Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nepřekvapují změna témat (Bandy, 19. 08. 2010 21:17)

 

Napřed to bylo o umění. Radka fundovaně sdělila, že díla velkých mistrů středověku vznikla na objednávku. Já vím, že Michelangelo měl dílnu, kde zaměstnával kameníky aby tesali tam, kam jim on ukáže. Že měl zaměstnané malíře, kterým namíchal barvu a oni mu natírali podklady. Snižuje se tím hodnota jeho díla ? Jenže vše probíhalo v době, kdy jiná než církevní témata byla zapovězena. Církev byla tím, kdo vše fnacoval. Pak přišlo postfeudální období. Mucha maloval holky z hospody. Lautrec pařížské děvky. Gaugin havajanky a Zrzavý klauny. Asi trochu změna. Snižuje význam architekta skutečnost, že základ budovy vykopali nádeníci ? Že dál zdili lidé, kteří nemají ponětí o umění ?
O tom, co je umění nerozhodujeme. Rozhodujeme o tom co se nám líbí a co nelíbí.
A jak Saty správně poznamenala, umění je od slova uměti. Kýč má svoji přesnou definici. Stejně jako snob. Najděte si.

sexualni sila (ratka, 19. 08. 2010 14:03)

moc se omlouvam ze sem davam jeden odkaz, ale i me zajima a az budu mit cas tak si ho v klidu prectuhttp://www.scribd.com/doc/24079661/Elisabeth-Haich-Sexualni-sila-a-joga

sexualitu vnimam jako velice komplexni silu, ktera snad ani nesouvisi s tim nakolik je kdo obdaren (pokud chcu na to tema vtipkovat) jako spise s jeho moznostmi (potencialem) otevrit se vesmirnym silam. na ty nejsnizsi urovni je to obycejny sex.
ale to jen pro zajimavost, jako perlicka. Ten kdo se zajima o jogu tak vi, ze je to jedno z ustrednich temat cviceni.

Ratce (Saty, 19. 08. 2010 11:00)

Nezvládnutá sexualita? Když vynechám patologický příčiny, jako je třeba nějaká sexuální úchylka, tak nezvládnutí vlastní sexuality má na svědomí její nedostatek. Každej člověk má jiný nároky a je jinak sexualitou obdařenej. Když je člověk hodně eroticky založenej a nemá partnera, nebo příležitost, tak přicházejí deprese z osamění a zloba na ty druhé, šťastnější. To že se člověk zamiluje a nevyjde mu to, mívá většinou jiné příčiny, než sexualitu. To, že prvním impulsem k seznámení je erotická přitažlivost je samozřejmý, ale k tomu, aby tam byla i oboustranná láska jenom sex nestačí.

SAty (ratka, 19. 08. 2010 09:55)

to na co jsem narazela jsou spise situace nezvladnute sexuality. Problemy ktere se objevuji za kazdych okolnosti i kdyz je umoznena uplna svoboda chovani. treba jako dnes, kdy clovek muze delat co je mu libo. stejneje videt spoustu nestastnych a osamelych lidi. casto i v depresich. clovek zamiluje a pak neziska to co ocekaval. Z ruznych duvodu. A on neni schopne svoji sexualitu ventilovat zadnym zpusobem. A ta zacne skodit. pritom nemylsim jen telesnou sexualitu ale zejmena psychickou, uspokojeni a srovnani tela i mysli. Harmonii. Jak usmernovat sexualni energii aby neskodila svemu nositeli a ostatnim? Ona je furt pritomna a projevuje se.

SAty (ratka, 19. 08. 2010 09:44)

ano, urcite. SExualita se neda potlacit. je to silna prirodni sila. TA se da jenom vest. Muze se ovladnout tak aby neskodila. je spousta krivd, zlocinu a nestatnych lidi z nezvladnute sexuality. lide si ublizuji a muze za to jejich sexualita. takze sexualita ano, ale tak trochu kultivovane :o)) jsem naprosto otevrena a celkem bez zabran. ani se nestydim (i kdyz bych vzhledem k memu veku asi mela). Ovsem trvalomi dost dlouho nez jsem svoji vlastni sexualitu tak nejak kultivovala ke sve spokojenosti a zbavila se zabran.
Sama osobne bych byla za nudismus. Kdyby lide chodili od destvi nazi tak by nemeli tolik zabran a ani by pak nebylo tolik nestesti z duvodu nezvladnute sexuality. (nekoho omezovat, nebo na nekom/necem lpet, sebetryzneni a tak)

Ratce (Saty, 19. 08. 2010 09:35)

Puritánství, ať je to přes jakékoliv náboženství nebo vyznání, je potlačování lidské přirozenosti a důsledek takových zákazů přesně vystihuje rčení, že zakázané ovoce nejvíc chutná. Myslím, že ti nejpřísnější hřešili nejvíc. Když vezmu katolickou církev a její homosexuální skandály, nebo když vezmu islám, kde muž může mít manželek kolik chce a múže si užívat, žena je tvrdě trestaná jen za ůsměv na cizího muže. Když se díváš do historie Radko, je možné že dřív nebyl islám tak radikální, ale dnešní stav už je asi o něčem jiném. Člověk má sklony chovat se tak, jak mu příroda velí a všechny zákazy a příkazy který jsou tu na to, aby sexualitu potlačily, byly a budou překračovány. To by fakt museli lidi nadupat práškama a udělat z něj tvora bez emocí.

pro Klaudii (Saty, 19. 08. 2010 09:34)

Jasně, islám není tak moc vstřícnej k lidem jiného vyznání, jak o něm prohlašujou. Docela mě šokovalo, že se islamisti rozhodli postavit vedle místa, kde stály dvojčata, mešitu. Argumentujou tím, že tak chtějí touhle stavbou, ve které budou i obchody kam můžou přijít i normální lidi, přiblížit sebe ostatním lidem a dokázat, že jsou přátelští a tolerantní a chtějí, aby lidé k nim také byli vstřícní a tolerantní. Považuju za geniální nápad jednoho chlapíka, kterej se rozhodl zase postavit hned vedle té mešity velký gay klub. Prohlásil: Islám tvrdě odsuzuje a trestá gaye, proto ten klub tam bude stát. Tam bude mít přístup každý, včetně islamistů. Tím, že budou míjet klub, případně i navštěvovat, dokážou oni zase nám svoji míru tolerance a vstřícnosti. Tomu chlapíkovi, kterej do té stavby vrazil svoje peníze, začaly chodit z celejch států peněžní dary na podporu té stavby. Jestli mám něco označit jako geniální, tak tenhle nápad geniální je.

pro Pevasu (Saty, 19. 08. 2010 09:34)

Jasně, mužskej, co jinýho od nich může člověk čekat.:-DDD Zatím nemám ještě přitvrzeno, držím se pořád na tom mírném erotičnu, protože se mi to zdá hezčí. (jak u ženskejch, tak u mužskejch) Takže máš Petříku smůlu, budeš si muset počkat.:-DD

puritanstvi (ratka, 19. 08. 2010 08:38)

je i v krestanstvi. a vlastne kdyz vezmeme vsecky duchovni smery tak se tam sexualita nejakym zpusobem odklanela i pres jine "kanaly" nez telesny styk. ale i tantrismus mel sexualitu rizenou ackoliv jeji energii vyuzival. Byly to rizene ritualy ne nerizen grupac. takze pokud se svet "produchovni" a odkloni od konzumniho materialismu tak pujde mozna cestou "zahalovani". TEda ehm jak bych to rekla aby to nevypadalo zas uplne tupe. Proste konzumni sexualita a vzrusivost jiz nebude v centru zajmu medialnich spolecnosti protoze uroven zajem lidi bude nekde jinde. Povznesena nad tupou drbacku. a tak i odhalene nadro uz nebude s chlapy cvicit jako dnes. ono taky vsecky ty estrogeny v jidle a vode je mozna taky utlumi. nevim. Uvidime.
HIstoricky byl pry islam mnohem tolerantnejsi nez krestanstvi. nechavali krestanske kostely a podporovaly krestany v obchodu u v jejich vire (viz treba Rhodos). Naopak byli krestane mnohem prisnejsi viz. krizacke valky. Islam toleruje krestanstvi. Krestanstvi netoleruje islam. pry. teda takhle jsem si to v ty hlave vyhodnotila, kdyz jsem pozorovala historii ostrovu stredozemniho more.

co přijde dál (Klaudie, 19. 08. 2010 00:42)

No zatím se tvrdí, že islám... ale zase Sybila tvrdila, že to bude žlutý národ.... těžko říct, co by bylo lepší... Ale současné trendy globalizace a všeomlouvající tolerance tomu nasvědčují. Pokud pojedu já do islámských zemí, musím se tam chovat dle jejich pravidel, obvykle bez pardonu. A pokud oni přijedou sem, tak si vynucují bezmeznou toleranci k jejich pojetí světa, absolutně se nezabývají nějakou snahou se přizpůsobit. V islámu bych opravdu žít nechtěla a myslím, že nejen v islámu... mě prostě vyhovuje tady střední Evropa 21. soletí a doufám, že se to nezmění.

Satynko, (pevasa, 18. 08. 2010 22:41)

předem se omlouvám, ale jinak nemůžu :-DDDD
Tak se odhal dokud to jde..... Bandy a j. budou jistě taky pro :-DDDDD

pro Ratku, Pevasu a Bandy (Saty, 18. 08. 2010 20:37)

Co přijde dál? Jako vždycky u všeho, co se přežije...přitvrdí se. Pak se přežije i to přitvrzení a vrátí se to nazpátek, začne se úplným zahalováním. Nahrává mi v tom i prognoza, ža za dvacet let budou kontinenty zaplavený islámskou populací a ta sebou nese puritánství. Já tady pak nechci bejt!!!!:-(((((

pro Mimi (Saty, 18. 08. 2010 20:32)

Nemůžu říct, že mám oblíbenýho malíře, hudebníka, nebo zpěváka. Pokaždé se mi líbí třeba z celého díla jen jeden obraz, nebo z několika albíček jen dva songy.
Ono je zvykem, že když se někomu povede jedna vyjímečná, nebo skvělá věc, je hned uznávanej umělec a další díla tím získávají cenu, kterou si vlastně nezaslouží, protože další díla mají do vyjímečnosti daleko. Nevěděla jsem, že jsi taky malovala a dokonce že tě učil známý malíř. To jsou určitě krásný vzpomínky. Takoví lidé mají určitě úplně jiný vidění světa a musí být zážitek se s nimi o to podělit. Už nemaluješ? Nebaví tě to, nebo není čas? Mám stejný pohled na věci, jako ty. i kdyby celej svět vysoko hodnotil určitou věc, daleko bližší a cennější pro mě bude píseň, báseň, nebo obrázek od někoho, koho mám ráda. Co se táká toho obrazu ze suchých listů a bylin, známá pochází z Prahy kde jsme bydleli, je to dcera kamarádky mojí mamky, u který jsme byli 2x na návštěvě. Nejdřív musím na ní sehnat číslo, abysme se mohly domluvit. Věřím, že mi fotku obratem pošle.

petre (ratka, 17. 08. 2010 19:48)

damy budou jezdit s odhylenymi nadry a panove si nadra nasadi :o)

Bandy 14.8. 23.35 (pevasa, 17. 08. 2010 18:00)

Máš zcela pravdu, že jedno ňadro prodá...Nad tím se nepozastavuji.Dám příklad: když přišly výstražné vesty, upoutaly každého na velikou vzdálenost.Teď se ve stejné barvě vyskytují i plakáty, poutače a pod.a i vest je moc. Ty reflexní barvy už tolik nevarují, lidé si na ně zvykli. A až budou uzákoněny pro nás chudáky motorkáře, bude na ulicích signálně zeleno. Stejné je to se svícením ve dne. Už nevaruje.Čím dále se ztrácí ta výstraha, kterou měly ty "bezpečnostní " prvky působit. Tak jak si lidé zvykají na ně, nebude jim za chvíli prodávat to ňadro, bude okoukané ať je takové nebo makové. Proto jsem se ptal: Co přijde dál?

mimi (ratka, 17. 08. 2010 09:06)

takze umeni je neco bezi mimo nas. co nas mozna nekdy oslovi a nekdy ne. ale co apriori nebylo vytvoreno ucelove. spise to bylo vytvorene jako osobni vypoved umelce. to jestli to bude prijato publikem (zda se bude libit) je az vedlejsi produkt. neni to smyslem.

Saty (mimiane, 16. 08. 2010 21:44)

Saty, mám prosbičku, kdyby se ti podařilo ten obraz tvé kamarádky vyfotit, moc ráda bych se na něj podívala. Máš pravdu, že každý člověk umící víc než ostatní, je svým způsobem umělec a své obdivovatele si nalezne. Kdysi jsem v okolí nevynechala jedinou výstavu, ať malířskou, nebo jinýho umění, někdy jsem se fakt kochala, jindy to bylo pro mě studený, jak psí čumák.A stejně jako tenkrát, jsou pro mě nejkrásnější obrazy od malířů Českýho středohoří, jako je Filla, Šrůtek, nebo František Hora.
Srdeční záležitost..... a ten poslední mě naučil matematiku a hlavně malovat a i když je to už hodně dávno, co jsem si naposled vyšla se skicákem, ) tyhle všecky jejich obrazy mám stále moc ráda.
To ovšem neznamená, že by se mi nelíbily obrazy i jiných malířů. Líbí, jen to tolik neprožívám.
Co se týče filmů, mám radši knihy. Neznám film, který by se mi líbil víc než kniha, podle který byl natočenej.
Taky bylo období, kdy jsem milovala starožitnosti, jestli se tedy dá, o nich mluvit jako o umění. Ale asi ano. Vždyť každá věcička měla svůj původ, ať od umělce, nebo jen šikovnýho řemeslníka, či řezbáře, kterej dokázal třeba neskutečně krásný kousky nábytku. Dokázala jsem dát poslední prachy, za věcičky s kterejma jsem se doslova mazlila.....
Dneska se mazlím i s kouskem kamínku, nebo malým dárečkem od někoho, na kom mi záleží a kolem sebe si tyhle věci rozložím a je mi úplně fuk, jestli mají něco společnýho s uměním.

Saty (ratka, 16. 08. 2010 14:14)

jeee ahoj. jasne. kazdemu se libi neco. a ja souhlasim se vsemi. Dodnes neni pry jednoznacne definovano co to vlastne umeni je. Kazda skupina si pod tim predstavuje neco jineho. Rika se umelci a prijdou zpevaci popmusik :o)) a kdyz jsem byla v galerii moderniho umeni nekde v Strassburgu tak jem byla v soku. ne ze by se mi to libili, ale vysokovalo me to natolik ze jsem to mela asi mesic v hlave :o))rekal bych ze jsem z toho byla taky v uzasu! kdyz je to Galerie moderniho umeni tak to uvnitr asi taky urcite skupiny za umeni povazuji. takze tady jsem naprosto otevrena. At si kazdy sve umeni hycka. a na steny obyvaku vesi co se mu libi. dYt se na to musi cele dny divat. Kdyz si tam zavesi nejakou potvoru, tak se jeste z toho osype

pro Bandy (Saty, 16. 08. 2010 13:59)

Světě div se, docela souhlasím s tím co jsi napsal.Taky se necukám, když se to ve filmu hemží pěknejma mužskejma. Děj je třeba horší, zase je ale na co koukat:-DDD

Ratce (Saty, 16. 08. 2010 13:57)

Jasný je, že na to, co se dá schovat pod slovíčko "umění" má každej svůj názor, kterej se vůbec nemusí shodovat s názorem rádoby fundovanejch komisí, nebo porot.
Jak objektivní a shodné s názorem většuiny lidí tyto poroty jsou, je jejich vysoké hodnocení naprostých propadáků. Proto nikdy nedám na to, jak hodnotí umění t.zv. odborníci a těším se na film, kterej kritika ztrhala.
Zmínila jsi staré mistry. Někteří, ať malíři, sochaři, spisovatelé,(Alexandr Dumas) měli dokonce manufakturu na výrobu toho, za co sklízeli a sklízejí slávu a uznání, jako by to byla jejich práce. Já pod slovem "umění" vidím slovo "uměti". Uměti jedno co, ale uměti to líp než ostatní. Shoduji se s tebou v tom, že umění je něco jako řemeslo, když se to dá naučit, viz školy uměleckého a výtvarného zaměření. Avšak ani vysoký titul kterým se sochař umělec pyšní, ani sáhodlouhé kladné hodnocení fundované kritiky mě nedonutí, abych údivem žasla nad vytesanou dělovou koulí s názvem "Koule barona Prášila", zato jsem s údivem a nadšením zírala na obraz, krajinu 1x2m, který vytvořila známá stříháním a lepením barevných podzimních listů a vévodí jejímu obýváku. Je to sekretářka, která klofe do klávesnici jako já, ale vytvořila něco, z čeho se mi zatajil dech.
Takže asi takovej je můj názor na umění.

uvaha o umeni (ratka, 16. 08. 2010 12:47)

 

moc pekna uvaha. sama nejsem schopna (pokorne se kaju) takhle skvele eseje (teda z meho pohledu). Jeste dodnes se teoretici hadaji co je umeni a co je kyč. a to do toho nezatahuju byznis a popkulturu :o)) Ono staci uplne to co se tvari jako umeni. a jsme opet u ty slusneosti co se jen tvari jako slusnost. vse co se tvari jako neco aniz by to tim bylo je napodobeninou. a to pry umeni neni. to je kycem. ale tady uz klouzu na tenkem lede. Mohla bych hodiny diskutovat o tom co je kyč a co je umeni. dokonce MOnet a Cezane byli vysmivani ve sve dobe jako neschopni patlalove.
To co dnes obdivujeme jako umeni minulych dob, byly dila na zakazku. ucelova zaplacena dila ktera mela ohromit lidi a vest je k poslusnosti. koli z toho vyjadrovalo city a a pocity umelce a kolik bylo remeslo.
Na Rodosu byli skveli sochari. Jejich staroveke sochy z Akropole v Lindosu byly odvezeny (rozkradeny) do vsech svetovych galerii. Tisice soch. A pritom tihle sochari byli remeslnici. vyucili se remeslu sochareni jako jini ummeli stavet domy nebo lode.Byli za to normalne placeni jako kazdy remeslnik. Je to umeni??? na spoustu otazek neni odpoved. je to krasne. je to umeni? je to osklive. neni to umeni? co to je?
A neposilej me BAndy opet do prdele. Snazim se nadhodit tema. jen se zamyslim nad umenim. samozrejme pokorne a s respektem. a pokud se ti to nezda byt dostatecne inteligentni tak jsem se fakt snazila. lip mi to uz nejde.

