leviathan, 12. 10. 2009 00:55)

Zdravím.
To devatero co jsi zde napsal,jestli se můžu zeptat,odkud je.Není ani LaVeye a ani z Vampírské bible a jestli je to tvoje dílo,tak to ti opravdu gratuluji,já bych to takhle hezky dohromady nedal.
Píšeš,že jestli Satan je,tak to tady má už pod palcem,no nato existuje jedno přísloví:
"Satan vyhrál,když lidé uvěřili,že neexistuje"
Také nevěřím na Satana,jako na nějakou všemocnou bytost ale je polarita,dobro a zlo,teď je otázka,na které straně vlastně význam Satan stojí,co mýslíš Ty?

........... (Lycan, 12. 10. 2009 00:10)

Vždyt se stejně vetšina lidí z toho jak pozoruji chovají podle devatera...ale v hlavě si omejvají destareo...A jestli Satan je tak to tu ma jasně dávno pod palcem...hezky den všem.

,,,,,,, (LYCAN, 12. 10. 2009 00:02)

Když bych věři že existuje Satan nebo bůh urcitě se postavím na stranu Satana než boha a cirkve,,,,modlitba od leviathana ze 7.10 je prostě baječná...a urcitě stojí za připomínku i nadherné devatero...skoda ze neverim ani v jednoho....

1. Miluj svého bližního bylo vyhlášeno za nejvyšší zákon, ale jaká moc tak rozhodla? Na jaké logicky zdůvodněné autoritě se zakládá evangelium lásky? Proč bych neměl nenávidět své nepřátele – kdybych je miloval, nevydával bych se jim na milost?
2. Je přirozené, aby si nepřátelé činili dobro – a co je vlastně dobro?
3. Může rozervaná a zkrvavená oběť milovat krví zborcené tesáky, které ji rvou, úd po údu?
4. Nejsme jeden jako druhý díky svým instinktům dravá zvířata? Pokud by lidé přestali požírat jeden druhého, mohli by dál žít?
5. Nejsou chtíč a pohlavní touha pouze pravdivějším výrazem k popsání lásky, pokud se vztahuje k zachování rodu? Není láska podbízivého Písma svatého pouhým eufemismem pro sexuální aktivitu; nebo snad velký učitel oslavoval eunuchy?
6. Milujte své nepřátele a čiňte dobro těm, kteří vás nenávidí a využívají – není to opovrženíhodná filozofie kokršpaněla, který se lísá, když ho nakopnete?
7. Nenáviďte své nepřátele celým srdcem, a jestliže vás někdo udeří do tváře, práskněte ho přes druhou! Zbijte ho po hnátech a bedrech, neboť sebezáchova je nejvyšším zákonem!
8. Ten, kdo nastaví druhou tvář, je zbabělý pes!
9. Oplácejte ránu ranou, pohrdání pohrdáním, odsouzení odsouzením – a k tomu štědře přidané úroky z úroků. Oko za oko, zub za zub, vždy čtyřnásobně, stonásobně! Staňte se pro svého protivníka zosobněním hrůzy, a až vám půjde z cesty, bude o něco moudřejší a bude mít o čem přemítat. Tak si získáte respekt mezi všemi stavy a váš duch – váš nesmrtelný duch – bude žít, ne v nějakém nedosažitelném ráji, ale v hlavách a tělech těch, jejichž respekt jste si získali.

Pro všechny čarodějky (Leviathan, 09. 10. 2009 15:47)

Takže,když se Vám líbila modlitba,tak Vám sem dám pro změnu zaříkání čarodějnic co prováději při rituálu Wicca.

My čarodějnice vzdáváme díky mocným
za bohatství a blaho života.
Stejně jako déšť provází slunce,
aby bylo vše, jak má být,
tak musíme snášet bolest s radostí,
abychom všechno poznali.
Naše láska patří navždy bohům,
neboť i když neznáme jejich myšlenky,
poznali jsme jejich srdce -
víme, že vše je pro naše dobro.
Konec citace.

A pak tu mám pro Vás ještě báseň čarodějnic

Tara Buclandová
Bojovná královna

Jsem Bojovná královna!
Ochráňkyně svého lidu.
Silnými pažemi ohýbám luk
a ovládám měsíční sekyru.
Já jsem ta,kdo zkrotila nebeskou klisnu
a uháním s větrem času.

Jsem ztrážkyní Posvátného plamene,
ohně všech začátků.
Jsem mořskou klisnou,prvorozená
z mořské matky
a vládnu vodám Země.

Jsem sestra hvězd
a matka Měsíce.
V mém lůně spočívá osud mého lidu,
neboť jsem Creatrix.
Jsem dcerou Paní s deseti tisíci jmény,
jsem Epona, bílá klisna.

Takže milé čarodějnice a mocní mágové,
též doufám a věřím,že se Vám to bude líbit a
nebo, že Vás to trochu pobaví.

Pro 555 (Leviathan, 09. 10. 2009 15:30)

 

Tak jak jse jmenovala ta ruska to už si vážně nepamatuji,a myslím si,že už ani tady není.Zkusím se zeptat.

asi tak (Saty, 09. 10. 2009 12:11)

Jejky, toho tu přibylo co jsem tu nebyla. Podle mě se smrti bojí každej, ať je věřící, nebo nevěřící, ať se modlí nebo nemodlí. Nejvíc se bojí mladí i když to třeba nepřiznají, mají silácký řeči a na tu zubatou s kosou vymýšlejí vtípky. Jen ti, kdo jsou už staří, nemocní a nemohoucí smrt vítají. Přečetla jsem si co sem dal Leviathan a porovnávám to s literaturou, kterou jsem na tohle téma četla. Výsledek je stále stejný a hodně podobný tomu, co napsla Radka. Všechno to jsou jen dohady, sny a přání. Není to nic jiného, než pohled autora nepodložený žádným důkazem, vydávaný za jistojistou pravdu. Ono totiž není možný pravdu znát, protože se ještě nikdo z druhé strany nevrátil, aby řekl, co tam na nás čeká. Na druhou stranu chápu, že je taková literatura pro hodně lidí potřebná. Těm kdo uvěří pomáhá zbavovat strachu aspoň trochu, protože si lidi řeknou, co kdyby tam na mě opravdu čekal ráj, zelené louky plné květin a krásní andílci. Já tomu teda nevěřím, ale jestli to tak bude, budu příjemně překvapená, i když nevím jak by se mi tam líbilo bez fyzického těla a s ním spojených radostí, které by mi tam byly odepřeny. Leviatane dík za ty úryvky a závidím ti tvoji knihovnu. Přeju hzekej pátek všem.

Leviathane (ratka, 09. 10. 2009 09:21)

moc se mi to libi :o) Zejmena ta posledni motlitba je uplne bozi. To je nejlepsi psychoterapie kterou si umim predstavit. Zazenu od sebe vse zle a je opet dobre. Takze verim ze to funguje. Ze to dobre funguje.

pro Leviathana (555, 08. 10. 2009 17:45)

hmm asi jsem se špatně zeptala, omlouvám se, prtže pochybuju, že by tohle byla ta ruska o které jsi předtím mluvil (astral. houpačka)..

Pro Ratku (Leviathan, 08. 10. 2009 17:22)

Zdravím,konečně mám trochu více času a snad tím pádem už nebudu psát Zrzadlo ale Zrcadlo :-)
Co se vydání této knihy týká,tak to je naopak,tato kniha vyšla roku 1997 jako první vydání a spisovatelka se narodila roku 1951,takže to je ryzí současnost.Já jsem si pro tebe a i ostatní připravil takovou chuťovku,je to z knihy Spiritické modlitby od Františka Školy,vydané L.P.1900.Je to psáno starší češtinou,třeba Vás to pobaví a nebo i pro poučení - nechávám na Vás.

... J.Kerner praví o této jasnovidkyni:
Říkala mi, že se jí zdá, jako by takový (černý) duch
takořka pohlcoval slova,týkající se náboženství.
Řekne-li prý nějaké podobné slovo,domnívá se, že rozšíří se to vždy po celém jeho těle, i tdá se jí prý pak, jako by duch tím stal se lehčí;
jest jí však jako by to vycházelo z její duše a ji seslabovalo.Tohoto pocitu prý nemá, mluví-li k duchům slova lhostejná a světská.
Řekne-li k duchu na př.:"Miluj svého Pána a Boha",
jest jí, jako by někdo bral z ní sílu, kterou pak duch pohlcuje jako hladový; to cítí.Domnívá se prý,
že čím větší jest jeho vina, tím mocněji pohlcuje ona slova.
Konec citace.

Tady aspoň vidíme,co to udělá,když se nebudeme řádně a hlavně pravidelně modlit :-)

A ještě jednu modlitbu.

Aby nízcí duchové se odstranili.

Jménem všemohoucího Boha zamítáme vás od sebe,zlomyslní duchové,podvodníci a šotkové,kteří tropíte si žerty i z posvátných věcí a hledíte nás oklamati.

Doufám,že se Vám to bude líbit a nebudete si myslet,
že se vás hledím oklamat.

Leviathane (ratka, 08. 10. 2009 11:58)

ja nemuzu byt ani skeptik. Protoze tyhle veci nelze nijak a nicim dokazat. Zda se ze je to nejaka stara kniha k okultizmu vydana jeste v roce 1900. Lide cely zivot touzi po zahadach. ja vyvolaval duchy jeste jako male decko. Takhe uz jako mala jsem verila na duchy :o)) A ted tohle neresim. bezi to proste mimo me.
A mozna i to je dulezite. nakolik se urcite vypovedi na cloveku zachytavaji. Ve smyslu ze si vuci nim vymezuje nazor (pravda - nepravda) nebo zdamu to je uplne jedno. jako treba me.
Pokazde me prekvapi jak z hloubyk meho byti jsou tyto veci nedulezite. nezachytavam se na nich. jdou skrzeva me a nezanechaji stopu.
takze at jsou nebo nejsou pravdiveje pak jedno.

Pro Ratku (leviathan, 08. 10. 2009 11:02)

Prosím,já vůbec nechci tvrdit,že má pravdu nebo že to tak je.Beru to jako další názor a docela zase jen podle mne zajímavý.Já osobně jsem k tomuto skeptit,jak již už jsem psal,ale ta kniha Zrzadlo je fakt zajímavá.Je to takový souhrn okultismu a magie.

pro leviathan (ratka, 08. 10. 2009 09:37)

zajimave poselstvi. ted jeste uverit. Ze zahrobi muze hlasit dokoliv cokoliv a pokazde jinak. Ja to vubec nezpochybnuju. Jenze tyhle svedectvi z meho pohledu maji stejne pravdivou hodnotu jako bible, koran ci Poselstvi gralu. bud tomu uverime nebo neuverime.
A tohle prave ja neumim. Uverit pismu (poselstvi, guru, svatemu ci andelovi mluvicim pres nekoho)
Takze si myslim ze je to supr, kdyz nekdo napise co mu zjevil andel. Ale je pak na ostatnich jak s tim nalozi. kdyz uveri, maji klid. nemusi hledat v sobe.

Pro 555 (Leviathan, 08. 10. 2009 08:53)

paní Věra Kubištová Škochová,napsal jsem její jméno i s názvem knihy v první citaci.

pro Leviathana (555, 08. 10. 2009 08:24)

můžu se zeptat, jak se ta paní jmenovala?

Posmrtný život II. (Leviatha, 08. 10. 2009 00:16)

Proto ve zmíněném očistci shora se smrtelné (fyzické,hmotné tělo) i astrální tělo člověka musí spálit,aby z nich očištěny vyšly ven ty síly,jež ho stvořily,neboť tyto jsou potřebné ke vzniku nových lidských těl,a to astrálního,mentálního i kauzálního(tj.toho,jež pochází z naší nižší osobnosti - ega) - to vše se děje za účelem poznání dobra a zla,tedy za účelem poznání zákona karmy.Doba mezi narozením a smrtí je obdobím činnosti světa smyslového,doba mezi odtělením a novým vtělením do fyzického pozemského těla není však dobou nečinnosti,tedy klidu a smrti,jak by se mohlo zdát.Vyznačuje se naopak daleko větší intenzitou oproti fyickému,pozemskému životu,neboť těla astrální ani mentální nepotřebují odpočinek,ani spánek,a proto mohou být v neustálé činnosti.Astrální i mentální tělo,jež vlastníme za našeho pozemského života na fyzické rovině ve hmotě,na Zemi,neustávají ve své činnosti,neboť každé noci vystupují spolu s egem společně ze spícího našeho těla hmotného do duhovního světa.Účelem je zde posílení jejich nesmrtelného principu,aby tento neztratily působením smrtelných vlivů,jež plynou z každého přestupování zákonů.Nesmrtelné části těl astrálního,mentálního i našeho ega jsou udržovány nesmrtelnými silami vyšších částic astrálního těla,silou vlastní duše božského Já a působí v denním i nočním životě člověka.Podle úrovně těchto těl působí i naše vyšší Já po svém duchovním očištění a probuzení.Pokud jsou tyto nesmrtelné části dobrými přenašeči činnosti duchovního života,pak je jejich působení silné,intenzivní.Není-li tomu tak,je duchovní probuzení člověka který projevuje činnost vyššího Já bržděno pro nedostatek čistoty,vědění,lásky a dobra.Zpětný pohled do příčin minulých životů je umožněn pak člověku,který odloží své sobectví a všechny vlastnosti nižšího Já současně se svou tzv.astrální mrtvolou(obal astral.těla,když se v tomto již nenachází duše).
Vmentální říši již na člověka začíná působit velký strážce(prahu),s nímž se člověk setkává přímo až ve třetí jeho nižšího Já,očistci sféry venušské,v níž studuje knihu svého života.
Konec citace.

Já se omlouvám,je to dost dlouhé ale víc to zkrátit nešlo.
Je to další pohled na posmrtný život.Posouzení tohoto pohledu nechávám zcela na Vás.
Dobrou noc.

Posmrtný život (Leviathan, 07. 10. 2009 23:49)

Jestli ještě můžu dodat k tématu.Rád bych tu uvedl citaci paní Věry Kubištové Škochové z její knihy Zrcadlo okultismu aneb Využití tajných věd.Je to podle mne velice zajímavá kniha.
Je to poměrně dlouhé tak se to pokusím zkrátit.

