Jdi na obsah Jdi na menu
 


pro Hem. (Hvezdicka, 02. 12. 2009 03:14)
Můžete o šaškovi nebo šašcích rozvinout výklad více... celkem by mne zajímalo, co vše tam máte pod tím pojmem zahrnuto ve svém světě/životě.

pro Hvězdičku (Hemenex, 01. 12. 2009 22:01)

Asi by si někdo měl najít ve slovníku co znamená slovo fašismus, možná by byl hodně překvapen a přestal by ze sebe dělat šaška. Typický příklad toho, že i sebelepší myšlenka vyzní hloupě, když je prezentována tak ... přinejmenším hloupě (např. nesprávně použitá cizí slova a naivní argumenty ve stylu - bydlím v Anglii proto vím, že tajné služby některých států ...).
To ovšem nemění nic na faktu, že já osobně si tuto dosud nedozkoušenou (a tedy nedodělanou) vakcínu píchnout nenechemám neb jak by řekli klasikové, zkušební morče ze sebe dělat nemíním. To raději zůstanu u svého osvědčeného (a vyzkoušeného) Rakytníku a Lipového odvaru :-))

Rozvinuté fašistické diktatury! (Hvezdicka, 29. 11. 2009 22:55)

Největším nebezpečím není prasečí chřipka......, ale vakcína ! (1)

http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/3582-nejvetsim-nebezpecim-neni-praseci-chripka-ale-vakcina-1/

http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/3988-posileny-virus-a-policejni-stat-celou-dobu-to-k-tomu-smerovalo-nyni-se-s-tim-musime-vyporadat-1/

http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/3992-posileny-virus-a-policejni-stat-celou-dobu-to-k-tomu-smerovalo-nyni-se-s-tim-musime-vyporadat-2/

Necronomicon (Leviathan, 29. 11. 2009 01:29)

 

Konečně vyšel v češtině celý překlad díla:Kniha šíleného araba Abdula Alhazreda Necronomicon a jeho zaklínací kniha.
Chtěl bych Vám pro zajímavost přečíst malou ukázku,třeba Vás to zaujme.
Text.
Nyní zde jsou dvě inkantace k Těm Starobylým,které jsou dobře známy zlým čarodějům noci,těm,kteří zhotovují sošky a spalují je při měsíci a i jindy.Pálí nedovolené traviny a byliny a vyvolávají strašlivá zla a jejich slova jsou,dá se říci,nepopsatelná.Ale jsou.Jsou modlitbami nicoty a temnot,jež ti uloupí ducha:

Hymnus k Těm Starobylým

Ti mocní Staří dřímají.
Závory jsou zapadnuty a veřeje na místě.
Davy jsou tiché a lidé jsou tiší.
Starší bohové země.
Starší bohyně země.
SHAMMASH
SIN
ADAD
ISHTAR
Spí omámeně na nebesích.
Nevynášejí rozsudky.
Nevydávají rozhodnutí.
Zakryla je noc.
Chrám nejposvátnějších míst je tichý a temný.
Pravdivý soudce
Otec všech osiřelých
SHAMMASH
Je omámený ve své komnatě.
O,Vy Starobylí!
Bohové noci!
AZABUO!
O,ty Zářící, GIBILE!
O,válečníku, IRRO!
Sedmero hvězd a Sedmero mocností!
Vždy zářící hvězdo severu!
SIRIE!
DRACONE!
CAPRICORNE!
Buďte přítomni a přijměte
Tuto oběť,kterou nabízím
Kéž bude přijatelná
Pro Nejstarobylejší bohy!
IA MASHMASHTI! KAKAMNU SELAH!
Konec citace.

Kdyby ji někdo chtěl,tak ji vydal:
Nakladatelství OLDM
Edice Grimoire Occulte
Překlad Petr z Vlkova
1. vydání roku 2009

Vilda (ratka, 26. 11. 2009 13:10)

doplneni. kdyz vime, ze desitkova soustava je zde jen omezenou dobu, ze predtim byla dvactkova a ze muze byt jakokoliv jina soustava cisel tak je vlastne posloupnost 1-9 jen abstraktni pojem. Pricemz pismena jsou taky jen dohodnuty abstraktni pojem., nebo data narozeni totez. Kdyby se pocitali roky v dvanactkove soustave tak mame hned problem.

Osobne si myslim ze jsou vibrace nejakych cisel nesmysl. Ale i kdybych to vzala vazne tak se mi teorie rozsype na to m jakou soustavu cisel vezmu. U dvojkove bych to mela jen 1 a nula.

Numerologie z mého laického pohledu... (Vilda, 26. 11. 2009 00:09)

Jojo. Mám už dopracováno, takže s vámi můžu opět poklábosit. Díky ti za odpověď. Co se týče numerologie, a vibrací čísel, mám k tomu (jen podle toho, co se zde napsalo), napůl skeptický postoj. Asi bych se ztotožnil s názorem Hemenexe a jeho sklenicí. Je tu sklenice, kterou se snažíme popsat/vyjádřit tím co umíme, známe. Ta sklenice může být postavena úplně na jiném principu, než si kdokoliv z nás dovede představit. My však známe své principy. Vidíme světlo, které sklenicí prostupuje, nebo které se od ní odráží. Netopýr ji také „uvidí“ jinak. Slepec si ji ohmatá a jeho obraz sklenice bude také odlišný. Matematik ji může změřit, spočítat. Chemik vyjádřit chemickým vzorcem. Každý bude mít svůj obraz a bude pravdivý.

Ale zpátky k té numerologii. Proč ta poloviční skepse? Zkusme příklad. Budu zkoumat kvalitu automobilů všech značek a dávat je do souvislosti s kvalitou provedení. Zjistím, že auta vyrobená v pondělí a v pátek jsou nejporuchovější. Mám tedy v tomto případě jasný důkaz, že čísla dnů – jednička pondělí a pětka pátek jsou nebezpečně „vibrující čísla“? Ne, ta podstata tkví v tom, že lidé před a po víkendu neodvádějí svou práci v takové kvalitě, jako v ostatní pracovní dny. Avšak když numerolog někomu, kdo si bude kupovat auto, poradí – bacha na jedničku a pětku, tak bude mít samozřejmě pravdu. Avšak příčina nebude v čísle, ale v člověku a jeho kvalitě práce (nesoustředěný po víkendu a unavený před víkendem).
Takže dle mého názoru. Numerologie může mít pravdu v určitém předvídání možností. Avšak příčiny jevů, které tímto způsobem jsou předpovězeny, asi leží někde jinde.

pro Hemenexe (Saty, 25. 11. 2009 01:06)

Každý jsme jiný Rosťo, každý z nás má na různé věci jiný pohled jak jsi správně řekl v podobenství o sklenici vody a proto je dobře, když každý řekne, co si o tom myslí. Druhý může souhlasit, nebo jej naopak opravit a vyvést z omylu. Nikdo tu neškatulkoval, jen každý reagoval na Hvězdičku podle toho co o tom ví, co se dozvěděl, nebo dočetl. Sám jsi zjistil, že se to od sebe dost liší, protože je to z různých zdrojů. Je to jednoznačným důkazem, že jedna jediná pravda o číslech prostě není, i když to zajímavě zní.

pro Vildu (Saty, 25. 11. 2009 00:50)

Ahojky Vildo, konec listopadu a ty jsi zpátky jak jsi řekl. Je dopracováno? Nedá se říct, že jsem odborník na tvoji otázku, ale se ti budu snažit odpovědět podle toho jak to chápu já. Vibrace, jiným slovem energie. Je všude v našem okolí, ovlivňuje nás a my ovlivňujeme jí. Můžeme říct, že i my jsme energií. Vibrační číslo spadá do numerologie. Vypočítává se sečtením všech čísel datumu narození do jednoho konečného čísla. To je potom tvoje vibrační číslo. Když je sčítáš, je to jako bys šel cestou života, stoupáš nahoru a na vrcholku je jedno jediné číslo, které tě tou cestou života provázelo v různých podobách. K výsledným číslům je vypracovaný posudek a popis, jak tyto čísla dokážou ovlivnit člověka. Já si myslím, že život člověka dokáže ovlivnit daleko víc věcí, které nejsou zdaleka tak tajemné, jako vibrační čísla. Je to rodina, přátelé, ale především jsme to my sami. Někde jsem četla, že existuje i gen zla, který objevili u zvlášť špatných lidí.

Otázka na povolané (Vilda, 24. 11. 2009 23:39)

Numerologii nerozumím. Nikdy jsem ji nestudoval, nezkoumal. Můžete mi někdo, kdo jí rozumí, vysvětlit co znamená "vibrace čísla 4"?

Hvězdičce (Hemenex, 24. 11. 2009 19:20)

Abys nebyla překvapena tím jak někteří (a nemyslím tím nutně zrovna sebe) zde píšící lidé rozumí fungování a provázanostem. To jen tak na okraj ale zpátky k problematice.
Numerologie a nejen ta ale s ní i další podobná umění se nám (bohužel jen snaží) pomoct interpretovat nějaké dostupné informace. Tato interpretace je ale velice závislá na subjektivní vyspělosti překladatele a tedy zákonitě NEPŘESNÁ (někdy více, někdy méně ale VŽDY nepřesná - myslím, že je jasné proč ale na požádání vysvětlím).
Uvedu příklad:
Je sklenice a v ní voda - můžeme přesně zjisti jaká je sklenice, z čeho je vyrobena, chemické složení skla, vody, kolik je přesně které látky, v jakém poměru atd. - to jsou fakta
Ale pro někoho je v ní vody málo, pro někoho je jí zase až moc, pro někoho je na dosah, pro někoho je nedostupná, někdo musí jít dlouho než se k ní dostane a někomu stačí natáhnout ruku ale přesto je to pořád ta stejná sklenice s vodou o které máme nekonečně mnoho přesných faktů a přece třeba co znamená konkrétně pro Hemenexe, to nevíme, jen můžeme předpokládat. Někomu to půjde a někdo se vůbec netrefí. Dokonce ani Hemenex nemusí znát úplnou pravdu, jen si bude myslet, že ji zná a souvisí to s tím, co jsem napsal na začátku ale to bych už odbočoval od tématu ... :-)

Hvězdičce (Leviathan, 24. 11. 2009 05:47)

Nevím,že bych si protiřečil,trvám na tom,že tomu konkrétnímu člověku (jestli ho takhle vůbec můžu nazvat) bych dal za to co udělal trest smrti ale vytvářet nějaký obecný celoplošný dohled nad lidmi podle nějakých variací čísel tedy rozhodně nesouhlasím,v čem si tedy protiřečím?
Jinak já jsem obecně pro trest smrti,tedy jenom za jasně prokázanou plánovanou úkladnou vraždu nebo vraždy,nejsem nějaký velký obdivovatel USA ale třeba v tomto bodě jim docela závidím,nenechali si vnutit to,že trest smrti zruší,nechali si vybrané státy kde trest smrti vykonávají a když potřebují,tak dotyčné odsouzence do těchto států s těch ostatních kde není převezou.
Jinak rodičovská výchova dítěte je jednou s cela jasných priorit vytváření jeho psychologického profilu ale i tady alespoň pro mne nějaké číslené variace jsou stejně zanedbatelné,pokud to dítě bude vychovávané ve špatných podmínkách a se špatnou výchovou,tak bude daleko větší pravděpodobnost vzniku nějaké duševní poruchy než u dítěte v normálním fungujícím vztahu s rodiči a opět si myslím,že nějaká číselná řada nebo kombinace na to bude mít jen velice malý (jestli vůbec) vliv.
Není pochyb o tom,že dospělý člověk i když jako dítě byl vychován dobře,měl dobré až šťastné dětství
nemůže spáchat jakékoliv zrůdnosti,duševní choroba a nebo jen pocity nudy,to vše může nastat ale pak je to jen jeho rozhodnutí jeho volba a pak ať nese taky za to plnou zodpovědnost.
Můj názor je,že nějaké číselné variace ať numerologie a nebo jiné celoplošné způsoby hledání tak zvaně dobrých či zlých číselných termínů,nemůže ve skutečnosti ovlivnit jako takové nic ale přitom se to může jen velice dobře zneužít.

pro vsechny (Hvezdicka, 24. 11. 2009 03:56)

Nebyla pochopena myšlenka a velmi těžce se vyjadřuje někomu, kdo funguje v jiném vnímání, ale názory Vám neberu (moc dobře nevládnu i ČR jazykem tak snad volím správné termíny).
Nikdo neřekl dotyčné jedince děti škatulovat způsobem, který píšete.
Sám Leviathan dokonce napsal, že by dotyčnému viz. předchozí článek dal trest smrti - to svědčí jen o protiřečení si, co zde uvádí ohledně těchto dětí viz. poslední článek a sám by se měl zamyslet o čem to vlastně hovoří! Netvrdím tím, že já ony věci schvaluji- jen poukazuji na Vaše myšlení- které by se nemělo tříštit - pokud mne opět můžete vůbec pochopit!
Jednalo se- o když to trošku- přiblížím slovem o pomoc určitou- spíše rodičům, kteří ve velké většině tyto děti utvářejí a jsou bohy a tvůrci podíleči na jejich osobnostech (a tak to jde řetězově). Může se narodit dítě s naprosto ohromujícím potenciálem rozvíjet tento svět ku něčemu co si ani nedovedeme představit v nejbujnější fantazii a číslem 22 například a stačí tak málo k tomu aby toto dítě třeba oni rodiče zničily natolik, že může zemřít nejen ono, ale i jeho duše prostě vše- vyhasnout a tím poničit řetězově další jedince podvědomě spjaté, tak jako jsme spjati se vším a každá maličkost nás ovlivnit dokáže! Opět opakuji - zde není rovnováha v tomto systému- tu kde žijeme zatím! - nelze se odvolávat na to, že zcela! každý si vybral přesně to, co nyní prožívá! - nejen můj názor!
Je to velmi složité tomuto vůbec porozumět komplexně pro člověka, který netuší některé zásadní věci ohledně určitého fungování, které již nefunguje velmi dlouho dle, když se to řekně zjednodušeně- regulérních pravidel.
etc...

Pro Hemenex (Leviathan, 23. 11. 2009 21:55)

To se vracíme na původ téhle debaty,vybrat určité osoby které jsou takzvaně pod vlivem číselného narození nějak duševně deformovaní.
Přesně,kdo to bude určovat,podle čeho a hlavně jakým právem?
Dovedete si představit,že přijdete k nějakým rodičům a řeknete jim,Vaše dítě se narodilo tohoto dne v určitou hodinu a minutu,takže my jsme podle nějakého vzorce dospěly k tomu,že to dítě bude duševně vyšinuté a bude nebezpečné pro společnost,takže Vám ho musíme vzít a separovat a léčit.Já bych se tedy něčeho takového dožít nechtěl a myslím si,že každý trochu rozunmý člověk taky ne.
Nevím jak se takovéto zřízení jmenuje ani se mi to nechce nějak zjišťovat ale podle mne by to byla nejvyšší forma ryzího fašismu a rasismu.
Je to jen na nás,jak naložíme se svým životem a nikdo by nám neměl vnucovat něco tak absurdního jako je vybírání lidí podle nějakých takových to kritérií.

pro all (Hemenex, 23. 11. 2009 18:59)

Já jen velice krátce.
Není zlo být zlým, být špatným, být samolibým, být egocentrický , být ... (je to jejich Volba, jejich Cesta) Zlo je ale lidi škatulkovat na dobré a na zlé, na zdravé a na nemocné, na zelené a na modré, na hetero a na homo, na muže a na ženy, na narozené se čtyřkou a bez čtyřky ... prostě na ty kteří smí být a na ty co prostě být nesmí. Kdo určí etalon měřítka? Stalin? Hitler? Caligula? Astrolog? Počítač? Los?
Karma nám sice dala do rukou karty ale jen na nás je, jak s nimi budeme hrát!

