Jdi na obsah Jdi na menu
 


pro Jessii (Saty, 30. 05. 2009 13:50)

 

Setkání v realu bylo 5x. Dvě z nich byly spontánní a jsme přátelé stále. Jedna holka, která je momentálně na práci v Anglii, ale i odtamtut občas písne, když se dostane k PC, pak kluk z mýho kraje. Další byl jeden kamioňák a i když jsme si povídali u kafe o všem možným, bylo tam nějký napětí a rozpačitost. Rozváděl se tou dobou, tak možná to mělo na něj vliv, že obracel hovor jen na sebe a svoje problémy. Nějak jsem už neměla důvod setkat se znova, ale na netu jsme přátelé pořád i když teď už si písnem málokdy. Pak bylo setkání na který jsem doplatila vlastní blbostí a důvěřivostí. Z toho mě pomohl dostat kluk s kterým už se znám přes 4 roky a dá se říct, že patří mezi ty suprový a nebýt netu, nikdy jsme se nesetkali. Já jsem mu za hodně vděčná a je tam víc než přátelství. Tiše mě provází netem i životem, webem i forem, i když tam písne málokdy. K poslednímu setkání jsem byla spíš, ukecaná, moc se mi nechtělo, protože jsem pořád nevěděla co si o ní myslet, ale nakonec jsem kejvla. Nedopadlo to moc dobře, tvářila se kysele, občas se vrátila k netovejm drbům a když jsme se loučily, tak jsem si docela oddechla a řekla si - ztracenej čas. Jak jsem odešla z chatu, tak jsme se přestaly vídat a už ani nevím kde teď je a ani mi to nevadí. Dalo mi to poznat, že na netu jsou lidi většinou spontánnější a nemají takový zábrany jako v realu. Někdy je lepší uchovat si je tak, jak je vnímáš tady.

Bandy (ratka, 30. 05. 2009 13:17)

to s tim varenim a motanim se v kuchyni je primo ze zivota :o)) znam. muz ktery umi vsechno lip nez zenska a to dokonce i varit zpusobuje u zeny depresi. nejen v tvoji :o)))

Muži a hospoda. (Bady, 30. 05. 2009 13:01)

Jsou dva typy mužů. Jedni co do hospody chodí, druzí co v hospodě bydlí. Třetí kategorie není. Já do hospody chodím. Nejčastěji s manželkou. Ale někdy je potřeba vyjít si sólo. Jen tak na pokec s kamarády o věcech, kterým ženy nerozumí nebo které je nudí. Upozorním na to a vracím se domů. Když mám pocit, že jsem ještě komunikativní ještě pohovořím. Když ne, rychle a mlčky do postele. A další dnešní poučení. Muži, co v hospodě bydlí se tam nastěhuji hned jak jim začnou nalévat. Vyhýbejte se jim , dámy. Nevdávejte se za ně. nAť jsou krásní, vtipní a veselí. Skončíte u dřezu s dětmi u zástěry a s perspektivou večera, kdy budete čekat na toho svýho spíše se strachem než s netrpělivostí.Já už volný nejsem, ale hledat se vyplatí.

Saty (Jessie, 30. 05. 2009 12:50)

Jasně, teď už nic nemaž, byl by tu brajgl :-). Já jen nechtěla naštvat ratku, i když to byla zbytečná obava, kvůli něčemu takovému by se ratka přece nikdy nenaštvala :-)).

Jak píšeš o zkušenostech z chatu, to je dost zajímavé. Ale máš to podložené nějakým setkáním v reálu? To by pak bylo teprve zajímavé.

radkovi (radek, 30. 05. 2009 12:42)

Shledávám,že bych sám sobě nechtěl reagovat na své příspěvky,hmmm,jdu se raději někam projít..Je dnes dětský den..A slunce se dere skrz mraky.

Bandy (radek, 30. 05. 2009 12:37)

Tvé kulinářské umění je nesporné,být ženou,bral bych tě co by krmiče.Však jsem drak,a žeru jen princezny,ty svůdné,naivní,krev a mlíko.
Holky píšou,že jsi moc hodný chlap,zvlášť Dášenka.Věřím jim to.Pořád mám na co žárlit.Nic ve zlém.

Bandymu (radek, 30. 05. 2009 12:26)

Mám pro tě Bandy uklidňující zprávu,velikost penisu také není pro ženy podstatná.Jak s oblibou říká Radim Uzel.Stačí,když vypadáš moudře a ne jako Rosenberg.DD))Tak nějak dospěle.Budu si to muset zapamatovat a udělat si ten uzel.
Raději ničemu nevěř.

Radek a ratka (Bandy, 30. 05. 2009 12:23)

Vaření je jedním z mých koníčků. Stalo se mi jednou, že jsem byl po úraze půl roku doma. Převzal jsem tedy roli rodinného krmiče. Vařil jsem, myl nádobí, nakupoval, uklízek kuchyň. Zpočátku pohoda. Potlesk na otevřené scéně. Ale jak čas plynul, moje paní se měnila. Zneklidněla. Bolívala ji hlava, okřikovala děti. Nemocenská mi skončila a já šel znovu do práce. Kuchyň se opšt stala místem pro všechny a moje žena pookřála. Opět to byla ta veselá holka, laskavá k dětem, kterou nikdy nic nebolí. Jaké z toho plyne poučení ? Nikdy neber ženě kuchyň. Bereš ji tim právo rozhodovat o chodu rodiny. A tak se u sporáku jen mihnu, když je chuť na laskominy a vše je tak, jak má být.

Jessie a ratka (Bandy, 30. 05. 2009 12:12)

Mám pro Vás, dámy, uklidňující zprávu. Velikost ňader je zcela nepodstatná. Důležité je, kdo je nese. Doly Buster je pitomá kráva. A jaký má kozy. Jistě , lákadlo to může být, ale jistoty dospělých mužů jsou jinde. A na těch nedospělých Vám snad v tomto případě nezáleží.

radce (radek, 30. 05. 2009 11:31)

proč samozřejmě?ale napsala jsi to moc dobře,a ten závěr příspěvku,s tím nelze nic než souhlasit.
poslal jsem ti mailem něco o mém povolání,můžeš mi na oplátku poslat ty něco o svém?teda pokud to není tajné

vlastne ted jo (ratka, 30. 05. 2009 10:10)

ten posledni zdvojeny :o)))

jinak (ratka, 30. 05. 2009 10:04)

ja nikdy nic mazat na netu nechtela. Ani by me to nenapadlo :o)

jinak (ratka, 30. 05. 2009 10:04)

ja nikdy nic mazat na netu nechtela. Ani by me to nenapadlo :o)

ahoj (ratka, 30. 05. 2009 10:01)

vcera jsem tady nebyla. a tak jen strucne k tomu co pise radek. Samozrejme ma pravdu, ze je usporadani (rozhozeni roli) takove i makove. a vetsinou tyhle role vydrzi celkem dlouho pokud se snimi partneri identifikuji (jakoze takhle to byt musi a jinak to nejde) Fales a nespokojenost ve vztahu vede podle me k nemocem. lide z toho onemocni. Z vlastni nepokojenosti (ktera muze vyustit az v nenavist k cloveku ktery ma byt nejblizssi) i z nespokojenosti toho druheho ktery flusa furt kolem sebe a zasira prostredi.
Proc v tom ti lide ziji dobrovolne? Podle me z nevedomosti. Protoze je nenapadne ze to muze byt jinak a ze je to v jejich odpovednosti. V jejich vuli. ze nejsou obeti nybrz tvurci. ale kolik lidi "utvari" aktivne svuj vlastni zivot? vetsinou jen pasivne reaguji na to co je. a rikaji, to oni! to ona! to on! kdyby byli jini tak ja bych taky byl jiny... typicka obet.

Saty (radek, 30. 05. 2009 09:55)

Ti suproví budou zajisté ti,kteří ti zřejmě v ničem moc neodporovali.Pěli ódy na to,jak jsi inteligentní,sexy a touží se s tebou vyspat,naznačili,že by s tebou šli i klidně na výpravu k severnímu pólu,navštívili s tebou makčupikču,potápěli se s tebou mezi žraloky,zcela vážně by naslouchali tvému výkladu terie relativity a zbytečnosti chrousta.
Hmm,ještě že takový jako oni nejsem.Snad vyjma toho,že bych se nebránil tomu vyspat se s tebou.Tak nějak jsem vyčetl z netu,že jsi moc hezká ženská se šťavnatým seksepílem.Jenže to by jsi musela chtít i ty.
DD))Ale to zcela určitě nehrozí.

Víš ony všechny ženské nemusí mít stejný pohled na to,co je suprový chlap jako ty.Stejně tak nemusí mít všichni chlapi stejný pohled jako já na to,co je suprová ženská.

a možná jsou ti suproví v tvých očích obyčejní chlápkové,kteří si na nic nehrají,kdož ví?

Saty (radek, 30. 05. 2009 08:06)

Pokud si to Jessie a Radka přejí,tak to mázni.Pak ale i s mými reakcemi.I s touhle.Když už se tu ale nakousla ta ňadra..
Některé dvojky jsou mnohdy hezčí než jako pětky se blembající zvony.Záleží na vkusu chlapa.
A to okecávání,že na tom přece nezáleží a je přece důležité,jak bezva je jinak ta holka?Ta krása její duše?No nevím,nevím..ale hezky se to poslouchá.

pro Radku a Jessii (Saty, 29. 05. 2009 23:54)

Podle mně se dá i na netu dobře poznat s kým se bavíme. Nejde to hned, ale časem určitě. Velkou školou byl pro mě po tři roky chat. Tam se daly lehce poznat všechny kategorie lidiček, od seladonů, kecálků, namyšlenejch intelektuálů/lek a chytrolínů/nek, po ustaraný maminy, bezva holky a suprový chlapy. Chce to čas a pár diskuzí a víš koho máš před sebou. To že se někdo dělá krásným a že se chlapům nafouknou svaly je docela běžný v chatovejch seznamkách, tam už je riziko někoho odhadnout, tam už bych do odhadu nešla.

pro Jessii (Saty, 29. 05. 2009 23:38)

Jestli si to opravdu přeješ, tak to vymažu, ale nevim proč to chceš vymazat, je to takový bezprostřední a taky trochu srandy může bejt ne?

radce (radek, 29. 05. 2009 20:01)

Pak jsou samozřejmě různé jiné,všelijak propletené rodinné či partnerské a jiné vztahy.Každý z nás je má jiné,ikdyž se mnohdy vzájemně v něčem mohou podobat.Jen se o tom veřejně nemluví.A když tak,vždy jen o těch druhých.O těch svých má totiž odvahu mluvit pravdivě jen málokdo.

Radko (radek, 29. 05. 2009 17:25)

Jsou rodiny,kde si manžel nezajde ani po práci na pivo,chodí nakupovat,pere,žehlí atd..Nejistou odměnou je mu pak to,že mu ta jeho aspoň občas roztáhne své nohy.A to je mu i přes veškerou jeho dobrou vůli stejně jen semetrikou.Znám takovou rodinu,nebydlí až zase tak daleko.Není s podivem,že její dcera má stejně tak ochočeného manžela.
Obdivuji tu vůli a statečnost těch chlapů.Neposmívám se jim.Ani jejich drahým polovičkám.Je to jejich věc.
Jsou rodiny,kde dělá ženská dobře,snaží se,vyvařuje,pomalu ani sama nejí,aby se ušetřilo a ten její raději místo,aby ji byl oporou,je v hospě.Pak se pozdě večer vrátí domů v lepším případě v rozjařené náladě nebo v tom horším jako rozzuřený býk.I po letech se s nimi tyhle ženské nerozvedou.Samy by neobstaraly tolik peněz na děti,bydlení atd..Tak v tichosti sebe trpně snášejí osud.Nebo si to kompenzují jinde a jinak.Odnáší to děti.A to ne zrovna málo.Takových rodin je spousty.Jsou i horší případy,jak známe s médií.Stačí si povšimnout co nového na Nově.Připomíná to spíše černou kroniku.Ale to je to,po čem hodně lidí dychtí,to že někde něco hezky funguje a žije v pohodě přece nikoho nezajímá.

Jessie (ratka, 29. 05. 2009 16:59)

Fakt mi narostly :o)

radku (ratka, 29. 05. 2009 16:58)

jasne. coby bylo kdyby bylo. tohle tema me zajima. kolik vnitrni svobody obsahuje odpovednost. Kolik je v tom vule. kolik je v tom omezeni. neco jsem blogla u sebe na ratka.blog.cz. to je ale jine tema. zivot jako jedna obrovska smycka plna malych smycek.

... (radek, 29. 05. 2009 15:50)

místo chození do hospody

Radko (radek, 29. 05. 2009 15:45)

Ano chlap,rodič,partner(podotýkám,že to nemusí být zrovna manžel)měl by místo chození být raději doma u ženy a podporovat ji.Žel dost často tohle nefunguje.
Rozebírat v tomhle bližší souvislosti a stranit jedné,či druhé straně nehodlám a ani nechci.Odnáší to stejně vesměs nejvíc děti.

Jessie (radek, 29. 05. 2009 15:39)

 

Hodně lze vycítit.Někdy mám strach jen dýchat.Aby se nic nepoznalo.

DDD)) (radek, 29. 05. 2009 15:35)

No teda holky..nic nemažte,teda ne ty příspěvky.Nemusím už tolik mávat činkama.A datlovat tolik nebolí.

Saty, (Jessie, 29. 05. 2009 15:29)

prosím tě smaž mi ty dva poslední, já měla zas svou bláznivou čtvrthodinku, omlouvám se... Že prej každá kočka má denně bláznivou čtvrthodinku, kdy prolítne bytem jako šílenec, tak mě to taky bere :-).

Ježiš... (Jessie, 29. 05. 2009 15:13)

...opravuju, vždyť přece ty jsi psala, že ti s věkem narostly, omlouvám se.

ratko :-)) (Jessie, 29. 05. 2009 14:55)

A proč my dvě hned vykecáme, že máme malá :-))?

Jessie (ratka, 29. 05. 2009 14:28)

na netu se presto nekdy predstira. treba ze je nekdo jiny :o)) ale to nepovazuju za nic spatneho . myslim si ze to k virtualni realite patri. Zeny maji treba vetsi prsa a muzi vetsi svaly. A vsichni jsou hezky barevni a veseli :o)) ale radi se maji vsichni naprosto uprimne :o))

ratko, (Jessie, 29. 05. 2009 14:19)

ano, to si myslím taky, a na netu navíc nikdo nic od nikoho nechce, myslím nějaké výhody, protekci, práci a tak podobně, jako v reálu. Takže proč předstírat, že?

Jessie (ratka, 29. 05. 2009 14:06)

to ano, tomu verim ze to ten druhy mysli uprimne protoze ja to taky myslim uprimne. S umyslem potesit i podporit. tohle jo. myslim ze takhle to dela naprosta vetsina lidi. zejmena na netu, kde je malo zabran. a lide se projevuji volneji.
to jak se projevuji ale odhali jen malo. Vetsina zustava zakryta. nebo spatne vyhodnocena (prijemce nema spravne naladeno) co kdo je se pozna az v konkretni extremni situaci kdy pada naucene a odhali se jadro.