Posmrtný život
Přibližme si jeho průběh formou psychografického poselství,které přijal v únoru 1977 léčitel pan Josef Prouza.Je to mentání látka,která se vyznačuje vlastní silou tvořit a napodobit tvůrčí myšlenku podle zákona příslušné sféry.Tedy,po přerušení spoje ducha s fyzickým tělem,při procesu odtělení,prožívá právě zesnulý člověk jak dobro tak i zlo:Osvobozuje se zprvu formou očisty v tvz. očistci,jemuž se také říká kámaloka.Zde se člověk osvobozuje jednak od zla citového,myšlenkového a toho,které přichází z našeho nižšího "já",tj.ega.Od fyzicky vykonaného zla se bude očišťovat v příštím životě a toto případně dříve vykonanné zlo nemůže být překonáno pouze duchovně a nebo duševně.Při každém fyzicky vykonanném zlu vždy spoluúčinkují myšlenky a city.Proto musejí být zprvu vyjasněny příčiny činů,myšlenek a taktéž ciny,které ke skutkům vedly,k čemu dochází právě v posmrtném životě.Tím v člověku nyní nabývá převahy i platnosti porozumění odvěkému zákonu i jeho pochopení.Nyní chápe smysl svých myšlenek,neboť ty jsou tvůrci duchovních mentálních činů a také chápe i sílu svých pocitů a jejich astrální vyhodnocení,nastává tedy poznání významů,hodnot všech myšlenkových a fyzických činů člověka,Současně přitom člověk po smrti poznává i cenu svých vlastních zkušeností.

Pro Ratku (Leviathan, 07. 10. 2009 22:53)

Ten pocit oddělení od těla znám osobně.Někdy v polovině devadesátých let tady byla jedna ruska,a prováděla tak zvanou Astrální houpačku.Dost mých známých u ní bylo a strašně si to pochvalovali.Ono to bylo taky tak trochu v té době modní,tak jsem tam u ní byl také.Musím tedy říci,alespoň za sebe,že mne se to tedy nelíbilo.Bylo to dost nepříjemné,nebo aspoň jsem měl dost nepříjemné pocity.Už bych to nikdy nepodstoupil,tedy dobrovolně :-)

jeste pocit oddeleni od tela (ratka, 07. 10. 2009 22:09)

asi ho zazila vetsina z nas, kdo tady jsme. Spontanne v extremni situaci, kdy se nam opoji mysleni a vypadnou nam smysly. A my vnimame realitu jinak. Ja takhe videla sebe kdyz jsemrodila svoje treti dite. jenze videt sebe neznamena ze se nekde vznasim v prostoru. Tak to podle me neni. Videt sebe v tranzu znamena pochopit, ze to telo nejsem ja. Ze mysl nejsem ja. Ze tam lezi nekdo jina a vedomi vidi toho cloveka jako samostatnou bytost. Nikoliv jako stotozneni s Ja. Uff, snad jsem to nejak vypotila srozumitelne. TAkze umirajici nemuze videt co je napsane na krizi i kdyz vidi sebe jak tam lezi a on stoupa. Protoze on faktickynestoupa. On jen vidi sebe jako nekoho jineho. Prestava se se svym telem ztotoznovat.

vlastne buddhismus nerika (ratka, 07. 10. 2009 21:58)

ze by nekdo mel necemu verit. Spise nabada k meditacim a tim vlastni zkusenosti. Aby kazdy zevnitr pocitil co je pravda, prozil sebe jako neoddelitelnou soucast celku. Ze i ted zije v iluzi, ze lpi na nesmyslech a honi se za fatamorganou. Kdyz pochopi jak je svet utkan, ze zivot je jen prechodnym stavem do ktereho jsme se vyvrhli vlaastnim chtenim tak se prestaneme bat smrti a prestaneme se utesovat virou amarnou nadeji. nase vedomi je schopno poznat v okamihu smrti ze je vecne. ze nemuze zemrit. ale to se povede jen nekomu. takovy clovek se jiz nezrodi. zustava jako nezrozeny prostor.

pro všeci (555, 07. 10. 2009 21:51)

....padá listí, padají hlavy...
co znamená slovo smrt? Rozklad?
Svoboda smrt smrt svoboda___ "Smrt vysvobozením." "Vysvobození jest smrtí."
"Mrtvoly jsou chladné a nehýbají se již," řekl Ramose. "Zůstaň tedy zde. Společnost mrtvých je lešpí než společnost živých.Po smrti lidé už nezraňují ani se neposmívají ani nepůsobí žádné jiné utrpení jako za živa. I tvé srdce zranil šíp, neboť bys jinak nebyl zde. Proč se vracíš mezi lidi, kde sviští jedovaté šípy a kde ti propichují oči a přesekávají paže a zraňují srdce, až jsi tak starý a zjizvený, že se tě již vůbec nic nemůže dotknout?"
"Proč ty jsi přišel Domu smrti Ramose?" zeptal jsem se. "Jsi moudrý a obratný muž a zajisté bys se uživil i jiným řemeslem. Proč jsi sem přišel?"
Avšak Ramose zakýval prudce hlavou jako želva, sklonil šíji a nepohleděl mi do očí.
"Víš sám, že do Domu smrti nepřijde nikdo, kdo nemusí přijít," řekl. "Nechť ti je to dostačující odpovědí."
Je velice zajímavé jak může být úryvek z celku velice zajímavý. Fascinující knížka, myslím, že ji většina z vás bude znát. Hmmm.. oddělené z celku se může stát celkem větším. Tenhle úryvek jsem připojila k vaší diskuzi a příjde mi mm věcný :D

ja se priklanim (ratka, 07. 10. 2009 21:45)

k buddhismu ackoliv se za buddistku nepokladam. Ale to jak treba zen vysvetluje smrt se mi vylozene libi a pozdava.
Tam rikaji ze vse kolem nas je pomijive, vznika a zanika. Pricemz fakt ze se citime oddelnei od zbytku sveta je pouhou iluzi. Ve skutcnosti jsme porad soucasti celku. Akort tim ze jsme se narodili tak jsme se skrzeva nase smysly a mysl oddelily. ziskali jsem iluzi ze jsem jini nez zbytek sveta. Az umreme tak tahle iluze pomine a my se staneme opet soucasti. Samozrejme uz nebudemem mit smysly ani mozek a tudiz si ani nebudeme vedomi stavu v kterem budeme (jako potencial ktery se opet muze zrodit) Ta energie ktera v nas zustava, pricem je tim myslen spise proces - tendence nez nejaka fakticka energie, zpusobi ze se potencial projevi a ziska formu. Neco jako kdyz zapalime druhou svicku od prvni svicky. Takhle ty plaminky behaji a zpusobuji ze jeden zivot vzbuzuje dalsi zivot. jedno forma vybudi dalsi formu. Rika se tomu znovuzroznei. Ale neni to reirkarnace ve smyslu nejake duse ktera prichazi na svet. Rodi se uplne nova bytost. Akorat to vybuzeni, ten smer je dany. Proto se i nekdy rika ze si clovek neco pamatuje z minulych zivotu, ale to nebylyl jeho zivoty. To jsou jen stiny, ruzne nalepene zbytky co na nem zustavaji viset. A muzou se klidne (pry) i pohybovat v prostoru a nalepit se na nekoho jineho. nejlepsi je nechtit, nelpet a nevyvolavat tyhle intnenzivni formace a proste jen v klidu a harmonii umrit. Pak si clovek pluje v nirvane a nic ho neotravuje. NIkam nemusi. Nic nemusi.

Smrt (Leviathan, 07. 10. 2009 21:26)

Tedy jen podle mne,smrt je konec - definitivní,tak jako zrod je začátek.Já osobně nevěřím,že po smrti něco je,přečetl jsem si o tom v celku dost knih,asi taková nejznámější je od Raymonda A.Moodyho trilogie Život po životě a i když uvádí vcelku dost hodnověrné informace,tak zase jiní vědci uvádějí něco jiného.Třeba v televizním dokumentu Arthura C.Clarka je rozhovor s primářem oddělení ARO,ten dal nalepit ze zhora na stropní zářivky velký kříž z leukoplasti,protože někteří pacienti co prodělali klinickou smrt shodně vypovídali,že viděli sami sebe jak vystupují z vlastního těla a stoupají vzhůru.Od té doby,co tam mají nalepený ten kříž,který je jasně ze zhora vidět,tam měli opět několik případů ale ten kříž nikdo z nich neviděl.V tom dokumentu ještě uváděli,že v tom budou stále pokračovat a kdyby se stal nějaký průlom tak by se to stoprocentně někde v médiích objevilo.To samozřejmě není zase stoprocentní důkaz o existenci nebo neexistenci posmrtného života.V tarotech smrt znamená pozvolný konec a přechod na jinou úroveň.Prostě smrtí alespoň pro mne opět opakuji vše končí,je to prostě takový koloběh,něco začíná a něco končí.Pokud bude něco po smrti,tak se nechám překvapit,ale jinak jsem pesimista.V tomto jediném můžu "závidět" věřícím,ti mají (tedy možná) tímto jakoby lehčí odchod,ale to je skutečně velice sporné tvrzení.Jinak dám příklad,všichni jsme živé bytosti tedy máme "duši",tudíž ji musejí mít i všechna zvířata,takže když zemře jakékoliv zvíře,tak i jeho duše tedy musí žít dál,co potom stromy a vlastně celá flora,ta taky žije,v podstatě vše okolo přírody je živé,co potom oni nebo ony?Také mají další posmrtný život?Teď prosím pro všechny,já to v žádném případě nechci bagatelizovat!Jen tomu prostě nemůžu moc věřit ale tím v žádném případě neříkám že já mám pravdu.Naopak si myslím,že vše co jakoliv pomůže jedinci ve svém posledním dni to by se mu mělo dostat a v tomto případě je jakákoliv víra jen ke prospěchu věci.Umírat budeme sami (jako vždy v životě) a přeji si,aby to bylo co nejméně bolestivé,jak pro rodinu tak hlavně pro nás osobně.Smrt je konec a já doufám,že nemám pravdu.

podle mne (Saty, 07. 10. 2009 19:42)

Na slovo svoboda měl každý jiný názor a se smrtí to asi nebude jiný. Na to má vliv jací jsme uvnitř a čemu toužíme uvěřit a taky jestli jsme ovlivnění náboženstvím, nebo ne. Jessie se řídí rozumem, který jí říká, že smrt je konečná. Radka je na tom podobně, ale občas nechá myšlenkám narůst křídla, aby se s nimi pak vrátila zpátky na zem. To co řekl Vilda se mi moc líbí přesto, že nejsem věřící. Je to zvláštní co? Lidi, kteří jednou nohou překročili práh a měli možnost nahlédnout a poznat, ti se smrti nebojí, protože ví. Ví že existence nekončila, jen přešla do jiné formy. To co poznali není pod vlivem náboženství, není v tom rozum, není to vyvolené nadějí, je to zážitek a proto je mi Vildův komentář nejbližší.
Když jsem četla tu báseň, tak mě napadlo, v jakém asi rozpoložení Kainar psal svoje básně, mimochodem
taky ho mám ráda a děkuji ti žes ji sem dal Leviathane. Teď bych se chtěla zeptat já tebe co se ti vybaví pod slovem smrt.

nabozenstvi (ratka, 07. 10. 2009 16:39)

urcite souvisi s touhou nejak si ulehcit umirani. prijmout utechu. a to nejen vlastni ale celkove utechu ze jeho blizci odchazeji.

presto si myslim ze ta pomijivost ve formach je zjevna. Umreme a rozplyneme se. ale zazehneme plamen jinde.

smrt (Vilda, 07. 10. 2009 15:47)

Dříve člověk neviděl dál, než za humna. Myslel si, že dál již nic neexistuje. Za humny byl konec světa. Postupem času získával rozhled a jeho "hranice konečnosti" se neustále posunovaly. Posunují se i dnes. Jestliže nevidíme dál, neznamená, že dál již nic neexistuje. Jestliže nevíme, co je po smrti, neznamená, že po smrti již nic není.

>smrt (Jessie, 07. 10. 2009 13:12)

 

je hranice naší konečnosti. Člověk je prostě bytost konečná, i když si vymýšlí kdeco, aby uvěřil, že tomu tak není. Kdo lidem nabídne lepší iluzi, může s nimi účinněji manipulovat. Proto to náboženství dělají :-).

smrt (ratka, 07. 10. 2009 09:58)

je stav ve kterem si nejsme sami sebe vedomi (dokud nevezmeme na sebe formu) narozeni je jen vytrzeni z tohoto stavu. narozenim si muzemem sami sebe uvedomit skrzeva formu a pak opet se rozplynout. Smrt je porad komem nas. je to nase podstata. neco co je vecne. a z ceho vznika zivot. je smrt buh? Mozna. Pokud smrt oznacime jak medium z ktereho povstava zivot tak ano.

Smrt? (Leviathan, 06. 10. 2009 23:05)

Vidím,že na slovo svoboda má každý jiný názor,i když v základu je docela shoda.Tak se Vás chci zeptat na Smrt.Je to konec nebo začátek (pak tedy čeho) a nebo jak jsi ji vůbec představujeme?Třeba jako klasickou smrtku s kosou,nebo Cháron na Styxu a nebo prostě už nic.U svobody je patrná iluze,kdežto smrt je konstanta (tedy alespoň podle mne) ale scela jistě máme na ní odlišný pohled,tak tedy jaký.No a když Vás nepřesvědčí moje otázka,tak alspoň Kainar.Mám ho velice rád,pokládám ho za takového našeho Prokletého básníka,a když jsem poprvé četl (kdysi dávno) tuto báseň,tak mne tedy mrazilo,uvidíme co to udělá s vámi :-)

Josef Kainar
Poslední báseň

Poslední list větvi zbývá,
poslední list na ní stojí
jako prst,jenž na nástroji
osaměl.

Už jen mlha se snáší řídce
na společný hrob,kde dřímou
letní dny,mé milostnice
velkých těl,

a já,jenž tu zůstal vepsí,
prázdný,napospas té skepsi,
která jak prst na nástroji
ne mně lpí a na mně stojí,

nehýbám se,neboť nemám
kam hnout.Je odzvoněno
Lazarům a Magdalénám,

z hlíny ke mně dožívá to,
co jsem pohřbil.A já nemám
kam se hnout a kam se dát,
je bláto.

Poslední list knize zbývá,
poslední list na svém stojí
jako luna na potoce,
jako já,jenž na hoboji
osaměl.

Slyše se pak šeptat v chladu,
v chladu srdce,které dychtí:
- za nic duši upsal bych ti,
za nic všechno . . . - zachvěji se,

neboť v náhlém zahledění
vidím přesně jako nápis,
nápis na náhrobním vlyse,

že ani to za nic všechno
možné není
možné není.

