Jdi na obsah Jdi na menu
 


Satan 14

teorie na kterou ještě nikdo nepřišel (Eda, 27. 2. 2012 18:42)

bývá pod vánočním stromkem ten nejméně nápadný dárek, který nestojí zato ani rozbalovat.
Nechci říci, že odpověď je jednoduchá, ale mnoho lidí nápovědy opomíjí.
Nechci se vnucovat zase s piktogranmy v oblilí.
Tak aspoň připomenu, že energie, není taková jednoduchá veličina, o níž jsme se učili ve škole, ale má mnohem více forem.

Jé děti,

(Vašek, 27. 2. 2012 18:40)

člověk Vás nechá chvíli bez dozoru a Vy mu uděláte takovou radost. Krásně jste to rozjeli. Myslím, že až takto pojedou všechny rubriky, bude to jako dříve.

GAbco

(ratka, 27. 2. 2012 18:34)

kazdy asi nalezne presne to po cem patra. jakoby to co chce najit si jiz svym chtenim nekde predurcil.

nejvic se naucim, kdyz nepatram a jen sleduji to co me potkava. takze jo, souhlas nahodicka je nejvetsi ucitel.

no teda :o)

(ratka, 27. 2. 2012 17:40)

vy jste toho popsali.
zkusim svoji trosku do mlyna.

existence (jeji soucástí je i vesmir) sestava
z bytnosti tj z toho co existuje - zakladni stavebni kamen (nevim co to je, ale je to urcite mensi nez kvark) souhrn bytností vytvarí veškerou energii existence. je její podstatou. vetsinu energii nedokazeme smysly vnímat.
z formy tj z informace jak ma dana vec vypadat. treba reka, strom, kus ruky, televize
a pak z neceho zahadneho co bych nazvala ozivovaci princip chi nebo jednoduse hybatel, duch, bůh

rekneme ze moje bytnost je urcity objem castic podstaty (nevim co to je), mam formu tela a zaroven podleham ozivovacimu principu ktery zajistuje ze moje telo je obnovovano, ziskava formu, ze v me hlave se rodi myslenky, ze to co cítím si uvedomim a vyhodnotim, ze se proste neco deje v case a prostoru ktery si za pochodu v hlave vytvarim.
ten ozivovaci princip je co? kdyz budu ozivovana v souladu s bozimi zakony tak jsem ozivovana duchem svatym (to me jen tak napadlo) který spočívá v bohu
kdyz jsem ale odtrzena od ducha svateho tak jsem ozivovana ozivovacim principem zeme, kolobehem zeme - zvirecim principem a podleham jen hmote nebo nizsim duchovym bytostem. pak muzu rict ze podleham principu satana. odtrzena od ducha svateho. (to je pouze volba slov)

Ozivovaci sily ktere v cloveku uzivuji jeho telo a myslenky jsou tudiz (asi) dvojiho druhu. Prvotni - zakladni a věčné. Je to naše podvědomé ja, které tvoří a nepřestává tvořit v zájmu nějaké provotní myšlenky tvurce. tvorí neco co ještěn nemá konečnou formu, co je za pochodu, co se vyvíjí a proto vnimáme čas i prostor. tvoríme sami sebe, sve vlastní duchové telo. uvedomujeme se ja duchovni bytosti

Oživovací síly odtržené druhotné jsou vědomé síly, které si uvědomujeme jako naše omezene já- ego. taky jsou tvořivé, ale omezeně. Naše vědomé ja-ego je omezené hmotou a časem, ukolem ega je udrzet nase telo nazivu. aby se mohlo uvedomit. to mame spolecne se zviraty. tím že jsme se odklonili od provtního vědomi tak tvoríme omezene, a ztrácíme smysl pro harmonii. ničíme zemi, nevidíme důsledky svých činů. jsme nevědomí, naše mysl je zastřená. podlehame hnevu a touze. nevime kdo jsme a kam jdeme... Tocime se v kruhu - odtrzeni od boha. anebo naopak stoupame po spirale... vyvíjíme se smerem nahoru.
n

 

Gábince

(Richard, 27. 2. 2012 15:32)

Díky, klidně mi můžeš tykat. Jsem docela obyčejný člověk a vzdělání s tím nemá nic společného. Ale máš velkou pravdu. Vědění je o tom, že stále hledíš před sebe a ten cíl před Tebou ubíhá a jakoby se odmítal přibližovat.
Ale ten pocit, který zažíváš v okamžiku poznání, ten se nedá ničím nahradit. Na Snech máš ode mne prosbu, abys mi napsala na email, který tam je uveden. Pokud tak učiníš, pošlu Ti něco velice hezkého. Myslím, že to dokážeš ocenit.
Měj se hezky, Richard

Richarde.

(gabča, 27. 2. 2012 15:05)

když vy na to jdete moc vědecky neříkám že je to špatně.Ale na toto ja nemám nejsem tak vzdělaná a myslím si že tohle je taky určitej dar do vínku.akorád si myslím že lidé když tomu moc prodadnou tý touze po vědění tak to nemají lehké v životě.Protože když se vám bude zdát že jste k něčemu blízko , tak se vám do toho postaví zase něco mnohem mnohem složitějšího. Jak se přeci říká čím více pátrate tím méně nalézáte. a pak najednou nějaká nečekaná náhodička.

No..

(Vilda, 27. 2. 2012 14:34)

on/člověk ani z principu být roven svému stvořitel nemůže. Možná se mu může trochu více přiblížit.

A tak když jsme na Satanovi, tak si říkám, zda Bůh ho nestvořil jako prvního syna. A člověka pak jako druhého. Tím, že Satan přišel o svoji jedinost - mohl začít člověka nenávidět. A tak Bůh uvrhnul člověka i Satana na zem, aby se vrátili, až spolu budou vycházet jako bratři. :))) A dost... dnes bylo už fantazírování dost :)

Vildovi,

(Richard, 27. 2. 2012 14:17)

Ano, chápu o čem hovoříš, ale stejně si myslím, že člověk nebude svému Stvořiteli nikdy roven. Lidé dosud nejsou schopni popsat strukturu stvoření. Nejsme schopni vytvořit živý organismus. Umíš si představit tu hrůzu? Známe veškeré komponenty, známe parametry života, známe jeho cykliku, známe DNA a přesto to nedokážeme.

Richarde

(Vilda, 27. 2. 2012 14:08)

Ten holografický princip je zajímavý. Už jsem o tom kdysi četl. Není to totéž, to co jsem tady nakousnul, ale je to myslím v něčem podobné. Ten hlavní rozdíl je v tom, že já hovořím o úmyslném vzniku vesmíru a s možností zásahů do jeho chodu. A v podstatě by mohl být jen jeden.

Jen ještě - když se podíváme do toho, co člověk umí vytvořit v počítačovém světě, tak i tam najedeme uměle vytvořené světy - napadá mě třeba masivní online hra World of Warcraft. A ten kdo zná ty správné cheaty, tak v tomto "nadpřirozeném" světě může být ještě nadpřirozenější - jako Bůh :)

Ano...

(Vilda, 27. 2. 2012 13:58)

...Richarde, oni to jsou jen spekulace. Nic víc. Možná nedržím moc svoji fantazii na uzdě :)

Gabčo - co se týče Satana - budu jen mlčet - je to pro mne velká neznámá. Vše co jsem k němu měl, jsem již napsal a budu spíše poslouchat jaký názor na to mají ostatní.

 

Gábinko,

(Richard, 27. 2. 2012 13:58)

Vítej mezi námi "učenými":-))) děkujeme za uznání. Když budeš chtít, klidně příjdi mezi nás. Nekoušeme:-)))
Můžeš být bez obav. My víme, kdo byli padlí andělé a jaká alegorie se skrývá pod jménem Lucifer. Možná by s toho mohla být zajímavá diskuze, pokud by se připojili i ostatní. Zatím to vypadá, že tu zacláníme jen my dva s Vildou:-)))))

Re: ještě doplním...

(Richard, 27. 2. 2012 13:51)

Vildo, pochopil jsem, kam směřuješ. Má to dokonce své pojmenování. Tato teorie se jmenuje "Holografický princip". Je to dosti náročná myšlenková konstrukce. ale musím Tě zklamat. V této teorii se sice pracuje s termínem něčeho v prvopočátku, ale není to o Bohu. Pokud by ses někde něčeho takového dočetl, musíš si dát pozor, z jakých stránek si práci stahuješ. Šarlatánů je kolem spousta.

áááá pánská jízda .

(gabča, 27. 2. 2012 13:43)

promintě vážení kandydáti na satana.já jen něco k satanovi.vydím že tu máte vědecký seminář.Leč nerada ruším tak vzdělané při jejich tak složité práci.Ještě jednou pardon.Míty tvrdí o satanovi že prý miloval boha,a byl velice pišný na svém truně toužil po dokonalosti.Ale buh ho odmítnul nechtěl ho mít za takovou cenu ve své blízkosti.proto je z něj padlí anděl.lidé blíže ku bohu pochopí o čem tu mluvím.jessi a ostatní kdo chce přitte na sny měla jsem sen o saty.zatím pá srdeční lidé.

Vildovi,

(Richard, 27. 2. 2012 13:41)

Souhlasím s Tvými připomínkami, ale obávám se, že bych při odpovědích již musel velmi spekulovat. Chápu dokonce, kam svými otázkami míříš, ale neznám odpověď, která by dokázala ozřejmit podstatu věci. Máš pravdu i v tom, že lidé neznají všechny zákonitosti světa. Jsme na počátku tohoto mystéria A tvoje poznámka, kde říkáš, že se toto dá definovat nějakým vzorcem, máš pravdu. Jenomže tento univerzální vzorec nám není známý.
Mystérium vzniku a života doposud nikdo neodhalil.

Ještě doplním...

(Vilda, 27. 2. 2012 13:38)

Byly by to vlastně dva světy. První nehmotný, ale skutečný. Žádná energie a hmota, žádný čas. Jen myšlenka (nenapadá mne ten správný název – možná duchovno, Bůh?)

Druhý svět, virtuální, vytvořený pouhou myšlenkou/duchovnem/Bohem. (Bohem v jeho představách?) Platily by zde fyzikální zákony, stanovené tímto bohem. Proto bytosti tohoto virtuálního světa by neměly šanci dojít k poznání, pravdě. Ony by totiž zkoumaly a objevovaly pouze zákonitosti a fyziku tohoto virtuálního prostředí, světa. Jeho fyzikální zákony, jeho funkci. Poznávaly by pouze to, co je již jednou vytvořeno. Tyto bytosti by byly vlastně jen takovým kolečkem v běžících hodinách. Dovedly by zjistit, kam se které další kolečko točí, proč se točí ručičky a proč každou hodinu kuká kukačka. Vyvodily by z toho vzorce, ale dál by se nedostaly.
Přesto, že by tento svět vypadal tak opravdově - hmotně, s energií a časem – byl by jen myšlenkou.

Jinak to už asi vysvětlit nedokážu :)
 

Vildovi, ...a do třetice...

(Richard, 27. 2. 2012 13:30)

V Tvé poznámce o tom, že by mohlo být vše dáno jen myšlenkou, uvádím:
To by ovšem znamenalo připustit, že Bůh je něco, co stojí mimo prostor a čas. Znamenalo by to, že je součástí něčeho nadčasového. Z logiky věci pak plyne, že Bůh nemá k tomuto světu přímý vztah. V takovém případě bychom museli Boha chápat jako Prvního Hybatele, který sice stál u zrodu svého Díla, ale vše ostatní ponechává bez přímého zásahu.
Něco na tom je. Nakonec vždy můžeme tvrdit, že Boží vliv a působení se děje skrze přírodní konstanty, které vetknul do svého Plánu pro správu a pochopení svého Díla. Antropický vesmír je charakterizován právě tímto předpokladem, že vesmír byl stvořen právě s takovými parametry, aby připouštěl vznik života.

Ještě...

(Vilda, 27. 2. 2012 13:15)

...k tomu předchozímu - vesmír popsaný na papíře. Teoreticky - kdyby se někomu podařilo všechno z toho papíru naučit na zpaměť. Měl by celý vesmír ve své hlavě :) Mohl by si ty vzorce měnit podle svého. Mohl by cokoliv. Být všude a nikde. Třeba ovládat čas ve vesmíru obsaženém v jeho hlavě :)

Richarde

(Vilda, 27. 2. 2012 13:04)

No jo, ale ty vztahy, které popisuješ se dají v podstatě definovat nějakými vzorci ne? I když je všechny ještě neznáme, vsadím se, že vše lze popsat nějakým obecným vzorcem. Řekněme, že by se zákonitosti celého vesmíru napsaly na papír. Takový popis vesmíru.

Zkusím to jinak. Představ si malou ocelovou kuličku, jak skáče po kamenných schodech....

Kolik jsi na to spotřeboval energie? Určitě ne tolik, kolik by bylo potřeba pro vytěžení rudy na výrobu kuličky, kolik by bylo potřeba materiálu a práce na vytvoření schodů. Najednou máš v setině sekundy stvořený svět i s fyzikálními zákony. To je to, o čem tu mluvím.

Vildovi, ...Ano...

(Richard, 27. 2. 2012 13:01)

Ano, umím si to představit. Jen mám jednu výhradu: Energii nesmíš zanedbat. Bez té není nic! V posloupnosti pak platí, že napřed je energie a až potom hmota. Je to základní postulát.
Tedy závěr by měl znít: Mysl, ve smyslu samostatně se projevující entity, je nehmotné povahy, ale má energetický a informační potenciál. Tomu bych rozuměl. Kdysi jsem tu měl příspěvkově obsáhlou rubriku z názvem "Kód života". Saty ji nakonec musela smazat pro nejrůznější nepřístojnosti některých dobrodinců. Škoda. Ratka si jistě na tuto dobu pamatuje. Byla pilnou čtenářkou a oponentkou. Strávili jsme diskuzemi nesčetně hodin.