Pro Saty (Leviathan, 23. 11. 2009 16:10)

Zdravím tě a jsem rád,že jsi zase zpátky.
K těm numerum,já mám životní číslo 8 a v žádném případě necítím a ani nemám tyhle všechny negativa co se tu zde o osmičce píší a ani si nemyslím,že jsem výjímka potvrzující pravidlo :-D
Celá numerilogie původně byla jen v podstatě o pocitech,to že se posléze vyvynula až do dnešní podoby je dáno mimojiné i komercí,jen kolik knih za rok o tomto tématu vychází je přímo až neuvěřitelné.
Tohle číselné věštění původně mělo jen ukázat city a pocity buď samotného jedince jako takového a posléze pocity jedince ke svému okolí a zároveň k životu a dnes je to pomalu bráno jako exaktní věda :-)
Jinak karma a karmické číslo posléze karmické zatížení je číslo 7,když je řada 3,5,7 a sedmičkou končí obě ostatní čísla být v linii nemusí,tak to znamená,že se z minulého života přináší do tohoto nějaké záporné zatížení ale v praxi a v reálném životě to stejně v podstatě nic neznamená a nebo je to jen nepodstatná menšina lidí.
Mně naopak trochu děsí to,kolik je dnes PROFESIONÁLNÍCH vykladačů karet,numerologie,astrologie a dalších okultních nauk a kolik lidí těmto vykladačům nejenže věří ale dokáže se jim svěřit se všemi svými tajemstvími,pocity a problémy které by neřekli ani třeba doma svým nejbližším,je to strašně moc zneužitelná věc,psycholog musí alespoň dodržovat lékařskou etiku ale tito lidé nemusí vůbec nic a přesto se denně dozvídají takovéto pro různé lidi naprosto zásadní informace se kterými si můžou posléze dělat beztrestně co chtějí.
Ještě jednou,jsem moc rád a určitě nejen já,že jsi tu.Přeji krásný večer a Pa.

to all (Saty, 23. 11. 2009 12:10)

Zdravím všechny moc a moc, jsem zase zpátky. Nejdřív jsem si musela pročíst
co jste napsali. Je to hodně zajímavé. Odpovědi se liší, ale přesto má
každý svou pravdu, protože každý se na to dívá z jiného úhlu.
Teď k té čtyřce zase něco ode mne. Karmické číslo 4 je považovaný za nižší
karmu, číslo osm zase za vysokou karmu. Všeobecně se považuje, že by lidi
ovládaný číslem 4 a 8 mělo provázet neštěstí, ale není to docela tak.
Praví se, že tito jedinci si v jiné dimenzi vybrali tyto čísla jako
jednu z variant, (pokud teda je ještě jiná možnost) aby vyrovnali
své karmické dluhy, které si přináší z minulých životů a které dříve
nepochopili, jejich vyrovnání stále odkládalI a nevěnovali jejím poselstvím
pozornost. Pokud se to v této úrovni vědomí nezdaří a osoba bude stále
ignorovat karmické výzvy, může být její život skutečně plný neštěstí,
zloby a násilí. To je způsobený pouze jen faktorem: nevidím, neslyším,
nevěřím...indické opice.:-DD Jinými slovy, lidé se čtyřkou se můžou
lehce dostat až na dno, když nebudou brzdit násilí v sobě přesto,
že je jim dána volba změnit se a stát se lepšími. Proto se možná tolik
lidí s číslem 4 a osm tak neblaze zapsalo, nedokázali to.

(Lycan, 22. 11. 2009 13:12)

 

ČTYŘKA (4)

Číslo je odjakživa spojováno s křížem a se čtvercem. Už na počátku historických časů znamenalo stabilitu, hmatatelnost a zjevnost. Bylo symbolem naprostého scelení. Představuje hmatatelný svět ve svém souhrnu. Chceme-li, abychom něco pojaly v celistvosti, obracíme se do čtyř světových stran. Čtvero ročních období zahrnuje úplnost přírodního cyklu. V japonštině mají slovo ,,ši", které znamená ,,čtyři" i ,,smrt" a toto slovo v řeči raději opisují jinými výrazy.

Analogie a signatury: stabilita, trvalost, neustavičnost, zvyšování výdobytků, hojnost, určitost, zralost, pevnost, nemovitosti, rodiče, rodina, Jupiter ve vazbě se Saturnem, olovo, hnědá, slonovinová, země, žaludek, sympatické nervstvo, děloha.

OSMIČKA (8)

Číslo je považováno za symbol kosmické rovnováhy, dovršení, dokonalosti a úplnosti. Často udává počet loukotí v kole (osm jich má jak keltské, tak buddhistické kolo). Hindský Višnu bývá zobrazován s osmi rukama. Úlohu sjednocovatele hraje i u afrických Dogonů, kteří v této roli neuznávají ,,čtyřku", ale až ,,osmičku" - jako dvojnásobkem posílené číslo 4. A konečně musíme připomenout i ležatou osmičku - matematickou značku pro nekonečno.

Analogie a signatury: vycházejí z předpokladu, že člověk nemůže dokonalosti čísla ,, osm" dosáhnout. Numerologové zde zejména připomínají, že osmička má tvar hada zakousnutého do vlastního ocasu a představuje krizi, přerušení, smrt (koneckonců v astrologii je VIII.dům domem smrti). Nešťastný příklad osmičky, kdy se základní interpretace neliší pouze v podrobnostech, ale kdy jsou témuž číslu v téže kultuře přisuzovány vlastnosti naprosto opačné, jen zdůrazňuje, že numerologie má před sebou ještě stále i cestu základního výzkumu. Mohla by to však být cesta záslužná, protože tajemství původního kabalistického ,,Stromu života" v průběhu staletí upadalo a někdy do něj byly přímo i vnášeny mylné poznatky a představy. Ale vraťme se k výkladu, budiž tedy užity analogie a signatury dnes numerologií praktikované: nový start, krize, zbavení se starého, regenerace, sání, dluhy, zasvěcování, zkouška, tajemné a okultní, magie, chirurg, řezník notář, bankéř, dědic, policista, Saturn s Marsem, hliník, chróm, baryum, červená, purpurová, rudá, kosmické záření a paprsky X, pohlavní orgány, hýždě.

Hvězdičce (Leviathan, 20. 11. 2009 21:28)

Asi to bude dlouhé :-)
Tak třeba,profil masového vraha obecně,25 až 35 let;běloch;tichý,nenápadný;poměrně inteligentní.To je základní profil uznávaný v západních zemích.Samozřejmě všichni masový vrazi nenaplňují všechny body,vždy jen některé a nebo třeba jen jeden.Takže jen z toho se dá výbrat tak 25% lidí na této planetě (minimálně),tak jak by se měli vybírat od mala a nějak separovat nebo léčit.To jsou základní data,pokud vezmem ty už zmíněné vybrace bude jich v tom případě určitě ještě více.Teď si nejsem stoprocentně jistý ale věda zatím s určitostí nepřišla na žádný jasně daný způsob vyhledání těchto postižených jedinců.Pokud se týká třeba rodiny masového vraha tak zase obecně bývá z dobrých poměrů,relativně dobré dětství a jak jsem již psal poměrně inteligentní,samozřejmě nejedná se o všechny,je to jen základní obecný údaj,jsou scela určitě takový,který jsou né ve všem v opačném gardu.
Co se týká konspiračních teorií,tak scela jistě byly jsou a hlavně žel budou po celém světě,každý den se scela jistě s nějakou setkáme,protože nejlepší spiknutí je takové,že o něm nikdo nic neví a jeho výsledky jsou brané jako něco automatického a samozřejmého.Můžeme se zabývat třeba o Sionském bratrstvu nebo o pitvě mimozemšťanů a nebo třeba takové dobré téma Roosvelt,tady pitva mimozemšťanů - ti co ji natočili se jasně přiznali,že to byl podvod,Sionské bratrstvo si také nemyslím že ovládá světové dění a Roosvelt je tak profláklý,že si spíše myslím,že to je dobře propagovaná dezinformace samotné americké politiky.
Jak jsem již napsal,nejlepší spiknutí je takové o kterém nikdo neví a tudíž nikdo nepochybuje a jelikož jsme jen lidé tak se takovéto věci prostě dít budou,žel s tím nikdo nic neudělá,jelikož ani nikdo s odpovědných s tím nechce nic mití :-)
Svoboda je pro každého jiná věc a jiné cítění,je to termín pod který si každý dosadí co sám uzná za vhodné.Stran Boha a stran víry,tady je velký problém a to církev která žel tyto dva fenomény spojuje.Když se opřeš o církev,tak se může stát že naštveš někoho kdo věří,přitom jeho víru nechceš vůbec zpochybňovat,jak říkám tady je velký problém který se jen tak nevyřeší.
Promiň je to dlouhé,omlouvám se.
PS. - Dodatek,domněnky co jsem napsal,jsou jen mé,neberu to tak,že je to takzvaná Svatá Pravda :-D
Zdravím.

Odpověď - Levi. -2 (Hvezdicka, 20. 11. 2009 06:41)

Pak lze i naťuknout tímto tématem, že je to velmi podobné opětovnému značení lidí, co se děje- čipování a kamufláže s různými chřipkami (ptačí, prasečí atd.), ale ne za učelem pomoci, jak bylo myšleno ve skutečnosti to o čem jsem psala o oněch lidech, ale opět devastace lidí hromadně, jako bylo různé války a genocidy. Není Vám divné, proč by nás někdo chtěl škatulovat (jde tu o rozdělení podle čísel, jako vše je matematicky v tomto světě)? Snad budou lidé natolik nestádovní a budou se držet svého usudku a nebude to opět slepé poslouchání těch někde nahoře a uvědomí si, že každý může změnit velmi mnoho a nejen ve svém okolí.
Ano opět- svoboda je relativní pojem a každý ji může vnimat odlišně a jak říkáte, každému vyhovuje něco jiné, ale je tu stéle to ale, které značí, že tento pojem nemůžeme plně pojmout a pochopit a snad jen ten, kdo toto zažil- byť na okamžik a dokáže tím zhodnotit, rozeznat a posoudit ony vlivy, které mlží i naší intuici u někoho doměle správnou. :-)
Postoj ohledně -nevěřím v nějakou nadpřirozenou bytost- je správný z jistého pohledu a to Vašeho a ve Vašem světě do určité míry (i jiní takto přemyšleji). Ta míra je určena opět ne jen Vámi, ale i okolnostmi, které byly přibrány s celkovou hrou ve které hrajete určité role, které jste si buď vybral a nebo se jimi nechávají lidé vláčet a plynout po proudu, co den dá..atd. Osud si jistě do opět určité míry tvoříme samotni.
Zeptala bych se spíše - kdo Vás-Nás stvořil (vymyslel)? Pokud opravdu trváte na tom, že není nikdo jiný, kdo je původcem- alespoň jako konstruktér, tak jste jím vy sám ve svém světě a tudíž jste odpovědný za většinovou část všeho, co se ve vašem světě děje (nejen Vám samotnému i okolí a Vaší zemi a jiným státum- to je celek a energie jedna, jak tělo a jeho orgány).
Lidé se nemají spoléhat na nikoho- to je pravda veliká (rádi tak činí a shazují na nějakého boha naprosto vše a rádi by bez odpovědnosti, aby za ně někdo konal), ani na boha/tvůrce údajného, ale to neznamená, že takový nikdo není - to je ta hádanka nebo spíš něco, co je dané nějakým způsobem, už jen tím, že jsme nějaký odraz něčeho (říkejme tomu jakkoli energie). :-)
Ještě by jsme mohli i zabrousit do vod, které vibrace bytostí byla vyvraždována (či jsou dodnes)?

Odpověď - Levi. -1 (Hvezdicka, 20. 11. 2009 06:40)

Ano zřejmě to vyznělo, jako určitý hon na nějakou označenou skupinu s cejchem, ale až tak to myšleno nebylo. Chápu a vím, že toto tu již bylo nějakým způsobem (vyhlazování lidí) a určitě to není správné řešení ničeho (vyhlazování bylo jak všichni víme z jiného důvodu, než učinit ze světa ráj a mír a zbavit se škodné, ale spíše škodná ničila ty zdravé buňky).
Jednalo se mi o to, zda lze či by šlo zabránit- změnit chod událostí u určitých lidí, kteří jsou náchylní k těmto věcem a rodí se oslabeni (po psych. stránce velmi citlivé) a ukazatelem by mohl být onen kod každého a tím spíše ku pomoci aby se takové děti, dospívající nedostávali do situací, kdy by je něco psych. natolik zničilo (určitý vliv rodiču je to ve velké většině), že jsou potom schopni díky devastaci své osobnosti ničit bez slitování druhé jedince.
Ohledně čísel, tak pokud by se každy jen tak ze zvědavosti prohnal udaji-data, jmena lidí, kteří nějaké takové věci spáchali, tak by byl překvapen.
Nechci a ani nemohu tímto tvrzením označovat zcela všechny s oněmi vibracemi, protože jak říkáte, tak ne všichni jsou stejní a je to právě tím, jaké vlivy bytost utvářely. U každého čísla jsou právě také dvě polarity, ale zmiňuji tu právě tu skupinu, která je na tom procentuelně velmi vysoko a kriticky, ne-li za hranicemi (potom je tu také hledisko složenin ruzných čísel, kde se musí brát v potaz určité opakující se vibrace ne jen součet samotný).
Jsem ráda, že se považujete se svým život. číslem, jako v pořádku a zdravý- jste zřejmě ta druhá polarita. Mohla bych se i zeptat, zda jste vyrůstal v rodině, kde vládlo dobré zázemí a nebyl jste nikým psych.týrán či jakkoli citově znásilněn atd. a to má ty ohromné vlivy na ty jedince a určuje to jejich budoucí postoje vuči ostatním. Většina vrahů by nemusela být vrahy.. o to tu jde, jestli chápete.

Hvězdičce (Leviathan, 20. 11. 2009 01:27)

Promiň, ale z toho co jsi teď napsala jde docela hrůza.Kdyby jsme přistoupily na to doslova,tak by jsme museli začít všechny lidi od narození třídit a ty takzvaně nehodné separovat,to už by ani nebyl hon na čarodějnice,to by byl přímo pogrom na určitou část obyvatel a vzhledem k možným kombinacím 4 - 8,by to byla dost velká menšina obyvatel.Jen tak mimochodem,mé životní číslo je 8,a tedy rozhodně jsem nikdy nejenže neudělal ale ani nepomyslel udělat něco z toho co jsi zde uvedla.Můžeme spolu diskutovat o stvořiteli a o různých filosofických otázkách ale o vybírání lidí podle třeba datumu narození a jiných takovýchto eventualitách,to já tedy rozhodně neuznávám,to už tady bylo,stačí si vzpomenout na pogromy na židech ve druhé světové.
Každý jsme jiný,můžeme se navzájem v různých věcech,pohledech,cítění a dalšich jiných možnostech lišit a nebo naopak být stejní ale každý z nás je individuální a zároveň neopakovatelný,tudíž i když se léta zabývám numerologií a vykládám jak taroty tak i maryášky (je to jen můj koníček),astrologii jsem se nikdy pořádně nenaučil,teď se snažím nastudovat kabalu,tak takhle lidi bych nikdy a za žádných okolností nedělil a ani bych se toho rozhodně nikdy nechtěl zúčastnit.
O tom pocitu svobody - nesvobody,podle mne je asi nejvíce důležité,jak se ten jedinec cítí a jestli mu to vyhovuje.Protože to co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému a už jsme zase nazpátek u pocitu svobody.
Jinak já nevěřím vůbec v nějakou nadpřirozenou bytost a doufám,že lidstvo se do budoucna postará samo o sebe a přestane s tím,že někdo jiný vyšší jim určuje osud,určujeme si ho sami (tedy snad jen kromě přírodní katastrofy).