Doufám,že se Vám alespoň ta báseň bude líbit.

nase kocka (ratka, 06. 10. 2009 16:52)

si o nas mysli ze jsme jeji deti. VYsplha nam na prsa, hlasite prede a zblizka nam kouka do oci. A pak rapatym jazyckem projede nas oblicej. Musim se pokazde branit kdyz me zacne peclive a dukladne lizat. A ona se pak ustarane na me diva a rika si, no ty jsi ale smudla neolizana.

Jessie (ratka, 06. 10. 2009 16:31)

tak a si nechteji domu. tak je nechte. nase chce domu. libi se ji doma i venku. ale doma vic.

Naše kočky... (Jessie, 06. 10. 2009 14:10)

... (kastrované a přežrané) chodí rády lovit a na dobrodružné tajemné výpravy :-). Ne vždy se ale vracejí dobrovolně, pak děláme celá rodina zátahy po okolí... :-).

kocky se vraci (ratka, 06. 10. 2009 12:17)

za kus zvance a pohlazeni. zustanou lezet ve vyhrate posteli a ani se nehnou.

jedine chtic je docasne vyzene (pokud nejsou kastrovane)

Jessie (mimiane, 05. 10. 2009 23:42)

Ten tvůj je induvidualista, ostatně jako všechny kočky. Má taky rád svobodu ,volnost a nezávislost.......tak frnkne. Za kus žvance a teplého pelíšku vymění tuhle svobodu a vrátí se. A taky asi proto, že tě má rád....:-)

Teorie zdrhajícího kocoura (Vilda, 05. 10. 2009 23:37)

Jestliže kocour furt zdrhá, tak se musí také vracet. Čili myslím, že pochopil kde je to pohodlné :).

ratko, (Jessie, 05. 10. 2009 20:35)

mohla bys to, prosím, vysvětlit mému kocourovi :-)? Aby furt nezdrhal...

jessie (ratka, 05. 10. 2009 18:40)

no tak neni. tak je to jen dobrovolne :o)

ratko , (Jessie, 05. 10. 2009 18:23)

to je přece nesmysl, dobrovolné zajetí. Když je to dobrovolné, není to zajetí.

Jessie (ratka, 05. 10. 2009 17:54)

vzdaji. Kdyz zakusi jake to je pohodlne byt v zajeti. kazdy pes to treba udela. Ale kocka taky. Zvoli pohodli.

ratko, (Jessie, 05. 10. 2009 16:32)

žádné divoké zvíře se dobrovolně nevzdá své svobody. Ti v zajetí nemají volbu. My taky ne. Jenže si to dokážeme zdůvodnit a zmanipulovat sami sebe.

nejlip lze svobodu (ratka, 05. 10. 2009 16:01)

popsat jako podobenstvi u zvirat.

Treba takovy pes nebo kocka. Nebo krava.

Pokud ziji v dive prirode tak jsou svobodni, ale vystaveni obrovskym rizikum. Protoze v prirode jsou volni vsichni a tak se prostor zaplnuje prirozene.

Kdyz chteji zmirnit rizika tak se vzdaji svobody. Prijmou dobrovolne omezeni a zustavaji v zajeti. nebezi do lesa. zustavaji tam kde dostanou najist. vzdaji se ruznych moznosti ktere jim priroda nabizi. a zvoli tu jednu. Pro ne vyhodnou.

Takhle to funguje i mezi lidmi. Sice rikaji ze jsou svobodni ale vzdavaji se dobrovolne stupnu volnosti. Protoze je to pro ne vyhodne. Ta svoboda pak spociva v tom ze jsou si toho vedomi. (na rozdil od zvirat.)

svoboda (Saty, 05. 10. 2009 12:10)

Když tak čtu vaše příspěvky, tak svoboda má pro každýho trochu jiný význam. Někdo za svobodu považuje mír, klid a volnost uvnitř sebe, jiný zase možnost žít tak, jak chce jen on sám, aniž by mu někdo, nebo cosi zasahovalo do jeho životních kroků. Za svobodného se může považovat každej, kdo žije ve státě, kde není diktatura, nebo tvrdé náboženské zákony. Svobodný se může cítit člověk, který je nenáročný a nic ho nenutí honit se za mamonem. Za dočasně svobodného se může považovat každej, kdo ještě nevstoupil do manželskýho svazku.:-DD Ale to asi není to pravé vyjádření slova "svoboda" které jako by mělo vyšší význam a proto si myslím, že slovo "svoboda" klidně můžem nahradit slovem "iluze". Jsou to chvíle, kdy se cítíme volní a šťastní, kdy nejsme ničím a nikým omezováni a ohrožováni a přesně tak se to ozývá někde uvnitř nás jako ozvěna. Je to jako když se zhluboka nadechnu a z vysokého kopce zavolám - mám život ráda a od protější skály se odrazí - mám život ráda...mám ráda......ráda..........ráda

jessii (Achnat, 04. 10. 2009 18:17)

jakože cokoli...

ještě ke svobodě... (Jessie, 03. 10. 2009 21:59)

Zrovna je v TV hra o královně Alžbětě, tak jsem si vzpomněla na slova Marie Stuartovny před popravou z jiné hry:

"Alžběta si myslí, že mi vzala všechny možnosti, když mě odsoudila k smrti. Ale kdepak, já mám ještě spoustu možností. Například jaké šaty si vezmu na popravu. Asi ty červené, není na nich vidět krev."

Taky pojetí svobody :-).

Achnate, (Jessie, 03. 10. 2009 21:55)

můžeš to změnit? Jako že místo práce v kanceláři půjdeš kácet stromy?

Mít (mimiane, 03. 10. 2009 16:30)


pocit vědomí naprosté volnosti ve svým konání , tohle je myslím, ta pravá svoboda.. Svoboda získaná odpovědností, respektem druhého, pravdou a důvěrou.....Ono nic není zadarmo, ani ta svoboda ne....

jessii (Achnat, 03. 10. 2009 16:12)

Momentálně?Ne.A kdybych i činil,cejtil,že handluju,tak jak o tom píšeš,nejde spíš o fakt,že to mohu kdykoli změnit...?

Pro Vildu (Leviathan, 02. 10. 2009 23:13)

To je zajímavá definice,ale to by v podstatě znamenalo,že svoboda je jen iluze.Ona z části určitě je ale né snad celá :-)

Achnate, (Jessie, 02. 10. 2009 22:22)

nejen minulost, copak ty neprodáváš své krásné dny za kus žvance? Jó, pravda, máme svobodu myslet si o tom, že se nám to líbí :-).

Možná je to jednodušší, než se zdá (Vilda, 02. 10. 2009 21:57)

Svobodný je ten, kdo se cítí svobodným...
Nezávisle na tom, zda je na něčem závislý :)

jessii (Achnat, 02. 10. 2009 21:37)

Nevim jestli jsem musel.Minulost tě činí nesvobodnou?

Achnate, (Jessie, 02. 10. 2009 21:33)

tys nemusel chodit do školy :-)?

jessii (Achnat, 02. 10. 2009 19:13)

...já

dobre tema (ratka, 02. 10. 2009 10:58)

patri spise do kategorie vnitrni rust - sebepozanani.
cesta k svobode je proces poznani jak to vlastne v nas a kolem nas funguje.
i zavisli lide muzou postupne kracet k svobode. I zavisly muze byt svobodny (invalidi, nemocni, stari)Svoboda se odehrava v nasi mysli: je to schopnost videt, rozlisovat

Svoboda... (Leviathan, 02. 10. 2009 00:28)

Já bych neřekl k čemu.Svoboda,ať jakákoliv je jedním ze základů lidského bytí.Otázka je,jakou svobodu můžu mít.Můj velmi subjektivní názor je,za prvé být zdraví a hned následně být dobře zajištěný a čím více tím lépe.Žel teprve až poté následují znalosti,vědomosti a další scela určitě neméně vyznamné komodity.Skutečnost je "opět žel" ale taková,čím více peněz,tím více moci a vlivu,až se můžu dostat skoro až k beztrestnosti a má svoboda se může rozrůst do obřích rozměrů,samozřejmě je to i na úkor ostatních.Znovu opakuji,že je to jen můj subjektivní názor a třeba spousty lidí jsou úplně opačného názoru.

Svoboda... (Jessie, 01. 10. 2009 20:43)

... ale k čemu? Kdo má svobodu být sám sebou tak, jak chce, a nebýt kolečkem v běžící mašinérii?

Svoboda (Leviathan, 01. 10. 2009 19:54)

Jenom národ zachovalý a vzdělaný může mít svobodu a spojnou s ní dobrou vládu;tuto pravdu,která nás učí zkušenost dějepisu,musíme vždy především na zřeteli míti.Národ nevzdělaný,kdyby se celý zkrvácel samými revolucemi,nedocílí přece svobody a práva,nýbrž bude vždy zase brzy ošizen a do libovlády nazpět vtlačen.Národ mravně zkažený,byť by i vzdělán byl,přece zase svou pokažeností plete vždy sám na sebe metlu absolutismu. K.H.Borovský

Člověk je celý a vždy vnitřně svobodný,když chce.
E.Mounier

Svoboda znamená odpovědnost - proto se jí většina lidí bojí. G.B.Shaw

Tak toto jsou jen tři názory různých známých lidí.
Mimochodem ten první je jako by byl napsán včera.
Každý člověk má určitě jiný pohled na cokoli,tak jako třeba na toto téma.

pro Posla (Saty, 01. 10. 2009 12:35)

Všechno je relativní, i pojem slova svoboda. Víš, tohle slovo je hodně spjato s jiným slovem a to je nezávislost. Pokud nejsi dospělý, tak pořád budeš závislý na rodičích. V dnešní době může být každý dospělý člověk svobodný. Můžeš si dělat co chceš, nemusíš chodit do práce, nemusíš k volbám, nemusíš platit nájem, ani daně, nemusíš si platit zdravotní ani sociální pojištění, nic nemusíš, ale jestli chceš žít důstojně, zjistíš, že i jako dospělý jsi závislý na druhých a na systému, protože ten by tě pak převálcoval. Myslím, že svoboda má v realu svoje hranice, jen v myšlenkách může být bez hranic.

Ratce (Posel, 29. 09. 2009 15:48)

Ano jak si dole napsala ty věci že nikoho neokradu bo nechci aby mu to schazelo, nikoho nebudu bít protože ho to bolí atd.. Tímhle sem myslel ty morální zákony..takže si je tam krásně vyjmenovala..A jsem omezeni..spíš svázani i zákony..Protože ty zákony to od něčeho sou..Protože kdysi se zabíjelo kradlo atd třeba jen z potěšení a oni si uvědomovaly že ho to musí blet že mu to potom schází, ale dělali to dál a dál.....Jenže kdyš nastoupily pravidla a zákony tak najednou se tohle změnilo...všech zločinů vuči lidskosti kleslo..Protože lidi nechtěli být v basa nechat se popravit atd. Protože oni nechtěli aby něco vzali sobě...když chce někdo někoho zabít nemyslí nad tím že ho to bude bolet ale že skončí v base tak to je a eště bude každý v prvé řadě myslí na sebe...Tedy jsme omezeni.. Jak napsal Hemenex Naše svoboda končí tam, kde začína svoboda druhého..Takže je to celkem jasné...Jsme Omezeni...A to nikdo nezmnění. A eště k té lokomotivě..Ano my ji samy nemůžeme uzvedenout ale náš potenciál je velký dokáže vyrobit stroje které to dokážou..ale někdo je vyrobit nedokáže. Proč?? Třeba na to nemá prostředky a je tímhle omezený takže zase zákony nás omezují..daně prostě všechno..I když máme potenciál...Jsme omezeni.Jako ty daně byl přiklad nebrat vážně.

Hemenexi (ratka, 29. 09. 2009 09:22)

mozna si nerozumime v pojmech. Ano, v tom tvojem pojeti elektronu, ktere jsou nuceny zaujmout polohu v orbitech jsme omezeni zivotem.Musime byt zivi. Jako mrtvi nemuzeme rozhodovat.

Jedine omezeni ktere mame je smrt. Vsehcno ostatni muzeme. Existuje zde urcity pool moznosti, takze ja treba neuzvednu lokomotivu :o)) Ale v ramci moznosti (potencialu) ktere mame k dispozici muzeme volit kteroukoliv moznost. Muzeme i zabit. A pak si nest za to zodpovednost. nasledky. TAkze pokud nemusime tak nezabijime. nekdy clovek musi zabit. Treba zvire. aby se najedl.

Ale je to fakt vec vykladu.
Posle, rikas ze nevynadas sefovi? Proc? Muzes mu vynadat. Ale pak te treba vyrazi :o)) Mas tu svobodu. A s ni i nasledky.
Co jsou to moralni zakony? Pochopeni nasledku. Nejlepe prozitim. NIkoliv pouze rozumovym prijetim. Kdyz clovek zije a poznava, tak postupne chape i dosah svych cinu, myslenek a rozhodnuti. A tim se ridi pri jeho volbe. Nejsem milovnik zakonu. I kdyz jsou potreba pro ty kdo teba mene chapou. Kteri nevidi souvislosti. Ti potrebuji zakon. Tem ostatnim staci vedet.
Ze nebudu krast, jelikoz to okradenemu schazi
Ze nebudu jineho bit, protoze ho to boli
ze nebudu lhat, protoze se mi v srdci uklada fales a nemoci
ze se nebudu rozcilovat a trapit, protoze se mi zuzuji cevy :o))
Je spousta zkusenosti, ktere clovek ziskava jen prozitim. Poznanim. Zpetnymi vazbami. Zkusenostmi. Rozumem a srdcem. Nelze je popsat. Proste jsou. A to jaky clovek je se odrazi v jeho okoli. Jsou to vzajemne vazby. TAkze opet k ty svobode.
Muzu delat cokoliv. Ale musim pocitat s tim, ze se mi to vrati. Ze jsem s tim vecne svazana.

o svobodě (Hemenex, 28. 09. 2009 21:29)

Absolutní svoboda neexistuje!
To napíši hned z kraje protože to je snad jeden z nejzákladnějších postulátů tohoto světa. Jen několik pomatených diktátorů a absolutních vládců si myslelo nebo ještě myslí, že si mohou dělat co chtějí. Dokonce ani volné elektrony nemají absolutní svobodu protože jsou svázány určitými zákonitostmi.
Nám, obyčejným smrtelníkům, stačí vědomí,
že naše svoboda končí tam kde začíná svoboda toho druhého,
že kvalita naší svobody je úměrná k naší schopností respektovat svobodu toho druhého,
že právě naše vlastní úcta ke svobodě, a to kohokoliv, je právě tou Knihou pravidel a zákonů, kterými se musíme řídit aby jsme poznali "co ještě jde a co už ne".
Samozřejmě, že tato pravidla platí i pro pravdu (stačí jen nahradit slovo svoboda slovem pravda). A právě uznání práva na pravdu je další, a to nemalý, krok k osobní svobodě.
PS: Doufám, že se tady bavíme o svobodě a né o právu ukrást rohlík v obchodě, že ne? :-D

Posel (Pro leviathana, 28. 09. 2009 20:25)

Ano pravda.Budu brát vaše rad yvážně a nebudu tak přehánět s tím filosofováním. Budu si brát od mládí co nejvíce..Raději si nechám poradit od zkušenějších..:-)

Ratce (Posel, 28. 09. 2009 20:22)

Absolutní svoboda neexistuje..vdycky sou tu něáký morální pravidla...a zákony..protože svoboda označuje..že můžeš dělat cokoliv chceš...ale to nemůžeš. Vdycky tu bude něco co ti řekne stop to nemůžeš a ty to neuděláš..např šéf v práci tě sere..neřekneš mu že to je čurák. a pak budeš bez práce..ne to neuděláš..protože bys netrpěla jen ty ale i tvoje děti celkově rodina a možná bys ztratila přátele. Takže nemůžeš. Vdycky tu je něáký omezení.Ale díky za koment a budu na dtím uvažovat ještě moc dlouho.