Vildovi,

(Richard, 27. 2. 2012 12:48)

Ještě mne napadla jedna možnost. Jak píšeš o hmotě a myšlence. Pod tou myšlenkou si musíš představit energii. Ano, myšlenka je obsahem energie. Je to druh informace. Ta pochopitelně putuje od zdroje k adresátovi, ale její podstata se nemění. Přítomnost energie je stěžejní pro vše, co se odehrává na tomto hřišti. I hmota je v podstatě energie, rozdíl je pouze v kmitočtech atomových jader. Ale jako nápad to nezní špatně. Teď mě ale trápí něco docela prozaického: jak bude reagovat kamarád Vašek, až zjistí, že jsme mu zasekali Satana těmito nepatřičnými referáty:-)))?

Ano...

 

(Vilda, 27. 2. 2012 12:47)

 

...jsme naučení, že nejdříve je hmota a pak může být eventuálně "oživena" nějakým "softwarem". Na základě tohoto stavíme i své počítače. Chápu tedy, že představa software, nepotřebující hardware je velmi obtížná. Ale zkusme se přes to přenést. Něco, řekněme mysl, pokud je nehmotná, nepotřebuje hmotu ani energii. Může existovat sama o sobě, nezávisle na hmotě, čase, energii. Dovedeš si toto představit?

 

Vildovi

(Richard, 27. 2. 2012 12:23)

Přiznám se, že si nedovedu představit fungování jakéhokoli systému bez přítomnosti organizační jednotky. Vezměme si PC: Vložíš do příslušného portu komponentu, která je softwarem. Co tento software udělá, NIc! Hardware jej identifikuje a po obeznámení jej propustí do příslušného systému. Z toho plyne předpoklad, že hardware je nadřazeno software.
Z Tvé druhé otázky plyne něco, co se vymyká běžné představě o Stvoření. Umělá inteligence již existuje a vyvíjí se stále dokonalejší systémy. Máš-li na mysli něco na způsob uměle vytvořeného života, pak bych rád podotknul, že dosavadní pokusy o jeho vytvoření, skončily blamáží a nezdarem. Stále nám v tom plánu uniká něco, co nejsme schopni definovat. Pokusy s buňkami jsou tak půl na půl a neposkytují řešení problému. Synteticky stvořit jakoukoli formu života se doposud nepodařilo. Řekni sám - není to zvláštní? Nenapadají Tě důvody, proč tomu tak je? Mně to napovídá docela dost:-)

Otázka...

(Vilda, 27. 2. 2012 12:02)

Podobnou otázku si kladu stále - až lidstvo stvoří umělého člověka, bude muset připustit existenci Boha?

Richarde,

(Vilda, 27. 2. 2012 11:55)

A co zkusit v této teorii vypustit hardware a používat jen software? Celý vesmír, všechna hmota by byla jen softwarem bez hardware. Vše by byla jen myšlenka. Hmota i život by byly dány jen programem - myšlenkou.

Vildo,

(Richard, 27. 2. 2012 11:43)

Ano, pochopil jsi velmi dobře. Jen doplním vlastní úvahu: Mnohokrát mě napadlo, co by se asi stalo, kdyby jednou lidstvo dospělo do okamžiku, v němž by konstatovalo, že tento Princip byl objeven. Těžko domyslet, co by to znamenalo. Spíš předpokládám, že k tomuto konci lidstvo nedospěje. Mohl by to být i konec všeho.

Vnitřní řád celku

(Richard, 27. 2. 2012 11:37)

Chápeme-li náš svět jako ucelenou soustavu prvků, neměli bychom zapomínat, že i každý prvek či stavební kámen této soustavy, je nadán schopností takový celek utvořit v rámci replikace. Jako návod nabízím nejvyšší formu hmoty - živou buňku. Sama o sobě se zdá být nepodstatná, ale stačí si uvědomit, že v sobě obsahuje kompletní DNA, která určuje vše, co je vlastní i velkému celku. Podle takového klíče je pravděpodobně tvořen i celek nejvyšší - Universum. Bůh se nemusí "nalítat" od jednoho k druhému:-), spíš lze předpokládat, že je obsažen v každém atomu čehokoliv. Je všudypřítomný, je prapodstatou všeho. To je můj názor na jeho existenci i působení. On nemusí zasahovat v konkrétní situaci, jeho vševědoucnost není v jeho nadpřirozených schopnostech, ale vyplývá z přítomnosti, která je zakódována v každé sebemenší částečce celku.

Richarde

(Vilda, 27. 2. 2012 11:24)

Naprostý souhlas. Jednoduše řečeno - člověk na to zatím nemá, aby funkci tohoto hardware pochopil, natož aby ho nějakým způsobem ovlivňoval, či dokonce řídil. Sice jsme dílčí části odpozorovali ale k pochopení celku máme ještě daleko.

Vaškovi

(Richard, 27. 2. 2012 10:46)

K poznámce o Bohu jako řídící jednotce bych řekl asi toto: Neznáme strukturu Universa, neznáme skutečný počátek toho, v čem žijeme a tudiž neznáme ani způsob organizace všech aspektů, které toto Universum tvoří. Pokud mluvíme o Bohu, mohli bychom se shodnout na tom, že se zřejmě jedná o Řád, který plní funkci hardwaru daného celku. Někdy se dělá chyba v tom, že se v rámci Universa posuzují dílčí jednotky, aniž bychom si uvědomili, že toto lze posuzovat pouze v rámci celku. Takže, kde je náš problém? Myslím, že spočívá v neschopnosti lidského druhu nahlédnout až na samý počátek. A je také otázkou, zda lze vůbec definovat počátek něčeho, co se jeví jakoby bez počátku a konce.

Vašku

(ratka, 27. 2. 2012 9:36)

už ses postavil :o))

Diskusi bych nechala jako ucebni pomůcku pro všechny příchozí. Trapna není. Je křišťálová jako studánka. A´t se z ní každý kdo sem přijde může napít a trochu i pročistit oči.

všem

(Vašek, 27. 2. 2012 8:16)

Dost často píšete:"to už jsme tu probírali", ale o čem jinak psát na téma Satan. Vždyť můžete dát jiné náměty a dotazy v tomto tématu. Mě zrovna jiný, při snaze o oživení, nenapadl. V žádném případě se nechci stavět do role moderátora. Na to jsou tu fundovanější.
V rámci hlubší očisty Satana navrhuji adminovi(ně), aby smazal předchozí trapnou diskuzi , samozřejmě po schválení i druhou stranou konfliktu. Díky

Richarde,

(Vašek, 27. 2. 2012 8:07)

výborné a výstižné. Díky moc Jinak jsem rád, že jsi se vrátil z "emigrace". Tak Satan se trochu rozjíždí a snad i v čisté formě. Můj názor je, že by se takto měly očistit postupně všechny rubriky. Navrhuji aby se každý ujal své oblíbené stránky a svedl diskuzi do příslušného tématu. Pak bude duch stránek zase jak má být a lidé se vrátí. Díky moc

Ratko,

(Vašek, 27. 2. 2012 7:58)

ten vnitřní kompas mám také a asi každý z nás. Každý večer popřemýšlím co bylo špatně. Ale myslím, že Bůh není ten vnitřní hlas, to by se ke každému nalítal, ale spíše nějaký ten andělíček. Abych se nedostal do podezření: nikomu ten názor nevnucuju, jen bych rád znal názor druých, ten pak porovnávám s "učenými" knihami. Já si Boha představuji jako centrální řídící jednotku všeho.... Pokud by tomu tak bylo, neměla by pro něj být likvidace Satna a veškerého zla problémem....

Edo,

(Vašek, 27. 2. 2012 7:46)

Jsem rád, že jsi tu o Satnovi dříve již psal. Vždyť je to rubrika o něm. Myslím, že ale méně vhodné je psát zde o demonstraci 15.3.Tu bych zařadil spíše do mezilidských vztahů. Kdo že nás to masíruje? Masírují nás všechny skupiny toužící po moci a penězích. Politici,církve, lobisté, obchodníci.... , ale také přeposílači, kteří o tom přeposílaném nepřemýšlí. Jinak díky za odpověď.
 

Vašku

(Eda, 27. 2. 2012 6:51)

O Satanovi už jsem tady napsal hodně a nechce se mi to zpětně hledat.
Tak jenom pro připomenutí . Souhlasím s názorem, že lidé si Satana vymysleli proto, aby mohli svést své zlé skutky na někoho jiného.
Mohli tvrdit, že Satan je ještě mnohem horší než člověk a že je k těm zlým činům nabádal.
Tento názor mi připomněl i nedávno shlédnutý film
" Milionář z chatrče".
Kdo vymyslel tento scénář ? Lidé prý po shlédnutí toho filmu zůstávají sedět dlouho s otevřenou hubou a nejsou schopni slova.
Kdo nás takto masíruje ?

Jessie

(Eda, 27. 2. 2012 6:44)

Velmi mě mrzí. že jsem byl příčinou tvé roztržky s Vaškem.
Byl bych rád, kdybys zůstala.
Pokud to budeš chtít ještě probrat, napiš mi na mail.
Monika ti ho sdělí.
To samé nabízím Vaškovi.
Za to, co jsem napsal o politicích a zlodějích už jsem se omluvil.
Ale jsou toho teď plné stránky.
Víte, že se třeba na 15.3. chystá velká demnonstrace ?

VAsku

(ratka, 27. 2. 2012 6:37)

nevim co Buh a jeho tresty. nic mi to nerika. ridim se odne vnitrnim hlasem. kdyz jdu "spatne" tak se citim divne, blby pocit. Jestlo to je ten trest?
Boha vnimam jako vnitrni hlas, neco co me vede k svobode. co mi pomaha videt. nevnimam ho jako neco trestajiciho.

zlo a dobro

(ratka, 27. 2. 2012 6:35)

zde se priklanim k nazoru Richarda :o)) ze jsou to ciste lidkse pojmy. rozdeleni na dve. jako prava a leva.

jakmile neco oznacuju tak to jiz vytrhuju ze souvislosti, davam tomu nalepku a sama se stavam omezenou. muzu pouzivat nastroje, ktere me vedou na me ceste zivotem. nalepkovani to neni.
proto vitam kazdou situaci, ktera vede k zamyselni a pouceni. kazdy by mel hledat v sobe protoze v tech druhych se pouze otiskuje. to co vidi v tech druhych, to je otisk jeho samotneho (otiskuje se to v jeho hlave, jeho mysl to vytvari)
takze je zbytecne rikat, ze to ten druhy a ja ne. ze ja jsem dobrak od kosti. tak to neni. jsme propojeni jeden s druhym vic nez si myslime. v dobrem i ve zlem. nezavisle co si pod temito pojmy predstavujeme.
myslim ze to psal Vilda, nepamatuji se. s dobrem povstava zlo. Cim vic se budu od zla distancovat tim vic do nej zabredavam a tim vice se to zlo otiskuje v me mysli. a stavam se jeho soucasti. vlece me za sebou.

Zlo nebo dobro...

(Richard, 26. 2. 2012 21:55)

Ratko a Vašku, tyto pojmy jsme již kdysi diskutovali. Vzpomínám si, že jsem citoval nějakého autora, který zastával názor, že termíny jako zlo či dobro, jsou podmíněné prostředím a kulturou určitého etnika. Lidská společenství utvářela v průběhu věků normy platné pro danou oblast a pomocí svébytných rituálů udržovala své společenství při životě. Postavení Boha či Satana je podmíněno tím, jak která kultura vnímá jejich roli. Bůh z pozice církve, by měl být ochráncem dobrých vlastností a Satan pak jeho protipólem. Jde sice o mytologické pojetí, ale je v něm zabudován názor, který je vnímán jako základ pro chování člověčenstva v našem euroatlantickém prostoru. Podle mého názoru, je vnímání dobra či zla velmi individuální a nebylo by dobré toto paušalizovat na celou planetu.

Ale

(Vašek, 26. 2. 2012 21:30)

co tedy Bůh a jeho tresty? Nás učí odpouštět a sám připustí u svých odpůrců totální destrukci. Nestane pak sám zlem? A kde by bylo potom dobro (z lidského hlediska)

co je satan?

(ratka, 26. 2. 2012 21:17)

zkusim odpovedet. Satanje zabrednuti do hmoty. nevedomost. pad do hmoty. ztrata zivota a rozpad po smrti.

 

Je čas vrátit se k tématu - Satan

 

(Vašek, 26. 2. 2012 20:49)

 

Jessie slíbila, že už o tom trapném tématu psát nebude a tak i já slibuji, že to ošklivé téma uzavírám.
Satan - takový je název této diskuze. Saty krásně napsala úvod a proto bude asi dobré z něj vycházet. Zabývám se duchovními teoriemi už dlouhá léta a několikrát mě napadlo, když vezmu v potaz že osoby a obsazení jsou pravdivé , toto: Povídali jsme si zda je skutečně Satan ztělesněné zlo či ne. Ale jak je tomu u Boha? Satan svádí údajně lidi ke hříchu a oni ho vlastně hříchy a špatnostmi udržují "na živu" a v činnosti. Ale co dál? Pokud vyhraje v boji Bůh a provede nám hříšníkům to, co nám slibují církve, tedy muka pekelná, dostane se do pozice zla a Satan a jeho přívrženci budou mučedníky. Nevěřím totiž, že by Satan dával do kotlů své přívržence, kteří ho celou dobu podporovali. Kdo by ovládal to peklo, Stan nebo Bůh.
Jaký na to máte názor ?

 

Jano,

(Vašek, 26. 2. 2012 19:51)

hrajete na to , že jsou lidé líní to hledat a číst. A tedy konkrétně: Jste člověk bez charakteru, který překrucuje skutečnosti a neměl by si brát nám drahé jméno do úst.
Jestli to jsou opravdu vaše poslední slova zde, dost lidí si odechne, jak říkají maily. Těch stránek se stejně nezmocníte. Chybí vám totiž to základní pro ně. Co to je? Neřeknu, jsem diplomat :-DD
 

A moje poslední slova tady

(Jessie, 26. 2. 2012 18:33)

Všechno zlé, co se tady strhlo, začalo Vaškovým - Petrovým komentářem
(Vašek, 22. 2. 2012 10:40) . Všimněte si, všechno ostatní byly jen reakce, které se od toho odvíjely.