4 - 8 ... náhody nejsou (Hvezdicka, 19. 11. 2009 23:55)

Jistě že výchova ať již rodičů či okolí atd. má také své ovoce a různé další vlivy na bytosti a posléze jeho chování k jiným již od narození, ale jde tu o to, že vibrace 4 a také složená násobek 8 dvoj je velmi vykazující podivné chování těchto lidí (velmi náchylné)... viz i schizofrenie a zmíněné ubližování.
Náhody nejsou a nejen můj postřeh si toho všiml (i jiní lidé se tím zabývají), že je tu obrovská spousta jedinců s touto vibrací, kteří takto jednají a mě asi právem zajímá proč, co je to za ukazatel... (bohužel ti co se tím zabývají nenašli ještě dostačující odpovědi, ale věřím, že někteří o tom vědí velmi hodně, ale nemluví se o tom, tak jak je zvyk v této společnosti, že se tutlá zamlčuje důležité info.)?
Ono je hezké si říci sice obšírně, to co je psáno někde v knihách či vyčtno z netu i o kartách atd., co píšeš o tom čísle, ale fakta jsou ty, které ukazují vodítko k něčemu důležitějšímu... číslo je nějaká vibrace každého a i když je každý jedinec odlišný něčím, proč se tedy vyskytují v těchto číslech enormně zástupy těchto násilníků, vrahů, pedofilů atd. Kdokoli by zkusil projít spisy narození vrahů atd. najde přímé souvislosti a nějakou linii, která spojuje, což není jen tak bez náhod.
Nechci zde vyvolat pocit nějakého honění čarodějnic či těch špatných jen díky ukazování na nejaké číslo, které vykazuje velký výskyt těchto jedinců, ale jde o zamyšlení, zda opravdu nelze tyto události změnit již jen tím, že víme, kdo se pod jakým svým kodem/vibrací narodil (každý jsme k něčemu víceméně náchylní).
A každý jsme tu kvůli něčemu (ať již plus mínus), ale otázka je, proč bychom se měli podrobit tomu, kvuli čemu tu jsme?..
Prý jsme svobodní všichni a máme svobodu rozhodování o sobě samém a svém osudu? Věříte tomu všichni? Ne jen má intuice říká, že tu svoboda není a může o tom říkat jakkoli, kdo chce, že nějaký Bůh (i on ona není svobodný- ještě ne!) ji dal všem, ale je jisté, že fakta mluví o něčem jiném a fakta- ne jen hmotná, ale i nehmotná.
(Nikdo není tak beznadějně zotročený jako ti, kteří se mylně domnívají, že jsou svobodní.)
Sámotný tvůrce=tvůrkyně má potíže ne malé! Tak jako dole i nahoře vše je nějaká kopie a odraz!
Otázka- co se tu děje, kdo to skonil tak velmi, že to všechny tak strašně bolí a cítí to, tak moc (a ještě ucítí), že se na to kolem stále umírá, vraždí se, ubližuje se tím nejhorším způsobem, jak zemi, zvířatům, lidem, i bytostem z jiných sfér... je to hromadné znásilňování všeho co má nějakou energii...
Nevěřím v apokalypsu, ale v někoho a něco, kdo dokáže tuto situaci a i boha bohyni samotné podpořit vytáhnou a vyzvednout natolik, že Všude nastane proměna na všch urovních.

Hvězdičce (Leviathan, 19. 11. 2009 18:43)

Nemyslím si,že by za tohle mohla chudinka čtyřka.
Čtyřka v numerologii je fyzická činnost;profese -zájmy a rozum.V tarotech čtyřka obyčejně znamená stabilitu ale také třeba strach o peníze,otrávenost,nehybnost a u holí pro změnu činnost.Můžeme uvádět další a další příklady ale stejně za takovéto věci nebo v tomto případě zrůdnosti magie,esoterika a všechny okultní vědy jsou asi úplně nevinné.Za tohle může konkrétní čin a konkrétní člověk,můžeme zde asi uvádět třeba jeho dětství,výchovu a já nevím co vše na jeho obranu ale ve skutečnosti aspoň pro mne žádný slitování s ním,měli ho popravit!
Samozřejmě vím,že tu trest smrti nemáme ale tohle je právě ten případ kdy by tu měl prostě být.

Vibrace čtyři - krutost (Hvezdicka, 18. 11. 2009 21:45)

Zabýváte se tu hodně věcmi okolo lidí, tak si myslím, že by to zajímalo více lidí i názory různé, proč vibrace čísla 4 (ať již ve výpočtu jména příjmení a nebo data narození)se chovají k druhým bytostem velmi špatně (vraždí, ubližují a dokonce jakoby jim to činí radost), co je to za lidi? Jejich profil je většinou podobný a chovají se navenek velmi tiše, až jako chudinky, ale ve skutečnosti přemýšlejí o hrozných věcech vůči ostatním bytostem a plánují si je. Viz. tento článek zpráva například o vraždě, znásilňování, tak tady ten člověk co to spáchal (obžalovaný 40letý Radim Odehnal), tak má vibraci 4 ve jméně a nejen on i spousty vrahů a násilníků tuto vibraci nosí. http://www.novinky.cz/krimi/184599-zacalo-to-tim-ze-jsem-se-svlekla-rika-znasilnena-zena.html

pro Bandyho (Hemenex, 07. 11. 2009 16:51)

Ahoj Bandy,
mě zase nějak neštymuje to co jsi mi napsal k tomu počtu otázek a odpovědí. Protože třeba odpovědi na otázku "Proč já se vrátil?" (jak uvádíš ty) Ano nebo Ne, připadají poněkud o ničem a docela mimo mísu.
Ale asi je to moje chyba, měl jsem napsat, že já myslím smysluplné odpovědí, ne ty dementní. Ostatním to snad asi došlo.

Bandymu (Vilda, 07. 11. 2009 16:01)

Sto bodů pro tebe Bandy. Takle mě už dlouho nikdo neodboural :)))) Díky tobě mám teď velice dobrou náladu. Jedno je jisté - jsem velice rozhořčený, že mě moji rodiče nenechali takovou školku absolvovat :))) Nic ve zlým.

Jinak - asi jsi špatně četl, nebo špatně pochopil. Nikde jsem se na existenci člověka neptal.

Když už jsme u těch citátů, Einsteina, a u mých přiblblých otázek (třeba "A je vůbec nějaká náhoda?"), co na to kolegové ze školky?:

"Bůh nehraje v kostky."
Albert Einstein

"Nejenže Bůh v kostky hraje, ale občas je hází i tam, kde je nikdo nemůže vidět.
Stephen Hawking

"Neříkejte Bohu, co má se svými kostkami dělat."
Niels Bohr

A na závěr jeden z fórků, ať krapet dobré nálady přenesu i na ostatní. Četl jsem někde v diskuzi:

Na zeď někdo napsal nápis - "Bůh je mrtvý. Friedrich Nietzsche" Za pár dní tam přibyl další nápis. "Nietzsche je mrtvý. Bůh"

Všem vám přeji dobrou náladu a hezký den.

Vilda (Bandy, 07. 11. 2009 14:03)

Poněkud dětinsky mi zní záplavy Tvých otázek. Podobně se ptají děti v mateřských školkách. Otázky dospělých mají poněkud racionálnější obsah. Jedna věta od Einsteina:"Člověk nemusí světu rozumět jen se v něm musí vyznat."
A jednoduchá odpověď ne jdenu z Tvých otázek. Existenci člověka nelze popřít. Existence Boha i Satana je zpochybnitelná.

Hemenex (Bandy, 07. 11. 2009 13:48)

Promiň, ale nedá mi neppopravit jednu Tvoji větu určenou Vildovi 4.11. Je to zcela odtažité od problému, ale nezdá se mi, že je víc otázek jako odpovědí. Na každou otázku jsou nejméně dvě odpovědi. Ano, či ne. Tudíž odpovědí je nejméně dvakrát tolik jako otázek.
Promiň.

Lycane (ratka, 06. 11. 2009 19:36)

ja sem chodim pro pouceni. chci mit oboje.
(pouceni i jebani) jsem podoboji

Ratce (Lycan, 06. 11. 2009 16:06)

Bud v klidu Moje misto tam je taky...A tebe mam rád... protože lidi co semnou vyjebavaj prostě miluju......:-)))

Lycane (ratka, 06. 11. 2009 08:22)

jakoze tam je moje misto? tak to ti pekne dekuji :o))) hehe

Ratce (Lycan, 06. 11. 2009 00:53)

To pod tímhle je pro tebe :-) Vím že ti to je jasný ale pro pořadek...:-D

:-) (Lycan, 06. 11. 2009 00:51)

Ja ti rozumím :-) cos tím myslela..to je právě tím že jsme trošku evolučně jinde ale někdy i o dost horší než zvířata. takže nebudeme je urážet a zůstaneme lidma :-) sem si jen rejpnul:-D Možná lepší zůstat u Jebání :-DDD

Pro Hemenex, pro Jana (Vilda, 05. 11. 2009 23:41)

Kdo je Bůh? Kdo je Satan? Kdo je člověk? Kdo z ních má kde místo? Proč je člověk narozdíl od Boha, či Satana svázán s hmotou? A co je hmota? Existuje vůbec? Proč je život člověka omezený časem, narozdíl od Boha a od Satana. A co je čas? Existuje vůbec čas? Proč si člověk všechno měří, počítá, zapisuje? Proč hledá zákonitosti? Bojí se náhody? A je vůbec nějaká náhoda? Je to, co je kolem nás opravdové? Je svět, který vidíme opravdový, když to co vidíme je minulost? A je nějaká budoucnost? A co přítomnost? Je přítomnost? Není to jen pomyslná hranice mezi budoucností a minulostí? A minulost? Nevyvíjí se stejně jako budoucnost? Nejsou časy minulé následky časů budoucích? Kde je potom počátek? Na konci? Uprostřed? A jak do toho pasuje člověk? Na jedné straně nafoukaný, domýšlivý, rádoby pán tvorstva, na druhé straně ufňukaný, krčící se v koutku pod ohromným tlakem celého vesmíru. Kdo je ten člověk? Kdo je to? Trestanec v okovech hmoty a vlastních slabostí? Nebo ta pomyslná nádoba na hrnčířském kruhu, švihána ocelovým prutem? Kdo je ten hrnčíř a kdo je ten, který nádoby tříští o zem? Kdo má kde své místo?

Lycane, jasne (ratka, 05. 11. 2009 23:27)

jsme zvirata. urcite i zvirata maji tvurci potencial.
je zajimave jak to vznika, ta tvorba. existuje xxx moznosti jak neco noveho stvorit. stvorit ale muzeme jen to k cemu mame potencila a tim jsou omezeny moznosti naseho tvoreni.

Zvire si asi taky umi predstavit jen omezene. ehm sice nevim presne co si predstavuje a co z toho vytvori :o)) Pod tvorbou rozumim napad ktery se jeste neuskutecnil (alespon v me hlave jeste ne) neco co jsem nikdy neslysela, nevidela, co neznam ale co jsem v dany moment stvorila k obrazu svemu (co se vynorilo z meho podvedomi). Nekdo stvori melodii, nekdo obraz, nekdo vytvori novy typ nadoby nebo novy zpusob zapinani kalhot. proste ten tvurci prvek je v tom, ze vytvari neco neznameho. vynalez, neco uplne noveho

z koho mluvi pycha? (ratka, 05. 11. 2009 22:56)

nejak se mi to mzi :o)))

pro Vildu (Hemenex, 05. 11. 2009 22:35)

A proč myslíš, že hledám odpověď na svoje otázky zrovna u tebe?
To byl z mé strany totiž sarkasmus, já se (na rozdíl od tebe) nestydím za to, že jsem se podíval tam, kam (opět podle tebe) smí jen Bůh.
A na ty předchozí otázky mě odpovědi ty určitě nedáš. Bez urážky, ani nemůžeš. Na ty si totiž musí přijít každý sám. A o tom to je :-)

PS: První po Bohu určitě nejsem (to si už uzurpovali nějací papeži) a první před Satanem je už taky obsazeno.

Pro 6demon (Leviathan, 05. 11. 2009 21:13)

Vyřiď prosím náš pozdrav Saty a samozřejmě i tobě.Díky

Vzkaz a pozdrav (6demon, 05. 11. 2009 19:02)

Posílám všem pozdravení a vzkazík od Saty: bohužel nemůže zatím z "určitých technických" důvodů na net, tudíž ani sem. Všechny Vás zdraví. Pozdrav přidávám i já.

Vildovi (Jan, 05. 11. 2009 17:37)

Člověk že je první po Otci?Člověk že je první před satanem?Major Zeman.Vysvětlíš mi jak si k tomuto závěru dokráčel?Prakrálovna,synové,archandělé,Od-shi-mat-noke,andělé,praduchovní,duchovní a zástupy dalších obyvatel úrovní ke kterým ani nevzhlédneš,natož abys jimi prošel.Nevyvinutý duchovní zárodek,potřebující k udržení se ve sféře Ducha,vědomí,jehož nabude pouze prožitím,tedy cestou hmotnou částí stvoření jest tou nejhrubší sraženinou duchovna.Jedné z několika naddimenzí,obsahující celé světy obyvatel.Tvůj příběh neznám.Pýchu ano.Člověka.Jistě tedy ne prvního po otci...

oprava :-) (Lycan, 05. 11. 2009 16:25)

Ne největší mozek ale nejlepší dejme tomu :-D abych nekřivdil slonum :-D

....... (Lycan, 05. 11. 2009 16:13)

Takže když na něco přijde člověk je to tvůrčí potenciál. Když naopak takovej bobr má rád stojaté vody a přijde na to že když začne stavět hráze tak ty stojaté vody bude mit..To neznamená že i zvířata mají dojisté míry tvůrčí potenciál? :-D Podle mě jsme všechny druhy krom nas samotnych nazvaly zvířaty a sebe jen potřebujem odlišit. Kdž by existoval druh s lepším mozkem mohlo by se velmi rychle stát že se take stanem pouze zvířaty...:-)Jo az me budete argumentovat ze v tom ma prsty Bůh tak jste na špatné adrese..:-D Prostě možná nějaká moc stvořila spoustu druhu se kterejma patříme do jednoho pytle..jen bohužel máme nejvetší mozek...:-)

buh (ratka, 05. 11. 2009 09:16)

je porad v mych predstavach tvurci potencial. Z ktereho se vse rodi a v kterem vse mizi. Neprojevena cast naseho byti. Tvoreni je bozska cinnost. Z niceho (potencialu) vznika neco konkretniho. A tak zvirat jsou sice projevenou existenci ale ony samotne nedokazou premenit potencial v tvurci zamer. To me ale jen tak napadlo :o)) zrovna v tento moment. muze to byt uplna blbost.

co mate vsichni (ratka, 05. 11. 2009 09:12)

s tim astralem? chapu to jako zbyle emoce a zbytky odziteho ktere se potaceji svetem a hledaji kam by se prilepili, ceho by se chytly. neopatrneho cloveka muzou tyhle zbytky uplne ovladnout.

Podleme to urcite neni svet o ktery bychom meli stat, kam bychom meli dobrovolne chodit.

nebo to chapu spatne?

Hemenexovi - A přece jen... (Vilda, 05. 11. 2009 00:51)

ti můžu odpovědět na tvé dvě otázky...
Vím jistě, že Bůh nejsi. Vím jistě, že Satan nejsi. Jsi člověk. To je ten, který je první po Bohu a první před Satanem.

Pro Hemenexe (Vilda, 05. 11. 2009 00:40)

Neznám tvůj příběh, neznám tebe, neznám tvoji duši. Neznám souvislosti, neznám tvoje zážitky, neznám tvoje pocity. Proč myslíš, že bych měl znát odpovědi na tvé otázky?

pro Vildu (Hemenex, 04. 11. 2009 17:06)

Těch otázek je víc. Např.:
... a když už jsem tam byl a vrátil se, tak proč vlastně? Proč já se vrátil? Proč jsem tam nezůstal? Jsem tedy jiný? A jestli ano, tak jaký tedy? Lepší nebo horší?
Znamená to, že mám tady na světě ještě nějaký úkol? A jestli ano, tak tedy jaký? A je to tenhle úkol nebo nějaký jiný?
Mám čekat až si mě sám najde nebo mám sám za ním jít? A když mám jít, tak kam, kterým směrem?
(A jak píšeš) Mám se snad stydět za to, že jsem nakoukl někam kam nemám, kam může jen Bůh? Já tam byl, jsem tedy taky Bůh?
Nebo Satan?
Kdo tedy jsem?
KDO TEDY JSEM?

Bohužel, jako vždy je mnohem víc otázek než odpovědí. :-))

Astrál (Vilda, 04. 11. 2009 00:11)

Proč by ne. Sám jsem se do některých věcí dostal, i když jsem nechtěl. S tím astrálem to může být podobně. Věřím však, že tyto věci se nestávají jen tak. Že nastaly z nějaké příčiny, vůle. Osobně bych se pokusil najít souvislosti. Pátral bych, přemýšlel o tom, co jsem tam viděl, jaký to mělo význam.