Pro Posla (Leviathan, 28. 09. 2009 20:16)

Zdravím,
vidím,že jsi to filosofování vzal až moc vážně.Já vidím svobodu jako právo a hlavně možnost volby.Jinak ale v podstatě musím souhlasit s Ratkou.Neber to tak vážně,podle toho co jsi napsal,tak jsi mladý muž (promiň mi to označení,opravdu to nemyslí nějak zle:-) )tak si užívej bez starostí dokud to jde, až přejdou další léta tak obyčejně přicházejí i větší starosti,nebo alespoň takhle to zažívám já.Ony poté přicházejí skušenosti,které jsou žel vykoupeny něčím co nebývá moc příjemne.Takže ještě jednou,užívej si mládí a bezstarostného života co možna nejvíce.

Posle (ratka, 28. 09. 2009 18:19)

tak to je narez, ten tvuj posledni koment? Jaka omezena svoboda? Dyt zadnou nemas. Jestli bydlis u rodicu a oni ti jeste neco zakazuji (asi ze jeste podporuji a tak ti mluvi do vseho) ta na svobodu zapomen.
Bez do sveta, odzkousej si to jake to je spolehat sam na sebe, zaloz rodinu a odzkouseji si jake to je odpovidat za jine a pak se zkus znovu zamyslet co to je svoboda. Podle me je svoboda absolutni. Neommezena. Muzes si delat co chces. Ale nejdriv by jsi mel neco poznat a zkusit.

Už sem se asi našel (Posel, 28. 09. 2009 09:49)

Pravda už sems e asi našel. Je to divný. kdysi sem tu psal o tom že bych rád založil společenství lidí kteří by žili v míru. bez valčení atd..jenže to nezle..každý člověk má v sobě takového jakoby ďábla, který vdycki nechá člověka vymanit se z toho dobra, takže to nejde, jedině že by byl člověk totalně sfanatizovaný což je moc moc špatné, žádný člověk si nezaslouží vzít si svoji svobodnou vůli. Já, moji kamaradi, politici, policisté, kňěží, biskupové, papež, prostě lidi. Takže sem se rozhodl že budu První člověk víry zvané exceptolibertasmus(odvozené od slov: exceptio=omezení a libertas=svoboda...tedy omezená svcoboda) Omezená protože..PLná svoboda být nemůže..sou tu zákony a moralní pravidla které jen málokterý člověk poruší.. Každý kdo chce může se vydávat za exceptolibertastu..Je to víra jakoby v sama sobě..Neomezovaní. Braní si od života všechno co de(špatné i dobré) jak se rozhodnete..jako je to na vás ale já sem rád za to že objevím pro sebe neobjevené a to už je pro mně dobré..Nevím jak vám..Chci si vyzkoušet vše co jen de život mám před sebou.Nebudu trucovat a strádat doma protože mi to např..rodiče zakali pudu ven a zkusím pořušit ten zákaz..Ovšem je tu jedna chyba kterou nemůžu něák okecat nebo tak takže potřebuju aby ostatní helply s tou chybou..a ta je.. Jaká je hranice Pravidel a zákonu...Kdo ji určí jedinec nebo společnost..Kam sahá Omezená svoboda??? Budu moc moc rád za každou radu..

Pro Leviathana a Saty (Posel, 27. 09. 2009 20:14)

Ano.....Saty si zaslouží největší poděkovaní informace na tomhle webu mi daly to co sem potřeboval.
Je to fajn S někym mluvit otevřeně a bez zábran.
Nechápu můj život se ve 4 dnech tak silně změnil...Od 1 dne kdy ke mně přišla jehovistka..Něco žvanila..něak sem ji nevnimal..protože vím že oni mají v té svoji víře pomáhat lidem velké mezery...a to je špatné..ale to sem nepatří.SE tu řidím pravidlem. kterýž je na týhle stránce nahoře...NEVĚŘ NIČEMU JEN PROTO.....Protože v tom cítím něco víc...Sem tedknon hledal něco o satanismu a tam sem se našel v devateru...Nejsem satanista sem uplně něco novýho nemá to název ale je to víra..Jen chci fakt poděkovat všem lidem co mi otevřeli oči.

Pro Posla (Leviathan, 27. 09. 2009 14:09)

Ano,Bůh jako vlastní myšlenka.Tak to bych řekl,že je dost výstižné a s tím souhlasím.Každý má,tedy si myslím,své vlastní vyjádření nebo zobrazení svého Boha nebo cokoliv čemu bude věřit a může se to jmenovat jakkoliv.Co se mi líbí ještě více,je to,že si od života máme brát co nám nabízí a ničeho se nezříkat,protože život máme jen jeden.Tak to je přesně ten samý názor,jako mám já a za něj ti děkuji,protože vidím,že nejsem sám,co si to samé myslí.Ještě k té víře k sobě,jen pro dolnění.Jak mám milovat druhé,když nebudu umět alespoň trochu milovat sebe a jak mám projevit úctu a respekt ke druhým,když je nebudu vůbec umět projevit k sobě.Jinak jestli ještě můžu,tak poděkování tu opravdu zaslouží Saty,za tento web a za to moře času,co se mu věnuje.

Pro Leviathana a Saty (Posel, 27. 09. 2009 09:30)

Hodně sem přemyšlel co jste zde napsaly..Moc dlouho...Pochopil jsem jednu věc...Bůh existuje..ale ne jako abstraktní bytost s nadpřirozenýma vlastnostma a schopnostma ale existuje jako myšlenka v naších hlavách...a je jedno jestli alách, bůh, Budha, Satan....Je to v našich hlavách..tím pádem je to v nás...Tím pádem jestli chceme věřit v něákýho boha musíme věřit v sebe, protože v nás se bůh skrývá.Ano budu věřit sobě, sebe budu prosit, udělám si svoje pravidla. nevím jestli mně to povede k dobrýmu či zlýmu, ale vím že poznám to co neznám a to je pro mně dobře...
Někde na těhle stránkách sem našel že si od života máme brát co nám nabízí a ničeho se nezříkat..protože život máme jen jeden.
Děkuju za tenhle blog a livi co mi oevřeli oči.:-)

Fénixovi (Leviathan, 27. 09. 2009 00:43)

Též zdravím,
jestli můžu odpovědět za sebe,tak proč bys jí neměl mít?Píšeš o temné části sebe ale tu přece máme všichni,jsme živé bytosti a navíc lidé a nic není černobílé.Záleží přece jen a jen na tobě,kam se budeš ubírat a co si dáš a nebo jaké budeš mít priority.Nástrahy a svody ty jsou přece všude a je opět jen na tobě,jak se s nimi vyrovnáš.Jenom se zeptám,jaká je podle tebe ta správná strana?Těch je přece strašně moc,pro někoho jsou dobré a zase pro někoho jsou zlé,jak už jsem psal,nic není černobílé.Žel,ať chceme nebo ne,vždycky jsme sami i když se obklopíme svými nejbližšími,tak ve skutečnosti jsme sami,existuje jedno přísloví "Jediná ruka,která ti za jakékoliv situace nebo problému vždycky pomůže končí u tvého ramene"Takže,alespoň tedy podle mne,je logické věřit sobě a sám si určovat,co je dobré a nechat na sobě,kdo a nebo co mne bude ovlivňovat.Teď jenom doufám,že jsem tě ovlivnil jen v dobrém :-)

......... (Fenix, 26. 09. 2009 23:12)

Zdravim,
chtel jsem se zeptat..Lze mit viru v sebe sama aniz bych sklouzaval do te temne casti ? A jestli ano nemate pocit, ze je to dost tezka vec absolvovat viru v sebe sama,kdyz je strasne moc svodu jak zahnout spatnym smerem.Dokazat to aniz by nam pomahala ta zpravna strana ?

pro 555 (Saty, 26. 09. 2009 10:48)

 

Položila jsi hodně otázek na které není snadné najít odpověď. Já se na odpovědi snažím přijít logickou úvahou a kde logika selhává, tak cítěním.
Leviathan ti na něco již odpověděl. Podle jeho slov já také nejsem nevěřící, jen je moje víra jiná než jak si víru představuje katolická církev. Co se týká Ježíše, syna člověka, domnívám se, že to byl zdravý urostlý muž s velkým srdcem a tělem, které dokázalo milovat. Máří Magdalena byla stále po jeho boku a nenápadné zmínky o síle jejich vztahu se nedají skrýt. Kdyby byl Ježíš naprosto chladný k jakýmkoliv citům vůči ženě, musel by být asexuál, nebo násilně tlumit a potlačovat přirozenost a v tom případě nevím, co je horší. Mágy do temna a stínů halí nevědomost lidí a také obava z jejich vyjímečnosti. Nemenší vinu na tom také měli lidé, co se za mágy prohlašovali a dali se do služeb zla. Magie je boj s lidskou psychikou za pomoci přírodních sil, směrovaných k dobru, nebo zničení.
Myslím že Ježíš magické schopnosti měl, popisují to události uvedené v Bibli. Jestli Bůh je mág? Tady si položím stejnou otázku jako Leviathan...jaký Bůh? Záleží na tom, jakého vyznání je ten, kdo se bude ptát.

Oprava (Leviathan, 20. 09. 2009 15:49)

Promiň,jsem pitomec.To jméno je samozřejmě Fulcanelli a né Fulcenelli.

Pro 555 (Leviathan, 20. 09. 2009 15:45)

No vidíš,jaký hezký úryvek sis našla,musím si jí přečíst celou.Píšeš jestli mág vzýva Boha,tak jsem ti vybral pár významných mágů:Elias Lévi byl věřící a studoval theologii,John Dee byl též věřící a z jeho díla je to jasně zřetelné,no a ještě alespoň také jednu ženu,nevím proč by tu měla chybět-Dion Fortuneová okultistka a spisovatelka,tak ta jistě též byla věřící,všichni ti zatím uvedení věřili v Boha,ale asi jinak než by si to přála církev.Tak to byli ti kladní,nesmíme také zapomenout na nějakého záporáka a to toho "největšího" Aleister Crowley zvaný "Nejzkaženější muž světa",ten prý věřil Ďáblovi ale kdo ví.Naposled bych ještě jmenoval Fulcenelli - Alchymista,tady je ale problém,protože někteří odborníci píší že vlastně neexistoval,že je to výmysl,pravda je ale taková,že jeho díla (Tajemství katedrál a Příbytky Filosofů) jsou dodnes velice vydávaná a uznávaná,takže ať se pod tímto jménem skrývá kdokoliv,tak to rozhodně byl velký mág nebo mágové.Pak tu máme také otázku Boha,nojo ale vlastě kterého Boha křesťanského,islámského,Budhu,Hinduismu,Mitru a co těch bohů na Olympu a dalších.Před pár lety vyšla kniha Encyklopedie Bohů a je jich tam popsaných několik stovek a o dalších stovkách se ještě zmiňují.Takže si položme otátku,proč tolik,každá kultura,každá civilizace mělá a nebo má jiného Boha a přitom se říka že Bůh je jen jeden (ale obyčejně každý uznává jen toho svého).Odpověď je zcela velice těžká,ale jedna verze by mohla být třeba takováto:Lidé vždycky potřebovali něčemu věřit,v něco nadpřirozeného něco co mohli prosit o cokoliv a třeba i svádět své neúspěchy na někoho.Určitě mi řekneš další důvody,toto je jen jeden a rozhodně netvrdím,že je to ten pravý.Takže co skusit jinou víru,a to víru v sebe sama,skusit si být svým vlastním Bohem,věřit si a sám sebe žádat o pomoc a zároveň i sám sebe si hýčkat.Třeba se ti to zdá dost sobecké,ale v dnešní době je to velice realistické.Takže abych to taky nějak ukončil,je už to teď dost dlouhé,Věř si a čím více tím lépe.Ahoj

pro Saty a Leviathana: (555, 19. 09. 2009 18:42)

Osiřelo dítě
......
"Ach táto, tatíčku,
chystej rakvičku.
Má dušička bohu,
mé tělo do hrobu.
Do hrobu-k mé matce,
ať jí zplesá srdce."
Jeden den stonalo,
druhý den skonalo,
třetí pohřeb mělo. Sic jen úryvek z balady Komenskýho, ale myslím, že si ji dokážete dokreslit. Proč? Je krásná a také...BRRR. zajímavé jak může citoslovce způsobit diskuzi.
Magdaléna...proč ji vlastně tak necitelně vymazali? Dřív žena neměla žádní práva. Byla trochu víc než otrok. Tehdejší lid by to nejspíš hodně pobouřilo. Ženská a apoštol? No fůj... Možná ji Ježíš miloval (tedy jako muž ženu), možná ne. Kdo ví...já bych to vědět chtěla...pravdu. Ale možná ani nemám.
Ježíš jako mág? Co si představíte pod tím pojmem? mág... všechno co činil činil z vůle boží. Syn Boží... syn Davidův?? proč je čarodějnictví tak přísně odsuzováno? copak čarodějové, mágové ti činí z vůle boží? moc se jich jako křesťanů nenajde. většinou prosí temné síly, satana, Kálí, možná se klání i Lilith příliš chytré a hrdé prvoženě, která přišla na pravé boží jméno?(kdo ví jak to bylo) ale copak nějaký mág vzívá Boha? Nebo proč není Bůh mágem když kouzlil a dělal mnohé divy? Může být Bůh mágem? Výdyť Bůh je Bohem a nemůže být mágem protože je Bůh.

hmmm (ratka, 18. 09. 2009 11:59)

skoda, mrzi me to.

pro Ratku (Saty, 18. 09. 2009 11:25)

Taky tak docela nechápu, snad možná...i muži mají své dny.

pro Leviathana (Saty, 18. 09. 2009 11:24)

Tak jak jsi to popsal, by měla správná diskuze probíhat. Pokud ne, je někde chyba, ale s tím nic nenaděláš, stává se to. Nezbývá, než se smířit s tím, že na netu se stávají různé věci, mimo to i takové, že jsi považován za toho kdo nejsi. Myslím že ty jsi nikoho neurazil, nemáš se za co omlouvat.