Bandy (ratka, 16. 08. 2010 12:21)

ale nekteri to zamenuji. zdalo se mi. jasne ze je umeni jedno co si myslim ja (nebo dokonce Ty) :o) to snad ani neni treba psat.

ratka (Bandy, 16. 08. 2010 10:57)

Proč tedy mluvíš o umění, když Tě zajímají jen tóny. Film je jednoznačně umění stejně jako třeba divadlo. A je mu jedno, co si o něm myslíš Ty. Je pravdou, že stejně jako jsou mizerné obrazy nebo sochy, jsou taky mizerné filmy. Výběr je věcí vkusu. Jak se Ti k tomu připletla popkultura a showbussines nevím. To je přece úplně jiná kategorie. To první je o popularitě, to druhé je o kšeftu. A o tom umění není.

BAndy (ratka, 15. 08. 2010 10:52)

protoze dbas na presne vety tak tu prvni vetu jeste doplnim ze se necham rada obbovat nekterymi filmy. je hodne takovych ktere se mi proste nelibi, nepodivam se na ne znovu. a ten rozdil neni v tom ze by nektere byly kvalitnejsi nebo ne. tomu ja vubec nerozumim. ale nektere me proste oblbnou lip :o) jinak abych predesla dalsim shazovanim o mych kvalitach tak prohlasuji predem ze jsem diletant. ze se v zadnem pripade nebudu plest do zadne diskuse odborniku. a cokoliv reknu nema vahu profesionalniho kritika ktery vystudoval teorii umeni :o)) tezko muzu s tim co mam doma (otec je Teoretik umeni) mit normalni a prirozeny vztah k umeni. Filmy, popkultura showbuissnis pro me proste umeni neni. musela bych se pretvarovat kdybych rikala ze jsou. Muzeme sa bavit co kdo rozumi pod slovem umeni. Ja znam dost vytvarne umeni protoze jsem se tim zabyvala od ranneho detstvi. ale taky zde nejsem odbornik. a zadny teoretik. po zkusenost z detstvi jsem umeni odmitala.
ja jsem technik a zivim se ciste vyvojem kovovych vyrobků :o)) a miluji harmonii. tony. nemusi byt spojeny se zadnymi efekty, dokonce ani s melodii. TAkze nerozumim ani popkulture a zpevaku. nemusim poslouchat bigbeet a ani kultovni pisnickare.
staci mi slyset tony. ptaky. zurceni vody. tohle miluji. nemusi to byt moc komplikovane. hledam jednoduchost. pruhlednost. rada rozpletam zdanlive slozite veci a hledam v nich zakonitosti. proc jsou tak a ne jinak. bavi me to. to nejzakladnejsi tvurci. co to je?

BAndy (ratka, 15. 08. 2010 10:03)

A co kdyz tim co pisu sdeluju ze se necham rada oblbovat a ze se proto povazuji za slabsi povahu? pro me tyhle veci plati. vnimam to tak. ze jsem jen clovek kteremu se libi hezke obrazky i kdyz vi moc dobre ze je to jen jako. ze to neni doopravdy. TAkze temi dalsimi rafinovanymi a vtipnymi moudry o omezenosti jen opakujes co prece celou dobu tady rikam. nemam zadne nutkani se vytahovat co vim. zadne fundovane diskuse nevdedu. Proc bych mela? jen jsem odpovedela na otazku co se mi libi. Bandy, bandy. co s tebou? Nic :o)))
jsem si vedoma vsech iluzi do kterych me film vtahuje.
takze na tom nevidim u sebe nic spatneho. nemam komplexy. takze me klidne muzes shazovat od rana do vecera :o)) a udelat si z toho hobby. omezeneho nemuze vic omezit. a samozrejme tim nemylim tebe. ale jen a pouze sebe. i proto mam Avatar rada. Nehraje si na nic co neni. je jen to co je. a to je dobre. je to zabavny prumysl. tak ma bavit. a kdyz bavi tak splnil ucel. mam ho rada.

Saty a Petrovi (Bandy, 14. 08. 2010 23:35)

Jestli jde o fim dobrý nebo ne, nechci rozhodovat. Stejně jako Vy, hodnotím to, jak se libí mně. No a pak jsou komise odborníků s vysokou znalostí problematiky a vlastní zkušeností ze samotné tvorby. A ty přidělují medvědy, oskary a kde co. Ale je to opět jen výsledný produkt nějakého hlasování. Jenže do toho nekecají diletanti.
A k tomu přichází celosvětový trend. Jedno nahé ňadro prodá víc, než deset pracovitých rukou. Ale to mi nepřipadá nefér. Líp se mi vstřebávají myšlenky, které říkají hezcí lidé. Přijdu si vyslechnout závažné téma, které bych jinak ignoroval jen pro příslib, že zahlédnu obnaženou ženu. Film prostě musí popást oko, aby mohl sdělit.A dělá to pečlivě. Proč si myslíš, že naše děti nečtou ? Vše se doví odjinud.

Já nejsem moc důvěřivý (Bandy, 14. 08. 2010 23:17)

nejsem milovnik filmu. prodavaji iluze a oblbuji slabsi povahy.
Mě z toho jebne. Toto napíše ratka 11.8. A pak se rozplývá nad Avatarem a chlubí se, jak často chodí s rodinou do kina a že má uskladněno tisíc filmů. A rozhodne se o kvalitách filmů vést fundovanou diskuzi.
Najednou jsou ony věci sloužící k oblbování slabších povah tím, co ji vyhodí z klidu.
Já nechci být za blbce. Jsem snad jediný, kdo vidí, že někdo houpá lustrem ?
Trochu seriózně. Vzpomeňte, kolik umění bylo ? Ulehčím Vám to. Každé mělo svoji múzu. A pak přišly pohyblivé obrázky jako další z umění. Jenom múzy už došly. Pokud tedy někdo řekne, že film slouží k oblbování slabších povah pak totéž si velmi pravděpodobně myslí o malbě, sochařství, literatuře, divadle, tanci atd. Není to ... ?
Nenapadá mě vhodné nežalovatelné slovo.
Hlavně, že Avatar zaujme modrými štíhlými postavami. Proč nejde na šmoulíky. Nezatěžují tolik.Cituji:
Einstein kdysi pravil."Vesmír je sice konečný, ale neomezený". Jak tomu rozumět ? "Vypadá to paradoxně, ale je tomu tak - právě jako u omezenosti, která je často nekonečná"Konec citátu.

SAty (ratka, 14. 08. 2010 22:58)

ja taky, okamzite bych nastoupila. muj detsky sen byl dobrodruzna cesta napric pralesem. jak jsem sestarla tak muj dobrodruzny duch se nasytil a zklidnil. uz jen kecam kam vsude bych sla, ale vim ze uz je ted pro me pozde. Az v dalsim zivote, narodim se jako muz a vim ze ted uz pujdu. rodina nebude (asi). ani deticky.

Ratce (Saty, 14. 08. 2010 19:15)

Joooo, tomuhle rozumím. Vybíráš si filmy jako většina lidí, to znamená že tam rozhoduje i to, jak jsi citlivá a v neposlední řadě že jsi žena. Ze zásady se nedívám na válečný filmy, přitom táta je sháněl kde se dalo, hlavně nějaký starý ruský. Pár jsem jich viděla a zanechaly ve mě pocit úzkosti, čeho všechno jsou lidi ve válečným stavu schopný a že světu pořád někde nějaká válka hrozí. Mně se líbí, fantasmagorie. (takhle to definuje mamka) Přemýšlet o budoucnosti a o výletech vesmírem jsou jako velký, bílý a nepopsaný list a já si na něm můžu s nabuzením filmem kreslit co chci a představovat si, že to tak skutečně bude...nebo aspoň podobně. Kdyby mi někdo nabídl cestu v lodi Enterprise, nebo Voyager, tak bych do toho bez váhání šla.:-DDD

Saty i Petrovi (ratka, 14. 08. 2010 16:26)

moc se omlouvam za blby vyraz a doplnuji "pro me dobry film". Jsou to filmy ktere mi seskladaly decka podel sveho a jak si myslely sveho vkusu. takze je totakova vsehochut. Nektere veci jsou fakt skurilni jako cinsky film "Cesta domu" (velmi dojimave) nebo jine velice podivne filmy ruznych reziseru jako Posledniho sni pes nebo treba rodinna sebevrazda v NDR (kde se desetileta dcera za kazdou cenu chtela taky zucastnit a tak ji vzali sebou. kdy cloveku vylezaji oci z dulku a cumi jak pako. TAkze to jsou filmy pro me, filmy ktere me vyhodi z klidu, zacvici s mojimi emocemi a nad kterymi premyslim treba i nekolik dni. O nekterych treba naporad.
I takovy AVatar napriklad. Uchvatil me krasnymim stihlymi postavickami, ktere mely radost z pohybu a ja se hned zasnila ze presne takova jsem byla ji ja. Kdysi. Splhala po horach, skakala po stromech, visela na vetvich, stihla, pruzna a prirodni. a hned dalsi den jsem zacala cvicit a ty pocty se vracely a ja byla stastna. ehm, no par tydnu ji to vydrzelo. ale proc ne? Filmy jsou od toho aby nastartovaly fantazii, dotkly se neceho uvnitr. a kdyz to dokazi tak to muze byt blbost az na mesic a me to nevadi. Pro me je to dobry film :o)) Kazdy rezonuje s necim jinym. treba se nemuzu divat na valecne filmy. asi otviraji ve me Pandoriny skrinky uzkosti a zdeseni, ktere nedokazu zpracovat. Muj otec se na ne diva furt. maminka to ma stejne jako ja. skutecne utrpeni me srazi k zemi a lame mi vaz. Pokud vim ze je to jen fantazie tak se uvolnim a necham vecem volny prubeh. Kdyz to ma byt jakoze doopravdy podle skutecnosti, tak to ve me startuje hluboke ochranitelske instinky ktere nedokazu vypnout. a tak temhle filmum se vyhybam. traumatizuji me.

Ratce a Pevasovi (Saty, 13. 08. 2010 23:02)

Dobrá otázka Petře. Radka nám určitě poví, co je u ní dobrej film. Já můžu jen podle sebe říct, jestli se mi ten kterej film líbí, druhej zase může o něm říct, že je to blbost, nebo ztráta času. Dobrej film je pro každýho něco jinýho a taky to záleží na momentální náladě. Komerce? Avatar je taky komerční film a přesto se mi líbil. Erotiku ve filmu neodsuzuju, jen i myslím, že ji cpou i tam, kde nemusí bejt. Kam to půjde dál? Dokud se na to budou lidi dívat, tak si myslím, že filmaři a producenti ještě přitvrdí v efektech i erotice.

Mám dotaz Ratko: (pevasa, 13. 08. 2010 22:17)

Co je to dobrý film? Co člověk to názor. Co je to dobré divadlo? Co je to dobrá muzika? Tam je ,myslím , různých názorů nejvíce. Mám ve své filmotéce cca 1000 různých filmů. Mohu určit, který se líbí mně, ale těžko ho proto mohu nazvat dobrým. V dnešní společnosti se nedá "dobrost" určit podle návštěvnosti či spíše četnosti stahování. Nejvíce se stahuje komerce s mnoha, někdy nesmyslnými efekty. Bez ohňových efektů a nahoty či alespoň erotiky se už neobejde nic.... Nejsem puritán, ale zajímalo by mne kam půjde dráždění diváka dál...

Saty (ratka, 13. 08. 2010 13:29)

ja mam prakticky vsecky dobre filmy (nektre uplne skurilni) na externim disku. nezapomen ze mam dva velke syny :o))
Avatar jsem videla dvakrat. jednou 3D
zrim Te.

Ratce (Saty, 13. 08. 2010 12:54)

Je to Avatar, krásnej film, myšlnkou filmu je jednání lidí nejen na cizí planetě, ale i na vlastní se zabírají atraktivní území nehledě na oběti. Případ z doby dávné i nedávné. Avatara mám v PC, a byla jsem na něm i v kine 3D. Můžu ti sehnat odkaz na stáhnutí. Já si totiž filmy, který mě zaujmou schovávám. _ Zřím tě.-

Saty (ratka, 13. 08. 2010 12:22)

to jsem zvedava jestli nekdo ten film videl a co si o nem mysli. Pro me to byla po dlouhe dobe skvela uvolnovacka, supr podivana a fakt zazitek. uplne jsem si vycistila hlavu. vypla racio a jen se kochala. podobne jako u Matrixu.

Saty (ratka, 13. 08. 2010 12:01)

byla jsem vcera v kine :o)) vlastne chodim do kina celkem hodne, protoze me tam vytahne rodina. a tak jsem vcera byla na Pocatku (Vnuknuti) s Di Capriem. A moc se mi libil. naposledy se mi libil film s temi modrymi postavickami na ty krasne planete v 3D(nemuzu si vzpomenout jak se jmenoval)

Ratce (Saty, 13. 08. 2010 11:40)

Já zas mám filmy ráda. Tak jak jsem dřív milovala pohádky, tak se dneska dívám na filmy a nejradši na sci-fi. (Matrix a podobný jsou mezi nima)Jasně že je to továrna na sny a iluze, ale to je právě to hezký. Tak jako by dětství bylo smutný bez pohádek, byl by svět dospělejch šedivej bez filmů. Tanec s vlky jsem viděla, vím že je podle skutečný události a možná proto se mi líbil taky. Nechápu ale, to, jak srovnáváš film s cvičením. jedno na druhým není přece zavíslý. Trochu ve mě hlodají pochybnosti, myslím si, že se radši na ten film podíváš doma, než abys šla do kina. To by fakt musel bej trhák. Doma si místo toho třeba uklidíš, nebo zacvičíš, nebo jiný věci, ale to je přece normální, takhle to vidí většina z nás. Pokud nejde o nějakou společenskou událost, film, kterej provokuje tvoji zvědavost, nebo pozvání přátel, tak se na film klidně podívám doma s kafem na stole, než abych nutně musela do kina. Právě doma mám šanci nudnej film vypnout a dát tam jinej. Máš pravdu v tom, že blbejch filmů je víc než dost.

filmy (ratka, 11. 08. 2010 14:21)

nejsem milovnik filmu. prodavaji iluze a oblbuji slabsi povahy :o)) libi se mi film, ktery nepredstira ze je skutecnost ale priznava svoji skutecnou podobu. pobavit lidi, zabit volny cas, oblouznit smysly.
treba Matrix. libil se mi mozna stejne jako Tanec s vlky. jasne hlavni predstavitel byl pritazlivy. Stejne jako Al Pacino ve Vuni zeny.
Rodina me furt laka do kina a ja se vzpiram. Umim lepe travit volny cas. i kdybych mela cvicit. Cviceni me potesi podstatne vic nez koukani na film. a kdyz koukam na nudu (coz je naprosta vetsina filmu) tak mi je lito ztraceneho casu.

filmy (ratka, 10. 08. 2010 20:22)

me se ve sve dobemoc libil Tanec s vlky. BYla jsem na nem v kine i kdyz me odrazovali ze je to nuda. Pro me to nebyla nuda. naopak. dokoce me ten film dojmul k slzam a cestu domu jsem proplakala :o)

Bandy (Klaudie, 09. 08. 2010 00:07)

Kukaččí hnízdo jsem viděla. Obsahově mě děj neuchvátil, spíš byl bohatý zobrazením "duše" hlanvího hrdiny a po emociální stránce.