*** (Jessie, 29. 05. 2009 13:52)

"jak poznat co jsou sladké kecy a co skutečný názor" a ještě na netu, že jo :-)). Ale já myslím, že to jde vycítit i tak. Ne, co je skutečný názor, ale že to jsou hezká slova, která jdou od srdce a s úmyslem potěšit. Je prostě něco mezi nebem a zemí... :-).

treba priklad (ratka, 29. 05. 2009 12:37)

muz opevuje zenu jak je uzasna. nebe ji polozi k noham a v naruci ji bude nosit. basne ji slozi.

a kdyz je pak zena uvazana s deckem doma tak se vecer sebere a jde za kamarady do hospody. MIsto aby sedel doma s ni a podporoval ji psychicky :o)) klidne i bez basneni a zpevu.

Petre (ratka, 29. 05. 2009 12:33)

octem? abys videl jak se sknurim :o)))
abych neprehanela. Lichotky a sladke reci jsou jsou prijemne. a kdyz nejsou tak se taky nic nedeje.

kdyz ptacka lapaju hezky mu zpivaju :o)) takze kdyz me nekdo hezky zpiva tak zastriham usima. ale jen trochu :o))

Ratko, (pevasa, 29. 05. 2009 12:20)

už vím jak na Tebe: Octem :-DD

kecy jsou (ratka, 29. 05. 2009 10:47)

to co ti vychazi z ust: to blablablabla a skutecnost (ty rikas nazor) jsou ciny. jak se zachovas v dane situaci. co udelas.

takze otvirani pusy a vydavani tonu (nebo psani pismen) je neco jako peri na ptaku, nekdo ma pestrejsi a nekdo zplihlejsi, ale furt je to jen peri :o))

ratka (Bandy, 29. 05. 2009 10:23)

Pouč mě, prosím, jak poznat co jsou sladké kecy a co skutečný názor. Jak poznát, co je úlet a co výkřik zoufalství. Zejména, kdy se mluvčímu nemůžeš podívat do očí .
Bude Ti znít sladce, když řeknu, že Ti moc fandím ?

Bandy :o)) (ratka, 29. 05. 2009 06:16)

to nejde poznat pres net zda je muz na nekoho hodny. z kecu (je jedno jestli hodnych nebo ujetych) to nikdo nepozna.
jen ne prosim sladke kecy :o) alespon pro me ne. z tech se mi lepi a krouti huba. a ja jak mam tu hubu slepenou se pak ani nemuzu smat :o))) preju tobe i vsem ostatnim dobre rano a hezky dne. Poprselo a to je fajn.

Monice (Bandy, 29. 05. 2009 02:48)

Nebojím se, že se neubráníš. Jen jsem Ti chtěl dát pocit, že kdyby bylo zle, tak jsem u Tebe. Víš, mít dceru je první krok k paranoi.

Radek (Bandy, 29. 05. 2009 02:44)

Tvá ochota přiznat chybu a schopnost se omluvit Tě v mých očích řadí mezi gentlemany. Jenže ty sám odmítáš gentlemanem být. Budiž. Zůstaň kým jsi. Ale na holky buď hodný.

Pevasa (Monika, 29. 05. 2009 00:03)

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Radkovi (Monika, 29. 05. 2009 00:02)

:-D No, právě, nerozčiluj mi tatu, mě můžeš, já už mám vyrozčilováno z minulosti do konce života, hodlám si ho teď prosmát:-D a vůbec, nakropila jsem ti dost, mazej žehlit.:-D

pevasovi (radek, 29. 05. 2009 00:00)

nejsem gentleman..nekoukám na dá mi nebo nedá mi.prostě na to jdu..teda...dřííív..ahoj Peťo..

(radek, 28. 05. 2009 18:29) (pevsa, 28. 05. 2009 23:56)

o to mně ani tak nešlo, jen se mi zdá, že jaký byl kdysi denní výřad dam nepíše gentlemoun...

monice (radek, 28. 05. 2009 23:48)

Dík,aspoň v té ješitnosti jsem nejlepší,dyť to furt říkám.Na to Radka ani Hanka nemá,a ty už o tom něco ví..DD))

Monice (radek, 28. 05. 2009 23:42)

Věřím ti Moni,tvou průhlednou omluvu beru....hihi..néééééééé.Bandyho by už z mých keců mohla fakt klepnout pepka,mě záhy jistojistě depka.Ale všecky deštěm zpité, nadbytečné záclony sééém.Operu si s nimi i melancholii.Ženskou toho jména bych vskutku nechtěl mít trvale za partnerku.I den je vždy delší než věčnost.A což teprve toho prádla k žehlení..
No potěž..DD))

k hluché trubce (Monika, 28. 05. 2009 23:34)

No jo, já se fakt musela tomu duelu-duetu Ratka-Radek chechtat...dost dobrý, myslím, že to neustál Radek, pozval si na pomoc ty "hluchý trubky"-:-D, neboj, ty výkyvy v počasí jednou přestanou:-D
Bandy, díky za opateru, ale já jsem stála a stojím na vlastních nohách a vždycky stát budu-než padnu:-D, ale bylo to od taty milé. Na druhou stranu mi trubky od tebe-Radku-polichotily, protože mám opačný problém-slyším, co nechci.......díky:-D

Radkovi (Monika, 28. 05. 2009 23:15)

Ale já se nerozčílila, já se hihňala...vždyť se netajím tím, že jsem "mírně" praštěná.:-D....no, hlavně, že máš ten déšť. Jo a taky jsem nereagovala, ne proto, že se bojím nebo držím basu s babama, ale proto, že jsem si to nestihla ještě přečíst, což jsem už psaláááá.......:-D......odešla buřina, snad to stihnu, chodím z práce pozdě večer.......:-)

ale to (ratka, 28. 05. 2009 21:13)

vypraveni vlnek bylo moc hezky... radku, cas je nejvetsi carodej. splni kazde nase prani. a to muze byt pruser.

hmmmm (ratka, 28. 05. 2009 21:09)

takovy smutny konec predstaveni... ze ja blbec si vubec kupovala listky :o/

Dandy (radek, 28. 05. 2009 20:59)

Omlouvám se tobě jako prvnímu a nejdu ven na tu procházku.Hanka je ouklej,nejen tvá dcera.Do málokoho se tak krom Radky,Dášenky,Tebe(a možná i jiných,chodících sem jen číst),navážím.Situace je natolik vážná,že ji nechci dál zlehčovat.
Že nevíš vo co gou šlo mezi Radkou a mnou,za to nemůžu.V podstatě nikam nic nešlo.To si jen dvě vlnky na moři vyprávěly příběh o moři.
Ale aby jsi neřekl,tak se tvým dcerám rád omluvím.
Ještě jsem natolik nedospěl,abych si tohle nemohl dovolit.

Takže se tímto veřejně Radce,Monice,Dášence a Hance veřejně za svou duševní a duchovní zpustlost omlouvám.
Ani vlastně nevím kolika lidem,co tohle čtou..
Dobrou noc

bandy (ratka, 28. 05. 2009 20:58)

jezisi,uz jsem z toho uplne hin :o))

ratka (Bandy, 28. 05. 2009 20:47)

Dělá mi radost, že jsi. Dělá mi radost,že se bráníš.Políbím Tě na tvář a dobrý. Ju ?

radku (ratka, 28. 05. 2009 20:46)

a jake je tvoje povolani? jestli to teda neni tajna informace

radku 20.40 (ratka, 28. 05. 2009 20:45)

si to jeste rozmyslim. jista si nejsu :o)

Radko, 28. 05. 2009 20:40) (radek, 28. 05. 2009 20:42)

jsem na sebe poněkud zapomněl..

Radkovi. (Dandy, 28. 05. 2009 20:41)

Jak dlouho umíš rozlišit muže od žen ? Jak dlouho víš, že ženě se neříká nic, co by ji nelichotilo ? Jak dlouho víš, kdy ve společnosti můžeš působit jako rušivý element ? Nebo ještě nejsi dospělý ? Označit za hluché trubky mé dvě dcery a další ženy, které řadím mezi nejlepší ze svých přítelkyň není jen hrubost a neomalenost. Brutalita to je. Ocenil bych Tvou omluvu. Ne mně. Každé z těch vzácných žen zvlášť. A nejsem si jist jestli to postačí.

neblbni (Radko, 28. 05. 2009 20:40)

tvá ješitnost je menší než moje,tož musíš sakra uznat..další námitky se zamítají DD))Asi se dám k zedníkům..
upřímně,docela by tu bez tebe bylo prázdno,zrovna tak jako v mé šrajtofli

Bandymu (radek, 28. 05. 2009 20:36)

 

Víš,ani si nepřeji dospět.Tak jak jsem mi to vyhovuje.Myslím,že nejsme ve při.
Sice venku prší,ale půjdu na vzduch se projít po trati.

bandy (ratka, 28. 05. 2009 20:33)

tatko :o) kdy jsem zvedla mec hec? myslis ten posledni legracni komentar? jen jsem si predstavila jak si me radek predstavuje. jako hroznou semetriku. chtela jsem ho potesit :o) klidne delani radosti jinym vzdam

radek a ratka (Bandy, 28. 05. 2009 20:25)

Čím dál méně zábavné mi připadají Vaše půtky. Už víte, proč jste ve při. Já ještě nenašel stanovisko ani jednoho z Vás, já nepoznal vo co go. Ale u nás na Hané jsme pomalejší. Jenže Radek mě poučil o ješitnosti a pak sám nese její výsostní znaky. Můj kyblíček, moje lopatička a jdu si na svůj písek. S tebou nehraju jsem lepší. Nejen v té ptákovině , o kterou se dohadujeme, ale ve všem. No a ratka, zkušená z poklidných domácích rozprav vítá příůežitost zvednout meč. A proč ? Oba jsou ješitní. Potřeba mít poslední slovo je vlastní dětem a pak těm, co přes věk nedospěli.

si říkám (Radko, 28. 05. 2009 20:23)

proč je všude tolik požárů.Ale to neva,aspoň mají chlapi co hasit,pak z žízně líhnou se další draci..to je ten správný koloběh..DD))

Dášence (radek, 28. 05. 2009 20:09)

modrá krajina mraky vdechuje,ta krása
ze záclon zvlhlých vítr slzy tu střásá
jak jsou sladké je jich moře,dračí oči plní sůl
kdo ochutnat bojí se,navěky zůstane,jako ten kůl
svatosti svou k němu přivázán jako stárnoucí vůl

No ja kdyz jsem (ratka, 28. 05. 2009 19:58)

rozpumpovana, tak to je teda hrozne :o))) draky si davam k snidani a riham ohen.

dáško (radek, 28. 05. 2009 19:23)

Nzval jsem tak ty,které tohle všechno jak předpokládám v zákulisí čtou,ale raději nereagují.Třeba se strachu,jestli by vhodně reagovaly a nerozpumpovaly Radku či Hanku.
No tak jsem trubec,booože.hihi
Nenadarmo mi všude říkají krtek,rarach,rýpal,reboš,hm...je třeba se sebou něco udělat,asi budu raději skládat medem oplývající básničky,říkat co se sluší....sakra já se nezměním,jasně se vidím.
Promiň Krajinko..
Venku se čerti žení,jdu juknout na tu nádheru jistě poslanou od Monky,když se rozčílí,hned je tu déšť.
No vida,pak že to neumí..DD))
Dík.

Radek (d.a.sha, 28. 05. 2009 19:01)

Nechápu proč ten titul "nahluchlá trubka" slyším ještě docela dobře.Trubka ...k tomu se nebudu ani vyjadřovat...někdy stačí nic nenapsat a stejně je to špatně:-))

pevasovi (radek, 28. 05. 2009 18:29)

Nejsem na kluky.Homosexuály ale nijak nezatracuju.Když s tím nikoho neotravují a je jim dobře.Proč ne?Jen mě už ta pinda ušatá tolik nepřitahuje.Té jsem si užil až privela.Někdy i tři partnerky za den.Nevěděly to.Ve všech možných kreacích.Je ovšem zřejmě marností,abych ti tenhle můj nynější pohled dokázal nějak uspokojivě objasnit.Nestěžuju si,ani se tím nechválím.Prostě to tak je.Spát s někým a být s někým není totéž.
Knihy Hausmanna s tím nemají co do činění.Nemám tentýž pohled jako on,v něčem si ten můj s jeho ale ničím neodporuje.Jen tohle prostě někdo hodil na papír.A já na sklo.

Tak nevím Radku (pevasa, 28. 05. 2009 17:57)

když Tě ty baby tak ser.., nejsi na kluky? Jsem dědek, ale baba je baba i když mě štve... :-DD

Moni (radek, 28. 05. 2009 17:33)

Zas až tak nahluchlá trubka nejsi.Na rozdíl třeba od Dášky.Ale moc dík za upřímné přání deště.Vím,že musíš s ženskýma držet basu.Jinak by tě rozcupovaly.V něčem vy baby umíte být lepšími než chlapi.A to držet pospolu,když se jedná o chlapy.To většina chlapů,díky vám ženám neumí.
Kam nemůže čert,nastrčí babu.Dle mě pravdivé a za tímhle tvrzením si stojím.Jakkoliv,ale stojím.

saty,radce (radek, 28. 05. 2009 16:38)

Setkáte-li se s ženou,která vám zůstala dlužná odpověď,pak se jí dobře podívejte do úst-zcela jistě nemá jazyk.
Wiliam Shakespeare

pro Ratku (Saty, 28. 05. 2009 12:57)

Tak zbyla chvilka po obědě, v rychlosti jsem to zkoukla a musím s tebou souhlasit Radko, nesoutěžila jsi, protože jsi neměla soupeře, ale přece jen vítěz jsi. Také chci připít na hloupost poraženému a tudíž druhé straně... na zdraví...cink cink.

(..., (Monika, 28. 05. 2009 11:41)

Tož si to teda musím celé přečíst, abych se dozvěděla, proč jsem hluchá trubka, neříkám, že ne, ani ano,až bude víc času, juknu, dlouhé polemiky nestíhám, je dost jiných aktivit i práce....., ale jsem děsně zvědavá...:-D:-D:-D........posílám déšť, jestli se zadaří, i od trubky bude dobrej.........hehe.....:-D

radku (ratka, 28. 05. 2009 07:49)

ja si odnasim pouceni :o) preji ti draku hezky let

radek (radce, 27. 05. 2009 23:25)

nic jsem krom zmatků nepřinesl...ale konečně si můžu odnést v klidu kýblíček a lopatičku.

teckam (ratka, 27. 05. 2009 21:49)

nesoutezila jsem. neni vitezkyne. neni porazeny
kazdy at si odnese z rozhovoru co chce.

jsi nejlepší (..., 27. 05. 2009 21:33)

saty,jessie,krajinka,monča a jiné jsou zřejmě hluché trubky,asi tiše s tebou souhlasí..ani nepíply,tož teda na zdraví vítězkyni,a na hloupost poraženému

radku (ratka, 27. 05. 2009 21:25)

to cumim :o)) je s tebou sama legrace

... (Radko, 27. 05. 2009 21:19)

tvůj muž ani žádný jiný nikdy nevyváží tvou duchovní vyspělost,to by nedokázal vyvážit žádný muž...radko...halooo,už jsi?no konečně že už..

radku (ratka, 27. 05. 2009 21:09)

a to je zase co??? nejake divadlo? narodni :o)

radce (radek, 27. 05. 2009 20:56)

Nejsem žena,ale mám pocit,že ty seč úporně a marně snažíš reprezentovat všecky baby ve všech věkových kategoriích.(duchovních i hmotných)Jsi v téhle činnosti docela ubohá a sebe ponižující se.
O zenu,budhismu...no víš "hodně"..nic pro mě..
ahoj

radku (ratka, 27. 05. 2009 20:45)

takovi muzi me obchazeji obloukem v uctive vzdalenosti

radce (radek, 27. 05. 2009 20:41)

Znala jsi Schopenhauera v té době?Že on on o tebe tehdy nejevil zájem?No dyť víš své.DD))

radku (ratka, 27. 05. 2009 20:37)

zeby se zeny dostavaly? a kdo je rozdava :o)

Bandy (ratka, 27. 05. 2009 20:30)

kimci delas z redkvicek? napis recept

radku (ratka, 27. 05. 2009 20:29)

hehehe, Schoppnhauer byl znamy sovinista :o)jestli se nepletu zak zadnou babu nemel. asi ho zadna nechtela (se nedivim) :o))

Bandymu (radek, 27. 05. 2009 18:42)

Kdysi jsem od tebe četl,že nic takového jako duše není.Ale jsem drak,co všude jen vnáší zmatky,takže je možné,že se opět mýlím a blbě chápu.

radce,saty,bandymu (radek, 27. 05. 2009 18:13)

Dostaneš-li hodnou ženu,budeš vyjímkou,dostaneš-li zlou,zůstaneš filosofem..
(Sokrates)
Jaké štěstí,že jsem potkal obě..(drak)

Ješitnost žen,i kdyby nebyla větší než ješitnost mužů,má tu zlou stránku,že se vždy vrhá na hmotné věci,totiž na jejich osobní krásu,cetky,vyšňořenost a nádheru.Ješitnost mužů se naproti tomu soustřeďuje na nehmotné přednosti,jako rozum,učenost,statečnost..apod.
(Arthur Schopenhauer)

..Drahý Arthure,to byly kdysi vskutku nádherné časy.Buď šťasten,že nevíš,co všechno se změnilo..