Petre (ratka, 17. 09. 2009 20:38)

ty jsi zrusil blog? Proc?

Co se děje? (Leviathan, 17. 09. 2009 17:19)

Může mi někdo říct,co se tady stalo?Tak já si pracně připravím odpověď,a budu se těšit na to,jak mi to zase někdo nandá,a objevím tady toto "už nemusíš reagovat,skončil jsem tu.Mezi námi takhle mi mršil(a) nick..."Asi jsem úplně blbej (což nemusí být od věci :-D) Ale já tomu vážně nerozumím,a jestli jsem se někoho vážně dotkl,tak toho lituji a omlouvám se.Myslel jsem si,že tu budeme vést rozhovor,třeba i se můžeme přít (což k tomu patří),ale né že se tady pohádáme do krve.To rozhodně nebyl můj záměr.Mimochodem,díky Saty za tvou odpověď,napsal jsem jen co si myslím,a jsem rád,že nejsem sám,co máme stejné pochyby.

Leviathan, (pevasa, 17. 09. 2009 16:05)

už nemusíš reagovat, skončil jsem tu. Mezi námi takhle mi mršil(a) nick....

Satynko, (pevasa, 17. 09. 2009 16:03)

nevím na co reaguješ. Když si přečteš co jsem Tobě psal, tak s Tebou plně souhlasím. Nepodáváš to jako fakt a v tom závěru mluvím o předřečníkovi, tedy ne o Tobě. Můžeme si říkat co si myslíme ( já myslím), ale nelze to podávat jako skutečnost (Za třetí,byl ženat nebo alespoň žil s družkou,církev to kategoricky popírá.). O podobná tvrzení mně šlo. Taková tvrzení jsou jako od Paroubka.... Myslím, že víš, že určitě nejsem náboženský fanatik, ba ani nepodléhám církvi. Jak píšeš , to dělám i já. Když s něčím nesouhlasím, reaguji. A to jsem udělal.
Musím i Tebe upozornit, že církví je moc a nelze zevšeobecňovat. Proto vždy jmenuji tu Katolickou. Jsou církve, které svým věřícím zakazují vzít zbraň do ruky... Kolik z nich nechal Hitler i Stalin popravit? Jste mladí a nezažili jste ani ten Stalinismus. Kolik jen lidí padlo v 2.světové válce. Za tu také mohly církve? Za první též?. To , že faráři a popové žehnali zbraním je pravda. Ale uvažuješ co by se stalo kdyby odmítli? Všichni nebyli hrdinové. Víš, že jsem na tom s vírou stejně jako Ty, ale studuji náboženské texty právě proto abych přišel na to z čeho vznikly všechny ty příběhy.
Pohádali jsme se u Tebe už o moc věcí, ale nikdy tu , alespoň myslím, vydáváno tolik nesmyslů za Pravdu.
Proto se loučím a končím . Pa

a co kdyz je (ratka, 17. 09. 2009 14:26)

pravda pouze to co jsem my sami? ZE zbytecne hledame pro ruznych knihach a biblich.
Ze to kazdy najde v sobe. Uplne pod vsim tim nanosem a mnoha slovy a pismeny.

pro Pevasu (Saty, 17. 09. 2009 11:43)

Ahojky Petře, nepoznávám tě. Nehledám senzaci a nepomlouvám církev, říkám jen jaký mám o ní mínění a o celém tom Božím kolotoči včetně různejch náboženskejch společenství. Nesnažím se brát doslova, co se kde píše, nebo říká. Přečtu si, poslechnu, přidám k tomu svoji úvahu namixovanou s intuicí a přeberu si to. S tím co pak ze mne vypadne určitě nesouhlasí plno lidí, na druhou stranu s hodně lidma si až překvapivě rozumím a vzájemně se doplňujem. Hledání pravdy? Každý má tu svou, o který je přesvědčený, že je tou jedinou správnou a já nejsem výjimka. Moje pravda je taková, abych se vyhýbala církvi a jakémukoliv náboženskému společenství, protože tahle cesta pro mne není a taky nevíra v pravost Bible je velice silná, přesto nejsem nevěřící. Pochybuji že modlící se člověk v kostele má v sobě takovou pokoru k životu, přírodě, vesmíru i Stvořiteli, jako já, i když mým kostelem je příroda, mojí lavicí je prostý kámen, oltářem kraj přede mnou a klenbou nebe. S tím co napsal Leviathan musím do slova a do písmene souhlasit. Neshledala jsem na tom nic proti čemu bych protestovala, naopak, připadlo mi to jako bych to napsala já. Zauvažovala jsem také nad přirovnáním k Hitlerovi. Skutečně to byl co do počtu obětí proti církvi břídil. Vezmi dobu, po kterou církev držela v rukou moc, spočítej padlé ve válkách, kterým církev žehnala, nebo dokonce k jejich vzniku přispěla svým vlivem na vládce té které doby. Spočíej umučené a upálené nevinné lidi. Nespočítáš to nikdy Petře.

Pavesa (Leviathan, 17. 09. 2009 10:59)

Rozesmál si mě,teď nemám čas,večer po práci ti opravdu z radostí odpovím,vzlášťe s tou beletrií,to je až k popukání.

Leviathan (pevasa, 17. 09. 2009 10:25)

uvědomuješ si, že čerpáš z beletrie, bez historického základu, založené pouze na dohadech ? Já, na rozdíl od Tebe, čerpám z dostupné literatury současníků a následovníků. Vývody pana doktora Součka jsou jistě zajímavé a čtu je též, ale jsou to dohady bez důkazů, tedy stejně jako každá víra. A co Erich von Däniken ? Také tam lechtá tajemno...
To jsou stejná fakta jako u dr Součka. Znáš rozdíl mezi Rabín a rabbi? Býti rabbi neznamená nic Božského (velké B potože se nejedná třeba o Baala, ...a jiné pohanské bohy). Píšu dole:"Tato tvrzení jsou ještě nesmyslnější než tvrzení Katolické církve", nemůžeš mě tedy považovat za církevního fanatika. Chtěl jsi se jen projevit před dámami, že? Je docela příznačné, že se takto projevuješ na Satanovi :-)) Takové podsouvání myšlenek a výroků tady kdysi dělali dva. Jeden muž a jedna žena. Nemáš s nimi nic společného, že? Šetři silnými slovy. Hitlera ani Stalina jsi asi nezažil, protože bys takto nemohl mluvit.Já ano i když Hitlera velmi mladý. Tím nechci říci, že je Katolická církev o moc lepší, ale co se týče do počtu obětí má do Tebou uváděných hodně daleko. Ale církví je více a ostatní nic takového za sebou nemají. Proto vznikli třeba Protestanti.Co třeba Jan Hus? Také vraždil a kradl majetek? A při tom to byl církevní funkcionář-kněz. Tak se asi vina nedá zevšeobecňovat... Jinak do kostela nechodím, ale snažím se udělat si vlastní obraz o Bibli a ostatní náboženské literatuře. Proto studuji i východní směry, Judaismus, Buddhismus, Hinduismus... a nedám na beletrii. Mně jde o rozkrytí nesmyslů , prohlášených za Slovo Boží. To se ale nedá z beletrie. Já se držím toho textu v začátku tohoto vlákna... Tedy odvěké pravdy. Zkus to také, ale chce to moc a moc práce. Zdraví Petr

Tolika slátanin (Leviathan, 16. 09. 2009 21:41)

Naopak ty tvoje slova jsou skvost na skvost.Já teď doložím odkud jsem čerpal,a jsem zvědav odkud čerpáš ty. tak za prvé L.Souček Otazníky nad hroby,za druhé Pausaniás:Cesta po Řecku,za další Historie Bible V.Čapek tady je přímo oslovován Rabín né rabbi,rabbi je pro zněnu oslovován v knize Církev od Prof Dr.s.m.Braito,zde je zaměřená mimo jiné otázka jeho základu Boha čili božství.Vcelku dost věcí na studium.Tak teď bych rád věděl z čeho vycházíš ty,nebo jsi jen ten který poslušně věří co mu církev naservíruje,no vlastě jsem nějakou takovou reakci čekal,pro věřící fakt,že by Ježíš byl jen člověk je prostě nepřístupná,přitom vlastně nic jiného jsem vlastně o něm neuvedl.Jediné co kritizuji a to doslova je církev,ona si nic jiného taky nezaslouží.Není jediné zvěrstvo které by se nedopustila.V celé historii lidstva není horší a zrůdnější organizace než je ona,Stalin s Hitlerem jsou proti ní jen slabý odvar.

Satynko, (pevasa, 16. 09. 2009 21:10)

problém Marie Magdalské se snaží řešit mnoho vědců světa mimo církev. První kdo jí pomluvil byl Šimon Petr, který v ní viděl konkurenci mužským učedníkům a tedy hlavně ohrožení svého vůdčího postavení mezi nimi. Byla to jistě zbožná žena a Ježíšova spolupracovnice a možná i víc. To ale není potvrzeno ani v údajně jejím evangeliu, které je možno si najít na netu v češtině. Nic podobného není naznačeno ani v jiných nekanonických textech. Tyto texty byly objeveny v 50 létech min.stol. civilními badateli a církev do nich nemohla zasáhnout.
Jinak s těmi city jsi to napsala hezky, ale není třeba hledat senzaci a pomluvy církve (lépe asi náboženských společenství), jako předřečník, za každou cenu.

Tolik slátanin (pevasa, 16. 09. 2009 20:55)

jsem už dlouho nečetl. Mohl bych vědět z čeho vycházíš Leviathane? Tato tvrzení jsou ještě nesmyslnější než tvrzení Katolické církve. Ježíšů , synů Josefových bylo nespočet. O kterém teď mluvíš? Pak bych se zeptal : co je magie? Čí síly jsou při ní využívány? Lidské? Existuje tedy něco nadpřirozeného?
Ježíš byl Rabínem? To jsi asi odvodil z oslovení rabbi,ne? Jak to, že Ho potom uznává i Islám jako proroka? A tak by se dalo pokračovat větu od věty. Co slovo, to skvost.

Pro Saty (Leviathan, 16. 09. 2009 18:55)

Ano,to je typické pro církev,lhát a mlžit,popřípadě umlčet za jakoukoliv cenu.Když pominem všechny významné lidi v historii křesťanství,kteří toto zažili,tak nám stále zbývá jeden a vlastně první člověk Rabín Jesu Ben Josef nebo Jošua Ben Josef(Hebrejsky),podstatně známější pod svým řeckým jménem Ježíš syn Josefa.Na této postavě se církev asi vůbec nejvíce vyřádila.Tak za prvé,jeho přesné narození a úmrtí,né že by se to vůbec nevědělo ale víš teď z hlavy kdy to bylo nebo alespoň přesný rok?Za druhé,Ježíš byl člověk a přesto nám neustále tvrdí,že byl Bůh.Za třetí,byl ženat nebo alespoň žil s družkou,církev to kategoricky popírá.Za čtvrté,byl schopen nadlidských činů (tak to popisuje Bible),přitom to určitě,alespoň opět podle církve žádný mág nebyl,byla to jen vůle Boží :-),a za páté nejdůležitější,jeho zmrtvých vstání,to je panečku něco,kdyby to udělal někdo ještě před stopadesáti lety,církev by ho bezmilosti upálila pro čarodějnictví ale tady z něho udělají Boha.Takže tento ČLOVĚK né Bůh je vlastně první oběť církve a zároveň své vlastní víry za kterou položil svůj život.Církev z něho udělala symbol své neuvěřitelné moci a přitom to byl normální,věřím,že dobrý člověk,který chtěl pro druhé dobro.Třeba ještě něco doplníš (Určitě je co).

pro Leviathana (Saty, 16. 09. 2009 15:58)

Co já na to? Naprostej souhlas s tebou. Někdy se snažím vcítit do určitě postavy z dávných věků. Věky se sice mění, lidé umírají a rodí se jiní, ale city jako je láska a nenávist cítí dnešní lidé se stejnou intenzitou, jako před staletími. Když pomyslím na Máří Magdalenu, vnímám jen smutek a lítost nad tím, že jsou i dneska lidé, kteří věří, že byla taková, jako nám ji ukazuje církev. Tuším že byla plná dobra a nezasloužila si, aby o ní mluvili lidé tak hanlivě.

pro radku a Leviathana (Saty, 16. 09. 2009 15:50)

Docela dobrej odkaz. Tady vidíš, že sami křesťané pochybují o mnoha věcech, natož lidé jiné víry, nebo dokonce ateisté. Samotná bible je plná rozporů a věcí, které se příčí zdravému rozumu. Zajímalo by mne, proč třeba církev odsuzuje magii a každého mága viní ze spolku s démony, když Ježíš byl vlastně mág, protože konal skutky, které splňovaly podstatu magie? O tom, že Máří byla nejmilejší učedník není pochyb. Provázela ho všude a podle dalších indícií, ke kterým jsem se měla možnost dostat, bych se nebála tvrdit, že tvořili pár, muže a ženu, které spojovala jedna ideologie a i láska. Proč dopadla Máří tak jak dopadla? Dobře to napsal Leviathan a já bych k tomu ještě přidala to co si myslím. Z Ježíše udělali křesťané Božího syna a jako takový měl zůstat čistý - božský. Tělesné spojení s Máří by z něj udělalo obyčejného člověka, proto byla odsunuta, zavržena a pohaněna a veškeré důkazy o jejich vztahu byly zničeny. Pro mne zůstává Ježíš nikoliv synem Božím, ale synem člověka a Máří Magdalena jeho ženou.

k Marii Magdalene (ratka, 15. 09. 2009 12:34)

takhl eodpovida nejaky krestansky blog

http://otazky.vira.cz/otazka/Je-Marie-Magdalena-autorem-ctvrteho-evangelia.html

Pro Saty (Leviathan, 15. 09. 2009 11:21)

Tak jestli přijde do mého snu Lilit,tak jedíně že bude vedle sebe za ruku držet Satanku,a pak může klidně zmizet:-)Co se týče Hinduismu a vůbec Východních náboženství tak tam mám opravdu veliké mezery.Jestli můžu,tak bych chtěl navázat na ženy v historii,s podobným osudem jako Lilit se dodnes potýká také Máří Magdaléna,je to tak dva měsíce co jsem dočetl knihu Případ Máří Magdalény od Geralda Messadie,je to alespoň pro mne naprostá bomba,jsou tu uvedené citace z vyřazených evangelií,dokonce je tu i pár dochovaných dopisů.Tato žena také byla nemilosrdně ponížena a to nejen to,ale církev se postarala i o to že,materiály o jejím životě a i díle se ztratily,buď se zničily a nebo schovaly.Posléze se pravda nahradila neuvěřitelnou lží (třebas to o té prostitutce),tady se jasně ukazuje,jak je pravdivé přísloví - "Stokrát opakovaná lež se stává pravdou".Jinak třeba ona měla první vidění o zmrtvých vstání Ježíše a jiné zajímavé zprávy.Tak se chci zeptat,co ty na to?