Achnatovi (Bandy, 03. 11. 2009 20:41)

Ve fimu "Vesničko má středisková", byla taky řeč o funkci krátce potom, co někomu chytli sirky v kapse. Tu si jiste nemyslel.

pro Vildu (Saty, 03. 11. 2009 09:20)

Jsem fakt ráda, že jsi "solitér", jak jsi odpověděl.
Ze zkušenosti vím, že lidi z různých náboženských skupin po čase přecházejí na masáž a to se začnu ježit. Lidem s se zážitkem při klinické smrti také věřím. Dost jsem o tom četla a pak jsem také dostala od pár lidí popis jejich vlastní zkušenosti. Jsou detailní a hodně podobné. Je zajímavý, co jsi napsal o astrálu. Hodně lidí se o výlet snaží a bývají to blízké výlety. Někomu se to povede a buď se poleká zážitku, nebo to pokouší dál. Co si myslíš o dalekém astrálním výletu, o který se nikdo nesnažil, naopak vlastně ani nevěděl o něm prakticky nic, protože se o to nezajímal a najednou tam byl neznámou vůlí hozen?

Bandymu (Achnat, 02. 11. 2009 17:15)

 

Na vojně mi řikali že funkce je nad hodnost.Byl jsem ale na Moravě...

Achnate (Bandy, 02. 11. 2009 15:36)

Téměř dokonalé. Chybí jen jedna maličkost. V šestý den Bůh stvořil člověka. Ne stojan, cenovku, rám, ale člověka k obrazu svěmu.

Bandymu (Achnat, 01. 11. 2009 18:57)

Pořád si řikám co je na tom k nepochopení.Stojí to tam jasně.Adama vytvořil k obrazu svému.Jako stojan.Stěnu.Cenovku.Rám.Umění lačné oči.Cokoli...Svému obrazu.Světa.Lízy.Zaječího bobku.Nevkusu.Čehokoli...

Pro Saty (Vilda, 01. 11. 2009 15:58)

Pochopil jsem, jak jsi to myslela v té větě. Už jsme spolu o tom kdysi diskutovali a tvůj názor znám a respektuju ho.

Setkal jsem se s lidmi, kteří byli v klinické smrti, a já osobně nevidím důvod, proč jim nevěřit. Jelikož jako věřící věřím v duši, tak s tím nemám problém.

Do něčeho jako "astrál" jsem se kdysi při meditaci "nedopatřením" dostal, ale bylo mi řečeno "Dost, toto není ta správná cesta, toto je místo, kam má přístup jen Bůh a odtud řídí svět, každý jiný, kdo sem přichází ničí jeho dílo." Takže jsem se dál nepokoušel.

Nejsem v žádné skupině, jsem solitér. Tak trochu se bojím přílišného ovlivňování při mé duchovní cestě. Obávám se manipulace, duševního vykořisťování atd. Asi stejně jako vy ostatní.

pro Vildu (Saty, 01. 11. 2009 13:15)

Dopustila jsem se chyby. Ve větě " to NĚCO" co přesahuje lidské chápání, má o každého jednotlivce takovou starost" mělo být místo "má", "nemá". Nevěřím v starostlivost Boha otce. Moje představa je, že Stvořitel je něco jako hybná síla vesmíru, nepoznaná a přece známá energie, které vděčíme za život a to je asi tak všechno. Vznikli jsme z ní a jednou se k ní zase vrátíme a staneme se její součástí, něčím z čeho pak vznikne další život. Chtěla bych se tě Vildo zeptat na tvůj názor na stavy v klinické smrti a na astrál. Ještě další otázku, od začátku mám dojem, že jsi v nějaké náboženské skupině. Jak jsem zjistila, podobný dojem má i Leviathan. Praetoriani? Stačí jen ano, nebo ne. Díky.

pro Lycana (Saty, 01. 11. 2009 13:02)

Mnooo, myslím že mě vidíš až moc pozitivně. Virtuál má proti realu jedno plus,
nemusíš reagovat třeba v momentě, kdy máš černo před očima ale máš na odpověď,
nebo protiúder čas. Já mám jednu výhodu, že jak rychle vzplanu, tak se stejně
rychle zklidním a jsem nad věcí. Pak to vypadá, že jsem naprostej kliďas,
ale to je velkej omyl.:-D V jednom ses ale strefil a to, že tomu co píšu nejen
věřím, ale musím to tak opravdu cítít i uvnitř. Je pro mně ctí, když někdo
jako ty napíše, že ho to donutilo přemýšlet. Je to známka toho, že moje otázky
nejsou jen MOJE.

Pro Saty (Vilda, 01. 11. 2009 01:18)

Nabádá a také upozorňuje na nedokonalost člověka. A proto mu odpouští. Což je zapotřebí právě v okamžiku, kdy člověka pěkně hryže svědomí. Když člověka hryže svědomí, je to první krok k jeho nápravě - uvědomuje si, že udělal něco špatně. Ví-li člověk o sobě, že je nedokonalý, a že proto udělal něco špatně, o to víc pak chápe ostatní - protože jsou na tom stejně. Z toho vyplývá další krok - naučit se odpouštět. Nejen jiným, ale i sám sobě. A to je začátek cesty za sebepoznáním.

Pro Bandy (Vilda, 01. 11. 2009 00:49)

Bandy - Bůh stvořil člověka k obrazu svému, to se dá chápat různými způsoby. Třeba tak, že ten obraz může být i duševní. Ke svému duševnímu obrazu. Nebo to může znamenat "tak jak zamýšlel". Nicméně z mé strany je to jen umělá konstrukce, vymyšlená speciálně pro tuto otázku.

Já osobně si Boha nikterak fyzicky nepředstavuju, myslím, že vytvoření si jeho obrazu (byť duševního) odvádí pozornost jiným směrem.

Další věc - proč by Bůh nemohl být obsažen ve všem kolem nás? I přesto, že stvořil člověka k obrazu svému, to se přeci nikterak nevylučuje?

pro Vildu (Saty, 31. 10. 2009 21:16)

Báseň je krásná, děkuji žes ji sem dal, jen ve mě vyvolává pochybnosti. Tu báseň napsal člověk a vložil tak Bohu do úst věty, které nikdy nevyslovil. Nabádá člověka, aby žil dobře, to je správný, ale to je asi tak všechno, čemu jsem ochotná uvěřit. Nevím proč jsem tak přesvědčená, že to NĚCO" co přesahuje lidské chápání, má o každého jednotlivce takovou starost. Pro mne je dostačující, že mám svého Boha v sobě a jen jemu se zpovídám. Ten Bůh se jmenuje svědomí a řeknu ti, že někdy umí pěkně hryzat. Boha, kterého myslí křesťané, snad i muslimové vnímám jen jako laskavou energii, stále živou a proudící a všudypřítomnou.

bandy (ratka, 31. 10. 2009 17:08)

pokud Vsem jsem i ja, tak podle meje to napsano v bibli proto aby meli lide radost ze jsou jako buh.

pokud ty tvrdis ze jedine clovek je schopen tvorit (viz polemika) tak je jako buh. protoze jinak nikdo jiny tvorit neumi (jak tam sam rikas)

Všem (Bandy, 31. 10. 2009 11:04)

Opět připomínám Bibli. Tam stojí, že Bůh stvořil člověka k obrazu svému. Nemůže být tedy obsažen všude. Vypadá jako Adam. V čem je tedy problém ?

Ratce (Vilda, 31. 10. 2009 01:00)

Jj, převážně souhlas. Avšak - je-li Bůh obsažen ve všem, co je v nás a kolem nás, tak vše co děláme kvůli sobě, nebo kvůli ostatním, děláme i pro Boha. Na druhou stranu z toho vyplývá, že pokud někomu ubližujeme, ubližujeme také sobě, ubližujeme i Bohu.

Vildo (ratka, 30. 10. 2009 14:27)

myslim ze reakci na tvuj soud jsem napsala v rozhovoru s bohem.
souhlasim s itm ze je treba ocistit svoji mysl, svoje srdce. nikoliv kvuli bohu nybrz kvuli sobe. abychom dokazali uvidet a neblokovali se.

Soud (Vilda, 30. 10. 2009 09:25)

Ne Bůh, ale člověk sám sebe soudit bude:

Proč stále mne voláš, proč vidět mne chceš?
Protože víru slabou máš?
Proč důkaz o mé jsoucnosti potřebuješ?
Přeci ten, kdo ví, ten věřit nepotřebuje.

Jsem jako slunce, hřej se v mých paprscích.
Nechtěj však přiblížit se příliš, neb v popel shoříš.
Myslíš, že tvá duše vydrží zkoumavý pohled můj?
Pohled až na dno, do věcí ostatním smrtelníkům skrytých?

Zvládnul bys to? Tolik si věříš?
Svou duši očisti ponejprv.
Aby ani smítko zla nezůstalo.
Proč? Ty se ptáš?

Protože nechci ti ublížit.
Má upřímnost pro tebe zahanbující bude.
Sám sobě pak staneš se soudcem.
Soudcem ze soudců nejpřísnějších.

Až tvá mysl obsáhne vše,
co zlého jsi za svého života učinil
Byť myslel jsi, že člověk jsi dobrý,
v pláč propukneš a bol neutuchající.
Trestat sám potom chtít se budeš. Ne Já.

Chceš li mne vidět, pracuj na sobě.
Hlídej se každý den, každou hodinu.
Večer pak žádej o odpuštění,
Protože přes snahu všechnu stejně neuhlídáš.
To já vím, a proto ti odpustím.
Aby nevzdával ses.

Nepovede se dnes, nepovede se zítra
Ani za rok, ani za deset let
Den bez poskvrny
Den hodný Boha.

Lycanovi (Leviathan, 29. 10. 2009 23:44)

Taky si myslím,že žádný poslední soud a posmrtný život se konat nebude,já tedy říkám "to je jen dobře" :-)
Jinak s tím vlastní životem,můj velmi subjektivní názor je následovný:Stačí abych se mohl ráno podívat do zrcadla a z duševního hlediska vydržel ten obraz,ono totiž stačí,že mám vydržet ten fyzický a to po ránu bývá obvzlášť síla,jinak pro doplnění i odpoledne a večer to nebývá o mnoho lepší :-D

leviathanovi (Lycan, 29. 10. 2009 23:23)

Tak dát smysl svému životu jako takovému a popřemejšlet jak jej žít lépe už nezní tak strašně složitě...třeba i to že někdo někomu zachrání život, může bejt brano za jeho smysl a důvod života...A ja budu muset urychleně nějakej důvod najít pro sebe :-)protože zatím mám dojem že by se svět bez mojí maličkosti celkem v pohodě obešel...tak třeba se dočkám...a nebo už jsem se dočkal splnil jsem co jsem měl a nevím to...to by byla ta horší varianta...pátrat ted po tom zpětně :-) ach jo ....zatím se holt spokojím s tím že vůbec žiju. :-D

Leviathan (Lycan, 29. 10. 2009 23:10)

Myslím že se toho zase tak bát nemusíme...Pokud vůbec existuje něco co bude schopno něco posuzovat...osobně si myslím že posmrtnej život ani poslední soud nebude...ale nebylo by to špatné...:-)

Lycanovi (Leviathan, 29. 10. 2009 17:09)

Nojo,přemýšlet a něco s tím dělat ale co a jak?
Až to na konci bude posuzovat ten nejvyšší,tak pak teprve nastane ta správná sranda :-D

leviathan (lycan, 29. 10. 2009 00:46)

Takže,spíš než se pouštět do smyslu bytí jako globální význam,tak možná by bylo lepší,zkusit si odpovědět jen na svůj vlastní význam svého osobního smyslu bytí tady na Zemi.
KRASNE RECENO SOUHLASIM A DODAVAM NAD TIM UZ SE DA REALNE PREMEJSLET A NECO S TIM DELAT. :-)

Pro Saty (Lycan, 29. 10. 2009 00:41)

a jeste k tomu ze vsechno zbastis,,,to si vazne nemyslim. Myslim ze jsi ferova osoba co se snazi vsem pomahat a pritom ma i spoustu zajimavejch nazoru. Resis tu vse velmi diplomaticky a snad sem te tu nikdy necetl nejak rozcilenou :-) Je videt ze vsemu co pises naprosto veris a parkat uz me to prinutilo k zamysleni...coz je uspech :-)

......... (lycan, 29. 10. 2009 00:20)

Jo a moc me za blbosti nekamenujte dik :-)

Pro Saty (Lycan, 29. 10. 2009 00:19)

Ale bez legrace...na to jakej je smysl života neumím odborně odpovědet tak alespon zhruba něco z velmi povrchních myšlenek. Nemyslím si že se to někdo někdy vůbec dozví protože je to defakto nemožné zjistit,,,
Ale přeji všem co se tím hodlají zebejvat hodně štestí. Na to zjistit smysl života ale podle mě máme docela málo času když uvážime jak nemožné zjistit to je a uvědomíme si že jednou ten smysl života skončí stejně jako začal.Jen nevím jestli souhlasit že uplně všechno má smysl protože omyl muže nastat vždycky a pak se muže snadno stát že něco ten smysl bude postrádat. Doufam že někdo pochopi alespon trochu moje myšlenky. Když budu věřící a budu na to koukat s pohledu duchovniho tak bych asi taky dokázal zjistotou říct ze vše musí mít smysl ale to by od někoho jako ja asi nikdo nečekal. Takže dokud někdo neprokaže že vše na světě ma smysl musíme pripustit i to ze ne vse ho mit musi...uf diky me schopnosti vyjadrovani to asi stejně nikdo nepochopí jak to vlastně myslim...měj se krásně,

pro Lycana (Saty, 28. 10. 2009 23:41)

1-0 pro tebe. Jsem docela ráda, žes to nemyslel vážně a že to byl vtípek. Pro změnu jsi zase pobavil ty mně.:-D Teď se mi ale bude i Hemenexova kočka smát, že všechno zbaštím.:-DD

pro Saty (Lycan, 28. 10. 2009 23:32)

hmm...ten prispevek berme spise jako pokus o vtip...omlouvam se obcas me neco takoveho napadne :-)chapu ze to sem asi nepatri...

hemenex (Lycan, 28. 10. 2009 23:20)

byla to ironie a docela mě to pobavilo když jsem to psal :-D. A nutno říct že tvoje reakce mě pobavila mnohem vic :-) Dik a klobouk dolů lepe bych to nenapsal:-D

Pro Saty (Leviathan, 28. 10. 2009 21:46)

 

Hrál jsem si dnes s tím textem svatby (po dlouhé době jsem měl volno :-)) a co mne vychází,vůbec se neodvažuji tvrdit,že to tak skutečně je,je to,že různé náznaky mi připadají jako vrátit se k sám sobě.
Třeba to,ze dvou rovnic se stává jedna,svá cesta a vůbec jde to jakoby k jedinému bodu,sám k sobě.
Třeba to bytí je myšleno,já - uno - ego,jen má cesta,jen můj život a ač se mi staví do cesty různé překážky,je to jen na mne jak se s tím vypořádám.Určitě budou v tom textu nějak zašifrovány i různé rady viz. dva poslední řádky a i ta cesta k těm chrámům bude jistě zvlášť něco znamenat.U Mitry třeba význam jít,nebo dej se na cestu ke svatým místům znamená - zastav se,přehodnoť své jednání a něco s toho změň.
Prostě celkově mi tedy vychází bytí nebo třeba cesta každého jednoho z nás a ne všech dohromady jako celku.
Ještě jednou opakuji,je to jen můj dohad a i to je silné slovo :-)
Takže,spíš než se pouštět do smyslu bytí jako globální význam,tak možná by bylo lepší,zkusit si odpovědět jen na svůj vlastní význam svého osobního smyslu bytí tady na Zemi.
Hezká verze,že jo?
Přeji krásný zbytek týdne.

pro Leviathana (Saty, 28. 10. 2009 20:52)