Tvrdím se vší odpovědností, že Petr zničil tenhle web.
 

tedy

(Jessie, 26. 2. 2012 18:19)

Chtěla jsem už mlčet, ale jak se sem podívám, tak vidím, že by to stejně neskončilo. Napadání ohledně "trojjediné bytosti" opravdu sedí od "dvojjediného" Vaška-Petra. Jakpak to je s tou IP, kterou vidíš, Petře? To jsi ještě nevysvětlil.

Vysvětlení

(Jessie, 26. 2. 2012 18:16)

(pokračování)
Kruh se uzavřel, ale Petr nepřestal. Jako obzvláštní špinavost vidím jeho prohlášení o těch "kteří se na fóru tváří jako přátelé a mně pak o téže osobě napíšou mail, kde je nejlichotivější název "mrcha"." No to mi řekněte, proč ten člověk něco takového dělá? Ať už to je pravda, nebo není, co tím sleduje za "dobro"? Aby si každá z nás říkala, kdo že se to k ní staví jako kamarádka a přitom o ní Petrovi píše, že je "mrcha"? Abychom podezřívali jeden druhého? To má být ta oprávněná adresná kritika, takovéhle zákeřné, zbabělé podpásovky?

Jedna osobní hořká poznámka: Před časem jsem byla na internetu obětí šikanování. Nepíše se mi to lehce, prožila jsem hrozné věci. Chtěla jsem úplně skončit a zmizet. Saty si toho sama všimla, napsala mi, byla mi velkou oporou, o všem věděla. Nechtěla jsem se tady ukazovat, abych sem nepřilákala jisté lidi. Ale Saty mi napsala, abych se nebála, že by si s tím poradila a že mě nedá... Tak jsem zůstala. Představte si teď moje pocity, když Petr vytahuje při sebemenším sporu to zlé z minulosti a útočí tím na mě. Dříve by se to tady, v tomto prostoru udělat neodvážil...

Tímto bych to pro sebe uzavřela. Dál se k tomu vyjadřovat nebudu, i když očekávám pokračování v podobném duchu, jako dosud, a argumentování nikoliv k věci, ale k osobě, argumentum ad hominem. Někteří lidé tohle nikdy nepochopí, že vyjadřovat se k osobě jako takové je něco zcela jiného, než vyjadřovat se sebeostřeji k tomu, co ta osoba řekne, nebo udělá. Je v pořádku napsat:"Jessie napsala, že venku prší a tento její výrok je naprostá kravina, protože svítí slunce". Naopak ve slušné společnosti je nepřípustné napsat: "Jessie je úplně strašná a blbá, protože napsala to a to, a kdysi dávno mi ještě k tomu sežrala zmrzlinu."

Vysvětlení

(Jessie, 26. 2. 2012 18:15)

Každá trpělivost jednou přeteče a ta moje přetekla dnes dopoledne, kdy jsem se tady s úžasem dočetla, že za všechno zlé tady můžu já!

Tak si to zopakujme:

1. Petr napsal na fóru (pevasa - 15.02.12 21:45:54) "Tak jsem se dnes dozvěděl "zajímavá" témata na mém oblíbeném Satanovi:Cikáni, Zloději bohatým berou a chudým dávají, Jaký je rozdíl mezi politikem a zlodějem. Na ostatních vláknech je to podobné. Chybí tu ta Hančina jemná ale pevná ruka, která by nevhodné příspěvky tlumila,označila ty mimo mísu, ale nikdy nikomu nevnucovala své názory. Jsem po posledních dnech přesvědčen a diskuze zde mně to potvrzuje, že tu neexistujeme nikdo, kdo by zachoval toho ducha stránek, toho ducha naší Saty."

2. O Cikánech, zlodějích, politicích psal takto jen Eda, proto jsem se zeptala: (jessie9 16.02.12 14:02:31) "Tak ono to bylo na Edu, ta tvoje kritika, že někdo nevhodně píše a poškozuje ducha stránek, Petře? Tak mně se to, co píše Eda, líbí. Ale i kdybych měla jiný názor, nemyslím si, že by webu škodil někdo tím, že píše slušně a k věci. Mrzí mě spíš, že jsi zvolil tuhle formu a když ti něco vadí, neřekneš to Edovi "do očí"."

Až dotud v pohodě, normální výměna názorů. Jenže...:

3. Petr místo jasné odpovědi na můj vlastně dotaz, který mohl věcně vysvětlit, zaútočil na mě osobně, mou připomínku nazval "vztahovačným výlevem", kterým jsem ho "napadla" a "osočila ho z něčeho, co neřekl", "podsunula mu myšlenky" a tím ho pomluvila. Dále cítil potřebu veřejně vyhlásit: "Doufám, že nebudeš kandidovat na Satynčina pokračovatele. Ty z ní nemáš nic." Mimochodem si nevšiml, že jsem jako jediná nekandidovala. Hanlivě zmínil také můj blog:"Jsi stále stejná jako na svých stránkách.", což už vůbec nechápu, co to má s tématem co dělat.
Že se jeho slova týkala Edy tedy popřel: "Já totiž s tím údajným Edovým napadáním nemám nic společného." Čímž mi ještě podsunul, že jsem ho obvinila z napadání - o napadání kohokoliv není v mém komentáři ani slovo, ani to tak nevyznívá.

4. Musím se přiznat, že tento Petrův zlý komentář mě doslova roztřásl, už dlouho se na mě z obrazovky nevyvalilo takové zlo a udělalo se mi doslova špatně. Přesto jsem se ovládla a reagovala smířlivě, dokonce i omluvou, viz (jessie9 - 16.02.12 16:44:39).


5. Napadání ze strany Petra ale pokračovalo dál, viz na fóru (pevasa - 22.02.12 20:54:05). Daleko horší to ale bylo na webu. Tam cítil potřebu všem oznámit, co já jsem to vlastně zač, že prý mě všichni znají, že tady dělám rozruchy už léta, opět hanlivě zmínil mé stránky a prokádroval mě, že by si ode mě pes kůrku nevzal.
Vrcholem bylo jakési obvinění kohosi (pak že prý jmenovitě, přímo do očí a férově, kdepak jen podpásové náznaky...), kdo prý jeho údajnému bratrovi, kterého stvořil, když se zapletl do svých lží, vyhrožoval smrtí po jakési hádce. Ano, má pravdu kolemjdoucí, taková veřejná obvinění už jsou trestná. A že prý Vašek/Petr vidí IP pisatele. Malá lež, řeknete, ale kdo lže v malém, lže i ve velkém...
Když jsem to celé četla, měla jsem sto chutí už nemlčet, ale po přečtení (gabča, 23. 2. 2012 17:28) jsem měla zase krásný pocit, že není třeba přilévat olej do ohně, protože lidé jsou moudří a soudní a udělají si názor ne podle pomluv, ale podle toho, co čtou černé na bílém, co jsem doopravdy napsala já a ne co mi někdo podsouvá. Z toho mě ovšem zase vyvedla ratka...

6. No a na konec, Petr přiznal, že jeho komentář na fóru, kvůli kterému to všechno začalo, se opravdu týkal Edy. Tak si to představte... Kruh se uzavřel. Měla jsem od začátku pravdu. V tomto bodě se omlouvám Edovi, že ho zmiňuju, nejde Edo, o tebe osobně, ale o pravdivost či nepravdivost jistého tvrzení.

Richarde,

(Vašek, 26. 2. 2012 18:05)

také jsem měl podobný pocit :-DD

Milý Vašku...

(Richard, 26. 2. 2012 17:58)

Myslím, že se adekvátní odpovědi nedočkáš. Něco mi říká, že skutečné dámy by se takto nevyjadřovaly. Také je otázkou, zda byly opravdu tři. Spíš bych si tipnul, že v tomto případě šlo o trojjedinou bytost:-)))

3 dámy zde napsaly,

(Vašek, 26. 2. 2012 9:46)

že jsem na ně naházel špínu. Ptám se tedy přímo:
Jessie, o jakou konkrétní špínu se jedná?
Kolemjdoucí,o jakou konkrétní špínu se jedná?
Ivano, o jakou konkrétní špínu se jedná?
Naházel jsem špínu ještě na někoho? Napište konkrétní případ.
Ptal jsem se na to již několikrát v předchozích příspěvcích, ale odpověď nikde. Vím, že číst dlouhé příspěvky je nudné, ale stejně nudné je číst obvinění bez uvedení konkrétních špatných činů. Děkuji

Jessie

(ratka, 25. 2. 2012 16:34)

priznam se, je mi to jedno.

ratko

(Jessie, 25. 2. 2012 10:51)

Konkrétně JAKÉ mé výroky, tohle jsou dezinterpretace.

Jessie

(ratka, 25. 2. 2012 10:38)

VAsek: 25.2 0:18 nekde uprostred.

Jessie

(ratka, 25. 2. 2012 10:38)

VAsek: 25.2 0:18 nekde uprostred.

ratko

(Jessie, 25. 2. 2012 10:31)

Do háje, kvůli jakým mým výrokům se to mělo spustit?
Už toho mám vážně dost, vidím, že se k tomu budu muset vyjádřit.

oprava

(ratka, 25. 2. 2012 9:25)

místo ma, ma byt mam

Edo

(ratka, 25. 2. 2012 9:24)

diky za pozvan. Podivam se kde chotebor lezi :o) nic neslibuju

VAšku

(ratka, 25. 2. 2012 9:23)

taky nejsem diplomat a pisu adresne. A diky za odpoved.
jeslit se to vireni spustilo kvuli vyrokum Jessie, a tyka se ji tak to necham plavat. to neni moje parketa. tam hazu bily rucnik :o)

ma rada diskuse o zivote. treba me moc zajma zivot po smrti. jak nas zivot po smrti bude vypadat. co si sebou odneseme.
sice to patri do jineho chlivecku ale je to tema dost zasadni, pro vsechny zive kterí zatim zustavaji ale taky odejdou :o)

společná schůzka

(Eda, 25. 2. 2012 9:11)

O této možnosti jsem tady ještě neslyšel.
Až teď se někdo zmínil, že se uskuteční výprava na místo s borovičkou, kde Saty ráda pobývala.
Při diskusi z očí do očí by se ty zdánlivé spory určitě lépe řešily.
Od 21. do 23.září 2012 se koná v Chotěboři už asi 10. setkání záhadologů
nebo lépe řečeno milovníků záhad.
Záhady byly a doufám, že ještě jsou hlavním tématem těchto stránek.
Tak všechny zájemce na toto setkání zvu.
O ubytování bude velký zájem a možná se na vás všechny nedostane,
ale je možné tam přijet i jenom na jeden den a vyslechnout si přednášku nebo se pobavit v příjemném prostředí.
Až bude hotový program , tak ho sem napíšu.
 

Ratko,

(Vašek, 25. 2. 2012 0:31)

ještě jsem přehlédl to Tvé: "Tvoje prispevky josu osobni a tykaji se tech druhych...." Víš , já vždy se snažím být adresný.Když mě něco (někdo) štve, pojmenuji to Nesnáším totiž ty povšechné žvásty např. všichni politici kradou, které jsou dnes v módě. To je právě to
Ale už jsem zase málem nebyl diplomat :-DD

Děkuji Vám všem

(Vašek, 25. 2. 2012 0:18)

za názory. V žádném případě se necím v koutě a necítím k nikomu zášť. Podle některých jsem na ně nakydal špínu. Mnozí ani nevědí proč tato šarvátka vznikla a zaujímají stanovisko, ale nikdo mně nevysvětlil čeho jsem se nečestného či odporného dopustil. Několik z Vás požadovalo upřesnění mého stanoviska, tak jsem ho napsal. Několik Vás řeklo, že chtějí přímou odpověď na rovinu- dostali jí. Nejsem z těch , kteří se na fóru tváří jako přátelé a mně pak o téže osobě napíšou mail, kde je nejlichotivější název "mrcha". To jsem kritizoval a myslím právem. Ten koho se to týká určitě o tom ví. Co je větší špína ? Má kritika nebo to druhé.? Jak jsem se už jedné přítelkyni odsud zmínil, a je jí stále, jsou tu lidé s typicky českým chováním. Jeden "vůdčí" typ něco řekne a všichni zaujmou jeho pozici. Z diskuze zde je vidět, že se týká spíše žen.Vím, že dnes každý spěchá a nemá moc času uvažovat nad názorem druhého. Stejně jako to kdosi níže napsal, ani já nejsem a nebudu součástí stáda. Stádo je totiž hodně ovladatelné. Rád bych po desáté připomenul proč vznikla původní pře s Jessie o údajné napadení Edy. Tam pak přišla rétorika o házení špíny, která se tu teď stále opakuje. Víte, já neumím nenávidět a proto u mě nikdo nemá žádné mínus, jen jsem pochopil, že je tady lepší lézt některým lidem do řiti , ale to já neumím. Napsal jsem na rovinu a podle svého svědomí, že nikdo z nás, mimo ty tři, které nebudu opakovat, tady nemá ze Saty ani ň a nemáme tudíž morální právo pokračovat, opět mimo těch tří, v jejím odkazu.To je můj názor, nevidím na něm nic bláto házící.
Ratce: Spolu jsme bojovali vždy bez záludnosti a na rovinu.Proti Tobě nic absolutně nemám, stejně tak i proti nikomu z ostatních.
Monice: V přání hezkého dne všem , nevidím nic špatného.
Vildo, máš pravdu, diplomat nejsem. Ani mne nepadlo, že bych jím měl mezi tolika známými být
Všem: Někteří lidé nechápou, že jsou lidé bez závisti , nenávisti, ale to neznamená, že musí držet ústa když vidí něco nefér.
 