Oskar, Zlatý Slavík, Volba Miss... je to věc názoru. Jsou hodnocení, která nejdou změřit, nejdou dát do tabulky... takže vždycky budou tak trochu neobjektivní, poplatná své době, účelová atd.

Mě se třeba líbila i Andělská tvář a byl to propadák. Viděla jsem i Želary a také děj o ničem, ale krásné emoce a přitom u nás byl přijímám pozitivně...

Klaudie (Bandy, 07. 08. 2010 01:28)

Výjimka potvrzuje pravidlo. Mizerný xcénář a skvělý režisér, K tomu herecká superhvězda a Přelet nad kukaččím hnízdem má Oskara. Problém musí být jinde. Asi i nudný příběh jde povyprávět přítažlivě. Nebo ten zajímavý zprasit.

herec (Klaudie, 07. 08. 2010 00:26)

 

Pokud je mizerný scénář, tak ho sebelepší herec nezachrání, jenom na své jméno přitáhne diváky. Divák si řekne, že to byla blbost, ale ten XX hrál(a) božsky. Sebelepší scénář ale dokáže položit mizerný herec a přitom dokáže položit i dílo ostatních. tam každý řekne, že to byblo o ničem, protože ten a ten hrál hrozně.

ratka (Bandy, 07. 08. 2010 00:21)

Třeba proto, že Ty to nikdy nepochopíš.

proc ho mas rad? (ratka, 03. 08. 2010 10:17)

protoze hezky hraje a udela ze scenare bombu?

Je to složité (Bandy, 03. 08. 2010 01:00)

Myslím, že i projev herce zasahuje do mezilidských vztahů. Přinejmenším ovlivňuje naše postoje. A já se díval na film "88 minut".Žádná bomba. Ale...Al Pacino.To je herec neuvěřitelné sdělnosti. On během pěti minut do mě nacpal, co si mám myslet o jeho postavě a už mě nepustil. Ten jediný chlap udělal z nepříliš oslňujícího scénáře bombu. Nemám rád chlapi. Al Pacina jo.

Bandy (ratka, 17. 07. 2010 17:08)

urcite. nekdy to zcela nevyjde uplne podle prani jednoho ci druheho, a presto je to pekne. asi na tom je pekne zrovna to ze at tak nebo onak, porad je to OK.

ratka (Bandy, 17. 07. 2010 16:52)

To bylo Radko dobrý. Je fajn, když to tak je. Ale často je fajn i když to docela tak není. Myslím to tak jako že jdeš do lesa. Pěkná procházka. Někdy zmokneš, ale cestou najdeš hříbky. Taky pěkný. Trochu jinak, ale taky pěkný. A se sexem je to podobně.
Stejně jako Ty si myslím, že víc než uspokojit sebe, chtějí muži uspokojit ženu.Věřím to, že to platí i obráceně. V tom vidím to posvátné. Dva lidé si chtěji něco dát.A chtějí to moc.

Bandy (ratka, 15. 07. 2010 10:59)

ale zkusim se vymacknout. mam sex a lasku rozdelnou na dve. TEda pokud laskou se mysli duverny vztah dvou lidi. Hluboke pratelstvi a vzajemna pomoc. Tahle vnitrni blizkost neboli intimita jeste neznamena ze bude dobry sex. jenom ze lide maji k sobe velice blizko, ze si duveruji, napadaji je stejne vety a podobne myslenky. dotykaji s vnitrne.

ale zpatky k sexu. Sex je pro me takova trochu zahada. muzu mit sex sama se sebou, ale to neni zcela ono. vim moc dobre jak se moje telo chova. jak se naprimuji jednotlive bunky v tele, jak se rozcechviva kazdy nerv a postupne zpiva svoji nadhernou pisen. ale neni to zcela ono.
Skutecny sex je teprve ve dvou. kdyz dve tela hraji spolecnou pisen a dokazi souznit. Po mnoha letech manzelstvi (28 let) jsem se dostala do faze, ze nejlepe souznim se svym manzelem. ktery me dokonale zna a ja znam dokonale jeho. Umime souznit a zpivat spolecne nasimi tely. TAkze spolecny sex je pro me velice uspokojivy.
to je sex. to neni laska. ta bezi jinudy. pres srdce. sex bezi od spodni cakry nahoru kolem patere az hlavou vyleti ven. takove zemetreseni, ktere se nekolikrat opakuje :o)))
muzi maji radost kdyz uspokoji zenu. Casto jim udela vetsi radost kdyz uspokoji zenu nez sami sebe.

BAndy (ratka, 15. 07. 2010 10:34)

zkousim mluvit tvojim jazykem :o) Zkousim opakovat po tobe abych videla jak prijimas to co vysilas. jsem zvedava na tvoje reakce.
neni dulezite o cem hovorim. ale jak to rikam. ze jen vracim ozvenu.

ratka (Bandy, 15. 07. 2010 09:40)

Tak to si dost odlehčila. Dá se tomu rozumět i tak, že šukáš jen pro prdel.Ale já do hlav holkám nevidím. To co mi může nabídnout žena je to, za co má smysl bojovat.Co je pro Tebe úsměvná kratochvíle, může být pro mnoho mužů smyslem života. A prosím, nikdy už nehovoř o velikosti lásky.Buď ji nerozumíš nebo v ni nevěříš.
Kdy budeš mít čas na úsměvnou chvilku ? Možná bych rád byl u toho.

Bandy (ratka, 13. 07. 2010 17:42)

ach tak, ten kontakt je posvatny. to jsem nejak spatne pochopila. u me je i ten kontakt neposvatny. jak rikas. pude nebo nepude :o)) nedelam z toho vedu. spise usmevnou kratochvili.

ratka (Bandy, 12. 07. 2010 21:47)

Já svoji ženu taky nepovažuji za posvátnou. Posvátná je pro mne ta chvíle, kdy se prostě sejdeme se stejným úmyslem. I přesto, že někdy se mi do toho moc nechce i přesto,že jindy cítím, že se do toho nechce ji. Posvátná je ta chvíle. Stále hovoříš o věčné lásce. Jestli existuje, tak to by mohlo být ono.
Líbil se mi dr.Plzák. On tvrdil, že sex je pudová záležitost. Buď to pude nebo nepude

Bandy (ratka, 08. 07. 2010 11:19)

jo rozumim. organy se nesmi zanedbavat. muj muz je ale se mnou tak dlouho ze ho za posvatneho beru jenom nekdy. Nekdy proste posvatny neni :o)
anebo posvatny je ale me to proste tak nejak v dany moment nedojde. a myslim ze ono to ma podobne. nekdy jsem posvatna hodne a nekdy mene.
Anebo jsme posvatni oba co nekdy neposvatne ehm....

ratka (Bandy, 07. 07. 2010 03:19)

Považuji masturbaci za součást osobní hygieny. Něco jako čištění zubů. Kontakt se ženou se mi jeví býti posvátným. Nejsem otrokem svého penisu. Vím však, že každý zanedbaný orgán časem atrofuje. No a pak je nezbytné, že není-li tu ta, kterou mám rád, mám rád tu, která je tu.
Nechci být cynický. Jen se přiznávám k tomu, co činí všichni a stydí se za to.Já se nestydím. Za co taky ? Stydí se někdo za hlad nebo žízeň ?

Bandy (ratka, 03. 07. 2010 15:44)

nemas rad mastrubaci?:o))

Saty (Bandy, 01. 07. 2010 23:23)

Nevím, jestli si ratka nespletla slovo. Jestli nechtěla místo odflirtovala říct odflákla. Ale bude to tím, že jsem nikdy neměl rád bleskovky. To mi pak připadá jako masturbace jinými prostředky. A na to si žen moc vážím ať jsou jakékoliv. V některých situacích zase nechci ztratit úctu k sobě.

Ratce (Saty, 10. 06. 2010 23:22)

Radko, já se někdy neudržím a směju se tu nahlas, jako teď když čtu o tvý čilý kamarádce. Díky.

pro Bandy (Saty, 10. 06. 2010 23:20)

Já si myslím, že když spolu komunikuje muž a žena, a pokud protějšek není vyloženě nerudnej a koženej suchar, tak aspoň náznak flirtu z jedný, nebo druhý strany tam je. Vůbec to třeba nemusí naznačovat touhu a už vůbec nemusím při tom myslet na sex. Žertování a lehká ironie, taková provokativní, ano, to je ono, to je právě ten druh komunikace, která se odlišuje od komunikace žena s ženou a muž s mužem. Něco, co vyvolá úsměv a příjemnej pocit ze setkání a rozhovoru. To je to, co se mi líbí. Pak je flirt cílenej za účelem bližšího seznámení, ten se mi taky líbí. No Bandy, přesně jsi to popsal.

Abychom si rozuměli (Bandy, 23. 05. 2010 00:01)

Flirt (flirtování) označuje nezávaznou konverzaci, nebo vzájemnou komunikaci s milostným nebo erotickým podtextem.

Flirt je způsob, jak vyjádřit vážné věci (jako třeba sexuální touhu) lehkou, humornou a nezávaznou formou. Podle situace to může být forma příjemně zábavná nebo divoce vzrušující.

Lidé při flirtování mohou mluvit, nebo jednat způsobem, který vyvolává dojem důvěrnějšího vztahu, nebo delší známosti, než odpovídá skutečnosti. Přitom ale současně neříkají ani nedělají nic, co by v dané situaci bylo nepřístojné nebo nevhodné. Obvykle k tomu používají laškovný žert nebo ironii.

Při flirtování se používají stylizovaná gesta, jazyk, řeč těla, pózy a fyziologické znaky, které obvykle bývají součástí předehry (např. mrkání, rozšíření zorniček, lehké důvěrné dotyky, úsměv, posílání vzkazů, básniček).

Slovo flirt pochází z anglického to flirt. Má ale původ ve starofrancouzkém Conter fleurette, což je vlastně výraz pro naše Má mě rád…?, kdy se postupně trhají okvětní lístky.

Fikusi (ratka, 17. 05. 2010 15:48)

pak to treba nebyl flirt kdyz nekonci flirtem. Treba to bylo skutecne seznameni dvou lidi nikoliv jen hra dvou snu. ale flirt muze koncit skutecnou sukackou v posteli. mela jsemkamaradku, ktera jich takhle za vecer odflirovala nekolik. I kdyz je videla poprve v zivote. nijak jsemji neazvidela :o)) i kdyz mi to prislo velice zajimave.

flirt,.... předehra... (fikus, 17. 05. 2010 10:26)

k tomu, co se třeba nemusí nikdy stát. Ovšem, ne každý flirt končí flirtem,..:-)

ratce (mimiane, 17. 05. 2010 01:17)

Takhle nějak to opravdu je Ratko.Tvý myšlenky jsou mi často hodně blízký, ne všecky, ale většina. Dík..

mimi (ratka, 15. 05. 2010 20:35)

mozna je to i poznani, ze takhle to staci. alespon pro me je to jasna zkusenost :o)) to co prichazi pote nestoji za nic. Fantazie ma kridla snu, realita je takova jaka je. pravdiva.

všem (mimiane, 15. 05. 2010 01:59)

Pro mě flirt, je něco jako alkohol.Prostě najednou je tam něco, jako stopka. Povznešená nálada, končí sodovkou,páč vím,že by mi bylo druhej den,dost blbě.
Stejně tak každej flirt,ač se zdá sebekrásnější,baví laská, hladí, skončí stopkou.Nevím proč,když láska je tak krásná... :-D.. Bane, jen dávám přednost jiným hodnotám..

Bandy (ratka, 14. 05. 2010 19:35)

mozna myslime to tez, ale kdyz rikam (pouzivam) slovo flirt tak to znamena ze to neni nic co by stalo za rec. Proste hraju si.
ale ja jsem takovy vazny clovek. pro me je asi hrou vsecko :o)

2Klaudie i ratka (Bandy , 13. 05. 2010 14:02)

Začal některý z Vašich vztahů jinak než flirtem ? Napíšeš ratko, že flirt je pohrát si a konec a vzápětí, že flirt je sršení erotické hry. Tak jak to tedy je ?
Každý flirt může, ale taky nemusí být začátkem hlubšího vztahu. Pokud si se ženou budu vyprávět o tom, jak a kde se dá nejlépe nakoupit, který film je dobrý a jak to šlo v práci, nic se neděje. Vše začne tím, že někdo někomu něco pochválí.Že někdo o někoho projeví zájem. A lavina se buď spustí nebo ne. Tak je to vždy, když u něčeho musí být dva. Najednou to začne oba bavit až ... Ale to znáte neméně dobře jako já.

2Klaudie (ratka, 08. 05. 2010 21:35)

ja povazuji za flirt kdyz mezi dvemi jedninci opacneho pohlavi srsi eroticka hra. Jaosu to takove jemne jiskricky a drobne blesky ktere je obklopuji zatimco kolem sebe krouzi a jemne se dotykaji pohledy. Flirtujici dvojice zari zvlastnim svetlem. ale je to jen hra s energii. neni to doopravdy.

2Klaudie (ratka, 08. 05. 2010 21:35)

 

ja povazuji za flirt kdyz mezi dvemi jedninci opacneho pohlavi srsi eroticka hra. Jaosu to takove jemne jiskricky a drobne blesky ktere je obklopuji zatimco kolem sebe krouzi a jemne se dotykaji pohledy. Flirtujici dvojice zari zvlastnim svetlem. ale je to jen hra s energii. neni to doopravdy.

flirt (2klaudie, 08. 05. 2010 19:53)

je hra o které vědí oba zúčastnění. Ale co je flirt a co ještě jen popovídání u kávy, na netu, nebo třeba několikeré pozdržení v práci při plnění společného úkolu? Dnečšní společnost má tendenci po dvou pracovních schůzkách dotyčné nazvat milenci...takže je to flirt, není to flirt.... co je vlastně opravdu flirt a ne vztah, spolupráce, kolegialita...?

flirt jako vztah (ratka, 08. 05. 2010 17:34)

tady mam trochu problem. u me flirt nikdy nepresahl ramec hry. nejak to neslo posunout dal.
vztah vyzaduje u me intimitu (teda vztah milenecky a eroticky) a tu je v mem pripade tezke navodit.

intimitu, uplne odevzdani se, duveru.
Flirt je jen hra. pohraju si a jdu dal.

Fikus (Bandy, 08. 05. 2010 00:32)

Jistě. Flirt je taky mezilidský vztah. Ale tady obě strany ví, že je to zatím jen hra. Jak to dopadne se ukáže časem. Možná už dnes večer.

jasnačka (fikus, 07. 05. 2010 22:58)

přímočaré jednání,...to miluji! Ale také miluji, když ženy trochu napínají a nevadí mi ani menší kličky. Jen to nesmí trvat dlouho! Dostávám z toho epileptické záchvaty !!:-):-) /vtip/ PS: ale to asi patří do jiné rubriky co?

Jít někomu vstříc (Bandy, 07. 05. 2010 21:29)

Potkali se dva medvídci u Kolína
"Pojďte, pane, budeme si hrát."
"Na co?"
"Na auta"
"Polibte mi prdel"
"Cmúúúk. Aááá jedéém"
A tak by měly vypadat vztahy. Někdo musí nabídnout, protějšek ukáže co se mu nelíbí a řešením je kompromis. Nebo primární návrh prostě neprojde. Život.

jooo Bandy! :-) (fikus, 04. 03. 2010 00:14)

Zdravím Vás všechny! :-)

Ratce i Bandymu (mimiane, 01. 03. 2010 02:24)

Místo, abych šla spát, chechtám se tu Bandyho příspěvku.....Jo a Ratce úplně rozumím,tedy aspoň myslím. Cholericky vyřádit, odpustit to, co se odpustit dá a klídek v duši....jo to je vončo :-D

ratka (Bandy, 28. 02. 2010 13:44)

Děkuji. Dala sis na mně hodně záležet. Přesvědčila si mne a naučila mne mnoho o ženách.
A já teď o Tobě vím, že jsi miláček. Sice Tě můžu rozzlobit, ale nesmím Tě nasrat.
To pak buď odpustíš nebo letím.Drsná vnější slupka, ale pod ni horoucí srdce chápající
ženy. Když děláš bordel Ty, já odpustím Tobě nebo Ty opustíš mě,v lepším případě dostanu
do čenichu.Drsná slupka, ale pod ni reálně uvažující mozek. S Tebou bych se chtěl opít.