Otázka bytí je stará jako lidstvo samo. Lámali si tím hlavu slavní filozofové,
i obyčenjní lidé a zatím rozluštěná není. Jelikož jsem zvyklá od mala kecat
do všeho, i když tomu moc nerozumím, pustím se i do bytí. Tuším, že ač nechci, dostanu se na náboženskou rovinu, protože racionálně
to vysvětlit nejde. On ten Bůh tam logicky zaplňuje neznámo. Třeba slova vznik a zánik
a k tomu koloběh a nehybnost. Vyjadřují naprostou odlišnost a přesto spolu souvisí.
Nehybnost vidím jako pevný bod, od kterého se všechno odvíjí a nastává koloběh
vzniku a zániku. Nemám jistotu co si pod pojmem pevný bod mám představit,
snad možná Boha, nebo neměnnost. Je víc otázek, na které neznáme odpověď,
tajemství bytí, tajemství zákonitosti, a tajemství života. O tom všem můžeme
jen spekulovat a pochybuju, že by na tohle všechno dokázal text Chymické svatby
odpovědět. Možná bysme tam našli člověkem vytvořenou velkou dávku fantazie,
naděje, představy, ale i přeludy a fikce.

pro Lycana (Hemenex, 28. 10. 2009 19:30)

Díky rozesmátému smajlíkovi uprostřed a pak na konci Tvého příspěvku (který Saty asi přehlédla) předpokládám, že se jednalo s Tvé strany o VELKOU ALE OPRAVDU VELKOU NADSÁZKU A IRONII.
Kdyby ale přece jen náhodou ne tak:
Věřím, že jsi se to otázkou opravdu nějaký čas zabýval ALE nevěřím, že jsi několik dní držel půst a nad tímto tématem přemýšlel. Prostě to vím, věř mi :-)
Protože:
1. věta ("život jako globalně nema vůbec žadný racionalní smysl") jako taková nemá v žádné významové rovině reálný význam pokud nedefinuješ (a to přesně) slova "život" a "smysl" a neurčíš hranice významu u slov "globálně" a "racionálně". Jen velice krátce, ať je zřejmé co tím mysslím, pokud není např. určeno zda myslíš život svůj, svých rodičů, všech lidí, všech savců nebo vůbec věškerý život a nedá se specifikovat jak moc globálně ho bereš, pak racionalita přestává mít smysl. A proto, hledat smysl něčeho co není ani určeno, je samo o sobě nesmysl :-)
2. věta ("je nejlepší život ukončit a dojít tak na konec cesty absolutní racionality") na tom není o moc lépe. K problému s definicí objektu spekulace, který tu přetrvává již s první věty (def. života) nám přibívá ještě, stejně zmatečné a blíže nespecifikované slovo "cesta" u kterého může význam nabývat od hodnot zcela kontkrétních až po významy zcela absolutně abstraktní. Pak hledání spojení mezi touto nekonečně velkou množinou významů a absolutní racionalitou je přinemjmenším iracionální. :-)
A to se nezabývám zjevně nesprávnou logickou úvahou vyvozující platnost 2. věty na základě hodnocení věty první, neboť vzájemné provázání obou je přinejmenším poněkud zvláštní a diskutabilní.
A na tom trvám, ať ta už první nebo ta druhá věta znamená COKOLIV :-DDD

odpověď (Saty - Vilda, 28. 10. 2009 16:44)

Jelikož se stalo, že web byl plnej a nešlo dneska dávat nové příspěvky, napsal mi Vilda svůj komentář do mailu a požádal mne, abych jej sem za něj vložila. Tady to je:
VILDA.
Bohužel mám už příliš mnoho komentářu, tak se mi nedaří vložit odpověď (sekce "Satan"). Nerad bych, aby to vypadalo, že se bojím odpovědět, volím tedy tuto cestu. Vlož to tam prosím za mne. Díky

Jsou tu nějaké otázky, pokusím se odpovědět. Bohužel jsem teď v časovém presu (světské záležitosti ), tak jen telegraficky:
1) Nemodlím se ke svatým. Jediný, ke kterému se modlím je Bůh. Kde je v Bibli psáno, že by se člověk měl modlit ke svatým? Nikde tam nic takového není (alespoň tedy já o tom nevím). Mě osobně je to z duše protivné. Je to odvádění pozornosti od Boha. Je to jeden z velkých hříchů. Na druhou stranu to neznamená, že bych svatými opovrhoval. Mám je v úctě. Ovšem ne proto, že jsou svatí, ale mám je v úctě pro to, co ve jménu Boha vykonali.
2) Důležité je položit si otázky. Co je to utrpení? A od koho utrpení pochází? Podle mne utrpení nepochází od Boha, pochází od člověka, který je motivován zlem. Lidé takto motivovaní jsou schopni páchat ty největší zvěrstva (ať jako „věřící“, či nevěřící). Pokud svatí trpěli, tak pro to, že byli ochotni trpět. Byli ochotni trpět pro Boha, pro lidi, pro dobrou věc. Bůh byl v jejich těžkých chvílích s nimi. A pomohl jim jejich úděl unést. Držel je za ruku při jejich cestě, aby neupadli. Oni došli až za ním a Bůh jejich oběť přijal. Pro mne, jako pro věřícího, jejich cesta neskončila, ale teprve začala.
3) Mé dřívější „citáty“ nemohl nikdo v Bibli vidět, protože to nebyly to citáty a nebyly z Bible.

Trochu je mi líto, že ten kdo se ptal, se neptá přímo, ale zprostředkovaně. Mám z toho špatný pocit. Nerad bych tu vzbudil pocit že „koušu“ a že není radno se mě na cokoliv ptát. Na druhou stranu je možné, že pisatel měl stejný problém jako já (příliš mnoho komentářů) a musel volit cestu zprostředkování. Hezký den. Vilda

pro Lycana (Saty, 27. 10. 2009 22:39)

Ahojky Lycane, přiznám se, že mě tvoje slova překvapila, nečekala
bych je od tebe. Smysl života je otázka, na kterou si musí dát každej
odpověď sám za sebe, protože každej vidí smysl života někde jinde
a v něčem jiným.
Pokud to bereš globálně, tak si myslím, že všechno tady má nějakej smysl,
od šutru kterej ti stojí v cestě, stromu, ze kterýho si utrhneš ovoce,
až po lidi který miluješ, nebo nenávidíš. Až tyhle lidský city přestanou
mít smysl, zanikne život sám od sebe a to je doufám zatím v nedohlednu.
Žij podle sebe jak nejlíp to bude pro tebe dobrý, jez ovoce který
se ti nabízí, odkopávej šutry z tvojí cesty a měj rád, to má smysl,
nemyslíš? Zdá se mi, že nemáš teď zrovna dobrý období, ráda bych se pletla.

Pro Saty (Leviathan, 27. 10. 2009 13:02)

No jasně,jsem přímo přesvědčen a ty jsi toho jasným důkazem,že na to tady přijdete.Čarodějky a mágové nejenže na to musí přijít ale vždyť ty jsi už na to skoro přišla :-)
Jen bych doplnil že sedmička je karmické číslo a jsou tu odkazy na kabalu,hermetiku a alespoň podle mne i na Mitru (ty tři chrámy).
Dokonce v různých historických eposech a knihách se o ní občas objevují zmínky.
Taky ale může přijít někdo s tvrzením,že to vlastně nic neznamená a že je to jen divná básnička :-)
Já jen měl prostě radost,že jsem sehnal ten český text a tak jsem si říkal,že se to sem hodí.
Jinak na tu tvoji odpověď stran bytí nebo nebytí se moc těším.
Též ti přeji krásný den.

pro Leviathana (Saty, 27. 10. 2009 12:24)

Tak to jsi nám dal teda úkol. Studiem textu by bylo možno strávit celý život a ty na nás chceš vyluštění.:-D Jak chceš, všechno padá na tvoji hlavu. Jelikož jsme tu spolek čarodějek a děláme zázraky do tří dnů a divy na počkání, tak se ti pokusím odpovědět z fleku. Sedmičce se opravdu připisuje neobyčejný význam. Začíná to už vlastně stvořením světa, planety, atd.atd. takže Chymická svatba a s tím spojený rituál je vlastně oslavou sedmiček, umocněnou veškerou symbolikou tak, aby si na své přišli jak alchimisté, svatebčané, tak novomanželé. Tak a máš to a otázku bytí a nebytí si nechám na jindy.:-DDD Hezký den.

pro Vildu (Saty, 27. 10. 2009 12:06)

Píšu z práce, není moc času, takže jen pár slov.
Je dost lidí, kteří pouze čtou, ale sami sem nenapíšou. Přišel mi mail a já ho sem dám v plném znění, v podstatě ho jen zkopíruju. Docela by mne zajímalo, co na to Vildo odpovíš.
"Ahoj,
to se nikdo toho kluka (Vildy)nedokáže zeptat čím se provinili ti všichni
svatí, ke kterým se sám modlí, když táhli tím správným směrem, ničím se
neprovinili, dělali vše podle Boha a mnohé nechal trpět (viz např. Jan
Nepomucký, Matka Tereza, sv. Václav......) Jak by mohli být jinak svatí
kdyby se provinili a netáhli tím správným směrem....
Také jeho dřívější citáty nikdo v Bibli nikdy neviděl..."

Chymická svatba (Leviathan, 26. 10. 2009 20:40)

Zdravím,
Chtěl bych Vám sem napsat Text a lehké vysvětlení Termínu "Chymická svatba".Povedlo se mi sehnat jeho český překlad a je to zároveň jeden ze základních kamenů Alchymie.
Chymická svatba Christiana Rosenkreutze od Johanna Valentina Andreae (1586-1654) je alchymistický text.
V tomto textu Rosenkreutz podniká cestu na královský hrad,kde má dohlížet na pžípravu a provedení svatby krále s jeho nastávající.Příběh se odehrává v průběhu sedmi dní;má se za to,že každý den představuje fázi určité rituální trnsformace a že sňatek krále je alegorií velmi komplikovaného alchymistického procesu.Alchymisté věděli o existenci sedmi planet a ztotžňovali s nimi určité kovi,včetně výrobi kamene mudrců.
Tento archetypální sedminásobný rys je ve skutečnosti jedním z největším tajemstvím celé alchymie.
V chymické svatbě se posvátný sňatek popisuje jako spojení ducha s tělem.Po svatbě přestávají být král a královna dvěma rovnicemi a stávají se jen jednou jedinou.
Text je plný zápletek a překypuje symbolikou;jeho studiem by bylo možno strávit celý život a ani tak není vůbec jisté že by člověk našel všechny souvislosti a skryté významy.
Je to prostě jeden ze základů alchymie ale i ze základů dalších různý věd a možná i rozluštění otázky bytí.

Chymická svatba (text)

Dnes,dnes,dnes
Královská svatba jest.
Zrozen-lis v příhodný den
a k boží radosti předurčen,
vydej se na cestu svoji
ke třem chrámům,co na hoře stojí,
a viz,co vše se tam strojí.
Na stráži bděte stůj,
sám sebe pozoruj.
Bez pečlivé lázně v čisté vodě
bude ti svatba k škodě.
Kdo váháš,jistě se mýlíš,
leč chraň se,kdo lehký jsi příliš.

Dole je připsáno:Sponeus et Sponsa

Takže vážení,kdo tento text rozluští,tak se mi prosím okamžitě ozvěte :-)
Doufám,že vás to trošku pobaví.

smysl zivota (Lycan, 26. 10. 2009 16:28)

Strasně dlouho jsem se nad touhle vznesenou otázkou zamýšlel...několik dní jsem nejedl ani nepil, jen premýšlel :-)A odpoved je že život jako globalně nema vůbec žadný racionalní smysl...Tudíž je nejlepší život ukončit a dojít tak na konec cesty absolutní racionality. :-D

pro Leviathana (Saty, 26. 10. 2009 12:36)

Samozřejmě že más pravdu s tím Ivanem Olbrachtem, bylo to od něj, nějak se mi to popletlo. Teta mi jí přinesla ze svojí knihovny, když mi bylo asi deset. Podívala jsem se na net a našla ji. Poznala jsem ji podle vazby a bylo to vydání 1962. Pořád si pamatju Opičí srdce a Tři sny. Budeš se možná divit, ale neodolala jsem a objednala si ji. Děkuju ti za bajku o Luňákovi a slavíkovi. Přesně jak jsi řekl je aktuální a asi ještě dlouho bude. Odpovídám ti na tvůj dotaz ohledně příspěvků, klidně sem dej co uznáš za vhodné a co se ti bude líbit, my budeme jen rádi. Vložením příspěvků, které mají nějakou hodnotu se nedopouštíš tapetování. Přeju ti krásný den a měj se mnou trpělivost, občas mám výpadek.;-)))

napsla jsem (ratka, 22. 10. 2009 13:17)

neco k rozhovoru s Bohem. Zkuste kouknout a napsat co si o tom jako magici satansti myslite.

Pro Saty (Leviathan, 22. 10. 2009 11:15)

Víš,když máš ráda bajky (tedy aspoň doufám :-)),tak jsem tobě a všem ostatním jednu krátkou vybral.

La Fontaine
Luňák a slavík

Když luńák přilétl,aby zas ve vsi krad,
hned poplach strhl se daleko po okolí
a děti křikem svým jej zaháněly z polí.
Přesto chyt slavíka,když míjel jeden sad.
Hlasatel jarních dnů prosí o slitování:
"Mám jen ten hlas.Co s kořistí tak hubenou?
Poslyšte raději píseň mou
o Mílka půvabech,jež dojme vás i ranní."
"Co?Mílek?K čemu je?Hodí se k jídlu snad?"
"Nikoli,král to byl,jemuž jsem v ruce pad
a jenž mě zhubit chtěl v své touze zločinecké.
Písně bych zpíval vám o tom tuze hezké,
které vás okouzlí jak ostatní,jsem jist."
Dí luňák,nadýma je plíce:
"Tohle se povedlo.Zatímco já chci jíst,
ty vyprávíš mi o muzice."
"I králům zpíval jsem!" - "Až tedy král tě chytí,
své pohádky mu vyprávěj.
Luňák se jimi nenasytí.
Věř,hladovému nezpívej!"

Na to,že ty bajky vyšly 1668 až 1694,jsou neustále aktuální,nemyslíte?:-)

Pro Saty (Leviathan, 22. 10. 2009 10:47)

Božská magie je nová věc a vyšla v roce 2007,mne zajímala tím že je to právě nový pohled na Hermetiku,jsou tam poměrně zajímavě vysvětleny různé pojmy a hlavně názory na ni,jinak mne však celkově zklamala,připadá mi že autorka chce za každou cenu napasovat svůj názor na všemožná témata v Hermetice a přitom ignoruje již v celku zavedé nejen názory ale i zlušenosti.
Našel jsem knihu O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách ale je to od Ivana Olbrachta,takže nevím,jestli je to ona.Pokud najdu jinou,vysloveně od ruského spisovatele,tak dám hned vědět.

pro Ratku (Saty, 22. 10. 2009 09:22)

To co jsi napsala - ratka, 20. 10. 2009 09:07, se mi líbí a souhlasím s tím. Netýká se to jen otázek kolem tajemna, ale všech tzv. pravd a lží, které v životě rozebíráme.

pro Leviathana (Saty, 22. 10. 2009 09:17)

Ještě dodatek, o Olgoji Chorchojovi v Almanachu opravdu není ani zmínka. Jinak máš pravdu, že je přehledný a paný zajímavou formou. K tomu mudrci Bidpajovi. Tu knížku už nemám, jak se říká, co nechceš, to půjč. Pamatuju si, že to byl ruskej spisovatel a obrázků tam byla spousta. Připomínalo to Ezopovy bajky. Všichni hrdinové byla zvířata, která měla lidské vlastnosti. Možná na ni někde narazíš, máš k tomu podmínky jako nikdo z nás.

pro Leviathana (Saty, 22. 10. 2009 09:05)

Naprosto s tebou souhlasím, že vlastní přesvědčení se rádo zaměňuje za pravdu. Můžu být sebevíc přesvědčená, pokud nemám důkaz, pohybuju se pořád na bázi teorie. Taky si takové věci se zájmem přečtu a pak záleží, jestli si z toho něco co by stálo za to vezmu, nebo to odložím. Můžeš říct, v kterém roce Božská magie vyšla?