Bohove (ratka, 15. 09. 2009 08:20)

jsu symboly vytvorene lidmi.

SAkti je hybnou a tvurci silou tantrického buddhismu. A bavime se opat o symbolice. Tantricky buddhismus pracuje hodne s energii. Pricemz tahle energie je opet symbol. Pomaha pri vizualizacich a praci s mysli. (ovladani tela) Takovych symbolu nalezneme hodne. nejsou to ani predmety, ani lide, ani realni bohove. Jsou to jen symboly. A pokud to i kdysi byli konkretni lide, predmety, zvirata, veci tak se v prubehu let premenili v symboly. Pomocniky a pruvodci. Zalezi jen na nas po kterem sahneme a ktereho si vybereme na cestu.

pro Leviathana (Saty, 15. 09. 2009 00:51)

Dostala jsem se sem až teď. Pozdě, ale přece. Přirovnání k Lilit považuju za kompliment, tak jak bych se mohla vůbec naštvat? Brala jsem to tak, jaké je obecné tvrzení, pověst. Kolik je na tom pravdy ví jen ona a Bůh. Dobře vím, jak dopadl ten kdo se znelíbil mocným a vládnoucím, potažmo církvi. Kdo neuprchl, ten byl mučen a pro výstrahu ostatním upálen, nebo ukřižován. Lilit utekla a tak nezbylo než jí nasadit psí hlavu a obdarovat ji vymyšlenými ďábelskými schopnostmi jen proto, aby se lidi báli vyslovit její jméno. Takových případů bylo asi hodně. Před časem jsem pročítala knihu omylů od Součka a bylo to dost zajímavé. K té Sakti jsem našla podobné informace jako ty. Nikde nebyla zmínka, že by to byla určitá osoba, spíš se o Sakti mluví jako o principu. Tvoje knihovna je hodně cenná, máš tam úplný poklady. Hezkou noc a měj se na pozoru, aby Lilit za tebou ve snu nepřišla.:-DD

Pro Saty (Leviathan, 14. 09. 2009 16:32)

Tedy koukám,že jsem tě s přirovnáním k Lilit pěkně naštval,to jsem tedy opravdu nechtěl a promiň mi to prosím.Píšeš,že se Lilit mužům mstila a neměla je ráda,takhle bych to ale neviděl,podle toho co jsem se dočetl,tak spojujeme několik věcí dohromady=1)mytologii a 2)historii,za 1)mytologie:První Eva,neposlušná,vyhnána a posléze přeběhlá ke zlu,za 2)historie:Scela určitě několik významných žen, spojujíce je podobný osud,které posléze byly zapuzeny a i pomluveny.Z toho aspoň pro mne vyplývá, že to zlé a špatné co se o nich posléze začalo říkat (Pekelná děvka;Obtěžovatelka rodiček,šestinedělek a dětí;Sukuba a jine)je jen pomluva a pomsta.Která jak je vidět přetrvává dodnes.Mé přirovnání má ten význam,že tě vidím jako ženu která se nenechá nikým zotročit a hrdě se postaví proti bezpráví,i s rizikem vlastní ztráty.
Jinak jsem se díval na ten termín Sakti;Šiva-Šakti a našel jsem jen toto: Šiva - Polobůh ovládající hmotnou kvalitu nevědomosti,ničitel všech tří světů.Jezdí na bílém buvolu a Párvatí je jeho manželka;Šakti(Sakti) - Energie,síla.Je to z knihy Prabhupáda autor Satsvarúpa Dása Goswami.Jinak se mi povedlo sehnat kompletní tabulku rodokmenu Panduovců,Kuruovců a Jaduovců,což je kompletní božstvo hinduismu.

pro Leviathana (Saty, 14. 09. 2009 11:43)

Taky se mi líbí jako Radce, co jsi psal. Je to zajímavé a ztotožňuju se i
s tvojí charakteristikou Lilit. Jen to přirovnání k Lilit trochu pokulhává.
Lilit se mstila mužům a neměla je ráda. Nemám potřebu se mstít, mám je ráda,
obuvlášť "některý" a nedovedu si představit život bez nich, ale jinak s Lilith
sympatizuju. Eva měla určitě nižší IQ a byla to trubka.

pro Ratku (Saty, 14. 09. 2009 11:42)

Mohla bys mi říct, co víš o konkrétní Sakti? Já vím jen, že jsou takhle označovány
protějšky bohů, obecně se píše Šiva-Šakti. Je to jakýsi princip ženství v hinduismu.
Nejen žena, ale každý člověk je takový jaké je prostředí vůči němu. Jestliže byla
Sakti v hinduismu považována jak rovnocenná partnerka, pak už to samo o sobě
navozuje vstřícné chování ženy. Jinak to ale bylo zřejmě s Lilit. Bůj ji předurčil,
aby byla podřízenou Adamovi a když se bránila, Adam použil násilí. Nechtěla
být otrokyní a proto ten útěk. Možná, kdyby ji Bůh postavil na roveň Adamovi,
byla by Lilith-Šakti, žadouci ohnivou ženou, která by stála po boku Adama
v dobrem i ve zlém.

to o Lillit je velice zajimave (ratka, 14. 09. 2009 09:50)

zejmena v souvislosti s "nudnou" verici a podrobujici Evou. Z vlastni zkusnosti musim potvrdit ze podrobujici se verne a verici zeny delaji sve muze nestastnymi. neuspokojuji jejich touhy. A verici muz stejne jako zena jsou k sobe prikovani tezkymi okovy a trpi oba.

Lillit mi je samozrejme velice sympaticka :o)) Jenze je si myslim ze muze existovat i hybrid. Zadouci ohniva zena Sakti ktera stoji po boku sveho muze v dobrem a ve zlem. Ani podrobiva Eva a ani utikajici Lillit. Zena, ktera dokaze byt muzi oporou a dokaze ho tahnout za sebou aniz by mu ublizila.

Pro 555 (Leviathan, 12. 09. 2009 23:55)

Děkuji za odpověď.
Já jen,jak píšeš (promiň mi ten výraz,rozhodně to nemyslím nijak zle)mladá,a zároveň věřící.Tak bych si myslel,že se budeš o víru a její výklad zajímat,že budeš zvědavá a hledat všechny možné otázky a odpovědi na ni.Přece jenom věřit,to je záležitost na celý život a teť máš celý život před sebou,tak(alespoň tedy já)bych se snažil čerpat ze všech možných pramenů,a to nejen těch oficiálních ale i z těch které jsou i mimo formu.Říkáš,že ti v mé odpovědi něco chybí,zak snad třeba tohle,mám velice rád Prokleté básníky,ale i třeba Bítníky a další lehce okrajové poety.Takže tato oslavná báseň na Ďábla neznamená že ho doslova miluji,ale je to nádherně zpracované(aspoň mne se to tedy líbí),mohl jsem napsat báseň od Francoise Villona,kde téma bude jeho osobité meditace o smrti a šťavnaté vylíčení jeho smrtelné hniloby (on se v tom vážně vyžíval),tak bys taky napsala BRR?:-) Nebo bys to brala jako scela určitě veliké umělecké dílo (a tedy né že není).Tak a teť si říkáš,ten je zvědavej jako vopice a nic mu doto není,tak se na mne nezlob,já už jsem takový.Přeji ti krásný a pohodový život.

Pro Saty (Leviathan, 12. 09. 2009 22:20)

V severní Sýrii v lokalitě Arslan Taš se v roce 1933 našla popsaná vápencová destička pocházející ze 7. nebo 8.stol.před našim let.,která je dnes uložena v muzeu v Aleppu.Šlo o amulet se zaklínáním proti Lilit.Konec citace.
Všechny údaje co si napsala,jsou napsaná i v této knize (Lucifer a Lilit),jenom ještě doplním:
Významné místo zaujímá Lilit(aramejsky Lilita)v židovské mytologii.Podle legendy byla spolu s Adamem
stvořena z bláta a kalu země a měla se stát matkou celé lidské rasy.Protože vznikla ještě před Evou,bývá nazývána První Evou (Chava ha-rišona).
Lilit byla Adamovou družkou v zahradě Eden,ale její divoký temperament znemožňoval klidné soužití.Tvrdě se stavěla proti každému pokusu o její podrobení,zejména pak odmítala ležet pod Adamem při jejich manželském spojení.Nakonec uprchla,pronásledována třemi anděly jménem Sanvaj,Sansanvaj a Semangelof.Tito andělé ji stopovali až k Rudému moři.Konec citace.
Jinak se objevuje dokonce jako manželka krále Samaela a v dalších legendách skoro v půlce tehdy známého světa.Jestli to mohu shrnout vlastními slovy,Lilit je klasickou představitelkou ženy,ženy která chce aby se dodržovala její práva jako člověka,né jako otrokyně.Což v době,kdy vládla absolutní moc mužů,byl nejhorší zločin co mohla udělat.Je to v podstatě hrdinka,kterou muži a posléze církev pomluvila a zhanobila,stejně jako Máří Magdalénu.To je jeden z důvodů kterému nerozumím,proč je tolik věřících žen.Skoro celou historii lidsta byly ženy vystavovány neuvěřitelnému útlaku a zejména církev to dovedla téměř k dokonalosti a to nepočítám i v dnešní době Islám,ale žijem v Evropě a tady vládla a potažmo vládne církev a stejně ještě před 100 lety považovaly ženy za méněcenné.Takže Saty,nebude ti snad vadit když tě přirovnám k takové novodobé netové Lilit.Konec-konců jako ochránce tvé říše snad něco o tom vím :-D

pro Leviathana (Saty, 12. 09. 2009 21:26)

Lilith, první žena, hrdá a krásná o které sumerská mytologie hovoří už před 5000lety.
Je nesnadné dopátrat se, proč její jméno září z nejtemnější temnoty. V hebrejských
mýtech je verze,kde se hrdá Lilith odmítla podřídit Adamovi a uprchla od něj.
Bůh pak musel stvořit novou ženu, Evu. Další verze kterou zkopíruji: //"Podle této
verze na počátku stvořil Bůh ženskou bytost z ohně. Bůh viděl Adamovu osamělost
a řekl si: "Měl bych Adamovi stvořit něžnou družku, aby se nekochal půvaby ráje
v samotě." Uchopil do výše šlehající oheň a z jeho mihotavých proměnlivých
plamenů stvořil první ženu, Lilith. A pohlížeje na svůj výtvor, řekl nadšeně:
"Je dobrá, protože je krásná." Ta však pohrdla zahradou Eden, spojila se s hadem
(či se jím dokonce sama stala) a odešla do temnot pekla.
Ve starých pramenech představovala Bohyni - Matku, ženu pokušitelku, svůdnici
s ďábelskou mocí. Bytost, ze které bude mít muž navždy strach, ale k níž bude
zároveň neodolatelně přitahován.
A tak Adam pokaždé, když objímá Evu, zároveň bolestně touží po plameni Lilith."//
Jinde se v hebrejských mýtech uvádí, že ji Bůh po jejím odchodu od Adama začal
pronásledovat božími posly a její děti byly vražděny po stovkách. Hrůza a bolest
kterou prožívala způsobila, že se stala družkou Satana. V každém případě se nad
jejím jménem vznáší stín, smutek a bolest. Byla trestaná za to, že byla hrdou
bytostí a odmítla být poslušnou služkou Adama?
V případě, že by opravdu byla Lilith partnerkou Satana, mohlo by se jí říkat Satanka, ale k tomu nikdy nedošlo, Lilith si své jméno ponechává dodnes.
Co je pravda, co je mýtus a nebo lidský výmysl?
Těžko říct, ale její postava je mi sympatická. Ty bys to měl jako strážce vědět nejlépe.;-))))

pro Leviathana, (555, 12. 09. 2009 20:02)

no.. 1)chci se dělat zajímavější neboli vytahovat, 2)špatné (někomu se můžou zdát jako drobné a nedůležité) zkušenosti, 3)jsem věřící a jakožto puberťák pokulhávám ve víře a z toho vzniká ten strach...nevím jestli jsem to dosti objasnila, ale...snad to bude stačit. Stává se mi často, že mě lidé chápou jinak.. Ale to je také vedlejší. Ano děkuji za vyřerpávající odpovědi. Možná mi v nich něco chybí, ale ani sama nevím co. :)

Pro 555 (Leviathan, 12. 09. 2009 19:04)

Tolik otázek,a tolik mých negativ.Takže Satanista nejsem,v žádnám případě ne něčí nebo někoho uctívač (tedy krom žen,ale jen některých:-D),se Satanem jsem se nesetkal,a samozřejmě ani s Bohem,ani si s nimi jako někteří lidé nepovídám,v žádném případě nejsem nábožensky založen.Mne zajímá historie,filosofie a jiná humanika,takže právě proto mám v oblibě temnotu než moc světla,v celé lidské historii se táhne více jak z 80% temnota,je to naprosto lidská přirozenost.Pokud třeba si vezmeš pojem Bůh,potažmo církev,tak tady máš tmu a pokrytectví až do Vánoc.
Ještě jednu odpověď,nic nevím jistě,na škole jsme měli takovou průpovídku od Sokrata "Čím více toho vím,tím více vím,že nic nevím",od školy už uběhla pěkná řádka let,ale tohle je,aspoň pro mne,více než aktuální.Příklad: od Sokrata se nenašel jediný dochovaný spis,nebo alespoň útržek něčeho,co by jasně dokazovalo,že je právě jen od něj.A přece, spousta spisovatelů a filosofů jej neustále cituje.
Takže nebýt takzvaných jeho žáků (Platon,Xenofon),nic moc bychom o něm nevěděli.Není to zajímavá paralela s otázkou náboženství?Totiž to co říká (oficiálně) Bůh nebo i Ďábel,nám zprostředkovává jako jediná správná církev.
Takže asi proto mám tolik otázek,a když mám volno,tak hledám nějaké odpovědi.Nejvíce čerpám z literatury,a tak se snažím co nejvíce číst.Třeba ten fragment o Lilit,ten je z knihy Lucifer a Lilit (autor Josef Veselý),právě před chvílí jsem ji dočetl,a tam jsem alespoň pro mne nějaké odpovědi našel.No doufám,že jsem ukojil všechny tvé otázky,
no a teť mám otázku na tebe já,proč to tvé BRR?Nebo alespoň,z jakého důvodu?

pro Leviathana, (555, 12. 09. 2009 15:23)

neříkám. A právě proto, že jsem to opravdu udělala (a samozřejmě se za to stydím), teď vím, že...to BRR sem patří. :D A jak. Ta báseň -rituál- o Lilith...hmmm vznešená padlá žena. Můžu otázku? Ty jsi satanista? Nebo nějaký uctívač? Nebo jsi se s .. ním sám setkal (kontaktoval..)? Nebo se ti jenom satanismus zdá býti správným a spravedlivým emm náboženstvím? Nebo nejenom zdá, neboť to prostě víš jistě .. ? Předem děkuji za odpovědi:D

pro Saty, (555, 12. 09. 2009 15:11)

ano ta hudba sem určitě patří. :) Je taková vítězná a zároveň smutná s nádechem nebezpečí? ...