VAšku

 

(ratka, 24. 2. 2012 19:01)

 

Tvoje prispevky josu osobni a tykaji se tech druhych. Netykaji se ani tak toho co jsi porozil a jak se divas na svet, jako spise toho co se ti na druhych nelibi. A pak pozorujes jak zareaguji. kdyz se brani tak je zkritizujes a kdyz se nebrani tak je zkritizujes taky :o)))

Ale proc ne. TAky zpusob komunikace. Urcite to neni zadne zlo. ani zadne zahaneni dokouta. spise takove vybidnuti k politovani. coz Vilda udelal.
Pevasa mi teda sveho casu nadaval hodne. Jako motrokar nesnasel intelektualy a to ja bohuzel jsem. sice pomateny intelektual ale bohuzel, nezapru to.
Pokud si pamatuju, tak jsme se k nemu chovali pratelsky, teda za sebe urcite ano. Sice jsem se neshodli treba na trestu smrti a trestu oko za oko. a ze vsichni intelektualove jsou ..... Ale je mi sympaticky a psala jsem na jeho blog sve komentare do doby nez skoncil.
Zajimave byly debaty o bibli, co je na bibli pravdive a co ne.
To vse jsou veci ktere delaly tohle misto kouzelnym.
SAty byla pro me spise lesni vila, tajemna divka o ktere jsem nevedela nic. v zadnem pripade maminka ktera pecuje o mlade. Nevedela jsem ze je nemocna. Bylajsem jen prekvapena ze se zajima o spoustu veci, ze je zvidava a rada nasloucha nazorum jinych. BAvilo ji diskutovat a prit se o ruznych vecech.
Nebyla zadny vseved. Byla do v mych ocim mila a pratelska divka. nepoznala jsem jake ma problemy. neznala jsem ji osobne. Ani jeji adresu ani misto kam chodila. Na webu nekdy psala ze jezdi jako carodejnice na Petrovy kameny.
Budu se tesit kdyz si budeme opet psat o tematech ktere nas zajimaji. treba se i pohadame, protoze budeme mit ruzny nazor n aatom ci rychlost svetla. Jestli kruhy delaji mimozemstane a jak vznikl zivot. Zde bylo misto kde jsme tyto veci proirali ze vsech strany. Nikoliv jako deticky s maminkou. nebylo zde misto pro vzajemne poucovani. Proste nas to bavilo vzájemne diskutovat.

 

Edo

(ratka, 24. 2. 2012 18:46)

me se tvoje prispevky libi. josu originalni, pokazde me prekvapi ze jsou zcela netradicni. zarazim se a premyslim nakolik j eot myselno vazne anakolik je to vtipna presmycka. V naproste vetsine narazim na vrstvu prod vrstvou. je tam toho vic. neni to ani vazne ale ani legrace. je to moc zvlastni.
a prvni impuls to shodit ze stolu prekonam, a druhy pohled mi rekne. ale dyt z teto strany to vypada uplne jinak. hlavolam to je.

edo

(gabča, 24. 2. 2012 16:21)

to je dobrý s tou hospudkou dal si mi slinu.mi s manželem rádi zajdem do hospudky ale jen přez leto na posezení a poklábosení u pivka na terase venku v zimě nám nějak to pivo nejede.ja když makam na zahrádce třeba reju záhon tak si musim dát jednoho lahváče protože pak mam hodně síly ale druhej už by mě uzemnil to víš v tomhle ohledu moc nevidržim.sakriš už aby bylo teplo nějak mi ta práce chybí a po ní ta zábava.k

proč nechodím na fórum

(Eda, 24. 2. 2012 15:33)

Možná se vám zdá, že dělám zbytečné fóry, že nechci na vaše fórum.
Tak za prvé se mi zdají příspěvky na fóru ještě méně přehlednější než tady.
Nakonec jsme přenesli fórum na stránky Satana a málokdo si toho všiml, že Satan nás zpovzdálí sleduje.
Za druhé znáte se již všichni mnohem déle a stačí vám jedna věta a jste ihned v obraze a rozumíte si.
Já si musím vždycky věci dobře rozmyslet, než je napíšu.
Ale samozřejmě jsou výjimky, kdy přijdu z hospody a napíšu to, o čem jsme se zrovna v hospodě bavili a připadalo mi to vtipné.

Někomu pak mohou některé moje příspěvky vadit.
Pokusím se politiky, cikány a zlodějě už do diskusí netahat.

Ivanko...

 

(Vilda, 24. 2. 2012 14:55)

 

Ptáš se proč. Zkusím napovědět.
Možná proto, že jsem cítil, že je sám a zrovna tu pomoc potřebuje.
Možná proto, že jsem cítil, že vy, kteří jste s ním ve sporu, máte na vrch a že pomoc nepotřebujete.
Možná proto, že mi připadal v koutě a neví kudy ven.
Možná proto, že mi připadalo, že tyto stránky v tuto chvíli přicházejí o další dobrou duši.
Možná proto, že jsem vlk samotář a nepotřebuju se nikomu zalíbit.
Možná proto, že jednám tak, jak mi momentálně srdce velí.
Možná proto, že nikdy nechodím s hlavním proudem.
Možná proto, že opravdu neměřím každému stejným metrem, protože každý jsme jiní. Někdo potřebuje povzbudit, někdo usměrnit.
 

 

Vildo

(Ivana, 24. 2. 2012 14:20)

Vildo, proč to o tom pochopení a nekritizování nenapíšeš taky Vaškovi? To, co u něj je pro tebe otevřenost, je u jiných něco špatného? Měříš dvojím metrem?

Ivanko...

(Vilda, 24. 2. 2012 13:09)

Možná dojdeš jednou k tomu, že zbabělcem je ten, kdo to chce mít u každého dobrý. Kdo jde s hlavním proudem. Kdo přizvukuje tomu, kdo je zrovna na té „lepší“ straně.

Možná jednou zjistíš, že se chceš někam vrátit a začít znovu. Začít znovu a tentokrát správně. Znovu být mezi lidmi, které máš ráda. Být tam znovu a povídat si s nimi s čistým štítem – jinou přezdívkou.

Možná jednou zjistíš, že odpouštět není darem pro toho, komu odpouštíš, ale darem pro tebe, která jsi odpustila.

Možná jednou zjistíš, že člověk sám o sobě není zlý, ale že ho zlým vytváří jeho okolí.

Možná jednou zjistíš, že odsoudit druhého je mnohem jednodušší, než ho pochopit.

Držím ti palce, abys toto všechno jednou zjistila.

Gabče

(Monika, 24. 2. 2012 13:06)

Jasně, že přijď na forum, zkoukla jsem ti profil. Máš krásného koníka. :-)
Z pravopisu si nic nedělej, mám kámošku, která koně nesmírně miluje a taky neřeší "i" nebo "y".
Jen měla smůlu, že se nedostala kvůli tomu na veterinu, protože koukali na češtinu a byla by z ní špičková veterinářka na rozdíl od některých, co jsem poznala.
Ale je o generaci starší, tak dneska je to třeba jinak.
Tak ať se ti ve škole daří a jsi jasně vítána, jako každý diskutér a hlavně pohodář.........:-)))

Vildovi

(Monika, 24. 2. 2012 13:01)

Víš, Vildo, asi by to patřilo do "Zvířátek":-), ale píšeš tady. Když jsou liščata ještě malá a ztratí mámu, jsou taky chvíli ztracená. Než chytí druhý dech. Ale když dorostou, mají možnost jít si vlastní cestou. Ale odkaz od mámy zůstane navždy v nich, hezky jsi to napsal.

také sem přemíšlela.

(gabča, 24. 2. 2012 12:37)

vašku netruchli patříš k nám jako mi k tobě.at se stalo co se stalo nejde o život všicni se mužem mílit a nebo jen nepochopit.víte já si myslím že ti co o saty věděli víc což podle mně není až tak podstatné.ale řeknu to je právě proto že se o ní zajímali dokázali se jí zeptat třeba na její email, nebo na místo s borovičkou,a td. já osobně sem se jí vlastně na její soukromí život neptala měla sem ostych a vlastně sem si ji tím zachovala tak jak jak ji mám jen tady na těchto stránkách a v tom je právě to kouzlo podle mne tedy.proto si také mislím že kdokoli chtěl o saty vědět více měl se jí zeptat sám za sebe dokud byla mezi námi.ale prosím všecny berte vaška v pohodě on saty musel hrozně milovat jinak by se takhle nezachoval.nechcem přece aby byl smutnej nebo zoufalej on to v poctatě nemyslel tak hrozne jak se to jevilo.život není tak dlouhý chce to se víc radovat než hněvat na sebe ju

Vaškovi

(Monika, 24. 2. 2012 12:36)

Brát si věci osobně, mají v povaze, jak ženský, tak chlapi:-), neviděla bych rozdíl. Nemám taky ráda žabomyší války, myslím, že je v životě hodně krásnějšího a cennějšího, co bychom měli prožívat a stihnout.

A ohledně mé odpovědi níž? Chtěla jsem jen uvést věci na pravou míru. Protože mám ráda ve věcech jasno a cokoliv z nedorozumění je aspoň pro mě horší než cílený rejpanec. Například. :-)

Přeju krásný den všem............

...

(Ivana, 24. 2. 2012 11:56)

Je mi to moc líto, ale toho člověka, co tady začal všechny nechutně urážet, zapletl se do vlastních lži, považuju za podlého a zlého zbabělce. Vidí chyby na kdekom a na sebe se nepodívá.

Pro všechny

(Vilda, 24. 2. 2012 10:54)

Sedím na skále a dole pod ní líně teče řeka. A mláďátka lišky se na břehu v trávě se zanícením perou.
Vidím lišku matku, jak sedí opodál a zamilovaně hledí na své děti. Každé je jiné. Jedno odvážné a bojovné, jedno hravé, jedno uvážlivé, některé se drží zpátky, některé po boku svého sourozence doráží na dalšího silnějšího. Ale v tom sourozeneckém boji ztratili pojem o čase, ztratili pojem co je to louka, zelená tráva, šumící řeka. Perou se, až chlupy lítají. Až boj utichne a mláďátka si budou lízat rány, pohlédnou k lišce, své matce. Ona je to, co je spojuje. Matka vstane a odběhne do hloubi lesa. A mláďata poběží za ní. Bok po boku.
Vás všechny tu spojuje jedna Matka – Satanka. A všichni jste její děti. Měla vás ráda a ukázala vám cestu. Až si olížete rány, vzpomeňte si, že jste sourozenci zvyklí chodit bok po boku.
Jsem přesvědčený, že Vašek to nemyslel špatně. Chtěl jen něco změnit. Možná neobratně, nediplomaticky. Řekl to tak, jak to myslí, cítí. Pro mě je to rovný chlap. Jinde by mu za to tleskali, tady jste ho někteří odsoudili.
Nemám to za zlé nikomu. Vzpomeňte si, co jsem nedávno psal – ten kdo se snaží být lepší, hodnější, správnější či korektnější (což je jistojistě dobře), tak nevědomky vrhá toho druhého na tu druhou, zlou stranu. A přesně to se stalo nyní. Každý, kdo nyní zastával názor té dobré strany, uvrhnul Vaška na tu zlou. Pomožte mu a nenechte ho v tom koupat. Zahnali jste ho do rohu. A lítostí mi puká srdce, když vidím rovného chlapa stát v koutě.
Kritika Vaška se Vás dotkla. Právem. Jenže když chce člověk něco změnit, sladkými řečmi to nejde. Sladké řeči ukolébávají. Ostré slovo žene vpřed. Ceňte si každého, kdo vás budí z letargie. Hledejte mezi řádky.
 

Moniko,

(Vašek, 24. 2. 2012 10:35)

proč si všichni berou všechno osobně? Mezi chlapy to tak není. Má to jen navodit potřebu zamyslet se sám(a) nad sebou. Někteří "viníci" se urazí, začnou řvát, ale nic jim to nepřinese, protože začínají od toho druhého a nezamyslí se sami nad sebou. Berou cizí otázku jako vlastní urážku a útok na svou osobu. Kdo jste se tedy zamyslel proč nikdo nejsme oblíbeni jako naše zemřelá kamarádka? Abych se přiznal, šlo mně o to ukázat pravé charaktery diskutujících. Někteří bojovali v ilegalitě a ani nepřiznali svůj nick. To bývají vždy ti impupzivní jedinci, kteří v podstatě nemusí být špatní.Některé staré harcovnice neunesly můj návrh na Gabču jako moderátorku a Vildu jako spolupracovníka. Oni jediní si totiž zachovali chladnou hlavu a to dobro v nich mělo navrch i v této situaci. Omlouvám se jim oběma, že jsem je zatahoval do té diskuze.

Vaškovi

(Monika, 24. 2. 2012 0:59)

Tak jsem se mi povedlo dostat se zase na web a tím pádem se jukla, co je nového. A je.
Pokud, Vašku, myslíš tím úvozovkovým přítelem na foru mě, tak bych ráda objasnila situaci. Kdysi jsem Saty poslala kamínky, ano, dala mi adresu na příbuznou. Měla jsem jí založenou v dokumentech ve starém P.C. Ten mi před dvěma lety odešel se vším všudy, tedy i s dokumenty.Psala jsem to na foru permanentně, coby zážitky z všedních dnů. Nemám až takovou hlavu genia, abych si pamatovala ména a adresy.
Takže, pokud jsi myslel tím fóráckým přítelem mou maličkost a podsouváš holkám mé nekamarádství a soukromý píseček, jsi na omylu. Žádný nemám, jen hory sněhu. :-) Jak jsem už psala na foru, jsem tady skoro 5 let, kdysi jsem psala každý den, do všech rubrik, potom se situace změnila, technika a čas nedovolí. Bylo mi to trochu líto, ale jak koukám, asi není proč. Za ta leta jsme si taky párkrát pěkně vyměnili názory, ale nikdy mě nikdo neobvinil ze lži.
Prohlašuju na svou černou (jsme na Satanovi, ne :-D) duši, že jsem nenapsala nikdy nic a nikomu, co nebylo a není pravda, ať jsem jaká jsem, zásadně nelžu. Čili pokud bych tu adresu měla, buď bych jí poslala nebo napsala rovnou, že jí nepošlu.
Dále, co se týče kontaktu na kamarádku, kterou mi dala Saty, než odešla do nemocnice, nepřeje si být jmenována, to jen na okraj, kdyby zase byli nějaké dohady, kterým chci předejít. Až se dohodnete, co dál s webem, písnu jí, dělám vlastně jen prostředníka . Pokud jsi nemyslel mě, tak se omlouvám.