Pravda s Velkym (ratka, 20. 10. 2009 11:19)

je totez jako s malym. Stejne jako Lez nebo lez. Prast jako uhod. Omyl a chyba je taky jen relativni pojem. Vsecko muze byt spravne a bez chyby z urciteho uhlupohledu. Vse muze byt dokonale. Zalezi jen odkud se divame.
Je treba zit a zakouset ziti zevnitr. Odsud se pak odviji poznani. Teda si myslim :o)) Mozna :o)

Ratce (Leviathan, 20. 10. 2009 10:28)

Prosím tě,ber to jako jen další možná zajímavý názor,já tu knihu sháněl pro to,že je to další nová Hermetika,docela mne baví ale tohle je tedy dost aspoň pro mne "hustý" názor.
Mne třeba fascinuje pojem Pravda z velkým P,spousty lidí a skupin tento výraz velice rádo používá a přitom,co vlastně znamená.Je pojem absolutní pravda stejně jako absolutní lež ale to asi nebude tento případ,pokud se myslí Pravda jako filosofický termín,tak to už je velice ošidné jelikož to už se musí odkazovat buď na někoho a nebo na něco konkrétního a to už nemusí být přece tak zvaná Pravda,jsme lidé tudíž tvoři omylní a chybující,v podstatě můžeme jen tvrdit,že se domníváme ale né že je to ta takzvaná naprosto skoro Svatá Pravda :-)

spousty "pravd" (ratka, 20. 10. 2009 09:07)

hlasanych, psanych, sdelovanych a zboznovanych ve me vzdycky vyvolavaly pocity opatrnosti.

Nikoliv ve smyslu odmitnuti. To vlastne nikdy. Pokazde jsem si rekla ze to klidne pravda muze byt. Spise v pocitu "dej si na sebe pozor". Divej se pozorne, prozivej pozorne, drz se sama sebe a nepoustej :o))

Takze ano. Vsecko se muze stat pravdou. Kdyz se sami sebe pustime a chytneme nekoho jineho. (neceho jineho)

Leviathane (ratka, 20. 10. 2009 08:03)

Ja ano :o)) Je to typicky nazor Ja a ti co jsou se mnou jsme moudri, a ti ostatni domyslivi hloupi pošetilci co budu roztrhani.

Drzte se me a budete zachraneni. Drzte se me a budete mocni :o))

Pricemz pravda je to cemu verime. Jakmile uverime takjsme chyceni. A tocime se v kole.

Ještě k tomu Vesmíru (Leviathan, 19. 10. 2009 22:32)

Dnes jsem sehnal knihu od Doreen Virtue, Ph.D. - Božská magie (Sedm posvátných tajemství manifestace),je to vyšší Hermetika.
Chtěl bych Vám z ní napsat též názor na Vesmír,berte to jako zase jiný pohled.

xXx
"Představte si,že polomoudří,kteří rozpoznávají relativní neskutečnost Vesmíru,mohou i pohrdat jeho zákony.Jsou to hloupí a velice domýšlivý pošetilci a roztříští se o skaliska a budou roztrháni živly pro svou bláhovost.Skutečně moudří,již znají povahu Vesmíru,užívají zákona proti zákonu,vyššího proti nižším a Umění alchymie transmutují to,co je nežádoucí,v to,co je cenné,a tak vítězí.Mistrovství spočívá nikoli v abnormálních snech,vizích a fantastické představivosti nebo způsobu života,nýbrž v používání vyšších sil proti nižším - v unikání bolestem nižších rovin prostřednictvím rozvibrování se na vyšší.Zbraní Mistra je transmutace,nikoli arogantní popírání".
- Kybalion
Tento axion popisuje paradox Vesmíru,který je výsledkem Principu polarity,jenž se projevuje,když VŠECHNO začíná tvořit.Nekonečné VŠECHNO vidí Vesmír a vše v něm jako sen ve stavu meditace.Přesto je třeba - pro naše konečné uvědomění - brát Vesmír jako skutečný a žít s pochopením nejvyšší pravdy.

xXx

Tak toto je pohled studentky metafyziky a umění manifestace,neboli zhmotňování myšlenek a přání v realitě.
Tady zase vidím,že jsem chodil do špatných škol :-)
Je to další názor ale tento jsem ještě neslyšel tak se s vámi podělím.

For Saty (Leviathan, 19. 10. 2009 11:28)

 

Tedy tak tebe nebere Babička? :-D
Tu knihu o mudrci Bidpajovi bych chtě vidět,říkáš
že je stará tak předpokládám že bude i velmi hezky ilustrovaná.Ten Almanach tajemna je vážně dost dobrá skoro encyklopedie,akorát jsem se docela divil,že tam nebyla žádná zmínka o Olgoj Chorchoj,jinak to jde dost do podrobna a dobře historicky seřazené.Poměrně se v tom dobře hledá a orientuje,což v těhle encyklopedických kronik zase nebýva zvykem.
Prosím tě,čti v klidu a pohodě,mám toho pro tebe ještě docela,věř mi :-)

pro 555 (Saty, 19. 10. 2009 00:11)

Nic se prosím nesnaž zlomit. Láme se hůl a to ve chvíli, kdy si myslíme
že je věc beznadějná a to si přece nemyslíš. Je to zvláštní. Snažím
se každého poznat, jaký je uvnitř. Zdála ses od začátku uzavřená
a ve chvíli, kdy jsem si myslela, že se začínáš otevírat, chceš
se loučit? Jsi smutná a chceš smutek rozdávat? Není nic smutnějšího
než loučení. Nevím co ti mám ještě napsat, protože bych musela citovat
všechno to, co ti napsal Leviathan. Nechtěj na mně, abych
ti napsala...měj se, to prostě nedokážu.

pro Leviathana (Saty, 19. 10. 2009 00:10)

Hmmm, literatura. Tak povinná školní četba mě nikdy nebrala, včetně Babičky.
Zpočátku to byly s převahou různý pohádky, pak jsem vyhledávala knížky
o zvířatech a četla knihy, který si půjčoval bráška, hlavně Verneovky.
Moje nejoblíbenější knížka byla darovaná od tety. Přinesla mi ji,
když jsem byla nemocná a jmenovala se o mudrci Bidpajovi a jeho zvářátkách.
Byla hooodně stará, ale byly tam krásný příběhy. Pak jsem tak nějak četla
co mi přišlo pod ruku, nebo co mi kdo doporučil. Poslední mojí knihou
ve který jsem doslova ležela, byl Almanach tajemna a teď mám díky tobě
Luboši o čtení aspoň na deset let postaráno. Prostě bych potřebovala
trychtýř a nějak si to nalejt všechno do hlavy, nebo si to všechno vzít
na pustej ostrov, tam bych to možná zmákla dřív.

Pro 555 (Leviathan, 18. 10. 2009 23:17)

Jinak k těm knihám,Eragon jsem četl i mám film ten je trošku slabší ale kniha tedy dvě jsou dost dobré,je to dost super fantasy a Sinuhet to je klasika která je hodně čtivá,v podstatě ze svých známých co čtou tak ho všichni přečetli a zároveň nikdo neřekl,že by se mu nelíbil.Příběhy starého Izraele je od koho? Není to náhodou ilustrované Durrelem?

Pro 555 (Leviathan, 18. 10. 2009 23:01)

Prosím tě,co blázníš?Každý přece máme nějaký názor a rozhodně,alespoň já ti nechci nic vnutit a myslím si,že můžeme spolu v klidu komunikovat,když by se ti třeba nelíbilo téma tak navrhni vlastní.Jinak já nechci vyvolat pochybnost ve tvé víře a ani se o to pokoušet,vždyť tu jen diskutujeme.Takže prosím tě,nikam neodcházej a piš,pokud se to nikomu nelíbí co si myslíš a nebo za čím si stojíš a můžu to být klidně i já,tak mě někam pošli :-) a nebo se pohádej a drž se svého ale takhle odejít,to snad né.Byla by to vážně škoda,jak pro nás a možná i pro tebe.

ještě (555, 18. 10. 2009 22:20)

jsem se nenaučila psát: Už jsem chtěla SEM přestat..

pro všechny (555, 18. 10. 2009 22:18)

loučím se s váma, furt to samý dokola. Už jsem ze všeho unavená. Tohle nejsou stránky pro mě. Myslela jsem, že dokážu své názory obsáhnout slovy. Asi jsem se hodně mýlila. Nemám na to.. Vždycky si to vyložíte jinak. Nemůžete za to-jen aby nevznikla doměnka toho, že vám chci něco vyčítat. Děkuji za to, že jsem si konečně uvědomila, že na to nemám. Děkuji...doufám, že vám někdy představa Bohem stvoření světa a křesťanů nebude připadat směšná. Omlouvám se jestli jsem někdy někoho něčím urazila nebo něco takovýho. A hlavně děkuju Satánce za tuhle krásnou hudbu. Už jsem chtěla přestat chodit hodněkrát...ale tentokrát si budu přísahat (dětinské? taky že jo!) Věřím si, že to dokážu...zlomit to Satančino kouzlo. Bůh s váma...je mi smutno. Ještě jednou Děkuji

pro Leviathana (555, 18. 10. 2009 22:07)

Nejkrásnější pohádky pod polštář, Milarepa, Sága Darrena Shana, Eragon, Šedý král, Osudové kameny, Opice, Krkavčí brána, Dar, Hodinkový stroj....
a ještě nemám dočtené, ale myslím, že budou patřit k těm nejoblíbenějším : Sinuhet,příběhy starého izraele a Evangelium ..

jasne :o) (ratka, 18. 10. 2009 18:03)

to to ti verim. vse ma dve stranky. Ty ted vnimas tu negativni. jednou (uplyne hodne vody) postrehnes i tu druhou

Ratce (Leviathan, 18. 10. 2009 16:40)

No to máš tedy určitě pravdu ale výsledkem je to,že mě to bolí a hooodně mooooc :-D

Leviathan (ratka, 18. 10. 2009 15:31)

To vis ze kazdy poznal bolest a krutost "lasky" :o)) Prece to snad ani jinak nejde. Jen pres postupne poznani a osvobozovani. Od falesnych iluzi a fantazii.

Ratce (Leviathan, 18. 10. 2009 15:09)

Víš,myslím si že krutá tedy je,u sobecké tam jistě jsou různé obdoby ale nemusí to být vždy.Ještě si myslím,že kdo nepoznal tu krutost a bolest lásky,tak si jí neumí ani tak vážit,prostě je to zkušenost která se (alespoň si to tedy opět jen myslím) rozhodně nezapomíná.
Stran těch zásad,na to existuje trefné pořekadlo "Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly".
K těm knihám,Kiplinga a Verna jsem taky velice rád četl jako kluk a musím v to případě k nim přičíst i Máyovky a samozřejmě staré Roďáky a vše čemu se říkalo Morzakor :-)

Leviathane (ratka, 18. 10. 2009 14:26)

laska neni nikdy sobecka a kruta. To co je sobecke a krute neni laska nybrz lpeni.
Je to jako s nabozenstvim, muze mit dobre zasady (hlasky na papire), ktere kdyz se zneuziji pro sobecke ucely tak zabiji a nici vse co se jim stavi do cesty.
K tem kniham. nekde jsem uz o tom psala na svem blogu a ted to nemuzu najit. Treba kdo bude hledat, najde. www.ratka.blog.cz

Mezi vyznamenanymi neni zadna ktera by me zaujala
Ja jako decko cetla hodne Knihu dzungli od Kiplinga. A pak Verneovky. Protoze to byly fantazy.

Kniha mého srdce (Leviathan, 18. 10. 2009 10:45)

Včera skončil pořad Kniha mého srdce.Byly vybrány knihy které mají lidé v této zemi nejraději.
Jsou to:
1. Jirotka - Saturnin
2. Němcová - Babička
3. Saint-Exupéry - Malý princ
4. Meyer - Stmívání
5. Rowling - Harry Potter
6. Waltari - Egypťan Sinuhet
7. Lindgren - Děti z Bullerbynu
8. Tolkien - Pán prstenů
9. MacDonald - Co život dal a vzal
10. Hašek - Osudy dobrého vojáka Švejka

Chci se Vás zeptat,jestli je tohle také Váš top ten
a nebo jak by vypadal ten Váš seznam knih vašeho srdce?

K těm co byly vybrány bych ještě doplnil:

1. Eco - Jméno růže
2. Berne - Jak si lidé hrají
3. Howard - Conan
4. Hailey - Účinný lék
5. Puzo - Kmotr
6. Merle - Až delfín promluví
7. Lada - Mikeš
8. Clarke - 2001:Vesmírná Odysea
9. Kainar - Nikdy nejsem sám
10. Monsarrat - Kruté moře

Tak podělíte se o Vaše knihy svého srdce? :-)

Pro Ratku (Leviathan, 18. 10. 2009 10:21)

Jistě pokud se zábava nebo to užívání změní jen v proces který se opakuje,pak se zákonitě už nejedná o užívání ale o nudu,snad mám kliku,že se mi daří to nějak měnit a zatím bych neměnil.
Co se týká té lásky,ano láska je věčná je inspirací pro spisovatele a poety a bez lásky si těžko dokáže člověk představit svůj život ale láska dokáže být též krutá a nemilosrdná,jde spolu ruku v ruce.Každý to určitě zažil nejdříve vzestup do nebe a posléze pád do nejtemějšího pekla.
Rozhodně ti přeji jen tu první možnost.
Tady se mi vybavuje ta krásná replika s Foresta "Život je jako bomboriéra,nikdy nevíš co si vybereš"
Též ti přeji,narozdíl od počasí krásné dny.

Leviathane (ratka, 17. 10. 2009 20:45)

ja to taky nemela nastavene dvaceti stejne jako ted :o)) Ale je pravdou, ze kdyz nekolikrat po sobe pominula moje zamilovanost (byla pryc jako kdyz sfouknes svici) tak jsem se zacala ptat co je teda trvale? Co je iluze a co je skutecnost? Pokud jelaska skutecna taknemuze pominout. laska je v mych ocich vecna. Tak co to tedy je? Zamilovanost asi ne. Ta to neni.

Uzivani je krasne. Urcitou dobu. Ale pak se zacne opakovat totez. Alespon pro me. Jakmile se neco zacne opakovat tak zacnu koukat pres okraj. Prestava me to bavit. A zacnu se ptat co vlastne hledam?
Mela jsem v zivote vic stesti nez rozumu :o) Preji ti hezky vecer.

Pro Saty (Leviathan, 17. 10. 2009 20:30)

Já tu otázku bral jako něco naprosto obecného,prostě jak to kdo cítí,myslel jsem si,že tu budou právě proto spíše padat odpovědi typu svého pohledu na svůj život a na svůj názor na něj,to filosofování mělo být něco navíc a stran té biologie a fyziky to je úplně něco navíc.Zase na druhou stranu si myslím,že je to alespoň zajímavější.Jinak jsem rád a potěšen,že máme každý na svůj život podobný náhled - užít si a brát to co je a pokud možno to nejlepší si užívat v míře vrchovaté.

Ratce (Leviathan, 17. 10. 2009 20:19)

Když jsem si dočetl,to co jsi zde dnes napsala,tak bych chtěl to samé říci o sobě za x-let,zatím to takhle nastavené asi nemám ale co není teď může snad být za nějakou dobu,nevím člověk se vyvyjí,zraje a mění hodnoty a priority.

Jessie (Leviathan, 17. 10. 2009 20:12)

Jistě,jednou všechno skončí,naše Slunce,naše Sluneční soustava až po náš známý i ten neznámý vesmír a jeho eventuální reality.Jenže já věřím,že to nejde,že když něco takového zanikne,aby se nezrodilo něco stejně nového,takový koloběh života v poněkud větším měřítku než ten náš.Takže opět jen teorie,před X-tou dobou jsme už třeba zde spolu debatovaly a za několik tisíciletí bude spolu debatovat někdo jiný a ty už vědět budou,přitom to bude kdysi dávno,ten čas je tak relativní :-)

(Saty, 17. 10. 2009 18:42) (Jessie, 17. 10. 2009 19:32)

Saty, tou "konečnou" je právě ta představa VŠEHO, ale úplně všeho, vesmíru i se všemi těmi dimenzemi, které dosud neznáme a o kterých nemáme ani ponětí :-).

jeste neco (ratka, 17. 10. 2009 19:24)

i v tom nejvetsi zivotnim stesti, kdyz clovek vsecko ma co si preje, zdrave deti, skvelou praci, milujiciho muze, pratele, zdravi, vse na co sahne se mu dari, je treba si uvedomovat v kazdy okamih je pomijivy. Ze vse se porad meni. A ze ze zdraveho krasneho cloveka se stane postupne stary vraskavy starec. Pricemz to neni spatne. Protoze starnuti je prirozeny proces. vsecko to stesti ktere pocituje je pomijive. Ze pokud bude na nem lpet tak bude jednou hrozne trpet. Je krasne ocenovat ty dary ktere nam zivot nabizi ale stejne dulezite je predavat je dal. nesedet na nich. Stejne nam budou odebrany. To co nam zustane je zivotni moudrost ve stari. Pokud se dostavi. To je asi ten smysl ktery citim. Tohle vsecko chapat a zit.

byt mlady je krasne (ratka, 17. 10. 2009 19:07)

alebyt stary zodpovedne. TA zodpovednost je citit z kazdeho nadechu techto starych lidi. Zit svuj zivota tak, abychom dustojne sestarli a dustojne zemreli. MIt vuli k zivotu amit vuli ke smrti.
Dokazat jit svoji cestou do posledni minuty. Neklopytnout pred koncem. prezit v jasne mysli a dobrem zdravi dokud to pujde. Nevzdat se. Byt silny. A vedet proc.