Pro 555 (Leviathan, 11. 09. 2009 23:53)

Proč Brr? Neříkej,že jsi nikdy neprovedla nebo nechtěla udělat něco,co je podobné Ďáblovi než Bohu ;-)

Pro Saty (Leviathan, 11. 09. 2009 23:34)

Ahojky Saty, napsal jsem zde báseň o Satanovi,tedy lépe řečeno - opsal :-),a tak jsem si říkal,že bych sehnal i nějakou báseň o Satance,ale tady tedy narazila kosa na kámen,a tak jsem jen objevil Invokační rituál o první ženě pekla,které se jmenuje Lilit,prý žila dříve než sama Eva.
Je to trošku delší,tak to malinko zkrátím.

Černá jsi,ale krásná,královno noci,veliká Lilit.
Temná panno,která kroužíš v zemském stínu,
božská děvo,která létáš v temných pokojích,
strašná matko a mocná požíračko toho,co si nezaslouží žít.
Ty těšitelko mužů,která jsi věčně při chuti,
postrachu žen,jež rozmnožují pouta hmoty.
Bylas prý zavržena,první Evo,
ale až hadovi prach zadře se v hrdle.
všichni tě opět uzří v celé tvé kráse a slávě.

Je to jen fragment,ono je to vážně jinak moc dlouhé,
ale snad se bude líbit stejně jako Baudelair.
Jinak jsem moc rád,že tě opět potkávám.

pro 555 (Saty, 11. 09. 2009 21:59)

Zajímavě jsi to napsala. Působí na tebe krása slov, ale jejich význam ti nahání hrůzu. jsem ráda že se ti hudba líbí, asi tak nějak sem patří.

pro Leviathana (Saty, 11. 09. 2009 21:56)

Ahojky Leviathane, přicházíš zřídka, ale za každou tvoji návštěvu jsem ráda. Dík za báseň, kterou může někdo vidět krásnou, jinému zase bude běhat mráz po zádech. Záleží na tom, na které straně dotyčný stojí. Já se držím středu a proto je pro mne každá báseň poetická, ať je to vyznání lásky, nebo pláč nad krutostí života, ať je o světle, nebo o temnotě. Vyždycky je to vyznání. Díky tobě a nejen za tuto báseň.

jinak (555, 11. 09. 2009 20:49)

krásná hudba Saty..

Leviathan (555, 11. 09. 2009 20:47)

Brr.. Dej Bože ať zůstane snít a nic nerozklene:D Ano, z určitého úhlu pohledu je to nádhera. Brr

Modlitba (Leviathan, 07. 09. 2009 23:11)

K Bohu je spousta modliteb, tak jednu bych chtěl sem, na tyto stránky dát pro změnu Ďáblovi.
Ch.Baudelair

O buď ti, Satane, na věky chvála chval
na hůrách nebeských, kdes jednou kraloval,
i v hloubkách pekelných, kde zmožen, sníš v té době!
Dej, aby sedla si má duše po bok tobě,
až ti Strom Moudrosti své větve zelené
tak jako nový chrám nad hlavou rozklene!

No řekněte,není to nádhera?

Flirt (ratka, 07. 09. 2009 08:47)

 

je hra fantazie. dvouhra (alenikd ymuze byt i vicehra).

kdyz mi nekdo prihraje micek tak ho s potesenim odpinknu zpatky.

ratka (Bandy, 06. 09. 2009 00:56)

Koketka jsi roztomilá. Flirt s Tebou je jako žízeň

Ratko, (pevasa, 04. 09. 2009 09:37)

mně už nezbývá nic jiného než kecat (teď zahraju na soucit a to by bylo aby se nechytla. Když tak zkusím ještě mateřské pudy, peníze ne, těch má dost, že by: nemohu bez Tebe žít? Asi ne, ta chce tvrdě na věc , ale kde tu tvrdost věci vzít....., toť otázka)

Petre (ratka, 31. 08. 2009 18:42)

ty naslibujes :o))

Ratko, (pevasa, 27. 08. 2009 13:04)

na mou duši , já neucuknu.... :-))))

ratka (Bandy, 27. 08. 2009 00:22)

Byl to debil. Moudrý neucukne. Nikdy neví, jestli to není naposled.

Petre (ratka, 25. 08. 2009 14:22)

TEmer se i to povedlo :o) ale ucuk

Ratko, (pevasa, 21. 08. 2009 14:47)

houby kamarádila, sváděla jsi ho, chudáka , ke hříchu.... :-))

Petre (ratka, 19. 08. 2009 12:41)

Ja kamaradila s jednim SJ asi 5 let :o)) nez mu to zatrhli :o))

Ratko, (pevasa, 19. 08. 2009 08:19)

měl jsem pár diskuzí se SJ o jejich představách (učení)co bude po smrti. Oni neuznávají duši, ta neexistuje (podle nich).Tělo se obrátí v prach a ani tam nezůstane nic k použití. Namítal jsem tedy: podle čeho, nebo z čeho bude to tělo rekonstruováno k novému , trvalému životu, když stopy po něm budou zničeny a duše neexistuje. Bude to prý zápis v knize života !! Ale to nemůže být ani klon toho konkrétního člověka, namítl jsem, tím méně člověk - originál. Když jde člověk do jejich učení hlouběji, najde tam mnoho nepochopitelných věcí. Třeba s tou krví. O krvi lidské není v celé Bibli zmínka ( co s ní ano, co ne) , Jen, že je nutno krev z těla zvířete dokonale vypustit. Proč asi? Krev se první rozkládá a nevykrvené maso rychle podléhá zkáze. To věděli i "cowbojové" , když si dávali nadbytečné maso pod sedlo a tam se dokonale vykrvilo a nekazilo se. A oni přece ani jedni ani druzí neměli ledničky... Z toho příkazu odvodili SJ zákaz transfuze...

Petre (ratka, 18. 08. 2009 09:01)

mam doma nejake knihy. dokonce i navody na spravne odpovedi :o)) mas pravdu, je to na zemi. Budou vzkriseni v telech z masa a kosti. a jeslti jsem to pochopila spravne budou zit vecne a stastne.

Ja si nedelam vubec predstavy jak by mel vypadat raj. Protoze otaceni organismu (vznikani a zanikani) je nutnosti pro existenci dynamiky a rovnovahy v zivote. TAkze pokud neco vznikne musi to taky zaniknout. A ten zanik znamena prchod z jednoho tela do jineho tela. I za cenu ze je tim druhym snezen :o))) coz nezni moc optimisticky. proste za techto okolnosti raj nemuze byt. To by musle byt zrusen pud sebezachovy a zivi tvorove by se vzajemne poidali radi :o)) a taky by treba radi umirali a tim obnovovali svet.

Ratko, (pevasa, 17. 08. 2009 15:42)

Jehovisti nemají ráj. Tak bude barvotiskově údajně vypadat život na Zemi. Já jsem s nimi o tom mnohokráte diskutoval, než jsem byl označen tečkou na mapě a zavrhnut mezi rouhače. Stačilo se zeptat co ta zvířata budou jíst a bylo mi sděleno, že trávy a ovoce, ale to je přece také živé. Nedokázali mi vysvětlit zda tito tvorové budou v jiné podstatě, protože masožravec živící se zeleným musí zhynout pro nedokonalou výživu. Nedokázali mi vysvětlit kam se vejdou všichni ti z mrtvých vstalí lidé jsoucí bez viny. Pouze těch 144000 má nebe jisté. mnoho jejich učení má mezery, stejně jako každá lidmi upravená "víra".
Myslím, že Ráj by mohl být na zemi už dnes, kdyby ze života někteří lidé druhým nedělali peklo. Proto existuje názor, že se nacházíme ve stadiu Očistce a jsme odměňováni utrpením podle zásluhy z minulých životů.Ve skutečnosti by stačilo žít podle toho Desatera. Pokus se nad tím zamyslet. Vypusť 1. 2 přikázání, která určitě nemůžeš akceptovat jako ateista a , myslím, že ani ta víra není tak důležitá. Důležitější je ten způsob života, kdy jeden druhému neškodí, nevykořisťuje ho, ..., ale o tom už jsme kdysi diskutovali a nedopadlo to zrovna nejlíp...

Petre (ratka, 17. 08. 2009 11:10)

taky by me to zajimalo jak to v tomraji funguje. Jehovisti zde maji celkem jasno, Videla jsem to na krasnem barevnem obrazku. Lev se srnou si lebedi v trave a maji se moc radi.

To Jaroslav (pevasa, 13. 08. 2009 17:55)

zlo musí samozřejmě být, abychom poznali to dobro a dokázali si ho užít. Stejně pak musí mít vše protějšek. Jinak by nebylo podle čeho porovnávat... Jak to bude až budou ti hodní v ráji nevím. Podle mě by to musela být nuda. Všichni stejný názor, stejný oděv, stejné záliby, .....

6ANONYMUS66@azet.sk (Jaroslav, 08. 08. 2009 23:35)

tiez neberem satana ako niekoho kto nesie tmu a strach ale ako niekoho kto musi byt tiez vypocuty ako na sude jedna strana aj druha satan je niekto bez koho by svet nebol aky by to bol svet bez zla iba cista utopia a v nej sa zit neda

Tak jsem se vrátil živý (pevasa, 08. 08. 2009 20:50)

a také můj den byl super. Parta výborných lidí bez ohledu na miliony a z toho vznikající rozdíly. To u nás neplatí. Všichni jsou si rovni. Krásný den, výborné jídlo a pití.... To člověka přivede od starostí a běžného života do štěstí a porozumění. Přál bych každému zažit podobný stav.... super.
Přeji všem mnoho štěstí do dalších dnů.....

dnes (radka, 08. 08. 2009 19:00)

jsemmela moc hezky den a verim ze to takhle zustane.
preji vsem hodne radosti.

Petre (ratka, 08. 08. 2009 12:44)

urcite mas v mnohem pravdu. prave proto z jsemdlouha leta zazivala a prezivala v situaci absolutniho nedostatku (a nebylo mi fakt spatne) nejistoty, hledani neuveritelneho usili ktere me naplovalo radosti tak jsem se naucila hledat radosti v prekonavani prekazek. Az jsem ty prekazky postupne vsechny prekonala. Podle me uspesne. A ted siroko daleko zadne nevidim. Ale vim ze prijdou. Ze tohle NENI konecna.
naroky... co to jsou? vzdycky jsem touzila jen po tom mit vasnive vztahy. nic jineho me prakticky nezajimal. touzila jsem po laskach, pratelstvich, dobrodruzstvich, vzajemnosti a tohle vsechno jsem si behem zivota taky uzivala co to slo a jak to slo. Ale taky tak nejak to postpne vyprchavalo nasycenim. Zustalo mi par pratel. v podstate se vasnim porad vic odcizuju a nevyhledavam kontakty. protoze tak nejak mi to je ted uz blby. jen tak sedet v hospode nebo u grilu a povidat porad dokola to same me neuspokojuje. nebavi. Potrebuji urcity druh vzruseni. Vzruseni z existence. Rozhlizim se co bych mohla s vasni delat a s pocitem odevzdani. Tak jak jsem budovala vztahy, dum, vychovavala deti, vzrusovala se s prateli ci tajnymi laskami, tancila ci zpivala. Ted zkusim cvicit jogu a opet hledat radosti v pohybu. Obavam se ze ty vasnivosti bude porad mene a ja se nejak potrebuju srovnat :o))) narocna nejsem. vlastne mi je jedno pro co horim. Dulezite je abych horela.

Ratko, (pevasa, 08. 08. 2009 05:52)

ptal jsem se Tě na to kdo jsi na základě Tvého "takze vira znamena pro me poznani kdo jsem. ze jiz nebudu muset odpovidat NEVIM." z 13,10.
Jinak Tvé problémy, jak o nich píšeš v 19,45 jsou asi dány Tvou současnou přeměnou. Již jsme kdysi na ní narazili. Máš jednu smůlu. Celý nebo téměř celý život jsi byla úspěšná, vše Ti šlo Tvou zásluhou dobře, problémy minimální, vše vycházelo. Nyní je to pouhý strach, že to tak už nebude. Víš, celý život není růžová zahrada a občas přijde nepohoda. Rád bych Ti řekl , že v tom nejsi sama. Každý máme obavy ze stáří a co bude pak. Jak budeme existovat, nebudeme někomu na obtíž (i když nám to ten dotyčný nedá znát)? Možná je to také tím, že chceš dokázat, že ke svému stáří nepotřebuješ ničí podporu, ale máš obavu zda to dokážeš. Ti věřící v něco mají výhodu, Ty jsi zvyklá se o sebe postarat sama (celý život jsem se to snažil praktikovat také)a máš jen obavy zda to půjde dál. Ratko, půjde. Jen musíš něco slevit ze svých nároků: všemu stačit, všemu rozumět, vše prostudovat. Ze své zkušenosti vím, že co jsem stačil loni, už nestačím. A proč bych to měl stačit? Je to tak důležité? Musím stihnout všechny srazy Motodědků, mít ve všem vzorný pořádek, mít poslední značku čehokoliv, ...,? Určitě ne. Ty máš teď těžké období, ale ono brzy přejde a zase bude svítit sluníčko....
Mě na tyto myšlenky přivedl úraz v 33 letech a od té doby vím, že není důležité co bylo důležité dříve .... Tedy peníze, kariera, majetek. Je důležité jen zdraví, pohoda ve vztazích, rodina. Většina lidí "s holým zadkem " je šťastnější než většina oblečených. Toho se drž a bude vše v pořádku. Držím palce a odjíždím na Motodědky.

ratka (Bandy, 07. 08. 2009 23:47)

Vše se povedlo. Co tak zkusit být jen tak šťastná. Tedy aspoň než přijdou vnoučata. Vždyť to nebylo zadarmo. To všechno sis zasloužila.

pro Vildu (Saty, 07. 08. 2009 20:52)

Náhodou jsem narazila na rozhovor s ním. Už je to dýl a neviděla jsem to celé,
ale stačilo to, abych ho poslouchala s otevřenou pusou. Co se týká toho opalování
a hladovění...každý jsme jiný a jinak i snášíme různá zatížení organismu.
V tom opalování bych byla opatrnější, to je fakt, v tom s tebou souhlasím.
Zážitek z hladovky mám taky úplně odlišnej. Vydržela jsem to jen s pitím 3 dny
a připadala jsem si, že ztrácím sílu, optimismus i chuť něco dělat a nálada
byla na bodu mrazu. Nemůžu se ale srovnávat s ním,všechno asi záleží na odolnosti
a hlavně přesvědčení, že to co dělám je správné. Kdo tohle chce dělat,
musí na to být nejen tělesně, ale hlavně psychicky připravený. Nechápu ale ramadán. Jak se dodržuje jsem viděla na vlastní oči, když k našim přátelům přijela rodina z Turecka a právě byl u nich ramadán. Přes den jen pili a kručelo jim v žaludku a večer začali jíst, aby dohnali všechno co přes den zameškali. Není to nic jiného, než že si přehodili den a noc.