Radkovi (Bandy, 27. 05. 2009 18:01)

Jak je možno zříti i Einstein se může mýlit. Chceš jmenovat ?
Coco Chanel.Ema Destinová. Marie Currie, Ginger Baker.Indíra Ghándí.
Není moudrý jen ten, kdo vládne matematikou. Moudrý je i ten, kdo vládne lidskou duší.
A pak ty rajdy. Nadržená Eva v ráji, děvka Salome tančící za hlavu světce, Marata taky kuchla ženská. Ještě pochybuješ o síle žen ? Kateřina Velká, Marie Terezie,Golda Meyerová a její nástupkyně. Železná lady, Merkelová a Hillary Clinton. Co a o co dělají ženy hůř ?

Bandy (ratka, 27. 05. 2009 17:47)

mas pravdu. ja samozrejme hned zacala zametat pred vlastnim prahem :o) ale ted bezim cvicit taichi. at jsem krasne harmonicka. preji hezky vecer vsem :o))

Jessie (Bandy, 27. 05. 2009 17:40)

Ty znáš odpověď. Zkoušíš jiné odpovědi ? Já nemyslím, že ti, co pobíhají kolem šílenců jsou šílenci. Ať si pobíhají, jen můj salát, prosím, nepošlapat. A poznat kdo je šílenec ? Hned jak to zkusím, jsem jim já.Tak to nezkusím. Já chci být milenec a přítel. Podejte ruku , šílenci.

Jessie (ratka, 27. 05. 2009 17:32)

no kdo? prece ti sami silenci. vrana k vrane seda. a rovny rovneho si hleda :o))) vezmu si k srdci.

ratka (Bandy, 27. 05. 2009 17:30)

Nevím, komu dát přednost. Než jsem sesmolil svůj text, přibyli další. Nuže ratka (Nevím, jestli Ti smím říkat jinak).Jsi první. Bude to tím, že má důvěra v Tebe narůstá a... jsi holka.
Nuže. Já se neptal, co je budhizmus. Já si nechtěl brát medaile za to, co o budhizmu vím. Já jen nahodil otázku, jak se liší od křesťanství. A musím přiznat, že jsi dost dobrá. Jestli pořebuješ nakopnout, vystrč zadek.Udělám to bosky. Asi se mi to bude líbit.Můj mejl jistě znáš.

radku (ratka, 27. 05. 2009 17:30)

myslim ze zeny nejsou tak jesitne jako muzi :o) Proc se kurna vzdycky nafouknes kdyz naznacim ze muzi i zeny jsou rovnopravni? ze tam i tam jsou takovi i makovi. A byt zenou prece neznamena ze ma uplne vylizanou makovicu. Prece Einstein spolupracoval s MIlevou a ta pry byla i puvodni autorkou teorie relativity. proto ji taky venoval NObelovku.
ja vubec nejsem dokonala ale snazim se nebyt otravna (nekdy se nedari). Stejne tak se mi nelibi kdyz muz otravuje me. to prece k dobremu vztahu patri. vzajemny respekt.
zeny te nemusi jen milovat nebo nenavidet. Muzou byt prece i kamaradky i partnerky. Jsou nedokonale. Stejne jako muzi jsou nedokonali. Zalezi koho si vybereme. vetsinou se to da odhadnout predem "koho si pres tu vodu neseme" :o)) je to nase rozhodnuti. co jsem si prenesli to pak mame :o)

ratko :-) (Jessie, 27. 05. 2009 17:24)

A kdo jsou ti, co běhají kolem těch šílenců a upozorňujou na ně :-)?

pokud je nekdo (ratka, 27. 05. 2009 17:20)

spokojeny s tim jak zije a co zije tak prece nebude chtit nic menit. A ani neresi nejake ego.ani svoje a ani cizi. to jsou pohodovi bezproblemovi lide.
Pak jsou ale ruzni silenci co behaji kolem jinych a furt nadavaji co delaji jini spatne :o)).
Pritom kazdy ma svoji vlastni hromadku a tou se behem zivota prohrabava (nebo neprohrabava kdyz ho to nebavi). Je blby kdyz hrabe podezrele casto v hromadkach jinych a tu svoji nechava nedotcenou :o))

Ještě o Zenu (Bandy, 27. 05. 2009 17:14)

Nesl jsem přes vodu několik žen.Svou paní i před svatbou a svou dceru. Ty nezahořely. Byly v plamenech před vodou. Několik jsem jich nesl přes potok, někdy s úmysly ne zcela čistými.V naději, že zahoří. Pokud si pamatuji, přenášel jsem je jinýmu. Jednou jsem selhal. A téměř každý den dodnes, slyším výčitku:"Proč si mě nepřenesl. Vždyť já ho tolik milovala." Bože, jakej já jsem vůl.
A Ježíš vodou prošel suchou nohou a žádnou na to nesbalil. O tu rybu, kterou nakrmil zástupy mi ani nejde. Jen, že jsem nebyl u toho vína. Se mně opravdu nic nebude. Jen věčnej vůl.Jdu meditovat. Pajtli mi čakru.

radce (radek, 27. 05. 2009 17:09)

Žiješ prostě pravdu,jsi jí.Proč by ti to neměl nikdo věřit?Já zase tak dokonalý a uvědomělý jako ty nejsem.A ani po tom netoužím.Aspoň se mám furt co učit.Mnichy si přenášej kde chceš,ještě dobře,že nejsem mnich.
Nemám už co říct.Jdu si fakt pustit toho krtečka.

Mnohé ženy používají moderní vynálezy techniky a přitom o principech jejich fungování mají asi takové vědomosti,jako kráva o fyziologii rostlin,které s takovou chutí požírá.

Ženy by se měly podpořit-jako ostatně ve všem-i v jejich vědeckém rozvoji.Nikdo ale ať mi nemá za zlé,že na výsledek tohoto snažení se dívám skepticky.Mám přitom na mysli jisté brzdy v ženském organismu,které sice považujeme za přirozené,které nám ovšem brání,abychom jejich vyhlídkám na úspěch přisoudili stejné měřítko jako vyhlídkám mužů.
Albert Einstein

Bandy (ratka, 27. 05. 2009 17:01)

Buddha je princ, ktery kazal uceni o 4 uslechtilych pravdach. Kdo ma zajem muze si jeho zivotopis precist. A je to velice zajimavy zivotopis. Vsazeny do doby stare Indie dava zajimavy obraz o rozlozeni a zapasu tehdejsich sil.
Ze se pak buddhismus rozsiroval dal (nebo i mizel) souvisi samozrejme s tim jak se ho skoly a zda dostal podporu tamnejsich vladcu.
Tehdejsi oficialni hinduismus (Brahma, Siva) propagoval jasny aparteid a byl uzavreny sam do sebe. Buddha udelal "diru" do jejich sebestredne spolecnosti a vtahl do sveho uceni vsechny vrstvy obyvatel. Nejen ty vyvolene (nejvyssi kastu) ale to je na dlouhe psani. At je to jak chce, uceni ktere pomaha lidem a rozviji jejich uvedomeni si sebe (neotupuje) je podle me dobre uceni.
to ze existuji mnisi tocici mlynky a neumejici cist je poplatne prostredi v kterem ziji. Je to zpusob jejich ziti. Kdyby zili u nas, tak by byli mozna stejni jako my. a postupne by prevzali i nase hodnoty. nelze srovnavat nesrovnatelne.
kazdy si svoji cestu jde sam za sebe. a rozhoduje se presne tak jak zrovna povazuje za spravne. a v ty smycce je podstata. (i podstata uceni)

radku (ratka, 27. 05. 2009 16:47)

neznam moc mnichu v okoli (pokud mame mluvit o praxi) vlastne neznam zadneho. takze ten pribeh je cira teorie vycucana z prstu. nebo ty jsi mnich? a nesls zenu pres reku? a pomiloval ses pak s ni? pokud ne tak...prrrr
kazdy zijeme to co jsme. ja nejsem mnich. presto bych klidne prenesla muze pres reku a kdyby moc skemral tak bych mu mozna i dala :o) a kdyby pak otravoval tak bych ho pretahla klackem. clovek poda prst a hned by mu sezrali celou ruku. ale to je taky jen teorie.

zkus se radku vzit do hlavy zeny s tremi detmi, ktera udela cokoliv na svete aby se tem detem dobre vedlo. protoze je jejich mama. Ktera si uchovava svoji nezavislost aby si nikdy nemusela rict ze zustala s muzem jen proto ze musela. ktera muze kdykoliv odejit. a dava tuhle moznost i muzi. pro kterou byly jeji deti vzdycky samostatne a svepravne bytosti od narozeni. Ktera se stale uci.
Kde je zena ktera se svisa, omezuje a obtezuje? odkud to prosim te mas tyhle predsudky... najdi si takovou co te nebude otravovat. ale nemlat ji pres hlavu predem. jakoze preventivne, co kdyby prece jen otravovat chtela :o)))

Bandy (radek, 27. 05. 2009 16:44)

Jsi špatný bankéř,když jsi s tímhle nepočítal.Mniši točící mlýnky za nic nemohou.Dobře jim tak.
Co je budha?V tvé otázce je i odpověď.

Bandy (radek, 27. 05. 2009 16:37)

Egoismus je jednoduše řečeno naše vlastní sobectví,přivlastňování,nevědomost o sobě samém.Ego znamená z latiny já.Každý říká já.Já jsem.Já jsem inženýr,já jsem takový osel..atd..
Co je však ono já,které tohle vše říká?Můžeš mě tohle ty na oplátku zase objasnit?
Možná vše ještě více zamotám(jak už je mým zvykem),když si troufnu říct,že individualita není totéž,co osobnost.Co na to říkáš?

Budhizmus (Bandy, 27. 05. 2009 16:35)

Budhizmus že není náboženství ? A co . do prdele , je Budha ? Pokladní v marketu ? Co za podivní bankéři jsou Brahma a Šiva ? Neberte si to osobně, ale s tak hlubokou neznalostí jsem nepočítal. Viděl jsem v Tibetu mnichy točit modlící mlýnky. Jen málo z nich umělo psát.

radek (bandy, 27. 05. 2009 16:12)

Nerozumím preferenci slova ego. V latině i řečtině je to "já". Stav ega je blbina, až je mi nevolno. V literatuře filozofů je ego jedinec. Plnohodnotný jedinec s potřebami a touhami. Ego není nemoc. Já jsem ego. Ty jsi ego, ale pro sebe. Víš jak dlouho trvá člověku, než pozná své ego ?Několik měsíců od narození. Kdy poprvé sám rozhodne, že tahle kašička mu nechutná. A najednou je tu bytost, která se rozhoduje za sebe, Já, mámo, ty tvoje glajdy nežeru. Radši se mi podívej do plen.
Tím jsem chtěl sdělit, že ego není žádná mystická forma. Ego jsem já. Egoismus v češtině je jájáismus.A není to o tom co ve mně je. Je to o tom, co tam dám.

o necitelnost mnichů (saty a radce, 27. 05. 2009 15:55)

Znáš jistě zenový příběh o dvou mniších.Kráčeli spolu bok po boku až přišli k řece,kde lepá žena hledala mělký brod.Jeden z nich snažící se být stále v meditaci,nevšímaje si jí,překročil řeku a šel dál.Druhý vzal ženu v náruč a přes řeku ji přenesl.Postavil ji na zem a pokračoval dál v cestě.Jeho kolega mu ihned vyčetl,že tohle se přece na mnicha nesluší.Načež ten mu odpověděl:"Přenesl jsem ženu přes řeku,proč ty ji stále neseš?"
Je to kouzelný příběh..
Dovolím si zde příběh poněkud rozvést..
Když mnich ženu nesl v náručí,zahořela ona k němu žhavým plamenem.A řekla mu,jestli by se s ní nepomiloval."Měj se mnou soucit mnichu!"Mnich jejímu přání vyhověl a nic nepředstíraje se s ní skutečně pomiloval.
Poté se s ženou rozloučil a kráčel dál.Žena se nad jeho chováním však nepříčetně rozlítila.."Jak mě zrovna teď můžeš opustit?!Ó jak jsi zlý a bezcitný mnichu!Vždyť tebe tolik miluji"!!
Holt mniši jsou necitelní..DD))

radka (ratka, 27. 05. 2009 14:29)

praxe je vhled. To co ziju, kazdy krok, slovo, gesto, to co jsem.
A co jsem? nevim...
pokud nekdo zacne tvrdit, ze on vi, tak ho hned prastim mezi oci :o))) to aby vedel jeste vic :o) ale to jen zertuju :o)

radku (ratka, 27. 05. 2009 13:51)

co si pod tim predstavujes? Meditovat dve hodiny denne? Najit si "svoji" skupinu a vymetat s nimi vsechny kouty? vzajemne si houpat vajca jak jsem uzasni? Tak zrovna tohle jsem zkusila. MOzna bych mohla ucit (nabidka) ale necitim v sobe touhu to delat. a ani povinnost to delat. zatim

radce (radek, 27. 05. 2009 13:40)

Je obdivuhodné,kolik toho o zenu,budhismu a filosofii víš.Jako asi málokdo.
Opakování prý jest matkou moudrosti.Zase něco,čemu nemusím věřit..
Co mi bude platné,když budu teoreticky dopodrobna na suchu vědět o tom jaké je to umět plavat ve vodě?Nebo se někomu snažit popsat,co je jablko?Je třeba skočit do vody,a do jablka se zakousnout,pak tohle veškeré vědění a vysvětlování je pasé.

tri tecky (ratka, 27. 05. 2009 13:34)

jakmile se nekdo zacne takhle vymezovat tak je jiz.... :o))

ja obycejna uvazuju obycejne. mozna je to jen symbol. mozna existovala postava Buddhy jako symbol jeste pred tim nez princ procitl a zacal ucit.