Bandy (ratka, 27. 02. 2010 14:35)

podle me odpustim uplne vsecko, nejsem mstiva nebo nafucene ukrivdena. neni vec kterou bych neodpustila. nevim ale jak bych zareagovala v dany moment. to nevim. akorat vim ze bych urcite odpustila. ale mozna bych ho bila hlava nehlava a mozna i do nej kopala :o)) da se tomu porozumet? Proste srdce a nitro zustava ciste. to co reaguje je jen vnejsi slupka.

Bandy (ratka, 27. 02. 2010 14:24)

rad bych vysvetlila jak to myslim s tim odpoustenim. Odpoustim v momente kdy zustavam. Nemohla bych s nekym zit a nemit odpusteno. Uziralo by me to zevnitr.
A pokud on by neodpustil me a uziral se zevnitr tak mu taky nemam jak pomoci. tohle si musi vyridit sam se sebou.

Bandy (ratka, 27. 02. 2010 14:20)

to je vsecko moc v teoreticka rovine. kdyby muj muz sel honit nejake jine zeny (jakoze nehoni :o)) tak bych asi vybehla s nejakou palici a zmalovala je oba :o)) hlava nehlava. a pak bych to hodila za hlavu a sla domu :o))) ja nevim v takove situaci jsem jeste nikdy nebyla.
ale asi bych udelala co mi veli natura (cholericky vystup) a tim by se to uzavrelo. Myslim.
takove nevinne veci, jako ohlizet se po jinych neresim jelikoz se i ja ohlizim po jinych. A taky celkem hodne flirtuju a bavim se rada s hezkymi hochy. TAkze mam pochopeni pokud by neco takoveho dela muj muz. ale on spise pozoruje me nez aby se sel nekam pobavit.
Kdyz jsem byla mlada tak jsemmozna zarlila. Ale to byl spise strach. ze me opusti nebo nebude chtit. tohle mam davno vyresene. nebojim se zustat sama. ustala bych to.

ratka (Bandy, 27. 02. 2010 00:57)

Líbí se mi s jakou statečností si pro Saty vyjádřila svůj postoj. Škoda, že Tě neznám déle. Vsadím se, že bych Ti mohl ukázat na chvilky, když si tak nekompromisní nebyla. Zeptám se co bys neodpustila ? Když ten Tvůj políbí tvář jiné ženy ? Když políbí její ústa ? Když zapomene dlaň na jejím ňadru ? Nebo když Ti někdo řekne, že se s někým jiným vyspal ? Nebo když uvidíš jak se objímá s jiným mužem ? Víš, já nevím, co moji partnerce bude připadat jako podraz. Některá nesnese abych se jen otočil za jinou na ulici. Taky neodpouštíš ?

Saty (Bandy, 27. 02. 2010 00:41)

Beru toho Herkula jako kompliment.
Neslyšela si nikdy o situaci, kdy ve velkém těle byla malá dušička ?

Saty (ratka, 24. 02. 2010 21:30)

asi ze jsem si to prozila a ted vim ze to bylo spatne. Ale taky zkusenost. A mozna i hezka. Ale laska to nebyla. Bylo to divne.
Cekat na opusteni? proc? nene. tohle bezi uplne mimo me chpani lasky. zadne odpousteni (neni co odpoustet) a ani zadne proto.
Musim mit tu bezpodminenost, bez ni bychnemohla zit s muzem. Uschla bych :o)) TAky miluju bezpodminene. Proto neodpoustim. Kdyz se nazlobim tak vim ze je tomoje vina ne toho druheho. Neni co odpoustet. Neni treba zduvodnovat laskou. Proste tenhle stava je. neni zadne proto.
Kdyby bylo utekla bych.

pro Bandy (Saty, 24. 02. 2010 14:50)

Ještě že jsem šíleně nepraktickej člověk a citově zatím utáhnu všechno. Chemii házím za hlavu, bez ní je to všechno hezčí. Divím se že ty s tvojí postavou Herkula něco neutáhneš a to mlčíš o rezervách.:-DDD

pro Ratku (Saty, 24. 02. 2010 14:43)

Láska je nezaměnitelná a pozná se. Může být divoká i klidná, zprofanovaná ne, to jen člověk který tvrdí že miluje, ale nemiluje. Tobě se nelíbí ten telefon? Nestalo se ti někdy žes něco vyvedla a pak čekala až zazvoní a hlas na druhé straně ti řekne že ti odpouští, protože tě má rád a miluje tě? Je to ta tebou kritizovaná závislost jednoho na druhém, ta taky k lásce přece patří. Když dva lidi k sobě patří, musí si projít všema fázema vztahu a když to ustojí, tak pak už nic nestojí v cestě aby měli potom kvalitní a stálé partnerství. Jestli bez chemie to už záleží jak jsou horkokrevní a jak dokážou jeden druhýho nabudit.

Saty (Bandy, 24. 02. 2010 14:06)

Všechno, co se odehrává v našem tělě je výsledkem chemických procesů. Hormony jsou taky chemické sloučeniny. To říká moje praktická část. Ta romantičtější způsobuje, že jsem,stejně jako vy, pln sentimentálních představ,snů a tužeb a nešlapu po kytkách. Taky nebiju děti, netýrám zvířátka a (to ne zrovna jako Vy) miluji ženy. Dokonce i tu svoji. Z toho je patrné, že jsem dost zaměstnán, abych tu praktickou část více upozadil a vytahoval ji jen, když to citově neutáhnu. Řeknu si, že je to jen chemie. Mně to pomáhá.

Saty (ratka, 23. 02. 2010 17:08)

pro me prece taky. Proto jsem opatrna se slovem laska. laska je slovo sprofanovane a leckdy se zalasku vydava kdeco. Proto podleme vznikal i tato posledni diskuse.
Pro me neni laskou cekani u telefonu. to je zavislost. aprave kus te chemie
ale vztah s partnerem laskou muze byt. tam podle me chemie uz nehraje. teda si myslim :o)) mozna.

pro Ratku a bandy (Saty, 23. 02. 2010 09:23)

Trochu jsem se tou chemií probírala. Připouštím že na tom nějaká ta pravda je, třeba když se dva prvky dostanou do blízkosti, tak to bouchne, jiné dva prvky jsou vůči sobě netečné. Radka si ty bouchací pamatuje dobře, jen je vyměnila časem za netečné, prostě užívá si klídek, protože si kravál užila a to jí stačí. U Bandyho myslím řetězová reakce stále pokračuje a to je dobře. Nechci aby tahle chemie ve mně utichla, nedovedu si to představit, zatím.
Ovlivňuje mě ve všem, v myšlení, v chování, v kontaktech s lidma a taky mi někdy něco dokáže pořádně zkomplikovat, ale to k tomu patří. Zatím je pro mě nepřijatelný nazývat lásku, city a vztahy nejen mezi mužem a ženou, ale všeobecně, chemií. Je to jako šlápnout botou na kytku.

Modrá.krajinka (Bandy, 21. 02. 2010 23:04)

 

Lotosový květ se mi taky jen líbí. Zlato mě nechává chladným. Ale dnes mi jedna, z mých oblíbených, řekla "zlati". A já jsem rozmontovanej jak budík.

Bandy (modrá.krajinka, 20. 02. 2010 19:54)

Bandy lotosový květ mě nechává chladnou....jooo kdyby byl modrý:-))))

jeste dodatek (ratka, 20. 02. 2010 17:45)

porad jsem presvedcena ze oblouzneni zamilovanosti ve smyslu posedlosti svym vyvolenym patri k zivotu. Ze je to krasne. A je treba to prozit. Ale ne furt opakovat a menit hrace. Protoze nakonec cloveku zustanou prazdne ruce. Kdyz se rozhodne pro jednoho partnera, tak by mel nastavit svoje vnimani zpusobem, ktery ho postupne privede do klidneho pristavu. Kde zakotvi.
Anebo se nevazat a pak si sve prozitky muze stridat. Ale i zde vimam divnou pachut. ZAvislost. Kdyz jsem se vcera divala na medailon o Karlu Svobodovi tak me napadlo, zda nebyl zavisly na chemii. Zda jeho dprese nepropukly pote, kdyz uz chemie nefugovala tak jako driv a on nemel nahradni "program". Vyhorel.
Asi je treba se pripravit vcas na to, ze vasnivosti bude posleze ubyvat a clovek se bude muset uspokojit predevsim sam se sebou :o)) a partera bude mit predevsim jako nejblizsiho pritele. I kdyz s nim bude spat. Ale bude pro nej vic pritelem a duvernikem nez vasnivym milencem. Pro me je zivot ktery ziju fajne. nechtela bych ho menit za jiny. I kdyz ty vasne neplanou.

Saty, Bandy (ratka, 20. 02. 2010 16:45)

zalezi o cem mluvime. prozivam spoustu zajimavych veci, ted s odstupem bych je nevymenila za tu nasladlou bolavoromatickou honicku jak je popisovana v komentu od Saty 10,25. Kdy clovek ceka na zavoneni jako na smilovani, jako pes s vyplazenym jazykem ocekavajici kus pamlsku. zavislak
Tak tohle ne, uz nechci.
Jestli nekdo rekne ze pali vsecky mosty pro kus vonaveho pamlsku tak na jedne strane chapu, ze je to uzasny pocit ale na druhe strane si rikam ze kdo jednou zazil tak uz ma ulozeno a nepotrebuje znovu.
Nekde cekat, skemrat, touzit.
Kdyz jsem si to pro sebe uzavrela tak me uz tyto prozitky nepotkavaji. nejsou
A spise ujizidim jak rika bandy na kvalitnim vyprazdneni :o))) proste se ty priority tak nejak prirozene utrepali zpusobem, ktery mi vyhovuje a nemam pocit stradani.
necekam na neci zavolani, spise jdu vpred tak jak chci, neohlizim se a netesknim. Porad prichazi neco noveho a zajimaveho.
Dnes jsem byla s muzem opet na bezkach, snih se propadal pod lyzemi a ja si uvedomila ze jsem porad mala holka, ze se nic nezmenilo. Ze jsem stejna. Ale uz mnou nezmita vasnivy nepokoj. Jsem furt stejne zvedava, otravna a hubata. Ale zije se mi krasne.
Tolik k ty chemii, jen at dela co ma. Dela to podle me spravne :o))

Dámám (Bandy, 19. 02. 2010 23:05)

Je mi smutno, že Vám to musím říct já.Jenže všechno, co probíhá v našem těle a mozku jsou chemické, či elektrochemické děje. Nic jiného tam opravdu nepracuje.Kruté je japonské přísloví, že každé vyprazdňování působí člověku rozkoš. Taková je realita.Zabalme si ji do hedvábí sentimentu, okořeňme trochou romantiky a ta chemie spolupracuje. Když Ti pohledný muž řekne , že mu připomínáš lotosový květ, nechá Tě to chladnou ? Myslíš, že když nahlédnu do zajímavého dekoltu, že nic necítím ? Ano. To jen některá z žláz v našem těle vypustila do oběhu hormon, který pociťujeme jako slast. Chemie. Ale krásná.

Saty (Bandy, 19. 02. 2010 22:54)

Přímo do černého.

pro Ratku (Saty, 19. 02. 2010 21:39)

Řekni mi Radko, když se ohlídneš a promítneš si svůj život zpátky se všemi těmi krásnými okamžiky, byl by tvůj život hezčí kdyby nebyly? Nebo na ně ráda vzpomeneš přesto že trvaly jen chvíli? Chemie je hnusný slovo, (už ve škole jsem ji neměla moc v lásce). To jako že se ve mně nějakej vápník, nebo hořčík zblázní? Hodonotíš očima, když se ti líbí nějaký obraz, je to chemie? Když se ti líbí nějaký člověk, je to chemie? Sice už jsem tohle párkrát slyšela, ale pro mě je to přímo antikoncepční slovo, brrr.

Saty (ratka, 19. 02. 2010 20:41)

jojo, taky jsem zazila :o)) i behem manzelstvi.

Jenze je zajimave, ze ted jiz nekolik dlouhych let (mozna 15?) ne. TAk nevim jestli nejsem vadna :o/ anebo spise tyhle pocity jiz nevyhledavam. ntouzim po nich. nevim proc.
MOzna proto, ze ackoliv byly vzdycky tak krasne, presto obluzujici a tak jak zacaly (najednou) presne tak rychle taky zmizely (najednou) a ja si uvedomila jejich pomijivost.
je mozne ze je to jen chemie.

pro Bandy (Saty, 18. 02. 2010 10:25)

Jo ty myslíš chvíle, kdy středobodem života se stává druhá osoba. Kdy je ti špatně od žaludku, když v domluvenou dobu nezvoní mobil, kdy začneš dobrovolně dělat věci který jsi předtím dělal jen z donucení, začne se ti líbit hudba, kterou jsi předtím nemohl ani slyšet a to jen proto, že se líbí miláčkovi? Myslíš chvíle, kdy srdce v blízkosti milované osoby začne pracovat na maximální výkon a tak nahlas, že to musí slyšet i sousedi za zdí a mozek je naprosto vygumovanej? Myslíš chvíle, kdy je člověk ochotný cokoliv dát a cokoliv přijmout a všechno je krásný? Pamatuju tato, ne jednou a doufám že ještě zase zažiju, ne jednou. Jestli mi i teďka řekneš že jsem mimo a tohle není áska jako o život, tak jsem asi divná.:-DDD

Pro Satanku (Bandy, 18. 02. 2010 00:19)

Holka moje milovaná. Já Ti to nebudu furt opakovat. Taky tady nebudu věčně. Tak si,prosím, zapamatuj. "Jestli nejde o život, není to láska". Zamilovanost,to ještě není láska. Sex není láska, je jenom jejim průvodním jevem. Láska je těch pár krásných týdnů. kdy se pocitu, že jde o život nemůžeš zbavit. Pamatuješ ?

Richard (Bandy, 31. 10. 2009 21:45)

 

...aby tepny, které do houbovité struktury ústí, dostaly příslušný signál z centra erekce. Tento proces je automatickým reflexem a opravdu jde ovlivnit vůlí.
To jsou Tvá slova. Tak jak to je. Je to automatický reflex nebo jde ovlivnit vůlí? Obojí zároveň nelze.
Nikdy se mi nepovedlo zastavit vůlí erekci, když se dostavila. Nikdy se mi vědomě nepovedlo dát příkaz "stůj", když tělo nesouhlasilo.
SAmozřejmě, že penis není sval, jen s trochou fantazie jde najít srovnání v tom smyslu, že čím častěji je používán, tím je zdatnější. Samozřejmě jen po fyziologickou hranici.
Na semináři na medicíně se asistent zeptal studentky:"Jak by jste slečno postupovala při amputaci penisu ?". Slečna odpověděla:"Odstranim kůži, pak pilkou přeříznu kost a...". Asistent ji zastavil se slovy:"Vy musíte být šťastná žena.Pozdravte partnera."

Richardovi (Saty, 31. 10. 2009 21:02)

To je překvapení, zdravím tě Richarde. Myslela jsem si, že jsi na nás docela
zanevřel a docela mě potěšilo, že i když nepíšeš, chodíš alespoň číst.
Jak sis všimnul, moc jsem k tomuhle tématu nemluvila, protože jsem to tak
do hloubky nestudovala, jelikož je to mužská záležitost. Mne spíš zajímají
ženské starosti...jaké podněty nejlépe a nejrychleji zaberou na funkci.:-DD
Trochu odlehčení neškodí. Dík za vysvětlení. Měj se a pozdrav ode mne Hanku.

pro čaroděje (Saty, 31. 10. 2009 21:02)

Ahojky čaroději, opravdu jsi tu dlouho nebyl, ale věděla jsem, že se za čas
zase objevíš a potěšíš nás slovíčkama, jako pokaždé. Nenaříkej že tě ženy
nemilujou, naopak, všechny jak tu jsme, tě máme moc rády a taky tě rády čtem.
Jen se nám tak dloho nikde netoulej.