Souhlasím ale s tím, že Saty byla a pro mě stále je jeden z nejúžasnějších lidí, které jsem za svůj život potkala.
---------------------------------------------------------------------------------------

(Vašek, 22. 2. 2012 21:37)

Vysvětlení: Jessie, myslíš, že by se Saty chovala stejně jako Ty , když jsi řešila údajné napadení Edy? Mimochodem, asi jsi nebyla dosti informovaná, ale jsou tu lidé, kteří znají souřadnice toho Hančina oblíbeného plácku s borovičkou a v létě se tam chystají s kytkou, když tu informovaní lidé tají místo posledního odpočinku.
Ratko, co mám ještě dopovědět? Dostalo mě třeba Tvé přiznání, že příspěvky na stránkách pečlivě nečteš a přes to je komentuješ. Pamatuješ kolik už kvůli tomu bylo zádrhelů? Jen snad ještě to, že lidé, tvářící se jako nejlepší přátelé, zatajují informace a hrají na vlastním písečku. Když člověk prohlédne některé staré příspěvky v archivu zjistí, že někteří z těch "přátel na fóru" posílali zásilky a dnes neznají ani jméno, natož adresu. Když někdo řekne "znám, ale nedám" lze to chápat, Saty chtěla utajení, ale nevím-neznám .....?
Všichni tu básníme o tom jak se nám Saty uhnízdila v srdci a je to pravda, jaká byla prima, ale myslíte si, že např. Vy dvě (já určitě ne) jste tak hluboko v srdcích těch diskutujících , tak jako je a bude Saty? Nabízí se otázka: Proč tomu tak není? A o to mně šlo.... Doufám, že je to jasně řečeno.
---------------------------------------------------------------------------------------

Vaškovi...

(Mimiane, 23. 2. 2012 23:35)


Dlužím ti odpověď, víš někdy v létě jsem Saty položila podobnou otázku, napíšu ti teď opis toho co mi na to odpověděla....

"" Ještě nejsme na tom tak, aby se měli rádi všichni lidi společně a tak se hledá cesta, zakopává se, člověk se učí a občas
utrží nějakej ten pohlavek. Tuhle posloupnost potvrzuju a ty mi určitě dáš za pravdu. ""

Já jí za pravdu dávám, taky se učím celej život a ona dokázala být dobrou učitelkou, ale víš,.... proč vlastně píšu, jsem asi hodně naivní, ale nedokážu si představit, že by za mě psal někdo příspěvky mým jménem, byť by to byl člověk, mi hodně blízký, prostě bych to nikdy nedovolila, ....asi na ten web opravdu nepatřím.

 

Gabčo

(Jessie, 23. 2. 2012 22:26)

Čím já jsem si to zasloužila, že když se někde ocitnu zaházená blátem, objeví se anděl a podá mi pomocnou ruku :-). Tímhle byla pro mě Saty...
Tobě děkuju, tohle jsem nečekala.

Vytvoř si ten profil a přijď na fórum.

edo

(gabča, 23. 2. 2012 18:26)

loni před vánoci jsem slíbyla saty že si vytvořím profil na lidé cz.kde přesunu fotografie pro satanku aby vyděla mou činost a tvorbu jak si přála vydět ale ještě jsem to neudělala mam jen facebok. jak sem tu psala ten příběh ze života jak se ti líbyl tak to se práve odehrávalo v té době kdy umíral tchán a ja se neozívala musela sem vše v sobě vstřebávat a bojovat tady v reálu .ale chci to .musim přemluvit mí kluky aby mi s tím pomohli na pc.to zrealizovat nejdřív se jim to nelíbylo že si nemám nechat nahlížet do soukromí .ale já bych chtěla aby jste to vyděli vy když už to saty nestihla.

Gabčo

(Eda, 23. 2. 2012 18:04)

vzpomínám si , že jsi slibovala, že si založíš svůj web.
Už sis to rozmyslela ?

jejda

(gabča, 23. 2. 2012 17:28)

To ne ani ve snu já moderátor možná mám nějaké sociální cítění možná někdy v nějakých případech i tu moudrost,ale muje urověn pravopisu nic moc a takovéto zastoupení potřebuje odvahu dynamičnost,i chytrost tomu jen moudrost nestačí.A HLAVNĚ MODERÁTOR BY MĚL BÝT TEN KDO TY STRÁNKY DOKÁŽE VYTVOŘIT.A PAK SI SÁM VYBERE SPOLEČNÍKA.ja bych zrovna dala šanci člověku který toto začal řešit jako první mislím že to byla právě jessi sice ja ji neznam ale chci poznat but to vijde a budem všichni pav a nebo ne ale myslím že ta holka má odvahu.

VAšku

(ratka, 23. 2. 2012 16:48)

u me bs to mel jednoduche. ja se mylim pokazde a hned to priznam :o))

Edo,

(Vašek, 23. 2. 2012 16:26)

také si to myslím. A ještě Vilda. Byli by nejlepšími moderátory, když Mimi nemůže. Když ne těchto stránek, tak nějakých nových. Jsou klidní a vyrovnaní. Bohužel by to museli dělat ve dvojici...

jsem tu krátce

(Eda, 23. 2. 2012 13:46)

Je to právě rok, co jsem navštívil tyto stránky poprvé při hledání informací o kulovém blesku.
Snažil jsem se pak skoro na každé téma rozvinout diskusi, která někde už skoro rok dřímala.
Když se pak někdo ozval s nesouhlasným názorem, rozjel se kolotoč příspěvků, který mnohdy vypadl z tématu.
Ale tomu se fakt někdy nedá zabránit.
Saty byla ta, která uměla bouřlivou diskusi uklidnit.
Teď to vypadá na Gabču, že by se jí to mohlo podařit.
 

Přiznávám,

(Vašek, 23. 2. 2012 13:26)

že když jsme nebyli některý doma, odpovídal druhý jeho nickem. Ale názor máme téměř stejný. Jen brácha nemá takovou výdrž někomu vysvětlovat, že se mýlí...

Gabčo

 

(Ivana, 23. 2. 2012 13:25)

 

Jsi moudrá a všichni by tě měli poslechnout. Dost, lidi!!! Od této chvile už ani jedno zlé slovo!!!

 

jedno je fakt.

(gabča, 23. 2. 2012 13:14)

sme na rubryce satan.a satan je přece pravda i křivda vše co dokáže rozproudit krev naplno. ale přesto já ve vás všech umím vidět ty lepší stránky co jsou ve vás ve vašem nitru. tim horším se nechci zabívat protože pro mne to není duležité to je jen povrchní.To mě naučili satančiny stranky.Já nežli jsem je oběvila tak sem měla problémi sama se sebou v reálném životě.kdejaká hloupost se mě dotýkala zabívala sem se povrchníma věcma hodně sem si nalhávala.našla jsem tu svou duchovní říši víry sama v sebe.už mě díky tomu to i tělo přestalo bolet procházím transformací očistou duše a to díky těmto stránkám je pravda že jsem našla něco po čem sem toužila v skrytu duše a v zápětí stratila ale ten smysl mám je už konečně ve mě moc bych vám ho taky přála jestli mi rozumíte.

Vašku či Petře

(kolemjdoucí, 23. 2. 2012 13:11)

1. S IP adresou mám pravdu a Vy lžete.

2. Z čeho jsem odvodila, že jste Petr:
Vašek píše: (Vašek, 23. 2. 2012 0:41) "Napsal jsem 3 věci a shodou okolností byly to 3 poslední a všechny Edovy." Čili Vašek se vyjádřil, že napsal to, co napsal Petr ve fóru. Logické, že? Pokud jste bratři, tak proč jste to neformuloval třeba "Petr napsal..."?

3. Do Vašich internetových sporů a dokonce nějakých výhrůžek smrtí mě, prosím, netahejte. O žádném sporu s Vámi ani s Vaším bratrem nic nevím. Podobná veřejná obvinění, pokud se nezakládají na pravdě, jsou tresná.

Gabčo,

(Vašek, 23. 2. 2012 13:09)

ale já se přece na nikoho nehněvám. Snažím se diskutovat korektně a slušně. Nebo to tak nevypadá?
Jistě znáš přísloví: "Pokud Satan nemůže ublížit alespoň zasmradí." Někoho se dotkl můj názor, že i když jsi nová, jsi myšlence těchto stránek, spolu s Vildou, blíže než některé "zasloužilé" harcovnice. Ale těch není moc. A kolik se tu najednou objevilo lidí, kteří sem nechodili a všichni s jednou rétorikou :-DD Už se neusmívám, jak vidíš, ale chechtám se nahlas.
Jak jsem říkal, buď taková jaká jsi. Časem si uděláš na tento "spor" svůj vlastní nestranný názor. Já jsem, na rozdíl od bráchy, klidnější, toho odtud vyštípal podobný člověk jako je kolemjdoucí a spol.
Mnoho štěstí.

Lidičky zlatí, brzděte...

(Vilda, 23. 2. 2012 13:08)

Sleduju s úžasem a otevřenou pusou, jak z několika málo slov se dokáže vykřesat požár. Proč to vše? Nač? Zdá se mi, že slova padají rychleji, než je mozek stačil zpracovat. Ostrá slova. Zraňující. Záblesky zla. A já se chvilku před tím ptal co je vlastně zlo. Došel jsem k tomu, že zlý může být ten, kdo někomu bere něco, na čem mu záleží. Nám všem záleží na naší úctě. Na tom, v jakém krásném světle nás ostatní lidé vidí. Nesnažte se snížit úctu jeden druhému, neberte mu to co pracně vydobil. Zhášíte-li světlo druhému, sami potemňujete.

Vážená dámo,

(Vašek, 23. 2. 2012 12:51)

když už se jmenujeme jmény, rád bych upozornil na jeden fakt. Můj bratr je Pevasa . Petr , který občas píše, je někdo jiný. Že je tomu tak, je vidět i vedle v menu, kde jdou uvedení oba samotnou Saty a psal tu dokonce i jíný Petr.
Když vidím tu zlobu očekávám zase výhrůžky smrtí, jako tomu bylo při vašem předchozím střetnutí s bráchou. S tou IP adresou nemáte pravdu....
Doporučuji přečíst Edův příspěvek o kousek dole a hned bude jasné kdo na koho pořádá štvanici. Eda totiž pochopil, že se o žádný útok na něj nejedná a rád by také čistíé rubriky. Takže, mluvit pouze za sebe. :-DD

Petře či Vašku

(kolemjdoucí, 23. 2. 2012 12:22)

Vy vidíte IP? Tak to lžete. A lžete dvojnásob, protože i kdybyste znal heslo a IP viděl, z mého byste nic nepoznal. Psala jsem sem naposledy někdy před dvěma roky.

Gabčo

(Ivana, 23. 2. 2012 11:32)

Ty jsi hodná, gabčo, ale co to tady Vašek rozjel za štvanici?

ivo vašku.

(gabča, 23. 2. 2012 11:18)

nehněvejte se na sebe po čase to vše budete vidět jinak bude vám to líto na hlas to neřeknate ale bude vás to bolet u srdíčka.nepřikládejte si do ohně horko je dost potte se osvěžit na jiných myšlenkách.

No fuj...

(Ivana, 23. 2. 2012 10:32)

Pěkně to tu vašek zasvinil...

Edo,

(Vašek, 23. 2. 2012 9:56)

díky za zhodnocení. Vidím, že Tě mé povídání neurazilo a bereš ho tak jak bylo myšleno a ne jako ona dáma , která z toho dělá aféru.
Jestli se dostanu do té expedice k borovičce, budu pozdravovat. Díky

Už kejhá i tady

(Gabčo, 23. 2. 2012 9:49)

a anonymně.... :-DD

kolemjdoucí

(Vašek, 23. 2. 2012 9:45)

Nikdo si s nikým účty nevyřizuje. A když se neumíš podepsat alespoň nickem,nestojíš za odpověď i když vím , podle IP adresy, kdo jsi .... Podle tebe jsou takoví jako já všichni, kteří si dovolí ti odporovat. Styď se, brát jméno Saty do úst při své nečistotě ... Nevím sice kdo je Vašek-Petr , ale já nejsem medvěd, já jsem Vašek. Mnoho lidí tu slučuje více Petrů dohromady...

Ratko

(Vašek, 23. 2. 2012 9:33)

ani stránky ani fórum samozřejmě neznám zpaměti, ale vím kam do archivu a tím jsem se probíral několik dní. Rád si čtu Saty komentáře i staré reakce. Dnes bych to možná řešil jinak. Mám tu ještě mnoho Hančiných mailů s komentáři příspěvků různých přispívatelů a jsou velice zajímavé. Jinak nic ve zlém, říkala jsi abych to své povídání upřesnil, tak jsem to učinil. Jsem kluk a tak žádná růžová.. :DD

kritika

(Eda, 23. 2. 2012 7:59)

diskusních příspěvků je na místě.
Osobně bych některé své starší příspěvky smazal, jenže to nejde.
Tak bych navrhoval nové stránky s méně kapitolami.
Když se diskutuje na více tématech, tak to nestačím všechno přečíst
a pak nejsem v obraze.
Z mnoha stránek se původní téma jaksi vytratilo.
Možná by dvoustranná nebo tojstranná diskuse, která s tématy nesouvisí měla být vedena raději soukromou emailovou formou.

Co se týče Satančina místečka s borovicí, také bych ho rád navštívil.
Jenže z Bohumína to mám hodně daleko.
Tak bych prosil, až tam budete, tak mi pak pošlete fotku té borovice.
Děkuji.
 

VAšku

(ratka, 23. 2. 2012 7:00)

Vyzkouším te ale nepodváděj :o) Co píše SAtanka v 10 křižovatce? doufám že je jasné že jems enemluvila o naších diskusních komentářích ale o příspěvcích v rubrikách. Protože řeč byla o Satančiných stránkach. Tyje znáš zpaměti?
Ja se spoustou nesouhlasila a SAtanaka to vedela, kritizovala jsem tu silenou ruzovou.
To co jsem mela moc rada a proc jsem sem chodila bylo kvuli diskusi akomentarum, ktere jsem peclive cetla. od vsech. a i kvuli tomu satanka zavedla RSS ctecku, protozoe jsem rikala, kdo to ma porad hledat :o))) hodne jsem se tady naucila. bylo to kouzelne misto. protoze se tady setkavali ruzni lide a vzajemne si vymenovali nazory (komentáre) proto jsem sem chodila. ne kduli prispevkum v ruzovem obalu. nezakryvala jsem to nikdy.
 