Saty (ratka, 17. 10. 2009 19:03)

ja v tomprave ten nadhled citim. Zivot je zivotem cely. Od zacatku do konce. nestaci si uzivat jen v 25, nestaci ani v 30, dulezite je dokazat zivot vychutnavat i v padeati a dokonce i v osmdesati. Kdyz se clovek podiva na zivota jako na obri smycku tak vi moc dobre v kazdem okamihu sveho zivota ze umre. A zi tby mel tak aby mohl umrit kdykoliv. V ketryk oliv moment. Aby si v padesati, sedesati nebo v osmdesati nemohl nikdy vycist ze neco neudelal. Ze neco nezazil.
V kazdy okamih si byt vedom konecnosti. ZE nic mi zde nepatri. Ze jak jsem prizsa tak pujdu. Nesvisat se ani na vztazich, ani na vecech, ani na zdravi, ani na stesti. Vse plyne. Houpe se to nahoru dolu. To ze jsem ted stastna neznamena ze budu stastna zitra, za deset let. A ze jen ted smutna neznamena ze budu smutnai zitra. Kdyz necham zivot plynout tak kazdy okamih bude jedinecny. A pak muzu i v klidu umrit. Ptase se proc mam tyhle myselnky.
Dnes jsem opet vezla moji maminku na setkani sourozencu. Je jim 85,84 83 a 72 let. Jeji ch smycka zivota se pomalu blizi ke konci.
Pobyvat v jejich spolecnosti nekolik hodin me vycerpalo. A urcitym zpusobem rozesmutnilo. Ne ve zlem. V dobrem. Ten smutek totiz patri k radosti. Jako tmake svetlu. Smrt patri k zivotu.

Ratce (Saty, 17. 10. 2009 18:49)

Já nevím Ratko ale z toho co jsi napsala mi naskakuje husina. Já vím, že některý lidi myslej na smrt i když se jich to zatím netýká, ale od tebe mi to přijde takový smutný, znám tě jinou, s jiskrou a nadhledem a domnívala jsem se, že takovýhle myšlenky házíš za hlavu.

pro Vildu (Saty, 17. 10. 2009 18:44)

Těší mne že se mnou souhlasíš, i když si myslím, že jiná odpověď
neexistuje. Je to vlastně takový "buď a nebo", který by nebylo,
kdyby bylo jasno, jenže ono jasno vůbec není. Právě proto je dobré
se o tom bavit, domnívat se, kalkulovat a vytvářet teorie jak jsi
správně napsal.

pro Leviathana (Saty, 17. 10. 2009 18:43)

Já jsem tvoji prvotní otázku o smyslu života nepochopila, brala jsem
to tak, že se ptáš celkově na smysl vzniku všeho živého. Jestli jsi
to myslel jaký smysl lidé hledají ve svém životě, tak moje odpověď
by byla hodně blízká tvojí odpovědi. Brát život jako dar a vzít si
všechno co nabízí.

leviatane (ratka, 17. 10. 2009 18:43)

ten smysl zivota. ono je to hrozne tezke. taky se to meni vekem. Ted v tento moment vidim asi smysl zvota ve scopnosti vedome a smirene zemrit.
Je za tim schovano spousta zivotniho usili, poznani i zkusenosti. Takze smysl pak vidim v tom vyvinout dostatek usili abych dospela k dostatku zkusenosti a poznani a byla schopna v klidu a smireni umrit. Protoze bych vedela ze to co jsem prozila za to stalo a to co zbylo je zivotaschopne a ja se s tim muzu v klidu rozloucit.

pro Jessii (Saty, 17. 10. 2009 18:42)

Konečná? Nemyslím, právě že to možná za čas začne bejt hodně zajímavý.
Zatím je pro nás realitou 3D, ale dimenzí je daleko víc a já věřím,
že se lidem podaří bránu otevřít a dostat se do dimenze čtvrté, páté...
Je to sice běh na dlouhou trať a nikdo z nás tady nebude,(nebo bude,
ale jako někdo úplně jinej). Právě podobný fantazírování žene vědce,
aby se krůček po krůčku snažili poznat vesmír do největší hloubky,
poznat podle jakého řádu funguje gravitace galaxií i těles, jaký význam
mají červí díry a sledují jak se rodí i umírají hvězdy. Právě ta obrovská
složitost celýho toho systému vesmírného kolotoče mi nesedí na práci
Boha otce, kterej se stará o každého človíčka a pochybuji i o vyjímečnost
lidskýho pokolení.

Leviathane, (Jessie, 17. 10. 2009 17:03)

Takže "konečná", končí i fantazie, rozum to nepobere, viď :-). A jaký závěr z toho vyvodíme?

Jessie (Leviathan, 16. 10. 2009 23:22)

Tak tady už je pro mne doslova konečná,pokud si mám představit vesmír a další realitu ktera v tom okamžiku má stejně tolik realit tak jako je vesmír nekonečný,sice se stále rozpíná ale skutečně tedy nemám ani zdání kam a tudíž vlastně vesmír není nekonečný.Takže vesmír je konečný,počet realit tudíž je také konečný,v tom okamžiku co je tedy dál,dříve by se řeklo "Zde jsou lvi" a ještě před tím "Tady je obrovská propast a konec světa".Takže zde končí má nejen teorie a žel i fantasie :-)
Jediné co k tomu mohu jen dodat,že jen čas ukáže co bude dál a my můžeme jen doufat,že toho času bude mít lidstvo tolik k dispozici.

Leviathane, (Jessie, 16. 10. 2009 22:53)

neberu to jako oponování za každou cenu, a ty to, prosím, taky tak neber :-).
To, co píšeš, samozřejmě ano, ale v tom případě je třeba vymezit, co myslíme "vesmírem". Já do toho zahrnuju "vše existující", i s těmi jinými časy a prostory.

Jessie (Leviathan, 16. 10. 2009 22:25)

Prosím neber to jako oponování za každou cenu,jen si tedy připustme pouze hypoteticky a s hodně velkou dávkou fantasie,že opustíme tuto realitu a vstoupíme do jiné kde čas i prostor bude v jiné konzistenci proti naší realitě,pak by jsme mohli vidět začátek a nebo i konec našeho vesmíru,vlastně celou historii.Samozřejmě je to v tuto chvíli a scela na strašně dlouho dopředu (pokud vůbec někdy)nemyslitelná věc ale lidstvo když nic jiného,tak alespoň teoretickou šanci na něco takového snad má.Vycházím jen s toho,že co bylo před sto lety pro lidi nemyslitelné a zároveň naprosto nepřijatelné,tak dnes je to třeba běžnou součástí našeho života a co je sto let v porovnání třeba jen s věkem lidstva.

Leviathane, (Jessie, 16. 10. 2009 22:04)

nikdy ta možnost nebude, pokud chápeme vesmír, jako "vše, co je", jako nějaký "celek" - vystoupíš, a logicky ti vznikne další celek.

Jessie (Leviathan, 16. 10. 2009 21:08)

V té tvé první části,tam tedy nevidím nic co bych řekl proti ale u té druhé bych jen hodil polemiku o tom,že v tuto chvíli nemáme možnost z něj takzvaně vystoupit ale co když jednou tu možnost - technologii i techniku mít budeme (tedy určitě u toho nebudu já),pak si ale myslím,že tu budou lidé, kteří to chápat budou.Nevím - jen názor.

Radce (Leviathan, 16. 10. 2009 20:43)

Kdyby se nějaký takový jev skutečně stal a ještě ke všemu by se to nedokázalo nijak vědecky zdůvodnit a kdybych se vzal za slovo,tak bych udělal stojku a hned by bylo vše v pořádku :-)
Scela určitě bych ale nezačal věřit,že je to dílo Boží.
Před delším časem jsem četl,teď nevím přesně kdo to napsal ale myslím si že to byl A.C.Clarke,že v nějaké vesnici začali padat z nebe (pršet) žáby,také hned se začalo říkat,buď že je to dílo ďáblovo a nebo Boží(zvláštní),teprve posléze se zjistilo,že nedaleko té vesnice ty žáby zrovna migrovali a v tu chvíli je nějak sebral vzdušný vír a odhodil je na tu vesnici,sice velice zvláštní věc ale přece jen logicky vysvětlitelná.
Ještě ten smysl života,no musím říci,že jsem dnes nad tím přemýšlel (já vím,bolelo to) a jediné co ze mne asi vypadne,tedy když si odmyslím všemožná klišé,je (zase jen můj názor) užívat si života jak jen to nejlépe jde,máme alespoň v tuto chvíli prokazatelně jen jeden.Takže můj smysl života je si užívat,dost sobecký a sebestřední ale je můj :-)
No a teď mi schválně řekni a nebo aspoň jen naznač,jaký je ten tvůj.

vesmír? (Jessie, 16. 10. 2009 20:17)

Moje mínění - člověk se může ptát po vzniku jen toho, co nějakým způsobem vidí, "má" před sebou. Vesmír nikdy před sebou mít nebudeme, už proto, že jsme jeho částí. Nemůžeme z něj vystoupit a podívat se na něj zvenku. Proto jsou všechny tyhle otázky mimo naše možné pochopení, mimo naše možnosti. Je hrozně těžké si to uvědomit a přijmout to jako fakt.

Leviathane (ratka, 16. 10. 2009 12:04)

vira spoustu veci ulehcuje. Az bude prset nahoru, uveris ze to dela buh? nebo budes zkoumat pricinu :o))? Spise to druhe.

Zalezi ucite na tom, jak se clovek k vire dopracoval. Zda uveri tomu co mu rikaji jini nebo zda uveri jen tomu co mu rika jeho nitro, vlastnim poznanim.

Pro Ratku (Leviathan, 16. 10. 2009 11:24)

Ujišťuji tě,že já budu obhajovovat Boha a jeho šest pracovitých dní plus sedmý den odpočinku až bude pršet nahoru:-)

ja klidne toho Boha (ratka, 16. 10. 2009 10:47)

vezmu, ale co tim ziskam. Muzu rict ze cloveka stvoril buh. tim si to silene zjednodusim. Uz nemusim premyslet. Vsecky odpovedi jsou pak jasne a jednoznacne. Buh, buh, buh, buh. Byl to buh co to vsecko udelal. Zadna evoluce, zadny vyvoj, zadna rovnovaha. Vsecko buh.

mam taky fantasy predstavu (ratka, 16. 10. 2009 10:44)

ze po dobu teto milardy let, kdy byla zeme obyvana praorganismy (neco mezi sinici a bakterii bez bunecneho jadra) a spotrebovavali kyslicnik uhlicity a vyrabely z nej kyslik. Kdyz bylo kyslicniku uhliciteho malo tak veskery zivot na zemi vyhynul opet se zacalo odznovu, dokud cela zeme nebyla pokryta temtito proranismy. A furt dokola tu miliardu let :o)) Prulom byl, kdyz se podarilo nektere zkusit to s kyslikem. Konecne mohla zacit (ti ja jen tak basnim v hlave) rovnovaha a tim i skutecny vyvoj pres zpetne vazby. První prulom byl praorganismus (ta miliarda let, asi z komety) a druhy prulom byl vznik protihrace (vytvoreni rovnovahy a tim zpetne vazby)

Pro saty (Leviathan, 16. 10. 2009 10:34)

Tady nešlo ani tak o odborné témata,já jsem předpokládal že se na tu otázku bude spíše odpovídat přes obecné témata,kdo si co myslí a nebo představuje ale mne spíše překvapila ta reakce že jsou to hloupé a zbytečné úvahy.Jinak držet se dogmaticky nějaké teorie rozhodně není moudré - tedy pokud nejsi vědec a ta teorie není zrovna tvá :-)
Jinak ještě třeba pro mne bylo překvapující to,že jsou tady věřící a že tedy nepřišly s teorií Boha,coč by bylo scela samozřejmé.Zátím tu diskutuji jen v podstatě s tebou a Ratkou a tady je to tedy jen na vědecké úrovni,což se tedy alespoň mne se týká libí více.

Saty (ratka, 16. 10. 2009 10:09)

mozna se drzis prilis toho kratkeho obdobi vzniku zivota. Pokud vim, tak to byla cca miliarda let, kdy zemi obydleli uplne nejprimitivnejsi jednoduche rasy a nic jineho se zdanlive nedelo. Behem teto doby se urcite neco delo i kdyz se zdalo ze je to furt totez.. Buhvi co :o))

a co takhle? (Saty, 16. 10. 2009 09:57)


Ortodoxně zastávat určitej vědeckej názor na vznik života je stejně
nebezpečný, jako zatvrzele prosazovat náboženskej názor na stvoření
a na to, že Bůh ničeho stvořil vesmír a z prachu uplácal první lidi.
Veškerý zprávy který se točí kolem vzniku života,i když je vyprodukuje
vědecký svět beru s rezervou, protože v měřítku pravděpodobnosti jsou
to pořád jen hypotézy a potýkají se s řadou omylů. Taky jsem četla,
že komety mohly přinést na Zemi vodu, některé plyny naší atmosféry
a možná taky život nesoucí molekuly, ze kterých jsme se vyvinuli.
Hodně lidí se toho chytlo, protože se to samo nabízí jako zatím
jediný rozumný vysvětlení. Jsem opatrná věřit tomu, co se samo nabízí.
Aby mohli vědci tuto možnost potvrdit, potřebují důkazy aby nerozvíjeli
dál teorii omylu. I když se najdou důkazy, že komety přinesly sebou
na Zemi základní kameny života, je tu další nejasnost. Podle výzkumu,
který se nijak moc nahlas neprezentuje, vznikl život v jednom krátkém období
a nikoli miliony let trvajícím vývojem.
Připustím, že vesmír vznikl velkým třeskem z ničeho a že život vznikl
jaksi samovolně a přirozeně z prvků, z kterých se vesmír skládá,
ale děsně se u toho kroutím. Druhá verze, která mne zajímá, je něčí zásah.
Nejsme schopni vnímat nic jinýho, než 3D. Nedokážeme si přesdtavit
velikost našeho vesmíru, tím víc to, co je za jeho obvodem. Když třeba
o tom přemýšlím, nevidím Stvořitele na nebesích jako jej vidí veškeré
náboženství, ale právě za tím obvodem. Fantazíruju? Asi jo, ale fantazie
je odvaha jít po nevyšlapaný cestě s tím, že s sebou nesu riziko
velkýho omylu, stejnýho omylu, v jakým se třeba pohybuje vědecký bádání. Co se týká toho smyslu...
myslím že všechno má nějakej smysl, i nesmysl.

 

Ratce (Leviathan, 16. 10. 2009 09:23)

Tak teť ti ale vážně nerozumím.Mluvíme tu o teoriích.Hawking se tím zabýval tím vznikem vesmíru.O těch kometách se mi ta teorie prostě líbí,opět ale netvrdím,že je to opravdu tak,prostě se mi jen nejvíce s těch ostatních co jsem četl líbila.Ta první takzvaná superbuňka,to je další zase jen dohad a spíš jen má hypotéza.Takže to je zase jen můj názor na vznik a vývoj života.To jsem měl na mysli a ptal jsem se právě též i Vás.Co se týká smyslu tak tady ještě tedy odpovím ale až večer,protože to nedokážu vyjádřit nějak jednoduše,teď musím končit.Zatím se měj hezky.