... (radko, 27. 05. 2009 13:17)

Trochu si to pleteš,není filosofií,nýbrž ryzí praxí.To filosofové,majíc praxi teoretiků z tohohle udělali budhismus.Nemá to pranic dočinění s historickou postavou Buddhy.
Když mi budeš tvrdit,že strom,který nikdo nevidí,existuje,nebudu se z tebou přít.Když mi budeš tvrdit,že kočka bude rodit hrušky,nic s tím nenadělám.
Pokusím se ti tedy aspoň něco zatančit.Ale není to tanec opilého derviše.

BAndy (ratka, 27. 05. 2009 13:01)

Buddhismus je filosofie. Koho tato filosofie zajima muze si o ni cokoliv kdekoliv a kdykoliv precit.
nic neslibuje
nijak netresta a nijak neodmenuje
ze jsou ruzne odnoze je jina vec. to jsou pak ruzni vysvetlovaci a skoly ktere na sebe nevrazi a treba se i ruzne postuchuji a vzajemne si nadavaji :o))
ale to je lidske. prave to lidske vysvetovani nevysvetlitelneho jsou ty zabavne tanecky. a hry.
kazdy si svet nejak vysvetluje.
a to jak ho vysvetluje buddhismus je jedine vysvetleni ktere (zatim) ladi plne s fyzikou. a proto ho obcas pouziju. ale jen obcas. svet si vysvetluju samam pro sebe od detsky let. nepotebuju k tomu tanecky nabozenstvi.
a filosofie me zajima.

Bandymu (radek, 27. 05. 2009 12:31)

Budhismus není náboženství jak je mu mylně přisuzováno.V pravém slova smyslu nemá ani s žádným ismem nic společného.

saty (radek, 27. 05. 2009 12:28)

Zen nemá s kulturou či národem nic společného.Natož pak s myšlením.Slíbil jse,že k tobě nebudu reagovat.Reaguji.
Zkusím,aby se to už ale neopakovalo.
Balím kýblíček,lopatičku a jdu si pustit pohádku o krtečkovi.

ratka (Bandy, 27. 05. 2009 12:21)

Jen jestli nejdeš z deště pod okap. Zen, nemýlím-li se, je jedná z odnoží budhizmu. Budhizmus je náboženství. Ale křesťanství je taky náboženství. I křesťanství slibuje sundat chomout a oprostit od balastu. Každé náboženství slibuje cestu ke svobodě a spáse.A krásný posmrtný život. Tak jaký je rozdíl ? V konečném efektu nevidím žádný. Nic z toho se nakonec nesplní. Takže rozdíl je jen ve zvolených postupech. Jiná legenda, jiná metodika ale cíl stejný.

tao které lze pojmenovat není tao (radek, 27. 05. 2009 09:21)

Na co jsem chtěl poukázat či říct jsem řekl.Dalším řečněním bych se už jen opakoval.Dle Saty se dál jen snažil nafukovat ego.Nemáme ego,jen jsme více či méně ve stavu ega.A nač vytvářet někomu další zmatky?Koho svět baví a nechá se jím vláčet,doslova si libující v závislostech,namlouvaje si že vše je tak jak je...a má být?Proč ne,kdo chce kam,nechme ho tam.

Tráva roste sama
krávy se pasou
hory vdechují mraky

Saty (ratka, 27. 05. 2009 06:35)

on clovek vekem a zkusenostmi prijde k urcitemu prirozenemu pohledu na svet. A najednou je velice prekvapien jak to souhlasi s tim co nekde slysi nebo si precte. Nekdy ho to uplne prasti pres palicu. taky hned uvidi strojenost modnich duchovnich smeru. jak s lidmi cvici.
zen je jako otevrena kniha. NIc ciziho. naopak je to vsechno kolem nas. akorat by se clovek nemel svisat na nejaky pravidlech ci dogmatech. vysdvetlovat. To si pak sam nasazuje chomout. Zen mu ho naopak pomaha sundat a uvidet. prokousat se pres hromady balastu. on se vetsinou prokouse sam a najednou se uvidi.

pro Ratku (Saty, 26. 05. 2009 23:00)

Zen sem, zen tam...jako laik se k tomu nemůžu vůbec vyjádřit, ale nedá mi to. Zdá se mi to jako hra ega na to, kdo co o tom víc přečetl a jaký je znalec. Je to odlišná kultura, odlišné myšlení, kterýmu rozumí jen ten národ, kde to vzniklo. My si můžem jen hrát na to, že to chápem, ale asi to nebude to pravý ořechový. On se život od ideí a velkejch myšlenek podstatně liší a snažit se podle těch ideí měnit svůj život je podle mě blbost. Každej by měl zůstat sám sebou.
(ratka, 26. 05. 2009 18:30)tohle je naprosto úžasný, začínám bejt závislá na tvejch komentářích.:-DDD

pro Jessii (Saty, 26. 05. 2009 22:44)

Tak to ses teda sekla, neprotestuju, naopak souhlasím. Láska je síť, nebo taky
závislost i určitá nesvoboda. Každej z nás má svoji síť a někdo nejen jednu.
Jsou to závislosti na něčem, co máme rádi -- na tom koho milujem, na přátelích,
rodiče na dětech a děti rodičích, třeba i na dobrým pití, u mně kafi a čokoládě,
u tebe jak píšeš na compu a mužích, ale v podstatě je to závislost na netovým
přátelství a komunikaci, která ti něco přináší, jinak bys to nedělala. Každá síť
i když svazuje, něco dává, něco co by nebylo, kdyby nebyla síť.
Já si nedokážu život bez těch závislostí představit. Je to síť,
kterou si dáváme dobrovolně, bez ní by nám bylo smutno. Myslím si,
že člověk, kterej v sobě udusil všechny závislosti ať na něčem, nebo na někom,
tak je citově mrtvej. Bez těch krásnejch závislostí, ke kterejm se člověk
rád vrací a rád je dělá, by to asi nestálo za nic.

ano, d.a.sho, (Jessie, 26. 05. 2009 22:20)

Bandy píše hezky :-). Dokáže povzbudit, uklidnit, pobavit, rozveselit. Používá řeč k porozumění, ne k vytváření zmatků :-).

Bandy (d.a.sha, 26. 05. 2009 21:41)

Bandy opět boduješ...moc hezky napsáno...;-)))))

sakra! (radko, 26. 05. 2009 21:33)

 

běžíš se svými kýbly,počkal bych na tebe..nejsem už nejmladší,nechal bych se doběhnout?ach ty kopečky..

radku (ratka, 26. 05. 2009 21:31)

nerikej ze jsi tento hento prislusnik delnicke strany :o/ prece musis mit i sandaly. nebo holou, muze byt v ponozce... :o)

tak beham s temi kybly (ratka, 26. 05. 2009 21:27)

a vlezu do predzahradky. a tam zrovna bezi dva mladi sikovni hosi. Tak jsem rychle skocila do tenisek a rozbehla se za nimi. Klukovi jsem jeste stihla zakricet mezi dvermi ze v devet musi do vany. a tak za nimi bezim a funim a najednou prisel kopecek dolu a ja teprve zjistila ze nemam podprdu. no blby :o/ ale nejak jsem to zvladla a citim se bozsky.
mate na me hosi dobry vliv :o)

radce (radek, 26. 05. 2009 21:24)

"Muč mě!"úpí masochista.
"Ne!"zaburácí sadista.
Kopl bych tě,však mám jen obuv s ocelovou špicí.
Ale nakrémování nezaškodí.?Aspoň tak déle vydrží.

Bandy (ratka, 26. 05. 2009 20:12)

proc si stezuju? protoze :o))protoze potrebuju nakopat na prdel. a protoze me vsichni maji radi a furt me chvali, tak si musim nakopat sama :o/

zivel taky (ratka, 26. 05. 2009 20:10)

postupne slabne...penici klokotava voda se nori do kalnych vod rek. chvilku je zmatena ale pak se necha valici masou unaset porad dal. a za chvili zapomene cim kdysi byla.
a spousta jinych potucku vyvera prysti ze zeme. cerstvych a zarivych. klokotaji a vesele zblunkaji. nevedi kam tecou...

ratka (Bady, 26. 05. 2009 20:07)

Stará japonská moudrost:
Chceš-li být šťastný jeden de, opij se.
Chceš-li být šťastný jeden rok, ožeň se.
Chceš-li být šťastný celý život, pořiď si zahrádku.

Zahrádku máš, tak proč si stěžuješ ?

.... (radko, 26. 05. 2009 19:22)

Jsi živelnina o)dyť to furt říkám,žádné olizování nějaké mícy.Bůh není jen mořem,je taktéž i rokotající,bouřlivě pěnící horskou řekou,omílající tvrdé a ostré hrany skalisek.V mělčinách zjara,do dlaní rád chodím sbírám tebou vyplavené oblázky.Tak příjemně hladí.

dekuji (ratka, 26. 05. 2009 19:03)

jenze to prave virtualne neumim. pokazde u toho usinam :o/ snaha o napravu zbytecna... potrebuju porad kutat dovnitr a objevovat. Prozivat dobrodruzstvi. zkoumat.
to co prozivam venku na zahrade neni zdaleka tak napinave. Beham po zahrade s kyblema a okopavam zahony :o))

Bandymu (radek, 26. 05. 2009 18:52)

Ty její rifle..DD))
Umíš rozesmát,dík.

kašli na to (radko, 26. 05. 2009 18:48)

mám tě rád a rád si s tebou povídám.a může to být klidně o čemkoliv,o počasí,o tom,jak krásně venku kvetou čajové růže,či o tom,jak furiantsky se naparující se špaček předvádí v podvečernímu slunci tu svou nejkrásnější píseň,píseň tepajícího života.

a ego?jen zralé ovoce padá samo k zemi..nic lepšího mě zrovna teď nenapadlo.stále se však učím(a pořád je co,chválabohu),od všeho a všech,učíme se vzájemně..děkuji i tobě za to.

Jessie (Bandy, 26. 05. 2009 18:44)

Nemyslím, že to co máš s netem je závislost. To bych jako závislost musel hodnotit tu spoustu mejdanů a párty, kterých jsem byl zamlada účastníkem. Ne. To jen jiná forma společenských kontaktů. (Člověk je tvor společenský) Není už tolik času hledat společnost. Na netu je. A když si dobře vybereš, najednou zjistíš, že si k těm virtuálním lidičkám začneš vytvářet vztah. Je to jako jít do kina a mít možnost do děje mluvit.
No a toho chlapa ? Já teď právě chodím se soudkyní Amy z debilního seriálu. Když se do něčeho pouštím, uvažuji, jestli by se to ji líbilo. Jako zamilovaný. Ale už ji nechám. Na podzim jsem miloval Barboru Špotákovou. V zimě sousedku. Měla velký koště a velmi rychle uklízela sníh. Ty její rifle... A Tebe taky trochu miluji.

radku (ratka, 26. 05. 2009 18:30)

moje vlastni kecy me nekdy privadeji k silenstvi. Kdyz je vidim uhledne a dulezite naskladane na papire tak bych nejradeji rvala a rozkopala je i s obrazovkou. stejne jako moje vlastni nafoukle ego.
Je zvlastni ze kecy tech druhych mi vubec nevadi :o))

radce (radce, 26. 05. 2009 18:20)

i mangong když odpovídal mnichům byl takovou rybou..to si troufám tvrdit..hihi

nelze zřít zřece
marnost tužky která chce
popsat sama sebe

radku (ratka, 26. 05. 2009 18:05)

tvuj koan ve me vyvolal hlubokou sebereflexi. uz vcera. Znam odpovedi, alemoc dobre vim ze se jedna jen o metodu (nastroj) a vysledek nehraje roli. To co hraje roli je stav, ktery kooan vyvola. co evokuje. co rika. a me rika hodne. a to ze neodpovidam je toho dukazem. cokoliv bych rekla by byla fales.

timto ti definitivne predavam zezlo a vzdavam se jakychkoliv dalsich filosofickych debat k prospechu ostatnich i memu :o) preji vsem hezky den http://ratka.blog.cz/0905/sebereflexe

radce (radek, 26. 05. 2009 17:47)

Překvapilo mě,že nikdo nepodotkl,že svými dalšími reakcemi coby v odpověď ať už tobě,či mimi,jsem také takovou rybou chycenou v síti.
šlo o to nesklouznout pozorností od sebe sama,tj nerozvířit mysl.mangong tímhle jen zkoušel pozornost mnichů.A ti se svými reakcemi,ať už jakýmikoliv do téhle pasti většinou chytli(i to,kdyby mnich reagoval mlčením,mysle si,že tohle je správná odpověď)),nejde o to znát odpověď na tyhle koany,ale na ničem prostě neulpět.tak jako když nyní činím,když na tohle reaguji..DD))jsem další ryba v síti..hihi

Jessie (ratka, 26. 05. 2009 13:25)

a coz rozkopnout pocitac :o)) ? potvoru jednu nenazranou

...další ryba v síti... (radku, 26. 05. 2009 12:25)

No tos to objasnil... :-))

Bandy, (Jessie, 26. 05. 2009 12:23)

tou sítí jsem myslela závislost. Jsem závislá na internetu víc, než bych chtěla. Snažím se odvyknout, jenže doopravdy účinná je jen nějaká jiná závislost, třeba když mě zaujme nějaký muž (pochopitelně platonicky, jsem šťastně vdaná :-). Přála bych si žít bez těchto dvou závislostí, obojí je nesvoboda. I když Saty bude určitě protestovat :-)), že láska nesvoboda není, ale ona je, jednou z největších :-)

jsi další rybou v síti (mimi,mimi.., 26. 05. 2009 05:24)

DD))
Kdybych byl v té skutečné situaci mnichů,které Mang-gong takhle oslovil a reagoval bych mlčením,byl bych taktéž jen další chycenou rybou.Byl bych chycen v síti mlčení.
Nuže kdyby tedy pomyslná síť v tvé mysli nebyla,nevznikla(nepřemýšlela jsi o ní),nereagovala by jsi snad na ni?Docela hezky se v ní nyní zmítáš,ač píšeš,že zůstáváš svobodná.DD))A čím víc sebou začneš házet,o to pevnější bude ta síť.

radku (mimiane, 26. 05. 2009 01:02)

Pomyslná sít
není,
nemá oka ,ani mezery
zůstávám svobodná
já sobě i pro všechny ostatní

Jessie (Bandy, 26. 05. 2009 00:39)

Tobě se nelíbí v síti, ve které žiješ ? Ty chceš do zoo za mříže ? Nebo do obory čekat na hrst kaštanů či otýpku sena ?Nebo se Ti opravdu líbí cikánská volnost ? Mýt se v potoce, jíst rukama a čůrat za stromem ? Pobuď raději s námi. Tady Ti to sluší a tady vyslechneme a rozumíme, o čem hovoříš.

ratka (Bandy, 26. 05. 2009 00:27)

Kyogen je totéž co Kjógen ? Ten na tom stromě to posral, když se tam dostal. Teď už nic neudělá. Jedině, že by si rozvázal ruce a pak nohy. A tak nějak podobně je to s tou sítí.
Poučení z toho je: Nedostaň se do průseru. Nemusíš pak řešit těžší ptoblém.