...

(kolemjdoucí, 23. 2. 2012 1:21)

Po dlouhé době se dívám na tenhle web a je mi moc smutno. Proč se vždycky najde takový Vašek, který má v sobě tolik zášti. Tady se nikdy nepomlouvalo a nešpinilo. Vašek-Petr? No samozřejmě... Využil toho, že už tu není Saty a vyřizuje si s někým účty. Strašné...

Gabčo,

(Vašek, 23. 2. 2012 0:41)

vím, že to myslíš dobře. To je právě to o čem níže píši. Na fórum jsem nikdy psát nechodil a chodit nebudu. Škoda, že jsi nepřišla na stránky dřív a nepoznala tu původní atmosféru. Určitě jsi citlivá a nekonfliktní. Já se také nerad do konfliktů dostávám, ale nebojím se říci do očí co si o tom myslím, aniž bych kohokoliv potom musel po straně pomloiuvat. Postranní pomluvou to řeší někteří na fóru a pořekadlo o potrefené huse platí i tam....
Edu nikdo nenapadl. To si odvodila pouze Jessie.Napsal jsem jen, o čem jsem se dočetl na vlákně a že to tam nepatří. Na Satanovi se probírá politika, cikáni a pod. Napsal jsem 3 věci a shodou okolností byly to 3 poslední a všechny Edovy. Abych pravdu řekl, u příspěvků, které mě nezajímají, autora ani neregistruji. Jessie to hned vzala jako útok na Edu. Ona už tu dělá rozruchy léta. Ale není to špatná holka. Jen je trochu vztahovačná a vkládá lidem do úst co nikdy neřekli. To je její věc a nikdo jí to nebere. Všichni tu už znají reakce z jejích stránek. Ale to se Tebe netýká. Buď jaká jsi a třeba se toho původního ducha ještě dočkáš. Ty jsi jedna z těch, které by ho sem mohly vrátit. Čistá duše a těch je tu opravdu už velice málo. Snad ještě Vilda. Jo, určitě on.

ahoj vaškua ostatní.

(gabča, 22. 2. 2012 23:17)

Chtěla bych se vám svěřit nemohu se tomu ubránit.vašku rozumím co chceš vyádřit.ale věř tomu že se opravdu zaryla každý tu něco se saty prožil její energie byla prostě něco užasného.a že někdo napadl edu tak to byl jen jeho pocit stejně jako je tet tvuj pocit že se ti nelíbí co se píše na foru.každý má přece právo na své pocity.ale ten petr měl ten pocit napsat sem k nám a ne na forum stejně tak ty by jsi měl svuj pocit taky napsat tam kde se ti něco nelíbí.Ale hlavně je potřeba abychom drželi po spolu sme tet na jedné lodi nesmí z nás nikdo přez palubu at sou naše názory vuči sobě jakékoliv musíme se naučit aspon částečně je přijmat protože v každé krytice je tah ku předu.já to třeba cítím tak že když sem tět vstupuji už necítím duši už není v prostoru jako byla už je ve vesmíru přibyla další hvězdička na noční obloze.čekám až se stane zázrak kdy nečekaně uplně spontalně to ucítím ano to byla ona ale tohle je tet tady její tělo to nikam neodchází. mi jsme duše ve světě živích tak držme se za ruce a potme dál v jejích šlépějích třeba druhým dílem nové knihy my pro saty. protože ona tu byla vždy pro nás.

Jessie, Ratko,

(Vašek, 22. 2. 2012 21:37)

Vysvětlení: Jessie, myslíš, že by se Saty chovala stejně jako Ty , když jsi řešila údajné napadení Edy? Mimochodem, asi jsi nebyla dosti informovaná, ale jsou tu lidé, kteří znají souřadnice toho Hančina oblíbeného plácku s borovičkou a v létě se tam chystají s kytkou, když tu informovaní lidé tají místo posledního odpočinku.
Ratko, co mám ještě dopovědět? Dostalo mě třeba Tvé přiznání, že příspěvky na stránkách pečlivě nečteš a přes to je komentuješ. Pamatuješ kolik už kvůli tomu bylo zádrhelů? Jen snad ještě to, že lidé, tvářící se jako nejlepší přátelé, zatajují informace a hrají na vlastním písečku. Když člověk prohlédne některé staré příspěvky v archivu zjistí, že někteří z těch "přátel na fóru" posílali zásilky a dnes neznají ani jméno, natož adresu. Když někdo řekne "znám, ale nedám" lze to chápat, Saty chtěla utajení, ale nevím-neznám .....?
Všichni tu básníme o tom jak se nám Saty uhnízdila v srdci a je to pravda, jaká byla prima, ale myslíte si, že např. Vy dvě (já určitě ne) jste tak hluboko v srdcích těch diskutujících , tak jako je a bude Saty? Nabízí se otázka: Proč tomu tak není? A o to mně šlo.... Doufám, že je to jasně řečeno.

VAšku

 

(ratka, 22. 2. 2012 19:53)

 

když jsinakous tak dokonči prosím. co se ti nelibi na našem chování na foru? co delame (píšem) jinak než bychom delat (psát) meli?

 

Vašku,

(Jessie, 22. 2. 2012 16:39)

mrzí mě, že se ti nelíbí to, co píšeme na fóru. Přiznám se, že tomu nerozumím...

Edo, o tom tajném místečku s borovicí vím. Ano, tam asi je, jen je najít :-).

Mimiane,

(Vašek, 22. 2. 2012 10:40)

krásně jsi to napsala:
"Každý člověk je originál Gabčo, jen takových lidí jako byla Saty, je tak nějak málo, moc málo a proto se nám vrývaj tolik do srdce...."
Měl bych jednu otázku: Proč se lidé nesnaží být jako ona, dala nám přece vzor jací bychom mohli či spíše měli být. Všichni ji údajně obdivují, ale mimo Tebe a se chovají úplně jinak viz fórum. Proč se nechováme tak jako ona ? Byla by určitě ráda, být tomu tak

tajemství Saty

(Eda, 22. 2. 2012 6:26)

Saty obklopovala kromě přátel a kocoura hlavně příroda.
Psala na těchto stránkách o krajince s borovicí.
Myslím, že kdybychom se tam vypravili, možná bychom se tam s ní setkali.
Myslím virtuálně.

Vildo

(Jessie, 21. 2. 2012 14:19)

Jen za sebe, myslím, že jsou věci, které zůstanou navždy zahalené tajemstvím. Nevíme všechno ani o lidech, kteří jsou nám blízcí. Tuším, že tyhle stránky byly takovým tajným koutkem pro ni, a my jsme tu byli s ní. Tady jsme zůstali smutní a sami, o jejích jiných světech nevím nic.

Otázka

(Vilda, 20. 2. 2012 23:41)

Slova mi došla. Připadají mi příliš hrubá a neotesaná na vyjádření toho, co napsat bych chtěl. A tak jen mlčím. Protože slovy vyjádřit nelze. Praktičtější stránka osobnosti však vynáší stále dokola otázku – A ti co zbyli, nepotřebují pomoc? Já sám nevím, protože za hradbou textů jsem viděl krásnou duši, ale o tom, kdo další ji obklopoval nevím nic. Víte nebo znáte někdo?

Edo

(Jessie, 19. 2. 2012 13:50)

To jsi napsal moc hezky, jako bych ten obrázek viděla... :-).
Až to přebolí, zůstane nám krásný pocit, že setkání s ní bylo darem, kterého se nám v životě dostalo.

vzpomínka na Saty

(Eda, 18. 2. 2012 8:43)

Něco mi Satanku stále připomíná.
Kdysi jsem si stáhnul takový pohyblivý obrázek.
Nemohu ho sem umístit, tak ho aspoň popíšu.
V krbu plápolá oheň, u klavíru jsou otevřené noty a na židličce odložený župan
a nedopitá káva. Všechno je bílé , něco jako v nebi.
Tak jsem si v duchu představoval, že pokud se budu dlouho na ten obrázek dívat, tak Satanka určitě přijde a dohraje tu svou symfonii života.

Gabče..

(Mimiane, 17. 2. 2012 0:52)

Každý člověk je originál Gabčo, jen takových lidí jako byla Saty, je tak nějak málo, moc málo a proto se nám vrývaj tolik do srdce....
Napsalas to hezky s tou otevřenou knihou, cítím to podobně a zas mám mokré tváře....
Víš, jestli chceš na diskuzi, nepotřebuješ ničí souhlas, tohle záleží jen na tobě, na tvém rozhodnutí....:-))

 

Gabco

(ratka, 16. 2. 2012 19:07)

urcite budes vitana. neboj se. prijd kdykoliv. rikam to za sebe a urcite i za moniku ktera tam dela spravce.

lidičky

(gabča, 16. 2. 2012 18:44)

cítim to tak že saty je nenahraditelná.píši sem s pocitem že ona už my nikdy neodpoví.a kdybi mne kdokoliv z vás krytyzoval nebo chválil tak to pro mne nic neznamená.ona byla vlastní originál.Nechala bych to jako otevřenou knihu k nahlédnutí pro kolem jdoucí jako otisk v kameni s hudbou která vás pohladí.zustante na stínech tam to máte pěkné a kdybi vám to nevadilo tak bych vás taky někdy navštívila. ale jen s vaším souhlasem.ale je to vše jen a jen na vás jak to rozhodnete.ja se vám ráda přispusobím.

doplnění:

(Jessie, 14. 2. 2012 20:47)

Můžete zaškrtnout víc lidí, kolik chcete, nemusíte zvolit jen jednoho moderátora, ale pozor! - když kliknete na "hlasovat", tak už potom podruhé hlasovat nemůžete.

Edo, gabčo, Vildo

(Jessie, 14. 2. 2012 20:44)

a ostatní, co jste tady a nechodíte na fórum, hlasujte taky:
http://blueboard.cz/hlasovat-kp6k

Jak proti zlodějům ?

(Eda, 14. 2. 2012 20:26)

Možná by pomohl opak zloděje - dobroděj.
Ale taková kouzla nezná ani čaroděj.
Házet potřebné věci do jednoho pytle a pak odnášet do sběrny ?
Tak to je myslím největší zlo.
Ti pracovníci sběren by je zase měli vracet zpátky na místo
a nevyplácet odměny.

není zloděj jako zloděj.

(gabča, 14. 2. 2012 12:34)

A zas tu máme nové téma.hihiTak začnu romskou problematykou snad mě nepostihnou.NEJSEM RASISTA ale mentalita romu jde mimo mne ale když vemu roma dnešního a roma před sto lety tak v jejich kultuře bylo kouzlo.když si vezmu indiány než je bledé tváře začli připravovat o jejich pudu pod nohama a přemistovat do svích táboru kde jim dávali poznání alkoholu a jiných dábelských požitku co z nich zbylo. A dnes sliším kolem sebe cikáni rozkradači státních kas. Ja nejsem typ člověka abych jen tak někoho odsuzovala nebo házela do jednoho pitle.Ale myslím si že jsou špatně nastaveny zákony.Tam je hlavní problém.říkají nepřispusobylí opčané ale sami si je to naučili.Když bylo pěněz dost tak jim je sociálky rozdávali jen tok za nic. a tět všichni křičí tenkrád to proně bylo jednoduší.viplácet je oni si je tak naučili naši zřízenci.Nevidím to tak jednoduše rasisticky odsoudit.

Zloději

(Eda, 14. 2. 2012 8:07)

vlastně nekradou, oni jen přemisťují věci od bohatých k chudým.
Že přitom někdy seberou i potřebnou věc chudákovi ( například invalidní vozík),
to už je výjimka, která potvrzuje pravidlo.

Každý máme svou volbu

(Eda, 14. 2. 2012 8:00)

Vzpomněl jsem si na na často opakovaný příklad :
Jaký je rozdíl mezi POLITIKEM a ZLODĚJEM ?
POLITIKA jsme si vybrali my a ZLODĚJ si vybral nás.
Ale všimněte si, že do politiky se zase tak moc lidi nehrnou, neboť je obtížné
zavděčit se lidem všem.
Kdo má odvahu, tak může žít třeba s domorodci v pralese nebo s Indiány.
Nikdo tam však nevydží dlouho, i když se mu jejich život líbí.
Kromě materialismu bych obvinil z příčin zla ještě lidskou pohodlnost.

Vildo

(gabča, 13. 2. 2012 19:42)

Nenávist z odmítnuté lásky a vubec i jiné spočívá právě s tím pocitem vlastnit .Protože když opravdu miluji nedokážu nenávidět jen ten kdo vlastní nenávidí,já se tak maximalně mohu trápit a zase záleží na jedinci jak to cítí někdo spáchá sebevraždu, někoho čas vyléčí a najde novou lásku protože v ní nepřestane věřit a zjistí že tím že stratil něco nového získal třeba i lepšího.nebo se mu láska vrátí a on ji příjme protože ona tím zjistila že tělo nic neznamená že jeho duše je to nejduležitější. a nebo i na opak prostě těch možností je tolik a tolik ten lidský život je tak pestrý .

NIC SE NEDĚJE BEZ PŘÍČIN.

(gabča, 13. 2. 2012 18:41)

Asi možná definyce.jste tak moc blízko poznání až sem ohromena vašim smyslným chápáním.protože každý pojem má právě tolik možností a tolik druhu at je to zlo nebo láska nebo nenávist a td.naše životy jsou jako stromy které rostou a rozvětvují se v další a další větévky občas se některé polámou a zas rostou dál.Jsme jak kladné a záporné poli které se setkávají a odpuzují. život je pro nás náhoda tak žijme naplno pokat máme tu možnost sem ráda že tu jste děkuji.

Vildo

(Jessie, 13. 2. 2012 17:07)

Jo, je to zlo, když to chce vzít nám (mně a "mým" lidem), ale pociťuju to tak, i když bych já (moje společenství) chtěla vzít něco jiným lidem, kteří žijí v dalekých zemích. Nemusela bych se o ně starat, tím, že jim něco vezmeme a zničíme, moje společnost získá a já se budu mít líp, ale přesto to tak nechci a považuju to za zlo.