Leviathane (ratka, 16. 10. 2009 08:02)

tak to jsi mi moc nerekl. O Hawkingovu nazoru na smysl zivota jsi mi moc nerekl teda, ackoliv mam doma prakticky vsecky jeho knihy. Nic tam o tom nepise. Akorat ze vesmir si vystaci sam o sobe. nepotrebuje k tomu Boha.
To o rozsevani zivota kometami jsem dokonce zde i psala. Ano myslim si ze to tak bylo, jelikoz i veskera vo da na zemi je z komet. Ovsem otazku vzniku zivota obecne (a tim i smyslu zivota) to nijak nevyresi. ja budu jen rada kdyz to budou komety. Protoze to nejtezis na vzniku zivota na zemi byl prave ten prvni krok. Vznik prvniho ziveho organismu. To ostatni pak bezelo samo, protoze byly podminky. TEda si myslim
Jak vznikl zivot obecne, co to je a co je jeho podstatou to ale neresi.

Ratce (Leviathan, 15. 10. 2009 23:40)

Tak Hawking napsal knihu Stručná historie času aneb Od velkého třesku k černým dírám a v kapitole 8 Vznik a osud vesmíru.Konfucius tady jsem měl v ruce knihu Rozhovory a výroky je to ve slovenštině a tam je odkaz na to,že psal písně né básně ale písně na všemožná témata a i jak jsem kvůli k tomu psal prý i na otázku života.Tu knihu básní se mi zatím nepodařilo sehnat,ale časem se ke mě určitě dostane a já ji sem jištak napíši.Jinak já informace na webu nehledám,protože co se na nich člověk dozví to občas žasnu,informace hledám zásadně v knihách a nebo když mám možnost v časopisech a novinách,sice si člověk musí vybírat ale je to stále o moc lepší než takzvané odborné weby.To samé je s těmi kometami,to že je teorie o rozsévání života z ohonu komet,to tak je,mám takový pocit,že jsem to četl v nějakém vydání časopisu Týden.To se ještě podívám,jestli ho nemám.Ale pokud chceš konkrétně vědět jak píšeš odkud ho přinesli a jak tam vznikl,tak to opravdu nevím a mám pocit,že kdybych to věděl,tak jsem nositel Nobelovy ceny a přednáším to na všech světových fakultách :-)
Co se týká toho odsunování,že to nic neřeší a že je to totéž,tak na to se dá asi i odpovědět,že je to možná pravda,ale pokud by lidstvo takto přemýšlelo tak si dodnes svítíme loučemi,právě ta nezkonalá zvědavost a touha po poznání žene lidstvo dopředu,otázka je kam až dospějeme,to je určitě zase další alespoň třeba pro mne dobrá otázka.

....... (555, 15. 10. 2009 23:01)

zbytečná..hmm...super

Leviatane (ratka, 15. 10. 2009 18:21)

ten Hawking by me i zajimal. Kde se tim smyslem zabyval. V cem? I ten Konfucius. Hod odkaz. Ja mam prave pocit ze zrovna tihle lide meli v hlave celkem jasno.
Ohon komenty neresi vubec nic (i kdyz namprinesli v vodu a s ni pravdepodobne zivot) Odkud ho prinesli? Jak tam vznikl? Odsouvani vzniku zivota dozadu nebo na jine odpovedne nic neresi. Je to furt totez.

Otázka (Leviathan, 15. 10. 2009 17:53)

Takže se Vám zdá tato otázka buď divná a nebo dokonce zbytečná.No vidíte a tak si vemte,že skoro všechny geniální mozky v celé alespoň známe hitorii se jí zabývali a rozhodě se do budoucna zabývat budou.Od Aristotela,Newtona,Keplera,dokonce i Einstein v jednom ze svých Citátu až po současného S.W.Hawkinga.To je jen nepatrná veličina lidských velikánů co se s tímto zabývali.Konfucius na toto téma vytvořil prý i píseň.Těmto lidem se tato otázka tedy asi divná nebo zbytečná nezdála,když jí věnovali tolik času.
Pro Saty.
Já si vždy otázku vzniku života spojoval s nějakou superbuňkou která se k nám dostala z dalekého vesmíru a když jsem poprvé četl teorii o Rozsévačkách života(Komety) tak to se mi nejvíce líbilo,né snad proto,že zrovna tohle je ta správná teorie ale mě se nejvíce líbila,asi právě proto že ze svého ohonu kde se uvolňuje led a mnoho plynů rozmetá (alespoň tedy prý) život.Co se týká toho dalšího vzniku v moři a dále,tam tedy (alespoň tedy podle mne) se mi jeví nejpravděpodobnější Darwinizmus,ale opět je to jen můj názor,spousta novějších teorií naopak Darwinizmus považují za překonaný viz Neodarwinizmus a nebo Teistická evoluce.Takže asi právě proto jsem chtěl znát Váš názor právě na to,na co lidstvo hledá stále odpověď.

Takže, (555, 15. 10. 2009 17:34)

teoreticky ten smysl vlastně nemá smysl:D

ta otazka je divna (ratka, 15. 10. 2009 11:17)

jestli existuje tvurce tak jaky smysl ma jeho existence? K cemu slouzi???
tohle se muze tocit porad dokola. Stejne jako vznik zivota tak i vznik tvurce nedava smysl. Podleme je vse vecne a toci se porad dokola. Zivot je vecny stejne jako podstata z ktere vnika. Ten smysl je v tom, ze pokud neco muzev existovat tak to proste existuje. A to se tyka i zivota. Poku zivot muze existovat tak existuje.
Nezvisejme se porad na tech par miliard let existence naseho vesmiru. je to jen bublina. zivot a potencial zivota se muzu tocit porad dokola. vubec to neznamena ze je nekde nejaka bytost ktera to ruzne organizuje. To podle me nedava smysl.

Smysl života (Vilda, 15. 10. 2009 09:11)

Přesně tak, Saty naprostý souhlas. Pokud život na této planetě vznikl náhodou, je zbytečné se ptát na jeho smysl. Stejně tak na smysl celého vesmíru. Pokud připustíme, že život je někým stvořený, pak musí mít nějaký smysl. Jaký smysl však má, ví jen jeho tvůrce. My se můžeme jen domnívat, kalkulovat, vytvářet teorie.

pro 555 (Saty, 14. 10. 2009 23:59)

Chceš ho poslat mailem když se ti tak líbí?

pro Leviathana (Saty, 14. 10. 2009 23:58)

Tak jsi mne vyprovokoval i když jsem si plánovala, že dneska půjdu spát
jako slušnej člověk v 11 hodin. Já si totiž ještě takovou otázku nepoložila.
Já byla přesvědčená, že smysl má jak život, tak celej vesmír, ale nejsme sto,
ho pochopit. Co je člověk? Jsme shluk molekul vodíku, křemíku, atd. atd.
ve více, či méně podařeném vydání. Jsme stvoření z prvků, které jsou
ve vesmíru běžné, co běžné není, je vdechnutí života do těch prvků.
Jsou jen dvě možnosti jak se to stalo, evluce tak jak jsme se to učili,
nebo nějaký vnější zásah a to už by naznačovalo úmysl. Pokud jsme vznikli
z praoceánské polévky, byla to sakra náhoda bez jakéhokoliv kalkulu
o smyslu života. Jestli ale ke vzniku života byl nutný nějaký prvotní vědomý
impuls...někoho nebo něčeho, tak by naše životy měly mít smysl.
Nejen naše životy, ale všechno živé, flora i fauna. Tak a teď jsem
u konce s dechem a přede mnou území Hit Sun Leones. Zajímalo by mne,
co ty si o tom myslíš, tvoji verzi. Dneska už si to nepřečtu, protože jdu spát, tak hezkou noc všem.

pro Lycana (Saty, 14. 10. 2009 23:57)

Já desatero a devatero považuju jedno jak druhé za extrém. V obojím
jsou věci s kterými souhlasím, ale i věci, se kterými nemůžu souhlasit.
Lidskej život je sice krátkej, ale dlouhej na to, aby ses potkal
s různými překážkami a abys je zdolal a nepřišel o ten svůj život
předčasně, musíš použít něco z desatera a i něco z devatera. Dovolím
si tvrdit, že takhle to praktikují i církevní hodnostáři a pečlivě
to schovávají pod sutanou. Jo a barák si klidně zatepli, konec světa se konat nebude,
dej na mně.:-DD

pro Bandy (Saty, 14. 10. 2009 23:55)

Vraždí se a okrádá z jiných důvodů a ne v euforii že je člověk svobodný.
Když někdo někoho zabije, tak v ten moment o svobodu dřív, nebo později
přijde a v některých státech i o svůj život.
Ten kdo bezdůvodně vraždí není svobodný, ale je zajatcem svých vášní,
nebo nečistých myšlenek. Máš nějakej příklad, kdy někdo někoho zabil
pro pocit svobody? Z nenávisti jak psala Rdadka, z hlouposti, pomsta,
pro prachy, ale pro pocit svobody?

Nemůžu (555, 14. 10. 2009 23:37)

si pomoct..tenhle requiem je tak krásnej, že to musim pořád psát.

Leviathanovi (555, 14. 10. 2009 23:33)

Smysl? Myslím, že žádný neexistuje. Smysl je stejně rozporuplné slovo jako zlo, dobro, reinkarnace................................atd.

Takže, (555, 14. 10. 2009 23:30)

zlo vlastně nemůžem vyléčit/zničit zlem. Když se o to pokusíme nebo to uděláme tak se vlastně zdvojnásobí? Nemůže přece samo sebe ničit to by nemohlo existovat... chmm

Tak tedy (Leviathan, 14. 10. 2009 22:38)

jsem si říkal,že na teorii o smyslu života tu budete nějak reagovat,jediný kdo mne tedy rovnou odpálil byl Lycan se svou šíleně destruktivní teorii,věřím nebo alespoň doufám,že to není jediná tvoje verze :-)
A co vy ostatní,je to opravdu tak neurčité téma,že Vás to vůbec neoslovilo?

Pro Lycana (555, 14. 10. 2009 14:52)

hmm..

BAndy (ratka, 14. 10. 2009 08:52)

presto i to svoboda je. kdyz nemas svazane ruce a nohy tak se to proste stat muze. Nikdo nevi do jake situace se dostane. Jsou situace kdy dokaze zabit. Nejvic vrazde je z vasne (mezi blizkymi a znamymi)a z hlouposti. je to svoboda. omezena vasni a hlouposti

Ke svobodě (Bandy, 14. 10. 2009 07:22)

Svoboda je poznaná nutnost. Nic víc, nic míň. Považovat možnost někoho zabít nebo okrást za svobodu je morbidní i při vědomí možných důsledků. Anarchie není svoboda.

pro Saty (Lycan, 14. 10. 2009 00:49)

Děkuji za to co jsi napsala...ano volíme každej jiná slova ale i přesto se dokažeme v něčem shodnout. Ty jsi taková poeta :-D všechno napíšeš tak krásně že i člověk co by s tebou nesouhlasil se usměje a řekne..jak ta to dělá že to tak krásně napsala :-)....vražedná kombinace když se to spojí s faktem že píšeš pěkně strašně pozitivně na lidi působícně(hergot to je slovo už jsme zase u mojeho vyjadřování)a že nejsi hloupá a víš co píšeš je jasné...měj se...Lycan

555 (Lycan, 14. 10. 2009 00:27)

Ale na jednu věc jsem přišel naprosto ovladám sve sny...a sve kralovstvi uvniř těch snů a fantazii muze bejt clovek cimkoliv....:-)

555 (Lycan, 14. 10. 2009 00:22)

Věk nehraje roli byla to jen narážka na to že je škoda že tě to už opustilo :-D Víš ja jsem na jednu stranu strašnej fanda tajemna a na druhou realista...dokonce par věcí už jsem zažil v tomhle oboru ale priznavam upíra nebo vlkodlaka bohuzel ne a asi ani nepotkam :-D

Pro Lycana (555, 14. 10. 2009 00:14)

nevim jestli se to schnilé bratrstvo řadí do sekt..:D za úplňku? hmmm.. vlkodlak hmmm.. jasně. Přijď mě přesvědčit. Zatím mě nikdo nepřesvědčil. A pochybuju o tom, že ty budeš ten, kdo jen tak nevyje do větru. A věk?? pche ten snad nehraje roli..

Leviathanovi (Lycan, 14. 10. 2009 00:09)

Jakej máme smysl života? chm..jestli tak někdo nechtěl vědět za jak dlouho se dá taková planeta jako země zničit....:-)protože na to jsme stvoření..

to all (Saty, 14. 10. 2009 00:08)

Tak jsem se sem dostala až teď a dočetla, co jste napsali. Protože už mám málo času, vezmu to zkráceně. Lycane, myslím že jsi dost srozumitelný na to, aby všichni pochopili co sděluješ. Volíš možná jiný slova než já, ale tak jako ty to vidím také a dovolím si tvrdit že i Leviathan. Myslím že jsi na správný adrese a že tvoje myšlenky jsou dost dobrý, tak si je nenechávej jen pro sebe.
Pro 555: Zdá se mi, že ti pomalu začínám rozumět, nejsi už tak vzdálená, jako zpočátku. Jsem ráda, že se sem vracíš.
Pro Leviathana: Dal jsi nám hodně těžkou otázku. Budu nad tím přemýšlet, víš že tohle mě nenapadlo?
Přeju všem hezkou noc a žádné upíry.;-))

Lycanovi (Leviathan, 13. 10. 2009 23:45)

Zdravím,
ano,myslím si,že jsi to správně pochopil.Bůh i Ďábel jsou imaginární pojmy a nebo symboly.Stran rozhodování a určování pravidel,tak to budou vždy dělat vlivní a hlavně mocní lidé,kteří se dříve dostali k moci silou nebo dědickým právem a dnes jsou voleni,občas mi připadá,že je to v podstatě jedno,popřípadě "nedej Bože" je to dnes ještě horší :-)
Pravidla vždy budou určovat tito lidé,jestli to dělají dobře nebo ne,tak to nechám na tobě,to se totiž dostáváme do sféry politiky a odtud rychle pryč,o náboženství a nebo filosofii můžeme alespoň doufám diskutovat ale o politice se z největší pravděpodobností jako správní Češi zhádáme :-)
Takže by se dalo říci,že je to vlastně tak jednoduché a prosté ale samozřejmě skutečnost je daleko složitější,přirovnal bych to k otázce o smyslu života,tady vlastně je také jednoduché vysvětlení,vždyť ho všichni žijeme,jedno jak ale žijeme,tudíž máme na něj každý sice různý ale přesto nějak podobný pohled.Ve skutečnosti bude mít na tuto otázku asi každý úplně diametrálně odlišný názor,co ty a nebo co vy všichni ostatní,jaký máte názor a nebo rovnou definici na smysl života a nebo proč tu vlastně jsme a jaký smysl a účel tu máme?
Někde jsem četl,že na tuto otázku se snaží lidstvo přijít už 15 000 let a zatím nikdo nepřišel s tak obecně platnou definicí,která by byla pro všechny naprosto přijatelná.

555 (Lycan, 13. 10. 2009 23:41)

Jo a ještě k těm upírum ty bych řadil spíše k k lidem než k nám zvířatům :-)Jsou to takové pijavice...

555 (Lycan, 13. 10. 2009 23:36)

:-) ALE TED JSI ME TEDA NAŠTVALA :-DDDD nesnaším upíry jsou to podředné bytosti...:-D Škoda že tě to opustilo tak brzo už ve 12 :-D me to bere pořád hlavně za uplnku :-)....kolik že ti je :-)Temne bratrstvo chm..mam přejít do rubriky sekty? :-)

Pro Lycana (555, 13. 10. 2009 21:54)

Jak do jednoho pytle? Patříte do jedný skupiny. Jak kočky a psi=zvířata. Píšu patříte, protože to má nejspíš nějaký význam, že jsi si dal ten nick:-! Nikdy jsem nepotkala, ani upíra ani vlkodlaka. Dřív jsem do toho byla úplně šílená, protože jsem si přečetla ságu Darrena Shana xD NJ. Úchvatné knihy...všechny(nebo tedy ve 12cti mi tak připadaly). Ale k činům za, které se stydím patří...no slyšel jsi někdy o Temném bratrstvu?:D

Ratce (Lycan, 13. 10. 2009 20:50)

JEEE TAK ME PRECE JEN NEKDO POCHOPIL :-DD