Jessie (radek, 25. 05. 2009 23:14)

DD))Vždyť ty jsi zvíře,je to až k nevíře.
Síť,v které uvízly všechny oka,zatímco vždy volné zůstaly mezery..

(radek, 25. 05. 2009 20:26) (Jessie, 25. 05. 2009 23:01)

Jo z téhle sítě... Tak z té se dostanu, jen když mě chytí nějaká jiná síť. Kdo dokáže žít na svobodě? Chtěla bych žít jako zvíře, jako cikán, pak by na mě sítě nemohly :-).
(Je to sem dost bláznivé, ratko a radku? :-))

radce (radek, 25. 05. 2009 22:39)

S ledničkou občas zápolím také,horší je vždy vyčistit mražák s tím,když to chce člověk udělat hned.Přitom stačí odpojit proud,nechat dvířka dokořán a vše nechat samovolně roztát.
Vyčistit pak veškeré nánosy jest hračkou.Pro každého.
Pro ženskou i chlapa.
Děkuji,že jsi mi nechala vyhrát horskou prémii,žlutý trikot ti však stále velmi sluší.

...... (mimiane, 25. 05. 2009 22:35)

Kde je sít?
Žádnou nevidím.
Snad rozplynula se?
Nejsem já.
Jsme tu my.

tak ja se zrovna (ratka, 25. 05. 2009 20:37)

najedla a ted cistim lednicku :o))
a u site jsem taky, ale saham jen na klavesnici. niceho jineho se radeji nedotykam.
jinak se samozrejme vzdavam jakehokoliv naroku na viteznou premii predem :o)))

Jessie (radek, 25. 05. 2009 20:26)

DD))
Tak to ti fakt Jessie nevím.Nejsem na stromě ani pod stromem,sedím zde u sítě(chceš-li netu).Kde jsi teď ty?

koany (Jessie, 25. 05. 2009 20:19)

No a je nějaká správná odpověď, nějaké řešení, jak sítě, tak visení na stromu? Tak ho sakra někdo řekněte :-)). Nebo je to jen chytračení se slovíčky od vás obou, taková hra kdo má navrch a dokáže druhého překecat?

DD)) (radko, 25. 05. 2009 20:07)

Otáčí se tvá mysl.To vířeního kolem.
A klidně měj poslední slovo,mě to neva
papky

Koukám,kod začínající číslicí 969..DD))To je můj konec,magické to znamení..hihi

radku (ratka, 25. 05. 2009 20:04)

snad jsem ti odpovedela. protoze kazda odpoved ma nekolik rovin. ta prvni je teoreticka (a tu ty nesnasis), ale ta skutecna je schovana uvnitr (v praktickem zivote). v nasem konani. zda jsme schopni se pustit. je to neskutecne tezke zejmena pro matku ktera miluje.
nejsem ani filosof a vubec ne teoretik. Jak me s oblibou oznacujes.

radku (ratka, 25. 05. 2009 19:56)

nase posledni komentare se obesly. je lepsi kdyz akceptujes ze ten druhy je takovy jaky je. Ze z nej neupletes nic jineho. starnuti je proces klesajicich naroku. cim je clovek starsi tim mene potrebuje. a tim i mene vyzaduje (ocekava) po tech druhych. je rad ze s nim zustavaji. presto ze je takovy jaky je.
a jsme opet u toho hausmana :o) co mu pomuze klast naroky, pozadovat a vyzadovat kdyz svet se otaci porad stejne :o))

pro radka (ratka, 25. 05. 2009 19:51)

vytku ze moc mluvim, teda ze kecam prijimam. je to opravnena vytka. a muj chlap mi to rika taky :o)) a taky prijimam nazor, ze kdyz si nevim rady tak jdu za chlapem. Jenze ono to funguje i naopak. on taky prijde za mnou kdyz potrebuje poradit.
potrebujeme se vzajemne.

radce (radek, 25. 05. 2009 19:50)

další chycená ryba,řekl by Mang-gong..a na tenhle koan jsi neměla mlčet ale odpovědět..DD))Nejde o žádné role,vymezení atd.Můžeš se snažit olízat celého kdekoho,přetáhnout přes ksicht kohokoliv,mě to hladit,ani bolet nebude
raději nebudu říkat nic.

slunce zapadá
svoji píseň zpívá kos
jdu pryč od sítě

radku (ratka, 25. 05. 2009 19:39)

ty koany jsi sem prinesl ty sam...
neboj se kocky ktera ti lize oblicej

radku (ratka, 25. 05. 2009 19:37)

jakto ze ne :o) ze jsem mela mlcet je prece standardni reseni :o))) na ktere jsem jednoduse nepristoupila, protoze jsem neakceptovala rozlozeni roli. nechtela jsem odpovedet. ja se z tebe picnu :o)) ale to je sumak.

nepatrim nikam a ani patrit nechci. rikam to od zacatku.

radce (radek, 25. 05. 2009 18:54)

Jestli jsi mě přetáhla přes xicht,je to jen tvůj pocit,ne můj.DD))
Na ten koan jsi nemusela vůbec myslí nijak reagovat.Nepochopila jsi to.Tolik tvých komentářů a snahy.Že nemá smysl atd..to jsi někde vyčetla?Ženské jsou vždy nejchytřejší,jak s oblibou říkává děda.A dodává,že když si konečně nevědí rady,tak jdou jednoduše za chlapama.Ta tvá reakce a snaha mě to tolik připomíná.Nehraji si na mistra zenu(ani bych jím nikdy nechtěl být),ale tenhle koan je zcela lehký.Dle mě jsi ho nepochopila,zatím ne,tvé pravdy o zenu,či hraní si na pravdu ti ale nehodlám brát.Kdo si hraje,nezlobí.
Jsem hravý,tak si pojďme hrát..

Jednoho dne se zenový mistr Mang Gong posadil na vysoké pódium a přednesl řeč, kterou ukončil tříměsíční zimní ústraní. "Celou zimu jste, mniši, velmi tvrdě praktikovali. To je skvělé! Já jsem neměl celou dobu co na práci a tak jsem zhotovil síť. Je velmi pevná, utkaná ze speciálního vlákna a chytí se do ní všichni buddhové, patriarchové a lidské bytosti. Chytí se do ní všechno. Jak se z ní dostanete?"

Někteří studenti zakřičeli KATZ! Jiní udeřili do podlahy nebo vztyčili pěst. Jeden řekl: "Obloha je modrá, tráva je zelená." Další řekl: "Už jsem venku, jak se máte, velký zenový mistře?" Ze zadu jeden mnich zakřičel: "Nevytvářejte síť!"

Bylo vyřčeno mnoho odpovědí, ale na každou z nich Mang Gong odpověděl jen: "Aha! Chytil jsem velkou rybu!" Jak se tedy z Man Gongovy sítě dostanete?

Zkus si prosím odpověď nikde nevyčíst a odpovědět.
Přeju ti Radko také hezký večer.

no to jsem toho zase nakecala (ratka, 25. 05. 2009 18:30)

jdu radeji uklizet a varit :o/

a jeste dodatek pro radka (ratka, 25. 05. 2009 18:18)

Kyogen rekl:
je to jako kdyz muz visi za zuby se stromu, ruce i nohy ma svazane.
Nekdo se objevi pod stromem a zepta se: "proc prisel Bodhidarma do Ciny?" jestlize clovek na strome neodpovi zklame jako zak, kdyz odpovi spadne a zabije se. Co bys udelal na jeho miste ty?

Kyogen proslul vzdelanosti, ale jeho znalosti mu nebyly k nicemu. A jako potulny mnich se staralo o hrob slavneho mistra Cu. Jednou kdyz zametal cesticku, oblazek odmrsteny kostetem uderil do kmene. Ozvena zvuku zatrasla Kyogenovou mysli a on se zacal smat: dosahl osviceni.
TA otazka nema smysl :o))) Je treba zlikvidovat software ktere se toci porad stejne. I veverka bud z klece vyleze nebo se v ni bude tocit do konce zivota.

A proto jsem se te Radku hned zeptala Proc? koho vidis viset? mne anebo sebe... nebo oba...nebo zadneho. vidis sebe vylezenho z klece? jako kocka jsem te pretahla jazykem primo pres ksicht.
neni treba vymezovat, jsem rada ze ses zeptal a jsem rada zes odpovedel. dekuji za tvoje slova i ta prisna i ta laskava. oboje me potesilo stejne
a pomohlo mi nalezt kus sebe. preji ti hezky vecer

Bandy (ratka, 25. 05. 2009 17:58)

ono staci dat vecem prirozeny prubeh. nechcti menit nasilim. a to plati pro feministky stejne jako pro sovinisty. oba jdou na to silou. a to jen vnasi disharmonii do prirozeneho behu veci.

radku (ratka, 25. 05. 2009 17:54)

a ja myslela ze ze me zari ta maminkovska starostlivost. Jako kdyz kocka olizuje a opecovava svoje mladata.lize je pres nos, usi, prdel, vsude. Rozmachne se svym drsnym jazykem a lize dokud drzijou.
Znam to. Moje kocka me povazuje za sve mlade :o)) KOukne mi do ksichtu a pretahne me razantne svym dlouhym jazykem. A citi se dotcena ze se nechcu nechat olizat. Tak ta kocka je jako ja:o)) uz jsem zde olizla kdekoho.

ratka (Bandy, 25. 05. 2009 17:50)

Vím, holky těžší to maj.Kluci se nic moc učit nemusí. Funguje to samo.
Pán Hausman není nepřítel žen. Alespoň ja to tak pochopil. Já mám pocit, že jeho text varuje před extrémním feminismem v obavě, aby nenabyl vlastnosti jiných extrémních hnutí. Touhu po moci a rozpínavost. Aby v dohledné době nemuseli o emancipaci bojovat muži. Nemluvím o společnských formacích typu Taliban nebo jim podobných. Mluvím o Evropě, Americe, Austrálii.Příroda od začátku stanovila pravidla symetrie mezi mužem a ženou. Břímě povinností spojené s obživou a péčí o děti bylo rozděleno relativně rovnovážně. Muži lovili (jsou silnější) ženy se starali o oheň a děti.(Jsou pečlivější). S nastupující civilizací a narůstající technickou úrovní se poměry změnili. Lidi začali do této rovnováhy kafrat a vše se rozvrkočilo. A po mnoho století až do dneška se nedaří najít znovu rovnováhu. Ono to nejde. Pro dnešní svět je to nepraktické. Ženy jsou v politice, zastávají mnoho funkcí, jež byli kdysi vyhraženy jen mužům. A tak se nějaká instituce,nejčastěji stát) musí postarat o to, aby všichni měli stejná práva a všichni byli odměňování za stejnou práci stejně. Ale jak rozhodovat o tom, která práce je stejná,je velmi složité.

radce (radek, 25. 05. 2009 17:37)

Hausmanna beru s rezervou,ne ve všem bych se s ním shodl.Některé jeho postřehy trefné,jiné nikoliv.Tedy,podle mě.
Postarší paní pravíš?Upřímně,tipoval jsem tě z tvých příspěvků ne na víc,než třicítku.o)
Na svůj postarší věk z tebe vyzařuje stále spontaneita a jiskra.

radku (ratka, 25. 05. 2009 17:25)

 

proc? jsem jiz starsi pani, nemam ani co schovavat a ani co ukazovat :o) a jsem rada ze jsem tam kde jsem. a jaka jsem. sice bych mohla byt lepsi ale s tim nic nenadelam (pana Hausman by mohl vypravet)

radce (radek, 25. 05. 2009 16:40)

no smekám před tvou upřímností..

Bandy (ratka, 25. 05. 2009 08:38)

ja jiz taky ne
kdysi davno jsem mela problem dosahnout orgasmu. I kdyz jsem toho kluka milovala. ale jeste jsem to neumela. a aby si nemyslel ze ho nemam dost rada tak jsem to tak trochu zahrala.
teprve casem jsem se naucila co a jak, a zadneho prestirani nebylo treba. Tahle faze "uceni" je asi potreba. podle me.

petre (ratka, 25. 05. 2009 08:35)

tak to mi je lito :o)) to melo byt na Bandyho 24.05 pulnoc. ja si vas furt pletu. starsi pan jako pan :o))

ratka (Bandy, 25. 05. 2009 06:58)

A já si myslel, že je to pokus odměnit muže za ten včerejší, opravdový. Může to být i pobídka. Snaha zvýšit aktivitu partnera. Ale já nejsem holka, takže nevím. Ale mám to rád s předstíráním i bez.

Ratko, (pevasa, 24. 05. 2009 17:53)

já jsem do orgasmu nekecal...Béééééé

radku (ratka, 24. 05. 2009 17:15)

neverim nikomu
ani sobe

neverim na zen
neverim na sen
hraju si rada

na pravdu

Taky preji hezkou nedeli Radku :o)

ehm..sakra!DD)) (radek, 24. 05. 2009 17:09)

mrakům,těm visícím drakům

radce (radek, 24. 05. 2009 17:08)

co by nemohla..sakra!
kašli na zen,je to jen sen..nevěř mrakům,těm visícím mrakům..

dřevěný spacák
nechám shořet na popel
starého muže
o)

DD))Pěkný zbytek neděle Radko.

radku (ratka, 24. 05. 2009 16:03)

jestli teda smim opet neco napsat:

mrtvy je zivy a zivy je mrtvy
nekteri to jeste nevedi
mysli ze stoji
a zatim visi

zdravim vsechny z hrobu

radce (radek, 24. 05. 2009 11:56)

DD))Se stromu jsi spadla,ale nejsi mrtvá.Byla to šlupka,jak koukám.Rozchectala jsi muže stojícího pod strom.Nejen ten měsíc.
Moc pěkné.Ty kýble..

Bandy (radek, 24. 05. 2009 10:57)

Máš tolerantní partnerku.Takových jako ona zřejmě po světě moc nechodí.A některé romky jsou vskutku půvabné.Dovedeš si představit,že by tvou ženu vyzval nějaký šaramantní seladon o tanec a z jejich očí by po chvíli bylo slyšet praskání jisker?
Ten nápis..no seš dobrý Bandy jak koukám.Děláš čest všem chlapům.

Radkovi (Bandy, 24. 05. 2009 10:10)

Mám trvalou partnerku již 22 let. Před tím jsem měl 16 let jinou. Chápeš tedy jistě, že sexx pro mne není cílem. Spíše příjemným osvěžením. Někdy i milým překvapením. Byl jsem minulý týden na Galaxy (místní kapela). Upíjel jsem vínka až tolik, že jsem své ženě řekl, že se mi tam líbí jedná dívenka cca 18 let. Byla hezká i přesto, že je romka. A má paní, studna na blbiny, se začala sázet, že pro ni nepůjdu tančit. A já , na blbiny fabrika, jsem pro ni šel. Tančil jsem s ní a vyhrál sázku. Za necelé dvě hodiny slyším za svými zády:"Chcete ještě tančit ?" Stála tam ta hezká cikánečka a mluvila ke mně. To už se mé ženě líbilo míň, ale zachovala dekórum. Nic jen jsme tančili a dost. Žádný sex.Jen mě ho to zevnitř připomínalo. To jsou ta moje milá překvapení. Předevčírem se na bráně v našu ulici objevil nápis sprejem. Bandy. Nevím o žádném jiném nositeli tohoto jména v širokém okolí. Asi t byla Nikola.

mimiane (ratka, 24. 05. 2009 09:58)

prichazi vecer
kyble vody
padaji
a smaceji ziznivou zem

mesic se chechta
co tam ti silenci
delaji?