Zlo...

 

(Vilda, 13. 2. 2012 16:45)

 

Ano, co je a není zlé v podstatě definuje člověk. Je to sice subjektivní pojem (každý to máme trochu po svém), ale vychází z nějakého všeobecného mínění (odtud zákony, soudy, vězení - zlo se snažíme trestat - otázka je, zda spravedlivě). Zatím mi to vychází tak, že na straně zla je ten, který nám chce vzít něco, na čem nám záleží - zdraví, svobodu, majetek, milovanou osobu, úctu, společenské postavení. Ale nejsem si jistý, zda je má úvaha správná.

 

Vilda, 13. 2. 2012 9:18

(Jessie, 13. 2. 2012 15:37)

Vidím antilopu, jak zoufale běží o život, pronásleduje ji plavnými skoky šelma, dostihne ji... a v tu chvíli film milosrdně končí. Děti se smějí, musím jim říct, že tohle není k smíchu... Děti to vnímají jen jako hru, nejsou zlé.

Kdybych tam byla, snažila bych se antilopu zachránit. V mém lidském chápání je soucítění s druhými bytostmi. Odtud definice toho, co by mohlo být zlem. Je to jen náš lidský, subjektivní pojem.

Gabčo

(Vilda, 13. 2. 2012 15:22)

Gabčo - a co nenávist - ta přece nemusí být založena na materiálních hodnotách. Může vycházet například z lásky a následovném odmítnutí. Myslím, že to nebude tak jednoduché, přisoudit vše pokroku a civilizaci.

vildo

(gabča, 13. 2. 2012 12:30)

podívej se na domorodé kmeny které žijí stále spjati z přírodou třeba křováci jsou tak mírumilovní neznají stres.prostě nádherní lidé .a už se do nich civilizace jak si říkaj vzdělaní začínají montovat jen protože jsou jiný berou jim děti velkými auty na týden do škol. jejich rodiče jsou zděšeni a neklidní jelikož jejich děti se jim mění před očima.protože civilizace je učí jejich stylu života materialismu DĚTI SI VOZÍ SPĚT DO KMENU HRAČKY A HRY Z CIVILIZACE A DOCHÁZÍ MEZI DĚTMI KE KONFLIKTUM.je to velmi smutné.ale zlo vivolává právě ten pokrok a materialismus.to je muj lidskej názor ale věřím že jsou lidé kteří tom nepropadají a umí si ten žebžíček hodnot dobře nastavit to jsou ti lidé co jsou v mích očích bohu blíž.

žebřířek

(gabča, 13. 2. 2012 10:38)

Vildo zvířat je tolik druhu že jejich rovnováha nemuže být narušena. podívej třeba na šelmy mají své zuby přispusobeny k lovu bílo žravé zvěři a ne jen zuby celé tělo.a přitom jejich sistém ve zvířecím světě je tak fantasticky vivinut a nasměrován že nenaruší řád v přírodě aby na jeho potřebě obživy vymřeli třeba antylopi vimřít by mohli snad jen na globalní změny tím že příjdou o potravu.člověk je jeden druh posetý po celém světě.podívej na lidský druh na jeho chrup a na jeho ruce jsou snad připraveni k lovu. ja mislím že ne jsou připraveni jako bíložravci.ale co se stalo že začli lovit nebylo to z prvo počátku že se museli začít bránit před dravou zvěří.vymislet nástroje pro lov aby sami nebyli uloveni a tam to možná začalo.promin mé písmo ale píši jak mi to de do hlavy tak aby neutekla myšlenka tak na to nedbám a pak to opravovat na to sem líná sem přece ve znamení lva a ti sou líní.

Co je zlo?

(Vilda, 13. 2. 2012 9:18)

Pořád přemýšlím, co je vlastně zlo? S obecnou definicí si marně lámu hlavu. Co si o tom myslíte vy?

Tygr sežere antilopu ale jako zlo se to nedá brát. Potřebuje jíst. Plní si své základní životní potřeby. A jak je to u člověka?

pozastavovat nebo nepozastavovat ?

(Eda, 12. 2. 2012 10:41)

Někdy si to špatné jednání lidí kolem sebe uvědomíme a vidíme to kolikrát na vlastní oči. Ale nepozastavujeme se nad tím, klidně jdeme dál, jako by se nechumelilo.
A přitom by stačilo aspoň poradit, že ?

edíku.

(gabča, 11. 2. 2012 12:41)

To máš zajisté pravdu . ALE klidně mohla být ten pomislný vlk v rouše beránčím takových lidí kolem nás chodí a ani si to neuvědomujeme.Mě to příjde že ty lidi to mají jako uchylnost přece zdravo myslný člověk by to nemohl dělat toto. TÝRAT DĚTI I KDYBI BYLI SEBE ZLOBYVĚJŠÍ .děcká když zlobý tak se maj přeci zabavit já třeba dám pastelky a malujem tam kde se nemá doma po zdi nechám to tak týden at se návštěvi pokochaj každej se chytá za hlavu jak to mužu dovolit v tak pěkně zařízeném bytě já se smeju z plných plic a pak to válečkem a připravenou barvou stejného odstínu zatřu, a je vymalováno.

zločinci a vrahové

(Eda, 11. 2. 2012 11:56)

Vím, že je to nepříjemné téma.
Ale pokud nepoznáme příčiny jejich chování a neodhalíme je ještě v jejich
zárodcích, tak se budou rodit stále noví a nebudeme se umět před nimi chránit.
Teď mě napadá třeba taková Barbora Škrlová.
Kdo jste viděli její fotku při propouštění z vězení, tak byste řekli, že taková osoba by nemohla nikomu ublížit.
Připadá mi, že byla někým manipulována a ovládána.
Ale ten někdo je zatím stále na svobodě.

Edo.

(gabča, 10. 2. 2012 13:13)

Ten masoví vrah neměl jen skrad. Ten nečlověk měl v sobě něčeho víc než by měl mít ve své přirozenosti přírodou dané rovnováhy .jako jsem tu kdysi psala o devateru satana a desateru křestana jesi pamatuješ,a uněj právě přerostla ta nenávis a nepěstoval si v sobě nic jiného chtěl nejspíš dokonalost za cenu nenávisti.

co vytváří zlo

(Eda, 10. 2. 2012 8:37)

Včera jsem slyšel jeden názor, s kterým nesouhlasím, ale dám ho do diskuse.
Zlo vytváří údajně náš lidský mozek, který se na rozdíl od zvířat vyvinul do
větší velikosti.
I dnes psycholgové a psychiatři vysvětlují zlé chování lidí jako zkratkovité, tedy
že v mozku proběhlo nesprávné spojení informací.
Jak potom ale vysvětlit chování masového vraha v Norsku. který požaduje za svůj čin ještě medaili ?

dobro a zlo z pohledu mocných

(Eda, 9. 2. 2012 16:32)

Vilda má pravdu, že zlo a dobro se bude dále ve světě objevovat, i když si ho tady rozebereme, že takový rozdíl v těch termínech není.
Napadá mě ještě jedno dlouho používané pravidlo :
ROZDĚL A PANUJ !
Dokud bude svět rozdělen na východ a západ, na pravici a levici, na majetné
a nemajetné, na přizpůsobivé a nepřizpůsobivé,
tak vzdycky ta jedna strana bude o té druhé říkat, že ONI vytvářejí zlo.
S tím BOHUŽEL nic nenadělá ani Pánbůh.

má uvaha mezi dobrem a zlem proč tomu tak je.

(gabča, 9. 2. 2012 14:46)

Od té doby co lidské ruce začli tvořit.Nabyli dojmu vlastnit,dali jsme jména sobě,kontinentum,státum městum ulicím.Ale asi to tak musí být,i přez náš cit radosti ze života.Je i ta druhá strana odvrácená od nás samotných je naší součástí chtě nechtě. Hledáme svuj řád a ani si neuvědomujeme že ho nosíme sami v sobě.Jako v říši zvířat ti nejsilnější Přežijí. dnes už nejsme kanibalové máme přece zbraně.

Vildo

(ratka, 9. 2. 2012 6:51)

pohledy jinych... se odrazi v mem pohledu. kdo vydeluje :o) nakonenec jsem to ja a muj pohled. vse zpracovava moje mysl

Edo, Ratko

(Vilda, 9. 2. 2012 0:38)

Ratko, píšeš, že pokud nechceš vytvářet zlo, že stačí žít v jednotě se vším. Nevydělovat sama sebe ani nikoho jiného z celku. Prožívat jednotu. To je myslím správná úvaha. Má však jednu chybičku. Člověk je posuzován zvenku, ostatními lidmi. Takže i když ty sama se budeš cítit jako včleněná v jednom celku, může se stát, z pohledu ostatních lidí, že budeš stát jinde, mimo celek. S tím bohužel jedinec nic nezmůže.

Zároveň je to i částečná odpověď pro tebe, Edo. Lidské pojmy jsou nesprávně používané a asi jak píšeš, vznikly ze špatného pochopení duality. Ovšem když to pochopíme my dva, tři, co čteme tuto diskuzi, nic to nemění na tom, jaký je skutečný stav mezi lidmi. Tam venku se to bude pořád dělit na zlé a dobré. A myslím, že toto věděl i Bůh. Že člověk potřebuje rozdělovat co je dobré a co zlé. Člověk se potřebuje utěšovat v tom, že není úplně „dole“, že není úplně ten nejhorší z nejhorších. Možná proto se v textech objevuje Satan, ďábel či jiné postavy označované jako zlé. Je to možná nějaká personifikace zla, která dává člověku pocit, že on, člověk, je lepší. Můžeme spekulovat – stvořil Bůh Satana pro člověka, aby člověk mohl být vyvýšen, nebo stvořil si člověk Satana sám proto, aby se necítil on, jako člověk, tak zlý?

Já věřím Bohu. Věřím v jeho neomylnost. A postava Satana, která mu překazila plány, když dal Evě a Adamovi jíst jablko (nebo hrozen vína, jak se jinde píše) mi do toho nesedí. Dívám-li se do přírody a vidím tu dokonalost, to puzzle, které do sebe přesně zapadá, říkám si – On nemohl udělat chybu. My jsme Ho jen museli špatně pochopit.

A jen malý dovětek – Kain a Ábel je v podstatě také rozdělení na dobro a zlo. Stejně tak jako jiné postavy, kde je „černá ovce rodiny“. Když se podívám do různých kolektivů – rodiny, škola, práce, zájmové kroužky atd. Vždy je tam nějaká „černá ovce“. A když ta černá ovce odejde, během pár dnů ji nahrazuje druhá. Ten rozptyl mezi dobrým a zlým nebude už tak veliký, ale přesto tam nějaký bude.

Edo

(ratka, 8. 2. 2012 18:00)

neco natom muze byt. to co je od boha jako dobre a to od lidi jako zle.

dobro a zlo

(Eda, 8. 2. 2012 15:26)

jsou myslím lidské pojmy nesprávně používané.
Vznikly ze špatného pochopení duality.
Všechno na světě přece nemusí mít svůj protiklad.
Pokud budeme brát slova Bible doslova, tak všechno, co Bůh stvořil bylo DOBRÉ.
Zlo vymysleli až lidé buď svou nevědomostí nebo snahou ovládat druhé lidi.

Gabčo

(Eda, 8. 2. 2012 12:13)

napsala jsi krásný příběh ze života.
Vyzněla v něm hlavní myšlenka Boha. Milujte se všichni bez rozdílu barvy, národnosti či příbuzenských vztahů.
Stačí si vzájemně pomáhat i maličkostmi.
Například jsem dal bezdomovci na nádraží svůj zimní kabát, pomohl jsem dědečkovi nasednout na kolo, když nemohl zvednout nohu tak vysoko.
A někdy stačí i milý úsměv nebo slova pochvaly.

Gabčo, vím, že jsi smysl života správně pochopila.
Když Bůh činí člověku dobře - činí to prostřednictvím nás k jiným lidem.

zlo a dobro

(ratka, 8. 2. 2012 6:58)

pokud dobro dokaze "vyrabet zlo" tak se fakticky tomu zlu rovna.

ta absurdnost je v tom, ze pokiud se neco oddeli od celku a vymezi se jako dobro tak automaticky zlo vytvori. vlastnim oddelenim.

Pokud nechci vytvaret zlo, zbyva mi jedina cesta a to zit v jendote se vsim. nevydelovat sama sebe ani nikoho (nic) jineho z celku. prozivat jendotu.

Dobrý a zlý

(Vilda, 7. 2. 2012 22:29)

Tak jako černé písmo vyniká na bílém papíře, tak dobro vyniká na pozadí zla.

Dobro by bez zla nebylo. Je-li někdo ovládán zlem, dobrák díky tomuto zlému vyniká. Dobrák bude oslavován, ten zlý zatracován. Kdo tedy nese to velké břímě na svých zádech? Ten dobrý, nebo ten zlý?

Vím, že to zní absurdně, ale když se rozhodnu být dobrým, někdo jiný za mne ponese ten náklad. Čím já budu lepší, tím horší bude ten, který je na opačné straně. Čím více mne budou oslavovat, tím více toho druhého budou zatracovat.

My, co si říkáme dobří, lezeme těm zlým po zádech, vzhůru k světlým zítřkům a zašlapáváme je do bahna. Abychom byli výš, a oni hlouběji. Važme si jich. Nezatracujme je. I když nevědomky, umírají v bahně pro nás, abychom my žili.

Vašku

 

(Jessie, 6. 2. 2012 18:39)

 

Asi jo, asi je i zlo k něčemu dobré. Nemyslím ale, že je to pseudopředstava. Vezmi si třeba, že je válka a hrozí, že ti zabijí rodinu, tvé milované. To JE prostě ZLO. Ale v tu chvíli si uvědomíš, co z tvého života bylo to "pseudo" a co je doopravdy, co má cenu, za co můžeš bojovat a položit život. Ten pocit "doopravdy", to je podle mě kontakt s Bohem. Věřím, že jsou lidé, kteří tak dokáží žít i bez toho nebezpečí.