Všem, které to zajímá... (Richard, 31. 10. 2009 15:31)

Dlouho jsem se tu neobjevil, což považuji svým způsobem za kvalitní rozhodnutí. Přesto já i syn a jeho žena občas "zavítáme", abychom se pokochali krásou zdejších myšlenek. Zaujali mne příspěvky stran erekce. Můj bývalý oponent opět "nezklamal".
Jakožto klinický psycholog ve výslužbě bych si dovolil připojit několik poznámek:

Pravdu má jednoznačně Radka. Rada Bandyho, že stačí si nalistovat v anatomii nebo potřebné vygůglit, je sice po formální stránce správná, ale je zapotřebí tomu přečtenému taky porozumět. To především.
Tedy k věci: Penis není sval. Je to orgán tvořený kavernózními a spongiózními tělísky, které se nalévají při vzrušení krví. Aby se toto stalo, je nezbytné, aby tepny, které do houbovité struktury ústí, dostaly příslušný signál z centra erekce. Tento proces je automatickým reflexem a opravdu jde ovlivnit vůlí Za to je odpovědná oblast tzv. mezimozku. Reflexy samotné pak jsou řízeny míchou, a to její oblastí v kříži. Tomuto "křížovému" centru muži vděčí za to, kdy vůbec erekce nastane.
Mějte se tu hezky.

Carodeji (ratka, 30. 10. 2009 15:04)

je prijemne te zde potkat. mas podle mepravdu v tom, ze kdyz muze ci zena posuzuji toho druheho jako uzitny predmet dle vzhledu, uzitecnosti a prospesnosti tak je to spatne.

návraty (čaroděj, 30. 10. 2009 11:11)


Ahojte vám všem,
moc se omlouvám ale v mém životě došlo mnoha změnám i těm moc nepříjemným.
Život přichází a odchází,nikdo nedokáže říci zda zítra něco napíše či poví,toto je i můj případ ale zatím mám čas ,odpustte toto stežování.
Četl jsem zde nemnoho povídán o věcech a lidech,také o kráse a povaze,nevím ale mi čarodějové jsme noční tvorové a když začne pomalu noc tak vy lidé záříte a je to velká krása ta vaše záře.
Tak jako hodnotíte krásu ženy vy muži tak hodnotí vás ženy muže,jaké máte přednosti či kvality a také si říkají kolik asi utáhnete když vás zapřahnou do káry.
Vám lidičkové miloučtí doporučuji toto,pohledte jeden na druhého tak jako hledíte sami na sebe,nedívejte se na člověka jako objekt ale jako soubor všeho dohromady,asi kecám ale nevadí brouka nasadím.
Víte poznal jsem za svůj život mnoho žen a dospěl jsem do stadia že krása ženy je uvnitř její duše,sami to říkáte,zezadu krása zepředu opak,také se říká,krásná prsa ,útlý pas,zakulacené boky ,alabastrové nohy rovné a krásné že šílíš,hrdlo souměrné ústa a rty dokonalé,nos nádherný,oči a obočí fantazie,čelo lze nazvat bránou vstu ,ale uvnitř za vstupem vás nikdo nevítá a nikdo ruku nepodá.
Okolo vás tam je chlad,nicota a prázdnota,až po dlouhé době najdete něco co vás zaujme ale to už je pozdě velmi pozdě,protože je to už to samé co jsem na počátku řekl............................
Miluji vás ženy,ale vy nemilujete mne,jsem to čemu se povídá závan větru okolo vaších uší proudící.
Moc vám jsem vděčen že jsem se zde mohl rozepsat.
Nic není takového aby nemohlo být jiné.
Váš čaroděj

Jak jsem sháněl víno (Bandy, 24. 10. 2009 08:42)

Po fiasku v Sobrancích jsme zůstali stát před problémy. Kde se dostat k dobrému vínu a kde budeme spát. Stan sice v kufru vozíme, ale ten nebyl v plánu. Tak tradá, zpět do Vinného. Zaklepali na dveře pána, co nám prodal to první a... nic. Jen přes ulici stála paní a sdělila nám, že nejsou doma a zeptala se co potřebujeme. A my, že víno. "Jááj, to poďte ďalej. Ja mám tiež víno." A otevřela vrata. Zavedla nás na zahradu. Sklípek tam byl, ale nesedělo se tam. Tam bylo jen víno. Jenže vedle něj stála pergola obrostlá hrozny co zrovna zrály. A nebýt těch zatracených vos, cítil bych se jako v ráji. Víno vynikající, paní se ukázala být výbornou společnicí a tak jsme si povídali. No a pak byl čas k odchodu a paní ať nespěcháme a my že musíme, že ještě nemáme ubytování a najednou jsem měl pocit, že se stal zázrak. "Nič nehľadajte. Kúsok odtiaľ mám chatu. Je celá voľná, prenajmem vám ju ". A najednou bylo po starostech. My měli ještě scuka s neteří a jejím klukem. One jela z Milána a on byl na Bierfestu v Německu. A nakonec jsme se sešli na překrásné chatě u Šíravy. Stála na konci vinohradu a z okna byla vidět panorama slovenského moře.

Mimiane (Bandy, 17. 10. 2009 17:11)

Si piš. Napíšu o tom

Bandy (mimiane, 15. 10. 2009 17:19)

Na svou oslavu narozenin budeš mít určitě nádherné vzpomínky. Perfektní překvapení už ve vlaku,pohádková návštěva v lůně přírody u své neteře,trocha zklamání
v Sobrancích. To ale přece není ještě všecko? Že ne?
A to skvělé vínko....sehnals?

555 (Bandy, 14. 10. 2009 19:29)

Ta je napsaná níže

Bandy (555, 14. 10. 2009 15:19)

Zajímala by mě tvá ne-ustálá odpověď.:D

555 (Bandy, 14. 10. 2009 00:35)

Jsem velmi vzdálen tomu, čemu se říká bručoun. Já odcházel s úsměvem. Jen jsem doufal, že někdo u východu se zeptá jak jsem se bavil."No, popravdě nic moc". Takovou jsem kměl připravenou odpověď. Dotaz se nekonal. Naštěstí. Nevím, jestli bych to ustál.

Monice (Bandy, 14. 10. 2009 00:18)

To já ,holka, dobře vím. Jen nechci, aby se mi do toho pletli hajzlíci. To je původní text. Až potom jsem pochopil, že nemluvíš o Sobrancích, ale o Marianě. Kuří a kozí královně. A ještě mi došlo, že vy dvě až se neznáte, k sobě máte zřejmě hodně blízko.

pro Bandyho (555, 13. 10. 2009 22:35)

 

beru jako dobrodružství. Vidím svého staršího bráchu jak se vzteká. Je to děsný bručoun.

Bandymu (Monika, 12. 10. 2009 23:33)

:-) proč, Bandy? Protože život není jen o těle, ale i o duši........mrk:-D...fandím jí....:-)

Pro 555 a nejen pro ni (Bandy, 12. 10. 2009 23:28)

No to byl, kurva, nářez. Po několika dotazech ve městě jsme dospěli na místo, kde se měla konat oslava vinobraní. Byl tam lunapark. Romové tam určitě nebyli menšinovým etnikem. Víno neprodával nikdo. Bylo půl páté a všichni balili. Nabízeli zbytky podezřelého burčáku a za klobásku chtěli 8 eur. Nedal jsem si. Ani za velice lákavě vypadající kotletku mi nepřipadalo 8 eur a 6 centů motivující.Tak jsem chtěl alespoň perníkové srdce. Hovno tak. Nebylo. Nesnáším Sobrance.

555 (Bandy, 12. 10. 2009 23:16)

Jeli jsme se sestrou na východní Slovensko něco poúřadovat a pak tokajská oblast je pokud jde o víno značkou kvality. A protože jezdíme na jižní Moravu, využili jsme příležitosti, že je možnost porovnat.A tak jsme se vydali do pátrání. První cíl byla obec Vinné. Kde taky jinde hledat víno. Zabouchal jsem na první vrata a "Poďte ochutnať". Šli jsme. Víno výborné, jen ne skvělé, ale o tom jsem nehovořil. Já se ptal, kde ještě jinde víno prodávají."Máte šťastie , v Sobranciach je vinobranie". Tak jsme tam jeli.

pro Bandyho (555, 12. 10. 2009 22:43)

to je krásný...to jsem prostě napsat musela.

Pokračování (Bandy, 09. 10. 2009 10:44)

Slepice se na východním Slovensku říká "kura".Bylo půl páté a moje neteř se rozhodla, že už je večer, v lese se stmívá brzy a že je potřebné kury zavřít. bVyšla před dveře a nijak hlasitě zavolala:"Kury,kury !". A já si opět připadal jak v pohádce. Ze všech stran se sbíhaly slepice. Některé vybíhaly i z lesa. Všechno v takovém spěchu, že si málem polámaly nohy.Tak asi 4O slepic.Shromáždily se kolem Popelky a ta je zavedla do kurníku, pochodovaly za ni jak vojáci, zavřela je a vyšla znovu před dům."Kozy, kozy", zavolala. Z lesa a z okolitého křoví vybíhaly kozy. 15 koz i s kozlem. A opět odpochodovaly do chlíva. Nevidět to vlastníma očima, neuvěřil bych. Až teď jsem si uvědomil, že nikde není žádný plot, žádná ohrada. Ta zvířena si pochoduje kam chce, courá po lese a večer se vrácí. Nikdy se prý žádná slepice ani koza neztratila. Slípky se dokonce vrací do kurníku snést vejce. To je svoboda. Žádná omezení, klid od lidí. Nemají tam dokonce ani elektrický proud. Jen si chodí občas do města nabít mobil a baterky k notebooku.
A já stále nevycházím z údivu, proč ta mladá žena, stvořena žít ve světlech ramp si našla místo v takovém ústraní. A děti si prý pořídí, až si zavedou elektřinu.

Já poslechl (Bandy, 07. 10. 2009 22:13)

Velmi správně mě dcera odkázala z fóra sem. To moje povídání je přece jen přesfórové co do objemu. Ale k věci. Mám nesmírně půvabnou neteř. Obličej jako Kim Basinger, když ji bylo 24. Modelingu se věnuje jen sporadicky, ale to jen proto, že dost nevyrostla. Metr sedmdesát nemá a agentury to chtějí. Ale když je potřeba obličej na první stránku časopisu,nebo úsměv do videoklipu jdou za ni. Dobře. Jel jsem ji navštívit. A to jsem zíral. V hlubokém lese v údolí Hornádu si koupili za jednu slovenskou korunu polorozpadlou chatku. Jede se k ni tři kiláky lesní cestou a pak ještě 200 metrů téměř nesjízdným úvozem. Přijeli jsme tam. Velká louka uprostřed lesa, na ni chaloupka malinká a před chaloupkou to překrásné děvče. Uvítali jsme se a ona nás provázela do svého domečku. Šokující scéna. Já se viděl jak v pohádce o Popelce. Ona se ohnula, zvedla ze země slepici, pohladila ji, a odložila nám ji z cesty. Před domem na trávě ležela srnka. Ona ji překročila a jako by nic pokračovala. Já nevím, jestli jste přišli do styku se slepicemi.Já když se skloním ke slepici, vždy s hlasitým kdákáním prchá. A před ni ne. Ona je prý vychovala z vajíček a od kuřátek je brala do ruky a tak si slípky zvykly. Ale to není konec. Napíšu příště

Bandy (ratka, 04. 10. 2009 08:30)

to jsem prece udelala :o)) Jinak bych nepsala to co jsem napsala. nejsem odbornik. V tomhle s drzim jen toho co dobornici napisi.

ratka (Bandy, 03. 10. 2009 23:38)

Není nezbytné být neurologem. Stačí nalistovat v učebnici anatomie kapitolu "Centrální nervový systém". Nebo si stejné heslo vygooglit.

Bandy (ratka, 21. 09. 2009 18:43)

an jeden z nas neni neurolog. nechme to na odborniky.

rataka (Bandy, 21. 09. 2009 15:18)

Mícha v těle nic neřídí. Pžedstav si mozek jako elektrárnu. Mícha je pak ten hlavní kabel, který všechny pokyny z mozku rozvádí dál. Je jako kmen stromu a jeho větvičky rozesílají pokyny do všech orgánů. Když se mícha poruší všechny větvičky co jsou od poškození dál od mozku uvadnou. Orgány, kterých se to týká ochrnou. ochrnou.

Petre (ratka, 14. 09. 2009 09:39)

zatim :o)) ale neni vsem dnum konec :o) a tak chci byti poucena

Ratko, (pevasa, 11. 09. 2009 16:11)

je vidět, že máš (zatím) ty nejlepší zkušenosti a vše poslouchá na slovo....:-DD

BAndy (ratka, 11. 09. 2009 08:45)

neco v tele ridi i micha :o)) takove ty zizali procesy. treba ehm... :o) nereknu :o)))

heled BAndy (ratka, 10. 09. 2009 23:19)

to co rikas jsem nikdy nezpochybnila. akorat jsem rekla ze nekdy staci fyzicka stimulace aby se postavil, treba rano. vim ze kluci se budi s tvrdym :o) a o tom jsem mluvila. finito.
fyzicka stimulace nemusi zpusobit erekci. za urcitych podminek muze.
ja nejsem chlap :o)) tak si to nemuzu odzkouset na sobe. jen na druhych.

ratka (Bandy, 10. 09. 2009 21:00)

Jednou pro vždy si zapamatuj, že vše v lidském těle řídí mozek. I erekci. Není nezbytně nutná fyzická stimulace. Víš, penis je to nejlehčí na světě. Zvedne ho i myšlenka. V pozdějším věku je to nejtěžší věc na světě. Bez viagry ho nezvedne nic.
A víš, že kluci vstávají ráno vždy s tvrdým ? Ale stačí se vyčůrat a je po parádě. Takže fyzická stimulace může způsobit erekci, ale nemusí. Někdy ji dokonce zastaví. Například dobře mířený kopanec dělá divy.

Petre (ratka, 07. 09. 2009 19:38)

hehehe :o)))

Fuj, (pevasa, 07. 09. 2009 19:01)

to jsem si oddychl. Už jsem chystal výmluvu, že mám prasečí chřipku.... :-DD

Petre (ratka, 07. 09. 2009 07:45)

nemusim nikam jezdit :o)) ja mam praxe azaz. jen jsem to chtela teoreticky podchytit.

Studentko, (pevasa, 07. 09. 2009 06:29)

až budeš mít nastudováno, přijeď na praxi.. :-DD

teda chlapi :o)) (ratka, 06. 09. 2009 17:23)

vy po mne budte chtit abych nakonec zacala studovat problematiku muzske erekce. pro zacatek jsem nasla

Vliv na erekci má mozek i mícha. Když selhávají nervová spojení, co vedou od mozku (většinou u starších mužů), malý nervový okruh k míše funguje stále. Je třeba fyzické stimulace hlavně citlivého žaludu a erekce se při troše trpělivosti dostaví.

A dale:
K reflexní erekci dochází při mechanickém dráždění penisu. Nervové vzruchy z pohlavního údu jdou cestou nervových drah n. pudendus do sakrálního míšního centra erekce S2 – S4. Eferentní částí reflexního oblouku jsou parasympatická vlákna a kavernózní nervy vedoucí impuls do topořivých těles
Pricemz vubec netvrdim ze to enni mozek, ktery dava impulzy. Ale nemusi to byt pouze mozek :o)) Muze se stat ze to funguje i bez mozku.
Si teda myslim :o)) ale muzu klidne studovat dal

Kočky, (pevasa, 06. 09. 2009 13:14)

 

nestavte se do role všemohoucích. Ani Vy nedokážete zázraky. Jak říká Bandy, je to o něčem jiném... :-DD

Saty (Bandy, 05. 09. 2009 23:46)

Ještě dodatek. Protže lidé disponují druhou signální soustavou, mají schopnost reflexní touhy nebo potřeby ovládat. Ne však vždy ochotu tak činit. Důsledky jsou nabíledni.