Petre (ratka, 24. 05. 2009 09:56)

napadla me jedna odpoved: Proc zeny predstiraji orgasmus.
Protoze se boji. Ze kdyby ho nepredstiraly tak by je muz nechtel. Ze by je opustil.
Podle me je predstirany orgasmus (nebo predehra) dusledek chybejici intimity.

Bandymu (radek, 24. 05. 2009 09:14)

Také jsem býval romantik.A někde v koutku srdce stále jsem.Souhlasím s tvou tezí,že sex,sexualita je normálním přirozeným průvodcem našich životů.Trvalou partnerku nemám,tak ti ani nemám možnost dopřát,aby jsi mi měl co závidět.
Ne všechny ženy však předstírají orgasmus a ne všichni chlapi předehru.
Za diskuse s tebou,jsem rád.Pěknou neděli.

Mimiane, (pevasa, 24. 05. 2009 08:54)

promiň, já zapomněl,ale už jsem tu louku zalil. Bude to dobrý.
tak tedy:
Vyšlo slunce
rozkvetla louka
spálená natroud
uvadá
já jsem si vzpomněl
pak jsem jí zalil
a dál mě nic
nenapadá

Já mám rád šťastnýendy....

Petře (Bandy, 24. 05. 2009 00:23)

Dík. Tak dobrou radu jsem nedostal od puberty

Radkovi (Bandy, 24. 05. 2009 00:04)

Nemohu jinak, než na tomto místě číst texty, které mi nejsou směřovány. A nejsem z těch, co by nekomentovali.
Já si nemyslím, že celibát je dobrovolný závazek. Je to zákon.Zákon a dobrovolná volba. Prostě jsi kněz a tedy nesmíš. Ale znáš nějaký zákon, který by se neporušoval ?
Vyslovil jsi přímý nesouhlas s tezí,že sex je hříšný a nečistý. Znamená to tedy, že je čistý a posvátný ? Já myslím, že sex, sexualita je normálním průvodcem našich životů, Na nás je, jek se k tomu zachováme. No a jestli kopuluješ pudově, nezávidím tvé partnerce. Já před to pudové, vždy dávám romantickou předehru. Holky si to zaslouží.
A jestli si tady ještě nečetl, proč ženy předstírají orgazmus, tak věz ,že proto, že muži předstírají předehru.
Nechtěl jsem oponovat. Jen diskutuji.

...... (mimiane, 23. 05. 2009 22:00)

Vyšlo slunce
rozkvetla louka
spálená natroud
uvadá

radku (ratka, 23. 05. 2009 09:26)

ahoj

radce (radek, 23. 05. 2009 00:38)

máš praxi teoretika,můj pohled na tvé zenové tany tany.saty je aspoň upřímná,a její přání nereagovat na její komentáře mnou respektuji.možná jsi slezla hory a jiné výšiny,však z tebe pocit mám,že o hloubkách víš pramálo..jen řeči,plané teorie.ten koan..jsi mrtvá.
tvé další případné reakce,vůči zde psanému nebudou mnou dál rozvíjeny.
tož ahoj

radce (radek, 23. 05. 2009 00:02)

pohřební kvítky
dřív než stačily rozkvést
právě uvadly

radku (ratka, 22. 05. 2009 18:34)

Proc te napadl zrovna tenhle koan.. Zajimala by me tvoje odpoved

Radek (Krajinka, 22. 05. 2009 17:02)

moc hezká...děkujiiiii;-)

pevasovi (radek, 22. 05. 2009 16:00)

U některých aktivit se dá říci,že co se v mládí naučíš,ve stáří už stejně nepotřebuješ.
Kolegové draci,se v hospě víceméně shodli na tom,že "po draku" je to stejně nejlepší.Podle mě asi záleží o jakou partnerku se jedná a co k ní chlap cítí,nebo ona k němu.Alkohol není vždy to pravé ořechové,pár deci vína ale určitě nezaškodí.
Za jedním jezdí až z Kromclu jedna hooooodně zachovalá padesátka.Že on sotva mele pantem ji patrně vůbec neva.
Prostě si to "své" nakýve ať je třebas navátý jak zákon káže.Dokonce mu vypomáhá občas i finančně,i chatu koupila poblíž Zlína.Jeho trápením je,že má srdíčko pro jinou,z vedlejší vesnice.Jenže ta má ráda zase někoho jiného.Osudy lidí jsou holt různé.

radko (radek, 22. 05. 2009 15:30)

DD))Když píšu tobě,píšu tobě,když saty tak saty.chceš mi snad nabulíkat,že tvůj koment jsem napsal já?Ano moře je podstatou,vodou společné všem vlnkám,ač každá z nich má rozličný tvar.KTak jako každý z nás je jinou individualitou.
myslím,tedy jsem,a když nemyslím..tak co?DD))
klidně si piš o zenu co chceš,nebo i tanči,tanči vykrúcaj..je mi to šumák.ale abys neřekla..

Mistr Hjangom řekl:"Je to jako muž,který se svými zuby drží větve vysokého stromu.Ruce a nohy má spoutané,a tak se rukama nemůže dotknout větve a nohama se nemůže dotknout stromu.
Pod stromem stojí člověk,který se ho ptá:Proč přišel Bodhidharma do Číny?Pokud muž na stromě otevře ústa,aby odpověděl,přijde o život.Když neodpoví,nesplní svou povinnost a bude zabit."
Kdybys na tom stromě visela ty,jak zústaneš na živu?
DD))

Uf, (pevasa, 22. 05. 2009 15:03)

to jsem si oddych.Takže vše při starém. Sexu už se nebojím a hrdě o něm můžu kecat. Stáří neokecáš. Jen perlička: víte na co jdou baby nejvíc? Když jim člověk řekne, že už nemůže. Zatím se chtěla každá přesvědčit jestli je to pravda ..... Super

Petre :o) (ratka, 22. 05. 2009 14:18)

Staci rict a ja te sjedu razdva:o))

Petře :-) (Jessie, 22. 05. 2009 13:24)

Já si nemyslela, že jsi emigroval, nebo umřel, ale že se stydíš při tom sexu :-O.

Tak drahouškové, (pevasa, 22. 05. 2009 09:42)

jestli jste si mysleli, že jsem emigroval nebo umřel, tak se sakra mýlíte. Jen jsem odpočíval u vody. Vedete to tu moc hezky. Ty chvilky poezie jsou kouzelný. Je vidět, že Ratka je vysazená jen na mě, protože se za celou dobu do nikoho pořádně netrefila a mile diskutovala. No nevadí, už jsem tu. Hezky jsem si početl a tak promiňte ty reakce na jedné hromadě.
V diskuzi o sexu jsem se poučil. V tomto věku už toho nového člověk moc neobjeví, ale spíše zapomíná na objevené...

Monika, 20. 05. 2009 12:52) (pevasa, 22. 05. 2009 09:23)

s tím souhlasím beze zbytku.

(Saty, 19. 05. 2009 09:24) (pevasa, 22. 05. 2009 09:04)

podobné metody s představami jsme prováděli když byla některá dívka velice namyšlená, povýšená a nedostupná. To jsme si jí představili ráno se zácpou na záchodě a hned se nezdála tak nedostupná(a občas to i vyšlo k jednorázovému odstřelu, pak už tak namyšlená nebyla...)

(radek, 19. 05. 2009 05:36) (pevasa, 22. 05. 2009 08:57)

muž je lovec: Nevím zda to vidíš správně. Z mé stařecké zkušenosti vím, že muž začíná lovit a žena už 3 dny ví kdy a zda bude ulovena....

(ratka, 18. 05. 2009 18:05) (pevasa, 22. 05. 2009 08:42)

Tak to jsi trefila přesně. Znám manželství, kde se nenaplnění neřeší, protože žena nemá potřebu sexu, i manželství, kde se to řešilo bokem, ale tam to dlouho nevydrželo, protože žena se v takovém případě většinou zamiluje (chlapovi stačí většinou jen ten sex) a je konec. Neodsuzuji ani jedno. To musí řešit ti aktéři sami...

(Saty, 18. 05. 2009 12:56) (pevasa, 22. 05. 2009 08:33)

Nešlo mi o to aby měly děti děti, ale v rozumném věku.Mě měli rodiče když bylo matce 35 a tátovi bylo 38. Byl jsem poslední a s rodiči jsem pak nemohl najít společnou řeč. V mých 15 bylo matce 50 a měla dost starostí sama se sebou... A uvědom si , že puberťák do přechodu není to pravé ořechové. To odkládání početí jsem viděl u žen v práci. Zvyk na své pohodlí, kariera..., a to se pak těžce zvykalo na brečící uzlík. Když si člověk zvykne jít kam chce, kdy chce a pak najednou šlus? Utíká víc starších chlapů než těch mladých. Byli zvyklí na klid, pohodu, sex kdy chtěli a najednou se musejí dělit. Starého psa špatně učíš novým kouskům.... V mládí všechny změny člověk bere jinak, lehčeji

Saty (ratka, 22. 05. 2009 07:58)

v dlouhodobm vztahu se kazdy sex stava casem tantrickym pokud ma za neco stat.
Spontanity i zadosti (jak rika radek nadrzenosti)postupne ubyva az neni duvodem k spojeni.
ale sex se stava posvatnym ritualem.
clovek se taky nemodli z nadrzenosti :o))

radku :o) (ratka, 22. 05. 2009 07:52)

 

Je to ZEN. jeden z mojich oblibenych tanecku :o))
vsimla jsem si ze to co pisu tobe jako radku, pisu jako sobe radka.
vsechny reakce na toho druheho jsou vlastne zrcadlem tebe sama.
A kdyz TY radku pises SATY, tak vlastne pise radek radkovi.
Vsechno co udelame je nase zrcadlo, zachytavame se na tom co jsme.

radce (radek, 22. 05. 2009 05:33)

melo byt (ratka, 21. 05. 2009 22:08)

rasek..už jsem to dodatečně neopravoval.
netušil jsem,že ti bude vadit,tak jak to je :o))
vše je jak má být
odkud jen znám tahle slova?

........ (mimiane, 22. 05. 2009 00:59)

Pohladím taky ty dva svoje,Satyho Matýska na dálku a myslím,že dneska se mi už bude dobře spát......

Radkovi (Saty, 22. 05. 2009 00:05)

Ale potěšíš...když na mne nebudeš reagovat...OKI???
Jinak nevim, proč bys neměl psát, jo a kocour děkuje za pohlazení.

Saty (radek, 21. 05. 2009 23:57)

Tvé koště zřejmě nepotěším.Hele Hanko,nebudu už tolik psát.Bude to oki.Ahoj a pohlaď kocoura.I za mě.

radek (radce, 21. 05. 2009 23:45)

A co by ještě mělo být?

pro Ratku (Saty, 21. 05. 2009 23:37)

Když jsem vás četla, navodili jste mi otázku...ty jsi zkoušela tantrickej sex? Podle mně to už není spontánní, ale hlídaný. Něco málo jsem o tom četla a nedokážu si to představit.

Radkovi (Saty, 21. 05. 2009 23:34)

Máš pravdu, ani ten kocour není můj, neposlouchá a dělá si co chce sám,
takže je svůj. Ty že mně máš rád? Hmmm, sekáme se s malejma přestávkama
od tý doby co jsi přišel. Jestli seš takovej na všechny co máš rád,
tak si půjčím výrok od Radky...no potěš koště.

pro Monku (Saty, 21. 05. 2009 23:32)

Kocoura mám, jen nevím jestli je milionovej, zato vím, že když má hlad,
tak mě miluje a když je najedenej, tak mě má na háku. Cením si u něho,
že city nepředstírá a když se stane, že je najedenej a přijde se najednou mazlit,
tak vím, že mi přišel říct, že mě má rád.

melo byt (ratka, 21. 05. 2009 22:08)

radku

radka (ratka, 21. 05. 2009 22:07)

obalen balastem
zkousi
svoje stesti
cas je carodej
zustane jen zrno
plevy odveje vitr

radku (ratka, 21. 05. 2009 22:04)

jen jsem zvedava,
kolik je tanecek
kolik jsi TY
kolik je nekdo jiny
a kolik abys neurazil... :o))

rasek (Radko, 21. 05. 2009 15:32)

Z čeho usuzuješ,že se k sexualitě stavím negativně?
Se z tebe fakt ztopořím.DD))Či postavím?
Pravá brahmačarja(celibát)?Není to žádné potlačování sexuality.To je nepřirozené.Stejně se vše vždy vyventiluje samo.Ventil se vždycky najde,např.ve spánku.Stačí se jen díky médiím každou občas kouknout,kolik kde zase kněží,či jiných církevních hodnostářů zneužilo dětí atd.A co těch,které nemají nikdy šanci vyplout na veřejnost.
Prý je sex hříšný a nečistý.Prdlajz!To člověk degradoval občas sex na úroveň,nad kterou by i zvířata kroutila hlavou.Ta tohle ale nikterak neřeší.Kopulace je pro ně pudová a plní hlavně funkci k zachování rodu,potomstva.
Nechci se o tomhle více rozepisovat,malá doma žadoní,že se chce jet projet na kole.Takže v rychlosti..Brahmačarja je uvědomění si božské skutečnosti,chceš-li,tak Boha.I přes sex se lze dobrat ke zkušenosti světla.Vždyť to coby tantrička přece znáš.A to bude asi i ten důvod,proč mám pořád pocit,že nosím dříví do lesa.?

radku (ratka, 21. 05. 2009 14:53)

to jsem cetla, jenze ted se stavis k sexualni aktivite negativne. Anebo ti tvoje vlastni milovani nevoni?

radce (radek, 21. 05. 2009 13:18)

nežiju v celibátu
radek, 18. 05. 2009 04:20)

je videt (ratka, 21. 05. 2009 12:09)

RAdku na co myslis :o)
a ani se ti nedivim
pokud zijes v celibatu :o/

Monice (radek, 21. 05. 2009 11:09)

Buď ráda,že nevíš čemu mnozí chlapi říkají kocour.Ani za milion ti to neprozradím.
jj,mluviti stříbro,mlčeti zlato.

Saty (Monika, 21. 05. 2009 10:56)

Nemyslela jsem jako milionáře tebe, ale mluvila jsem všeobecně, že "starostoměr"nezáleží na financích, ani zajištění. Všude je něco. Ale kocoura máś určitě milionovýho...:-D

Saty (radek, 21. 05. 2009 09:25)

Ani ten kocour není tvůj.DD))
Jiný už prostě nebudu.Jak jsem někde zaslechl,co se škádlívá,to se rádo má.Zřejmě tě mám rád víc,než je zdrávo.

ostrá sekera
průsvitné krajky z oka
vdechlo slunce

pro Moniku (Saty, 21. 05. 2009 08:44)

Když se mě ptali, proč toho neřeknu o sobě víc, tak jsem říkala, že ze zkušenosti vím,
že lidi dokážou zneužít i to co nevědí, natož aby věděli. Monka, nejsem žádnej milionář.
To co je opravdu moje, je můj kocour a tak nějak podobně to bude i s tím sexem,
ale mně to žíly netrhá. Na ledasco jsem si na netu už zvykla, bylo i hůř
a ty víš, jak se některý věci maj. Jak řekla Jessie, jsem teď prudce IN a ani mě
to nestálo žádnou námahu.:-DD Díky za to cos napsala.

radkovi (ratka, 21. 05. 2009 07:53)

ukously mesic se smeje
protate oko vidi
vyrvane srdce citi
vse je takove ja ma byt

Bandymu (radek, 20. 05. 2009 23:31)

U nás roste houby.Zřejmě máš tam nahoře na to počásko protekci.Koukám,že máš erekci.Tak ať ti to vydrží co nejdéle.