SAty (ratka, 07. 08. 2009 20:27)

pisu o svych pocitech proto, abych jim mohl alepe porozumet.Protoze jim sama nerozumim.
Kdyz ma clovek ukoly a pred sebou spoustu noveho a napinaveho tak ho takove myslenky nenapadaji. Alespon me drive nikdy nenapadly. Teprve ted a najednou jsou tady. nevim proc. tim ze je vyslovim tak dostanou tvar a lze s nimi lepe zachazet. napr. je vykopnout na mesic :o))

pro Radku (Saty, 07. 08. 2009 20:22)

Radko, snažím se, ale vůbec tě nechápu. Nechápu ty myšlenky, který ti lítají hlavou. Jsi spokojená se svojí minulostí, ale nespokojená s budoucností. Začínáš se sama sobě zdát nepotřebná kcvůli tomu, že už nebudeš schopná plnit laťku povinností k životu tak, jak jsi si ji jen ty sama nastavila a neptáš se, jestli ta laťka je nastavená správně. Dokud seš zdravá a pálí tí to...což teda pálí, dokud máš zájmy, chuť se pořád učit, nebo dozvídat, připadá mi předčasný zavírat knihu. Někdy částečně chápu co chceš říct, ale jindy ti vůbec nerozumím. Jako kdybys mluvila z protější lodě, která tě odnáší jiným směrem.

pro Jakuba (Saty, 07. 08. 2009 20:12)

Když mi písneš na mail, pošlu ti tu skladbu, protože bys ji těžko sháněl.

Petre (ratka, 07. 08. 2009 19:45)

ja mam ted takove divne obdobi. prokousavam se skutecnosti, ze jsem prakticky svobodna. ze jsem vychovala 3 bajecne decka, mam vyborne zamestnani, skveleho a uspesneho muze, penez jako zelez, jsem zdrava a porad cila a k svetu. A zacinam se ptat, k cemu mi to je? Protoze svoje povinnosti k zivotu jsem si splnila. svoje deti vychovala, svoje vztahy udrzela, dobrou praci odvedla, i jsem si zaskotacila, nikdy jsem nebyla moralistka, ale ted se plizive vkradaji otazky: A co cekas od zivota TED??? Jaky dva smyl ze porad jeste tady sedis? nejsi tak trochu navic? Ja vim ze kazdy me zacne utesovat, moji blizsi me miluji, deti me taky maji radi, v praci me chvali a pratele se ptaji kdy zase prijdu. ale neni zde zadny vyssi smysl me existence. Odted jiz zacinam byt uplne k nicemu. Dokud decka nebuou mit vnoucata, abych je treba mohla pohlidat, je ma existenece jen setrvacnosti minuleho. Zivotu jiz nemam co dat. vsecno co udelam je uplne zbytecne. Jedinou sanci je snad, ze se dozvim neco co jsem dosud nevedela. a to da memu zivotu smer. Ale zatim nevim co by to melo byt.

Radko (radek, 07. 08. 2009 19:38)

No vida,pak že nic nevíš.Opravdu jsem věřil,že nic nevíš..

Petre (ratka, 07. 08. 2009 19:10)

Petre, jak chces poznat skutecnost? Cim? smysly jsou pouhe detektory a prekladaji ti naucena zjisteni do naucenych obrazu. Intelekt jen zpracovava informace ktere mu daji detektory. neco jako presna statistika nepresnych cisel :o))) Tak jak mam vedet kdo jsem? Odkud? nereknou mi to ani smysly a ani intelekt. Muzu odkryvat tajmstvi srdcem tzv. vhledem. Ale i tohle jde hrozne pomalu. Ztezka. Alespon u me protoze ja jsem prorostla a obrostla mnoha pevnymi oblecky materialismu a racia. Prokousat se timto dedicstvim je velice tezke. A tak ti neumim dat odpoved kdo jsem ve skutecnosti.
na povrchu jsem zena. to co se jevi jako forma. Jako slozenina molekul. Co jsou tyhle molekuly, proc slozeny do urcitych forme jsou si vedomy sama sebe (pricem ony samy se furt meni jen forma )nevim. nevim co je vedomi. nevim proc vedomi vubec existuje. nevim proc neco existuje. jsem si vedoma, takze vim ze neco existuje. co to je nevim.

Ratko, (pevasa, 07. 08. 2009 17:38)

už jsem to pochopil. Nejlepší je sedět na řiti uprostřed, nic nedělat o ničem nepřemýšlet, abych se náhodou nepohnul více než je zdrávo a nemusel kmitat....
Říkáš:"takze vira znamena pro me poznani kdo jsem. ze jiz nebudu muset odpovidat NEVIM. protoze budu vedet kdo jsem. uverim kdo jsem a vsechno ostatni bude vedlejsi." To je asi nesmysl. Pokud se víra stane poznáním, není to víra, ale skutečnost, ať tomu říkáš jak chceš. A ten zbytek Tvého tvrzení je destilované EGO , ne potlačené, ale plné "života"...
Napiš podle toho Tvého tvrzení kdo tedy jsi. Zajímalo by mne to.... :-))

HUdba (Jakub, 07. 08. 2009 16:07)

JO to sem myslel a díky..a eště jak se ta skladba jmenuje abych si to mohl stáhnout díky:D Jinak fakt moc hezký stránky.

pro Jakuba (Saty, 07. 08. 2009 14:31)

Ahojky Jakube, líbí se ti "Vřískot"? Máš ho mít, opravdu se sem hodí víc než reguiem.

radka (ratka, 07. 08. 2009 13:10)

takze vira znamena pro me poznani kdo jsem. ze jiz nebudu muset odpovidat NEVIM. protoze budu vedet kdo jsem. uverim kdo jsem a vsechno ostatni bude vedlejsi.

hehehe (ratka, 07. 08. 2009 12:46)

nslit a myslit znamena MYLIT a to jen ukazuje silu meho podvedomi. ze slovo myslit a mylit zamenuju.

omlouvam (ratka, 07. 08. 2009 12:44)

se za ty zpousty chyb, pisu jakmi to slina na klavesnicu prinese. pro me jiz slovo mslit se je zavadejici. myslit se muzu jen kdyz bud neco prezentovat jakoa pravdu. Kdyz ovsem mam vsechny varianty otevrene a soucasne "pravdive" tak kazda volba je vlastne OK a neni se v cem mylit. Pak se jen koriguji prilis silne vykmity kolem stredu.
Kdyz pujdu moc nahoru takse otocim zase dolu a kdyz jsem hodne dolu tak pujdu zase nahoru. A kdz jsemmoc vlevo tak pujdu zase vpravo a kdyz jsem vpravo tak zase vlevo. Cim vic se budu pohybovat kolem stredu tim mene korekci musim delat. Samozrejme budu porad kmitat (hybat se) dokud neumru ale nemam duvod resit neci "pravdy". Staci jen kyzpujdu chvili nalevo a pak zase chvili napravo. A proc teda potrebuji viru? protoze poznani ze se vlastne pohybuji furt kolem "pevneho bodu" vede k poznani ze tenhe bod je absolutno. ze to pohybovani kolem dokola je jaksi ehm navic. a ze v tom bode vlastne jsem celou dobu a nedokazu to uvidet.

Petre (ratka, 07. 08. 2009 12:11)

ale ja tu lhostejnost (ze neresim stadnost nestadnost) povazuji sama pro se za dobrou. kdyby me to trapilo, tak bych mela pocit ze jeto pro me nejak extra dulezite a zacla bych okamzite delat protistadni opatreni a tim se chovala vynucene (taky stadne)
petre, ja to nedokazu vysvetlit. pro me je prave ta lhostejnost (dokud se nic nedeje) idelani stav.
teprve akce se vem odrazi jako cista reakce. neovlivnena nejakymi nazory, predudky, strachy ci omezenimi. (to je opet jen ideal)
takze prot mi je nejaky moudry muz u pr... nezajima me tak dlouho dokud nebudu muset na nej konkretne reagovat. dokud me nebude nutit zaujmout stanovisko. (a to zatim neni ten pripad)
ja si nemyslim o nikom ze je idiot, kacir, blbec fakt ne.
vira totiz vubec nebaziruje na "pravde", ani nanejakych spisech ci cirkvich. vira je stav vedomi. stav duvery. stav spocinuti v sobe.

argumentovat tim, ze co vsechno katolicka cirkev provedla je tak trochu zavadejici. to vsechno byli predstavitele moci, kteri se zastitovali pravidly a ve jmenu pravidel vladli. to jeneco jineho. ti podle me zadnou viru (ve smslu stavu vedomi) nemeli. jinak by nemohli vladnout. vira je rozpusteni v absolutnu. ego cloveka umira aby se stalo soucasti prazdnoty. TAkovy clovek (verici) nemuze vladnout, nemuze zabijet, nemuze poroucet. Neodkaze to. nedokaze ublizit nicemu ceho je soucasti. je veden jen a jedine laskou a soucitem.
to je pro me vira. pokud to bude vira v zelvi krunyre a zaroven mi umozni rozpustit ego a zahrnout svet vseobjimajici laskou tak ji prijimam s radosti.

Ratko, (pevasa, 07. 08. 2009 11:45)

ale máš jiný dar. :-DD
Nevím proč by měl být na někoho vyvíjen tlak ohledně víry v cokoliv. Snad jen u komunistů, katolíků,..., a jiných totalitních spolků, je nějaký tlak na "věřící" vyvíjen. Jinak je člověk vybaven mozkem k přemýšlení a z toho mi vychází, že mám myslet a nepodléhat každé lidské teorii. Kolikrát se mýlili i největší učenci své doby a ostatní těm nevěřícím v jejich tvrzení (třeba v ty želví krunýře) říkali, že jsou idioti, kacíři....) Myslím, že ještě není všem objevům konec. Každý má právo na svou víru, i Ty.... Tak tedy berme na vědomí, že co je Tobě lhostejné Vildovi není, ale nesnažme se to lámat přes koleno. Mýliti se je lidské. U nás všech je to nejen náš názor, ale i naše osobní pravda.

Ratko (Vilda, 07. 08. 2009 11:28)

ty mi mluvíš z duše.

Vildo, (pevasa, 07. 08. 2009 11:24)

"Nevěřte ničemu jen proto,
že to pravil moudrý muž," (kolik moudrých mužů se už mýlilo, jak se zjistilo později)
"Nevěřte ničemu jen proto,
že se říká, že je to posvátné,"
(kolik blbostí nám už nalhala , i v současnosti, Katolická církev , která se papežem prezentuje jako zástupce Boha na zemi)
"Nevěřte ničemu jen proto,
že tomu každý věří,"
( asi znáš ty fanatické a stádní projevy mnoha lidí při různých příležitostech. Ihned znají něčí vinu, nenávidí určité lidi aniž jim něco udělali, z pohodlnosti věří tisku aniž by se přesvědčili o pravdě... a papouškují cizí pravdy)
"Nevěřte ničemu jen proto,
že je to psáno," (dotaz: věříš všemu v tisku, knihách?)
"Veřte jen tomu,
o čem vy sami soudíte, že je to pravda." ( posuzuj zda sdělované je opravdu pravda!!! Nenech si věšet bulíky na nos a studuj, vytvářej si vlastní názor... Mnoho lidí se snaží s davem manipulovat. Kdo se nebrání, upadá do bludů)
To povídání je tak hluboká moudrost, že to člověk ani nedocení. Když se jí držíš, nemůžeš zbloudit na slepou (špatnou) cestu.

taky to povidani (ratka, 07. 08. 2009 11:24)

neni nic pro me. Podle me oslovuje ty pozorovatele, kteri maji potrebu se vymezovat vuci ostatnim (maji obavy ze "stadnosti") tem na ktery zadny tlak ohledne viry vyvijen neni jsou tyhle veci lhostejne. (jestli pujdou s kazdym nebo s jinym je sumak) alespon me je to jedno. kdybych dokazala verit tak bych urcite rada uverila. celym srdcem. cemukoliv. klidne i tomu ze zeme je placka a stoji na zelvich krunyrich. ale bohuzem mi to neni dano. ten dar jsem nedostala.

pan Dusek (ratka, 07. 08. 2009 11:14)

taky mi je velice sympaticky. A uplne skvely byl v Peliskach :o)) jak prisel s nabidkou kvalitniho sexu :o) napsane slovo je tak trochu jako para nad hrncem. spise rozplyvavy zavoj nez konkretni vec. a tak souhlas nesouhlas je spise s tim co mame sami v hlave nikoliv s tim co ten druhy rika.
nekdy si to predstavuji jako kdyz slepi popisuji slona a kazdy ho drzi za jinou cast. Kazdy popisuje (sopuhlasi- nesouhlasi) s tim co zrovna drzi v ruce (co zrovna bezi jeho mysli) co teda se dotyka jeho. Pozorovatel ovlivnuje pozorovani :o)) jsou to spojene nadoby. absolutni original.