Saty (Bandy, 05. 09. 2009 23:41)

A Ty jsi taky případ. Řekneš reflexní. A pamatuješ si, kde reflexy vznikají ? I u nevyčůraného chlapa je to v mozku. Jsou reflexy podmíněné a nepodmíněné. I šimpanz má ranní erekci. Jen většina lidí (mužů, u žen mi erekce připadá atypická)) se jde napřed vyčůrat a pak uváží, co dál.Tak navrhuji domluvu. Smiřme se s tím, že bez mozku nám netepne srdce, nenadechneme se ani nepohneme svalem. Mozek je šéf. Tvůj mozek, můj mozek i mozek šimpanze.

ratka (Bandy, 05. 09. 2009 23:26)

Teď jsi případ na zabití. Přežiješ jen díky tomu, že Tě mám rád. Vysvětli mi, prosím, čím dáš příkaz mozku.Já si mohu hubu vymluvit, abych lidi přesvědčil, že příkazy dává jen mozek. Ten vyhodnotí soubor informací od smyslů, prohrne ho sítem zkušeností a filtrem pudu sebezáchovy. Pak doporučí další chování. To vše bez ohledu na disfunkci končetin. Erekci nelze ovládat vůlí. Dostaví se , nebo ne. Jsou metody jak změnit tok informací do mozku tak, aby vydal kýžený příkaz. Manuální nebo orální stimulace, například, zcela pozmění, nebo může pozměnit vstupní informace, které mozek přes smysly vnímá.

pro Ratku a Pevasu (Saty, 05. 09. 2009 22:09)

Já se picnu, kam jste se to dostali?:-DDD Teda pobavila jsem se a na mezilidský vztahy to patří zcela jistě. Já se přidám a jsem na straně Radky, protože mozek do sexu nepletu. Je to reflex záležitost na sto pro. Za prvý, kdyby u toho mozek fungoval, nikdy by člověk neudělal tolik nepředloženejch věcí a za druhý...když ráno muž vstává, tak mozek mu ještě jaksi nefunguje, ale to dole jaksi nezávisle jo.:-DD

No Ratkoooo, (pevasa, 04. 09. 2009 14:16)

jak jsme se to učili? Polechtáme nervové zakončení, nerv předá informaci mozku pomocí..., mozek řekne : mám migrénu, a pošle dolů signál, že čas je jít spát... a nic se neděje, kdybys to zakončení dráždila den, dva. Ale pokud je sobota, někdy i středa, to je jiná...povinnost je povinnost.

to jsem si taky myslela (ratka, 04. 09. 2009 07:37)

nez jsem slysela nekolik zajmavych pripadu (a to z prvni ruky) jak to delaji treba ochrnuti lide. Aniz by dali prikaz z mozku, funguje to reflexne.

A to nejen u ochrnutych. I u normalnich. Ze jsou to mechanicke reflexy. Ale ja nejsem muz. Akorat jsem zvedava. A taky jsem se divila jak muze mit od krku ochrnuty spat se zenou a mit dve deti. Ale hosi, vy to musite vedet lip :o)) Zda by to s Vami nehlo kdyby VAm nejaka jemna zenska rucicka udelala reflexni masaz

ratka (Bandy, 03. 09. 2009 21:24)

Penis nechce. Nemá čím. Je to jen sval a poslouchá příkazy. Chce vždy jen mozek i když to někdy vypadá, že by to mohlo být srdce.

ahoj carodeji (ratka, 01. 09. 2009 19:14)

zebychom se jiz nekdy potkali? prekvapilo me ze mas tak mladou maminku (mladsi nez moje maminka) a uz jsi dedecek. To teda mam zpozdeni :o)

Ahoj vám všem (čaroděj, 01. 09. 2009 15:09)


Opět se vracím a jsem moc rád mezi vámi,máte velice zajímavé téma a pokud i já mohu?
Pochopil jsem z toho všeho že lidé se vůbec nemění,je to jako když jsem byl mlád a silen,také jsem často fixloval aby doma klidu bylo,maminka pracovala až do večera a co mi kluci na vesnici,samá lumpárna vyváděli jako utržení ze řetězu,naštestí moji kluci vyváděli ale o tom jsem nic nevěděl až postupem tohoto času se něco dovídám a to náhodou.
Tatka pracoval na směny a dlouhé a tak se doma tak mnoho času nevyskytoval ale byl moc hodnej,uměl mnoho vysvětlit a naučit,naučil moje děti mnoha praktickým věcem které jsem moc neuměl.
Také jsem dostal výprask a pohlavek ale vždy jsem věděl za co,oba rodiče jsem měl rád maminku dosud a to je jí už 84 let,pořád čipera.
Radka říká ke stáří pochopíš co jsi v mládí nikdy nechtěl chápat,chci být jiný nežli ostatní,ale důvod.
Asi vše ,Bandymu se obdivuji jak dokáže přesně vše formulovat a já se to učím takovou dobu a nic.
Radko jsi bezva žába,až se jednou potkáme tak budeme mít co povídat,naše cesta se tam vzadu protíná,pozorně se dívej.

Petre (ratka, 31. 08. 2009 08:31)

tak to by problem nemel byt (teoreticky) mozek zustane vypnuty a nezucastni se :o)))

A pokud maly pritel nechce tak mozek taky nema co na pracu. Ja vim ze to vidim moc jednoduse, ale moje zkusenosti jsou proste jen jednoduche :o)) (zatim)

Ratko, (pevasa, 31. 08. 2009 04:30)

to je právě to o čem jsem mluvil. On by chtěl, ale mozek je línej... :-))

Bandy (ratka, 30. 08. 2009 16:47)

to souhlasim. Ale co kdyz chteni svalu nedoputuje az do mozku? /popr. penis chce a mozek ne?/

Oddémonizovat. (Bandy, 30. 08. 2009 10:05)

Není samostatných jednotek. Jako dívky personifikují svá ňadra tak muži svůj penis. Prostě něco čouhá. Ale penis je sval jako každý jiný. Startuje na popud mozku, který vyšle někam signál k produkci hormonů. A mozek je integrován. Nikde nevyčuhuje, ale může za všechno. Ne v srdci, ale v mozku se rodí city, v mozku se rodí touha. A někdy to člověk umí ovlivnit. Teda když chce.

Kočky, (pevasa, 29. 08. 2009 11:38)

takže jestli je to samostatná jednotka, nepatří to do mezilidských vztahů, ale meziorgánových a budeme muset mou neteřinku požádat o zavedení nového tématu :-)))
Jinak jsem pro dohodu. Dávejte návrhy.... :-DD

Ratce (Monika, 28. 08. 2009 22:15)

 

:-D a taky není nad to se vzájemně dohodnout.....:-D

Moni (ratka, 28. 08. 2009 21:20)

nebo zda ten mensi ukeca toho vetsiho :o))

P.S. (Monika, 28. 08. 2009 14:16)

Teď jsem na to kápla. Ono záleží a vše rozsekne to, zda-li má svoje JÁ.
No, jdu raději něco dělat..:-)))

xxx (Monika, 28. 08. 2009 13:29)

Nó, když má svou hlavu a tudíž teda logicky mozek:-D, tak to musí bejt samostatná jednotka. I bez baterek.A ostatně, řešíme mezilidské vztahy.....:-D:-D:-D

Petre (ratka, 28. 08. 2009 11:58)

tak kurna jak to je? je to samostatna jednotka nebo neni :o))kdo premlouva koho

To bude (pevasa, 28. 08. 2009 11:19)

omyl, ne? To snad jen v případě toho na baterky :-))

vsak zenska (ratka, 28. 08. 2009 10:43)

taky jedna se samostatnou jednotkou :o))

pro Pevasa (Monika, 28. 08. 2009 08:42)

.........něco jako samostatná jednotka, že jo? :-D

Ratko, (pevasa, 28. 08. 2009 08:26)

nepsal jsem když nechcem, ale nechce.. To pak toho chlapa neznásilníš. Jinak my jsme křehká nádoba a většinou ho přemluvíme aby chtěl....

nekde jsem (ratka, 27. 08. 2009 21:49)

cetla ze i kdyz nechce tak mu to nepomuze. Ze lze i muze znasilnit :o)) pokud se vi jak na to :o)

Vy Holky, (pevasa, 27. 08. 2009 21:21)

máte výhodu, že můžete i když nechcete....To my , když nechce..... :-DD

petre (ratka, 27. 08. 2009 13:52)

no ja si to prave mysim taky. Krome toho by mi nekde bloumal buhvikde. At si to hezky odbyde doma :o)) Je spokojeny a nelonda

Ratko, (pevasa, 27. 08. 2009 12:42)

když baba nechce s manželem spát je důvod k odchodu a hledání jiné. Je to totiž útok na manželův život... Kadlík bez využití směřuje k rakovině prostaty a chlapi na ruční práce moc nejsou :-DD

dnes (ratka, 27. 08. 2009 09:43)

je situace o nec slozitejsi tim, ze domu nosi penize oba. a oba jsou unaveni po praci stejne. a oba si chteji odpocinout. o to je pak vzajemna vstricnost tezsi. kdyz oba touzi po peci toho druheho stejne.

povazuju (ratka, 27. 08. 2009 09:06)

ustupek ze "zivotnich zasad" za gesto lasky a vstricnosti.
Takze pokud mam neco co neudelam NIKDY tak jako gesto to ve vztahu na kterem mi zalezi vyjimecne udelam. Treba kdyby zena lezela na luzku tak byt muzem tak bych vysala. Muj muz umyl okna kdyz jsembyla vysoce tehotna. Dodnes si to pamatuju jako gesto. A ja se svym muzem spim i kdyz treba zrovna nemam naladu a chci mit pokoj. Je to taky gesto. Ustoupit ze svych zasad kvuli tomu druhemu. Byt vstricny.

Bandy (ratka, 27. 08. 2009 09:03)

to je hezke. moji zname takhle nastavajici dal seznam jidel ktere neji a nikdy jist nebude :o)) bohuzel se rozvedli po 25 letech manzelstvi. (pry s nim jiz nechtela spat) nasel si jinou zenu.

ratka (Bandy, 26. 08. 2009 22:41)

Tak u náe to bylo jen podobně. Tatínek byl te, kdo nosil peníze a byl za to obskakován. Brali jsme to jako samozřejmost, že neluxuje, nemyje okna a neloupe brambory. Nemusel po sobě ani uklízet talíř. Nebyl ovšem destruktivní. Vždy poděkoval nebo dal najevo, že je rád , že tyto věci za něj udělá nikdo jiný. Dobrý, ale já to bral jako , že mu poskytujeme něco, co nám sice nevadí, ale nemá na to tak jednoznačně právo. Prostě jsem chtěl být jiný. A tak jsem vždy před svatbou sdělil své nastávající, že nikdy nebudu mýt okna a prát záclony. Vysavač vezmu do ruky jen v sebeobraně. Do všeho ostatního jdu,lásko, s tebou. A funguje to. Kvůli tomu, co kdo doma udělá nedošlo v mých rodinách za skoro 40 let nikdy ke sporu.Z toho soudím, že jsem zvolil správnou cestu.

Vsak jo Petre i Bandy (ratka, 19. 08. 2009 08:04)

 

Uznavam ze mate pravdu v tomhle a ze ja jsem se mylila. Jiz jako dite, pak jako divka i jako mlada zena. Protoze jsem tak byla vychovana. Jenze zivot je dlouhy a clovek se diva takze ano hosi, nemate to vubec lehke. A diskriminovani jste taky :o))

To co pise Bandy o zachazeni s dcerami plne podepisuji. Neni tam nic o zakazovani, nic o narceni ze znasilneni, nic o pokrytectvi a pokrivenych vztazich. nic o nadrazovani rodicu a moralizovani. nic o kontrole a narizovni. A takhle to citim ja. kez bych mela takoveho otce taky. urcite bych vstupovala do zivota lepe pripravena.

Poznámka (pevasa, 19. 08. 2009 07:59)

Plně souhlasím s Bandym. Přesně řečeno :-)))
Ratko, rovnoprávnost je rovnost před právem a tady byl muž už celé 20. století diskriminovám. :-DD

bandy (ratka, 19. 08. 2009 07:32)

to je dobre :o)) vidis, ja vyrustala v rodine kde tatinek prakticky mohl cokoliv a maminka se musela prizpusobit. Tak nejak to meli zarizene.
i kdyz maminka nekdy chtela neco jineho tak to neslo a kdyz to nahodou presto udelala tak to tatinek znicil. Rozbil. Mamincinu sbirku mineralu s popiskama sesypal do pytle protoze mu doma zavazela. On se clovek casem pres to povznese (prece nejsem malicherna) ale ta pachut nerovnosti zustala ve me dlouho. Teprve nechapavy pristup manzela ktery byl za rovnopravnost me definitivne srovnal. Diky nekonecne mu za to.

ratka (Bandy, 18. 08. 2009 22:53)

A pokračuji tím, o co má muž větší volnost než žena. Předpokládám, že hovoříš o lidech v manželském svazku.Pak mi nezbývá, než se domnívat,že Tvé zkušenosti jsou z minulého století. Já nikdy nešel do svých hooby, když ta moje potřebovala pomoci. A recipročně. Kde je problém ? Žiju s tou, kterou miluji a jí to má zhoršit život ? Žije se mnou ta, co mne miluje. A ona chce, aby se mně žilo hůř ? My dva jsme se dohodli, že spolu starosti, spolu radosti. Pak dohoda, že ty domácnost a já peníze , je naprosto ok. Bez ohledu na pohlaví. Nebo oba trochu peníze, pak, ale oba trochu domácnost. Jeden zádrhel tu je. Já neumím rodit a kojení mi taky moc nejde. Ale zas to jde pořešit. Já vycházím z teorie, že za potíže v manželství mohou vždy dva. Manželka a tchýně. Protože tchýně je vždy starý vousatý chlap.

ratka (Bandy, 18. 08. 2009 22:37)

Napřed začnu tím, že zvážím, jestli dívka v patnácti je ženou. Oba máme na mysli dospělou ženu. Ano, má všechny její znaky. Nemyslím, že to stačí. Být člověkem nestačí mít znaky. Nesouhlas s rodiči je přirozený projev puberty.Klasický střet mezi rozletem a zkušeností. Já se tedy s mými dětmi v pubertě nikdy nepřel. Vždy jsem jim dal za pravdu. Pak jsem jim popsal chyby, co napáchali. S úsměvem i objetím kolem ramen. Někdy to pomohlo. Děti si nabijí s radostí hubu o to, o co jsem si ji nabil já. A nemá cenu je varovat.

Saty, Petre (ratka, 18. 08. 2009 09:55)

Pohodovi rodice je to nejlepsi co muzou deti zazit. Tam se nemusi bat a vyvijeji se prirozene.

Ratce (Saty, 18. 08. 2009 09:18)

To co jsi napsala o svém tatínkovi, to se mi ani trochu nelíbilo. Myslím jako že se mi nelíbilo jeho chování. Asi bych v tomhle případě taky dost rebelovala. Naši byli pohodovej pár, ale přece jen jsem vypozorovala, že mamka měla vždycky o trochu víc zodpovědnější přístup k životu, k manželství i k nám než táta. On byl takovej uvolněnější a byl ochotnej se usmívat u problému, u kterýho se mamka hroutila. Jeho bylo: "však ono se to nějak vyvrbí" a měl pravdu, vždycky to co vypadalo jako problém nějak vyšumělo. Proto já nikdy neměla z mužskejch strach, nic mě neomezovalo v komunikaci s nima a přesto jsem jednu dobu ulítávala a jak už jsem psala párkrát jsem chytla facku. I když byla doma pohoda, tak jsem začala bejt na tu pohodu alergická a začala jsem provokovat oblečením i chováním. Prostě tím, o čem jsem věděla, že je nadzvedne. Dneska lítaj holky v Emu a žiletkách, taky to znám. Naštěstí jsem brzo došla k závěru jak jsem blbá a že tím ubližuju nejen jim, ale nejvíc sobě a tak jsem si překopala v hlavě hodnoty a vrátila se do normálu. Tím si asi musí projít každej, někdo v pubertě, někdo třeba pozdějc.