 

Vašku

(gabča, 6. 2. 2012 15:19)

pokusím se ti vysvětlit jak to cítím já osobně i když u kafe a ustně by to bylo pro mne mnohem lepší kvuli hloupce věci.Zlo a bolest a i smrt je naší lidskou součástí chtě nechtě.umíš si třeba představit kdybichom byli nesmrtelní a totálně přemnožení.Jaké zlo by ztohoto nastalo.víš boha mužeme vydět v ruzných formách,v krásném člověku z kterého máme pocit že je čestný a v žádném případě nás nesklame.sama příroda a její sistém a vlastně řád je božsky dokonalí když se na ní podíváš jako na celek ale když se na ní podíváš třeba částečne zjistíš že i v ní jsou anomáliie.Isamotný život každého jedince se vyvíjí genetickým potenciálem nějakým kodem který v sobě máme od našich předku dáno jak žili není to o tom že jsme z masa a kostí je to naše nervová soustava která zpracovává energie v kterých žijem vlivi kolem nás je potřeba umět sami v sobě najít prameny problému které nás zužují .Já myslím že buh je každá krásná lidská bytost kterou sme někdy stratili at dřív nebo později.pro mne ale ta nejvědší je kristus je to energie bez těla.Aten zázrak se muže stát dám příklad.poslouchej.Je muž má dobré srdce je citliví umí milovat ale jen srdcem neumí toschopností jako jiní mnoho penězi a vlastním majetkem.jeho žena mu to začne vyčítat že jiní mají a ona ne odvrátí se od něj přestane ho milovat.Začne mu dávat na jevo že ho rači nevydí muž se upne na kamarády a hospodu.Žena žije svuj život po boku dětí a učí je jak má těšký život vedle takového.Děti v tom virustaj maj nenávist k otci,Uplinou léta muž je starý a nemocný děti jsou dospělé syn se oženil jeho mladá žena k němu vzhlíží chce být milována a milovat je to pro ni to nejduležitější nad všechny statky. otec se diví jak je to možné že si tak rozumí a on to tak něměl.Starý muž je v nemocnici po operaci tlustého střeva zjistili mu rakovinu muž touží jít domu doktoři staré ženě nabídnou propustit muže domu kde by bylo třeba ho rozchodit,jeho žena to odmítá.Nechává ho přeřadit na LDN.něvěsta by byla ochotna se postarat pomoci ale stará žena si to nepřeje ona prý o tom rozhoduje.je to její manžel.Na návštěvě řekne nevěsta starci že by si ho chtěla vzít domu a rozchodit ho že musí žít pro svého malého vnoučka muž byl dojatý a přikyvoval že chce žít.O kuz dál na jiné posteli ležel muž velmi sesláblí a hubený nedokázal se už ani najíst , zřízenec tam donesl jídlo položil ho na stul a odešel slabí muž se nedokázal sám najíst.Mladá žena k němu přistoupila a začala ho krmit náhle jí polilo příjemné teploa pocit štěstí radosti jako by krmila právě narozené dítě měla kolem sebe zvláštní zář tekli jí slzi dojetím a začla toho muže hladit a říkat mu že je jak malé dětátko jak krásně jí.ten muž sněnl vše a krásně spokojeně usnul.Napříští byla stará žena za svím mužem syn jí volal přez den co otec ona mu nepříjemně odvětila at zavolá večer že je ve vlaku a nechce mluvit. tak jí volal večer a ona mu řekla že se po nich děda ptal jesi příjdem a že si myslí že už tu dlouho nebude prý špatně vipadal a k tomu dodala nejezděte tam zítra .já bych potřebovala aby ještě vydržel do desátýho kvuli jeho duchodu. v Neděli ráno volají synovi z ldn. že jeho otec ve čtiři ráno skonal na plicní embolii.Jen si tak říkám jak by to dopadlo kdyby něvěstě bylo umožněno se o starého otce postarat mislím si že kdyby se ten sin nebál své matky mohl se stát zázrak ale možná že i ne možná by to jen prodloužilo jeho život ale i kdyby mohl s tohoto světa odejít s pocitem že pro někoho tu něco znamenal.ale ta nevěsta když s ním mluvila naposled tak mu přinesla rumové pralinky protože měl rád rum. a také mu políbyla čelo a ruce a řekla mu že ho mají moc rádi a vydobyla mu i přez hádku s jeho ženou dustojný pohřeb kam se s ním přišli rozloučit i jeho kamarádi.

Pardon Ratko,

(Vašek, 6. 2. 2012 10:29)

to mělo být Jessie

Ratko,

(Vašek, 6. 2. 2012 10:28)

Říkáš:"Bůh je to, co se děje, když se lidé zlu postaví."
To je ono, ne? Asi tak, že najednou zmizí všechny pseudo-představy,....."
Když to vztáhneme k Bohu, je zlo také pouze pseudopředstava. Bůh vše stvořil a řekl :a je to dobré...., takže i zlo je dobré (k něčemu)

Gabčo,

(Vašek, 6. 2. 2012 10:22)

říkáš: "buh je vždy tam kde je utrpení".. To je snad špatně. Proč by tam byl když nepomůže. To by se tím utrpením kochal?
Myslím spíš že je všude a my jsme jeho "součástky", které se občas pokazí..a jsou nahrazeny neopotřebovanými...

Vildo,

(Vašek, 6. 2. 2012 10:18)

cítím to podobně. Mně naprosto funguje spojení když se chci "polepšit" , ale je to Bůh nebo "anděl strážný"?
Prosby za blízké nefungují....

gabčo

(Jessie, 5. 2. 2012 17:53)

Myslím, že jsi hodně blízko, gabčo, když píšeš "buh je vždy tam kde je utrpení".

Někdo jiný napsal přesnější definici: "Bůh je to, co se děje, když se lidé zlu postaví."

To je ono, ne? Asi tak, že najednou zmizí všechny pseudo-představy, ve kterých žijeme, a najednou se dotkneme skutečné, živé podstaty toho, čím jsme. Někteří to dokáží i bez těch mezních situací, zažitých na vlastní kůži, ale většina to nikdy nepochopí.
 

kristus pán

(gabča, 5. 2. 2012 11:55)

buh je vždy tam kde je utrpení sama sem to už zažila věřím v to že když je člověk na správném místě ve správnou dobu muže se stát i zázrak.ale musí se ty mišlenky propojit mezi trpícím kristem a hlavně milujícím člověkem který se toho utrpení ani v nejmenším nezalekne.kristus za nás položil život chtěl změnit svět k lepšímu on by měl být pro nás vzorem k dokončení jeho díla a ne očekávání že nás bude zachranovat. proto nám ho vesmír seslal jako ryzího člověka našeho vzora.kdy toto lidstvo pochopí nevím.jestli někdy.

vildo a vašku.

(gabča, 5. 2. 2012 11:17)

buh je vždy tam kde je utrpení já to zažila a ne jednou,když je člověk na správném místě ve správnou dobu muže se stát i zázrak.

Vašku...

(Vilda, 5. 2. 2012 1:56)

Narazil jsi na otázku, která mi nedává spát. Přemýšlel jsem často o ní. Někdy si říkám, zda naše prosby nejsou vyslyšeny z toho důvodu, že nevoláme to "správné číslo".

Ono se lehce řekne – proste Boha. Ale jak? Jsme zvyklí na obrazovou, či sluchovou informaci. Jak však vidíme Boha? Jaký máme jeho obraz? Pokud prosíme stařečka, sedícího někde na mráčku, tak naše mysl putuje k nějakému obrazu vytvořenému v naší mysli. Doputuje, ale co pak? Tento obrázek nám nijak nepomůže. Je to jen obraz. Volali jsme špatné číslo.

Je možná spousta těchto špatných „čísel“. Sošky a obrázky Panenky Marie, Ježíš ukřižovaný na kříži, kříž, spousta jiných symbolů. Dokonce jsem došel až k tomu, že si říkám, zda není špatné mluvit o Bohu v mužském rodě. Je to vůbec muž? Je to On, Ona, Ono? Nezamezili jsme si sami přístup k bohu, když o něm mluvíme jako o muži?

A když se pak člověk zamyslí, připadá mu, že zapadá další puzzle do skládačky. „Nezneužiješ jména Hospodina, svého Boha.“ „Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí.“ Říkám si, proč je důležité toto dodržovat? Proč takový odpor k těmto skutkům? Nemyslím si, že by Bůh byl pyšný, namyšlený. Myslím, že jen říkal – „Nedělej to. Protože až mne budeš volat, budeš volat obrazy v tvé mysli vytvořené, ale ne mne. Až mne budeš potřebovat, budeš kvůli těmto obrazům volat tam, kde já tě neuslyším.“

Člověk by se měl k Bohu obracet z celého srdce. To se mu snad podaří spíše, když je on sám, či někdo z jeho blízkých v ohrožení života. Možná ten duševní pocit, tu obavu, tu hořkost, která svírá srdce – možná toto bychom měli posílat k Bohu, tam někam, na to správné místo, kde nás uslyší.


 

Ale Vildo,

(Vašek, 4. 2. 2012 11:21)

kdo by měl vědět když ne Ty? Jsi na dost dobré úrovni vědění.... Ale asi ještě nepochopíš, stejně jako já....

Orione,

(Vašek, 4. 2. 2012 11:19)

to není ono. To náš problém neřeší....

pro Vás

(Orion, 3. 2. 2012 17:36)

http://www.facebook.com/groups/165142233596980/

Nevím Vašku...

(Vilda, 3. 2. 2012 0:11)

Nejsem asi ten pravý. Nejsem ani tak duchovně na výši, abych mohl odpovědět. Možná jiní. Já se mohu jen domnívat.

Je možné, že jste žádali více, než bylo možné v danou chvíli splnit.
Je možné, že vy odchodem druhých trpíte, ale oni odchodem mnohem více získali.
Je možné, že čas nehraje žádnou roli a vaše prosby budou vyslyšeny - jindy a jinde.
Je možné, že Bůh je vše kolem, včetně nás. Včetně těch co zůstali. Včetně těch co odešli. Sám odešel a sám truchlí.

Je tisíc a tisíc možností pro. Stejně tak tisíc a tisíc proti. A to vše, protože nevíme.

Proste a budete vyslyšeni

(Vašek, 1. 2. 2012 21:33)

Přes to, že jsem věřící v cosi nad námi, musím se zeptat těch duchovně vzdělanějších: Jak je možné když Ježíš říká"proste a bude vám dáno" a my prosíme za blízké, přes to nám teď v krátké době 2 odešli.
Mně je to jasné a tvrdím, že do našich životů vůbec Bůh nezasahuje, ať prosíme nebo ne. Jaký je Váš názor?
Děkuji.....

Miro

(Eda, 13. 1. 2012 6:32)

trochu mi připomínáš čaroděje, který se už dlouho neozval.
Opravdová víra nepotřebuje důkazů.
Nebudu se pouštět do diskuse.
Chtěl bych jen vyzdvihnout tvou obzvláště důležitou větu.

Mnoho řečí se pronese a málo udělá.

Miro

(Vilda, 10. 1. 2012 17:46)

Máš moc hezkou mozaiku. Zeptám se tě. Ač to možná zní záludně, ale nemyslím to vůbec špatně - proč jsi to sem napsal? Ptám se proto, abych více pochopil. Než napíšeš, důkladně popřemýšlej. Protože ne vždy odpověď, která se jako první nabízí, je ta pravá.

Miluji Ježíše

(miro, 7. 1. 2012 10:06)

Miluji Ježíše a nestydím se za to. Miluji ženu Janu. Miluji své děti a znám je jmény jako ony znají mne. Naše lidské nevědomí, omezenost poznání a ztracenost v nás budí myšlenky absurdit, relativit, prostorů bez záchytných lan. Není divu. A tak občas vládne anarchie, občas svoboda bez mantinelů, občas intelektuální hladinka, předsudky oprávněné i neoprávněné a občas žal a zklamání. Řád, zní to tak zvláštně, ale nikoli upjatě, vždyť i naše tělo zná řád a vyváženost, pokud by tomu tak nebylo ležíme na prkně a nebo vůbec nejsme. Je mnoho slov, která se plazí jako hádci, omotávají život sladkými myšlenkami a lahodí sluchu. Lidé naslouchají. Nikdo nechce trpět, nikdo nechce být nemocen, nikdo nechce být asi odloučen od svého vědomí i svědomí. Já zase nechci být odlučen od Boha, od Krista, který učinil oběť, aby jiní mohli žít pro naději, lásku a víru. Církev, to společenství, které uchovává poznání o dobrém Bohu je pro mne nadějí a Bůh v životě krásným svědectvím, že dobro, láska i spravedlnost a oběť má hluboký smysl. Co nic nestojí, za nic nestojí. Mnoho řečí se pronese a málo udělá. Máma rodí děti a dává jim život a něco ztrácí ze sebe, ztratí kus krásy, vstupuje třeba i do ohrožení života, ale dává život jiným. Tátové pracují a mnohdy se obětují pro své děti. Děkuju všem tátům a všem maminkám. Děkuju nebeskému Otci především. Není pro mne spirituálním obrázkem jakéhosi energična, je pro mne laskavým přítelem, který mne přivine k sobě i celou mou rodinu. Modlit se v pokoře i radosti a v přírodě a všem spatřovat Jeho milosrdný dar je požehnáním. Věřím že žít krásný a smysluplný život je hodnotné. Zajisté máme v sobě zlo, je to přirozené, ale naše vůle, cit , rozum a víra nám umožňuje jako vědomým bytostem se rozhodovat pro správné obrazy naší víry, pro správné cesty a to mne ujišťuje o tom, že má cesta je cesta ke Světlu, Božímu Synu. A to světlo ve tmě svítí a tma je nepohltila... :-)
(Přeji všem krásný den :-)

řád a chaos

(Eda, 4. 1. 2012 20:29)

Vzpomínám si ze školy, že se jednalo o zákon růstu entropie.
Entropie byla myslím míra neuspořádanosti.
Ale dnes už jsem to všechno zapomněl.
Takže jeden si pod tím, co se děje představuje chaos.
A druhý by chtěl nastolit pořádek, protože to , co se děje se mu nelíbí.
Takže není východisko. Cesty jsou chaotické, a jenom někteří si myslí, že jdou tou správnou cestou.