Měl jsem pocit (Bandy, 20. 05. 2009 23:19)

že je potřebné něco říct. Měl jsem pocit, že jsem věděl, co říct. Ale když jsem zase na fóru, je to jedno. Počasí je u nás pěkné a houby rostou. Mám z toho erekci.

Moni (radek, 20. 05. 2009 23:01)

Tak rád věnoval bych ti krásnou báseň k svátku.
Nějakou neokoukanou,za tvé hřejivé slova na oplátku.
Však zajisté promineš mé pouhé přání obyčejné,
adresované divožence kouzelné a čarodějné..

No prostě můůůck a cink..!
Vše nej..

Krajince (radek, 20. 05. 2009 22:52)

blankytně modré nebe
v ranním oparu s horami splývá
slunce úsměv září z tebe
v něm kdejaký drak hned pookřívá

... (radce, 20. 05. 2009 22:39)

Ta stříbrná nit!
v hlubině skryté tečky
ukously měsíc

krvavý srpek
duhy blesk proťal oko
srdce rve z těla

Radkovi (Monika, 20. 05. 2009 21:40)

ta báseň o mešitě atp........:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
jinak s kocábkou je to fakt, že si kormidluje každý sám za sebe, ale na druhou stranu,když jsme jezdili na vodu, tak na "voleji" se musedlo děsně makat. No a pokud foukal správný vítr, tak jsme udělali z více kánoí konvoj, napjali plachty, vzali do ruky nástroje...jak kdo kterej :-D a pluli stejně rychle nebo i rychleji, než kdybychom makali jak blbci, každý sám.:-)))

pro radka (ratka, 20. 05. 2009 21:18)

slunce se otiskuje v mesici
nocni hladina se trpyti
svice sviti
mraky pluji

..... (d.a.sha, 20. 05. 2009 19:20)

dlouho jsem tady nikde nebyla...zajímavé čtení:-)

ale já tu svíci nezhasla:-D

radce (radek, 20. 05. 2009 18:18)

přestal vát vánek
bílé mraky to neví
kdo zhasl svíci?

radku (ratka, 20. 05. 2009 17:53)

aha, tak odtud vetricek fouka :o)))

radce (radek, 20. 05. 2009 17:45)

Ano i pravda je giganticky jednoduchá.DD))
Měj se.

radku (ratka, 20. 05. 2009 17:45)

jestlipak poznas kdo tyhle moudra rekl :o)

Arabové říkají, že ženy nemají duši. A proč? Protože se o ni nikdy nestaraly. Musely se starat o děti, o kuchyni, doba jejich rozvoji také dlouho nepřála. Vzpomeňte na Židovky, které ještě dnes nesmějí do chrámu. V poslední době se -- zaplať pánbůh -- postavení žen pomalu mění, ale pořád je tahle nevýhoda znát.

V čem? Na vaší poslední přednášce v Lucerně připadaly na jednoho posluchače tři ženy. V kroužku jógy, kam chodí má manželka, je mezi dvaceti ženami jediný muž. Na kursu jógy v Jugoslávii zažila podobný poměr i moje tchyně. Muži tam byli jen dva nebo tři ...

Jenže těch dvacet ženských nevydá ani za ty tři chlapy. Jejich pohled není tak hluboký a nekoukají dost doširoka. Na rozdíl od mužů víc potřebují Mistra. Učitele, kterého by obdivovaly. Jako bychom neměli nejlepšího učitele sami v sobě. Ve svém nitru. Ať už mu říkáme Bráhman, nebo třeba Nadjá ...

radku (ratka, 20. 05. 2009 16:52)

uff, to se mi ulevilo. omlouvat se nemusis, alespon me ne :o) veci se vetsinou daji vysvetlit jednoduse. jako omyl. moc hezky se mi s tebou diskutovalo

Monice (radek, 20. 05. 2009 16:47)

Moc ti děkuji za vláhu,na oplátku za tebe pomodlím se snad k Alláhu.
Svými paprsky prodlužuješ navečer stín mešity,zároveň zkracuješ chmury starého ješity.

Radce a Saty (radek, 20. 05. 2009 16:32)

Radce..Přečetl jsem to špatně.Ne,že jsi nadržená furt,nýbrž že nejsi nadržená furt.Za tohle se ti omlouvám.Už ani draci nejsou holt to,co bývali.
K Saty..nemyslím si,že jsi potvora(to jsi o sobě prohlásila ty,na základě mého komentáře vůči tobě),jen máš prostě jiné priority v životě.Orgie nebyly myšleny coby do počtu více lidí.Beztak je to stejně tvá věc,tak jako kohokoliv jiného..Nikdo nemá nikoho právo v něčem soudit.
Plujeme na jedné lodičce..Lodička zde představuje zdejší(společnou)pozemskou úroveň.Taktéž společnou podstatu..kterou nemáme,ale jsme jí.Jinak coby individuální osobnost každý kormidlujeme sám za sebe na své pomalu ale jistě se rozpadající kocábce.

Ratce (Monika, 20. 05. 2009 15:46)

......nó, je to jen úhel pohledu-třeba spojený s obdivem......mrk.......:-D

Moniko (ratka, 20. 05. 2009 13:02)

pridavam se. TAky tomu nerozumim. Zejmena po te hezke a citlive vymene basnicek s Radkem. Jiz dlouho me neco tak jemne a hebce nepohladilo.

presto se pak doctu ze jsem pry psala ze jsem furt nadrzena. no teda potes koste :o/ vycucal si to z prstu.

Radku..... (Monika, 20. 05. 2009 12:52)

proč ten poslední příspěvek, nebylo to zbytečný? Vždyť jsem si s takovou chutí přečetla( a nejen já) vaše povídání.
I kdyby měla Hanka sto paláců nebo jen chýši z proutí, PODSTATNÉ je, co z ní padá. A jde to opravdu z ní, na nic si nehraje. Ať je člověk chudej nebo bohatej, každý má své starosti, mám to ostatně hned z první ruky, mnohé by mohlo překvapit, jaké mají např. milionáři problémy.
Jsme tady už pár pátků a za sebe mohu říci, že moje nenažraná mysl je opravdu kolikrát uspokojena, když bylo zle, přišlo ze stránek pohlazení, rozesmání, pochopení, dobrá rada. Od každého člověka něco. Tězko by člověk v realu nahnal lidi podobného cítění nebo stejných zájmů, informací pro něj potřebných dohromady, pokud teda neberu spolky, sekty. Ale kolikrát se lidé otevřou právě přes písmenka víc.
Každý z vás mi tady něco dal, rozesmál, hodil jinam, když bylo zle. Včetně tebe.
Nikdo nejsme "akurátovej", ale jsme jen lidi. A jako lidi rádi ze sebe čerpáme. To dobré, i to zlé.Předáváme si. Jednou jsi napsal.......jsme na jedné lodi....to, když se na mě všechno vy.....A já to taky tak cítila a moc mě ty slova pohladily. Tak nechápu, proč potápíš kormidelníka. Přeju ti hezký den a hodně vláhy.:-)))Bude líp.

Radkovi (Saty, 20. 05. 2009 11:07)

Tohle jsem fakt slyšet nechtěla Radku. Nevím nakolik je tvůj dojem vlastní,
nebo nakolik je ovlivněný přejatým viděním lidí, které oba známe. K tomu můžu
dodat jen, že skutečnost se možná trochu liší. Nechi k tomu nic říct, nic vyvracet,
ani s ničím souhlasit,jen to, že nic lidskýho mi není cizí a jen k těm orgiím
pár slov. Pod tím pojmem si představuju víc lidí při společnejch hrátkách.
To jsem nikdy nezažila a zažít ani netoužím.Moje otázka byla směrovaná na to,
co jsi mi napsal jako reakci k mýmu vyjádření na probíranýho Hausmanna:
- "Uvědom si prosím dobře,že jsou bezesporu i jiné ženy,které tohle
vidí nepochybně pod jiným úhlem pohledu než ty.Aspoň tomu věřím.Ne pro potvrzení
své mužské ješitnosti. Určitě existují i ženy,na které tohle může zapůsobit třeba
sebereflexivně." - Proto jsem se tě ptala pod jakým úhlem pohledu mě vidíš ty,
abych se ujistila, že jsi mojí nadsázku a snad i trochu humoru pochopil.
Teď už vím že ne a že mě máš za potvoru bez citu, ale tak to není. A tajemno?
všichni víme že kolem nás je a že je tu i spousta nezodpovězenejch otázek.
Lidi hledají odpověď v náboženstvích a vírách. Já sama se nepřikláním k ničemu,
ani k budhismu. Propagaci určitého směru může třeba někdo využít k vlastnímu
prospěchu.(Tomášovi) Hledám odpovědi mezi obyčejnými lidmi. mezi lidmi kteří
nejsou ovlivnění žádným vyznáním. Právě tyhle odpovědi a názory jsou nejupřímnější
a proč?. Protože je nic nesvazuje, neřídí se ukazatelem který nastavil nějaký jiný
člověk, ale řídí se svým pohledem na život a všechno co k němu patří. Hezký den.

radek me nepochopil (ratka, 20. 05. 2009 06:32)

ackoliv by pochopit mohl.
spojeni muze a zeny je cesta neboli pouhy nastroj
nikoliv cil

jsou i jine cesty, kazdy si muze vybrat takovou jaka mu vyhovuje

Saty..něco ti dlužím (radek, 19. 05. 2009 22:48)

Jaký úhel pohledu máš víš a prožíváš jen ty.Nikdo jiný.To za tebe zodpovědět neumím a ani nechci.Každý vidí ostatní ve svém úhlu pohledu.Nesoudím tě.Ale posuzovat se snad smí.

Sakra Hanko!Co chceš slyšet?Že jsi bystrá,inteligentní a máš vcelku zdravý,nepředpojatý úsudek?Někde tě dokonce opěvují,že jsi dokonalá.Chceš snad i ode mě slyšet něco podobného?Vím že ne.Všechny ty žvásty kolem tajemna,duchovna a nevím čeho ještě,jsou jen hračkami pro nenažranou mysl.Pokud jsi tím čím jsi,pak tohle vše je jen hromádka smetí.Podle mě jsi zajištěná,co se týká hmotných statků,jen trošku stísněná v té zlaté kleci.Možná si vše kompenzuješ jinde,kdo ví?Je to jen tvá věc.Jsi smyslná a ráda i holduješ sexu.Proč ne?Hodně žen,neznajících pocit mateřství je na tom podobně.
Po dětech už tak ženy po sexuálních orgiích většinou moc netouží.A jak napsala radka,že je furt nadržená?To jí nevěřím.Anebo ta její sexuální vyváženost na které roky pracovala doznala značných trhlin.
Nechci zde nikoho shazovat.Napsal jsem,jak to vidím a cítím.A je to jen můj úhel pohledu,který se nemusí zdaleka slučovat s tvou nebo radčinou životní realitou.Jsem si toho vědom.
Dobrou noc.

oprava..... (Monika, 19. 05. 2009 22:19)

.....k určitým fyzickým rysům je jakoby vybraná i stejná nátura.........

teda........ (Monika, 19. 05. 2009 22:17)

vy jste toho napsali.....lepší než kniha.......:-D:-D:-D
asi budu nenapravitelná do 1000 let, ale tvrdím, že i s přihlédnutím na rozdíly v hormonech spatřuju lidi jako individuality, ať jsou to ženy nebo muži. Každej je pro mě jinej, i když u některých se dá mluvit o hodně podobných povahových rysech, zajímavé je, že je to ve spojení s podobnou tělesnou schránkou. Vlastně je to jasný. K určitým povahovým rysům je jakoby vybraná i stejná nátura. Asi pro lepší přehled.:-D
A s tím vesmírem? No, já jsem s ním sjednocená v meditaci i v milování. I když pokaždý jinak.
Kundalini sem, kundalini tam . Mám to odeslat?...Ále jo, dyk se známe........:-D

radce (radek, 19. 05. 2009 21:19)

 

Hle!Praskla tu zem!
v obnažených kořenech
vidím celý strom

se necilim (ratka, 19. 05. 2009 21:06)

tise po spickach odchazim
na jablonich mala jablicka
cekaji az uzrajou

radce (radek, 19. 05. 2009 20:54)

Se nečil..DD))
Nevíš?No vida!

z listů jabloní
svůj hřbet sklonila kniha
prach smyl právě déšť

tak dobre (ratka, 19. 05. 2009 20:32)

nevidim nic, neslysim nic, zadne smyslove vjemy. takze ani zadne barvy. NEVIM co to je. zatim jsem z knih nic duchovniho nevycetla :o/

radce (radek, 19. 05. 2009 20:25)

Ptal jsem se tebe,zajímala mě tvá odpověď,ne,jetli o ní někde píší,že je duhová.
Děkuju za odpověď a přeju tobě a tvé rodině vše co si přeje.
Také zdravím.

radku (ratka, 19. 05. 2009 20:14)

o kundalini si kazdy muze precist co chce a kolik chce. Pulty se prohybaji pod nabidkou duchovna. kdekdo se prohlasuje za gurua a nabizi "uplne vsecko" Tam se taky dovis ze zari (pry) duhovou barvou. me kundalini nezajima, akorat kdyz jsi o tom mluvil tak me to napadlo ze jsem se o tantrickou jogu kdysi zajimala i ji zkousela asi pred 20 lety :o) cvicim klasickou hathajogu prakticky od 6 let. ale venuji se vsemu moznemu, kdysi intenzivne lozeni po horach. Ale ted jsem na to jiz prilis pohodlna.
vlastne veskerou tu esoterickou a duchovni omacku tak nejak tezko stravuju, je to pro me prilis komercni zalezitost
jako smer je mi sympaticky buddhismus, i kdyz se k nemu nehlasim :o) ze stejnych duvodu.
jdu si po svoji ceste s vlstni hlavou a vlastnim srdcem
zdravim a preji hodne optimizmu

radce (radek, 19. 05. 2009 19:36)

Když nevíš co napsat,nepiš raději nic.DD))
Jsi docela spontánní,jestli tomu říkáš pako,je to tvé pojmenování.Ale kdo o sobě může s jistotou říci,že je normální?
Děkuju ti za odkaz.Tvé představy o tom,že jen žena může chlapa dovést k mystické "blaženosti"jsou však poněkud dětinské.