Ratko, (pevasa, 17. 08. 2009 17:29)

napsala jsi to moc hezky a srozumitelně. S těmi koníčky je to u zodpovědných chlapů stejné jako u žen.Já se k nim vrátil až po 60 a teprve teď si je užívám. Tvá maminka asi neměla ty nejlepší zkušenosti s muži, spíše to bývalo s jedním mužem.Teď máte každá ( my též) více zážitků a lze porovnávat. Já třeba Babču trefil na podruhé a nevyměnil bych jí za nic. Ona mne asi za pytlík tvrdejch bombonů :-))) Dnes jsem se na podobné téma bavil s asi 30 letou ženou v zahradnictví v Sedlčanech. Nikdy jsme se předtím neviděli, ale hezky jsme pokecali. Vyprávěla o kamarádkách, které se po první hádce na nesmyslné téma rozvedly a teď zjišťují co je život a že vlastně ten původní manžel nebyl tak špatný. To je ale život. Pokud chce někdo jít cestou pokusů a omylů, také to jde. Ale s rozumem a tolerancí je to lehčí. Držím Ti palce, aby byl teď Tvůj život už jen růžová zahrada (bez plotu)...:-DD

kdyby me ted (ratka, 17. 08. 2009 16:10)

muz (ale i deti) chtel omezovat tak se nenecham. Ale kdysi se mi zdalo ze divky proste omezovany jsou a kluci to maji svobodnejsi.Moje maminka rikala ze to tak proste je zarizene. Ze muzi maji vic volnosti protoze zeny jsou odpovednejsi. A zena se stara o rodinu (odpovida za zivoty vsech clenu rodiny) zatimco si muz muze delat co chce. Treba kutit na dome nebo na motorce. jde za svymi konicky. ja sve konicky delala az kdyz bylo vse udelano (vyprano, uvareno, uklizeno,decka nachystane) a to jeste byla doma spousta reci kamze to zase jdu :o)) musela jsem vysvetlovat. Ted uz nevysvetluju. Proste si jdu za svymi konicky. Ale cesta k tomuto stavu je hrozne dlouha a tezka. K pochopeni ze nejsem otrok. Ze jsem svobodna bytost. Je to strasne dlouha cesta. je to vnitrni prerod. Otaceni meho podvedomi naruby.

co je normalita (ratka, 17. 08. 2009 15:54)

muj muz rika, ze me obdivuje ze jsem za vsech tech okolnosti si dokazala udrzet zdravy rozum. Ze on by s jekotem utekl z naseho domu po jednom dnu :o))) ZE jsme silena rodina :o)) Ono je to svym zpusobem velice poucne a zivot zocelujici. Vyrustat v rodine ucitelu. Bud to clovek znici nebo pak prezije uplne vsecko :o)

Petre (ratka, 17. 08. 2009 15:48)

ja odhaluji vetsinou uprimne sve pohnutky a pocity aniz bych je posuzovala. A proto se k nim nestavim jako k dobrym nebo spatnym. Proste jen ze jsou. A kdyz je odkryju tak pak je nemuzu jen tak lehce premaznout na ruzovo. Jakoze je vsechno supr skvele. Protoze to podstatne se odehrava v tech nejhlubsich vrstvach a odtud si vytahuju sve mrtvoly a ucim se s nimi zit. Aniz bych pak mela pocity viny nebo selhani.(coz zatim porad jeste mam) Proste to tak je.
Me tehdy tatinek zbil protoze jsem odesla ze skolky se svoji sestrenici a necekala jsem na babicku. A tak na me babicka zalovala a ja dostala.
Ja byla tak stastna kdyz jsem svoji sestrenku videla ze me ani nenapadlo ze babicka bude na me cekat. pak bylo nekolik situaci kdy bylo doma hrozne zle. Rozdavala jsem veci, odnasela z domu sladkosti a buchty a vymenovala za chleba s povidlim. Casto jsem byvala doma sama, rano jsem se jiz v prvni tride chystala sama do skoly, protoze rodice byli v praci. Od sedmi let jsem varila a umela uvarit jednoduche jidlo. BYla jsem velice poslusna s sporadana divenka. Citove zavisla na rodicich. tahle zavislost ve me vyvolavala neuroticke tiky. Byla jsem vytikana snad do 14 let nez jsem zacala hodne sportovat a jak rikam chovat se jako kluk. To me postupne dalo dohromady abych uplne nezblbla jako rozkosna holcicka v skladane sukynce a s masli ve vlasech.
muj tatinek byl zvlastni. umelec. nasi kocce strihal drapy (az spadla z okna z 10 patra) a zaviral ji do kosiku a ten strkal psum ke hrani. Hrozne se s kamarady u toho bavili . A ja plakala a prosila ho aby toho nechal. BYla jsem uplne vydivocene ustrasene decko. Kdyz jsme se stehovali tak kocku tatinek nechtel vzit sebou a ona zustala pred dvermi az zahynula hladem. To mi rikali sousedi. To byli doby kdy se moje srdce postupne zaviralo. Nadlouho. maminka mi rikala ze muzi jsou proste takovi. ze jim chybi cit. a ze je treba umet s nimi zachazet a hlavne jim ustupovat. A cihat na vhodnou prilezitost a byt rafinovany. jak ja to nenavidela. tohle zenske pokrytectvi. tuhle fales. Ale tahle falesnost nebyla typicka jen pro moji maminku. TAhle fales byla kolem u divek obecne. a ja ji jako decko citila. A nechtela jsem byt divkou.
hippisaci je Petre pro me jen symbol. ze si delaji co chteji. a ziji jak chteji. ja tu potrebu mela. ted uz ne. Zjistila jsem ze jsem taky svobodna.

Já také (pevasa, 17. 08. 2009 15:23)

cítil křivdu, když jsem jednou dostal neprávem. Už jsem o tom psal kdysi u sebe. Prostě byly zrezivělé petlice , já je namazal kolomazí, a táta myslel, že to bylo proto aby se někdo umazal. Nechápal jsem tehdy proč jsem jí chytil, vždyť jsem chránil kov proti korozi a vůbec mi nedošlo, že by se mohl někdo umazat. Až k stáru jsme si vyříkali tuto jedinou "křivdu" v jeho trestání. On zase vůbec nechápal v konkrétní době mé pohnutky. Pak ve stáří se mi omluvil, že to tenkrát nepochopil. Nikdy nedošlo ke stavu, že bych ho , i přes křivdu, nenáviděl. I já přece měl "přehmaty" a mýlí se každý...., a odpouštěti je lidské....
Jinak , jak je známo, mám dětí 5 a pouze u jednoho bylo třeba sáhnout k násilí (u toho nejmladšího). Nikdy jsem neměl touhu stát se hippíkem, feťák se ze mne mohl stát, když mi pro veliké bolesti cpali různé deriváty těchto jedů. Po odeznění bolestí, asi po 3 měsících, jsem toto svinstvo opustil. I když si občas vzpomenu jak bylo člověku hezky, nemám potřebu to brát. A pokud vím, ani děti a vnoučata tuto potřebu nemají. (pozn. tím nechci říci, že jsem lepší...)

urcite jsem jako divka touzila (ratka, 17. 08. 2009 15:06)

po vymezeni hranic. abych se mela o co oprit. aby doma byl nekdo komu muzu verit. Ale nic takoveho nebylo. pro moji maminku bylo vsechno co jsem udelala uzasne a dokonale. ja byla dokonala. a muj tatinek se jen staral abych se nespustila a neposkvrnila si cest. jelikoz s poskvrnenou cti a povesti jiz nemuzu nikdy byt plnopravnou bytosti a cely zivot budou vsichni mnou jen opovrhovat a plivat po me.
Otazka cti, zenske cti a poctivosti byla u nas tematem odjakziva. jako divka jsem spoustu veci nesmela a tak jsem to zkousela jako kluk. V nadeji ze kdyz budu jako kluk tak budu moci dospet k urcite svepravnosti a samostatnosti. ze budu moct byt sama sebou.
budu moci vandrovat sama prirodou s nozem za pasem a karimatkou na zadech. (coz jsem vlastne nakonec delala ovsem jako kluk) V mych ocich muz smel vandrovat prirodou a chodit sam po hospodach a seznamovat se s lidmi. Ale u divky to bylo zapovezeno. A tak prevlecena za muze s mojim zarivymi zlatymi vlasy jsem potlacela veskere znaky zenstvi a vandrovala s tlupami kluku jako jako jedna z nich. Lasky jsem prozivala vetsinou jen kratke. A jen s temi ktere jsem si sama vybirala. neverila jsem muzum, kteri mi vyznavali lasku. Neverila jsem jim.
Teprve prijeti vlastniho zenstvi a vlastne prijeti vlastni nedokonalosti a slabosti mi otevrelo cestu k vnitrnimu smireni. S tim ze jsem zena. A s vlastnim omezenim skrzeva sve zenstvi. Protoze zenstvi je i dar. nejen omezeni.

deti touzi (ratka, 17. 08. 2009 13:50)

 

zit jinak nez jejich rodice. Rodice jsou takove to zapecnictvi v zakopech :o))) a deti si mysli ze zachrani svet. Vylezaji na provrch jako mesiasi plni energie spasit svet. Udelat diru do sveta. Pomahat vsem slabym a ukrivdenym. nastavovat rodicum zrcadlo. Jejich pretvarce a pokrytectvi. Odmitat lez. Odmitat krivdu.
Aby nakonec skoncili tam kde jejich rodice. Aby sve rodice pochopili. Aby jim odpustili vsechny jejich slabosti. protoze vedi ze nejsou o nic lepsi. Ze to byla jen domyslivost.

ja se taky vracela domu (ratka, 17. 08. 2009 13:38)

namazana. nebo jsem zmizela na vikend (jakoze skolni vylet) a tam se opijela jako zvire. Tajne. Ja nechtela byt nikdy princeznou. Chtela jsem byt hippisackou, zit v komune, kourit travu a mit skupinovy sex. Nikdy jsem to neuskutecnila a tak jsem se jen tupe opijela, otupovala zabrany a snila. Ze se tou svobodnou hippisackou jednou stanu :o)) kdepak. moje zabrany mi nikdy nedovolili prekrocit vnitrni mez. Nikdy jsem nemela skupinovy sex a nikdy jsem nekourila travu (pricemz to druhe mozna jeste uskutecnim)

SAty (ratka, 17. 08. 2009 13:32)

opet trefa do cerneho :o))

Ratce (Saty, 17. 08. 2009 11:40)

Ahojky Radko, tak už z dovolené doma? Jsem ráda že tě tu zase vidím a čtu. Zajímavé téma. Ty máš zkušenosti se sebou a s výchovou dětí, já zase se sebou a mám přehled přes známý co maj děti. Neexistuje jedinej zaručeně správnej výchovnej styl, kterej by zabral na všechny, proto ani ty nemůžeš tvrdit, že jak jsi to pojala, je správné. Nemůžeš vyloučit, že bys s tím nepohořela u dalšího dítěte, kdybys jich měla víc, nebo se snažila vychovávat takhle děti cizí. Myslím, že přístupy a řešení musí být individuální. Můj táta mě nikdy neuhodil, nidy nezvýšil hlas, řešil všechno dlouhejma domluvama a já - jedním uchem tam a druhým ven. Mamka byla ráznější a párkrát jsem od ní jednu chytla a dobře jsem věděla proč. Za drzost a nebo když jsem se vrátila domů v ..nácti namazaná. Ty facky jsem přijala a zastyděla se, že jsem mamku, jinak mírnýho člověka k těm fackám přímo vyprovokovala. Tátu jsem milovala, mamku jsem taky milovala a miluju ji dodneška a nedokážu pochopit, že ty jsi dokázala nenávidět kvůli jedné ráně v 5-ti letech nenávidět svého otce. V tom případě si myslím že je něco špatně u tebe. Viděla bych to něco jako sebestřednost, něco jako napříkad--jak si dovolil na mne vztáhnout ruku, NA MNE!!! vždyť já co dělám, vždycky dobře dělám. Nejvíc mne zarazilo, že jsi přiznala, že až teď, když je otec starý a tvoje srdce poznává co je soucit, pochopila jsi, že to co udělal, udělal z lásky. Tím jsi nepřímo potvrdila tu svoji dřívější sebestřednost a necitelnost, protože až nyní poznalo tvoje srdce soucit. Až nyní jsi pochopila, že to bylo proto, že tě mněl rád. Já jsem to pochopila do druhého dne od těch facek. Bití dětí rodiči kvůli ničemu, nebo že si na nich vybíjejí svůj vztek odsuzuji, ale pohlavek na to, aby si nedospělej jedinec uvědomil, že něco přepísk, beru. Ono ho to může vrátit na zem a může ho to zachránít od políčků, které by mu potom třeba uštědřil život a ty by byly mnohem horší. Já mohla za ty políčky říct mamce za čas jediný - děkuji, byly namístě.

no tak nic (ratka, 17. 08. 2009 11:20)

jdu premyslet nad praci :o))

a protoze jsem i pokrocila (ratka, 17. 08. 2009 10:52)

matka tak vim jake to je vystrkat deti z domu. At si jdou svoji cestou. At nekoukaji co si preji ja nebo jejich tatinek (coz nastesti vubec nehrozi :o)))Decko ma stejne tolik starosti samo se sebou ze za rodici jeste mockrat prijde. Rado. I treba se pochlubit a ukazat co se mu povedlo a jak je samostatne. Ale pro matku kvocnu je tezke pustit svoje kuratka. A myslim ze muj muz to ma podobne.

ja vim ze to zni (ratka, 17. 08. 2009 10:42)

hodne pritazene za vlasy. ale mladi takovi jsou. divoci a nespravedlivi ve sve touze zit. prevalcuji sve rodice v uprku sa svym stestim aby zjistili ze se honili za chimerou. Ale tohle zjisteni museji udelat oni sami. A rodice jim v tom bud budou prekazet a branit nebo je proste nechaji jit. Dovoli svym detem delat jejich vlastni chyby.
Ja jsem svym rodicum za to hrozne moc vdecna. Ze me milovali porad. At jsem byla takova i makova.
Otec me uhodil jednou v 5 letech. Nikdy jsem mu to neodpustila. Zustal zde odstup k muzum a strach. A ten strach se pak prohluboval. JIz nikdy jsem k nemu nenavazala vztah. Az ted kdyz je stary a me srdce prekypuje soucitem tak vim, ze on se o me bal. A proto me uhodil. Ale ani strach neopravnuje k tomu uhodit dite.

napadlo me (ratka, 17. 08. 2009 10:06)

ze divka je jiz v 15 zenou. Ja bych utekla z domu, kdyby mi rodice neco zakazali. A oni to vedeli. Pro me existovala jedina zabrana. A to byla zabrana kterou jsem si nesla v sobe. Moje vlastni vnitrni vzorce. Ktere do me vlozila jejich laska kdyz jsem byla male dite.
Zena v patnacti je naprosto neriditelna.

Petre (ratka, 17. 08. 2009 10:03)

kolik bylo ty dceri let? Mene nez 14. pak to chapu ze maji rodice strach. Pokud ji bylo vic nez 14 tak si jiz nenecha zakazovat nic. Pokud z ni roste svepravna bytost.

vsechno (ratka, 17. 08. 2009 09:52)

ma svuj duvod. i nenavist dcery vuci otci. predsudky zen vuci muzum. A predsudky muzu vuci zenam. vsechno jsou vzorce hluboce zazrane do hlavy. tyhle vzorce tam vlozili rodice.
Neumim rict jak. vetsinou vlstnim prikladem. male dite je vnimame. vpeceti si do hlavy vse co pak v dalsim zivote pouzije.

ano, biti muze prerazit zakladni vzorce strachem. Takze clovek se boji tyto vzorce pouzivat. ale jen jak ma moznost (postavi se na vlsnti nohy) tak se jeho puvodni nastaveni opet projevi a on jedna dle svych vzorcu tak dlouho dokud je nerozbije a nerozmeta na prach. a neosvobodi se. pak nema duvod k agresi.

Petre (ratka, 17. 08. 2009 09:37)

o tom co pisese v poslednim komentari jsem nemluvila, a ani nevim jak to souvisi s tim co jsem napsala.
kdyz nekdo chc dat decku facku tak at da. to decko ma ted taky moznosti. Vyuzije je presne tak jak je vychovane. Dle svych vzorcu.
Zakladni vzorce se ukladaji vetsinou do tri let veku

Ratko, (pevasa, 17. 08. 2009 09:24)

k čemu vede ta přemlouvací metoda v našich rodinách i nápravných zařízeních s televizí, sportovním vyžitím, zaručeným klidem. Proč se asi veliké procento odsouzených vrací zpět? Ta metoda je totiž neúčinná. Stejné je to s dětmi. Nemyslím ty doopravdy týrané úchyláky. Ale dnes stačí dát dítěti facku a nebo ho jinak naštvat, zavolá na linku bezpečí a člověk má sám flastr, i když je to jenom msta dítěte. Kolik otců sedělo za to, že je dcera obvinila ze znásilnění a při tom to bylo jen otcem nepovolené rande, což se stalo kamarádovi.... Ve vyšetřovací vazbě byl více jak měsíc, než se zjistilo, že jeho nezletilé dceři radil polda, který s ní měl poměr...