Dovolím si ti dát taktéž jeden odkaz..
http://www.vecerninebe.estranky.cz/clanky/omyly-o-duchovnu-a-joze-/cervene-a-bile-vino-

Co se týká spojení muže a ženy měl by mít i duchovní,nejen sexuální podtext.Sex je vlastně opakováním zkušenosti původní Jednoty.Při opravdém spojení mizí ego,oba se stávají jedním.
V meditaci,či spíše v hlubokém samadhi se člověk sjednocuje s celým vesmírem,je s ním co do podstaty identický.Setkání muže a ženy je dočasné,s vesmírem věčné.
Bytí,Duch je bezpohlavní.Tak o tom píší některé spisy.Podle mě jsou v něm obě možnosti latentně obsaženy.Pokud se zrovna neprojevují.
Pokud jsi v sobě probudila kundaliní,můžeš prozradit,jakou barvou září?

nebo jeste lepe (ratka, 19. 05. 2009 18:13)

odzkouset teoretickou omacku v praxi?
ale jak kdyz jsme spojeni jen obrazovkou :o/

http://ratka.blog.cz/0904/tentokrat-jen-necele-tri-roky

radku (ratka, 19. 05. 2009 17:59)

ja nevim. ja nevim co napsat. ze jsem pako? :o)

radce (radek, 19. 05. 2009 17:23)

Opravdu máš zkušenost z vzestupem hadí síly?
Můžeš o tomhle písnout podrobněji?

radce (radek, 19. 05. 2009 17:07)

Všechny ženské jsou stejné,taktéž i chlapi.
Není to až natolik pravda,ikdyž se to často říká.
Každý je jinou individualitou.Nejsem žena a neznám tvého muže.To by jsi za ta leta ve vyváženém sexuálním stavy měla vědět ty sama.Takže nevím.
Za sebe?
Tak to jsi mě zaskočila.DD))Fakt jsem o tom nepřemýšlel.Asi by to nebyla vidina jednotvárnosti.
Někdy výlet třeba na kolech,někdy jen tak lesem s pohledem na sun-rise,kino,let balónem,no spousty normálních věcí.Ovšem muselo by jí to bavit a ne to dělat vyloženě k vůli tomu abych se cítil jen já oki.

Saty (radek, 19. 05. 2009 16:47)

Děkuji za odpověď.
Svoboda nezačíná a nekončí na základě nějaké podmíněnosti něčeho k něčemu.
Volnost,nezávislost?Nakolik je člověk např.už jen díky tělu a jeho potřebám svobodný?Dokud jsme s tělem a myslí spojeni,není zde absolutní svobody nikdy.
Bojovat s tělem či trápit jej nesmyslně a tvářit se přitom pro okolí duchovně,je tragikomické.
Nezbývá než tenhle holý fakt fyzické existence prostě přijmout.Nevěřím na tzv.odtělené "mistry".Mnohým jejich stoupencům a vyznavačům by možná neuškodilo nějaké to jejich vlastní odtelení.Poznat sebe je jedna věc a být osvobozen od řetězce karmy je věc druhá.Ten kdo pravdou je,žije jí nemá potřebu o tom nikoho nijak přesvědčovat či něco dokazovat.

I na svobodě se dá ulpívat.
Nač třeba umýt doma nádobí,když mě o to třeba máti požádá?Jsem přece svobodný,nemusím dělat,co po mě někdo žádá.DD))Jaký omyl a nevědomost.Vždyť stačí nádobí umýt už jen proto,aby bylo čisté.Nic víc.Pak se dá snad mluvit o něčem takovém,čemu se říká svoboda.
Moc se mě líbí jeden příběh dvou budhistických mnichů potkajivších u břehy řeky lepou ženu snažící se najít mělký brod.První,nevšímaje si jí,snažící se být neustále ve stavu meditace,oproštěn od všeho řeku překročí.Druhý ženu prostě vezme do náručí a přes vodu ji přenese.Na druhém břehu ji postaví na zem a kráčel za prvním mnichem.
Ten mu ihned vyčítá,že na mnicha se tohle nesluší.
Načež mu ten druhý odpoví."Přenesl jsem ji pouze přes řeku.Proč ale ty ji stále ještě neseš?"

mimi (ratka, 19. 05. 2009 15:02)

ale pak se dostaneme k definici co je to duvera :o) to je snad jeste tezsi nez ta svoboda :o)))

všem (mimiane, 19. 05. 2009 13:53)

Co je to svoboda? Já si nedovedu bez svobodnýho rozhodování , představit svůj život.
Neznám slovo ..nesmíš,musíš...,ani já ho nepoužívám.
Každý si přeje jistotu a zároveň volnost být sám sebou. Je to přání splnitelné,jen se musí pracovat na jeho naplnění.
Svoboda založená ve vztahu od začátku a nezklamaná důvěra po letech. To je svoboda.

Saty (ratka, 19. 05. 2009 10:28)

kazdy ma predstavu o svobode. Myslim ze vztah je pokazde pouto a tim i zavislost neboli lpeni :o))
Presto i v ramci vztahu se da vymezit urcity prostor k dychani.
Nekolikrat jsem tady psala o nepodminenosti lasky a tim myslim i vztahu. Ktery trva.
Me osobne pomohly pri vytvareni vztahu s partnerem spolecne zazitky. Vzajemne jsme si zachranili zivot. BYli jsem mockrat svazani lanem a odkazani jeden na druheho. Ja ho vytahovala z ledove sterbiny. Ale nejde jen o spolecna dobrodruzstvi. Spolecne jsme prekonali i hodne jinych prekazek. Presto furt usiluju o autonomii. Kdbych to nudelala tam mam obavu ze me muj partner sni :o)) Udela ham a spolkne me jak malinu :o) myslim ze hodne muzu ma tendence k vlastnit. Jsou vyjimky. ale ja takove vyjimky neznam :o))) Pokazde je muj partner prekvapen, ze neni mozne me ovladnout.

Ratce (Saty, 19. 05. 2009 09:32)

Tak jsem přemejšlela o tý svobodě. Někdy se může nezájem o druhou osobu zaměnit s tím, že tvrdíme, že mu ponecháváme naprostou svobodu. Taky flegmatikovi je jedno kam a co kde jeho protějšek dělá. Já říkám, že všechno, i svoboda má svý "vocaď až pocaď"

pro Jessii (Saty, 19. 05. 2009 09:24)

Já se přiznám, taky jsem hrozně zvědavá. Myslím že to k ženský patří a taky, varianta slova zvědavý je zvídavý, takže vědět a dozvědět se není chyba, aspoň je člověk v obraze.:-D Ta tvoje představivost je moc dobrá na odbourání nezdravejch obav z někoho takovýho, jako ten šéf jak jsi psala. Já mám jednodušší představu, vždycky když mi někdo zvedne adrenalin, tak mu nasadím rohy...obrovský a nebo taky parohy, záleží na pohlaví.:-DD

Radkovi (Saty, 19. 05. 2009 09:17)

To byla otázka na svobodu viď? Jak se říká, svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda druhýho. Na tuhle otázku není lehká odpověď, protože pod pojmem svoboda si každej představuje něco jinýho. Svoboda člověka, kterej není nikde zavázanej vztahem a tak má naprostou volnost bez omezení, je asi ta pravá svoboda. Na druhou stranu by tuhle volnost a svobodu mnozí vyměnili za hezký vztah s někým, i když jakýkoliv vztah přináší sebou jistá omezení svobody. Radka hezky napsala, že člověk celý život bojuje o svůj prostor k životu a k dýchání. Záleží ale hodně na okolí, jak se mu to daří. Já se snažím ponechat každýmu prostor k dýchání, jen mně se někdy stává, že mi někdo přivře kyslík. K praxí tantra jogy zkušenost nemám. K tomu je potřeba někoho, kdo to zná a nejen to, musel by mi být hodně blízký. Tohle asi nejde jen přečíst a pak praktikovat, fakt nevím.

radku (ratka, 19. 05. 2009 08:07)

zajimal by me tvuj nazor, co bych mela dle tebe muzi nabidnout, aby byl opravdu spokojeny.
Co by sis treba ty pral?

radku (ratka, 19. 05. 2009 06:32)

odpoved na otazku z 5:23.
mam zkusenost.

nemam touhu muze ochocovat. naopak. mam rada svobodu a tuhle svobodu taky poskytuju. nema rada kdyz me nekdo spoutava. a to muzi delaji taky radi :o)) cely zivot clovek bojuje o svuj prostor k zivotu. a k dychani. At zena nebo muz.
feministky nemusim. kdysi jsem se hlasila k antifeministkam. ted mi je to jen jedno.

radce (radek, 19. 05. 2009 05:36)

Jakž takž harmonický a vyvážený sexuální život?Zajímavá definice.Jsi si jistá,že tvůj partner to takhle zažívá a je opravdu spokojený?
I muži dokáží občas sehrát pro ženu "divadýlko"jen aby měli od ženy klid a ženy měly pocit,jak jsou pro ně žádoucí,nepostradatelné atd..DD))
Zapomínají,že muži jsou lovci,byli a budou.Jen některé naivky se snaží z nich udělat ochočená domácí zvířátka.Takové domácí zoo,či spíše cirkus.

Saty (radek, 19. 05. 2009 05:23)

Také jsem měl k tobě pár otázek.Jako např.z 16.5. v 6.05.Bez odezvy.Jinak nemáš pravdu v tom,že žádná žena nic podobného jako Hausmann nenapsala.Stačí si přečíst dílko Evy Hauserové Příručka militantního feminismu.Mohl bych vzpomenout další,jako např.Olgu Sommerovou.Ta např.tvrdí,že ženy jsou jednoznačně kvalitnější a vyzrálejší polovinou lidstva.

Kam nemůže čert,tam nastrčí babu.To říkává s úsměvem praděda.Nezbývá,než že mu musím dát za pravdu.

Hodně jste se zde všichni rozepsali o sexu.
Má někdo z vás zkušenost s praxí tantra jogy a vzestupem tzv.hadí síly(kundalíní)?

to co predvadeji (ratka, 18. 05. 2009 22:40)

v mediich a v reklamach jsou jen blbosti :o) to se neda brat vazne.
mit jakz takz harmonicky a vyrovnany sexualni zivot je podle me celkem dlouhodoby proces. alespon u me to byl spise beh na dlouhou trat :o)

Saty (Jessie, 18. 05. 2009 22:27)

Tou mouchou bych byla ráda, jsem zvědavá :-). Mimochodem, tohle byla naše oblíbená metoda, jak se nebát zlého šéfa - představit si ho v oné delikátní situaci :-). Vždycky jsme po sobě s kolegyní mrkly a měly jsme co dělat, abychom nevyprskly, když na nás řval :-).

 

pro Jessii (Saty, 18. 05. 2009 22:22)

Ufff, to jsem si oddechla, nějak mi to k tobě nepasovalo. Já vím, je přesexováno všude, ale vem si, že sexuální idol ze sebe uměle vytvářejí lidi, aby na sebe upoutali pozornost, aby byli něčím zajímaví a hlavně aby z toho měli profit. Ve skutečnosti se v mnoha případech jedná jen o docela pochybnou reklamu. Kdybys třeba byla mouchou u nich v ložnici na zácloně, možná bys spadla smíchy.:-D

Jessie (ratka, 18. 05. 2009 22:18)

na to jsem ti odpovedela v 22.05.
jsem clovek ktery ma rad svobodu. muzu kdykoliv odejit. nejsem zavisla na muzi v nicem.

jsou zeny ktere odchazeji. jsou zeny ktere zustavaji.

nevykroutila (ratka, 18. 05. 2009 22:16)

ptej se a ja ti odpovim. nadrzena nejsem furt :o))

Ne, ratko, (Jessie, 18. 05. 2009 22:15)

otázka je, proč považujeme za správné (jsme lepší, než ty opice, že ano?), zůstávat s jedním člověkem.

Saty (Jessie, 18. 05. 2009 22:13)

Ani ne, ale štve mě, že je dneska "in", aby byl člověk pořád nadrženej... Tak trochu provokuju, neberte mě moc vážně :-).

ratko, (Jessie, 18. 05. 2009 22:07)

vykroutila jsi se z přímé odpovědi, no tak nic.

pro Bandy (Saty, 18. 05. 2009 22:06)

(Bandy, 18. 05. 2009 00:47) Hezky napsaný civile. Škoda že bydlíš tak daleko, než bys sem dojel, už by tě to přešlo.:_DDD

Jessie (ratka, 18. 05. 2009 22:05)

ale otazka je fakt dobra. Na telo. Proc zena zustava furt s tim jednim, kdyz by jich mohla mit desitky...jinych.
MOzna proto, ze kdyz to zkusila s nekym jinym tak to nebylo ono.

Ratce (Saty, 18. 05. 2009 22:04)

(ratka, 18. 05. 2009 20:52) bombááá...boduješ.

Jessii (Saty, 18. 05. 2009 22:03)

(Jessie, 18. 05. 2009 20:43)...ty vidíš v sexu něco špatnýho?

Radkovi (Saty, 18. 05. 2009 22:02)

Já si typnu jo?? Podle mně je to to druhý, ale radši ne, protože bys zase říkal,
že ti něco podsouvám. Nemám naprosto v úmyslu něco tobě, nebo někomu jinýmu něco
podsouvat. Já říkám jen to co si myslím, můj názor a někdy je v tom víc humoru
nebo nadsázky a pak už záleží na druhém, jak si to přebere a jak to pochopí.
Mě přijde, že jsi nastartovanej a při nějakým slovíčku vylítneš s podsouváním,
jako už tolikrát a mě to vždycky docela rozhodí. Proč mluvíš o stěžování žen,
že jsou něčí obětí? Mluvila jsem snad o tom já? Teď pro změnu ty mluvíš o množině
ale mně to na rozdíl od tebe vůbec nevadí. Když jsou dva lidi spolu, tak jsou spolu
z vlastní vůle a jestliže pro druhého něco udělám, tak to není oběť, ale samozřejmost.
Myslím že je dost špatné tvrdit, že ženy jsou oběti a že muži jsou hloupí. Zrovna
tak může být muž obětí cholerický feministky, jako žena hlupka, když dá za pohlazení
neznámýmu celoživotní úspory do úschovy. Já to nerozlišuju, spíš jsme každý jiný,
ať je to ženská, nebo mužskej.
Zajímalo by mne, jaký úhel pohledu podle tebe mám já, podle čeho soudíš?

vlastne jsem zjistila (ratka, 18. 05. 2009 22:00)

ze je to nejlepsi reseni,drzet v naruci kohokoliv a zaroven vedet ze je to muj muz. Kteremu duveruji.

casem zena (ratka, 18. 05. 2009 21:57)

prijde na to, ze je vlastne jedno (temer) s kym se miluje.
vytvorit energeticke pole dokaze Zena a Muz. neni receno kdo konkretne to musi byt :o)

Ne, (Jessie, 18. 05. 2009 21:46)

milovat se pořád s tím samým člověkem, což opice nedovedou, jak píšeš.

Jessie (ratka, 18. 05. 2009 21:38)

co je proti prirode? milovat se po padesatce?

No jo, ale (Jessie, 18. 05. 2009 21:18)

proč si vlastně děláme takové násilí? Není to proti přírodě?

mozna :o)) (ratka, 18. 05. 2009 20:52)

ale aby clovek vydrzel sukat s jednim a tim samym clovekem 28 let a furt ho to bavilo, musi to odvijet od hlavy a nikoliv od pi..y.
To opice nedovedou.

no jo, ratko :-) (Jessie, 18. 05. 2009 20:43)

Lidi toho vznešeně nakecaj a přitom po sobě lezou jako opice :-).

Jessie (ratka, 18. 05. 2009 19:58)

sex je mystika. brana do jinych svetu. zena je klicnice a otvira muzi nove obzory, nove svety vede ho... povznasi ho, zasvecuje ho.
muz od zeny nepotrebuje nic jineho :o) jak rika pan Hausmann, vsechno ostatni si muze koupit :o)))

tak jsem se hezky pobavila (ratka, 18. 05. 2009 19:52)

na rozhovoru s panem Hausmanem
http://www.super.cz/svet-celebrit/11735-josef-hausmann-zena-je-jako-darkovy-kos.html

A zjistila jsem, ze dle jeho slov jsem idealni zena :o) Skoda ze on je takovy opicak.