Bít či nebít, (pevasa, 17. 08. 2009 09:10)

toť otázka.Táta říkal, že je škoda rány, která padne vedle. Mělo to výhodu, že člověk hned věděl, že když udělá něco co nemá, bude to bolet. A tak si nějak podvědomě cosi uložil do hlavy. Mělo to ještě výhodu: člověk poznal co je bolest a věděl co od ní může očekávat. Neměl pak problémy s "zlými" lidmi když ho někdy napadli a nebál se rány,znal jí. Já svého kluka občas seřezal. Jen jednoho, ostatní děti to nepotřebovaly. Jinak mě to ale vždy mrzelo, asi jako tátu když řezal mne.
Upozornil bych Ratku, že to není potřeba bít, ale "zločin a trest".... Pokud má někdo potřebu někoho bít, jak píše, je to úchyl a měl by se léčit. Já nikdy potřebu neměl a radost mi to nedělalo, ale bylo to účinné.

Bandy (ratka, 16. 08. 2009 18:37)

Stavim. Proc nebiju sve deti? (a ja sve syny skutecne nebila) protoze nemam potrebu. neni ani chteni a ani vule. to nema se zabranama nebo nejakyma socialnima vzorcama nic spolecneho.

ty jsou samozrejme dulezite. pro ty, kteri potrebu bit deti maji. ale kolikrat ani socilani vzorce nepomouhou. Kdyz je potreba dite bit tak je casto naplnena.
pak je zde otazka: proc ma nekdo potrebu bit sve dite? to jsme pak u kauzality. pricina a nasledek. vnitrni programy. nastaveni z detstvi. kdyz je program nastaven: mam potrebu BIT dite, tak se bije.

Descartes (Bandy, 13. 08. 2009 01:32)

Kdo uvěří větě geniálního matematika ? Copak je tak složité pochopit, že nemyslím, pokud nejsem ? Teprve, když jsem, si vyberu. Jestli myslet, čili nic.

ratka (Bandy, 13. 08. 2009 01:19)

Mluvila si velmi moudře. Myslím 5.8. Jediné čemu nerozumím, že smilnit a někoho zabít, stavíš do jedné roviny. Prosím, domluvme si zákon. Nikdy, nikdo nesmí nikoho fyzicky zranit. myslím to doslovně. Nesnesitelná je pro mne představa rudého otisku mých prstů na prdelce mého dítěte. Zabití člověka je mimo mé chápání. Nechci o tom ani přemýšlet.

radku (ratka, 05. 08. 2009 20:45)

 

toz dobru, treba si ty nase vzorce zajdou nekam na vylet :o))

radce (radek, 05. 08. 2009 20:29)

jsou to naše vzorce myšlení..mé i tvé,je to to,co večer,někdy i jindy jde hajat..jak už trefně poznamenal Schopenhauer..tož dobrú..

radku (ratka, 05. 08. 2009 20:00)

ja vim. proto jsem to otevrela a taky napsala.
nase fikce, nase vzorce, nase zabrany, nase iluze. jak tezke je se jim ubranit! a stejne tezke je nepodsouvat jinym.

radce (radek, 05. 08. 2009 19:35)

Ten pocit viny..je fikcí...toť vše.

jeste pocity viny (ratka, 05. 08. 2009 19:26)

rekneme ze nekdo zrani autem jinou osobu. urcite ma pocity viny. ale nikoliv proto ze existuji nejaka pravidla, ale proto ze se dokaze vzit do pocitu toho zraneneho. ze citi jeho utrpeni, ze s nim souciti. A rika si, tenhle clovek trpi moji "vinou".
a je jedno ze to bylo jeho auto, mohlo to byt cokoliv jineho. treba matka tezce onemocni a zacne trpet pocity viny, ze zanecha zde svoje deti. Opet je to hluboky soucit a empatie ktera vyvolava pocity viny. Ja jsem pricinou ze moje deti budou trpet. a tech prikladu bych mohla sazet jeden za druhym, kdy vim ze pocity viny vyrustaji z hlubokeho soucitu s utrpenim jinych a za nasi neschopnosti tohle utrpeni zmirnit.
a jedine reseni je pochopit ja bezi svet, odpoutat se od trpiciho a hlavne se nepoddavat falesnemu soucitu. litosti nad nekym komu nemuzeme pomoci, protoze pak pocity viny prichazeji automaticky.

radku (ratka, 05. 08. 2009 19:20)

jakmile clovek pochopi ze ten zal a bolest je zpusobeny jenom jeho vztahy, lpenim a zavislostmi, tak se mu ulevi.
Protoze v prirode vsecno vznika a zanika. A tak muj pejsek netrpi pri svem odchodu vic (jinak) nez budu trpet ja nebo moje deti pri svem odchodu. nebo mys kterou chytla nase kocka. To co vznika musi taky zaniknout. Zanik k zivotu patri. A zanik je nemoc, smrt, utrpeni. TAky budeme takhle odchazet.

bandy (ratka, 05. 08. 2009 19:15)

hmmm, vina je podleme reakce na prijeti nejakeho souboru pravidel. Ci jsou to pravidla, kdo je stanovil je irelevantni. Mohl je stanovit i maminka s tatinkem. nebo babicka anebo partak ze skupiny, kral a vladce. to je fakt jedno.
v momente kdyz prijmu pravidla tak zacnu podlehat i vine. splnil - nesplnil.
ja se citim vinna jak jsem psala kvuli uplne absurdnim blbostem. Proc? Protoze tahle pravidla (vnitrni omezeni, zabrany) si porad v sobe nesu a zatim jsem nenasla cestu jak je rozbit. alew urcite bych se necitila vinna kvuli smilstvu nebo vrazde. Kdbych neco takoveho provedla tak asi proto ze to chci, ne? tak proc bych se mela citit vinna? dyt to bylo moje rozhodnuti? ja neprijala obecna pravidla ani pravidla desatera. nezajimaji me. dokonce bych chtela rozbit i ty vnitrni bariery, ktere me omezuji. ale moc mi to nejde. citim se jako anarchista ale takovy nejaky nepovedeny.

myslela jsem ze je tohle diskuse a ze neni nutne resit co jsou plane reci a mlaceni slamy. Ja tenhle pocit nemam ani u sebe a ani u jinych.

Satance (radek, 05. 08. 2009 17:30)

Apeluji tedy a tady k Tobě,jestli je zde možnost o rošíření zdejšího webu o stránku s tématikou podobnou něčemu,co se podobá filozofii.
Děkuju za kladné i záporné vyřízení v dané záležitosti.

radce a částečně i Bandymu (radek, 05. 08. 2009 17:17)

Co je důležité?I tohle je záležitostí intelektu,mozku,rozvažování.
Vynechám teď jakékoliv citace druhých...
Život sám o sobě nepotřebuje a podle mě nemá žádné zdůvodnění čí odůvodnění.Smysl života?To je opět záležitostí přemýšlení,myšlenkových pochodů a dedukcí.
Je tajemství,které nemůže být nikdy prozrazeno..a proto je to skutečné tajemství..

Jinak dle mého uvažování mi to úplně jednoduše přijde tak,že je to jen velká hra na schovávanou před sebou samým.Nakonec stejně vše tak či tak skončí tam kde začíná.Vlastně ani nikdy nekončí.Kdysi mě trápívala myšlenka,proč je tedy tahle pozemská existence plná bolesti,žalu..atd?
Proč tohle Tvorba,tuhle možnost vůbec připustila,či dovolila?Narážím zde na padlého Adama.
Kdyby nekonečno nebylo nekonečnem ve všech svých možnostech.atributech atd,tak by ani tohle snad nemohlo být,či existovat.Bylo by to něčím omezené.Tudíž i závoj Máji má zde své nepopiratelné právo k svému uskutečnění.

Každá řeka nakonec splyne s mořem...pokud se dříve nevypaří..
(RJ)

Bandy (radek, 05. 08. 2009 16:52)

Šířím zde učení Véd?Nastínil jsem pouze jedno z jejich základních dogmat.
Hele,k té nevinnosti.Nevinnost je stav bytí.Představ si imaginárně třeba strom,či květinu na louce.Jen jsou.Nemají intelekt jako člověk.Nástroj k přemýšlení.Rozum srovnává,vyhodnocuje,posuzuje,na základě toho se pak vůle rozhoduje.Avšak květina či strom nepřemýšlí o tom,proč je zrovna taková jaká je,nesrovnává se s ostatními květinami v okolí.Proč mám zelené jehličí a ne červené?To smrka nikdy nenapadne.Asi by se možná v ten moment nejspíš zbláznil.Tahle představa vzniká v našem intelektu,chceš-li v rozumu,funkci mozku.
Nejsme květinami,stromy atd.Vůle k životu,ten prazáklad je však jak u nás lidí,zvířat či rostlin tentýž.
Hele Bandy.když po jarním tání horská bystřina unáší praskající ledové kry spolu s bahnem..Je čistá voda něčím dotčena?Je snad něčím vinna,že voda je přechodně kalná?
Esence vody je furt stejná..
Bandy Bandy.

ratka (Bandy, 05. 08. 2009 16:44)

Zdravím Tě. A vině jsem tady nedávno psal. Pro označení, co je vina neexistuje norma. Vinen je ten, kdo se dopustil hříchu. Hovořme tedy o tom , co je hřích. Zabít ? Pokrást ? Zesmilnit ? Ano. To jistě. Nejít v neděli do kostela ? Říct sprosté slovo, plácnout po zadku kolegyni v práci ? Já tohle za hřích nepovažuji. Já ani smilstvo nepovažuji za hřích. A co teď ? Jsem vinen, když se tak necítím ? Nebo kdo určil pravidla, podle kterých jsem vinen ? Jak planý rozhovor. Stačí vytvořit kodex, nějaký katalog hříchů. Bude jich potřeba spoustu. Všude se vina vidí v něčem jiném.Jestli tedy chceme, mlaťme dál prázdnou slámu.

Radek 2.8. (Bandy, 05. 08. 2009 16:26)

Souhlasím. V nabídce tohoto webu není filozofie. Proč tedý šíříš zrovna tady védy ? Proč ty stručné (a viditelně rádoby hlubokomyslné) glosy na téma nevinnost. Kdo je ten, co nechápe ? Copak je potřebné chápat nesmysl, že nevinnost je nedotknutelná,nezabarvitelná, tudíž věčná ? Radku, Radku. Složit slova do věty neznamená vyslovit myšlenku.

tak jo (radku, 04. 08. 2009 22:03)

smrt nic nevykoupi. myslela jsem tim, ze to hledani a nenachazeni skonci. a tim i pocity viny z vlastni neschopnosti.

radku, to je zajimave (ratka, 04. 08. 2009 21:39)

co to ale znamena konkretne? co to znamena pro kontretni zivot? co je dulezite... a co dulezite neni

je to nuda ále co..DD)) (radek, 04. 08. 2009 20:55)

Mozek,se svou funkcí poznávání není nic víc než hlídka,postavená vůlí k jejim venku ležícím účelům,která nahoře,na stanovišti hlavy,prostřednictvím oken smyslů obhlíží,dává pozor,odkud hrozí nebezpečí a odkud lze hledat užitek a podle těchto zpráv se vůle rozhoduje.Tato hlídka je přitom,jako každý voják v aktivní službě,ve stavu napětí a usilování,proto je ráda,když se po stráži může opět natáhnout,jako je každý strážný rád stažen ze stanoviště.Toto stažení je usnutí,jež je proto tak sladké a příjemné a jsme k němu tak ochotni,naopak vyburcování je nemilé,protože hlídka je najednou opět volána na stráž,pocit je přitom asi jako po uvolněné systole opět obtížná diastola,opětná služba intelektu vůli.Takzvaná duše,jež by byla původně poznávající bytostí,by se naopak při probuzení musela cítit jako rybička,která se opět dostane do vody.

... (radek, 04. 08. 2009 20:43)

V hlubokém spánku končí všechno poznávání a představování.Jedině jádro naší bytosti((ne že je máme,vlastníme,nýbrž jím skutečně jsme)),to metafyzické,které nutně předpokládají organické funkce
jako své primum mobile,nesmí mít nikdy přestávku,pokud nemá být skončen život,a také,jako to metafyzické,tedy netělesné,nepotřebuje žádný odpočinek.Proto byli filozofové,kteří stanovili za toto metafyzické jádro duši,tj.původně a bytostně poznávající bytost,nuceni k tvrzení,že tato duše je ve svém představování a poznávání zcela neznavitelná,tedy že pokračuje i v nejhlubším spánku,jenom že nám po probuzení na to nezůstává žádná vzpomínka.Nahlédnout falešnost tohoto tvrzení je však snadné,pokud jsme,v důsledku Kantova učení dali onu duši stranou.Neboť spánek a probuzení ukazují nezaujetým smyslům na to nejzřetelnější,že poznání je sekundární,organismem podmíněná funkce,stejně jako každá jiná.Neúnavné je jen srdce,protože jeho bití a oběh krve nejsou bezprostředně podmíněny nervy,nýbrž jsou právě původním projevem vůle.Také všechny ostatní fyziologické funkce řízené pouze nervovými gangliemi,jež mají jen velmi zprostředkované a vzdálené spojení s mozkem,ve spánku pokračují,ačkoli sekrece probíhá pomaleji,dokonce i bití srdce,kvůli své závislosti na dýchání,jež je pomíněno cerebrálním systémem(prodlouženou míchou),je s ním o něco pomalejší.Žaludek je možná ve spánku nejčinnější,což je připisováno jeho zvláštnímu konsesu o vzájemném nerušení s nyní odpočívajícím mozkem.Mozek sám a s ním poznávání,v hlubokém spánku zcela odpočívá.Neboť je pouze ministerstvem vnějších vztahů,jako gangliový systém ministerstvem vnitra.

... (radek, 04. 08. 2009 20:21)

Naopak všechno,co přísluší poznání,je vydáno v zapomnění,dokonce na skutky,jež pro nás mají morální významnost,si někdy po letech plně nevzpomeneme a už přesně a do jednotlivostí nevíme,jak jsme v kritickém případě jednali.Avšak charakter sám,o němž činy pouze vydávají svědectví,nemůžeme nikdy zapomenout:je i nyní zcela týž,jako tenkrát.Vůle sama,sama a pro sebe,trvá,neboť jedině ona je neměnná,nezničitelná,nestárnoucí,ne fyzická,nýbrž metafyzická,nepřísluší jevu,nýbrž tomu,co se jeví.Na ní též spočívá identita vědomí.

... (radek, 04. 08. 2009 20:13)

O našem životním běhu víme každopádně víc,než o nějakém dříve přečtenému románu,přesto je to však to nejmenší..Hlavní události,zajímavé scény jsme si vštípili,v ostatním jsme tisíce událostí zapomněli pro jednu,kterou si uchováváme.Čím starší jsme,tím více všechno ztrácí stopy.Vysoký věk,nemoc,poranění mozku,pomatenost,mohou paměť zcela vyhladit.Ale identita osoby tím není ztracena.Spočívá na identické vůli,na jejím neměnném charakteru.Právě on činí výraz pohledu neměnným.Člověk se skrývá v srdci,ne v hlavě.Jsme sice v důsledku našich relací s vnějším světem zvyklí brát za své vlastní já subjekt poznání,poznávající Já,které se večer unaví,v spánku zmizí,ráno opět září obnovenými silami.Toto je však pouhá funkce mozku a ne naše nejvlastnější osoba.Naše pravá osoba,jádro naší bytosti,je to,co se skrývá za touto funkcí a co vlastně nezná nic jiného než chtít a nechtít,být spokojený a neuspokojený,se všemi modifikacemi věci,které se nazývají pocity,afekty a vášně.To je to,co nese poznávající subjekt,co nespí,když on spí,a právě tak,když tento subjekt zanikne ve smrti,zůstává nedotčeno.

Smrt (radek, 04. 08. 2009 19:56)

Smrt nic nevykoupí.Co vlastně umírá?
Dovolím si zde citovat autorakterý je svými úvahami mě povětšinou blízký.
Na čem spočívá identita osoby?Nikoli na hmotě těla,to je po pár letech jiné.Ne na jeho formě:ta se mění v celku i ve všech částech,až na výraz očí,po němž lze proto ještě po mnoha letech poznat člověka,což dokazuje,že přes všechny změny,které přinesl čas,přece na něm zůstalo něco nedotčeno:to je právě to,na čem ,na čem i po dlouhém mezidobí člověka opět poznáme a shledáme to úplně stejné s tehdejším,právě tak je to i u nás,neboť ikdyž jsme staří,tak se v nitru cítíme být stále stejní,jako když jsme byli mladí,dokonce dětmi.To co zůstává vždy nezměněné a co nezestárne,je právě jádro naší bytosti,které neleží v čase.